До рейтингу Forbes успішних молодих підприємців України «30 до 30» потрапило 12 представників ІТ-сфери
До нового рейтингу Forbes успішних молодих підприємців України «30 до 30» 2021 року потрапило 12 представників ІТ-галузі. До списку увійшли не лише IT-інноватори, а й засновники стартапів, перспективні бізнесмени та спортсмени.
Відомо, що щорічний рейтинг «30 до 30» журнал почав публікувати в Україні, починаючи з 2020 року. При цьому список
Хто вони
- Юрій Монастиршин (29 років) — співзасновник софтверної компанії та мобільного застосунку для модифікації відео в реальному часі Looksery, старший директор Snap із розробки. Монастиршин створив прототип технології трекінгу об’єктів, із якої зробили застосунок Looksery, що ретушує обличчя, наносить макіяж і змінює колір очей. Цей український стартап придбала компанія Snapchat за $150 млн. Після продажу Монастиршин обійняв посаду старшого директора Snap із розробки та переїхав до Каліфорнії (США). Під його управлінням зараз близько 200 розробників у двох офісах в Одесі та Києві.
- Антон Чорний (29 років) — CEO школи програмування GoIT. Чорний прийшов до школи в 2016 році допомагати студентам на позиції client happiness manager. А наприкінці
2017-го змінив на посаді CEO співзасновника проєкту Андрія Пивоварова. Сьогодні в компанії працює 150 співробітників, а також 120 менторів та викладачів. Вона запустила офіс у Польщі, на черзі — США, Мексика та Бразилія. - Андрій Скрипник (28 років) — CEO Words Booster (Genesis). Відомо, що після факультету інформатики та обчислювальної техніки КПІ Скрипник кілька років працював розробником. У 2019 році Михайло Галян, засновник стартапу Boosters (група Genesis), покликав його розвивати платформу для вивчення англійської Words Boosters. Скрипник став CEO. За два роки застосунок для вивчення слів завантажили понад 6 млн разів, а користувачі пройшли 18 млн уроків. Виторг — понад $800 тисяч на місяць.
- Анастасія Павлишина (26 років) і Роман Севастьянов (25 років) — співзасновники платформи Awesomic, яка дозволяє знайти дизайнерів за підпискою. Маркетологиня Павлишина та айтішник Севастьянов познайомилися у Tinder 6 років тому. Їхній стартап у квітні 2021 року пройшов акселерацію в Y Combinator, залучив майже $350 тисяч інвестицій та наростив річний виторг у 12 разів.
- Ілля Рейніш (30 років) — співвласник та комерційний директор міжнародної онлайн‑школи LABA. Рейніш прийшов у компанію в 2015 році. З того часу виторг школи зріс у понад 70 разів. Нині їхні курси продаються в 70 країнах світу російською мовою та в США — англійською.
- Софія Швець — співасновниця і головна виконавча директорка сервісу для покращення якості зображень Let’s Enhance. У 2017 році це був сервіс для широкої аудиторії — кожен міг завантажити зіпсований знімок та отримати красиву картинку. З початку
2021-го нейромережі стартапу допомагають автоматично покращувати фото в інтернет-магазинах. Виторг за 9 місяців 2021 року, за словами Швець, перевищив $1 млн. У жовтні 2021 року стартап підняв $3 млн від американської венчурної компанії Chamaeleon. - Володимир Оляницький (28 років) — співзасновник стартапа-конструктора інтерактивного QR-меню Choise. Цей сервіс уже залучив €400 тисяч інвестицій.
- Ігор Фурманенко (29 років) — засновник і CEO онлайн‑школи англійської мови JustSchool. Нині, за даними самого закладу, у нього понад 6000 учнів. Окрім дітей, школа навчає дорослих та створює індивідуальні курси під потреби корпоративних клієнтів. У 2022 році компанія планує збільшити виторг із $3 млн до $6 млн, а також додати нові предмети — математику і програмування.
- Альона Мисько (29 років) — засновниця і CEO стартапу для управління фінансами Fuelfinance. У 2019 році стартап Мисько з сервісу, що робить фінансові звіти на аутсорсі, виріс у продуктову компанію. Нині компанія працює за моделлю передплати: від $999 на місяць. Оборот у
2020-му — $200 тисяч. - Анна Белеванцева (27 років) — СОО hardware-стартапу Esper Bionics, що розробляє біонічний протез руки нового покоління. З 2018 року Белеванцева розвиває стартап, який створює роботизовані протези рук. Протез — лише частина продукту компанії: керувати роборукою допомагає хмарна платформа (софт нагадує користувачеві, як краще використати протез).
- Роман Мелкумов (25 років) і Степан Зіняков (28 років) — Co-Founder, Co-CEO сервісу доставки OVO. Серійні партнери організували фірму з доставки овочів та фруктів. За рік їхній стартап залучив $500 тисяч у маркетолога Андрія Федоріва та фонду TA Ventures. Нині кількість замовлень і виторг зростають на 70% на квартал. У 2021 році партнери планують перевалити за перший $1 млн обороту.
- Анатолій Рогальський (29 років) — CMO monobank.
Раніше відразу 20 підприємців з ІТ-сфери ввійшли до щорічного рейтингу 100 найбагатших українців, складеного журналом «Новое время» спільно з інвесткомпанією Dragon Capital.
У травні журнал Forbes опублікував список 100 найбагатших українців 2021 року й до нього потрапили 14 IT-підприємців.
Нагадуємо також про власний рейтинг: ТОП-50 ІТ-компаній України.
4 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів