Засновник проєкту GitLab Дмитро Запорожець покидає компанію. Що він сказав на прощання
Засновник проєкту GitLab Дмитро Запорожець оголосив, що йде з компанії. До цього часу він обіймав посаду Engineering Fellow та керував інженерною складовою роботи. Розповідаємо, як Дмитро публічно попрощався з компанією в офіційному блозі GitLab.
Як розповів Дмитро в топіку під назвою «Особливе прощання з GitLab від Дмитра Запорожця», на старті бізнесу він говорив CEO GitLab Сіду Сібранджі, що хоче присвятити компанії 10 років. Так співпало, що через 10 років, у жовтні
Що розповів Дмитро на прощання
«Сьогодні я хотів би розповісти спільноті GitLab, що йду зі своєї позиції Engineering Fellow. Я виконав своє бачення розвитку компанії на 10 років і відчуваю, що можу піти з гордістю за те, чим став GitLab і вірою в його майбутній шлях», — написав він у блозі.
Один із найуспішніших українських ІТ-підприємців також пригадав про те, як змінювалася компанія за цей час і як, відповідно, змінювалася його роль у ній.
«Повноцінно я розпочав роботу в GitLab у 2013 році. Хтось із команди нещодавно запитував у мене, як звучала моя посада, коли я почав працювати у компанії на фултаймі. І відповідь була: Дмитро. У мене не було формальної посади на початку», — розповів він.
За словами Запорожця, перша його офіційна позиція звучала як CTO, і з того часу «досить багато трапилося».
«Я писав дуже багато коду, смержив безліч мерж-реквестів. У мене все ще — найбільша кількість комітів у головному репозиторії. Ми будували все з нуля, я працював у тісній зв’язці з нашим першим фронтенд-розробником та першим UX-дизайнером», — зазначив автор ідеї GitLab.
Як додав Дмитро, до жовтня 2018 року компанія зросла до розміру, коли CTO вже не міг більше писати код, тож він перейшов на роль Engineering Fellow та працював над кількома новими фічами в продукті.
«Це був чудовий досвід — брати участь в еволюції GitLab у DevOps-платформу. Від простого source control-софту до платформи, яка допомагає вам швидше та краще розробляти софт. Я дуже радий, що брав участь у розвитку GitLab [...]. Для мене було честю бути в Нью-Йорку минулого місяця і допомагати Сіду вдарити в дзвін на Nasdaq і бачити, як GitLab стає публічною», — резюмував Запорожець.
Як попрощався з колегою СЕО компанії Сібранджі
Своєю чергою Сід Сібранджі наголосив, що це були неймовірні 10 років із моменту, коли Дмитро заснував проєкт.
«Дякую за створення GitLab і за те, що зробив його open source, за те, що ми разом пройшли цю подорож і за те, що дбав про компанію ці 10 років. Разом дзвонити в дзвін на відкритті торгів у Nasdaq було для мене чудовим досвідом, і мене дуже надихає продовження роботи над тим, що ми створили разом. І хоча ти йдеш з позиції Engineering Fellow, ми все одно залишатимемося на зв’язку, а твоя спадщина житиме в компанії», — підкреслив CEO GitLab.
Редакція DOU звернулася до Дмитра Запорожця за офіційним коментарем щодо його відходу з компанії. Він відповів, що в найближчих планах у нього — відпочинок.
Нагадаємо, 14 жовтня 2021 року GitLab вийшла на IPO на біржі Nasdaq. Нині капіталізація компанії становить $18,4 млрд, а частка Запорожця — 2,5% або понад $450 млн.
Раніше стало відомо, що засновник GitLab українець Дмитро Запорожець після IPO компанії має намір узяти творчу відпустку на рік, а ще він хоче продати частину своїх акцій і планував інвестувати в SpaceX.
Ще в 2019 році представники GitLab заявляли, що планують вийти на IPO в 2020 році. Плани порушила пандемія коронавірусу, тому розміщення акцій перенесли більш ніж на рік.
Засновником стартапу є харків’янин Дмитро Запорожець. Він почав займатися GitLab у 2011 році, маючи постійну роботу. Запорожець вирішив створити альтернативу GitHub, який можна було встановити на свій сервер, так як аналоги були занадто дорогими.
У 2013 році до стартапу приєднався другий фаундер — нідерландський підприємець Сід Сібранджі.
У 2018 році стартап GitLab залучив $100 млн інвестицій у раунді серії D.
У 2020 році оцінка GitLab становила близько $6 млрд.
Тим часом, на форумі DOU триває обговорення на тему «IPO GitLab 2021».
Крім того, радимо почитати велике інтерв’ю зі Staff Front-end Engineer у GitLab Наталією Теплухіною. Вона розповіла DOU про внутрішню кухню компанії, від чого залежать зарплати та опціони, а також про те, чим займається спеціаліст на посаді Staff.
31 коментар
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів