Поради щодо інвестицій та накопичення капіталу. Власний досвід айтішника

Всім привіт! Мене звати Володимир Гаврилів, я Senior .Net Developer у компанії Ciklum. У нашому суспільстві зазвичай не заведено говорити про статки та способи ними розпоряджатися. Втім, соціологічні дослідження показують, що більшість вважає гроші тим, що може дати свободу та незалежність. Доходи айтішників стали ледь не мемом у суспільстві. Водночас, чимало колег в індустрії досі стикаются з питаннями щодо ефективного менеджменту власних фінансів — і нещодавня дискусія про накопичення на квартиру це підтверджує.

У цьому матеріалі хочу поділитися власною історією спроб, помилок та уроків у поводженні з власними грошима. Це не рецепт швидкого заробітку та не посібник з накопичення капіталу. Навпаки — це власний досвід, який може стати чи не стати вам у пригоді. Цікавою ця стаття буде тим, хто замислюється про особистий чи сімейний бюджет, прагне краще розпоряджатися коштами і використовувати їх не лише «тут і зараз», але й закладати фундамент на майбутнє. Отже, поїхали!

З чого я починав

Сам я давно почав цікавитись способами отримання пасивного доходу, тому що розумів: активний заробіток — це добре, але я хочу жити на відсотки і більше насолоджуватись життям і подорожами, досліджувати світ і змінювати його. Потрібен був лише інструмент. Таким чином я дійшов до поняття інвестицій як таких. А ще я дуже люблю цифри, графіки, і це був окремий світ, який хотілося зрозуміти детальніше.

Почав дивитися більше інформації в інтернеті, різні YouTube/Telegram канали на тему інвестицій та аналізу. Але, думаю, як і кожному, хто бачить це все вперше, було дуже важко. Тому ось кілька важливих ідей, які варто тримати в голові перед початком інвестування:

• Час — наш друг, а не ворог.
  • Необхідно ставити собі конкретну фінансову ціль.
  • Ми створюємо капітал на все життя, а не за рік «зриваємо куш».
  • Хибно думати, що заощаджувати треба вже після того, як сплатиш усі рахунки. Усе треба робити навпаки! Спочатку — собі, а потім решта!
  • Завжди інвестуйте першочергово в себе та свої знання.
  • Постійно відкладайте та накопичуйте гроші. Тут потрібно дивитись на гроші зовсім під іншим кутом. Не проінвестовані сьогодні 100$ — це втрачені 500-1000$ через 2-3 роки.

Щоб розібратись детальніше, я почав відвідувати семінари з інвестування. На одному з таких семінарів від Центру Біржових Технологій (ЦБТ) у Львові знайшов курси трейдингу. Добре все зваживши, вирішив спершу інвестувати у свої знання, які мені стали у нагоді і допомогли детальніше розібратись з фінансовим світом і деякими інструментами, а саме FOREX. Пройшовши курс тривалістю кілька місяців, вивчив базові поняття, патерни та психологію ринку і, як результат, виробив власну стратегію. Зробив свій перший депозит в немало-небагато, 3000$, та почав торгувати на валютних парах.

Перші уроки

Міні-порада: потрібно бути психологічно готовим розпрощатися з першою інвестицією. Інакше кожен «плюс» чи «мінус» може буквально «з’їсти» вас ізсередини. За місяць заробив +2000$ до свого депозиту. І звісно, подумав, що так буде щомісяця... Наївний :)

Потім, за декілька тижнів, фактично «злив» свій депозит через власні помилки. Забув одне з найважливіших правил трейдерів — поставити Stop Loss — коли можна розрахувати максимальний збиток/мінус за угодою і не втратити весь депозит, а лиш його частину (так, жадібність, яка переросла в надію до останньої хвилини). Хоча коли залишалось 100-200$, я змирився з втратою грошей. Тому варто пам’ятати, що ринок не прощає і забирає те, що ти йому даєш. Після не надто оптимістичного першого досвіду і зустрічі з інвестиціями, зробив висновки і вирішив не здаватися, а спробувати знову з холодним розумом.

Паралельно з цим я купив франшизу сухої автомобільної мийки Shine Expert та вирішив зайнятися бізнесом з партнером. Модель у моїй голові була доволі простою: я інвестую гроші і мінімум часу на організаційні моменти, а партнер бере на себе всі операційні процеси. Але ми зіткнулися з тим, що у нашому регіоні люди ще не готові до нових технологій, тому цей бізнес-проєкт закрився.

Провівши ретроспективу свого досвіду, вирішив звернутись до спеціалістів до того самого Центру Біржових Технологій. Аналітики за певну винагороду (2-3% від депозиту) склали портфель на суму 10 000$ — з попередньо визначеними ризиками та персональною стратегією. Ця послуга мені здалася максимально простою та ефективною. Витрачаю мінімум часу і отримую розраховані ризики (максимальний прибуток та втрати). Тобто наперед визначаються Take Profit & Stop Loss для кожної з угод. Усе, що потрібно від користувача, — це відкрити угоду і іноді зафіксувати результат. Також послугою передбачений персональний консультант, який допомагає у всіх питаннях (заведення грошей на рахунок брокера, виведення грошей, допомога з відкриттям чи закриттям угоди тощо).

На мою думку, це найлегша модель для початківців із мінімумом часових витрат: купив акції і чекаєш тиждень/місяць/півроку на відпрацювання. Результати із цим інструментом були доволі хорошими — 40-50% річних. Звісно ж, є залежність від ринку (як і всюди), тому результат може бути меншим.

Що робити далі?

• Не складати рук у разі втрати своєї першої інвестиції — і розвивати свою фінансову грамотність.
  • Диверсифікувати (не тримати всі яйця в одному кошику).
  • Створювати декілька джерел пасивного доходу.
  • Накопичувати капітал.

Розвиваючи успіх

Далі — більше! Я зустрівся з поняттям диверсифікації і дуже хайповим на той час IPO (Initial Public Offering). Якщо дуже простими словами, то це процес, коли певна компанія стає публічною, тобто виставляє свої акції для купівлі/продажу на біржі. Головна вигода цього інструменту в тому, що ти як інвестор купуєш акції не з ринку, а за день до цього подаєш заявку через брокера і отримуєш частину акцій за попередньо узгодженою ціною. Її визначає банк-андеррайтер, який проводить доволі складну процедуру підготовки компанії до IPO.

Я вибрав компанію Freedom Finance для участі в первинних угодах, тому зареєстрував акаунт саме у цього брокера. Почав тестувати цей інструмент із сумою 4000$. Наростив алокацію до 5/5 за 4-5 місяців самостійно за допомогою інформації у вільному доступі. Алокація — це рейтинг/рівень задоволеності вашої заявки. Та поступово поповнював депозит, відкладаючи частину зарплати кожного місяця. Загальний прибуток на поточний момент по IPO ~ 30-40% річних. Додатково цей рахунок я тримаю для спекуляцій: SPAC (злиття компаній), покупка акцій на новинах. Як це працює? Купуємо акції дешевше, щоб продати дорожче. Переважно це стається на «хайпових» новинах: хороших звітах компаній, презентаціях нових продуктів, злитті двох компаній тощо.

Розбавляю цей для когось нудний процес інвестування новими подорожами, локаціями. Під час відпустки я більше читаю та відвідую вебінари з інвестування. Іноді сам проводжу такі зустрічі. Таким чином набираюсь натхнення та креативності для того, щоб глянути по-новому на те, як і у що я інвестую. Допомагати іншим розібратись з цією темою і зробити менше помилок, передати свій досвід — не менш важливо, ніж стежити за прибутками.

Після однієї з таких подорожей я наважився зайти на ринок нерухомості за двома моделями: курортна нерухомість в Буковелі під здачу в оренду та купівля/продаж на ранніх стадіях будівництва. Мета — збільшувати пасивний дохід та накопичувати капітал відповідно. Ці два моїх інвестпроєкти поки в процесі, тому не можу поділитись фінальним результатом. Але я веду додатково свою міні-спільноту в Telegram-каналі для інвесторів, де більшість — друзі або знайомі. Там я ділюсь новинами про свої угоди та результати.

Частину свого капіталу я тримаю у криптовалюті (спот та ф’ючерси, щоб підтримувати форму в трейдингу) — високоризикований актив, але з вищою дохідністю. У цілому моя стратегія проста: інвестую більшу частину капіталу в високоризиковані активи, фіксую дохідність і переводжу в менш ризикований актив (нерухомість, «вічний портфель»). «Вічний портфель» — це довготривала гра, на декілька років, десятиліть. Це, по суті, моя пенсія.

Проста стратегія для початківців

Є ще одна дуже класна, проста та дієва стратегія в інвестуванні. Саме її б я порекомендував початківцям у цій сфері та людям з нестачею часу та малим депозитом. Розпишу детальніше на прикладі. Уявімо, що ваш дохід — 1000$. Спочатку платимо собі, тобто відкладаємо/інвестуємо 200$ щомісяця, диверсифікуючи по різних активах. Для прикладу:

• купуємо на 50 доларів BTC
/альткоїни (криптовалюта);
  • ще на 50 доларів купуємо ETF/акції (фондовий ринок);
  • на інші 50$ купуємо золото або срібло (дорогоцінні метали);
  • і останні 50 доларів відкладаємо під «подушку» (подушку безпеки). Це наш недоторканний запас грошей на чорний день. Краще в різній валюті (USD, EUR, GBP).

На решту живемо і насолоджуємось життям.

Гроші — це лише інструмент

Інструмент, який потрібно використовувати за призначенням. Не відкрию ні для кого таємниці, але «гроші мають створювати гроші» — певна аксіома управління фінансами. Для того, щоб створити цей інструмент, потрібно відкладати хоча б 10-20% свого доходу. Погодьтесь, що це не так важко і помітно, коли платиш першочергово собі. Потім цей відсоток можна збільшувати до 30-40-50%. Додатково рекомендую контролювати щоденні витрати (можна використовувати різні мобільні додатки або Excel-таблиці) та робити щомісячний/щоквартальний/щорічний звіти, і підбивати підсумок.

Інструмент не буде працювати, якщо не буде фінансової мети та плану для її досягнення. Адже важко йти дорогою, яка невідомо куди веде. Так само і з грошима, без їх можна легко витратити не за призначенням.

Короткий підсумок:

1. Створюємо фінансові цілі за SMART.
  2. Розробляємо детальний план (діаграма Ганта чудово підійде у якості інструмента).
  3. Ведемо контроль витрат та прибутків.
  4. Не стоїмо на місці, розвиваємось і ділимось з іншими.

Я рекомендую ставитися до грошей як до інструменту для досягнення мети, а не як саму мету. Для мене гроші — лише одна з інтерпретацій реалізації можливостей, покращення комфорту життя, впевненості у завтрашньому дні. У цьому мені, звісно, допомагають моральні цінності, вища мета та невгамовна жага допомогти іншим. Усім вдалих інвестицій та прибутку!

👍НравитсяПонравилось24
В избранноеВ избранном11
LinkedIn

Лучшие комментарии пропустить

Мой родственник, когда потерял работу и осознал что в 50+ уже никуда не возьмут — то же попался в секту Форекса. Надо сказать что там умеют окучивать людей! Он при каждой встрече рассказывал про «богатого и бедного папу», что на дядю работают только те, кто не понимает в экономике, что «деньги должны создавать деньги» и т.д. У него была целая пачка книжек и коробка дисков со всякими лекциями. Он регулярно ходил на всякие тренинги от Форекс, когда они приглашают в город какого нибудь «гугу инвестиций».
По его рассказам я понял что работает это примерно так: ты берешь свои деньги и переводишь какой-то оффшорный счет где-то в другой стране. Собственно на этом можно было ставить точку!
Но если подробнее — то эти деньги у тебя появляются в Форекс приложении, где ты можешь покупать на них акции. Ну как — акции. Никаких физических бумаг родственник не видел. Все твои акции — это просто 3х буквенные аббривеатуры в системе. То есть ты купил 100 каких-то XYZ, а потом можешь их продать с прибылью. Или продать с убытком. Или там есть еще 100500 всяких хитрых вариантов. Факт в том, что при всяких «скачках» рынка твоя ставка «сгорает». В итоге все те 20К баксов, которые родственник отнес в Форекс (продав унаследованную квартиру) — за пол-года он «проиграл».
В этой истории меня до сих пор мучает вопрос: «а был ли мальчик?». Ну в смысле те акции, которые знакомый покупал в Форекс приложении — они действительно покупались и продавались где-то на американской бирже. Или это просто все было внутри базы Форекс и, естественно, они сами меняли цены как хотели? Видят что много купило — сделаем «кризис» и всех кинем. В эпоху виртуальных денег как вообще можно проверить отдал ты свои деньги за что-то реальное или это просто «циферки» в компьютере?
К сожалению знакомый так и не попробовал можно ли что-то вывести обратно из Форекса в реальные деньги. Хотя поначалу у него и была какая-то прибыль. Но он ее тут-же ре-инвестировал, как их учили.
Хочется верить что всякие брокеры — это честная система и они действительно на мои деньги купят мне настоящие акции какого-нибудь Гугла. И что потом я смогу их продать и получить обратно баксы.

en.wikipedia.org/wiki/Freedom_Finance
Headquarters Moscow, Russia

ru.wikipedia.org/wiki/Фридом_Финанс
Фридом Финанс — российская инвестиционная компания, входит в холдинг Freedom Holding Corp.

Самое место для их рекламы.

щодо ставлення до грошей, відкладання 10-20% то ок, гарно. Щодо лоторейки форекс, криптобіржі- побуду ніщєбродом... Заробляйте хлопці, успіху ;)

Це цікаво як розповідь, але не як порада про інвестування.

Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

9 грудня буде Фонловий ринок, приходьте!
Kyiv Invest Meetup — це спільнота приватних інвесторів.
Ми зустрічаємось кожен другий четвер березня, червня, вересня, грудня.
Відверто розповідаємо про успіхи і помилки. Обговорюємо нові можливості.
kyivinvestmeetup.iplan.ua

Метод чтенния по диагонали не совершенен. Я увы так и не понял, сколько же ТС фактически поднял чистыми и в какой общий срок

это другое (к) (тм)

сколько же ТС фактически поднял чистыми и в какой общий срок

-20к$, за терміни хз)

Понял, т.е. человек просто поделился ошибками. Тоже неплохо. Спасибо

Щоб розібратись детальніше, я почав відвідувати семінари з інвестування.

была бы б тяпница взял бы б пива и покорна ))

Эти технологии (включая предложенную диверсификацию — BTC, ETF) — вам это кажется что это технологии работы с рынком. На самом деле это инструменты рынка по работе с вами, с начинающими наивными инвесторами — за счет управления иллюзиями которых рынок и кормится. BTC , ETF и прочее — это доминанта в вашей голове. Абстракция. Место в котором концентрируется психическая энергия. Если бы вы вкладывали в одно — у вас был бы ресурс чтоб по итогу принять решение — что это невыгодно. Если вкладываете в несколько — с помощью нехитрых встроенных психозащит, вы себя самообманываете. Целью создания стратегий является не максимизация выигрыша а минимиация полного выбывания вас из игры. То есть, играть на безопасных инвестициях не интересно — за ваш мотив играть отвечают рискованные. На рискованных- скорее всего вылетите, вопрос времени и статистики. А системе нужно чтоб вы оставались в игре как можно дольше принося все больше и больше денег — например с зарплат. У нас вся жизнь основана на вере которую мы называем наукой. Я бы очень порекомендовал почитать книгу «Структура научных революций», чтоб понять насколько зыбко то что вы считаете надежной наукой. Может после этого сможет более адекватно смотреть и на «научность» разных инвестиционных схем и поймеете что это просто управления вашими верованиями. И что эти все громкие стратегии — это инструменты брокеров по управлению вашим вниманием и вашей верой. И то что им удается вам их продать как ВАШ инструмент по управлению вашими отношениями с рынком... ну к сожалению это проблема ваших когнитивных ограничений. Но комплексовать не надо. Огромная индустрия фин консультантов разрабатывает эту методику обмана столетиями.
Программиста который вкладывает в автомойку — жаль.

Годно. Читать вслух на закате по пути к реке

Конфликт поколений, клиповое мышление и проч :)). Я понимаю что в наше время не для всех удобоворимо. Но всем не угодишь, такчто дело такое...

что не так с автомойкой ? нужно только в тех сектор вкладывать ?

Ну во-первых это не критика. Человек что-то пытается и учится. И делает выводы, платит за ошибки. А насчет инвестиций в IT...Большинству самое выгодное вложение — найти способ поработать в штатах. Для тех кто не хочет я вижу выход в том что ктото придумает аутсерс фирму которая будет принадлежать девелоперам. Я сейчас пытаюсь это концептуализировать. Я себе представляю как к этому прийти, сейчас выбираю юридическую модель и как решить вопрос финансирования на разумных условиях (что сложно для подобного бизнеса). Я хочу пока попробовать чтото такое как бизнесюниты при той компании которой руковожу.

Для тех кто не хочет я вижу выход в том что ктото придумает аутсерс фирму которая будет принадлежать девелоперам.

А если вдруг потом владельцами потребуется свободный капитал для развития, они могут попытаться его привлечь, выпуская акции или облигации

Oh wait...

Ну это отдельная тема. Ктото решает идти без него — и много компаний — особенно сервисных растут на своем капитале ничего не привлекая. Ктото придумывает модели как совместить идеологию с финнасированием. Всякое бывает.

У нас вся жизнь основана на вере которую мы называем наукой

А на чем она должна быть основана? Просто, интересно

То есть, играть на безопасных инвестициях не интересно — за ваш мотив играть отвечают рискованные. На рискованных- скорее всего вылетите, вопрос времени и статистики.

Так вложения где фактор роста есть рост рынка(ETF), и есть более «безопасные» инвестиции, потому что убрали много индивидуальных рисков.
Безопасных инвестиций не существует по определению. Не сильно корректно использовать такое обозначение, так как везде вовлечен какой-то риск

А на чем она должна быть основана? Просто, интересно

Пытаться ответить на этот вопрос серьзено на этом форуме — это само по себе несерьезная затея. Но в том контексте в котором я эту фразу сказал — имел ввиду что не надо давать себя гипнотизировать разными умными техниками, «обязательно ведущих к успеху». И относиться критически, больше читать. Есть например Черный Лебедь Нассима Талеба, после чтения которого деньги так быстро к брокерам уже не понесешь. Он дает определенную прививку.

после чтения которого деньги так быстро к брокерам уже не понесешь

А куда понесешь чтобы избежать этого эффекта?

Да нету простых ответов. Нужно просто постоянно учиться чтоб видеть мир во все более high resolution. И понять то чего не делать не менее важно чем понять что делать. Эта книга — просто одна из тех которые в этом помогает.

Вы заплевали вариант инвестиций в индекс и в индивидуальные компании. Я не могу понять что вы предлагаете. Мысли из книг хорошо, но, что конкретно делать с сбережениями?

Второй раз работаю в топ конторе вокруг математики в финансах.
Скажу так, если взять и посчитать сколько денег тратиться на поддержку ресурсов для того чтобы эта вся математика считалась (и это только в нашем отделе), то мне всегда смешно читать подобные статьи :)
Особенно понравилось вот это:

Час — наш друг, а не ворог

Стратегию для початкивця можно назвать — берите все что-то да будеттолькодорожать :)
Короче граждане — инвестируйте !!!!

а что вы там делаете? что считаете?

Реєстр сумнівних інвестиційних проектів вам в поміч, любі деви: www.nssmc.gov.ua/...​zakhyst-investoriv/#tab-2

До речі Центр біржових недотехнологій давно там. Вони ще й від податків ухиляються, бо не беруть відповідальність за депозити, які Вашими ручками кладуть на хрен зна яких контрагентів на вігрінських островах. Російського походження.

Розмова довга, і вже навіть не цікава. Вивчіть хоча б поняття Капіталу перед розмовами про трейдинг.

Вопрос к высокорисковым и удачливым инвесторам.
Кто-то пользовался такой схемой, с криптовалютами, например?:
— вкладываем в какой-то коин условную 1 сеньорскую зп (5000$)
— ждем роста х2, продаем за 10к
— «родные» 5к выводим
— продолжаем торговать теми 5к, которые «взялись из воздуха», не вкладывая новых «реальных» денег

Многие пишут, что большинство людей теряют деньги. При описанном выше сценарии, мне кажется, просто невозможно потерять деньги, когда 100% вложенного к тебе вернется и ты будешь дальше торговать только «халявными деньгами». А росты х2 (и более) в крипте случаются довольно часто, если взять промежуток лет в 5-10.
Тратиться будет только время. И даже если в перспективе всё сгорит — жаль будет лишь потраченного времени, но не денег.

Или инвестиции вызывают такую лютую зависимость, что люди не выводят почти ничего, а только вкидывают и вкидывают новые деньги в этот котёл?

В большей степени интересует психологический аспект, и чуть в меньшей — финансовый.

люди не выводят почти ничего, а только вкидывают и вкидывают новые деньги в этот котёл?

Если б это было единственной проблемой. Там есть еще две: время входа и время выхода. Причем второе важнее.

А Вы попробуйте, потом расскажете о результатах )

К сожалению, мы люди, а не роботы, поэтому наши эмоции (страх и жадность) очень мешают нам достигать таких результатов. Кто сможет работать со своими человеческими слабостями — тот и в дамках...

Все так планируют делать, а потом жадность и эмоции берут вверх )

я купив на 300$ біткоїна, коли стало коштувати 700$, забрав свої 300. Тепер мої 400 перетворилися в 800, от думаю що робити з цим :)

Дамы и господа Мальвины и Буратины, только сегодня и эксклюзивно Лиса Алиса и Кот Базилио с концертом про золотое дерево и страну дураков. В программе: выращивание золотого дерева, трейдинг крипто валют, как посолить и сказать Рекс-Пекс-Фекс. Успейте только сегодня, предложение ограниченно!

Дякую за статтю. Тільки ось ця частина, певно, трохи вводить в оману і не вписуеться в інвестування для початківця:

ще на 50 доларів купуємо ETF/акції (фондовий ринок);

Поріг входу в ETF/акції досить високий, особоливно якщо розмова йде про фондовий ринок США, Коміссія swift та платформи може запросто зжерти відсотки за такі 50$, якщо не них самих).

так, моя помилка, забув доповнити/розширити цю тему. Заводити гроші варто платежами від 1000+$ в угоду тим самим комісіям і оптимальності. є ETF які дешевші аніж 50 доларів. 50 доларів це умовна сума, в кожного вона своя), але головне в тому щоб відкласти кожного місяця і здійснити покупку хоч би раз у квартал/пів року. Також тут кожен інвестор може розглядати для себе різні стратегії, можна навіть в REIT заходити, але це окрема тема... На ринку можна знайти інструмент, який підходить саме тобі. Саме головне це почати інвестувати та вивчати ринок, нові інструменти.

Підсумовуючи, хочу сказати, що Остап Бендер був правий. А я, дурний, сумнівався.

Не проінвестовані сьогодні 100$ — це втрачені 500-1000$ через 2-3 роки.

Це дуже depends. FYI: 25% всіх $$, які зараз у обігу, надруковані у 2020 року і цей скажений прінтер ФРС не зупиняється.

www.thebalance.com/...​ve-printing-money-3305842
The Fed Can „Unprint” Money, Too

І зав’язуйте читати рфіянські помийки

Проста стратегія для початківців: 70% VTI, 30% VXUS або 100% VT

Для украинцев — лучше VWRA вместо VT )

Цікаво, які переваги саме для українців?

Аккумулурирующий — нет дивидендов — нет отчетов в налоговую аж до момента продажи
Irish Domiciled — не попадает под американский 40% estate tax

Дякую, аккумулювання дивідендів це великий плюс, якщо не отримуєш дивідендів від інших акцій

А через кого можно купить этой радости, чтоб быть уверенным в реальном существование купленных деривативов?

Если в фонды, то уж лучше в арк инвестовские фонды, там хоть не так скучно )

Ожидание:

Поради щодо інвестицій та накопичення капіталу

Реальность:
курсы по трейдингу, форекс, стоп лосы,

виробив власну стратегію

вибачте, далі не читав

Ще один мамкин інвестор))

З таким успіхом можу сказати що я трейдер)) От +500 за 3 години)) imgur.com/a/WZIpP6o

ты трейдер спекулянт, без шуток, и это не комплимент )

скоро пополнишь ряды тех, кто будет кричать о мамкиных инвесторах, что инвертирование для лохов, что тебя там обязательно постригут как барана и все в этом духе

Спекулянты сглаживают движения рынка, благодаря им, мы не видим резких скачков. Они же обеспечивают устойчивый спрос на все, от мегапопулярных акций, до треша. Не разделяю вашей ненависти. Так же как и в других отраслях, недвига, автотранспорт, перекупы и посредники, если б были не нужны, давно бы вымерли. Тот же Баффет, ни разу не ивестор, а спекулянт чистой воды только в долгосрок. Выкупает недооцененные активы и ждет. После роста продает и ждет новой просадки.

Ну, любые инвестиции это спекуляции, так как никто наверняка не знает что будет. Вопрос лишь в рискованности этих спекуляций. То что Баффет инвестирует на десятилетия говорит о том что он знает что делает, что его инвестиции низко рискованные, консервативные. Он даже тех сектор игнорирует (кроме эпла).

А когда человек покупает одну и ту же самую компанию по несколько раз за месяц, неделю или даже день — это чистого рода спекуляция.

Кажуть це дейтредінг називається :) Слово «спекуляція» не зустрічав поки :)

І той дейтред мені не дуже подобається. Без нього за рік мав би кращі результати. Так виходить фігньою займаюсь. Бували дні +2.5к і наступнгого дня −5к :) Так що це стрьомна штука.

Про ІРО цікаво, не задумувався про таке.

Ну але Форекс, франшиза мийки і

Аналітики за певну винагороду (2-3% від депозиту)

то фіаско, братан...
В тебе я б поради не питав що з грошима робити))

Кстати, очень интересный момент упущен в красочном описании — а как вы налоги платите?

через «Електронний кабінет платника»?

В конце года подается декларация, где на дивиденты и проданные акции (на разницу купил-продал) начисляется подоходный налог. Есть специальные сайты для расчета, выгружаете выписку у брокера, загружаете на такой сайт, там скрипт расчитывает все с привязкой к курсу нацбанка на день совершения сделки, в гривне. У меня забавный случай был, когда купил амазон, через год продал наварив 300 юсд, а в гривне доход получился отрицательный.
Ну и второе, глядя на этот цирк в нацбанке и во власти в целом, желание что-то декларировать и платить этим упырям, быстро улетучивается...

Оу, вы у автора работаете бухгалтером? Я ж сугубо с точки зрения наблюдений натуралиста. Айтишник нынче любит вставать в позу «если что — поеду туда где видно куда мои налоги идут», при этом упуская из виду что привычка забывать платить налоги в тех же странах может иметь последствия — потому и интересно как же вписывается тема оплаты налогов в «истории успеха» автора. В том числе как интегрируется московский Фридом Финанс в Украинскую систему налогооблажения.

en.wikipedia.org/wiki/Freedom_Finance я в другом комменте уже писал. Логотип очень похож.

Founder Timur Turlov

Интегрируется легко. Любой брокер — это доход закордоном, американский или рашистский, он подлежит декларированию и облагается налогом в соотв. с НК Украины.
Привычка забивать на налоги, это конечно не гуд. Но наличие офшоров на миллионы долл у Зепизента и «а че такова», домики-лендкруизеры у пенсионеров, родителей зе-квартала, при околонулевых доходах, — это все от туда. Украдено из бюджета.

en.wikipedia.org/wiki/Freedom_Finance

ru.wikipedia.org/wiki/Фридом_Финанс
Фридом Финанс — российская инвестиционная компания, входит в холдинг Freedom Holding Corp.

Самое место для их рекламы.

Мой родственник, когда потерял работу и осознал что в 50+ уже никуда не возьмут — то же попался в секту Форекса. Надо сказать что там умеют окучивать людей! Он при каждой встрече рассказывал про «богатого и бедного папу», что на дядю работают только те, кто не понимает в экономике, что «деньги должны создавать деньги» и т.д. У него была целая пачка книжек и коробка дисков со всякими лекциями. Он регулярно ходил на всякие тренинги от Форекс, когда они приглашают в город какого нибудь «гугу инвестиций».
По его рассказам я понял что работает это примерно так: ты берешь свои деньги и переводишь какой-то оффшорный счет где-то в другой стране. Собственно на этом можно было ставить точку!
Но если подробнее — то эти деньги у тебя появляются в Форекс приложении, где ты можешь покупать на них акции. Ну как — акции. Никаких физических бумаг родственник не видел. Все твои акции — это просто 3х буквенные аббривеатуры в системе. То есть ты купил 100 каких-то XYZ, а потом можешь их продать с прибылью. Или продать с убытком. Или там есть еще 100500 всяких хитрых вариантов. Факт в том, что при всяких «скачках» рынка твоя ставка «сгорает». В итоге все те 20К баксов, которые родственник отнес в Форекс (продав унаследованную квартиру) — за пол-года он «проиграл».
В этой истории меня до сих пор мучает вопрос: «а был ли мальчик?». Ну в смысле те акции, которые знакомый покупал в Форекс приложении — они действительно покупались и продавались где-то на американской бирже. Или это просто все было внутри базы Форекс и, естественно, они сами меняли цены как хотели? Видят что много купило — сделаем «кризис» и всех кинем. В эпоху виртуальных денег как вообще можно проверить отдал ты свои деньги за что-то реальное или это просто «циферки» в компьютере?
К сожалению знакомый так и не попробовал можно ли что-то вывести обратно из Форекса в реальные деньги. Хотя поначалу у него и была какая-то прибыль. Но он ее тут-же ре-инвестировал, как их учили.
Хочется верить что всякие брокеры — это честная система и они действительно на мои деньги купят мне настоящие акции какого-нибудь Гугла. И что потом я смогу их продать и получить обратно баксы.

его просто развели на бабки, как и многих других мамкиных инвесторов, возомнивших себя хз кем.

секту Форекса

це форекс-кухня
Всі заведені кошти втрачають за 3-6 міс

"а был ли мальчик?«

Ні, гроші на кухнях не виходять за межі «платформи»

Є нормальний форекс, але профанів туди не пустять

Ні, гроші на кухнях не виходять за межі «платформи»

А пофиг. Есть куча кухонь, что дорожат репутацией и выплачивают все до копейки. И разницы с

нормальний форекс

вобще никакай.
Что одно что другое, является самым сложным бизнесом в мире.

Что одно что другое, является самым сложным бизнесом в мире

розкажіть це фермерам

Условный Сорок сыгравший против фунта на такой платформе, ушёл бы похоже ни с чем.

Сорос, да. А мамкиным трейдерам вообще должно быть пофиг. Иногда даже сделки на милиарды в топ-4 валютах не могут сдвинуть реальный маркет ни на копейку. А уж мамкиному трейдеру с его сделкой на 1000 долларов должно быть пофиг.

Весь цей Forex звичайнісінький МММ. Справжні оборудки йдуть на міжбанку.

А сколько надо бабла, чтобы выйти на реальный межбанк? 100 К депозита хватит?

Спитайте в банку — напряму вас туди не пустять, ліцензія потрібна
Ну і впливати за скільки і коли продати-купити, не впевнений чи дозволять

Навіть отримати курс з міжбанку є проблемою

Это не в банк, а к пиндостанскому брокеру.

en.wikipedia.org/...​i/Foreign_exchange_market
Тот же часто упоминаемый Interactive Brokers дает выход на forex.

Фінансова установа треба, уставний капітал тощо. Лямів з 10 певно мінімум + знайомства в держ. банку тощо. Із своїми 10 000 без профільної економічної освіти, років роботи в індустрії тощо — займатися своїм краще. Шиномонтажку там відкрити чи якийсь інший дрібний бізнес, а не нести гроші до МММ. Ну — а ми тут залюбки по зло коментуймо на предмет «мамо я інвестор», «Я не халявщік — я партнер».

Весь цей Forex звичайнісінький МММ

Майже весь

Справжні оборудки йдуть на міжбанку.

Так, але це стосується тільки ринку всередині України
Тут агент з 1M може вплинути на ринок

Форекс по большей части — развод. Тоже слышал много историй, когда люди расставались с деньгами при попытке вывести что-то.

Большинство форекс-брокеров — это обычные нерегулируемые кухни. Поэтому при выборе компании для сотрудничества нужно интересоваться лицензиями, гарантиями и условиями сотрудничества. И понимать, что играть с маржиналкой — это одно, а инвестировать и зарабатывать — совсем другое. Спустить в унитаз депозит за полгода на растущем рынке — это нужно уметь...

Это банальные мошенники в 99.999999% случаев (в остальных случаев не банальные — а дети лейтенанта Шмидта). Действуют по схеме МММ расклеивают красочную рекламу в местах обитания лоха обыкновенного где нибудь в метрополитене например. Зачем то ещё и на ДОУ пишут, видимо для тренировки «работы с возражениями». А так все обычно — приглашают на «семинар» где пассажирам промывают мозги, потом появляется экскаваторщик/синиор QA «Леня Голубков» который подаёт пример «куплю жене сапоги», дальше отдаются денюжки в счёт фишек казино и плавно клиент все проигрывает. У меня есть большие сомнения что так называемый «международный рынок» вообще существует как таковой. Схема кидка простейшая.

Вы не правы. Если мы говорим о лицензированных форекс-брокерах, то за такие финты с клиентами можно запросто лишиться лицензии. К тому же, подобные компании обязаны проходить ежегодные аудиты, которые копают очень глубоко. А непрохождение аудита — это черная метка для брокера на цивилизованном рынке. С чем я полностью согласен — 99% подобных компаний на нашем рынке — это компании без лицензий, регуляции и без каких-либо прописанных обязательств перед клиентами. Я не понимаю, зачем с ними иметь дело при наличии других вариантов.

Нюанс в том, что по европейскому законодательству например, даже реклама форекс-услуг жёстко регулируется, а те же бинарные опционы во многих странах вообще запрещены.

Если мы говорим за фондовый рынок, то там требуются отдельные лицензии. А если мы говорим за фондовый рынок США, то есть обязательство работать исключительно через местных брокеров, которые имеют право открывать депозитарные счета. В общем, нюансов целый вагон.

А клиента очень легко обмануть (особенно когда клиент не имеет элементарной финансовой грамотности). И подобные компании бросают тень на всю сферу деятельности в целом.

Тогда надо идти в крипту — там есть спотовый рынок — захотел, купил, вывел и всё ок — где и когда потом захотел там и продал

Насчёт кухонь согласен, для брокера в прибыли — главное не сколько комиссия, сколько слитые депозиты клиента

Форекс — це ринок валюти, а не акцій.

Ну я так думаю роботу він не міг знайти не через вік, а через IQ.

Класика Форекса, роблять свій бекенд який типу показує реальні котирування, при різких скачках пропадає звязок наприклад. Коли хочеш вивести грошей немає нормального способу або кінський процент. Мірор трейдинг коли купуєш акції ПАТ «Роги і Копита», а на ці гроші заходять на рахунок в американському брокері з якого типу купуєш акції.
При купівлі на форексі реальна транзакція не проходить, і баланс вирівнюється в кінці дня самою компанією.

Як кажуть в казино, House always wins :)

Ну і вишенка на тортику чомусь більшість інвесторів в україні обира.ть нерухомість і це я думаю не просто так.

Ну і вишенка на тортику чомусь більшість інвесторів в україні обира.ть нерухомість і це я думаю не просто так.

А в соседней теме про FIRE пишут про акции. Вот я и не пойму: то ли эти брокеры с акциями это тот же лохотрон, как Форекс и нужно покупать однушки у метро, то ли и правда раньше был обман, а теперь акции — настоящие.

Ну Любомир чомусь акції не пропонує свохм клієнтам, в нього пакет Консультант+ETF в різних варіаціях + ДМС, цікаво чому ДМС в нього в пропозиції якщо він займається фінансами? ;)

В принципі деякі тікери можна і на нащій ПФТС купити за гривні і тримати в умовному деопзитарії для довгих позицій цілком норм.

Ну а якщо заморочитись то є ліміт на вивід коштів за кордон по ньому відкриваєш рахунок в американському брокері в перед освоювати ринки капіталів, але про це в гуглі не пишуть і треба мати відповідні знання і вміння хоча б просунутого Excell

Взагалі рекомендірен Євген Пенцак ( Ph.D економіки в Лозанні) багатох консультуж по фінансам і веде магістратуру в KMBS по міжнародним фінансам і ринкам, от це хороша інвестиція в лонг термі замість 20к злитих на форексі

то ли и правда раньше был обман, а теперь акции — настоящие

Раньше в Украине вообще не было возможности хоть как-то легально купить акции и потом сделать прибыль белой. Где-то с 2016-го это разрешили и последние пару лет налоговая уже в 80% случаев не впадает в ступор при декларации доходов с IB.

Акции это долевое участие в компании. Тоесть ты являешься совладельцем оной, посему несёшь и ответственность за нее. Компания может как приносить прибыль, так и убытки. Соответственно если процент акций который у тебя есть — не голосующий, ты никак не можешь влиять на деятельность компании делая ее прибыльной. Что говорит что спекуляция акциями — в чистой форме азартная игра. Ну а фильм «Волк с Уолл Стрит» четко проясняет смысл соседней темы, впрочем как и этой. Цитата — «да — я впаривал им дерьмо».

То же происходит (иногда) и на других рос брокерах. Постоянно читаю камменты на инвестинге, что акция перестала отображать роеальную цену в момент активных скачков, или ее вдруг почему-то нельзя купить/продать. «Технический сбой», ага.

Очень коротко: брокеры форекса очень близки по своей сути к казино. Сами акции, валюту никто не поставлял и не собирался. Это просто ставки на изменение цен. Цены реальные, потери тоже. По разным данным 90-99% пользователей на форексе теряет деньги. Проблема не в шансах, проблема в том, что пользователям предоставляют кредитное плечо, например, 500:1. Имея 10.000 долларов они могут покупать валюту на сумму до миллиона. При этом изменение цены на 3 копейки при инвестиции в миллион становятся суммой в 30.000 долларов. При инвестиции в 10.000. То есть, при изменении цены на 1 копейку не в пользу инвестора все 10.000 испарились. Если цена изменилась в пользу пользователя, инвестиции удвоились. В пределах дня 1 копейка может быть в любую сторону. Если появились какие-то новости, цена может сдвинуться в обе стороны в пределах одной секунды, в результате можно потерять все деньги независимо от ставки (покупка, продажа, ставка на рост или на падение). Одним словом — спекуляции. С очень большим риском.

Книжки бедный папа богатый папа я считаю крайне полезными для общего развития, но они не про форекс. Роберт Киосаки пишет о том, как использовать деньги для создания денег. Для этого нужно УЖЕ иметь деньги. Bigger pockets в подрастает рассказывают как использовать деньги других людей вместо своих. Вы просто предоставляете им другой сидеть ценности и берете за это плату.

Форекс даёт возможность «сделать деньги из воздуха». Не предоставляя никому никакой ценности. Как букмекерские конторы, казино, лотерея. По факту, инвестор форекса — сам клиент, которому предоставляют услугу. Очень дорогую услугу.

Как-то так.

Я сам пользовался услугами брокеров, отнёс в разное время разным конторам довольно много денег. Денег заработал ровно ноль. Но научился считать деньги, программировать и сейчас работаю программистом уже много лет. Грубо говоря, мне повезло, я сумел найти пользу от своих потерь и в долгосрочной перспективе оказался в прибыли. Большинство людей не начинают программировать после форекса и просто выносят немного другой урок от этой затеи.

А ещё у меня были депозиты в банках Форум и Дельта. Они давали хороший процент. Что с ними стало можно найти в гугле.

Сейчас куда я вкладываю? В себя. Семья, кафе, путешествия, релокация, железки для пк, обучение, здоровье, подарки, благотворительность. В то, что нельзя пропить, и останется со мной до конца жизни. Другим могу посоветовать то же. Вкладывать в себя, свое обучение и свой експириенс.

Сейчас куда я вкладываю? В себя. Семья, кафе, путешествия, релокация, железки для пк, обучение, здоровье, подарки, благотворительность

Це не інвестиції, це витрати)

Моя родичка написала декілька книг на основі власних спогадів. Зараз продає і отримує реальні гроші. Я вкладався в залізячки і вмію з ними працювати, що дозволило мені отримати роботу не один раз. Релокація — це взагалі нереальний життєвий досвід, який вчить виходити з будь-яких ситуацій. Кафе — це щоб не здуріти в погоні за папірцями або віртуальними циферками.

Але грошей вони не приносять. Якщо для вас інвестиції — це лише оте все таке сяюче, що гроші приносить, то так, це не інвестиції.

Якщо для вас інвестиції — це лише оте все таке сяюче, що гроші приносить, то так, це не інвестиції.

Це не тільки для мене так, це для всіх так) А говорити «я інвестую в спогади, кафе і подорожі» це неправильне використання слова, хоча напевно так краще звучить ніж «просир@ю»

Означення з вікіпедії

Інвести́ція, капіта́льні вкла́дення (від лат. invest, вкладення коштів) — господарська операція, яка передбачає придбання основних фондів, нематеріальних активів, корпоративних прав та цінних паперів в обмін на кошти або майно
Сейчас куда я вкладываю? В себя. Семья, кафе, путешествия, релокация, железки для пк, обучение, здоровье, подарки, благотворительность. В то, что нельзя пропить, и останется со мной до конца жизни. Другим могу посоветовать то же. Вкладывать в себя, свое обучение и свой експириенс.

Так это не вложить, это просрать. Никогда не понимал выражение «вкладываю в себя». Как можно вложить в себя ? Доллары куда запихивать ? Какую доходность это принесёт? По поводу обучения — знания сейчас бесплатны, было б время и желание. А здоровье — это вообще не про деньги, его не продашь и не купишь ни за какую цену.

Слово інвестувати іноземного походження
Першоджерело:
www.merriam-webster.com/dictionary/invest
Інвестувати можна не лише час і це не лише про гроші.

Теж колись був такий, теж так думав. З часом моя точка зору змінилась.

Всім успішних інвестицій і гарного дня! :)

Семья, кафе, путешествия, релокация, железки для пк, обучение, здоровье, подарки, благотворительность. В то, что нельзя пропить, и останется со мной до конца жизни.

А что из перечисленного нельзя пропить?

Если очень постараться, пропить можно всё!

В 2004-2005 годах я работал в Укрсоцбанке, представлял дилинговый центр в Харькове. Из моих 100+ клиентов я помню только одного, кто реально забрал прибыль. Он пришел что-то с около $5000, за пару недель прибавил $500 и снял все деньги. Я не знаю его мотивов, может на него снизошло озарение, но это был короткий прибыльный период и больше он не играл. Единицы клиентов были +/- вокруг своего баланса. Остальные «сливали».

В то время в Харькове было 4 компании, предоставляющие forex услуги. С банками (сначала Укрсоц, потом Николай Иванович основал Дельту и вся команда перешла туда) все более-менее честно. У тебя есть твой 2620 счет, на нем лежат твои деньги, которы ты переводишь на 29 что-то там, уже не помню балансовый, и можешь забрать по заявлению когда угодно. Потому что все счета твои, персональные. В варианте «честных» кухонь, типа Forex Club, ты переводил все деньги на счет компании в Приватбанке. И теперь угадай, кто владелец этого счета и сможешь ли ты вывести оттуда деньги. А был еще Teletrade на Мироносицкой. Это вообще свой мир. Сюда ты просто приносил кеш в тумбочку. Иди, бабка, мы тебя запомнили ©.

Конечно, играть на минутных, даже часовых графиках, — это путь в никуда. Безусловно, даже банки не давали тебе хорошую цену. Но в банках хоть +/- в пределах спреда графики соответствовали действительности. В кухнях же свечи рисовали как заблагорассудится. Я помню, как-то на новостях по безработице в Штатах пара EUR/USD ушла вверх сразу на 200 пунктов. Была такая компания ForexUA (или как-то так, не помню уже точно), которая просто нарисовала bid на 150 пунктов ниже рынка, тем самым слизала все открытые позиции своих клиентов по stop loss/margin call. Все жалобы типа «такой цены не было, верните деньги» можно было распечатать и наклеить на столбе. Эффект был одинаковый.

Так что когда-то кто-то пишет об инвестициях на forex, особенно в реалиях Украины, моё лицо расплывается в улыбке.

Была такая компания ForexUA (или как-то так, не помню уже точно), которая просто нарисовала bid на 150 пунктов ниже рынка, тем самым слизала все открытые позиции своих клиентов по stop loss/margin call. Все жалобы типа «такой цены не было, верните деньги» можно было распечатать и наклеить на столбе. Эффект был одинаковый.

Такие конторы врядли выживают в современных условиях. Нахрена делать такие репутационные смертельные удары себе, если 98% все равно сольются в среднесроке и отобьют убытки?

можно было распечатать и наклеить на столбе

Эх, были времена! Помню. Было весело. Когда деньги слизали не с твоего счета.
Дельта у меня тоже пытались слизывать — выполнение транзакции занимает 5-15 сёк, если цена ушла даже на 1 пункт в мою пользу — отказ, если в минус — сразу открывалась позиция. При закрытии то же. ТП не гарантировал цену, сл типа гарантировал но «мы закрыли по первому тику», который был на 30 пунктов ниже, ага. Цена зависла на минуту, а потом пролетела вниз на 50 пунктов махом.

Я закрыл счёт через неделю такой «торговли».

Самі книжки дуже навіть хороші, та дивлячись хто помагає їх трактувати висновки можна зробити дуже різні (привіт біблія, коран). А от весь форекс в СНГ це кидаливо, перевірено з особистого досвіду (сам не попався на їх вудочку) і досвіду знайомих, заробляють гроші на депозитах людей, ніяких реальних торгів немає. Там і на парі євро долар можна торгувати до прикладу, якщо вгадаєш і виходиш в плюс — грошей і так не побачиш, якщо в мінус — супер, рухаєшся в правильному напрямку для них

Там никакого Forex конечно вообще не было, красочная апплекушка сверстаная мелкой веб студией. С ее помощью обыкновенные мошенники по методу сына лейтенанта Шмидта читают лекции о вреде абортов, проводят сеанс одновременной игры в алго-трейдинг и используют прочие относительно честные методы отьема денег у населения.

Так а результат-то какой за последние хотя бы 2-3 года? YTD TWR, cumulative TWR since inception)

YTD TWR = ~40-42%, точніші розрахунки провожу вкінці року
загальний TWR = 30-35%, поки є ще декілька нереалізованих угод)

загальний TWR = 30-35%

Эээ. Эт за какое время? ) И учтены ли здесь налоги? Даж если за год, то СП500 столько же показал без всяких приседаний и «советов по инвестированию»

Даж если за год, то СП500 столько же показал

автор в мінус не зайшов, як на мене то це вже досягнення враховуючи його досвід з форексом)

Це цікаво як розповідь, але не як порада про інвестування.

кожен почерпне для себе те що його зацікавило.

щодо ставлення до грошей, відкладання 10-20% то ок, гарно. Щодо лоторейки форекс, криптобіржі- побуду ніщєбродом... Заробляйте хлопці, успіху ;)

поддержал, но всё же не ставил бы форекс и крипту в один ряд. Первое развод с редкими подачками для удержания интереса и привлечения других жертв. Второе хайп, и на нём можно успеть заработать, как и NFT, не имеющие никакой практической ценности)

Какая практическая ценность игр, фильмов, сериалов? Тем не менее это многомиллиардная индустрия. Надеюсь не надо объяснять где тут место NFT? Подсказка: прокачка героев, внутриигровые покупки, луты.

Не говоря уже что продажу, допустим, квартиры можно сделать в один клик, без собирания разного роду справок, подписания купы бумажек, нотариусов и есть минимальная вероятность что тебя кинут или что попадешь на черных риэлторов так как вся история покупок и все владельцы квартиры известны, никакой дальний родственник не сможет заявиться и отжать квартиру. Особенно это круто считается с DeFi когда имея NFT токен на квартиру или на любое другое имущество, можно оставлять под залог и брать кредит, опять же буквально в 2 клика без собирания справок и посещения банков.

(квартира чисто как пример, можно подставить любое другое физическое, интеллектуальное цифровое имущество)

Практическая польза огромная. Другое дело что перевод текущего положения дел на NFT непростой процесс, в первую очередь потому что нужна поддержка государства, которое обычно медленное и консервативное.

я о том, что ценность nft основана исключительно на хайпе. А не о том, сколько всего за nft-токены можно купить, понятно что диапазон огромный. Сегодня ценность у крипты, в том числе nft-токена есть, завтра нет, может быть хайп чего-то другого. У золота хайп есть всегда, только волатильность скачет. Если успел на крипте заработать — молодец, на форексе я бы не рисковал точно, там зависимость не от хайпа, а скорее от желания третьих лиц.

Ты хоть понимаешь что такое NFT? Это технология, инструмент. То что с помощью него продают гифки и всяких панков за сотни тысяч долларов это одно, хотя это тоже имеет право на существование — картины же продают за миллионы долларов. Но как технология, NFT имеет огромное практическое применение. Не обязательно на блокчейне.

конечно понимаешь ;) Смарт-контракты на эфириуме, которые при продаже меняют своего владельца, вот и вся суть твоего nft. Будешь ты меня учить ещё.

не все нфт одинаковые, кстати. Как и блокчейн, это технология.

Проста стратегія для початківців
купуємо на 50 доларів BTC
/альткоїни (криптовалюта);

25% портфелю в надризикові речі?
LOL WUT?

ще на 50 доларів купуємо ETF/акції (фондовий ринок);

Єдина інвестиція

на інші 50$ купуємо золото або срібло (дорогоцінні метали);

Це не інвестиція.
Золото фізичне — торгується по собівартості видобутку ± доставка
І його ж ще треба десь зберігати

і останні 50 доларів відкладаємо під «подушку» (подушку безпеки). Це наш недоторканний запас грошей на чорний день. Краще в різній валюті (USD, EUR, GBP).

Це не інвестиція взагалі.
gbp — ніхто ніколи не радив як безпечну валюту. Після брекзіту — це взагалі нонсенс
Хоч би швейцарський франк порадили

купив франшизу

До речі, продаж ло неосвіченим «франшиз» — це прекрасний бізнес по продажу повітря. І прибутки там якшо не ммм, то сильно вище ніж у пересічного українського бізнесу

`

25% портфелю в надризикові речі?
LOL WUT?

`
це стратегія для початківців з малим досвідом та депозитом, лиш на 4 базові інструменти.

Це не інвестиція.
Золото фізичне — торгується по собівартості видобутку ± доставка
І його ж ще треба десь зберігати

так, але золото/срібло хеджує наш портфель під час криз. Також золото зростає в ціні в розрізі 5-10 і більше років, рекомендую глянути графік цін за унцію.
зберігати можна фізично декілька грам(50-1000) як валюту + тримати в ETF фондах

`

Це не інвестиція взагалі.

`
так вірно, там пише що це подушка безпеки для будь-якої непередбачуваної ситуації. Тут достатньо відкласти 3-6 місячних витрат. Хтось може і більшу суму відкласти. Іноді сюди можна відкладати суму грошей, щоб докупитись/усереднитись під час корекції/спаду ринку

`

Хоч би швейцарський франк порадили

`
спокійно можна сюди його віднести, єдине малу суму. Все одно основна сума буде в USD.

`

До речі, продаж ло неосвіченим «франшиз» — це прекрасний бізнес по продажу повітря. І прибутки там якшо не ммм, то сильно вище ніж у пересічного українського бізнесу

`
так, але бізнес/франшиза це окрема ніша, яка потребує багато часу, аналізу і вкладень для хороших прибутків. Я персонально для себе вирішив це відкласти в сторону, і дати комусь іншому шанс спробувати себе в цій справі.

це стратегія для початківців з малим досвідом та депозитом, лиш на 4 базові інструменти.

Тому треба давати 4 консервативних інструменти, а не зливати їх кошти

так, але золото/срібло хеджує наш портфель під час криз

Вам треба мати хоч якесь підтвердження цьому

зберігати можна фізично декілька грам(50-1000) як валюту

де зберігати і з яким дисконтом хто і де його приймає?

тримати в ETF фондах

Які ризики в цьому випадку?

яка потребує багато часу, аналізу і вкладень

Ви давно дивились на якість франшиз і їх умови?

Ви колись цікавились як отримати долари з золота? Якщо воно фізично у вас. Доречі, трійська унція, близько 30 грамів монета розміром з копійку коштує скільки зараз? Тисячі дві? А ви радите купувати скільки грамів на 50 доларів?

1000 грамів золота зараз коштує приблизно як тесла. Я краще б теслу купив, або «одну штуку біля метро», як тут згадували. Тесла економить гроші на бензині і повільно зношується у порівнянні зі звичайним авто. Однушку можна здавати в оренду і отримувати гроші. Золото... приваблює шахраїв і крадіїв і не ліквідне. Тобто, купити легко, продати не реально, якщо це не золото в сховищі. Але золото в сховищі це акції в форексі. Сам продукт напевно, існує, десь. Але довести це неможливо, потримати в руках не можна і будь-яка криза може призвести до того, що «інвестиція» перестановки існувати.

Якщо в вас виходить успішно інвестувати, то це чудово! Я поки що побачив лише рекламу чужих продуктів та їх лозунги. Не зрозумів мети тексту.

Хотелось бы прокомментировать стратегию автора как «очень корсервативную», вы наверняка не потерятете деньги, но и заработать много тоже не получится. Биткоин качается постоянно, волатильность такая, что нужно иметь стальные канаты вместо нервов. Золото растет только в серьезные кризисы, и часто откатывается назад. Я бы рассматривал только ETF S&P500, широкий рынок, положил и забыл.
По брокеру, хотел добавить, IB вполне неплох, комиссиия за сделку 1$, месячные комисси за ведение счета отменили. Можно работать.

Під час відпустки я більше читаю та відвідую вебінари з інвестування. Іноді сам проводжу такі зустрічі. Таким чином набираюсь натхнення та креативності для того, щоб глянути по-новому на те, як і у що я інвестую.

Перед самым ковидом, блоггеры со всех щелей вещали про китайский рынок, его уникальность и перспективы. Итого, прошло 2 года, инвесторы кто успел выйти, потеряли 20-30%, кто до сих пор сидит, уже −50%, и нет оснований ожидать что китай в ближайшие год-два ждет что-то хорошее. Это к том, что стратегия «делай как я», не всегда ведет к успеху.

так ця стратегія для початківця(найпростіша, щоб почати виробляти психологію і дисципліну), який взагалі не орієнтується ні в ринку, ні в інструментах.
кожен мусить для себе вирішити потреби та цілі, і аж тоді ребалансувати портфель/капітал по різних активах в потрібних пропорціях. Погодьтесь, що людині яка утримує сім’ю потрібна консервативніша стратегія, аніж молодому безтурботному IT-шнику. Золото тут виступає в ролі хеджуючого інструменту під час криз. Окрім ETF S&P500 є ще багато інших хороших фондів по різних галузях.

Погоджуюсь щодо «робити, як я», — з моєї сторони це більше як показати власний досвід, поділитись знаннями, зекономити комусь гроші, зробити менше помилок.

Тобто замість підвищення знань ринку ви кажете, що треба сліпо вкладати

жесть

Перестаньте вже повторювати застарілу мантру про золото

Вот что мне особенно не нравится и раздражает, так это когда вставляют свои немытые пять копеек в дела, что их ну никак не касаются. Ну неужели кто-то из посетителей данного форума хочет там работать бухгалтером? У меня жена — аудитор, в прошлом начальник аудиторской конторы. Так я вам вот что скажу: скорее всего на их зарплаты и обязанности мужчина старше 27 лет не пойдёт.

Кожаєв настільки погано читає статті українською мовою, що аж подумав що тут сусідня тема про бухгалтера та ейджизм.

Тема цікава та актуальна.
Особливо тішить, шо стаття написана державною мовою.
Чудово. Пишіть ще!

Двома словами напишу державною мовою: не ведіться.

Детальніше. Спочатку треба роки три вивчати тему, потім можна зрозуміти у що ви персонально готові вкладатись. Ще через 2-3 роки можна зрозуміти що таке 5% річних і чому це реально і круто. Ще через 2-3 прийде усвідомлення про пенсію. І тоді можна прийти до простої схеми. Вкладати 50% від доходу в акції s&p500, наприклад. І так робити до пенсії, а на пенсії знімати 2-3% щороку і на них жити. По ідеї в такому випадку грошей вистачить до кінця життя. Якщо нічого не зміниться, брокер не збанкрутіє, ринок не розвалиться, криз особливих не буде тощо.

Можна купувати квартири. Теж не гарантія, що Росія не почне повномасштабну війну з усіма. Або Китай. Або коронавірус зжере пів людства і квартири будуть стояти порожні.

Можна вкладати в золото. Потім прийде розуміння, що його або нікуди давати (його неможливо конвертувати у гроші якщо немає іншої людини, готової купити це золото за гроші, наприклад, ломбард може купити по ціні металу мінус 5%, якщо пощастить).

Можна вкладати в себе. Ця інвестиція залишиться з вами незалежно від подій. Наприклад, подорожі, вміння, знання, розвиток і спогади. Єдине, що неможливо вкрасти, пропити тощо.

Можна вкласти під 30% річних а потім дивуватися, що все зникло. Бо ммм певне покоління вже не пам’ятає або навіть не знає і про понзі не читали.

Порад не даю бо сам Ще молодий, дурний і особливо не назбирав на інвестиції. Всі ці ігри на річну зарплату інвестиціями вважаю називати неправильним. Інвестиції в моєму розумінні починаються с мільйону, бізнес — з 10 квартир в оренду. Самостійно таке створити можуть одиниці, в більшості випадків знаходять інвестора і працюючи на нього ща зарплату поки не набирають досвіду і зв’язків. Потім можна власний бізнес створити на чужі гроші. Якось так.

10к — це іграшки. Мільйон — гарна сума, років на 10-20 може вистачити. На життя — ніяк. Але можна купити 10+ квартир, зробити ремонт, застрахувати, здати в оренду і мати тисячу доларів чистими на місяць, приблизно. Відносно пасивний дохід після обслуговування, страхування, податків, місяців без оренди, ремонтів тощо. Якщо пощастить, то буде дві тисячі.

Якби це було легко, айтішніки б давно кинули роботу і жили б за рахунок доходів від оренди.

Інвестиції в моєму розумінні починаються с мільйону

Не сміши так :)

Але можна купити 10+ квартир, зробити ремонт, застрахувати, здати в оренду і мати тисячу доларів чистими на місяць, приблизно.

Яка тисяча? З 10 квартир легко 2-3к буде

До податків, страхування, відкладання на vacancy, ремонти, менеджмент — легко. Після — малоімовірно.

Мільйон можна отримати маючи лише 200к своїх грошей, або 0к якщо є гарні зв’язки, в кого є гроші і немає часу ними займатись. В мене зв’язків немає, тому я програміст, а не власник бізнесу по здачі квартир в оренду ;) але тоді ще додаються витрати на обсуговування кредитів, що в Україні призведе до банкрутства, бо з такими відсотками ніякий бізнес не буде працювати. А в Європі можна взяти під малий відсоток, але ЦІНИ... Без мільйону 10 квартир — ніяк. Якщо в кредит, то після перерахованих витрат в кращому випадку буде близько 0 прибутку. Орієнтуюсь на місцевий ринок, може десь в США краще ситуація (і ринок більше і прозоріше, бо тут ще те болото).

спасибо за статью, а что вы думаете про Interactive brokers как инструмент

Interactive brokers якраз більшість людей і користуються щоб торгувати напряму, це оптимальний варіант.
До українських компаній, вищеперерахованих, я б не звертався.
Daytrading це більше ніж фултайм-робота. Якщо до цього не готовий, «навчання», загадане вище багато не дасть.
Пасивно — це закупити індекси і не переживати. Вдасться перекрити інфляцію і мати декілька відсотків зверху. + варто трекати можливу кризу на ринку щоб вчасно вийти в кеш та перезайти в активи на дні.

IB це не інструмент, це брокер, такий же як

Freedom Finance

(яким автор користуєтсья вже, тобто інструмент ринку в нього є), тільки він американський і заслуженою роками репутацією, а не «молодий український» (з усіма витікаючими в результаті відмінностями між ними))

Для чого тут питати якщо є окрема тема?

Загальний прибуток на поточний момент по IPO ~ 30-40% річних.

все эти акции, IPO — это детский лепет по сравнению с тем что может дать крипта или DeFi

і останні 50 доларів відкладаємо під «подушку» (подушку безпеки). Це наш недоторканний запас грошей на чорний день. Краще в різній валюті (USD, EUR, GBP).

Это называется вложить под −6% годовых на съедение инфляции

так крипта може дати і 10000+%, але можна і повністю втратити свій вкладенний капітал, тому я вважаю що потрібно диверсифікуватись по різних типах активів. Та й є частина людей, які готові менше ризикувати, але хочуть стабільний прибуток. Тут кожному своє, але я б рекомендував зберігати баланс/пропорцію.

на рахунок інфляції погоджуюсь, але з іншої сторони може статись не передбачувана ситуація і частина грошей потрібна тут і зараз, не завжди легко і прибутково витягувати гроші з активів, тому знову таки рекомендую тримати суму у розмірі: 3-6 * місячні витрати

стейкать стейблы под 30% вполне реально и без риска

Де ви бачили таку ставку? З того що є це 4-9%

если изучите рынок за границами бирж и не такое увидите

Он об пулах ликвидности в DeFi на стейбл койнах. 20% легко. Единственное чем ты рискуешь это что найдут уязвимость в смарт контракте и хакнут его.

Это называется вложить под —6% годовых на съедение инфляции

Та хоч під −20%. Кеш на 2-3 місяці життя завжди має бути, в Україні живем.

Краще на рік. Спокійніше спати буде.

За пару днів виводиться від брокера, навіщо рік?

У вас лежали гроші на рахунку коли банк припинив (заборонив, заблокував) зняття грошей з рахунку?
У вас були гроші в найбільшому європейському брокері Альпарі коли вони з бухти-барахти заявили про потенційне банкрутство? Коли неможливо було копійку вивести?

Краще мати запаси в кількох банках на кілька місяців кожен. Можна трохи готівки, але не багато. І на термінові витрати на випадок хвороби тощо.

Это называется вложить под —6% годовых на съедение инфляции

Це називається реалії життя в Україні. В 2014 році у тебе в банку могли лежати хоч мільйони, а видавали тобі 100 доларів на день, в кращому разі.

Очень интересно узнать как купить

ETF/акції (фондовий ринок)

на 50 долларов и как легально вывести криптовалюту и другой инвестиционный доход на счет в Украинском банке, чтобы не заблокировали счета и не пришла налоговая

купити можна за допомогою брокерів FF(Freedom Finance) або ж Interactive Brokers(моя рекомендація), поповнювати баланс рекомендую на 1000+$, щоб економити на комісіях
про сплату податків є багато матеріалу на просторах інтернету і YouTube, також від Мінфіну є хороша стаття з прикладами: minfin.com.ua/...​legalni-sposobi-zmenshiti
а з виводом там все дуже просто

Volodymyr Havryliv з виводом просто, але декларацію на даль по активних торгах теж ніхтио не відміняв)

Через дядька який долари на базарі міняє. Або просто загуліть хто у Вас там у місті валютчик.
Підїде дядько в шкірянці на старому БМВ і поп’єте каву, пройде транзакція і він вам дасть готівку.

Он спрашивает про ETF, а не про эфир.

есть обменники, которые наличкой привозят на определенное время в любую точку города (Киев, Одесса, Днепр etc). Не хочу давать рекламу никому, www.bestchange.ru вот тут поищите, многие в Украине работают.

крипту в любом обменнике уже меняют 21 век на дворе

Вельми дякую за статтю. Якраз міркував на тему, що ж роботи і з чого починати шлях :)

Подписаться на комментарии