Порадьте спосіб, як безпечно підключати HDD 3.5″ до ноута

Доброго дня! Є 2 жорсткі диски на 500 ГБ і 1ТБ, повністю забиті сімейними архівними відео, від весілля батьків до мого народження, садок, школа, свята і т.д. Зараз вони встановлені в старий комп, який ледве дихає і благає, щоб його нарешті відпустили. Якось можна ті диски безпечно використовувати як зовнішні накопичувачі? Знаю, що є всякі перехідники-хаби, які надають таку можливість, але читав по відгуках, що на 20-тий раз може щось коротнути і диск зламається. Дякую!

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

як писав класик «Да, человек смертен, но это было бы ещё полбеды. Плохо то, что он иногда внезапно смертен, вот в чем фокус! » жорсткий і в комп’ютері може зламатися обов’язково бекап. є такі речі як «usb to sata doc 3.5» -док станція через юсб або «nas» — мережевий пристрій, можна взати бу комп’ютер і зробити свій нас з блек джеком і ви розумієте про що я... Особисто в мене критичні дані дублюються на кількох пристроях через bittorrent sync а найважливіше ще й на гугл драйв і на WPS в Амстердамі...

У меня возник аналогичный вопрос. Со старого компа подключаю диск и на новой матери он его не видит? Скажите может кто то сталкивался с подобной проблемой?

спробуйте в інший порт, збирав комп племіннику то mSata кнфліктував з Sana поки не переключив в інше гніздо

Есть всякие адаптеры-переходники с sata на usb для подключения жестких дисков как внешних.

Якось можна ті диски безпечно використовувати як зовнішні накопичувачі?

На це питання відповість Victoria або подібна програма. Вона покаже у якому фізичному стані знаходиться девайс.
Про перехідники та док-стнації SATA -> USB тут вже писали. Якщо є USB v3.х то швидкість інтерфейса не буде обмежувати швидкість системи.
Сам колись довго використовував такий девайс зі старими HDD. Там навіть hot swap був можливий за умови «безпечного вилучення пристрою».

— док-станция для 3.5″ HDD, например
hotline.ua/...​any-dlya-hdd/maiwo-k308p
hotline.ua/...​-dlya-hdd/maiwo-k300-u3s
— новый SFF HDD (USB 2.5″) / SSD USB
— домашний NAS
— паблик клауд
— хранение 2 (или более) копий, на каких-то из 4 вариантов на выбор выше

Не забудьте зробити бекап поки ще HDD живі. Серйозно. Гугл диск на 2 Тб — $100/рік. Є і інші варіанти. А так то USB-кишеня для HDD. Хаби, перехідники і доки, де диски залишаються зовні — таке собі рішення, ніякого додаткового захисту.

Так, бекап обов’язково зроблю, дякую.

Якщо висока швидкість не потрібна, то звичайнісінький USB-SATA. Якщо він не SATA3, або ж на ноуті нема SATA3, то скоріше за все доведеться брати контроллер із блоком живлення.

Більш кошерний варіант — заховати їх за телевізором (якщо той смарт), живлення дати бажано від нього ж (якщо 5В вистачить, як ні, знайти де там поживитися 12В зі схеми) чи поставити окремий блок. І тоді вже мати доступ по мережі, а дивитися найчастіше на телевізорі. На бонус — можливість запису на диск.

Ну і нормальний варіант — таки підняти комп. Додавши (замінивши) йому оперативку перш за все, або ж апгрейдити в цілому материнку. Чому так: коли будеш «у відношеннях», компа потрібно два.

Самий простий варіант — залишити те все у батьків. Тільки не кажи, що в них нема компа.

Дякую за відповідь! Все ж буду дивитись на перший варіант з USB-SATA перехідником. Виберу щось з кращого. Оживляти старий комп вже не варіант, бо в батьків непоганий ноут і той комп просто займає місце. Та й час від часу буду брати перехідник з дисками собі.

1. USB-SATA, но обязательно внешнее питание
2. NAS
3. Починить то что есть (что значит «ледве дихає і благає, щоб його нарешті відпустили»? у меня одному из компов 20 лет и ему норм).

у меня одному из компов 20 лет и ему норм

Линуксорий под клепсидрой

Дякую за відповідь!
Думаю перший варіант підійде найкраще

Хз что там может «коротнуть» при условии что это просто USB-SATA переходник. Разве что в сам карман на гарячую я бы диск не совал.

Підписатись на коментарі