×

Наскільки IT спеціалісти задоволені роботою та життям? (Соц. дослідження)

Наскільки ви задоволені своїм життям? (Опитування)

Я радий, що тут, на формумі, регулярно проводять опитування стосовно ЗП. Але ж не лише в грошах щастя, то ж пропоную пройти опитувальник для оцінки рівня добробуту IT-спеціалістів.

Опитувальник схожий на оцінку 360%, бо охоплює різні сфери життя, при цьому доволі компактний — займе близько ~25 хвилин вашого часу. Містить питання про фізичне та емоційне здоров’я, кар’єру, стосунки, work-life баланс і турботу про себе. Більше половини з них — це перевірені часом та валідні опитувальники, наприклад: визначення ризику розвитку працеголізму (WART) та оцінка роботи (WSAQ).

Для чого це тобі?

  1. Саморефлексія. Це можливість подумати над питаннями якими не задаєшся щодня, сам по собі процес заповнення опитувальника вже корисний.
  2. Користь для спільноти. Результати дослідження опублікую й ви матимете можливість поглянути «а як там у інших». Сподіваюся, що вдасться знайти цікаві кореляції та інсайти.
  3. Опитування хоч і анонімне, але наприкінці анкети ви маєте змогу залишити свої контакти й через певний час отримати індивідуальні результати по деяким шкалам

Для чого це мені?

  1. Це частина наукової роботи. Я пишу диплом з психології й мені потрібні дані по декільком шкалам, що є в опитувальнику.
  2. Допитливість. Більшість питань мене мене просто цікавлять, як людину та професіонала.
  3. Таким чином я просуваю тему well being \ психічного здоров’я серед спільноти, а ці теми для мене цінні.

Шукаю 383 респондентів. Якщо припустити, що в Україні 250к IT-спеціалістів, взяти за основу довірчий інтервал — 5%, а надійність — 95%, то потрібно зібрати 383 відповіді. То ж запрошую ділитися з іншими.

Знайти опитувальник можна тут.

FAQ

По яким шкалам є можливість отримати індивідуальні результати?

Індекс добробуту (WHO-5); Оцінка життєвого балансу (Ромб Н. Пезешкіана); Оцінка рівня задоволеності близькими стосунками (RAS); Оцінка рівня стресу на роботі (WSAQ); Оцінка ризику розвитку працеголізму (Work-Addiction Risk Test); Оцінка рівня асертивності; Оцінка поточного рівня вигорання (MBI, К. Маслач і С. Джексон); Оцінка рівня задоволеності життям (SWLS). 6 з 8 цих опитувальників є перевіреними та валідними.

Про що диплом?

Диплом про вигорання та способи його упередження. Одна частина роботи — теоретична: я хочу з’ясувати, з якими саме моделями поведінки, когнітивними упередженнями та стилем життя корелює вигорання. Друга частина — практична: розробити програму тренінгу >> перевірити його ефективність на експериментальній та контрольній групах. Мета — знизити ризики вигорання та покращити рівень задоволеності життям, що, в свою чергу, має вплинути на продуктивність роботи.

Хто я?

Я, Кожухаренко Коля, маю близько 5 років досвіду в IT, а наразі консультую у форматі короткострокової психотерапії та кар’єрного коучингу. Більше про мене можна почитати в профілі на DOU або ж на сайті.

Чому ця тема важлива для мене?

Статистика каже, що більш ніж у 50% IT-спеціалістів був досвід сильного професійного вигорання, а 18% мають його наразі, то ж шанс, що робота перестане радувати, а люди почнуть дратувати, доволі великий. Маю гіпотезу про те, що вигорають частіше відповідальні та працьовиті, яким не все одно «як там воно буде», що турбуються про спільний результат, але які при цьому іноді забувають попіклуватися про себе та задовольняти свої потреби. Про це говорить і мій особистий досвід вигорання, і досвід роботи з клієнтами в психотерапії та кар’єрному коучингу.

Важливо вміти перемикатися з одного контексту в інший: з роботи на відпочинок і навпаки, але відокремити дозвілля від роботи неможливо. Ми цілісні, і одна сфера життя неминуче впливає на іншу. Є кореляція між [продуктивністю, задоволеністю роботою] та [якісним дозвіллям, соціальним життям і близькими стосунками]. Все круто в стосунках — краще працюєш, гарно потурбувався про себе й відпочив, смачно поїв — краще працюєш. Я вважаю, що західному капіталістичному світу, частиною якого ми є, потрібно менше уваги приділяти окремим вузьким темам, як-то тайм-менеджмент, і дослідженням патологій (основна маса наукових досліджень саме про них). Треба почати дивитися на людину більш інтегрально і з позитивного боку. Саме тому цей опитувальник дещо нагадує оцінку 360% і звертає увагу ще й на здібності.

>> Лінка на опитувальник <<

UPD (22 листопада)

  • 59 людей заповнили опитувальник
  • 44.9% з тих, хто почав заповнювати — заповнили до кінця. Гарний показник, враховуючи довжину анкети та те, що в серденьому ця цифра близько 50%,
  • 6 приватних повідомлень з bug report-ами.
  • 10 спонтанних відгуків про анкету



Невдовзі опублікую перші інсайти.

UPD (28 листопада)

Зібрано 100 відповідей.
Конверсія від початку заповнення до кінця зросла — 49.3%

Ось деякі інсайти:

  1. Розробників більше питання фізичної активості та соціального життя, в порівнянні з кількість робочих годин, відпустками та доходами
  2. 43% опитуваник приділяють сфері «Робота» більше 50% своєї уваги та енергіЇ, інша частина йде на стосунки, здоров’я, фізичну активність, хобі, самопізнання. 80% респондентів не дуже задоволені/дуже незадоволені) таким work-life балансом.
  3. 26% не мають близьких стосунків, 87% — не дуже задоволені/дуже незадоволені) цим. До речі, 75% вказали, що вимоги на роботі негативно впливають на особисте життя поза роботою.
  4. Загалом спеціалісти задоволені рівнем свободи на роботі, підтримки, що отримують від керівництва та колег, відсутністю конфліктів та грошима. От чим менш задоволені — так це робочими обов’язками: забагато зустрічей, складно відпочивати вдома через кількість задач, не вдається якісно виконувати роботу через її об’єм, є суперечливі вимоги.
  5. 70,2% респонеднтів часто/дуже часто усамітнюються від усіх і всього після роботи
  6. 60% мали досвід вигорання в минулому, 45% з них — 2 і більше разів
  7. Найпопулярніші способи піклуватися про себе:
  • відпочивати на вихідних
  • знижувати рівень стресу
  • спілкуватися з близькими по духу людьми
  • казати «ні » тому, що не пододбається
  • прислухатися до внутрішнього світу (думок, почуттів)
  • читати літературу, що подобається
  • гарно харчуватися
  • одягатися в те, що подобається
  • задовольняти сексуальні потреби

Непопулярні: медитувати, обмежувати час перед монітором, робити зарядку, брати лікарняні, проводити час з дітьми, відстоювати свої кордони, розподіляти час так, щоб уникати навантажень та не брати на себе зайвого.

UPD (11 грудня)

Зібр анкет припинено.

Зібрано 125 анкет.

Основні результати коротко — на facebook (+ читайте коменти овносному пості та тих хто пошерив, їх вже біля 100, є цікаві дискусії)

UPD (05 січня 2022)

Дякую всім, хто прийняв участь у дослідженян рівня well-being серед IT спеціалістів. Проаналізував результати і ось основні цифри:

🔑 Рівень працеголізму — вище за середній (57,5 зі 100 по WART)
🔑 Індекс доробуту та самопочуття — середній (48 зі 100 по WHO-5)
🔑 Рівень стресу на роботі — низький (29 зі 100 по WSAQ).
🔑 Рівень задоволеності життям — середній (50 зі 100 по SWLS)
🔑 Задоволеність близькими стосунками — висока (78 зі 100 по RAS)
🔑 Середній дохід — 3к$
🔑 Синдром вигорання — у 20% опитуваних.
🔑 Рівень вигорання загалом — середній (по 42 бали зі 100 по MBI), що є ризикованим значенням

Суб’єктивні виміри:
* Задоволеність кількістю робочих годин та доходами — трохи вища за середню
* Задоволеність work-life balance, продуктивністю, доходами та соціальним життям — середня
* Задоволеність хобі та дозвіллям — трохи нижча від середньої
* Задоволеність фізичною активністю та фізичною формою — низька

⚠️ Загалом картина — не айс.

Чому люди, які мають гарну ЗП, невелику кількість стресу на роботі та гарні стосунки — мають середній рівень задоволеності життям, почуваються так собі та знаходяться в зоні ризику вигорання?

Більше — в детальному дослідженні. PDF 51 сторінка, 5-20 хвилин на ознайомлення

t.me/the_inner_work/16

👍ПодобаєтьсяСподобалось7
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

📈📈📈
Дослідження well-being серед IT спеціалістів (2021) — результати.

Про стрес, близькі стосунки, працеголізм, вигорання, алкоголь, легкі наркотики, заспокійливі, задоволеність життям, продуктивністю, work-lifebalance, EQ, асертивність.

Всього 51 сторінка, 5-30 хвилин на ознайомлення.

t.me/the_inner_work/16

Чому пішов з ІТ в психотерапію?

Прочитав коментарі, статті. Знайшов відповіді. Успіхів, це дійсно «неоране поле», «стільки роботи»!

Пройшов, чекаю результатів)!

Цікаве опитування, але деякі питання трохи дивно сформульовані. Наприклад
Оцінка рівня стресу на роботі — варіанти відповідей:
1 — Погоджуюся
3 — Складно відповісти
5 — Погоджуюся

Дякую, що помітили та написали. Вже виправив та віддав весь опитувальник на вичитку іншій людині.

Там три схожих питання із такими варіантами. І ще одне, перед цим, де не зрозуміло, які варіанти вибирати — але об’єм виконаної підготовчої роботи все одно достойний. Успіху вам

Підписатись на коментарі