Forbes стверджує, що два співвласники Grammarly володіють $4 млрд кожен. У компанії це заперечують
Forbes опублікував статтю, в якій назвав ймовірні статки засновників української компанії Grammarly. Як стверджує американське видання, співзасновники стартапу Олексій Шевченко та Максим Литвин володіють «не менше $4 млрд» кожен. Водночас у коментарі для DOU українська компанія назвала цю інформацію «некоректною».
Розрахунки Forbes і Pitchbook
За даними американської редакції Forbes, останній раунд інвестицій у Grammarly на $200 млн не тільки збільшив капіталізацію компанії до $13 млрд, а й зробив доларовими мільярдерами двох її співзасновників: Максима Литвина й Олексія Шевченка.
Як стверджує видання, ці українські підприємці тепер нібито володіють щонайменше $4 млрд кожен.
Згідно з підрахунками Pitchbook, близько 22% Grammarly належать інвесторам, які брали участь у двох раундах фінансування в 2019 році та
До того ж ці цифри також нібито підтвердило джерело Forbes, знайоме з бізнесом.
Спростування від Grammarly
Своєю чергою українська компанія в коментарі для DOU заперечує інформацію західних ЗМІ про статки її співзасновників.
«Grammarly є приватною компанією і не розголошує дані щодо складу власників компанії та розподілу їхніх часток», — йдеться в заяві стартапу.
При цьому там розповіли, що склад власників компанії є ширшим за склад засновників і охоплює зокрема й інвесторів Grammarly (компанії Baillie Gifford, General Catalyst, Institutional Venture Partners, Spark Capital, а також фонди та рахунки під керівництвом компанії BlackRock).
«Будь-які розрахунки, які здійснили редакція Forbes чи Pitchbook для оцінки статків наших засновників, є некоректними, і не були підтверджені компанією», — підкреслили нам у Grammarly.
Раніше в компанії також повідомляли, що частки Максима Литвина й Олексія Шевченка, які були серед початкових інвесторів, відрізняються від частки Дмитра Лідера, яка становить близько 1%.
Нагадаємо, українська компанія Grammarly, яка розробляє сервіс на основі штучного інтелекту для допомоги у написанні текстів англійською мовою, залучила новий раунд інвестицій у розмірі понад $200 млн. За його результатами її оцінка досягла $13 млрд.
13 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів