Enso — інтерактивна мова програмування
Підписуйтеся на Telegram-канал «DOU #tech», щоб не пропустити нові технічні статті
Enso — це ще одна мова програмування від поляків (в жовтні вже писали про Ć), співзвучна з Ferrari Enzo. Це візуальна мова програмування, а тому красномовним поясненням буде саме приклад програми у вигляді картинки:
Enso має одразу два представлення: перше — це картинка, яку вже бачили, що схожа на блок-схеми, які малюють на уроках програмування, а друге — представлення — звичний нам код.
Для розробників, які працювали з формами в Delphi, звична річ, що код й обробка подій генерується на основі візуального представлення, в Enso схоже.
Більше можливостей Enso описано у відео:
У вас вже формується уявлення про мову Enso й для рішення яких задач її можна використати? Якщо ви подумали про аналіз даних та Data Science, то так, ви маєта рацію. У Enso є можливість використовувати бібліотеки, написані на Enso, Java, JavaScript, R та Python, в майбутьному планують додати Scala та Rust.
Як бачимо, дві популярні мови для аналізу даних R та Python вже додані, Scala в планах.
Можливе майбутнє мови Enso
Enso — молода мова програмування, репозиторій github.com/enso-org/enso створений 16 грудня 2016 року (згідно даних з API api.github.com/repos/enso-org/enso), а згідно статистики комітів активна розробка почалась в 2019 році. У Enso є IDE, доступна для MacOS, Windows та Linux, в майбутньому мають додати пісочницю для запуску Enso в браузері.
Можливо, навіть додадуть щось схоже на A Tour of Go.
Хотів би побачити Enso як альтернативу Jupyter Notebooks з інтерактивними можливостями в репозиторії GitHub як ось PythonDataScienceHandbook/notebooks/06.00-Figure-Code.ipynb.
Мінуси
- Відсутній оператор kurwa.
- Відсутня можливість використовувати бібліотеки мови Go.
- Відсутні плани стосовно Go.
Епілог
Вирішив написати про цю мову, бо вважаю її перспективною. Все, що написав про Enso, взяв з відкритих джерел, з офіційного сайту, з репозиторію, а також дані про команду доступні на Y Combinator Enso.Про щось схоже на Enso писав Владимир Кожаев в статті «Программирование без программистов и что мешает ему развиваться».
18 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів