Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Чи краще програмістам-початківцям йти у великі компанії?

Усі статті, обговорення, новини для початківців — в одному місці. Підписуйтеся на телеграм-канал!

Чув таку думку, що програмісту-початківцю краще йти у якусь велику компанію, тому що потім, коли будеш десь влаштовуватись на роботу, то буде легше, коли потенційному роботодавцю зрозуміло на яку компанію працював і що це серйозна компанія, а не якась сумнівна контора.

Що ви думаєте з цього приводу? Якщо погоджуєтесь з цією думкою, то які компанії можна вважати достатньо великими для того, щоб майбутні роботодавці розуміли, що людина працювала в серйозній конторі?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

👋 Привіт, я більше 10 років працював у різних компаніях і над різними проектами в айті. Тому розпочав серію статей про те, як знайти роботу, які лайфхаки знаю і на що взагалі звертати увагу під час пошуку, запрошую ознайомитися: lnkd.in/dXhEkcvk

Сподіваюсь що мої знання та навички допоможуть вам швидше знайти роботу.

Нехай щастить!

Согласен, лучше всего идти интерном в Google, Meta, Netflix или Spotify на худой конец.

Или тут речь о недоразумении под названием епам?

Що ви думаєте з цього приводу?

Маячня.
У «велику» компанію має сенс ідти
1. за поставленними процессами. Ту саму адаптацію джуніорів від трейнінг центру до проекту і до перших підвищень, перші пару років карєри, сформовані напрямки та набір технічних знань для роботи в тих напрямках і все таке інше великі компанії як правило мають відпрацьовані.
2. за адекватними проектами та підходам до тих проектів.
3. просто тому що маленькі джуніорів можуть і не наймати або не вміти їх використовувати.

які компанії можна вважати достатньо великими для того, щоб

Такі які розуміють що їм з тобою робити. Просто задай на співбесіді питання про то як виглядатиме твоя робота в компанії в перші пів-року — рік, чого очікують від тебе і чого очікувати тобі і слухай що розкажуть. В нормальної компанії на цю тему має бути якесь бачення. Відповідь накшталт «ну.. там побачимо» то серйозний маячок що тобі там може бути зовсім не добре... а може і не бути.

Але пригадую коли я шукав першу роботу мій підхід був — підходить будьяка :)

Тут розмір не має значення, адже можна працювати у компанії із 10к співробітників, а бути на проекті де двоє людей.

Думаю тут головне це проект. Для початківця не радив би іти на легасі чи ентерпрайз проекти. Краще шукати щось де є активний фіча девелопмент. Ну і аби була команда ок, щоб було в кого повчитись і кому підстрахувати. Чим менший проект тим буде більше можливостей поробити різнїі роботи, що також є плюс на початку карєри. Не знаю, як інші, але для мене не є важливий розмір попередніх компаній. Головне це те, що ти робиш на проекті.

а что дата аналитику порекомендуете?

В маленькую — там можно быстро и много говнокодить (учиться) с гораздо меньшей ответственностью, так как заказчики тоже мельче и проще, меньше всех этих церемоний

Якщо є профільна освіта — на 3-6 місяців засісти за літкод і подаватися на стажування в ФААНГи, кращого стажування в Україні поки не знайдеш.

ИМХО, в 2021 году это единственный правильный путь для выпускника профильного факультета. И сразу с прицелом на миграцию. Всё остальное для выпускника профильного факультета/вуза, ИМХО, путь в т.н. работающие бедные.

Ну якщо ситуація на глобальному ринку не зміниться, українські зарплати продовжуть підтягуватись до загальносвітового рівня і у середньостатистичного сініора в Україні буде лишатись на руках все ще суттєво більше ніж в Івана Маламена та решти уєзжашок, то питання не таке і просте)))

P.S. Іван, сорі, нічого особистого, прости ти найвідоміший із «уєзжашок» тут)

Ну якщо ситуація на глобальному ринку не зміниться, українські зарплати продовжуть підтягуватись до загальносвітового рівня

ИМХО, нет никакого общемирового уровня. Даже в пределах одной страны, кроме Украины и других экономических захолустий, есть 3 непересекающихся рынка труда, еще раз постю какноническую ссылку blog.pragmaticengineer.com/...​e-netherlands-and-europe

Обсуждали уже много раз: если уезжашка устроился работать там в сервисной индустрии, то это практически автоматом работающая бедность. Пусть это не классика типа фуд-банков и одевания в исключительно секонд-хэнде, но по факту жизнь от з/п и до з/п, постоянно себя ограничивая. Именно поэтому многие и уезжают обратно в Украину.

Но так как на внутреннем украинском рынке денег нет, то мы в абсолютных деньгах будем получать всегда меньше, чем в сервисной индустрии там. А метод «сколько остаётся на руках» уже качественно разобрали в Нищей Европе 2021 и «Поездке в Украину» — на таксистах, парикмахерах, нянях и уборщицах богатства не построишь. Тем более, когда висит острая необходимость излишки с рук скирдовать в условные однушки у метро как способ персональной соцзащиты.

А метод «сколько остаётся на руках» уже качественно разобрали

Ну тут класичний приклад, коли дискусія відбулася і кожен лишився при своїй думці)

В Україні сініору після 10 років профільного досвіду реально мати свою нерухомість, новий автомобіль кожні 5-10 років, декілька разів на рік дозволяти собі повноцінні відпустки закордоном + ще по Україні, особливо не обмежуватись в одягу/продуктах/гаджетах і при всьому вищеописаному ще й інвестувати якісь гроші в землю/нерухомість/приватні пенсійні фонди/крипту/Акції S&P500, скидати кошти на лікування дітей в фонди, донатити щомісяця пару баксів Нікішаєву на лікування тварин, мати непрацюючу дружину з дітьми. В ЄС, з усіма її благами, це, наскільки я зрозумів, недоступно для середньостатистичного сініора взагалі.
Це якщо аргументувати лише фінансами без решти факторів типу наявностісті родичів, друзів, зрозумілої ментальності, більш модерні банківські сервіси, відсутньої агресивної лівацької пропаганди, складнощів переїзду та адаптації і т.д.
Для багатьох ці аргументи не аргументи зовсім і хочеться чогось більшого, але для мене достатні аби лишатися, принаймні зараз із поточною економіко-політичною ситуацією.

Касательно украинского синьора — то ретроспективно оно вроде бы так, поспорить сложно. Из серьёзных отличий разве что какая-то своя недвижимость и, возможно, у кого-то неработающая жена.

Но если брать ситуацию для новичков, с профильным образованием, то действительно приличное жильё, с частной школой/садом, ЖК типа Риверстоун, Файна-таун, Республика — оно не сильно по деньгам отличается от западного. И копить придётся очень долго, за эти годы оно как-раз будет всего на 15%-25% дешевле западного, аналогичного ЖК. Поэтому профильному новичку дорога только в Фаанг или около-Фаанг, за настоящими деньгами.

Далее, цены на еду — на хорошую еду в киевских Ашанах они уже равны немецким, на весну 2021 года. А абсолютная з/п — ниже, чем в сервисной индустрии там.

Ну и было бы у нас действительно выгоднее, чем в ЕС — к нам бы уже кучу цветных кодеров понаехало с прошлого года, по визовым квотам. Но что-то не слышно, чтобы кто-то из сервисной индустрии в Украине массово репортил о перевезённых цветных коллегах.

Так, мінусів вистачає також, більше того, аби я зараз був холостим джуніком після універу, яким був 9 років тому, з усіма наявними статтями на ДОУ, сервісами типу літкод, educative.io і т.д. я б також інтенсивно намагався звалити в контори першого світу.

а сейчас что, уже слишком старый и\или сильно устал? в фаангах ограничений по возрасту нет, если что. Мало того, с твоим опытом будет легче конкурировать с выпусниками разных стенфордов и берклей, которых разгребают на энтри-левел позиции за несколько лет до окончания учебы.

я, например, уехал украниским сеньером с женой и ребенком, и единственное о чем жалею, это только, что не сделал это раньше.

а сейчас что, уже слишком старый и\или сильно устал? в фаангах ограничений по возрасту нет, если что.

Гарне питання на яке я тут вже якось відповідав.
Після того як ти отримав певний досвід, фаанги вважають, що ти не повинен претендувати на джуна чи навіть мідла, тільки сіньйором і вище.
У мене була ситуація вже майже два роки тому, я мав співбесіду у ФБ, пройшов успішно всі інтерв’юшки і завалив останнє по сисдизайну/архітектурі.
Інтерв’ювер тоді сказав, що вони розглядають мене на їхнього сініора, але результат останнього інтерв’ю явно не сініорський. Я сказав, що готовий йти мідлом, але мені заявили, що це неможливо, тільки грати на підвищення ставок далі.

Ну а зараз вже й не особливо хочеться валити.

Аналогичные мысли останавливают и меня. Из успешных кейсов у моих знакомых были только переходы сеньор-сеньор в околофаангах, не видел ни разу кейс сеньор-мидл, а тем более сеньор-джун. Ну а в Украине при смене стека это обычное дело.

Ну на джуна я б не погодився навіть гуглі)
Але свічнуться на мідла, півроку-рік освоїтись, аби не так страшно було і далі промоутитись, такі плани спочатку були, але не так сталося як гадалося.

фаанги вважають, що ти не повинен претендувати на джуна чи навіть мідла

это не правда, фаанги легко берут украинских сеньеров на аналоги SDE2 позиции, что есть их мидл. На джуна, как ты правильно заметил, не возьмут, туда берут выпускников или людей с опытом в пару лет. Amazon, гугл, msft возьмут тебя, украиского сеньера с 10тью годами опыта, мидлом аж бегом.

Мой опыт интеврью с FB тоже отличается от твоего, FB интервьюирует на несколько уровней, и если ты не тянешь на уровень N, предложат N-1. Я тоже завалил одно из 6ти интервью на онсайте, после чего мне предложили пройти это интервью еще раз, и дали оффер, в моем случае это был L6.

Ну а зараз вже й не особливо хочеться валити.

а, ну ok тогда

Дуже цікаво направду.
Я ще на 100% не вирішив, чим і де хочу займатися решту життя, тому варіант релокації в один із фаангів тримаю в бекапі.

фаанги легко берут украинских сеньеров на аналоги SDE2 позиции, что есть их мидл

А може підкажеш алгоритм спілкування з рекрутером в такому випадку.
Типу пише мені прямо зараз рекрутер і я йому прямим текстом кажу, що незважаючи на 10 років в укрогалерах хочу йти мідлом в гугл?
Чи просто є сенс намагатися отримати максимально високий грейд по результата інтерв’ю, а потім просто сказати, що хочешо на рівень нижче?

А може підкажеш алгоритм спілкування з рекрутером в такому випадку.

имо, здесь нет алгоритма, тебя или решили брать или нет. Если решили, то будут рассматривать на какой уровень ты наинтервьюровался. Если нет, предложат попробовать еще раз. Лучшая стратегия на интервью, это подаваться одновременно в несколько мест и иметь конкурирующие офферы. Ты тоже можешь сказать, что хочешь старт сейф и попросить даунгрейднуть тебя на уровень ниже, прокатит это или нет хз, я так не пробовал. Промоутится на много сложнее, чем получать уровень через интервью и смену работы.

А може підкажеш алгоритм спілкування з рекрутером в такому випадку.

практически алгоритм в фхтанги простой )) ты либо проходишь либо нет на весь твой прошлый опыт фхтангам плевать если это не были сами фхтанги селяви

а потім просто сказати, що хочешо на рівень нижче?

т.е. по сути у фхтангов есть 2 входящих уровня это фрешики только со школы и все остальные ну есть ещё и 3-й но если ты туда попадаешь то ты и так это знаешь что ты уже там )) и потом там всё равно есть своё собеседование

Але що ближче українські зарплати до загальносвітових, то менш вигідно для закордонних замовників наймати людей саме в Україні, чи не так?

Мені видається, що не так по двом причинам:
1. Кваліфікованих розробників невистачає по всьому світу, невистачає навіть фаангам.
2. Зарплати ростуть не тільки у нас, але і «загальносвітовий рівень» теж постійно збільшується.

Аби стало фінансово вигідніше наймати місцевих сініорів, а не нас, має змінитися мінімум одна із вищеозвучених причин, в ідеалі обидві.
Змінитись вони можуть або в дуже довгостроковій перспективі( через 50+ років ) або черз масштабну світову кризу. Криза має бути нереально глобальною і впливовою, тому що навіть ковідна «криза» 20-го року ситуацію змінила аж на два місяці, а потім взагалі дала потужний буст.

Денисе, а якщо немає профільної освіти, чи взагалі має сенс мітити в розробку ? Вихідні дані: мені 24, закінчила фіз-мат ліцей, бажання і намір вступати в КПІ було, проте батьки донесли, що дівчині там не місце. Так чи інакше я поверталась до думки, що зробила неправильний вибір. І от зараз є можливість втілити ту дитячу мрію. Яким чином краще це реалізувати ? Чи необхідно йти в універ ? Чи можливо є коротше за часом та змістовніше навчання ? Можливо закордоном ?(Можливо Ви підкажете форум з такою тематикою).

У вас взагалі диплому немає чи є фізмату?

Все можливо, профільна освіта це один із допоміжних факторів, але не визначальний.

Я зараз займаюся стартапом і ми взяли джуніор фулстек розробницю і вона дуже крута. Вона має якийсь філологічний диплом( вибач Каріна, не пам’ятаю точно)) закінчила курси і зараз працює у нас. Працює відверто краще ніж багато випускників профільних вузів на джуніор позиціях.

Якщо у вас є математична база, то вам не мало б бути проблемним вивчити алгоритми та структури даних.
Також, так як у вас немає досвіду, радив би обрати Python, що на мою думку є найлегшим способом почати саме програмувати, а не витрачати час на забави із версткою(html/css) чи щось подібне.

Конкретний план для вас я б побудував наступним чином:
0. Англійська, записуйтесь прямо вже, куди б ви не сунулись в ІТ, поки не досягнете хоча б upper-intermediate.
1. Python варто пройти три перших курса в цьому напряму
www.educative.io/...​th/python-for-programmers
Не обовязково саме таме, просто перший адекватний приклад який знайшов.
2. Визначитись для себе чи хочете ви їхати закордон чи лишатись тут.
2.1 Якщо лишатись і на цей момент у вас є англійська і пройдені вищеозначені курси — йти на співбесіду на джуна, з 90% вірогідністю щось знайдете досить швидко.
2.2 Якщо хочеться побачити світ — треба думати про стажування/джуніорство у фаангах. Вам пощастило, ви дівчина, пощастило тому що західні контори активно намагають досягти гендерного балансу і тому дівчатам в деяких випадках легше потрапити.
2.2.1 Перед подачею у фаанги маст хев цей курс www.educative.io/...​king-the-coding-interview і цей www.educative.io/...​e-system-design-interview
2.2.2 Після проходження тих курсів — вам потрібно на leetcode.com вирішувати алгоритмічні задачі. Варто купити преміум, допомагає.
Варто вирішити якомога більше задач, але не менше 30 easy, 20 medium, 10 hard. Ну і зхадачі бажано різнотипні.
2.2.3 Після вирішення останньої з цих задач розсилаєте резюме в фаанги з їх сайтів, пишете рекрутерам на лінці, подаєтесь через знайомих. Все це варто робити одночасно тому що фільтр там дурний і пробитись важко.

Якщо ви чесно пройдете все вищенаписане, ви без особливих проблем повинні пройти в більшість західних компаній і в 99% українських.

З абсолютного нуля до початку проходження співбесід мало б зайняти 9-12 місяців якщо працювати щодня хоча б по декілька годин. Теоретично, можна було б і за 6 якщо щодня по 6-7 годин.

Диплом є, проте не профільний.
Вааау! Дуууже вам вдячна за таку розгорнуту відповідь і покроковий план. Щодо дівчат, справді, не очікувала, навіть думала навпаки — буде складніше. Ще раз дякую вам, Денисе.

Денис, что такое ФААНГ? Подскажите, пожалуйста.

Тут еще вопрос в том что крупные компании бывают разные,
Запорожсталь и Киевэнерго — это тоже крупные компании,
и обычно только 10% новичков могут перебирать,
остальные идут куда возьмут, на линкедине постоянно жалобы джунов на то,
что не могут найти первую работу.

Згідний із такою думкою.
На великій компанії менша імовірність, що початківцю узагалі нічого не заплатять як це буває на маленьких шарашках.

У начинающего задача-минимум — пойти хоть куда-то ради строчек с опытом в резюме, чтоб оно у рекрутеров не отправлялось сразу в мусорку (и попутно развиваться самостоятельно, если на работе таски никудышние в этом плане). Задача-максимум — найти такую работу, чтоб и опыт, и практические навыки получать. Даже зарплата второстепенна поначалу. А уж большая компания или не очень — то совсем дело десятое.

В крупных конторах или можно долго не получать реальных задач, или проект может прикрыться и выставят на мороз. Думаю, лучше пару лет покрутиться в мелких — больше научишься руками делать.

І ще за цей час можна відкласти якісь кошти, щоби було за що лікувати численні психологічні травми, які можна здобути на дрібних шарашках. :-)

Оминай компанії які підтримують Дія.City бо можеш потрапити в рабство

для трейні перші контракти в більшості вже і так рабські, без жодного діясіті

Будто у новичка есть возможность перебирать предложениями. Хоть куда-то взяли — и на том спасибо.

Так зачем говорить, что новичок — просто херовый синьор

Підписатись на коментарі