JetBrains презентувала новий редактор Fleet: розповідаємо про його функціонал
Компанія JetBrains презентувала легковаговий редактор Fleet. Це — IDE наступного покоління із абсолютно новою архітектурою та інтерфейсом, повідомили в компанії. Називаємо головні особливості нового редактора.
Як розповіли в компанії, при запуску Fleet користувачі отримують зручний редактор із підсвічуванням синтаксису, базовим автодоповненням та всім тим, що від нього очікують.
«Одним натисканням кнопки Fleet перетворюється на повнофункціональне середовище розробки, яке підтримує розумне автодоповнення, навігацію, налагодження, рефакторинги та все те, до чого ви звикли під час роботи в IDE», — йдеться в повідомленні.
Які мови програмування й технології підтримуються
У JetBrains називають Fleet універсальним середовищем розробки.
«Вам більше не доведеться відкривати різні IDE, щоб скористатися функціями, необхідними для конкретної технології, тепер всі вони доступні в одному застосунку», — підкреслили в компанії.
Щодо мов програмування і технологій, то наразі в редакторі підтримуються Java, Python, JavaScript, TypeScript, Go, Kotlin, Rust і JSON. Натомість згодом очікується можливість підтримки PHP, C++, C# і HTML.
Розподілена архітектура
Fleet має розподілену архітектуру, і тому не має значення, де розміщується проєкт: локально, в контейнері або в іншій країні. Завдяки віртуалізованій файловій системі редактор однаково добре працює як із локальними, так і з віддаленими проєктами.
Також архітектура Fleet розділяє фронтенд, бекенд, центральний сервер та засіб моніторингу файлової системи. Це дозволяє запускати сам редактор у розподіленому режимі, тобто використовувати сценарії, за яких аналіз коду та інші операції можуть виконуватися, наприклад, на віддаленій машині.
Підтримка Fleet у Space і спільна розробка
У JetBrains Space з’явилася підтримка управління віддаленими середовищами. З її допомогою зручно запустити віддалений сервер розробки з вихідного репозиторію коду, налаштувавши його за допомогою Dockerfile.
Функціональність для спільної розробки займає у Fleet особливе положення. Вона дозволяє легко працювати над проєктом спільно з колегами незалежно від того, чи він локальний або віддалений. Є можливість редагувати файли, запускати тести, використовувати термінали та інші можливості IDE.
При цьому підкреслюється, що вся розумна функціональність Fleet працює на «движку» аналізу коду IntelliJ.
Кому стане в нагоді новий редактор
«Це інструмент для тих, кому потрібна повноцінна IDE, але іноді хочеться попрацювати у простому редакторі. Він підійде тим, хто вважає за краще використовувати один універсальний інструмент замість кількох вузькоспеціалізованих. І, звичайно, він охоплює більше сценаріїв розподіленої розробки, ніж інші наші IDE», — наголосили в JetBrains.
Для отримання доступу до ранніх версій Fleet необхідно заповнити форму та приєднатися до програми Fleet Explorer. Поки відкрито доступ лише обмеженій кількості користувачів, але в компанії обіцяють поступово збільшувати це число.
Раніше JetBrains опублікувала результати щорічного дослідження State of Developer Ecosystem. У ньому відслідковуються поточні тенденції стосовно різних мов програмування, застосунків, інструментів, фреймворків і навіть способу життя та звичок розробників.
Також на початку 2021 року повідомлялося, що у світі налічується 1 млн Go-розробників за даними JetBrains.
Найкращі коментарі пропустити