У Білорусі знову заарештували айтішників. Цього разу менеджера EPAM і Junior Python-розробника
У Білорусі продовжуються арешти айтішників. Лише за 1 грудня білоруський ресурс dev.by повідомив про декілька випадків.
Менеджера EPAM Андрія Швидріка затримали вдома СОБР з автоматами та щитами.
Відео його затримки:
Як повідомляє dev.by, пізніше у «зізнавальному відео» затриманий повідомив, що працює в EPAM менеджером та отримає зарплату $4000. А також, що нібито він брав участь у масових заворушеннях, підписаний на телеграм-канали, що визнані екстремістськими, надавав їм інформацію, залишав образливі коментарі про загибель двох російських десантників під час навчань у Білорусі. Нібито він це все визнає та про все шкодує.
У зв’язку з затриманням у телеграм-каналі згадується стаття 130 кримінального кодексу РБ, тобто розпалювання расової, національної, релігійної чи будь-якої іншої соціальної ворожнечі.
МВС РБ повідомляє, що за коментарі про вищезгаданих загиблих десантників вже затримали 11 людей. Усіх їх помістили в ізолятор, їм загрожує до 5 років позбавлення волі.
Нагадаємо, що 28 вересня 2021 року один з випадків приходу силовиків до співробітників EPAM завершився трагічною смертю IT-фахівця.
Junior Python-розробника за коментар засудили на 1 рік позбавлення волі без направлення до виправної установи відкритого типу. Зобов’язали знайти роботу.
У березні в нього провели обшук з конфіскацією техніки, а в червні на три дні забрали в ізолятор. За його словами, забрали практично з офісу ІТ-компанії, де він працював трохи більше ніж місяць. Подзвонили й попросили вийти в обідню перерву, «сказавши, що попереднє розслідування завершилося та йому повернуть техніку». За кілька днів після виходу з ізолятора в ІТ-компанії Артему запропонували звільнитися.
Вже у листопаді його засудили на 1 рік позбавлення волі без направлення до виправної установи відкритого типу. Згідно з постановою, він тепер має витримувати усі правила так званої «домашньої хімії», серед яких є й обов’язок знайти роботу з офіційним працевлаштуванням за 15 календарних діб. Він має час до 10 грудня. У ці дні виходити з дому Артем може лише з 10 до 12 ранку, щоб знайти роботу. Після працевлаштування цей час коректуватиметься залежно від робочого графіку. Поза робочим часом, юнак не має права виходити з дому, ходити в гості, вживати алкоголь та знаходитися у місцях, де його вживають. Крім того, він повинен приїздити на інспекцію та відмічатися кожен понеділок та о
Ось його пост в Linkedin про пошук роботи
Ресурс: dev.by
Після посту до парубка почали надходити пропозиції по роботі, а до цього, за його словами, варіантів майже не було.
Як з’ясували dev.by, компанія, яка звільнила Артема після перебування в ізоляторі — Innowise Group.
Так вони прокоментували звільнення:
«Артем знаходився у нас у компанії на оплачуваному стажуванні з 02.06.2021 по 09.07.2021. Цей етап триває до трьох місяців (залежно від рівня кожної конкретної людини), в ході ми розуміємо, як розвивається фахівець і які завдання ми зможемо запропонувати йому в майбутньому. Таке навчання проводимо паралельно у всіх містах, де ми маємо офіси.
Очевидно, що хтось проходить цей етап, хтось ні. Артем — досить перспективний, але паралельно стажування за напрямом проходили хлопці та дівчата у кількох містах. З кимось пішли далі, комусь запропонували залишатися на зв’язку та завершили стажування. З Артемом розлучалися за згодою сторін, запропонувавши залишатися на зв’язку та згодом повернутися.
Наскільки нам відомо, у нього в момент закінчення стажування у нас був „офер“ від іншої компанії, тому ми, як нам здається, зробили свій позитивний внесок у старт його кар’єри, бувши його першим офіційним роботодавцем.
23.11.2021 (тиждень тому) Артем проходив у нас технічну співбесіду, за його результатами ми не змогли зробити йому пропозицію про роботу».
Що про це все думаєте? Чи вважаєте можливим покращення ситуації найближчим часом?
Найкращі коментарі пропустити