Як завдяки Java-заходу я потрапив до міжнародної IT-команди

Усі статті, обговорення, новини для початківців — в одному місці. Підписуйтеся на телеграм-канал!

Олег Косенков, Junior Software Engineer, Engineering, GlobalLogic

Привіт! Мене звати Олег Косенков. Мені 42 роки. Кілька років тому я вирішив перейти у сферу ІТ. Сьогодні я Java developer у GlobalLogic. В IT-компанію прийшов зовсім недавно — у червні цього року побачив анонс майбутнього Java Month — серії Java-заходів для розробників. Мені здалося, що це чудовий шанс проапгрейдити свої навички та перейти в Java Backend-розробку. Так і сталося, але про все розповім по порядку.

Цей текст буде корисний світчерам, спеціалістам, які хочуть розпочати кар’єру в IT з Java, а також тим, хто хотів би змінити вектор розвитку у сфері розробки. Тому, якщо ви чи ваш знайомий хотів би почати/продовжити свій шлях в IT, ця стаття саме для вас.

Увійти в IT: чи це важко?

Не буде відкриттям, якщо я скажу, що реалізуватись у своїй спеціальності важко. Багато хлопців можуть роками «перебиватися» підробітками, але в результаті так і не знайти місце, в якому хочеться затриматися надовго. При цьому у сфері IT існує велика кількість відкритих позицій з можливістю кар’єрного зростання та усілякими бенефітами. Багато хто думає, що потрапити фахівцю рівня Trainee або Junior в IT-компанію високого рівня важко чи навіть неможливо. Мій кейс підтверджує протилежне.

За освітою я інженер електроніки. При цьому не завжди працював за фахом. Ближче до 40 років я вирішив реалізувати себе в ІТ. До того, як я прийшов у GlobalLogic, я співпрацював з невеликою компанією 1,5 роки, займав позицію Full Stack розробника. Я розумів, що хочу розвиватися у цій сфері, але не знав, який напрямок краще вибрати.

Якось я побачив анонс Java Month — серії Java-заходів (лекцій, тренінгів, techtalk та хакатонів) для інженерів від IT-компанії GlobalLogic. Відразу прийняв рішення брати участь та заповнив анкету. Мотивація у мене була простою. Я був упевнений, що зможу швидше та простіше потрапити на співбесіду, тож офер отримати реальніше. Також мені хотілося познайомитися з іншими розробниками, щоб прокачати hard skills та реалізувати свої професійні амбіції. Я був упевнений, що зустріну фахівців різних рівнів, але з однаковими цілями та інтересами. Таке оточення — чудова фора для старту у професії.

Мій досвід участі в Java Month

Упродовж місяця ми брали участь у квізах та челенджах, слухали Java Tech Talk та інші тематичні лекції. На них досвідчені інженери діляться з колегами експертизою та допомагають прокачувати Java-експертів України. Але найголовніше — усі охочі могли пройти технічне онлайн-інтерв’ю, щоб долучитися до команди. Цей етап пройшов і я, в результаті потрапив до компанії. Брати участь у будь-якій ініціативі, яка сприяє особистісному та професійному зростанню, завжди приємно. При цьому класно, коли компанії дають додаткові плюшки за участь.

Чому варто стежити за заходами, які проводять IT-компанії?

Подібні заходи — це гарний шанс розпочати свій шлях в IT, перейти на інший стек чи знайти мотивацію рухатися далі в межах кар’єри. На них можна поспілкуватися зі спеціалістами-практиками, налагодити контакти та, можливо, навіть стати частиною команди великої IT-компанії. Крім того, це чудова можливість краще дізнатися корпоративну культуру компанії, зрозуміти специфіку мови та подивитися на цю мову програмування очима досвідченіших інженерів. Також серед переваг — докладні лекції зі сфери інтересів. Наприклад, інженер, який цікавиться цією мовою програмування, може дізнатися щось нове від колег і заразом підвищити свою кваліфікацію.

Одне з головних завдань інженера — не тільки бути добрим фахівцем, а й вміти застосовувати свої навички для створення затребуваних продуктів. Тому для розробника Java це чудовий спосіб вийти із зони комфорту й попрацювати над вирішенням конкретних завдань.

Компаніям також вигідні такі ініціативи — вони допомагають знайти фахівців, які максимально зацікавлені у професії. Адже в таких заходах не беруть участі «заради галочки». Сюди приходять люди, для яких знання — основна цінність. При цьому я впевнений, що плюси є не лише для тих, хто прийшов взяти участь в ініціативі ззовні. Спікери, які проводять лекції з боку компанії, також розвиваються та отримують нові знання самі. Вони виходять із зони комфорту, розвивають навички спілкування з колегами, а також аналізують отриманий фідбек. Це сприяє їхньому професійному розвитку та самовдосконаленню.

Замість висновку

Я став частиною класної команди. Сьогодні я займаюся проєктами у сфері телекомунікацій — розробляю програму для обслуговування телекомунікаційних мереж.

Мій приклад — це підтвердження того, що стати частиною великої IT компанії реально. Важливо лише помітити та вчасно скористатися можливостями, які компанії надають фахівцям.

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Підписатись на коментарі