Україна піднялася на 6 місце в Європі у рейтингу відкритих даних
За рік Україна піднялася з
Як цей рейтинг визначають
Починаючи з 2015 року, Європейський портал даних проводить щорічне дослідження Open Data Maturity Report. У ньому оцінюється поточна ситуація розвитку відкритих даних, прогрес країн щодо відкриття даних та надаються рекомендації щодо покращення ситуації.
Як пояснили в Мінцифрі, перші 6 країн рейтингу, серед яких і Україна, — trend setters. Тобто це ті держави, що задають тренди у сфері відкритих даних.
Цьогоріч до першої п’ятірки ввійшли Франція, Ірландія, Іспанія, Польща та Естонія. Своєю чергою Україна мала найбільший стрибок у нинішньому рейтингу — на 10%. Причому торік наша країна, яка була на 17 місці, потрапила в групу fast trackers — держав, що швидко розвиваються.
За якими критеріями оцінюють країни
Згідно з даними Мінцифри, у цьогорічному рейтингу Україна покращила свої показники за всіма пунктами оцінки:
- політика відкритих даних — 640 балів із 650 можливих;
- функціонування порталу відкритих даних data.gov.ua — 614 балів;
- вплив відкритих даних — 615 балів;
- якість відкритих даних — 578 балів.
Як відомо, в Україні сферу відкритих даних розвиває Мінцифра. У відомстві заявили, що їхня ціль — щоб за 3 роки Україна ввійшла в трійку країн, які є лідерами у сфері відкритих даних.
«Цьогоріч ми досягли значних успіхів у відкритті суспільно необхідної інформації, яка є життєво важливою для держави та бізнесу. Розпочався процес публікації фінансової звітності компаній, опубліковані знеособлені митні декларації, нарешті повністю відкрито ЄДР. Також запустили центр компетенцій у сфері відкритих даних — Дія.Відкриті дані. І вже більше 5000 людей пройшли курси центру компетенцій», — доповіли в міністерстві.
Там також анонсували публікацію фінансової звітності підприємств Державною службою статистики найближчим часом. До того ж у Мінцифрі нібито працюють над відкриттям відомостей державного земельного кадастру та реєстру прав на нерухоме майно.
Раніше Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 2110, який передбачає покращення стану державних реєстрів в Україні. Це — наступний крок до запровадження режиму «без паперів» (paperless), вважає Міністерство цифрової трансформації. У відомстві розраховують, що вказаний документ допоможе оптимізувати наявні реєстри в країні, зробити їх ефективними, а дані в них — якісними.
Нагадаємо, в інтернеті виявили базу даних жителів України, що може містити майже 53 мільйони записів про персональні дані.
12 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів