×

DrawSQL — колекція шаблонів баз даних

Підписуйтеся на Telegram-канал «DOU #tech», щоб не пропустити нові технічні статті

Привіт, я хочу, щоб українські фахівці ставали кращими у світі, а тому, коли знаходжу цікаві інструменти, то маю про них написати та популяризовувати. Ми всі — одна велика трьохсоттисячна команда.

DrawSQL — це сайт зі стандартними можливостями для роботи зі схемою бази даних в онлайні, таких сайтів вистачає, та й зазвичай ці стандартні можливості вбудовані в популярні IDE. Саме таким був представлений DrawSQL на Product Hunt три роки тому:

DrawSQL is a simple, beautiful database diagram editor for developers to 🚧 create, 💬 collaborate and 👀 visualize their entity relationship diagrams.



Стандартні можливості — це імпорт схеми БД з файлу schema.sql, відображення схеми у вигляді діаграми як на скрінах вище, редагування та створення нових таблиць, створення зв’язків між таблицями, експорт в schema.sql, збереження діаграми як картинки й, звісно, можливість поділитись діаграмою з друзями через Share 🔗 та навіть вбудувати на сайті через iframe.

Схожі стандартні можливості є й у dbdiagram.io.

Але вже через півтора роки Dennis Ong (автор DrawSQL) додатково опублікував колекцію діаграм для популярних open-source рішень Laravel, Django & Rails drawsql.app/templates (Database Schema Gallery by DrawSQL). Колекція спочатку налічувала 200+ діаграм у вільному доступі для перегляду та завантаження.

Саме колекція drawsql.app/templates робить сайт DrawSQL особливим, бо в майбутньому може перерости в пошуковик для проєктування БД, де можна буде знайти типові шаблони під конкретні задачі: організація доступу, ведення історії змін, або ж пошуку шаблонів в залежності від домену: eCommerce, AdTech, EdTech, PropTech, FinTech.

Якщо ви зараз за комп’ютером, то пропоную вам перейти на сторінку з шаблонами drawsql.app/templates, вибрати один з популярних, хай Laravel Spark, а потім спробувати зберегти собі на комп’ютер. А якщо вам далі лінь читати мої очевидні пропозиції по сайту DrawSQL, то пройдіть квест: зареєструйтесь на сайті через email drawsql.app/register та створіть або імпортуйте свою першу діаграму.

Передісторія

Звісно, мені треба було спроєктувати частину БД для одного проєкту. Зробив 5 таблиць, захотів спростити та покращити, почав гуглити схожий шаблон, потім на гітхабі, — безрезультатно, після такого маю прибрати з резюме «досвічений користувач Google».

Врешті домовився обговорити структуру з друзями, встиг обговорити раз, покращити, а потім пошукав знову та знайшов DrawSQL й закрите питання на StackOverflow за 2008 рік Does anyone know where to find free database design templates?, яке веде на застарілий сайт Database Answers.

Поки релевантних результатів за запитом database schema templates мало, тільки DrawSQL.

Майбутнє DrawSQL

Якщо придивитись до колекції шаблонів баз даних, то серед них є навіть схеми від комерційних платних рішень, як Laravel Spark, а тому, якщо таких шаблонів буде все більше, то DrawSQL стане гарним довідником для проєктування типових рішень.

Звісно, розвиток сервісу можливий лише за участі спільноти, яка буде додавати шаблони на сайт, для цього є спеціальна форма. Якщо у вас є ідеї з покращення сайту то можете їх запропонувати.

Епілог

Проєкт DrawSQL заслуговує на увагу. Для підтримки достатньо проголосувати на producthunt.com/posts/drawsql та підписатись linkedin.com/company/drawsql/.

А я підтримую проєкт achievki.io, якщо сподобалась стаття то поставте вподобайку (підписка).

👍ПодобаєтьсяСподобалось10
До обраногоВ обраному8
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Дякую за наводку, теж сподобався! Корисно, коли розмірковуєш над новими проектами :)

де можна буде знайти типові шаблони під конкретні задачі: організація доступу, ведення історії змін, або ж пошуку шаблонів в залежності від домену: eCommerce, AdTech, EdTech, PropTech, FinTech.

Це може треба для навчання, але коли замість вивчення як робити 3NF будуть брати темплейти, то це перетвориться на npm

І що цікаво, по наведеним схемам я зрозумів, що простіше файл з моделями почитати

Підписатись на коментарі