Об’єднаний річний звіт за 2021 рік для ФОП 3 групи ЄП
Всім привіт! Наближається кінець звітного року та необхідність здачі об’єднаного річного звіту усім ФОП 3 групи єдиного податку.
Цей об’єднаний звіт буде заповнюватися підприємцями вперше, тому розповідаємо докладно, як його потрібно заповнювати.
Згідно з п. 296.3 ст. 296 ПКУ, з врахуванням п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ, платники ЄП третьої групи подають до контролюючого органу Декларацію з кодом F0103307 — Податкова декларація платника єдиного податку — фізичної особи (для третьої групи) — підприємця у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Платники ЄП третьої групи (ФО) у складі Декларації за IV квартал податкового (звітного) року подають також відомості про суми ЄСВ, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, визначеному законом для даної категорії платників.
Наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2020 № 752, який набрав чинності 01.01.2021 (далі — Наказ № 752), форму Податкової декларації платника єдиного податку, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 із змінами та доповненнями, доповнено додатком 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» (далі — додаток 1).
Згідно з приміткою 8 до Декларації — додаток 1 є невід’ємною частиною Декларації, подається та заповнюється ФОП — платниками ЄП першої — третьої груп, відповідно до пп. 296.2 та 296.3 ст. 296 ПКУ, та які є платниками ЄСВ, відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону № 2464.
Пунктом 2 Наказу № 752 визначено, що Декларація подається за формою, затвердженою Наказом № 752, за податкові звітні періоди 2021 року.
Період створення звіту з Додатком 1 — IV квартал 2021 р., строк подання — до 9 лютого 2022 року.
Алгоритм заповнення додатку 1 до ДЕКЛАРАЦІЇ З ЄДИНОГО ПОДАТКУ:
За роз’ясненням ДПС у підкатегорії 107.01.07 ЗІР zir.tax.gov.ua
розділ 9 Додатка 1 заповнюється наступним чином:
- у графі 2 «Самостійно визначена сума, на яку нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок) з урахуванням максимальної величини» — в рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається самостійно визначена сума доходу, яка не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, та не більшою максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.
Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску — максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює 15 розмірів МЗП, на яку нараховується ЄСВ;
- у графі 3 «Розмір єдиного внеску» — зазначається ставка єдиного внеску 22%;
- у графі 4 «Сума нарахованого єдиного внеску» — відображається сума єдиного внеску, розрахована шляхом множення суми, зазначеної у графі 2, на розмір єдиного внеску в розрізі кожного місяця, зазначений у графі 3.
- Усі графи розд. 9 заповнюються в розрізі календарних місяців.
- Показники граф 2 та 4 розд. 9 підсумовуються у рядку «Усього».
- У випадках звільнення від нарахування та сплати єдиного внеску графи 2, 3 та 4 не заповнюються.
Якщо Вам потрібна допомога в бухалтерському, юридичному супроводах Вашого ФОП або більш детальна консультація по ФОП, звертайтесь — itaccounting.com.ua
Запис на консультацію -
12 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів