«Катерина Ющенко — творець програмування». Міфологія чи таки реальність?
Натрапив в інтернетах, точніше в фб-ср...обговореннях на таку тему.
Катерина Ющенко — творець програмування
Посилання про це від євангелізатора теми (Юрій Ющенко www.facebook.com/...le.php?id=100063578301122)
24tv.ua/...a_dlya_kompyutera_n628640
Тепер текст від автора, надісланий мені особисто, як відповідь на мої коментарі в фб.
Можу надати детальну інформацію щодо Адресної мови програмування.
1. Вперше концепцію адресного програмування, яка основа якої є опосередкована адресація вищих рангів опубліковано у 1954р. : Питання теорії і практики програмування / В.С.Королюк, К.Л.Ющенко // Збірник ОЦ АН УРСР. — 1954. — № 4.
youtu.be/BnAEjMnWycA — тут про портрет при вході до павільйону історії програмування у Всесвітньому музеї історії інформаційних технологій у Блетчлі Парку (Великобританія під Лондоном).
Це пост зі сторінки музею у Блнтчлі Парку. На одному з фото видно стенд з портретом К.Л.Ющенко.
www.facebook.com/...OC/posts/4026082380778432
Адресна мова була реалізована на комп’ютерах: Київ, М-20 (серії БЕСМ з № 3), серії Урал, серії «Мінськ», «Дніпро», «Дніпро-2». Загальний термін використання мови — понад 20 років.
Адресна мова має засоби обробки списків (подібно Lisp), які було апаратно реалізовано в архітектурі комп’ютера «Київ». В адресній мові вперше використана опосередкована адресація (винайдено Pointers) вищих рангів: en.wikipedia.org/...uter_programming)#History
Обробку вказівників апаратно реалізовано в архітектурі «Київ», зокрема «штрих-операцію» (розіменування Pointers).
У 1957 р. було видано підручник «Элементы программирования» (КДУ), Який перевидано у 1961р., 1963р. перекладено на та видано у низці Європейських країн, а у 1969р. у Франції. Додатки до цього підручника з описом архітектури комп’ютера «Київ» перекладено та видано у США в 1963р. В описі архітектури наявні засоби високорівневого програмування командами «Київ», зокрема задання циклів та складних ієрархічний структур, включаючи «indirection of Pointers). При цьому про Pointers мали знати у 1963р., коли у 1964р. нібито їх винайшли у США.
Адресна мова має вичерпні декларативні можливості.
Приклад фрагментів програм на С++, щоб зняти будь-які сумніви, що адресна мова не є мовою програмування високого рівня.
scontent.xx.fbcdn.net/...UcP4jxguroKmw&oe=61DEC645
Вхідна мова комп’ютера (система команд) «Київ» з можливістю задавати цикли та з використанням опосередкованої адресації визначати та оброблювати складні спискові структури (деревоподібні формати) безсумнівно являє собою мову програмування високого рівня, оскільки має більше можливостей ніж мова «Планкалкюль» Конрада Цузе, яка визнана першою мовою програмування високого рівня. Система команд комп’ютера «Київ» являє собою базову, основну частину Адресної мови.
Унікальність МЕОМ (або МЕСМ) спонукала до грандіозних київських винаходів (Адресне програмування та архітектура «Київ»). Адресне програмування вплинуло на архітектуру усіх подальших київських комп’ютерів. Адресне програмування вплинуло на подальші розробки С.О.Лебедєв (починаючи з М-20) та архітектуру комп’ютерів серії «Урал», «Мінськ» тощо. Про це написано в Енциклопедії Кібернетики (Том 1 на стор. 30). youtu.be/sRhSeXhACq4
Додаткові пояснення можу надати голосом: +380933784051 (Телеграм та Вайбер). +380509236585 (ВотсАп).
Запрошую до обговорення — міфологія чи реальність! :)
87 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів