У понад 50 ВНЗ з’явиться навчальний курс «Створення й розвиток IT-продуктів»: що він передбачає
У понад 50 українських університетах протягом 2022 року впровадять навчальний курс «Створення й розвиток IT-продуктів». Це — освітня програма з IT-підприємництва для студентів державних закладів вищої освіти (ЗВО). Новий курс покликаний навчити близько 60 тисяч студентів створювати цифрові продукти, повідомили в організації Product IT Foundation for Education (PFE).
Партнерами проєкту від держави стали Міністерство освіти і науки (МОН) та Міністерство цифрової трансформації України (Мінцифра).
Чого саме навчатимуть і кому підійде новий курс
Передбачається, що PFE навчить основ продуктового IT 60 тисяч українських студентів протягом наступних п’яти років. За приблизними підрахунками цієї організації, одна людина в продуктовому IT генерує в 76 разів більше доходу, ніж середньостатистична працезайнята особа в Україні.
«Навіть якщо 1% студентів, які опанують курс, почнуть кар’єру в продуктових компаніях або заснують власний стартап, це згенерує мільярди гривень в економіку через додаткову вартість цифрових продуктів», — йдеться в релізі.
Нова навчальна програма розрахована на студентів других-третіх курсів — як технічних, так і нетехнічних спеціальностей. Зокрема, учням запропонують практичні заняття, лекції, microlearning-блоки, бізнес-симуляції, роботу над реальними кейсами компаній. При цьому найкращим студентам обіцяють менторську підтримку від провідних фахівців продуктового IT.
Що очікують від програми
Як розраховують автори нового навчального курсу, він має надихнути молодь, дати уявлення про те, як функціонує IT-бізнес, та підготувати компетентні кадри для українського IT-ринку в цілому.
«Наша місія — розвиток IT-підприємництва в Україні через модернізацію освітніх підходів. Ми не конкуруємо з державними ЗВО, а бачимо перспективу в кооперації з ними задля вдосконалення практичної складової навчання. Таким чином студенти з усієї країни матимуть доступ до сучасних освітніх практик», — зазначив голова PFE Ілля Бачурін.
Які ВНЗ долучилися до проєкту
На пілотному етапі до курсу отримають доступ студенти Київського національного економічного університету, Національного авіаційного університету, Київського національного університету будівництва і архітектури, Національного університету «Чернігівська політехніка», Одеської юридичної академії та факультету інформатики (ФІОТ) Київського політехнічного інституту.
Уже з вересня 2022 року курс планують розширити на більш ніж 50 ВНЗ по всій Україні (20% від усіх університетів країни). Причому допомагати з онлайн-адаптацією курсу буде студія онлайн-освіти EdEra.
«Міністерство працює над тим, щоб доступ до актуальних освітніх програм мали студенти не лише з міст-мільйонників, а й з регіонів. Презентований сьогодні курс передбачає масштабну колаборацію університетів і бізнесу в ІТ-освіті. З боку міністерства забезпечимо PFE підтримкою та сприятимемо впровадженню курсу в навчальні програми університетів», — запевнив міністр освіти України Сергій Шкарлет.
Як відомо, Product IT Foundation for Education (PFE) — громадська організація, створена ІТ-компанією Genesis, представниками фонду Horizon Capital та Київської школи економіки. Фундація створена задля розвитку IT-освіти та впровадження найкращих практик сучасного бізнес-навчання в українську систему академічної освіти.
Раніше повідомлялося, що на базі Київської школи економіки (КШЕ) відкривають технологічний університет SET University. Під час навчання студенти зможуть запустити власний стартап, а також залучити фінансування в його розвиток. А оплачувати навчання вони можуть відсотком від своєї зарплати в ІТ-компанії протягом кількох років після закінчення університету.
Своєю чергою компанія Ajax Systems відремонтувала лабораторію Факультету електроніки КПІ імені Ігоря Сікорського й облаштувала її всім необхідним сучасним обладнанням. Усього в проєкт вкладено більше 800 тисяч грн, із них 500 тисяч грн — вартість обладнання.
15 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів