Телеком-розробка українських інженерів перемогла на RDK Hackathon 2021
Рішення з інтеграції VoIP (Voice over IP) в програмне забезпечення RDK-B (Reference Design Kit for Broadband), яке запропонувала українська команда GlobalLogic, стало переможцем хакатону RDK 2021.
Нова технологія запроваджує стандартизований підхід для здійснення телефонних дзвінків через домашні маршрутизатори на базі RDK-B і дозволяє використовувати широкосмугові канали доступу до інтернету замість мобільних мереж. Рішення базується на Asterisk — фреймворку з відкритим кодом для IP-телефонії. Користувачі можуть під’єднати декілька VoIP телефонів до маршрутизатора та створити офісну чи домашню інфраструктуру для внутрішніх дзвінків. При цьому зовнішній номер від провайдера IP-телефонії може бути один для всіх пристроїв, а завдяки можливості пріоритезації трафіку на стороні провайдера можна досягти кращої якості зв’язку, ніж у сучасних VoIP-додатках для смартфонів.
Це вже другий щорічний хакатон, організований спільнотою RDK. Він відзначає команди, що мають глибоку експертизу в розробці програмного забезпечення для домашніх маршрутизаторів, медіаплеєрів та IoT-пристроїв на базі платформи RDK. У 2021 році в хакатоні брали участь 38 команд з різних країн світу. Суддями конкурсу стали архітектори та технічні лідери з різних компаній, які є членами спільноти.
«Ця нагорода є визнанням нашого досвіду та експертизи у сфері телекомунікацій. Вже багато років ми допомагаємо різним компаніям — від виробників мікросхем для мережевого обладнання до великих інтернет-провайдерів — розробляти програмні рішення на основі RDK-B, OpenWrt/prpl та пропрієтарних стеків, щоб задовольняти актуальні потреби користувачів. Як учасник open-source спільноти RDK, GlobalLogic допомагатиме іншим компаніям-членам впроваджувати програмне забезпечення RDK-B у своїх галузях та ділитиметься своїми знаннями та досвідом», — прокоментував Богдан Богуш, провідний інженер та лідер української команди від GlobalLogic на хакатоні.
Планується, що VoIP рішення стане частиною демо-набору RDK для пристроїв широкосмугового доступу (Reference Design Kit for Broadband).
1 коментар
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів