Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

РМР за 10 тижнів: як я готувалась до онлайн екзамену і здала на above target з першого разу

Я Юля, працюю проєктним менеджером більше шести років, маю досвід у дизайні і журналістиці. Ця стаття буде корисною тим, хто планує здати РМР-сертифікацію, і цікавою тим, хто вже таку має, але хоче дізнатись, що змінилось в 2021-му році і як воно — здавати екзамен онлайн.

Сертифікат Project Management Professional від PMI я отримала в листопаді. Весь процес від старту підготовки до отримання сертифікату зайняв 10 тижнів і коштував мені $619. Під час підготовки знайшла мало релевантних матеріалів про «новий» екзамен, формату 2021 року, тому вирішила поділитись своїм досвідом. Одразу підкреслюю, що не претендую на істину, але все ж здала з першого разу і above target результатом за всіма доменами, а значить розповідь може бути корисною іншим менеджерам.

Я не сильно зупинятимусь на причинах отримувати сертифікацію чи на інформації про процес, яка доступна на сайті РМІ. Допускаю, що всі, хто цікавиться, з нею знайомі. А при бажанні можна піти і прочитати тут, тож не дублюватиму. Якщо цікавлять лише тези з порадами — поскрольте одразу в кінець, а якщо вся історія — залишайтесь зі мною.

Коли здавати РМР

Вперше я подумала про РМР після курсів підготовки (тих 35 годин, які РМІ вимагає для доступу до екзамену) в ІТ-компанії, де тоді працювала. Це було три роки тому. Мені хотілося спробувати здати одразу, але затягнула з часом, та й не готова була виділити час на системну підготовку. Якщо б пішла тоді на екзамен, то певна, що завалила би. Так що перша моя порада: не розривати в часі навчання, мок-тести, подачу заявки, і навіть проплату екзамену. Найефективніше спланувати весь процес наперед. Це ніби не проблема, ми ж менеджери :)

Я вирішила щодня протягом двох місяців (чи whatever it takes) готуватись. Ваш розклад може бути іншим, але цей — перевірений. Люди з цим сертифікатом радять заритись в навчання інтенсивно, і я згодна, що це найкращий підхід. Почала підготовку в середині вересня і поставила собі дедлайн — закрити питання до кінця 2021-го. Заклала в план ризики, включно з ймовірною перездачею, але в результаті справа пішла за оптимістичними естімейтами.

Таймлайн підготовки

Як писала вище, що процес від старту до отримання сертифікату тривав 10 тижнів і коштував $619.

Теорія (курси, Google, PMBoK)

Я почала з того, що гуглила статті людей, які недавно здали РМР. Власне, тексти типу того, який ви зараз читаєте. Найнадійніший ресурс інформації про вміст екзамену — це PMP Exam Content Outline, який знову ж таки, можна скачати на сайті PMI. Але не сильно залипайте на ці матеріали, бо будь-який відео курс, актуалізований під екзамен 2021-го, зробить для вас огляд, чого чекати. На цьому ж етапі можна завести акаунт на PMI, якщо такого у вас ще такого немає.

Дуже швидко зі стадії дослідження я перемкнулась на курс Andrew Ramdayal на Udemy, оскільки багато сертифікованих його радили. Як альтернативу, розглядала курс на O’Reilly від Pearson, але після декількох лекцій вирішила сфокусуватись на Ендрю — мені сподобалась його подача матеріалу. Після кожної лекції є тести, і він покриває все, що треба знати з теорії. Курс на Udemy обійшовся мені в $17.99, його повна ціна $109.99, а під час написання цього тексту ще менша — $11.99 (з промокодом CYBER21). Якщо ви проходили інші курси і вони дуже хороші — поділіться в коментарях, я додам у статтю.

Важливий момент — якщо у вас немає 35 годин навчання, то РМІ не допустить до екзамену. У мене був сертифікат від вищезгаданого 35-годинного офлайн-тренінгу трирічної давності. Але якщо у вас немає потрібних годин, то вибирайте курс від акредитованої РМІ організації, щоб можна було одразу зарепортити його для допущення до курсу. Курс від Andrew Ramdayal підходить, просто впевніться, що пройшли його на 100% включно з мок-тестом до того, як подасте заявку в РМІ (на випадок аудиту).

Скріншот з Udemy

В мене є простий spreadsheet, де трекаю свої особисті справи типу спортзалу, вітамінів, книжок, йоги, підлитих квітів і всяких справ житейських. Оскільки це місце, куди заглядаю щодня, першою колонкою став сертифікат РМР, і, відповідно, графік тудушок вела в цьому документі. Рекомендую завести щось для трекання прогресу, чи інтегрувати в ваш існуючий процес. Створити івенти в календарі, як варіант.

Мій спредшіт для трекання прогресу

Етап перегляду курсу — найбільш часозатратний. Раджу уважно слухати лекції і вірити їм, а ще відкинути для цього свій практичний досвід. Екзамен — не про ваш контекст сприйняття ситуації, а про те, як правильно робити за стандартами РМІ. Це одна з перших речей, які говорять на курсах — забудьте все, що ви знаєте з досвіду, і спробуйте сприймати інформацію з пустою головою. Як на роботі після університету :)

Також не дивіться забагато уроків на один день. Щоб нормально засвоювати інформацію, варто розмазати топіки в часі, бо потім доведеться повертатись до тих тем, які не запам’ятались і «шкутильгають» на мок-тестах.

Отож, за 6 тижнів в бадьорому темпі (приблизно по 2 години на день), але з відпочинком по п’ятницях, я здала мок-тест на Udemy (78% правильних відповідей, вимагають хоча б 70%) і перейшла до подачі заявки на здачу РМР.

Подача заявки

Саме час купити РМІ membership, якщо у вас такого ще немає. Це $139, доступ до останнього PMBoK і інших плюшок, а також трохи дешевша ціна на РМР екзамен — $405 (замість $555 для тих, хто не має членства). Останній PMBoK вам зараз згодиться, а зі свіжою пам’яттю після курсів сприйматиметься краще. При оформленні членства вам запропонують приєднання до локального ком’юніті — я додалась в PMI Ukraine Chapter. Отож, заявка на РМР.

Вас зустріне форма з питаннями про роботу, роки досвіду, освіту і опис проєктів, які ви менеджили. Всі деталі є на сайті РМІ, але можна просто почати заповнювати заявку, глянути все, що треба заповнити, і зберегти заповнене як драфт. Ніхто цього не побачить, поки ви не відправите.

Email від PMI

Всі бояться аудиту. Мені пощастило, бо він не стався, але я була до нього готова. Відеокурс, який порадила вище, покриває і тему подачі заявки, але зупинюсь на декількох моментах.

Підготуйтесь до можливого аудиту: знайдіть свій диплом, запишіть, які проєкти подаватимете як доказ потрібної кількості місяців досвіду (36 для бакалавра-магістра, 60 без диплому), і людей, які можуть підтвердити, що ви справді цими проєктами займались. Я не знайшла свого диплому магістра, і щоб не перевертати з ніг на голову квартиру батьків, подала бакалавра. Принаймні, це щось, що я швидко мала б під рукою у випадку аудиту. Також склала список людей, які можуть підтвердити мій заявлений досвід з проєктами, які подаю. В ідеалі, контактні особи мають бути в курсі, що ви подаєтесь на РМР і до них можуть звертатись за підтвердженням, чи вони з вами працювали. Поля, щоб вказати осіб в самій заявці немає, тому список не обов’язковий. В будь-якому випадку, у випадку аудиту, в вас буде 30 днів, щоб його пройти.

На форумах пишуть, що якщо ви не отримали листа про аудит протягом 15 хвилин після сабміту заявки, то можете видихати. Аудит приходить до вас ледь не миттєво, якщо приходить.

Практика (мок-тести)

Поки чекала погодження заявки, то шукала в неті хороші мок-тести. Ледь не кожен день пробувала нові і безкоштовні. Вони виявились дуже різними по сету питань. Деякі були сильно орієнтовані на waterfall (тобто застарілі), деякі мали неякісні питання з помилками, інші мали безкоштовну лише демоверсію, тому, аби не бути як я і не гаяти час, раджу одразу купити доступ до якісних мок-тестів. Я зробила це трохи запізно — за два тижні до дати екзамену. Не рекомендуватиму тут жодного з безкоштовних наборів питань, бо не хочу брати гріх на душу. За бажання можете погуглити, варіанти є.

Один з безкоштовних сайтів з сетом на 50 питань

Проходила мок-тести Pearson, з того ж O’Reilly. Не рекомендую їх, виглядають застарілими. А ось ця книжка на O’Reilly хороша (PMP Project Management Professional Practice Tests, 2nd Edition by Kim Heldman, Vanina Mangano), питання близькі до реального екзамену. Єдиний мінус, що це книжка, і в ній немає інтерфейсу мок-тесту, лише купа питань по трьох домейнах і правильні відповіді в окремому розділі. Але нею я активно користувалась.

PMI теж має мок-тести, і коштують вони $99 за 300+ питань. Я їх не купувала, тому враженнями не поділюсь, але виглядає задорого як на 300+ питань (це лише 2 повних мок-теста). Зате надійно, бо тести точно симулюють актуальний екзамен.

Я купила місячну підписку в Master of Project Academy за $57 (там є ще пожиттєвий доступ за $177, але не бачу з нього толку). Вибрала Master of Project через часті згадки і хороші відгуки в неті. Там повних 9 тестів, я навіть всі не встигла пройти. Сервісом не дуже задоволена — кривий якийсь сайт, складна навігація, і час до часу стандартна Wordpress UI просить залогуватись знову. Довелось тримати в закладках прямий лінк на список 9-ти тестів. Сет питань непоганий. Якщо ви маєте кращий і перевірений варіант, де купити актуальні пректіс тести, діліться в коментарях, я додам до цього тексту.

Що б ви не купили, якщо це підписка — то одразу зробіть собі нагадування її скасувати, щоб уникнути зайвої мороки і витрат. Свою я скасувала на наступний день після здачі екзамену. Вистачило двох тижнів використання.

Важливий момент про мок-тести. Жоден з тих, якими я користувалась, не показав стабільно успішний результат. На Master of Project Academy я крутилась близько 70% правильних відповідей, на безкоштовних тестах був перемінний успіх в залежності від сету питань, у книжці з O’Reilly багато питань мене ранили в саме серце. І це все дуже нагнітає, бо страшно йти на екзамен з посередніми результатами тренувань. Ну, мій фінальний скор ви бачили. Тому я тепер казатиму людям, що всі ці тести не симулюють реальний екзамен, а трохи занижують результати. В будь-якому випадку, мок-тести — це must. Хоча б для того, щоб відчути, що таке залпом пройти 180 питань з різними контекстами, і не здуріти.

Заявка погоджена

Розгляд заявки в моєму випадку тривав шість днів. Під час її підготовки знайшла багато тредів на reddit про фідбек в стилі «Цей опис не доводить ваш досвіду у менеджменті, перепишіть і надішліть знову», і навіть почала переживати. Але мій опис прийняли, тільки от не прислали жодного сповіщення про затвердження заявки. Я раз на день заходила на свій РМІ акаунт, і на сьомий день побачила, що все гаразд і вже можна оплатити екзамен. Листа не було, я навіть спам перевірила. Так що не чекайте листа, перевіряйте самі.

В той же день я оплатила екзамен ($405) і залишила собі декілька днів подумати щодо формату і дати-часу.

Здавати екзамен онлайн чи в центрі атестації

Якщо карантин і приніс якийсь бенефіт в життя менеджерів, то це можливість здати РМР онлайн. В квітні 2020-го РМІ опублікував новину про те, що тепер можна сертифікуватись, не виходячи з дому. Конкретно для мене поїздка на екзамен — це небажаний сценарій, бо живу у Львові і доставка мого тіла в столицю = висока ймовірність зайвого стресу, втоми від подорожі, недосипання. Логістика у цьому випадку виглядає додатковою морокою, а екзамен вдома — це комфорт і фокус на, власне, екзамені.

Але не все так безхмарно. Бо вибрати онлайн екзамен означає прийняти ризик, що щось піде не так: відвалиться інтернет, чи ви відловите баги в тулі, яку треба встановити для екзаменації. В мене так і сталось, але про це в секції про процес екзамену.

Скріншот з OnVUE

Для себе я вибрала онлайн, і вам рекомендую. Важливо: онлайн екзамен доступний лише англійською мовою (мені особисто російськомовний все одно видавався словниковим збоченням, бо його треба перекладати назад на англійську, через купу незвичних термінів російською, які я ніколи не використовувала в роботі) і там багато правил, так що пройти його з кафешки, чи коворкінгу, чи мобільного телефону/планшету — не варіант.

Вибір дати і часу екзамену

Я ніяк не могла визначити для себе, що є ознакою повної готовності до екзамену, щоденна робота з тестовими питаннями починала втомлювати і темп падав, все важче було примусити себе займатись підготовкою. Рекомендують бронювати екзамен тоді, коли декілька мок-тестів показали 80% або вище. Мені не виходило стабільно таке показувати і з’явилось відчуття, що топчусь на місці. Проходивши пару днів в розумах, я не знайшла кращого виходу, ніж забронювати екзамен через два тижні, щоб не було шляху назад (передумати можна, за доплату). Це оживило і інтерес до тестів, і бажання перформити — бо ж якщо постараюся, то скоро все закінчиться.

Екзамен забронювала на суботу. Якщо оберете будній день — бронюйте заодно day off. Це 4 години, і повірте, ви не хочете цей досвід ні перед, ні після робочого дня. Також радять здавати зранку, але це справа індивідуальна. Коли краще перформите, на тоді і бронюйте. Я взяла 12:45 ранку, щоб і прокинутись, і кави попити, і не поспішати... Це виглядало оптимальним рішенням.

Лист з нагадуванням прийшов один раз — за три дні до екзамену

У п’ятницю я цілеспрямовано не робила нічого. Бо, як то кажуть, перед смертю не надихаєшся. А на екзамен треба йти зі свіжою головою. Зранку в суботу таки прогортала нотатки з формулами і ключовими термінами, в яких помилялась на останніх мок-тестах, прибрала все зі столу, двічі перевірила, чи все ок з інтернетом, коротше, займалась ритуалами, які люди роблять, коли трохи нервують.

Процес онлайн-екзаменації

Ще під час бронювання екзамену вас ознайомлять з правилами його проведення. Типу має бути стабільний інтернет, закриті всі додатки і месенджери, телефон поза зоною досяжності руки, при собі треба мати документ, який засвідчує особу з написанням імені, як у заявці (взяла закордонний паспорт) тощо.

Частиною процесу є встановлення додатку OnVUE і тест, чи все працює: камера, мікрофон, інтернет-з’єднання. Я пройшла перевірку за два тижні до екзамену, коли бронювала час. Потім за день до екзамену, і в день тесту, а фінальний раз був частиною чек-іну на тест. Щоразу додаток казав, що в мене все супер. А зараз буде довга і трохи сумна історія, розказана, можливо, в надмірних деталях. Пробачте :)

Довга і трохи сумна історія

30 хвилин до старту екзамену, чек-ін відкрили. Ну і ось я, з відфотканими в додаток паспортом, фотками кімнати і мого стола зі всіх сторін, потрапляю в чергу для запуску екзамену, коли мені дзвонить наглядач. Жінка каже, що не бачить картинку з моєї камери. Моя камера думає, що всі все бачать, та й додаток каже, ніби все супер. Ми вирішуємо піти старим добрим методом перезапуску додатку — але наглядачка далі нічого не бачить.

Лишається 10 хвилин до старту екзамену і мені дзвонить вже чоловік — питає, чи немає іншого ноутбука, бо більше мене нічого не врятує. В момент, коли він каже, що заводить якийсь тікет, я розумію що попахує провалом — мій екзамен перенесуть, неясно чи відтвориться проблема наступного разу. Та й я дуже налаштована здавати зараз. Довелось бігти до сусіда і дико стукати в двері, забрати з порогу його ноутбук і сказати, що віддам через чотири години.

У мене було 8 хвилин, щоб перепройти весь чек-ін заново. Але тепер код, за яким я заходила раніше, не працював, і жодного очевидного способу подзвонити в підтримку не було (на моєму ноуті вони закрили сесію). Я клікала лінк чек-іна з емейлу разів вісім (чіткої інструкції перед тим, як завершити дзвінок, підтримка не дала), аж поки прострочений код не змінився (напевно, тікет підтримки запроцесився), і нарешті мені знову подзвонили, оглянули кімнату і запустили екзамен.

Але ще не все. Сповіщення про те, що додаток вимкнув мені сповіщення, залип на екрані і закрив частину питання. Час екзамену вже йде, а я пробую згорнути цю штуку, і нічого не допомагає. Довелось знову писати в підтримку. Благо, на такий сценарій в них була швидка реакція і мені перезапустили екзамен спочатку (але таймер не перезапустили).

Не знаю, може ця перевірка на стресостійкість була частиною екзамену. Я написала довгу скаргу в формі зворотнього зв’язку, на випадок, якщо це не стрес-тест. Ці проблеми вкрали мій час, і ще 30 хвилин тесту я не була зосереджена, обережно клікаючи і чекаючи на чергову технічну проблему.

Кінець довгої і трохи сумної історії.

У вас буде 270 хвилин на 180 питань з опційною 10-хвилинною перервою після 60-го і 120-го питання. Поза межами перерви не можна вставати з-за столу, йти до вбиральні, затуляти камеру, чи робити будь-що підозріле. Читати собі питання вголос теж не можна (вони про це попереджають). Це підозріло. Обов’язково беріть перерви. Я пила воду, розминалась і відтискалась, жувала мандаринки.

Після кожної секції з 60 питань ви можете переглянути свої відповіді, питання позначені прапорцем, чи ті, які ви пропустили. Але як тільки ви клікнули, що рев’ю закінчене — більше не дадуть нічого змінити. Думаю, це щоб на перервах не бігали дзвонити-радитись чи підглядати в конспекти.

Більшість питань звучать так: What should project manager do (next)? Тобто, вам дають контекст і пропонують варіанти подальших дій. В мене було два питання з drag and drop і вони були простими — треба перетягнути терміни чи фрази з одної колонки в іншу, аби вони метчились. А ще я ні разу не відкрила калькулятор всередині екзаменаційного долатку, бо застосування формул майже не було, а всі потрібні обчислення легко робились в голові (не тому що я геній, а тому що все звели до елементарної математики, якщо розуміти, що робиш). Для того, щоб за наданим SPI сказати, чи встигає проєкт, калькулятора не треба.

Я отримала задоволення від цього екзамену. Він дійсно практичний і значно ближчий до реального життя менеджера, ніж той, про який чула в історіях про попередні РМР. Після підготовки, яку описала вище, було нескладно і в правильності більшості вибраних варіантів я була впевнена. А в голові чітко тримала думку, що від мене чекають відповідь, орієнтовану на процес і в РМІ стилі. Попри затримку через «довгу і трохи сумну історію», я закінчила на 30-45 хвилин раніше (не впевнена, бо час витрачений на екзамен не вказаний у звітах).

Результати екзамену

Останній момент, який варто врахувати, це скрін з результатом. Як тільки ви зробите останній клік, що точно-точно хочете закінчити (система багато перепитує), то побачите скрін з реченнями невеличким шрифтом. У мене було щось про Congratulations. Я зраділа, клікнула «далі», заповнила форму зворотного зв’язку і додаток OnVUE закрився автоматично. До речі, краще не відходьте від комп’ютера, поки додаток не закриється сам. На reddit писали багато людей, яким таке зарахували як порушення правил екзамену.

Через хвилини три, не отримавши ні листа, ні скріна з чітким фідбеком, я почала вагатись, з чим саме мене привітали. Може, просто з тим, що я закінчила тест. Сайт РМІ стверджує, що результати екзамену приходять згодом і можуть процеситись годинами. Через хвилин десять я вже гуглила, що пишуть люди, і ситуація невідомості виявилась бентежною не лише для мене — таких вражень було повно. Суто з того, що нагуглила, я зрозуміла, що можна побачити свій результат в кабінеті на сайті провайдера онлайн екзамену (обережно, браузер може блокувати випливаюче вікно тих результатів). Перше що я відчула, коли таки розібралась, з чим же мене привітали, це полегшення. Above target по всіх доменах, я РМР.

Лист з лінком на кабінет з результатами прийшов через півгодини, а на наступний день — лист від РМІ.

Основні поради

Сплануйте весь процес і слідуйте плану. Трекайте прогрес. Це тримає в фокусі і дозволяє внести зміни до плану на ходу, розуміючи як вони впливають на загальний таймлайн. Нам, як менеджерам, так простіше рухатись.

Не розривайте в часі жоден з етапів сертифікації. Є ризик призабути вивчене чи відкласти на потім, а це значить, що колись доведеться почати все заново.

Готуйтесь до аудиту. Якщо попадете під аудит, то в вас буде 30 днів, але краще мати все готовим, аби не сповільнювати процес і не зіткнутись з непередбачуваними проблемами (типу невідомо де лежить диплом).

Не вчіть напам’ять нічого, крім формул (і ті не факт, що треба вчити). Основне — це розуміти процеси, а не знати ІТТО. Рекомендую поверхнево проглянути РМВOК, уважно і поступово подивитись відео уроки з менш «сухими» поясненнями, а тоді відкрити РМВOК, і якщо в голові думка типу «Now we’re talking», то ви готові до мок-тестів.

Обов’язково потренуйтесь на мок-тестах. Хоча б для того, щоб декілька разів відчути, як плавиться мозок від 180 питань одне за одним.

Не вірте мок-тестам на 100%. Я користувалась шістьма різними сервісами мок-тестів, і кожен показував нижчий результат, аніж на реальному екзамені. Дуже важлива якість і актуальність питань — не шкодуйте грошей на платні сервіси.

Не панікуйте, коли стаються технічні проблеми під час екзамену. Поки ви не порушуєте правил і нормально пояснюєте в чому проблема — вам допоможуть. Я би радила такий хід думок: ви заплатили за послугу екзаменації 400+ баксів, і якщо у вас бажить їхній софт, то це ЇХНІ проблеми. Спокійно спілкуйтесь з сапортом, дайте їм зробити свою роботу.

Не вставайте з-за комп’ютера, поки не закінчаться всі скріни, які вам хочуть показати. Навіть якщо вже всі питання пройдені, і якщо показали скрін з «Congratulations». Багато людей мали зайву мороку з наглядачами, коли підривались танцювати на радощах. Не поспішайте, і пам’ятайте, що за вами все ще дивиться наглядач, так що дійдіть до кінця-кінця, апка згорнеться сама. От тоді танцюйте.

Не спішіть клікати Next після сабміту останнього блоку питань. Якщо побачите неоднозначний Congratulations, то ви здали. Коли після тесту все згорнеться, сходіть сюди у View score report секцію. Там лежатимуть перші результати. Якщо не лежатимуть, дайте їм кілька хвилин і спробуйте знову.

Успіхів на екзамені!

👍ПодобаєтьсяСподобалось32
До обраногоВ обраному14
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Юля,дякую за цей опис, він дуже допоміг! Фактично взяв за основу ваш розклад і рухався по ньому. Отримав PMP сьогодні з результатом Above Target, підготовка зайняла 10 тижнів, приблизно по 4 години в день, з декількома вихідними. За цей час пройшов відеокурс Andrew Ramdayal, перечитав його книгу (там матеріал структуровано трохи інакше), PMBOK 6,7, Agile Practice Guide і 10 повних мок тестів з платформи Udemy, отримував в середьоиу 75%. Питання на самому екзамені мені здались важчими, по часу ледве вклався, хоча на моках мав запас по півгодини. Зараз результат приходить не одразу, а до 4 днів (мені прийшло через 2), під час перерви був надпис, що правила екзамену розповсюджуються і на перерву,тож я не ризикнув відходити від компа). Ну і прийшов мейл на наступний день, що я на цей екзамен не явився, написав на сапорт, сказали що соррі, технічна помилка). Через 2 дні прийшов мейл з Congratulations)

знайшла мало релевантних матеріалів про «новий» екзамен, формату 2021 року

перше що нагуглив
www.examtopics.com/exams/pmi/pmp

4 тижні і ти пмп

доброто дня, не поясните? я не зовсім зрозуміла:
1. чому 4 тижні?
2. як там отримати підтвердження 35-ти годин навчання, щоб отримати доступ до екзамену?

виглядає, що ви просто скинули лінку на мок тести.

дякую за коментар. це круто, що ви здали за 4 тижні. чи не здали?

Всім привіт, вирішила оновити тему, адже з початку війни ще ніхто не писав. Юля, дякую за Ваш досвід, читала його не менше 5 разів час від час під час підготовки, дуже хороші поради і перераховані можливі проблеми. Нещодавно також отримала сертифікацію PMP, здавала онлайн не дивлячись на перебої з інтернетом/світлом в Україні, все пройшло на щастя успішно, окрім того, що була проблема з робочим ноутом, хоча попередні тести системи видавали, що все гаразд, тому мала запасний ноутбук — на ньому і здавала, але було трохи нервово, що вся ця заміна відбувалась під час реєстрації. Додам зі свого боку щодо мок тестів, які наразі доступні і вважаю допомогли мені — Study Hall від РМІ (ціна 35 і 55 доларів в залежності від комплектації). В них є як свої плюси, так і мінуси, але плюси переважили особисто для мене. Вони включають Practice tests та Practice Exams, включаючи 2 або 5 full 175 exams. Мені було достатньо їх одних для того, щоб потренуватись і не витрачати кошти на інші мок тести та здати АТ по всім доменам. Екзамен, як на мене, не змінився, не мала ніяких формул, декілька питань яку техніку чи тулу краще використати, дві drag&drop та декілька multiply, все інше — вирішення ситуацій з однією правильною відповідю. Перші дві секціі були складніші, я не була впевнена в своєму результаті, а от третя секція виявилась доволі не складною. Не відкладайте, якщо вирішили, сертифікуватись, коли як не зараз? Вірте в себе, застосовуйте Mindset, краще спробувати, ніж жалкувати, що не спробував. Я себе налаштовувала, що якщо не здам — то просто піду на перездачу. Бажаю успіхів!

пробема з ноутом по опису точно така ж як у мене, тільки я до такого була не готова:) вітаю зі здачею!

Спасибо! Статья — супер! Все лаконично и понятно. Пропустила через себя весь спектр эмоций)
Пошла готовиться! :)

Чудово написано! Вітання з сертифікацією!
Маю таке запитання: працюю як проджект-менеджер, але не в IT, в освітніх проєктах. Тільки починаю знайомство з сертифікацією PMP. На вашу думку, наскільки релевантна дана сертифікація для не-IT сфер? Чи є вузько, IT направленою?

Дякую за привітання і похвалу:) Сертифікація не була задумана і не є лише для ІТ. Техніки і інструменти доволі універсальні.

А для знайомства я б порекомендувала піти на сайт PMI і почитати про екзамен. Ще, глянути останній РМВоК. Тобто, на випадок якщо ви зараз не знаєте навіщо сертифікат конкретно вам, мені здається, що варто почати з відповіді на ці питання.

Юліє, дякую! Чудовий та інформативний пост! Пішов планувати таймінг.

дякую за коментар. успіхів з плануванням!:)

Дуже і дуже і дуже корисно!
Детально, емоційно, ніби сам переживаєш твій досвіді!
Вдячний за таку якісну підготовку матеріалу, і особливо за таку якісну статтю!

дякую за фідбек, рада знати)

О, вже нова структура екзамену, по PMBOK 7?

так, екзамен сильно змінився

Вітання! Здавав ще старий, цікаво наскільки змінилося.

I думаю, найголовніше це

працюю проєктним менеджером більше шести років

Спасибо Юля! Отличный отчёт!

Дуже вдячна за шерінг досвідом в такій позитивній подачі)

Дякую за детальний огляд! Заспокоївся і продовжую вчити процеси...)) і формули!

формули основне розуміти. процеси теж, вчити мало що треба. але я писала про це в тексті:)

Отаких статей треба більше на DOU, може серію зробити. Багато ж хто сертифікацію проходив, чом би і не ділитись досвідом.

Підписатись на коментарі