Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Сайд-проект. $70,000 за рік

Вітаю, ДОУ.

Не особливо слідкую за нашим ринком, бо давно живу в США. На форум привело обговорення Дія Сіті — прогресивної на мій погляд штуки, що не знайшла позитивного відгуку, як мінімум серед коментаторів ДОУ. Та топік не про це.

Ринок в Україні зробив нереальний стрибок за 10 років — кількість вакансій, нових продуктових компаній, сенйори по $8к. Всіх вітаю.

Інше спостереження — багато обговорень про ЗПшки, зайчизм, і як віджати з ринку максимум. Гроші явно всім цікаві.

Варіант про який мало говорять — пиліть та монетизуйте сайд-проекти. Поділюся своєю статою за 2021 рік:

Страйп (пеймент провайдер):

Гітхаб (проект запилено в 2020, тому і стата звідти):

Так буде не завжди, не всі сайд проекти вийде так монетизувати — у мене ще пара є які запилив, не вийшло монетизувати. Заоупенсорсив.

Тут мабуть важливіша тема, що свій продукт це єдиний спосіб отримувати гроші плюс-мінус пасивно. Звісно треба буде вкласти час, і потрібна удача, але вона зазвичай усміхається тим, хто щось робить.

Сфера та сам проект нерелевантні — гроші є всюди. Трохи деталей, якими готовий ділитися:

Бізнес модель? Софт за підпискою
Інвестиції? Час
Звідки ідея? Щось, що потрібно було мені як девелоперу
Конкуренти є? Є, але у мене є унікальні фічі, які краще ніж у інших реалізовані (імхо)
Як просував? Поділився з іншими девелоперами на форумах/producthunt/twitter/reddit
Витрати? $500/міс
Як пилив? Код сам, дизайнив теж сам (крім лендінгу і форми оплати не було що дизайнити)
Скільки пилив? Десь годин 500 до версії коли зупинив розвиток по фічам. Цей рік на сапорті.
Як додавав фічі? Показав людям і отримував фідбек ще на прототипі. Запустив платну десь в жовтні 20го.
Сапорт? Десь 10годин в місяць. Нових фіч в цьому році не пилив
Яка ціль? Звільнитися з фултайму
Коли? В 2022 зрозумію чи зможу розвити так, щоб зістрибнути з фултайму

Доповню, якщо треба буде конкретика додаткова.

👍ПодобаєтьсяСподобалось18
До обраногоВ обраному3
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

На форум привело обговорення Дія Сіті — прогресивної на мій погляд штуки, що не знайшла позитивного відгуку

и

Не особливо слідкую за нашим ринком, бо давно живу в США.

Ясно-понятно. «Каждый мнит себя стратегом, видя бой со стороны» ©

Звісно треба буде вкласти час, і потрібна удача, але вона зазвичай усміхається тим, хто щось робить.

Ты наглядный пример ошибки выжившего. Думаю у среднего человека получится так: потратил кучу денег, времени и усилий, а в итоге получил хрен моржовый.

Работать над сайд-проетами стоит только если это приносит тебе позитивные эмоции, а не в надежде заработать. Мне вот приятно, что моим проектом пользуются люди, хвалят его и он в какой то мере лучший в своей нише. А то, что он мне приносит три копейки — приходится только смириться:)

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
$70,000

Для зайчика плюс 70к ок

чи зможу розвити так, щоб зістрибнути з фултайму

Для основної роботи ні

Мед страховка для сімї для котракторів погагенька і дорого

Знаєте, чому в USA нема Дія.City, а є офіси найбільших світових ІТ компаній?
Чи цей секрет в США українським урядовцям не розповіли?
Якщо за 32 роки десятки українських урядів, кілька складів ВРУ, п’ять поезидентів цього не збагнули, то перспектив у держави нема.
Лонічно було б цей стартап «Дія.City» зробити добровільним, платним. За рік побачили б скільки компаній скористались його послугами.
Склалось уявлення, що ФОПів заганяють як комуняки селян в колгоспи в 1930-1934 роках. Мабуть, їх онуки інакше працювати не вміють!

Тем не менее в США с NCA всё в порядке. Так что может проблема не в Дия.Сити, а в складывающихся естественным путём спонтанных порядках и попытка в эти порядки что-то внедрить, к чему общество относится с недоверием по понятной причине.

В Калифорнии и еще в ряде штатов запрещено, рассматривают бан на NCA на федеральном уровне.

USA нема Дія.City

Є в 6 штатах вже
Якщо ми про електронний документ

Зарабатывать на своих продуктах — это круто!
Полностью приветствую и поддерживаю!

«Мне один пассажир говорил будто ехал туда, но была кем-то сломана стрелка. А другой рассказал о каком-то случайном такси» ©

Уже писали здесь в комментах про ошибку выжившего.
У нас на прошлой работе за 2 года фулл-тайм разработки стартапа нифига не получилось, не попали в нишу, профита -ХХХ$.

Хотя все вроде тоже самое, SaaS сервис по подписке, были уникальные фичи, либо фичи, которые у конкурентов входят только в более дорогой план, шарили инфу перед релизом везде где только можно, через клиентов компании, давали бесплатно пару мес с другими продуктами, etc.
В итоге просто потратали много человеко-ресурсов=денег.
И имели и бренд компании с базой потенциальных клиентов, и 2 фулл-тайм разработчиков, своего дизайнера, менеджмент, маркетолога, QA-automation в некоторые периоды времени.

Вы большой молодец, вот прям уважение.
Но в среднем реально нужно много удачи, хорошо попасть в нишу и угадать что ждет клиент что-бы перейти от конкурентов к вам. Короче такие себе танцы с бубнами для среднего галерного весларя.

ну он же написал

Звідки ідея? Щось, що потрібно було мені як девелоперу

т.е. делал «для себя»

а ваш стартап, как и много других, делался — «для людей»

получились очень разные затраты и ожидания

Один я ничего не понял?
Включи зайчика из эльфии в украину забери 70к

ТС, красавчик.
Я года 1.5 стартанул с сайд проектами и пока даже и близко не достиг таких результатов.
Вот завтра собираюсь публиковать на Product Hunt один из своих проектов, посмотрим что получится.

Вот завтра собираюсь публиковать на Product Hunt один из своих проектов, посмотрим что получится.

ты можешь также опубликовать его здесь :)

Искренне рад за автора и что такие истории есть! Было бы конечно ещё круче если б автор всё провернул находясь в Украине

Знайомі автора провертають це в Україні — letsenhance.io

я честно говоря в шоке от от количества токсинов на веслах.

Как про инвестиции в бетонометры и 2е удаленки еще не вспомнили.

Слушайте, а как в доу скрыть коментарии от не интересных мне людей?

Слушайте, а как в доу скрыть коментарии от не интересных мне людей?

Та скролінг наче працює.

6.2k MRR виключно своїми силами за півроку це дуже крутий показник. Я б на Вашому місці вже звільнився б і навалював би фічі і імпруви потрібні клієнтам, щоб розширити базу і збільшити ревенью на клієнта. На роботу завжди встигнете повернутись, а наступну нішеву ідею може вже й не вдасться монетизувати.

там похоже больше нечего импрувить

Таке можливо тільки якщо продуктом ніхто не користується.

У мене назбирався немалий беклог, і так — план такий як ви описали. Просто звільнитися не так легко

Я б на Вашому місці вже звільнився б і навалював би фічі і імпруви потрібні клієнтам, щоб розширити базу і збільшити ревенью на клієнта

Не выгодно, масштаб не тот.
На работке в США платят 150куе, и хобби дает 70куе, итого 220куе.
И вот не факт, что уйдя с работы и просто наваливать больше фич, что это перекроет такую финансовую потерю в обозримой перспективе.
Надо выходить на другой уровень, с маркетингом и наемным персоналом чтоб вычавить максимум из рынка, а это совсем другая история.

А в одиночку получится только поменять работу с одним погонщиком на работу с кучей погонщиков (клиентами).
Из плюсов — диверсификация, когда от надоедливых клиентов можно просто избавиться.
И то, что пилишь свой код как хочешь.

А ниша — она такая, даже если наваливать код 24/7, можно нишу потерять: либо конкуренты, либо тема закончилась.
А еще можно иски на свою голову заработать от тех же клиентов, если повезет связаться не с тем с кем надо, и не выверить все юридически.

В ЗП трохи не попали levels.fyi L5, але концептуально вірно.
Є ще одна опція — переїхати з США в країну подешевше і (опційно) скинути грінку, якщо вона є.

С ЗП L5 вообще непонятно зачем свои вечера на это просирать, чтоб заработать +20% ?
Это еще имеет какой-то смысл, если ЗП до 150куе, а кормить спиногрызов надо

Свій проект на менше грошей > найму.
Просто поки що недостатньо в мому випадку.

И вот не факт, что уйдя с работы и просто наваливать больше фич, что это перекроет такую финансовую потерю в обозримой перспективе.

Невизначеність — це суть любого бізнесу. Поки ти сумніваєшся, хлопці з яйцями вже піднімають раунд на 10кк. Якби хтось знав як воно буде, то всі б були б успішними підприємцями.

Найманий працівник vs бізнесмен — це класика. Тут суть в тому — хто топікстартер більше — бізнесмен чи вєсларь. Бабло тут другорядне і не є визначальним. Сам факт того, що автор кліпає проекти на стороні вже багато про нього говорить.

Ти або бізнесмайд — і береш ці ризики на себе заради майбутніх 100х прибутків. Або вєслаєш собі тихесенько все життя і не рипаєшся. Все просто.

Поки ти сумніваєшся, хлопці з яйцями вже піднімають раунд на 10кк.

Не вижу тут в теме про поднятие раундов.
Вижу только про веслание в большой шхуне, а по ночам выход в море на шлюпке половить бычков.

Свій проект на менше грошей > VC історії

Не вижу тут в теме про поднятие раундов.

Можливо тому що автор не займається проектом? І розглядає його виключно як сайд проект, а не бізнес?

Ідея в 2022 якраз іти в бізнес, але без VC. Можливо з партнером. VC на ранніх стадіях не мій варіант, бо втрачаєш свободу не пилити пооект рік, наприклад, якщо fell like it.

Штука яку не згадували тут в найм vs свій бізнес — в наймі у тебе є стеля по ЗП і вона симетрична (пропорційна) вкладеному часу. По суті ти торгуєш годинами (найдорожча тема що у нас є) в обмін на гроші. Весь апсайт отримує ваш роботодавець, який бере асиметричні ризики — ризикує своїм капіталом, часом і нервами в надії отримати асиметричний ревард — апсайт без стелі.

Коли ти пилиш свій бізнес ти береш асиметричні ризики, але крім того будучи інженером покриваєш одну з найбільших категорій витрат — розробку. Ми дуже привідейовані в цьому плані. Нетехнічним фаундерам складніше в рази.

Ідея в 2022 якраз іти в бізнес, але без VC.

Я й не топлю за VC.

бо втрачаєш свободу не пилити пооект рік, наприклад, якщо fell like it.

I feel your pain, bro.

По суті ти торгуєш годинами (найдорожча тема що у нас є) в обмін на гроші.

Если ты зарабатываешь на L5 350куе, то 1 твой час стоит минимум 350000 / ((365/7)*5*8) = 168$.
Ты потратил на разработку 500 часов, а значит 84куе.
Заработал 70куе.
Потерял % здоровья (или недотраха).
Продолжаешь тратить 10*168=1680 в месяц на суппорте.
Желаю удачи конечно, но пока что результаты так себе, если смотреть с позиции продажи своего времени.

Так і рахував плюс мінус. Але є одне але. Будучи найманим я ніколи не зможу в режим 10год/міс перейти, а на свому проекті вже перейшов. І якщо рахувати $6k/10, то мій рейт зараз $600/год

Плюс штука яку не врахували тут — проект оцінюється ± 4х ARR, тобто в мому випадку оцінка самого проекту $280к.

скучно ты считаешь — без перспективы

Так а перспектива только одна: стать «успешным менеджером», поднимать раунды инвестиций, нанимать людей делать работу, бдеть чтоб у тебя инвесторы юридически не отжали бразды управления и не оттеснили с кормушки и вот это вот все.
Нравится? Вперед!

Остальные варианты — это оставаться инженером и «пилить проект по ночам» — с ЗП ТС — это выстрел себе в ногу.
С украинской ЗП — нормальный вариант, альтернатива наемной работе.

Так а перспектива только одна: стать «успешным менеджером»

Мне в этом плане нравится как сделал Бил Гейтс в начале карьеры, хотя возможно это и неправда, но так писали: он нанял директора :) в компанию, а сам остался в разработке (не знаю насколько он в этом был полезен), оставаясь при этом владельцем (тогда еще не было акционеров).

Остальные варианты — это оставаться инженером и «пилить проект по ночам» — с ЗП ТС — это выстрел себе в ногу.

Не обязательно.
Если у человека есть цель — он может терперь некоторые неудобства и напряги достаточно долгое время и никакого выгорания не будет — лишь бы видел движение к своей цели. А у ТС в данном случае оно (движение) есть.

Раунди і інвестиції — не моє, вже писав. Але і про вистріл в ногу це ви так собі.
Ціль — невеликий прибутковий бізнес, щоб ворк-лайф баланс був в сильно сторону лайф. Маленька команда, маленький продукт. Так, доведеться бути і інженером і менеджером, але краще собі ніж іншим малтіплаєри робити.

Та і перебити ЗП поточну достатньо 20к MRR — це типу 240к в рік, плюс капіталізація продукту, яка тоді буде 1М. Це всього х3 від сьогодні.

Вистріл в ногу в мому розумінні це торгувати годинами до старості.

Если получится в одиночку поддерживать и развивать (а то клиенты быстро разбегутся) продукт который дает 240к, и при этом жизнь не превратится в кромешный ад, то респект и уважуха.

Если для поддержки потребуется нанимать персонал, то с текущими ЗП в мире они быстро съедят эти 240к.

Учти, что у наемных людей мотивации как у тебя не будет, и их придется погонять. Наймешь двух девов, будешь ими погонять — и получишь перформанс одного тебя и будешь им отдавать 100куе минимум если останешься в часовом поясе США а наймешь людей из Украины (при этом будешь погонять по ночам).
Нанять людей из США у тебя денег не хватит с 240к.

И что, ты думаешь твой стартап до твоей старости протянет (будет актуален)?
3 раза ха.

Все з вищенаписаного розумію. Це все ризики, і є 100 причин чому не вийде. Але...

И что, ты думаешь твой стартап до твоей старости протянет (будет актуален)?
3 раза ха.

... коли буду старим, то дивлячись в минуле хочу знати, що я спробував не торгувати годинами. Вийде чи ні — невідомо, але якщо не спробувати, то я ніколи не дізнаюся «шо було б якщо».

Плюс мені не треба, щоб бізнес до старості працював. На відміну від найманої роботи стелі в ЗП нема. Думаю 10 мільйонів покриє мої потреби на все життя. Зароблю 2? Ок. 5? Теж ок. Нуль — ну ок, хоч спробував (див вище)

Та і завжди зможу повернутися і працювати на когось в майбутньому.

Плюс мені не треба, щоб бізнес до старості працював. На відміну від найманої роботи стелі в ЗП нема. Думаю 10 мільйонів покриє мої потреби на все життя. Зароблю 2? Ок. 5? Теж ок. Нуль — ну ок, хоч спробував (див вище)

А что — есть примеры, когда одиночка делал проект и на его суппорте зарабатывал лямы, без входа инвесторского капитала в долю?

Ще раз. 20к МРР це лям оцінка проекту. Таких прикладів багато, так.
Єдиний спосіб заробити лями це екзітнутися — продажа тобто. Можна бути самому, а можна і найняти команду невелику.

хєх, якщо 5куе сінйорських, то за рік 60 куїв, за 10 років, без подвижок і корекції рейта на інфлєц, то 600К, (при інвестуванні та реінвестуванні думаю лям за 10 сінйорських років, запросто, цікаво, що скаже бобер)

то за рік 60 куїв, за 10 років, без подвижок і корекції рейта на інфлєц, то 600К, (при інвестуванні та реінвестуванні думаю лям за 10 сінйорських років, запросто, цікаво, що скаже бобер)

чуваче тут бобра не нада шоп прямо в лоб сказать шо якшо ти можеш дєлать з 600к за 10 років лям (це при тому що у твоїй умовах задачі ці 600к ще й у прогресії) то бросай ружжо і лохматіть бобра і всплівай і бери 1.5 ляма з яких ти матимеш у се те саме з горочкой у вигляді 100к на рік твого «інвестиційного прибутку» ))

істіну глаголішь, з 1М5 7% річних 105К як з куща

на галері відвеслати 10 років сінйором, навіть менше

Также я бы добавил что пиля свой проект, кроме месячной прибыли ты работает на капитализацию проекта, которая в зависимости от многих факторов может быть 20-60х от месячного дохода.

Надо выходить на другой уровень, с маркетингом и наемным персоналом чтоб вычавить максимум из рынка, а это совсем другая история.

Ну это если по классике, есть немало инди-девелоперов, которые делают 10-50К в месяц без найма людей (тот же Pieter Levels). Тут очень от специфики зависит.

Левелс красава. Як і photopea — теж українець пилить. Теж (по-моєму сам). А взагалі багато прикладів. Просто про них мас медіа не говорять.

Левелс красава.

Угу, його книжка була дуже корисна, особливо в планы вгамування моэъ дрочькы на технологыъ\рефакторинг\dry ы т.д.))))
В епоху ынфоциган важко знайти шось дыйсьно корисне)

photopea

Це взагалі дивна річ. я глянув уважніше у нього ж куча клонів (по панятним причинам) — не розумію як йому це вдається. деякий час я навіть думав що він просто таким чином рекламує себе і це не правда про його ARR).

Шановний, задля таких розумних стартаперів як оце ви і ввели NCA. Таким чином доки Ви бутстрапитесь по вихідних, та вечорами, це нікому не цікаво. Як тільки проект вистрілює — вам телефонує юрист колишнього работодавця і ви йдете в суд, і ваш чудовий проект у вас просто забирають. Подивіться серіал кремнієва долина, де такий собі Гевін Белсон саме цим і займався мало не всі сезони.

мяу.

Ваша фантазія фантастично бурна. Мій проект не підпадає під NCA, якого
1) зараз в мене немає
2) той що був вже заекспайрився
3) той що був не включав ніяких пунктів щодо дев-тулзів.

подивіться серіал «мєнти». релевантність така ж сама.

В Каліфорнії і багатьох інших штатах такі NCA, які фактично вводить дія сіті (майже без обмежень) заборонені законодавчо. Саме для протидії монополії і монополістам. А в загалі я розумію що в вас за пост такий, як каже стара ізраїльська приказка «що нам з того, крім радості з того, що в людей трапилось горе».

такі NCA, які фактично вводить дія сіті (майже без обмежень)

ДС описує що таке NCA. Як механізм. І в цьому описі нічого такого. Ніякого горя я не бачу — навпаки шалений крок вперед для Українського ринку, за який я вболіваю щиро.

Час покаже, а далі давайте по темі.

Проблема не в описании, а в применении
Просто посмотрите на мейл.ру против создателя nginx
Nca в Украине это не о непереманивании амазоном инженеров с гугла, с их наработками, чтобы гугл не мог создать новый сервис
Это о полулегальном карт бланше на отбирание пэт проектов у тех кто это подписал (и тех кто не подписал тоже)

Он не подписывал нца, его по кзоту взгрели. Да и должность на момент работы в рамблере у чувака была сисадмин, тут ещё вопросы к упоратости органов в рф.

AFAIK, там был мелкий.ру который выкупил рамблер, так что нет, рамблёр умер, остался зомби, который использовали

Но мейл.ру никогда не покупал рамблер. Его выкупили только в 2020 году и это был Сбер, а до этого рамблер принадлежал холдингу Мамута. На момент разбирательств, как и сейчас, Rambler Group был той же самой компанией, которая владеет целой кучей различных сервисов, никто их не использовал как умирающую компанию, просто видимо кто-то из ответственных лиц так решил подзаработать своим привычным методом из 90х.

Значит я не правильно помню
Окей, спасибо

А в загалі я розумію що в вас за пост такий, як каже стара ізраїльська приказка «що нам з того, крім радості з того, що в людей трапилось горе».

У него крутой пост, он показывает тебе возможности.

На форум привело обговорення Дія Сіті — прогресивної на мій погляд штуки, що не знайшла позитивного відгуку

и

Не особливо слідкую за нашим ринком, бо давно живу в США.

Ясно-понятно. «Каждый мнит себя стратегом, видя бой со стороны» ©

Думаєш він від федорова і пропагує займатися сайд проектами щоб потім їх оформити в дія сіті?)

Думаєш він від федорова і пропагує займатися сайд проектами щоб потім їх оформити в дія сіті?)

Ахахах :) И продать их фмаангам, которые уже сюда спешат, и только отсутствие Дии Сити их удерживало, отличный план!

Я зараз на канікулах в Україні, спілкувався з одногрупниками і колишніми співробітниками. Дія сплила в тому числі. Зацікавився і копнув.

Зрада?

Я зараз на канікулах в Україні,

«Не путайте туризм и эмиграцию». Мы тут варимся в этом котле и все события видим изнутри и чувствуем на собственной шкуре. Отсюда и негатив, в отличие от вашего энтузиазма насчет этого спецрежима.

Ми багато вже обговорили з вами та рештою про дію, давайте не тут))

«Не путайте туризм и эмиграцию».

Это как украинцы в 10-18 году думали про Лукашенко, дороги, стабильность, все дела. А на деле: террор, зарплаты по 100-300 долларов...

так только совки думали, а не украинцы

Кто же знал что таракан, конченый на всю голову, драники по поводу особо не распространялись, а рядовому украинцу откуда знать что в той РБ происходит, все точно знали что в РБ чистенько и хорошие дороги.

Кто же знал что таракан, конченый на всю голову

Та все знали у кого не хлебушек в голове, кем ещё может быть коммунист который бессменно на троне сидит.

Це нагадує споріднену аудиторію, яка: «Хто ж знав, що мамкин клоун і партнер найнебезпечнішого олігарха — кончений на всю голову».

Нас никто не любит, кроме американских ИТ-шников, они нас тоже не любят. Человек пришел по зларадствовать и по тролить на примет отымения конкурентов, из за которых у них там по слухам с заказами не очень, их же собственным правительством.

так що за софт

та він же хоче зберегти псевдонімність.. якщо скаже то не збереже)

весь софт бесполезен...
Так что теперь — не пилить его? :)

Не весь, единственный полезный софт, это СУБД, всьо

Звісно треба буде вкласти час, і потрібна удача, але вона зазвичай усміхається тим, хто щось робить.

Ты наглядный пример ошибки выжившего. Думаю у среднего человека получится так: потратил кучу денег, времени и усилий, а в итоге получил хрен моржовый.

Работать над сайд-проетами стоит только если это приносит тебе позитивные эмоции, а не в надежде заработать. Мне вот приятно, что моим проектом пользуются люди, хвалят его и он в какой то мере лучший в своей нише. А то, что он мне приносит три копейки — приходится только смириться:)

Контр вопрос
А что тогда делать в надежде заработать?
Вкладывать в крипту? Играть на бирже?

РПЗ как известно «бідні люди», вопрос похоже не совсем по адресу.

В украинских реалиях наверное самое распространённое — присосаться к какой-нибудь бюджетной кормушке или коррупционной схеме. Но для этого подозреваю надо нужные знакомства, умение лизать задницу нужным людям и общая способность держать нос по ветру. То есть, то, что нельзя назвать качествами типичного айтишника.

Я ничего не понял
Ответ грабь-убивай это не ответ на мой вопрос

Ехать в Скандинавию и отдавать на пенсию конечно же.

А что тогда делать в надежде заработать?

То, на чём конкретно ты можешь заработать.

Вкладывать в крипту?

Только если свою крипту создать.

Играть на бирже?

Только если создать компанию и вывести её на IPO.

Вкладывать в крипту? Играть на бирже?

А ставки на спорт? А мегалот?)

Из названных вещей самый целесообразный способ заработать как раз ставки на спорт:)

Типу і так, а типу і я ж не роблю чогось унікального
Чекніть ІН для натхнення. У них ще подкаст є.
www.indiehackers.com/products

не задавався таким питання. Якщо цікавий і активний на ІН вони тебе знайдуть самі.

500 часов — это почти пол года ежедневно, не реально для одного чела с основной работой.

Та возможно, если в дотку не играть по ночам.

Ну або нічого нереального. 20 годин на тиждень екстра часу це 10-15 на вихідних і 5-10 на тижні.

2 часа каждый день, и 7.5 часов каждый выходной, то есть работать с овертаймами вообще без выходных.
От такого большинство людей выгорит.
Я думаю у ты скорее всего на основном проекте просто работала 1-2 часа в день, тогда это возможно.

У вас математика не зійшлася по годинам. Виділити 20годин в тиждень це не щось нереальне. Всі ж на ремоуті в 2020 були. Мінус ком‘ют це вже 2 години на день. Плюс в нетфлікс менше висиш і от тобі 20 годин

основном проекте просто работала 1-2 часа в день

I wish)))

У Німеччині річний фонд робочого часу 1600 годин, в нас 2000
так що або або 1/3 чи 1/4, дивлячися як рахувати

як в німеччині з фондом мого персонального часу? :)

создать проект и на нем заработать это разные вещи. это как тех. скилы и умения себя продавать на собесах.
может вам нужен бизнес план или продажник. как вариант создать платный саппорт, нанять комманду на саппорт...

Конкретно мой проект — очень узкая область для заработка. Это приложение, созданное just for fun в универе — решатель задач исследования операций с очень подробными комментариями. Чаще всего его юзают, чтобы считерить на экзаменах (в универе я его для этого и создавал :)). Небольшой, но стабильный revenue значит, что такой продукт востребован, но рынок для него настолько мал, что никто из больших компаний не будет заниматься этим, учитывая такие детали, как есть у меня.

В общем, для заработка на проекте конечно нужно выбирать даже саму область стратегически: с одной стороны, чтобы ниша была относительно свободна, с другой, чтобы можно было заработать, а с третьей, чтобы можно было вытянуть проект в одиночку. Иначе это будет уже не side project, а стартап.

И вообще, мне кажется, что такой доход для сайд проекта, как у автора — это беспреценденый случай. Абсолютное большинсво старапов никогда не будут иметь такого ревенью, не говоря уже о проекте, созданного силами одного человека без умелого и дорогого продвижения.

Як ваші клієнти дізнались про ваше існування і існування проекту?

Як просував? Поділився з іншими девелоперами на форумах/producthunt/twitter/reddit

просто пилив і розповідав про це зі своїх персональних акаунтів. І додавав те що люди просили.

Тобто у вас вже була сотня осіб які вас читали
І якась значна частина цих осіб була зацікавлена в даному проекті настільки, щоб давати вам за нього гроші

Це дуже не нульова точка
Тому цікавіше (за ваш річний профіт), як ви в цю позицію потрапили

Конференції, спам, мемаси, треш, активізм?

Та не було у мене якоїсь супер ненульової точки.
Просто спілкувався в твіттері та на реддіті задовго до того як запилив проект.
У мене і зараз в тві 1к фоловерів і я не можу сказати що мій твіттер це якийсь супер аквізішн канал. Персональний трьоп + апдейти по продукту.
Набільш успішна тема щоб людей знайти для мене — це редіт і якісь канали девелоперські, в які хтось ділиться продуктом (не я).

З активного просування:
Пару статей на медіум,
Реддіт — анонси якісь
Твіттер — писав що роблю поки це робив. Гугланіть buiding in public.

Ріст в органічний — не купував рекламу ніколи, не вкладався в SEO.
Мабуть висновок — робіть щось, що людям подобається і щоб вони хотіли цим ділитися в своїй тусі.

Мабуть висновок

Той самий
Бути в потрібному місці, в потрібний час, з потрібними навичками

GL HF

так, звісно. Удача і потрапляння і ціль величезну роль грає. Фішка в тому, що без активного інволвмента від тебе ніяка удача не допоможе :(

Тобі не треба тут компанію інкорпорувати. Інкорпоруйся там де є страйп, плюс є проксі типу paddle.

Проект — нішева тулза для девелоперів. Сєкрєт не тому що боюся, що ідею вкрадуть. Просто хочу псевдонімність зберегти

не тому що боюся, що ідею вкрадуть

А чому не боїшся? якщо ти сам все зробив (тобто реалізація не є складною) то можуть же вкрасти тимбільше якщо прибуткове діло.

Вот-вот, а потом вложат немного больше денег на раскрутку, при том что автор говорил, что этим вообще не занимался и поминай как звали.

Та конкуренти про мене знають) ненульова ймовірність, що мене з’їдять. Та я не боюся, що це буде хтось з ДОУ. А тим більше, що хтось стирить ідею. Ідеї нічого не варті.

А конкуренти знають про прибуток чи тільки про те що є такий продукт?)
Ну і чи знаєш ти які прибутки в конкурентів?

Ми займаємо одну й ту саму нішу. По всяким другорядним ознакам відкритим як відвідування їх, блог пости, активність в соц мережах і тд можна розуміти хто де стоїть. Але цифр один одного не знаємо звісно.
Я сам, ще один проект два чєла, а третій (значно більший, включає схожу функціональність) підняв 10М і там 20 людей працює — венчурна історія, все таке)

NCA .боїться, яке не страшне ,хД

Если уже не студент — сильно увеличивает вероятность сходить в соседнюю тему
dou.ua/forums/topic/35681

Робота 8 годин на день — достатньо важко. Коли додати ще 2 години власного проекту — то вигорання за найближчим кутком)) Разом з психіатром та антидепресантами, коли вчасно не зупинитись.

Been there, done that))
Обійшлося без коліс/лікарів. «Просто» півроку непродуктивні були)

Софт за підпискою в гітхабі?

Ні. Гітхаб то просто фотка активності в проекті.

а на якому маркетплейсі продаєте софт?

якщо він підключав страйп то це не факт що маркетплейс..

Не маркеплейс. Просто підписка — місячна, річна і лайфтайм. Як нетфлікс

тільки страйп чи ще якісь варіанти?

Таке питання: якщо ти б робив все це — але живучи в Україні — чи бачиш ти якісь проблеми (ну там типу щось тільки для US резидентів і т.д.)?
ну і витрати 500/міс — це на що?

Витрати на інфру — сервера, всякі сервіси платні що юзаю.

Щодо US резидентів — реєструвати компанію можна не будучи резидентом штатів. Як виводити в Україну краще проконсультуватися з такс едвайзером. Мабуть схема — наймати себе як ФОПа має працювати.

Зачем нанимать? есть КВЕДы на продажу ПО, ну это если доход ощутимый, у нас в налоговой не такие звери как в штатах, за тыщу долларов в месяц никто кусать за бочек не будет)

Ну Страйп-то не підключиш так просто напряму, треба шукати якісь альтернативні (і гірші) сервіси. Чи ні?

за тыщу долларов в месяц никто кусать за бочек не будет)

А за 6?)

Я хз на самом деле, сам плачу налоги честно через ФОП. Но есть куча всяких репетиторов, учителей английского и тд с доходами по несколько тыс USD в месяц, которые годами не платят ни копейки налогов со своих доходов.

Так они разве через ФОП это делают?

всякі сервіси платні що юзаю.

Це для маркетингу? на них йде більше 400? чи всеж більша доля сервери?

У мене нема маркетингу. Серваки (більшість) плюс платні системи (моніторинг окремий, аналітики і тд) всілякі.

Я так понимаю, что пост для хвастовства)

У меня все гораздо скромнее:
Orders — 315
Gross revenue — USD 842.73

Хз, его не дуже тішить. Це 3 міс ЗП програміста в штатах. :)

Вывести свой проект в одиночку на такой доход без помощи и не потратив много $$$ на продвижение — это определенно успех. А успех это всегда — оказаться в нужном месте, в нужное время и приложив нужное количество усилий в нужном направлении)

І мати доступ до потрібної аудиторії

Це 3 міс ЗП програміста в штатах. :)

Ну так и в знаменателе при этом 10 часов в месяц против 8 часов в день, не так ли? :)

Ну так и в знаменателе при этом 10 часов в месяц против 8 часов в день, не так ли? :)

А на начальную разработку сколько? И что делать, если через год проект уже не актуален и надо полностью переписывать. 10-ю часами в месяц никак не обойтись

500 на начальную десь ±
не трекав час прям точно, але півроку пожертвував хоббі і спортом.

500 на начальную десь ±
не трекав час прям точно, але півроку пожертвував хоббі і спортом.

Ну вот, 500 часов — это весьма немало. Ну и мы же не знаем, что у тебя там за проект. Вот штука, которая для меня незаменимая
lrtimelapse.com
Ее делает парень, вроде тебя, живет недалеко от меня. Но, я вижу на форуме, сколько там возникает проблем регулярно, ни о каких 10 часах в месяц речь не идет. Для него это как полноценная работа, причем даже не знаю, может ли он взять нормальный отпуск, ведь поддерживать пользователей надо регулярно.

А як ти попав на його форум і на того чувака?

Нашел в гугле

*Поправка
500 то версія з якої можна вважати перейшов на сапорт-режим.

Як додавав фічі? Показав людям і отримував фідбек ще на прототипі. Запустив платну десь в жовтні 20го.

Но, я вижу на форуме, сколько там возникает проблем регулярно, ни о каких 10 часах в месяц речь не идет.

Так, правильну річ кажете. Це сильно залежить від проекту/ніші яку обереш. В мому випадку просто пощастило, що сапорт-навантаження мале. Не спеціально так вийшло.
Що можна зробити так це обмежити проект реалізацією однієї штуки. Тільки зробити її кльово і до кінця.

Проекти як ви навели мають колосальне навантаження сапорту. З іншого боку в тій же ніші є Halide — який два чєли (диз і дев) пилять. Їм, мабуть, простіше з сапортом.

Halide — який два чєли (диз і дев) пилять

Про них звідки дізнався? ih?

Вони були в ІН?
Просто апку поставив. далі почитав сайт, що за контора, побачив що два чєли що подорожують. Нагадали мені якусь пару яка на яхті плаває і софт пише. Десь так.

мав на увазі подкаст/в’ю. В продуктах мало хто апдейти постять регулярно, щоб можна було динамічку бачити.

Підписатись на коментарі