Rozetka готується до можливого IPO. В компанії очікують ріст частки онлайн-торгівлі до 25%
Український онлайн маркетплейс Rozetka веде підготовку до первинного публічного розміщення акцій (IPO). Вихід на біржу є одним із можливих шляхів розвитку компанії, заявив її співзасновник і співвласник Владислав Чечеткін на гала-івенті «НВ», пише «Інтерфакс-Україна».
Про підготовку до IPO
«IPO просто один із можливих шляхів, не зовсім звичний шлях для України, але треба до цього готуватися», — зазначив він.
Співвласник онлайн-магазину нагадав, що після входження до компанії міноритарного співвласника фонду під управлінням Horizon Capital у 2015 році, Rozetka щорічно проходить аудит однієї з компаній «Великої четвірки».
«Вибудовуємо процеси та бізнес, який у майбутньому можемо презентувати для публічного розміщення», — повідомив Чечеткін.
За його словами, амбіцією Rozetka є зайняти 10% роздрібного товарообігу України, що зараз становить близько $6-8 млрд, і до її виконання ще «довго-довго йти».
Про тренд цифровізації і ріст онлайн-торгівлі
Водночас Чечеткін вказав на існуючий тренд «цифровізації всього і вся», спрогнозувавши зростання частки онлайн-торгівлі до 25%. Тому його компанії протягом
Як відомо, Rozetka заснована в 2005 році в Києві Владиславом та Іриною Чечеткіними як онлайн-магазин електроніки та побутової техніки. У наступні роки компанія трансформувалася у мультикатегорійний онлайн-маркетплейс. У 2021 році Rozetka повідомила про вихід на ринок Узбекистану, а торік — Молдови.
Раніше Владислав Чечеткін розповідав в інтерв’ю DOU про високі зарплати в Rozetka, розвиток ІТ-команди і про можливість продажу бізнесу.
Тим часом керуючий партнер EY в Україні Богдан Ярмоленко прогнозує, що зараз на ринку України готується кілька «мегаугод» про злиття із чеком у мільярдах доларів. Він не розголошує імен, даючи підказку, що це українські технологічні компанії, створені «з нуля» протягом останньої декади.
За словами Ярмоленка, середня вартість M&A угод в Україні за останні роки становить $20-30 млн. При цьому знаковими в 2021 році стали угоди з придбання американською компанією VistaPrint української Depositphotos, придбання Ciklum чеської компанії-розробника CN Group в Genesis Capital тощо.
Нагадаємо, 14 жовтня 2021 року GitLab вийшла на IPO на біржі Nasdaq. Капіталізація компанії тоді перевищила $18 млрд.
У травні 2021 року компанія Vimeo з кількома офісами в Україні вийшла на IPO з ринковою вартістю $8 млрд.
18 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів