Імплементація Дія Сity, кіберзагрози та ріст аутсорсу — прогнози Асоціації «IT Ukraine» на 2022 рік
2022 рік зустріне українську ІТ-індустрію імплементацією спеціального правового режиму Дія Сity й новими кіберзагрозами, натомість аутсорсери отримуватимуть усе більше замовлень. Такі прогнози дає Асоціація «IT Ukraine», підбиваючи підсумки 2021 року.
Зокрема президент асоціації та CEO Intellias Віталій Седлер розповів тренди розвитку IT-галузі на зустрічі з журналістами 20 грудня.
Події в українському ІТ та прогнози
Розпочнеться новий рік, як очікується, із запровадження державного спецрежиму Дія Сity. У цілому в асоціації його оцінюють як «позитивне явище», оскільки нібито вдалося відстояти прийнятні податкові ставки для IT-індустрії та досягти компромісу з владою.
При цьому там допускають, що, вірогідно, бізнеси потребуватимуть допомоги в ухваленні рішення щодо резидентства в Дія City, а також консультаційної підтримки протягом усього періоду резидентства.
«Тож перед нами стоїть завдання якісно й оперативно консультувати IT-бізнеси та роз’яснювати їм усі переваги й виклики резидентства в Дія Сity. Тому що все-таки Дія City — це амбітний експеримент на державному рівні, який ще не був апробований», — підкреслили в «IT Ukraine».
Седлер констатував, що завдяки великій кількості партнерств і клієнтів із розвинутих країн світу, українська IT-індустрія дуже глибоко інтегрована в глобальні процеси. Внутрішні клієнти, за його словами, теж змінюються: українські компанії, хоч і з запізненням, але активно цифровізуються, з урахуванням віддаленої роботи та інших викликів, пов’язаних із пандемією.
В асоціації також наголосили, що Україна, як і уся Східна Європа — це потенційно потужний R&D-хаб, куди світові гіганти будуть приходити за новими рішеннями.
«Українські IT-аутсорсери будуть отримувати все більше замовлень по розробці необхідних рішень. Найбільш перспективними є напрями: кіберзахист, автоматизація управління бізнесом, робота з Big Data та розробка хмарних рішень», — заявив Седлер.
Світові тренди в ІТ
За даними Gartner, у 2021 році обсяг IT-ринку складе $4,24 трлн. Якщо цей прогноз збудеться, то зростання рік до року складе 9,5%. У наступному році, відповідно до прогнозів, витрати в IT-сфері зростуть приблизно на 5,5%, у результаті чого обсяг індустрії складе $4,47 трлн. Також очікується, що в 2022 році вже більш ніж половина світової економіки базуватиметься на цифрових технологіях або відчуватиме їх прямий вплив.
Крім того, як передбачається, до 2023 року близько 90% компаній у всьому світі зроблять пріоритетними інвестиції саме в цифрові інструменти, щоб збільшити свої канали збуту та активи за допомогою цифрового досвіду.
Натомість кіберзагрози називають однією з головних перешкод цифрового розвитку. Зокрема, за останні 2 роки кількість кібератак у світі збільшилась удвічі. Згідно з даними RiskIQ, кожну хвилину світові корпорації втрачають близько $3 млн саме через кібератаки.
«Нововведенням найближчих років стане перехід компаній до яткової мережі кібербезпеки (Cybersecurity Mesh). Її головне завдання — забезпечити безпечний доступ людини до будь-якого цифрового ресурсу, незалежно від їхнього місцезнаходження. Експерти прогнозують, що до 2024 року компанії, які будуть використовувати такий інструмент, зможуть знизити фінансові наслідки можливих кіберінцидентів у середньому на 90%», — наголосили в Асоціації «IT Ukraine».
Там також очікують, що до 2025 року хмарні платформи слугуватимуть основою для більш ніж 95% нових цифрових ініціатив. Для порівняння, зараз це менше 40%. Натомість, як прогнозується, в найближчі кілька років 80% компаній будуть використовувати хмарні сервіси з підтримкою штучного інтелекту: AI буде керувати, оптимізувати і захищати розпорошені ресурси й дані.
«Проте 70% компаній не зможуть у повній мірі користуватися цими інструментами через невідповідність навичок IT спеціалістів і недостатню кількість необхідного висококваліфікованого персоналу в IT-сфері», — резюмували в асоціації.
Як відомо, Асоціація «IT Ukraine» — це найбільша профільна спільнота України. У грудні 2021 рока вона перетнула позначку у 100 компаній-учасниць, у яких працює більш ніж 70 тисяч IT-спеціалістів в Україні.
Раніше заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков в інтерв’ю DOU повідомив, що спеціальний правовий режим Дія Сity запрацює в Україні в середині лютого 2022 року, однак на масовий вступ IT-компаній у Мінцифри не очікують.
Також радимо почитати наш матеріал: «Досягнення і фейли компаній та людей. Підсумки 2021 в одному реченні».
6 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів