В Україні з 8 січня почнуть штрафувати роботодавців за зазначення статі у вакансіях
Починаючи з 8 січня 2022 року, роботодавців в Україні почнуть штрафувати за порушення в оголошеннях про вакансії. Йдеться про вказування в них статі. Шукати порушення буде Держпраці, а штраф становитиме 10 мінімальних зарплат, повідомив журнал «Кадровик-01».
Зокрема, 8 січня набере чинності закон «Про внесення змін до Закону України „Про рекламу“ щодо протидії дискримінації за ознакою статі» від 10.09.2021 № 1750-ІХ.
Що зміниться
Згідно з цим документом, зазнала змін ч. 3 ст.
«У разі порушення рекламодавець сплачуватиме до держбюджету штраф у10-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент вчинення порушення. Як накладатимуть такий штраф, визначає Кабмін», — пише видання.
Станом на сьогодні сума такого штрафу становитиме близько 65 тисяч грн.
Відомо, що Мінекономіки вже розробило Порядок сплати рекламодавцями до державного бюджету штрафів за порушення вимог закону «Про рекламу» щодо реклами про вакансії (прийом на роботу). Проєкт цього порядку нині проходить громадське обговорення.
Як штрафуватимуть
Як пояснили в Кабміні, процедура накладення й виплати штрафу буде такою:
- Держпраці складає розпорядчий документ про штраф на підставі акту перевірки — за результатами розгляду справи, дослідження матеріалів та наявності підстав для штрафу;
- роботодавець сплачуватиме штраф до держбюджету за місцем державної реєстрації юридичної особи чи ФОП;
- сплатити штраф необхідно буде впродовж 15 днів від отримання розпорядчого документу Держпраці;
- якщо розпорядчий документ не сплатити та не оскаржити, штраф стягнуть через суд.
У Мінекономіки розраховують, що порядок сплати штрафів почне діяти також 8 січня 2022 року — одночасно з початком дії закону № 1750.
Як відомо, норма про штраф за порушення в оголошеннях про вакансії діє в Україні давно. Наразі вона передбачає, що роботодавець платить штраф до Фонду соцстраху з безробіття, проте Держпраці не перевіряла це питання через відсутність порядку сплати штрафу.
Раніше повідомлялося, що в одній із найбільших ІТ-компаній України SoftServe половина менеджерського складу становлять жінки, а загалом серед програмістів їх 25%, що є значно вище, ніж у цілому на ринку. В окремих сферах жіночі команди кількісно переважають чоловічі.
Також радимо переглянути нашу аналітичну статтю на тему: «Жінки в ІТ: портрет, кар’єра і зарплата. Аналітика».
Найкращі коментарі пропустити