Monobank стане резидентом Дія City і планує вирости до 15 млн клієнтів — Гороховський
Компанія monobank/Fintech Band приєднається до запропонованого державою спеціального правового режиму Дія City. Про це заявив співвласник компанії Олег Гороховський в інтерв’ю «НВ». Він також розповів про команду айтішників, наміри продажу банку, а також плани щодо росту в Україні та запуск фінтех-проєктів за кордоном.
Зокрема, журналіст запитав, чи цікава йому тема Дія City як IT-компанії.
«Звісно, цікава. Ми, на мою думку, станемо резидентами Дія City. Там цікава система оподаткування, там зрозуміла прозора система оплати для IT-фахівців. У нас купа айтівців. Звісно, ми підемо туди», — повідомив Гороховський.
Про ІТ-команду компанії, особливості найму та зарплати
Співвласник Fintech Band розповів, що нині в компанії працює понад 160 осіб в ІТ, серед яких є різні кваліфікації.
«Розробників у нас відносно небагато — близько 25 фронтальних розробників. Бек-команда більш ніж 115 осіб, ще є дизайнери, тестувальники. Вони постійно прибувають. Але IT багато не буває», — зазначив він.
За його словами, зараз відчувається серйозний дефіцит айтівців на ринку.
«Вони вже, як рок-зірки. До тебе за оголошенням про роботу ніхто не приходить: якщо ти розміщуєш вакансію, по ній ніхто не звертається, треба самому шукати, як селекціонер футболістів. Треба перекупити ІТ-спеціалістів, поставити їм якісь умови, щоб вони захотіли йти до вас — їм уже наперед виплачують зарплату, і варіанти дають і т. д., і т. д.», — поскаржився Гороховський.
Але все одно новоприбулому фахівцеві ще потрібно влитися в команду, вважає він.
«А джуна ти не візьмеш, бо джун відволікає кваліфікованих співробітників на навчання, а ти не можеш йому поки що самі проєкти давати — він, як пташеня. А сеньйори, мідли та ліди — це вже складно. До того ж ми ще платимо вище за ринок, а ринок зростає дуже активно», — наголосив ІТ-підприємець.
Про продаж monobank
Гороховський зізнався, що нещодавно справді велися переговори щодо продажу проєкту. Ним цікавилася група іноземних інвесторів, у складі якої були «дуже знакові інвестори», але не «Альфа-Банк», про що ходили чутки.
«Це була б крута нагода і досить гучна угода для України. Але, зрештою, ми вирішили не продавати проєкт. Тому що бізнес monobank сьогодні зростає. Плюс, об’єктивно, сьогодні Україна недооцінена, і ті дисконти, які застосовують інвестори до оцінки, ще терпимі для проєкту, якщо він не є прибутковим, а оцінюється лише клієнтська база. У нашому випадку країнні дисконти, що застосовуються до настільки успішного проєкту, зробили, зрештою, пропозицію інвесторів непривабливою», — пояснив ІТ-бізнесмен.
Він підкреслив, що в Україні зараз дуже велика концентрація розумних людей, і фінтех — одна з простих та зрозумілих галузей, у яких айтівці можуть «зробити гру», в яких регуляція та правила гри, умовно, для всіх однакові, «де IT і той продукт, який ти даєш, виходять на перший план».
«Тобі достатньо (незалежно від того, де ти перебуваєш — у Росії, Казахстані, Україні) просто зробити якісний IT-продукт і якісно його продавати, і ти досягнеш успіху. У цьому ми рівні і з американцями, і з британцями. А в усіх інших галузях в Україні, де потрібна якась наземна інфраструктура, потрібна зріла держава чи зрілі чиновники, професійні політики — це все ламається», — вважає Гороховський.
Про співпрацю з «Універсал Банком»
Співвласник monobank розповів, що Fintech Band — це IT-компанія з окремою від «Універсал Банку» звітністю, яка є самостійним великим платником податків в Україні.
«(Сергія) Тігіпка немає серед засновників Fintech Band, а нас немає серед засновників „Універсал Банку“. У цьому й принадність нашого союзу — ми разом не за документами, а з волі сердець. Такий союз набагато міцніший», — наголосив Гороховський.
За його словами, в 2022 році їх спільний проєкт має намір вийти на прибуток у $300 млн.
При цьому він зауважив, що частка monobank у доходах «Універсалу» — понад 90%.
Про плани росту в Україні та вихід на нові ринки
Гороховський повідомив, що їхній новий сервіс Koto стартував у Великобританії. Там було видано близько 20 тисяч карток, і зараз вони вирішили зробити невеликий pivot — змінюють продукт на більш звичний.
«До речі, він буде більше схожим на те, що ми в Україні зробили (спочатку в Британії ми робили трохи інший продукт). Ми спробуємо його продавати в сегменті клієнтів, які поки що не сформували кредитну історію та яким класичні банки не видають кредити. Англія складна і такого приголомшливого успіху, як в Україні, ми там не очікуємо. Але це чудовий досвід. І рано чи пізно, я певен, що в нас там усе вийде», — сказав він.
Журналіст також запитав у фінтех-підприємця про нещодавно анонсовані його партнером по бізнесу Дмитром Дубілетом нові проєкти в Азербайджані та Нігерії.
«Ми займаємося Англією і поки що інші ринки не розглядаємо, бо, по-перше, ще в Україні дуже багато чого треба зробити — я вважаю, що ми пройшли десь третину шляху. А наступні дві третини шляху складніші. Ми хочемо10–15 мільйонів клієнтів. Найкраще 15. По-друге, ми хочемо все-таки не просто зростати вглиб, а й ушир», — підкреслив Гороховський.
Раніше стало відомо, що британська фінтех-компанія Wirex виходить на ринок України зі своїм продуктом. У Києві та загалом у країні компанія шукає розробників на ремоут-формат роботи.
Нагадаємо, в середині листопада британський фінтех-сервіс Revolut, співзасновником якого є українець Влад Яценко, зареєстрував офіційну юридичну особу в Україні. Уже з середини грудня компанія відкриває коворкінг у центрі Києва. Загалом в Україні сервіс має намір найняти 100 інженерів-програмістів до кінця 2022 року. Водночас наразі Revolut не планує запускати фінансові послуги на українському ринку.
Найкращі коментарі пропустити