Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Законодавчі НОВИНИ для ФОП IT — 2022 рік

Всім привіт! 17 грудня 2021 року ВРУ провела свою останню сесію цього року, а це означає, що можна підбивати підсумки щодо законодавчих змін на 2022 рік щодо підприємницької діяльності.
Головні законодавчі зміни для ФОП у сфері IT на 2022 рік представляємо вам у даному матеріалі.

1. Податки:

ФОП 2 група:
ЄСВ: з 01.12.2021 року — 1 430 грн. та з 01.10.2022 року — 1 474 грн.
Єдиний податок — 1,3 тис. грн. (20% мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2022 року). Ставки єдиного податку у відсотках встановлюються сільськими, селищними, міськими радами чи радами об’єднаних територіальних громад.

ФОП 3 група:
ЄСВ: з 01.12.2021 року становить 1430 грн.; з 01.10.2022 року — 1474 грн. у місяць.
Єдиний податок: 5% прибутку без ПДВ або 3% прибутку з ПДВ;

2. Встановлено нові ліміти річного доходу ФОП:
2 Група ЄП — 5 млн. 421 тис. грн. (834 розміри хв. зарплати з 01.01.2022 року)
3 Група ЄП — 7 млн. 585 тис. 500 грн. (1167 розмірів мін. зарплати з 01.01.2022 року)

3. Введено застосування об’єднаного річного звіту для ФОП (Декларація та Додаток 1 щодо ЄСВ), — докладний опис.
Ідентифікатори електронної форми:
F0103405 — для групи 2;
F0103307 — для групи 3.

4. З 01.01.2022 року буде застосовано нові рахунки для сплати податків.
Їх змінюють щороку відповідно до вимог законодавства.
Нові рахунки можна переглянути у розділі «Бюджетні рахунки» — на сайті податкової служби України або у розділі «Стан розрахунків з бюджетом» — в електронному кабінеті платника податків.

5. Введено застосування РРО для ФОП 2, 3 та 4 груп єдиного податку (є винятки), — докладний опис.

6. Запроваджено товарний облік, згідно з наказом Мінфіну № 496.

Хто має вести Форму ведення обліку товарних запасів?
Ті ФОП, які мають розрахункові операції згідно із Законом про РРО, при цьому:

— або займаються реалізацією технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; лікарських засобів; виробів медичного призначення; ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінних. каміння, драг. каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Незалежно від груп єдиного податку.

— або є єдиноподатниками зі сплатою ПДВ. Незалежно від виду діяльності.
— або працюють на загальній системі оподаткування.

7. Змінено вимоги для деяких видів діяльності. Так, діяльність інтернет-провайдерів згідно КВЕДу — 61.90 з 01.01.2022 року може здійснюватися тільки на 3 групі єдиного податку.

Сподіваємось, що знання всіх новин законодавства допоможуть вам легко знайти правильні рішення!

Бухгалтерський, юридичний супровід, консультації -

+38 097 0 900 300 (TELEGRAM, VIBER).

👍ПодобаєтьсяСподобалось12
До обраногоВ обраному5
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Доброго дня 👋
В мене є питання щодо налогів.
Якщо я продаю цифрову 3д модель (наприклад за 80 долларів) в магазинах типу cgtrader, artstation отримані кошти виводжу на банківську картку (через пейпал) то яким чином мені плати податки від тієї суми що надійшла?
П.с.
Я не ФОП.
Товар можуть купити, а можуть ні.
У більшості торгових площадок гроші переводять в кінці місяця, тобто грошей може бути як 80 доларів так і 400.
Більшість торгових площадок працюють лише з пейпал.
Знаю дивне питання, але хочу знати напевно, щоб потім не було проблем.
Звичайно суми не великі, але буде проходити час, моделей буде більшати, тому і більшатиме сума.
Для мене це не бізнес, я націлений на роботу, але щоб моделі 3д персонажів не лежали просто так, вирішив продавати.

Доброго дня!
Будь яка систематична господарча діяльність повинна проходити відповідну реєстрацію у державного реєстратора. Якщо дана діяльність не є систематичною, Ви її можете не реєструвати, у такому випадку з цієї діяльності необхідно сплачувати податки як фізособа — 18% ПДФО та 1,5% ВЗ. По результатам календарного року складається відповідна річна декларація та розраховуються дані платежі з отриманого доходу.

п.6 «Введен товарный учет, согласно приказа Минфина № 496.» — это касается ФОП 3 группы НЕ плательщик НДС? у нас нет экспорта и импорта. Не продаем товары технич.сложные, из драг. камней и ювелирные. То есть, документы на происхождение товара — это не обязательно. Так ли это? И есть ли статья Закона или Постановление, которая поможет аргументировать это для налоговой в случае проверки?

это касается ФОП 3 группы НЕ плательщик НДС?

Порядок визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на фізичних осіб — підприємців, у тому числі платників єдиного податку (далі — ФОП), які відповідно до Закону зобов’язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об’єкті) такого ФОП.

Якщо іноземній компанії надавати IT-послуги, то чи потрібно вносити зміни в «Місце провадження господарської діяльності» заяви на єдиний податок?

Добрый день!
Необходимо понимать, какое

«Місце провадження господарської діяльності»

было у Вас указано при регистрации?

УВАГА! 4 січня Держказначейство повідомило про повне завантаження нових рахунків для сплати податків та зборів з 1 січня 2022 року. — www.treasury.gov.ua/...​ya-nadhodzhen-u-2022-roci
З цієї дати сплачені суми за старими рахунками будуть повертатися платникам, як нез’ясовані надходження.
Проте, ні у повідомленні ДПС, ні у повідомленні Держказначейства не згадується про рахунки з ЄСВ. — t.me/tax_gov_ua/1664

До того ж на сайті ДПС в рубриці «Реєстри» залишається незмінним окремий реєстр щодо нових рахунків з ЄСВ. Його було розміщено ще на початку 2021 року. — tax.gov.ua/...​relik/reestri/446361.html

Рахунки з ЄСВ цього разу на початку року вирішили не змінювати. Відповідно у 2022 році продовжують діяти рахунки 2021 року. Але це може змінитися, тому радимо, перш, ніж платити ЄСВ, перевірити діючі реквізити рахунку, зокрема, в рубріці «Стан розрахунків з бюджетом» в Е-кабінеті.

то реквізити змінились чи ні? оскільки я ніде не можу знайти нових рахунків для ЄСВ і ЄП. завантажуючи з сайту податкової, в ексель файлі все ще старі рахунки, в «стані розрахунків з бюджетом» теж

як ви платили ЄСВ? на старі рахунки?

У разі зміни рахунків, податкова зобов’язана оприлюднити їх до 15 числа
як ви платили ЄСВ? на старі рахунки?

вчора сплатив на старий рахунок, сьогодні в кабінеті є ця транзакція

Судя по всему счета для ЕСВ не менялись.

PS. Платил позавчера по старым реквизитам — пока деньги не зачислили.

вчера оплатил и ЕП и ЕСВ через таксер, в кабинете налогоплательщика в разделе «Стан розрахунків с бюджетом» отображается почему-то только ЕП. кто знает, что это может быть?

вчера оплатил и ЕП и ЕСВ через таксер, в кабинете налогоплательщика в разделе «Стан розрахунків с бюджетом» отображается почему-то только ЕП. кто знает, что это может быть?

Если Вы оплатили ЕСВ верно, то строка ЕСВ должна также отображаться.

Я так зрозумів рахунки не помінялись, а якщо і помінялись то не у всіх. Я платив по старому рахунку і все зарахувало. На одному з сайтів бачив перелік кодів класифікації доходів бюджету для яких помінялись бюджетні рахунки. І в цьому списку я не знайшов код 18050400 який використовується для ФОПів. Але мабуть то треба дивитись на сайті налогової своєї області. Наприклад vl.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki для Волині.

В статтю додано посилання на україномовну версію.
Усім МИРУ І ДОБРА!

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Спасибо большое, статья была полезной.

Интересно какой чудак на букву М придумал менять счета для уплаты налогов каждый год, да ещё протащил это на законодательном уровне?

Шановні форумчани! Якщо ви переглянете мої статті, то побачите, що вони виходять двома мовами. Прохання — не засмічувати коментарі в цій темі обговоренням, хто якою мовою виражається, для цього обговорення можна створити окрему тему.
Я поважаю будь-яку думку, якщо вона виражена коректно.
І головне! Не так важливо якою мовою говориш, важливо при цьому залишатися ЛЮДИНОЮ!
Думаю, з цим твердженням усі погодяться.

Дякую

І можна попросити модераторів потерти оффтоп

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Так, цілком імовірно )

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Підписатись на коментарі