Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Альтернатива Google? Пошуковик DuckDuckGo перетнув позначку в 100 млн запитів на день, у нього +47% зростання за рік

Кількість щоденних запитів у пошуковій системі DuckDuckGo з розширеним захистом конфіденційності перевищила 100 млн. Причому зростання чисельності запитів за підсумками 2021 року становить приблизно +47%, повідомляє Brinkwire.

Про стрімкий ріст пошуковика

Відомо, що DuckDuckGo в середньому мав 79 млн щоденних пошукових запитів у грудні 2020 року. Крім того, на той момент загальна кількість пошукових запитів платформи становила 23,6 млрд.

Натомість у 2021 році американська компанія отримувала в середньому 100 млн щоденних пошукових запитів. Наразі їх загальна кількість досягла 34,6 млрд.

Водночас частка DuckDuckGo на ринку, незважаючи на значне зростання цього року, все ще поступається конкурентам. Зокрема, частка ринку становить лише 2,53%, що трохи менше, ніж 3,3% Yahoo і 6,43% Bing.

Крім того, Google залишається найпопулярнішою пошуковою системою в інтернеті в США, на яку припадає 87,33% усього пошукового трафіку.

Наразі десктопний веб-браузер DuckDuckGo ще знаходиться в розробці, заявив у недавньому блозі генеральний директор компанії Габріель Вайнберг.

Чим особлива нова пошукова система

За даними видання, незважаючи на домінування пошуковика Google, нині багато людей експериментують із платформою, орієнтованою на конфіденційність. Адже, згідно з окремим звітом Spread Privacy, Google відстежує користувачів, коли вони використовують пошукову систему.

Своєю чергою DuckDuckGo нібито не займається відстеженням своїх користувачів. При цьому компанія гарантує, що інформація користувачів зберігатиметься в безпеці та конфіденційності під час використання платформи.

Зокрема, шахраї, які хочуть відстежувати фактичну адресу електронної пошти зі зловмисними цілями, не зможуть цього зробити. Крім того, екосистема Android DuckDuckGo включає захист «Відстеження застосунків», який запобігає використанню сторонніх трекерів.

Як відомо, пошуковики збирають і відстежують дані користувачів у рекламних цілях. Це пояснює той факт, чому відвідувачі сайтів бачать оголошення, які дуже схожі на їхні інтереси.

Нагадаємо, пошукова система DuckDuckGo встановлена за замовчуванням в анонімному браузері Tor.


А якою пошуковою системою користуєтесь ви? Також цікава ваша думка, чи зможе хтось порушити гегемонію Google? Пишіть свої думки в коментарях.

👍ПодобаєтьсяСподобалось7
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Ага, сейчас на хакер ньюс срач, ругаются на алгоритмы гугл, которые в топах выдают кучу нерелевантного мусора, поэтому все ищут альтернативные поисковики, которые отсеивают SEO оптимизированную рекламу.
Я использую google, но тоже жду хорошую поисковую систему, которая будет выдавать релевантные результаты, желательно отсеивая дублирование (ок 40% информации в инете это перепечатки одной и той же информации) и не показывает в топах мусорную рекламу. За такой сервис готов платить небольшую сумму в месяц.

Своєю чергою DuckDuckGo нібито не займається відстеженням своїх користувачів. При цьому компанія гарантує, що інформація користувачів зберігатиметься в безпеці та конфіденційності під час використання платформи.

А можна якось перевірити що DDG дійсно НЕ збирає інформацію? :) Ну, не «їх слова», а насправді? (Я НЕ про контекстну рекламу. Я про профілі, фінгерпрінт, айпі та ін.)

І ще. Що форумчани скажуть про пошуковики Brave, Qwant, PreSearch (DSearch), SearX? Маю на увазі саме щодо приватності.

Ну брейв точно не приватный, все «анонистусЫ» воняют по поводу того что создатели брейв пустословы. Librefox хвалят. Но вообще о какой приватности может идти речь, когда в дело вступает жаваскрипт. GNU Icecat неплохой. Но по факту это всё мозилла с кучкой дополнений, и без трейдмарков.

Жаль только, что за DuckDuckGo не стоит собственного механизма индексации, он берёт данные других поисковиков, и что важно, не проверяет их результаты. То есть подвержены той же самое гугловской «оптимизации».

Сделай он в точности то же, что сделал в своё время Гугл, а именно, деклассируй откровенный спам — и он бы достаточно быстро отожрал у Гугла долю рынка. Но увы, они нацелелись просто поклевать на нём зёрнышек, аж никак не сожрать всё.

деклассируй откровенный спам

Еееее, скільки гугл там боровся зі спам сітками?

Як там гугл переміг сайти, що складаються з машинного перекладу SO?

Так, переміг. Тепер вони мають доплачувати Гуглу за рекламу — тоді їм можна все. Навіть вірусню інсталити. Особливо вірусню.

Де можна такий офер від гугла прочитати?

Слабый, мало проиндексировано, не умеет индексить изображения. Грубо говоря, это MVP. Человек более простой использовал бы термин «говно».

Пів року юзаю Brave Search як основний. Було менше 10 запитів, які знайшов Google і не знайшов Brave.
Хоча деколи бісить що із найбільш релевантних сайтів Brave дає лише один лінк :)
І, так, Brave має більш «україномовну» видачу, ніж Ґуґл.

Юзаю как основной ежедневно, уже давно, и полёт нормальный. Иногда приходится явно гуглить в гугле, и результаты иногда иные, as expected, поэтому полностью на него перейти невозможно.

DuckDuckGo нібито не займається відстеженням своїх користувачів.

Ну да-да-да, конечно-конечно, непременно-обязательно...

Англійскою він відшукує більш релевантний контент. По роботі користуюсь, додав як движок до firefox і переключаюсь коли google не знаходить нічого крім реклами.

Користуюся ним для англомовного пошуку, українською та іншими мовами, на жаль, він зовсім поганий

То може тому, що контриб’юторів маловато?

Самое забавное что у дакдакгоу нет своего полноценного поискового движка. Это просто фейслифтинг Гугла бинга баду и других поисковиков. Не понимаю зачем другие поисковики с ним церемонятся, могли бы просто отрубить апи. Видимо у них есть какой-то интерес в дак

Є. В них є своя база. Ну і очевидно, що чим більша буде в них доля, тим більше свого індексу вони будуть використовувати, щоб знизити ризик «віключення апі».

Индекс для галочки ? Сколько краулер Гугла обходит, сканирует каждый сайт в интернете чуть ли не ежеминутно. И сколько дак лазит. Он лазит всего по 400 источникам, вот здесь перепроверил
www.keycdn.com/blog/web-crawlers

Завтра Гугл закроет апи и нет больше дак

Он лазит всего по 400 источникам, вот здесь перепроверил

Updated on June 6, 2017

Есть пруф что концепция как-то поменялась в 2021 ?

Не знаю... Мне и 400 ресурсов может быть норм, если речь о поиске по докам :)

знизити ризик «віключення апі».

Что значит снизить риск ? Если весь поисковик построен как прокси других поисковиков. Если отключат апи это будет что называется стартап с нуля вида Яху 2000го года

Что значит снизить риск ?

Це означає, що частина контенту видається з їх власних кравлерів. Я думаю, там не дурні дядьки і все чудово розуміють.

Щось вони вже самі індексують, судячи з усього.

могли бы просто отрубить апи.

Я думаю власники ddg були б дуже раді з цього приводу, бо розмір компенсації за неконкурентні дії був би таким, що можна ще 3 пошукових системи створити.

І як він допомагає вам, коли ви клікаєте на лінк на сторінці google dot com?

Не хочу менторствовать, але
uBlock не відрізає все, доставте uMatrix і налаштуйте його

Якщо ви користуєтесь хромом, то обидва аддона ну так собі допомагають, бо вся стата передається

что дальше? в чем проблемы?

Ви ввели набір слів
І вибрали результат
Потім інший
А потім повернулись і відредагували запит

Що з цим набором поведінкових даних може зробити навіть не дуже розумний ML-дев?

Ви безкоштовно навчили гугл — enjoy

Навіть «робітникам» на потогонках в Amazon Mechanical Turk платять копійку
А вам ні

PS: мені також (sad face)

где тут зло?

Тут зло з іншого боку
— монополія гугла на результат роботи інших (тих хто створює сайти і тих хто шукає)
— вкрадена ваша робота (і ви самі показали, як складно подумати про це як про «роботу»)

но меня это не беспокоит, если это поможет выдавать мне релевантную выдачу, почему нет?

Оце і є проблема

при чем я для этого не делаю особо быльших усилий, с моей точки зрения это win-win.

Це так само, коли вам продали щось за $0.99
Дешево
А якщо продавати великими партіями і собівартість менше 1цента?
win-win
Але одна сторона виграє сильно більше
А потім ця сторона стає монополістом і змінює правила гри
Тепер ви платите $9.99 і коли скажуть платити більше, вибору не буде

.

обучать ютуб музыку

imposibru
Ви не зможете передавити натовп

благодаря толпе я и нахожу годноту

А мені в «нове» рфіянське лайно підсовують
Я його маркую як хейт
А його все одно підсовують

по мне так это надуманная работа.

Том Соер згоден з вами — білити паркан, то не робота

мне в голову приходит

гугл монопольно володіє 70%+ рекламного ринку і встановлює такі ціни які захоче
Вже не кажучи про маніпуляції з об’явами
storage.courtlistener.com/...​s.nysd.564903.152.0_1.pdf

Визначення роботи з шкільної фізики

Stas K:
@ не вміє читати текст
@ горить якщо комусь не подобається московитське лайно

Тю
Так ви ж і є найпростіше
На одній згадці про репорт лайна одразу перейшли на офтоп

гугл все рівно збере про вас інформацію маючи ваш фінгерпринт, навіть з адблоками і в інкогніто, а рекламу вам потім десь в іншому місці запхають. В нативній апці адблок не поставиш)

В нативній апці адблок не поставиш)

Викидаєш нативну апку і користуєшся веб інтерфейсом.

На Android можна встановити додаток Adguard, який може блокувати рекламу в усіх додатках.

От персональной выдачи контента. Google тебя идентифицирует и начинает выдавать тебе контент под рекламодателей в целевую аудиторию которых ты входишь. DuckDuckGo выдает тебе просто поиск как старый Google от Лари и Сергея.

Когда ты пишешь "чё сделать с [React,Vue,Spring,Kuberbetes] (нужное подчеркнуть), это может ничего не значит для тебя , но интересно: рекрутерам, сайтам типа: хабра, ДОУ, производителям IDE и инструментов и т.д. Получается принцип Паретто, 80-20. Если ты ищеш что то особое то дак может лучше сработать, потому что дак просто поиск, а не платформа для таргетирования рекламы.

Это не плохо и не хорошо, это данность. Таргетированный поиск не всегда работает, часто не находит то что ищешь. Особенно проблемы с разным проприетарным софтом и документацией. Бывает такая какаха когда кто перекупает ключевые слова конкурентов и забивает всю выдачу своей рекламой где на 90 страницах тебе настойчиво доказывают что надо перейти на их продукт или услуги. Скажем ты ищешь как решить проблему в Active MQ, а тебе выдает 10 страниц о преимуществах Kafka и т.п. А тебе надо работу сделать, тебе просто поиск нужен по документации, обычный простой как две копейки поиск. Вот в таких случаях дак и бинг выручают. Гугл сделан на простого обывателя интернет, который решает свои проблемы интернет покупок и т.п.

Для поиска по всем дискуссионным темам (климат, ковид, фальсификации амерских выборов, итп) — пользуюсь «duckduckgo». Т.к. гуглы — не место для дискуссий.

Вот именно про это я и говорю — мода на конфиденциальность растет.

только этот браузер прокси гугл поиска, а гугл тебя и так сможет идентифицировать

Так же как и дайверсити и равные условия/оплата мужчинам, женщинам, меньшинствам и инвалидам...Только на словах и только если выгодно, в реальности никакой приватности нету, а овер 90% пользователей даже не в курсе за приватность.

Приватність пошуку потрібна не багатьом людям. Основна фішка в тому, що там можна відключити рекламу. І не скролити 5 скрінів, поки будуть результати без реклами (привіт гугл).

А якою пошуковою системою користуєтесь ви?

www.qwant.com
Але він не дуже для українського сегменту і для довгих фраз

duck — в мене викликав підозру з тих часів, коли він тихо в правому нижньому кутку показував, що він використовує яндекс
А яндекс же всім просто так роздає свій індекс

Як відомо, пошуковики збирають і відстежують дані користувачів у рекламних цілях.

То таке
Проблема в тому, що вони стали «домашньою сторінкою» і точкою входу на всі сайти
І ось це вони навчились дуже добре монетизувати як монополію
storage.courtlistener.com/...​s.nysd.564903.152.0_1.pdf

так лучший поисковик на первом месте по использованию, что собсвтенно не так? Ничего нн мешает другим поисковикам конкурировать и занять нишу монополиста

гугл прикидається, що він не монополіст
гугл активно заважає конкурентам
Я лінк на пдф для цього привів

Якість пошуку — це складна тема

мешать конкурентам это вполне нормально и логично. Я пдф видел, потом почитаю, у меня английский не такой свободный, там надо с переводчиком сидеть

мешать конкурентам это вполне нормально и логично

і також не дуже законно

потом почитаю

тут витримки з того пдф
mobile.twitter.com/...​tatus/1451619916994396164
twitter.com/...​tatus/1451947624513167363

ну а дакдак просто крадет результаты

І бідненький тупенький гугл не може цьому ніяк завадити?

Чи може дак монополіст?

Підписатись на коментарі