Біткоїн може подорожчати до $100 тисяч — Goldman Sachs
Головна криптовалюта біткоїн може подорожчати до $100 тисяч за одну цифрову монету. Такий прогноз дають аналітики інвестиційного банку Goldman Sachs, повідомляє Bloomberg.
Згідно з оцінками банку, наразі ринкова капіталізація біткоїна, скоригована на плаваючу ціну, становить майже $700 млрд. Це — 20% ринку «засобів заощадження», який складається з біткоїнів і золота. При цьому вартість золота, доступного для інвестування, оцінюється в $2,6 трлн.
Як біткоїн може зрости до $100 тисяч
За даними аналітиків, якби частка біткоїна на ринку засобів заощаджень «гіпотетично» зросла до 50% протягом наступних 5 років, то його ціна підвищилася б до понад $100 тисяч, при сукупній річній прибутковості 17% або 18%.
Хоча споживання реальних ресурсів мережею біткоїн може стати перешкодою для інституційного прийняття, це не зупинить попит на криптовалюту, переконані в Goldman Sachs.
Тим часом 4 січня у Нью-Йорку біткоїн торгувався в діапазоні $46 тисяч. На момент публікації топіка (5 січня) курс біткоїна варіювався в межах ± $46,5 тисяч.
Торік біткоїн зріс у ціні приблизно на 60%. Найбільший цифровий актив за ринковою вартістю в листопаді 2021 року досяг рекорду в майже $69 тисяч. Загалом із 2016 року він зріс більш ніж на 4700%.
Як регулюють крипторинок в Україні
Нагадаємо, 8 вересня 2021 року Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт № 3637 «Про віртуальні активи». За нього проголосувало 276 депутатів.
Документ є важливою частиною легалізації ринку віртуальних активів в Україні, адже визначений правовий статус віртуальних активів надає юридичний захист користувачам та учасникам ринку.
При цьому бізнес зміг би працювати офіційно та захистити власні віртуальні активи від ймовірних зловживань. Країна також отримала б додаткові податкові надходження в бюджет, які сплачували б криптокомпанії.
Закон базується на актуальних стандартах регулювання операцій із віртуальними активами міжнародної групи з протидії відмиванню грошей (ФАТФ). Норми законопроєкту встановлюють правила для постачальників послуг, пов’язаних із оборотом віртуальних активів і покликані сприяти детінізації цього ринку.
Однак 5 жовтня президент України Володимир Зеленський наклав вето на закон «Про віртуальні активи». Глава держави повернув документ до Верховної Ради зі своїми пропозиціями.
31 коментар
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів