У США ІТ-компанія пропонує новим співробітникам $5000 за звільнення. Як це допомагає в наймі
У США компанія Trainual, яка займається програмним забезпеченням, пропонує новим співробітникам $5000 за звільнення протягом перших двох тижнів. Ця стратегія, як стверджує генеральний директор Кріс Ронзіо, допомогла компанії зберегти найкращі таланти, а також підтримувати сильну корпоративну культуру, пише Insider.
«З огляду на сучасний ринок, команди з найму мають діяти швидко, щоб оцінити кандидатів і довести їх до конкурентної пропозиції, тому неможливо діяти безпомилково в 100% випадків. Пропозиція припинити роботу дає можливість новому члену команди кинути червоний прапор, якщо він відчує які-небудь сумніви», — пояснив Ронзіо.
Як працює така стратегія
Практику оплати за звільнення в Trainual запровадили ще в травні 2020 року. Тоді компанія пропонувала співробітникам $2500, щоб вони звільнилися через два тижні, якщо у них виникли сумніви. При цьому там стверджують, що жоден із 38 фахівців, яких вони найняли з моменту введення такої політики, не прийняв цю пропозицію. Нещодавно компанія збільшила суму до $5000.
«Ми врахували нашу середню зарплату, коли думали про зміну суми, і зрештою дійшли висновку, що якщо хтось заробляє $80 тисяч або $100 тисяч на рік, то $2500 може бути недостатньо значущим. Вони можуть вирішити залишитися, поки шукають іншу роботу, тому що зароблять більше. Тому відкоригували суму з урахуванням цього», — підкреслив Ронзіо.
Як роботодавець він наголосив, що відповідає за формування інклюзивної культури. Гендиректор Trainual вважає, що надання працівникам фінансового стимулу та повноважень «звільнити компанію» надсилає переконливе повідомлення в культурному плані.
«Для них дуже важливо відмовитися від готівки, взяти участь і прийняти на себе зобов’язання. І це створює основу для чудових робочих відносин», — переконаний Ронзіо.
За його словами, це також робить більш відповідальною команду з найму, тому що бізнес втрачає гроші, якщо вони помиляються.
При цьому логіка двотижневого вікна полягає в тому, що бізнес зазнає менших втрат, ніж через триваліший період часу, коли компанія інвестує більше в нового співробітника.
Що стосується тих працівників, які вирішили залишитися, то Ронзіо заявив, що вони не отримують жодного додаткового заохочення для продовження роботи в компанії.
«Ті, хто відмовляється від $5000, пропускають щось „додаткове“ на цьому етапі, адже вони вірять, що довгострокова цінність залишатися з нами коштує набагато, набагато більше», — сказав керівник компанії.
Про дефіцит кадрів на ринку США
За даними Insider, в США нині багато власників бізнесу в різних галузях промисловості намагаються знайти та утримати персонал на тлі загальнонаціонального дефіциту робочої сили. Зокрема, в листопаді 2021 року свою роботу покинули рекордні 4,5 млн американців. У багатьох випадках люди посилаються на погані умови та низьку оплату праці.
Як інформує видання, намагаючись утримати працівників, підприємства підвищують заробітну плату, пропонують бонуси за найм, а ще — надають пільги для освіти, щоб залучити більше персоналу. Але навіть на тлі цих змін робоча криза в країні триває донині, і ця проблема може продовжитися й після 2022 року, свідчить останнє дослідження.
UPD. Виявляється, частину продуктів для компанії Trainual вже кілька років розробляє й тестує команда програмістів із української Everlabs. Зокрема, нині за аутсорсинговою моделлю на американський стартап працює близько 10 черкаських розробників, частина з яких навіть вказана в складі команди на сайті Trainual.
Раніше корпорація Apple видала окремим розробникам рідкісні бонуси у вигляді RSU (безкоштовних акцій) на суму від $50 тисяч до $180 тисяч із метою запобігти втечі талантів до технологічних конкурентів, зокрема Meta (Facebook).
Також повідомлялося, що команда Microsoft HoloLens, яка займається розробкою гарнітур із доповненою реальністю, втратила близько 100 спеціалістів за останній рік. Причому майже половина з них перейшла до Meta Platforms (Facebook), що оголосила про побудову віртуального метавсесвіту.
39 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів