Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Andersen Lab — ще одна українофобна компанія?

Натрапи в лінкедині на такий пост:

Andersen Lab, шкода бачити такі повідомлення від Ваших працівників.

Цікаво, як влада розбещує всіх навкруги. Щось я не пам’ятаю таких випадків відвертої сегрегації українців по мові в ватних і сепарських, хоч і українських, компаніях до 2020-го року.

Цікава ваша думка, чи погодитесь ви працювати в українській компанії, яка не бере в свій штат україномовних працівників?

👍ПодобаєтьсяСподобалось41
До обраногоВ обраному2
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Мабуть страшно їм, що на small talk хтось запитає чий Крим чи раптом москаля москалем назве:))

Возможно доу стоит не размещать информацию о компаниях колаборантах на своем сайте?
Компания пишет софт для тинькова что бы военные в рашке могли удобно получать деньги на карту за военные действия на донбасе.

Ты посмотри их заказчиков, там одни почты росии с ржд и подобное. Логично что русский требуется, впрочем работать на них не стоит не из-за языка

Я б навіть не так за російську мову переймався, а за те, що, якщо є вимога спілкування російською, то є велика ймовірність того, що доведеться працювати в команді з запоребріками. О це проблема. Для мене це однозначний стоп.

Співпрацював з однією псевдо-західною компанією, засновником якої був малорос і відповідно команда була звідки завгодно, багато з exUSSR; поки в команді був один «справжній» іноземець, спілкування було виключно англійською, а як тільки він звільнився — перейшло на російську. Ну ок, російською я володію ж. Але! Почалися зачіпки щодо акценту (я львів’янин), і одного прекрасного дня мені написали що варто покращувати свою російську (при тому що жодного разу предметних непорозумінь на мітингах через мій акцент не було).

Вважаю це хорошою наукою; після цього всі мої замовники — виключно __справжні__ іноземці, а віднедавна ще й вся команда — виключно __справжні__ іноземці, все __лише__ англійською, __ніякої__ російської. Результат — виключно __win__ у фінансах.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
шкода бачити такі повідомлення від Ваших працівників.

Тогда, наверное, не нужно откликаться на вакансии компаний, у которых отделы также в Беларуси, России, а клиенты в том числе из стран СНГ и бывшего СССР.

Логично?

Тогда, наверное, не нужно откликаться на вакансии компаний, у которых отделы также в Беларуси, России, а клиенты в том числе из стран СНГ и бывшего СССР.

Логично?

У епама (контора з Білорусі) такої хни чомусь немає. У Люкса (з рашки) теж наче не чув.

Возможно, у них офисы из разных стран ведут разные продукты и не пересекаются.

Возможно, у них офисы из разных стран ведут разные продукты и не пересекаются.

Не вгадали. Пробуємо далі

ты просто только что перечислил лучших работодателей украинского айти по версии одного итальянского сайта.

так і є
а щє вони запитують рекомендації ))) перше раз таке

Там на ютьбі сепарьскої страни уа виліз їх працівник dou.ua/users/dmitriy-shuba
Почав розповідати як в них «всь харашо».
Не дивно що там працює всяке ватне лайно.

Там на ютьбі сепарьскої страни уа виліз їх працівник dou.ua/users/dmitriy-shuba

Та давайте вже посилання, не всі тут моніторять страну, 112 і тд шлак :)

Ну тепер ясно чому Андерсен почав вибачатись при тому так «юридично»: їм настукали від мовного омбудсмена :)

А ще так цікаво, чому це «збєжавшая от Лукашенка компанія» все ще має офіси в Білорусі і багато рекрутерів звідти.

да ничего они не сбежали, почти все там и остались в своих прогретых офисах. Возможно, для них пара недель в изоляторе — такой отпуск, все равно за границу не пускают и самолеты в европу не летают

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Ты как считаешь, юрасумы и севарига — разные авторы или один и тот же?

Як для країни яка воює ми аж занадто толерантні, схоже... Така вже в нас добра українська душа. Сам не виключення: говорить до мене людина російсько — біс з нею, але я чекаю, що коли я говорю українською, то мені не будуть говорити «что? повтори по-русски». Стосовно мови міжнародного спілкування, то вона зараз одна — англійська, решта все від лукавого. Хотів би я подивитись чи довго протрималась би компанія в умовному Лісабоні наймаючи португальця і вимагаючи від нього говорити французькою чи в умовному Будапешті наймаючт угорця вимагати говорити німецькою.

чи довго протрималась би компанія в умовному Лісабоні наймаючи португальця і вимагаючи від нього говорити французькою

Трохи ржаки саме про Лісабон та францзьку. Є одна контора, точніше купка контор одного власника, який вважає що французьку знають всі і там французька — це «мова спілкування в офісі». В Лісабоні вони тримаються вже років 15, в Києві протримались роки 3-4. В основному наймають в бувших колоніях.
Тому тримаються такі контори довго, бо завжди є хтось ще бідніший.
Але треба розуміти, що умови праці там не дуже.

Цікаво, дякую ) у нас в Україні, мабуть, десь 60-80% компаній Дніпра, Запоріжжя, Харкова та й Києва (що гріха таїти), спілкуються в офісах російською. Це погано, звичайно, але в більшості випадків україномовного там ніхто не буде намагатись перевчити в російськомовного. А кадровий голод таки точно спостерігається і серед рекрутерів, бо так тупо зашкваритись це явний вияв «високого інтелекту», можна було відмовити більш акуратно, так щоб кандидат не здогадався в чому справа. Хай не у всіх розробників з софтскілами й комунікативними навичками добре (стереотип, звичайно), але ж для рекрутерів та HR це чи не найголовніший скіл.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

я не удивлюсь, если эта компания переберется, например, в Польшу. Только кто от этого выиграет? Какой маразм!!

я не удивлюсь, если эта компания переберется, например, в Польшу. Только кто от этого выиграет? Какой маразм!!

Не перебереться, в Польщі мало російськомовних, навіть з урахуванням мігрантів, тому наймати буде складно.

Будуть релокувати ватанів

Это частично даже хорошо, может больше россиян станут адекватными и европейскими людьми. Польша — это же свободная страна в отличии от РФии.

Это частично даже хорошо, может больше россиян станут адекватными и европейскими людьми

На жаль, це так не працює. Совок вивезений з совка лишається совком.

Це працює з тими, хто «живий». Жива людина здатна реально змінюватись. Духовно та творчо «мертва» — ні. Але кожна людина можете ожити — для цього треба щирість, совість + праця (наприклад, треба внутрішньо розкаятись в своїх гріхах, злочинах).

Колись ми їздили на міжнародні корпоративні івенти, там зустрічався з колегами-росіянами (2008 рік). Вони доволі різні (надмірні, понтовиті, «величні»), але адекватні люди там теж були.

Скоріше: навпаки, як стало в Германії, понаєхі із совка та рашки почнуть обирати таке ж ватне гмно до влади, як самі.

понаєхі із совка та рашки

В Німеччині, на мою думку, існує 3 групи мігрантів з Росії: повернення корінних німців, єврейська міграція (як частина масштабних програм репарацій) і кваліфікований персонал, які звалили з Рашки свідомо в пошуках адекватного суспільства. Заробітчан з Росії в ЄС ніколи по суті не було.

Думаю, що є ще різноманітна російська агентура, що займається науково-технічним та промисловим шпіонажем / розвідкою. Штазі в ГДР (НДР) — була потужною, всепоглинаючою силою. Вони ж нікуди не зникли, лише перевзулись та переодяглись.

Засилати своїх «кротів», «агентів» та інформаторів росіяни (нео-більшовики, правнуки комінтерну) люблять. Думаю вони в кожній державі ЄС мають свою мережу на різних рівнях суспільства (від маргіналів до політичних еліт). В Україні вони навіть в дитячий Пласт залізли.

Доволі часто росіяни та їх союзники — це роблять через молодих мандрівників, туристів, youtube-блогерів та молодь стилістики «а-ля Дудь». Засилають десятками в різні держави і потім чекають аналітичних звітів. Так вони досліджують Азію, особливо Китай, Іран, Пакістан тощо.

понаєхі із совка та рашки почнуть обирати таке ж ватне гмно до влади, як самі

они имеют право принимать участие на выборах?!

Як тільки отримують громадянство — так.

Это ж вроде довольно долгий срок....
Неужели и после него сохраняется вата в голове?

и 2-е — неужели таких достаточно в Германии, чтобы оказать влияние на результат выборов?

Зовсім не довгий. Максімум — 5 років. Мінімум — взагалі одразу. Залежить від певних складових:

Умовами прийняття до громадянства України є (одночасне виконання)*:
...
— безперервне проживання на законних підставах на території України протягом останніх п`яти років (окрім осіб, які перебувають у шлюбі з громадяниноми України понад 2 роки; осіб, які перебували у шлюбі з громадянином України понад 2 роки, який припинився внаслідок його смерті; осіб, яких визнано біженцями; осіб, які проходять військову службу в Збройних силах України за контрактом; осіб, які проходять військову службу в Збройних силах України за контрактом та нагороджені державною нагородою; осіб, які мають визначні заслуги перед Україною; осіб, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для України; осіб, які отримали посвідку на тимчасове проживання відповідно до частини 20 статті 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»);

Умовами прийняття до громадянства України є (одночасне виконання)
Скоріше: навпаки, як стало в Германії, понаєхі із совка та рашки почнуть обирати

я думал — мы про Германию продолжаем.

там те ж саме, громадянство через 5 років отримується вльот.

Andersen — компания с белорусскими корнями, если что..

Если в меню корпоративного кафе имеется в наличии драники и варенная картошка с селедкой, это еще не означает, что там беларусские корни.

Корнеплоди. Картопля не коріння :D

Та хоч з зімбабвійськими. Вони набирають українців в офісах в Україні та вимагають від них спілкуватися іноземною мовою, щоб неукраїнці їх могли розуміти. І все це подається як норма. Повна зневага до України.

Зневага не має комерційної забарвленості. Можна зневажати як на рівні юридичної особи, так й на приватному рівні.

Так, хлопець прийшов працювати в компанію в якій не розуміють української з зрозумілих причин. До цього його попередили про те, що спілкватися треба російською, бо так зручніше для інших. Але це його не засмутило. Певно він подумав, що інші повинні вивчити його мову, ніж він перейде на россійську. Ну йому так зручніше. Чим показав повну зневагу до іншіх членів команди.

О, почалося перекручування фактів. Хто першим підняв мовне питання, рекрутер, чи кандидат? Ваша логіка аналогічна лозіці ґвалтівників. Вони самі спровокували зґвалтування, я ні до чого, це лише інстинкти.

Звісно кандидат. Ректрутер його чесно попередила, до речі в вічливій формі, що на проекті спілкування россійською. А от кандидат показав себе повним неадекватом.

Ага, сам винуватий. Точно-точно. А те, що контора українофобська, так то ж не проблема, вони ж мають право робити все що завгодно, бо приватний бізнес. Ага, ага, як й казав раніше — логіка ґвалтівника.
Можете скільки завгодно біле називати чорним, з людьми з нормальними моральними принципами та цінностями цей номер не пройде.

Так і не зрозумів — в чому русофобскість цієї контори?

Як і ми маємо право це обговорювати і розголошувати цей факт якомога ширше.
Тут вже не про юридичну сторону: а про морально-етичну. Тож: наша мета — щоб розробники, яким не «какаяразніца» знали про Андерс Лаб і обходили її десятою дорогою.
Так всім буде краще: в якихось компаніях будуть накопичуватись патриотично налаштовані українці, в інших — малороси та ватники. І всім буде добре.

В случае английского это тебя не смущает?

Ніколи мене не вимагали спілкуватися англійською з українцями.

Мабуть ви не працювали в багатонаціональних командах на міжнародних проектах. Там усім пофіг нацональність і прийнято спілкуватися на англійській. Ну так склалося.

Ага, мабуть. Ви краще за мене знаєте, що і де я робив, коли та як.

.

А що таке? Чому коментар про менеджеркиню, яка вивчала російську в універі ви прибрали?

а зачем? смысла уже не вижу, и так все понятно.

Зато многие поляки знают русский язык, по крайней мере понимают.При общении никакого дискомфорта не испытывал...

Зато многие поляки знают русский язык, по крайней мере понимают.При общении никакого дискомфорта не испытывал...

Многіє це скільки? Бо я бачив менше 5-и (можу згадати 2-х) і ті розуміли і могли сказати лише дуже базові речі.
І про яку групу ми говоримо? Ті хто працюють з ростуристами? Чи нещодавні випускники топових технічних вишів?

Ліл:
en.wikipedia.org/...​ssian_speakers#Statistics
Poland 21,916 0.1% 2011

0.1% ви часом не в діаспорі були?

Не к нам в универ на конференцию приезжали, еще до короны дело было, пересеклись с ними в столовой...Я польский хуже знаю и понимаю...

Не к нам в универ на конференцию приезжали

А чому вони обрали поїхати на конфу «до вас в універ» (всі ж знають, що «конференції» в наших універах суто для того щоб вимоги МОНу виконати), а не в Німеччину, Францію чи Англію?
Я так розумію, що після «нє» мала бути кома?

а не в Німеччину, Францію чи Англію?

Заотрудняюсь ответить на Ваше запытанячко, может они там уже были, может собираются поехать...

Заотрудняюсь ответить на Ваше запытанячко, может они там уже были, может собираются поехать...

хм, така ж чудова тема для смотока з цікавими колегами науковцями. Чи на 122 так не прийнято? :)

Принято, почему нет, просто вряд ли они будут научные темы со мной обсуждать, как я писал ранее, я последний в столовой оставался, поэтому комне и обратились...

Феодалы из Беларуси решили поучить жизни украинских соискателей.
Дичь, а не компания.

Чому вимагають документи англійською? Вже змінилась Конституція України і державна мова англійська?
www.kmu.gov.ua/...​netu-ministriv-ukrayini-6

Важливий апдейт.

А знаєте, хто прийшов в фейсбуці захищати цю компанію?

Дмитро Хавро,
відомий антиукраїнський діяч з сайту Миротворець 😁

imgur.com/a/c1bF7Bd

myrotvorets.center/criminal/khavro-danil

Він там реал но спамить своїми коментарями, вже пару десятків написав. А ще там на боці Андерсен помічені боти із 10-15 друзями і пустими профілями. Хтось в компанії дуже зекономив на «захисті» 😁

Хто хоче прийняти участь в обговоренні там — просимо:
m.facebook.com/...​682153&id=100000369786964

Вже звик що FB перетворюється на ботоферми, через пару років одні ботоферми будуть сперечатись з іншими.

Краще цей час вкласти в щось хороше, вивчення Go прикладу.

Go — минуле сторіччя, Rust наше все

Дмитро Хавро

Хавро Данил / Хавро Данило / Havro Danil

Дмитро чи Данило?

UPD.
Питання знято:
псевдоним Дмитрий Хавро

Ога, я теж спочатку здивувався :)

Я тоже пришел, но я не защищал компанию, я защищал адекватность. В комментариях там в основном боты либо просто больные люди.Не о чем общаться.

я защищал адекватность.
основном боты либо просто больные люди.Не о чем общаться.

Це не «адекватність» і тим навіть не її захист, бо ви даєте оцінку малознайомим людям на основі одиничного коментаря (чи ви по кожному боту/хворому пішли подивились всі їх коментарі в різних соцмережах?).
Ви прийшли відстояти свою позицію, власне такий самий «бот або просто хвора людина»

То есть вы называете меня больным, я правильно понял ?
А вы читали что они пишут и их аргументы ? Их небыло, там сплошные оскорбления, впрочем как и от вас. Надеюсь читатель поймёт кто из нас прав

То есть вы называете меня больным, я правильно понял ?

Я пишу, що немає різниці між вашим коментарем і коментарями «в основному».

Их небыло, там сплошные оскорбления, впрочем как и от вас

А хто написав таке:

в основном боты либо просто больные люди.Не о чем общаться.

Коли називати людину ботом і хворим нормально, а коли «сплошные оскорбления»?
Власне «образ» я не писав, я просто прирівняв вас до тих людей, про яких ви писали. Ви ж типу не їх не ображали? Тоді в чому проблема?

Вы не поняли. Там реально люди на зарплате (боты). Их признаки
— отсутствие фото на автаре
— большое количество постов в ленте с малым количеством лайков и мертвой аудиторией
— недавно созданные аккаунты
— одниаковые клише при общении и реакции. Очень быстрые ответы.
— тегание таких же аккаунтов
— провокация тебя на негатив
— тегание твоего работодателя
— общение пропагандистскими клише и газлайтинг

Не нужно меня приравнивать к порохоботским фермам, пожалуйста. Я пишу получше, чем они. Если бы вы внимательно изучили структуры топиков, профили участников и смысловые линии ими излагаемые то все прекрасно бы поняли кто и зачем это делает. Мои комментарии по делу и по сабжу с объяснением и доказательной базой моей позиции.

Вы не поняли. Там реально люди на зарплате (боты

Ось ці всі з аватарками і якимись профілями. Більше в мене не відкривається бо немає фб аккаунта:
---
Роман Гайовський ГЕТЬ з України.
5
14h
Rostyslav Malashevsky
Rostyslav Malashevsky Ватні побрехеньки...
1
12h
Ivan Gorin
Ivan Gorin Дискримінація української мови була завжди. Відчув це на собі десятки разів коли вчився в Києві. Ті що самі дискримінують якраз найбільше кричать зараз що їх «ущемляют». Мені здається що підхід до справ в стилі «какая разница» явно показує рівень пустоти в голові.
3
5h
Yvanka Skryvanka
Yvanka Skryvanka is Alex a Ru name?
---
Власне де провокація? В чому хворість?

Те що там десь є люди з анонімними аккаунтами, так тут є «рускомірскіє» з тіми ж ознакоми ботовості, які ви навели, але чомусь ніхто не називає їх хворими або ботами і не говорить, що таких більшість (або як ви висловились «в основном»).

Почитайте под моими комментариями комменты
мб их потерли либо фейсбук их заблочил

Почитайте под моими комментариями комменты
мб их потерли либо фейсбук их заблочил
Більше в мене не відкривається бо немає фб аккаунта

Власне мені сферу «токсичних соцмереж» закриває твітер і пару чатиків в тг, тому не бачу сенсу регатись в фб :)

UPD
Стопе

Я тоже пришел, но я не защищал компанию, я защищал адекватность.
под моими комментариями

Так яка що було реакцією на що? Ваш коментар на «неадекватів» у відповідях на ваш коментар? Уроборос?

Ну, вы многое не потеряли. Там и правда слишком токсично бывает, причем я вот прям серьезно говорю — проплаченные аккаунты спамеров — десятки/сотни.

Скажите Денисова вам лично написала? Если не секрет то что?

99% дописувачів для Андерсен а на доу неважливі. Будуть далі писати дурниці ,що жодних проблем немає. Простіше написати в Johnson& Johnson один з ваших підрядників здійснює дискримінацію по мовній ознаці. І спитатись чи багато таких? І як сама компанія до того відноситься. Хай там пожежу гасять ?

Якось мені написала рекрутер з цього Андерсена. І запитала: «Вам будет комфортно работать в гибридных командах с ребятами из России и Беларуси?». Я відразу відповів: «ніт, я не хочу працювати з самоопущеними білорусами та російськими окупантами» . І вже потім я її запитав: «мабуть і мова спілування у вас російська?». Рекрутер сказала: «так». Що тут ще можна додати?
Дуже дивно чому за них ще не взялися СБУ? Адже, фіг його знає над чим працюють їх гібридні команди

Звісно, знаємо. Весь баканівський улус зайняти тим, що слідкує за Порохом, іншими опозиціонерами та фронтовими генералами.

Действительно, они же закон какой-то нарушили, правда?

Я відразу відповів: «ніт, я не хочу працювати з самоопущеними білорусами та російськими окупантами»

Вот кстати почти все ИТшники из РФ/РБ с которыми приходилось работать, вполне адекватные люди и так же само выступают против х*йла. Так что не надо крайностей. Правда из моей выборки почти все трактористы, которые заводили трактор в том числе из-за политического режима в стране. Может в ИТ конторах в самой раше картина другая. Но, хочется верить что ИТшники умнее других.

Інколи читаю коментарі на сторінці Хабра в фейсбуці. То там є доволі адекватна публіка.

Да, на хабре тоже подавляющее большинство адекватные. Но там надо быть осторожнее. То что они против х*ла далеко не всегда означает что они правильно ответят на вопрос чей Крым — или тактично уйдут от вопроса или скажут что русский.

Как говориться, русский либерализм заканчивается там, где начинается Крым.

Правда из моей выборки почти все трактористы, которые заводили трактор в том числе из-за политического режима в стране.

Тогда это элита

До кінця 2022 року у всіх ІТ компаніях в Україні спілкування по роботі буде українською :)
Є підозра, що то була розподілена команда з спеціалістами з Росії, Білорусі, Казахстану, Вірменії, Грузії, які спілкуються російською на проєкті. Тоді дійсно знаходять українців, яки зручно розмовляти російською з колегами з тих держав.
dou.ua/forums/topic/10244

Пост 16-го года.
Что ты имеешь в виду, цититрця его сейчас?

Уніфікація народів — це типові прояви імперіалізму та тоталітаризм.
Різноманіття народів та посилення їх унікальності — це ознака свободи.

Народи світу дійсно можна об’єднати, максимально поширивши англійську мову — як мову міжнародного спілкування, яку вивчати як 1-у іноземну у всіх державах світу.

Народи світу дійсно можна об’єднати, максимально поширивши англійську мову — як мову міжнародного спілкування, яку вивчати як 1-у іноземну у всіх державах світу.

о неееет, это же

типові прояви імперіалізму та тоталітаризм

:)

Унікальна державна мова спілкування — це запобіжник від тоталітаризму, імперіалізму, глобалізму.
А от єдина мова спілкування як іноземна для міжнародних комунікацій, це зовсім інша справа.

Тобто ідеально, якщо поляк, чех, українець, хорват, серб, литовець — знають кожен свою державну мову, а між собою спілкуються англійською. Англійська вирівнює людей в спілкуванні.

Це дуже помітно, коли спілкуєшся з сусідами. Одна справа спілкуватись польською з поляком, і зовсім інша — англійською.

ИМХО словио — этот тот же английский для обуждаемого кейса, причем гораздо легче в освоении

Англійська мова (в якості міжнародної) — це відкриті двері до величезного простору науки, техніки, знань, літератури, музики, кіно, столітніх традицій та надбаннях вільних мільйонів людей.

Англосаксонський світ довів справами та діями свої пріоритетні позиції в світі.

Те саме або схоже стосується іспанської, італійською, французької, німецької, японської, китайської, фарсі, латині тощо.

Словіо — це стрибок в штучність, якусь невідомість, інтелектуальне провалля, яке попахує безперспективністю та московсько-імперіалістичним слідом.

Такого роду проекти, як нова мова, мають народжуватись природнім шляхом. Тобто якесь унікальне суспільство згенерувало масив мовних компонентів і може його систематизувати.

Навіщо уніфікувати усі слов’янські народи? Така ідея може народитись лише в голові збочених імперіалістів, глобалістів. Різноманіття — це ознака свободи та конкуренції. Уніфікація — це ознака диктатури та монополій.

Зачем нужна сепарация людей по культуре и языку по-вашему ?

А зачем нужны разные языки программирования? Писали бы все на С++ и JS. Зачем вам все другие языки программирования?

Зачем вам разные автомобили? Ездили бы все на Фордах Фиестах или Фокусах.

Зачем вам кушать разную кухню разных народов? Ели бы себе бургеры и запивали колой каждый день.

Разнообразие языков и культур — это признаки свободы и нормальной жизни (реализаций). Причем вам никто не запрещает стать французом, британцем или россиянином. Выбираете, что вам подходит и живите в определенной среде.

Быть украинцем — это сознательное бытие, определенный выбор. А вот «какая разница» — это что-то бесформенное, серое и невнятное. Не нравится Украина — в мире есть еще 200 стран, сотни других языков, культур и вариантов.

В Украине нужно строить Украину.

Например, реальная сила и конкурентное преимущество России в ее разнообразие (там 150 разных уникальных культур и народов) и в синергии этого разнообразия.

Но так как россияне в большинстве неразвитые и банально тупые, они столетиями уничтожают свое разнообразие, тем самым ослабляя свою страну. Федерация — это неплохо, а вот империя — это очень плохо.

Федерация — объединяет разнообразное, находя общие интересы. Империя — всех «мочит» и унифицирует.

Людей, які вважають свою мову, націю або культуру єдиними правильними, зазвичай називають або нацистами, або шовіністами. Але часто їх плутають з націоналістами, які вважають, що зусилля треба докладати для розвитку своєї нації, а не бути сірою масою. Зазвичай нацисти або шовіністи сприймають націоналістів як конкурентів та намагаються в будь-який спосіб їх знищити. Хоча націоналісти не конкурують ані з ким вищеназваним. Націоналізм — про розвиток, а не про занепад та деструкцію.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

В сраку Andersen, це просто дно якесь.

Вихід проблеми на телеканали підніме хвилю. Потім поширення на Meta, в twitter.

Як працівник цієї компанії хочу сказати що особисто ніколи не стикався з подібними інцидентами у київському офісі за 3 роки роботи. Сподіваюсь компанія швидко відреагує і конфлікт буде вичерпано, бо такого жестяка Andersen не заслуговує 😂

якою мовою в офісі спілкуєтесь?

ты еще не знаешь?
:)

Тут питання чи хтось змушує до чогось, чи це добровільно. Якщо хтось когось змушує (прямо або приховано) або дискримінує — це дійсно погано.

Якщо походити вулицями та закладами Києва, то люди в більшості добровільно спілкуються російською мовою.

Якщо походити вулицями та закладами Києва, то люди в більшості добровільно спілкуються російською мовою.

Думаю, во многом — еще не выветрилась насильственная русизация совкового периода, хоть многие и будут заявлять, что «это ж давно было».
Люди изменяются медленно... Нужно больше 1-го поколения

Де там «реальність»? Цінність такого «дослідження» — 0.0. Немає ані виборки даних (або методики їх отримання), ані методології їх обробки та розрахунку результату.

Ну, піди й ти такі красиві картинки намалюй, тільки російську заміни на мову племені Вануату. Приблизно така ж цінність картинок буде. Тільки за це «Великий кацапський брат» грошиків не насипле. А ось за ту муйню із «більшістю російської» — насипле :)

Де там «реальність»? Цінність такого «дослідження» — 0.0.

Все ж там є реальність і там коректно описано, що саме відображає це дослідження:
кількість контенту тою чи іншою мовою в Instagram.

Тут питання які висновки люди роблять на основі цих даних. Порівняння цих даних до опитування про рідну мову mobile.twitter.com/...​tatus/1481980198430154754

Інстаграм — це «рекламна» мережа, там багато «мамкіних сеошників» або «бізнесменів, що фантазують про продажі на весь пост совок», тому логічно, що там багато російської.

Думаю, якщо зараз дослідити користувачів вконтакті, то «реальність» була б ще більш російською.

кількість контенту тою чи іншою мовою в Instagram

Без методики дослідження (за який час брались данні, тільки відкриті акакунти чи приватні теж, як оцінювалась якість даних, тощо) неможливо перевірити його результати. Тож, ніт, «дослідження» не має цінності :)

З іншим погоджуюсь.

а в чем сложность, например, устроиться в укр-пошту или укр-телеком и работать на любимом языке?

а в чем сложность, например, устроиться в укр-пошту или укр-телеком и работать на любимом языке?

Або будь-яку з топ-5 контор доу. Або навіть в будь-яку нормальну контору. :)

и работать на любимом языке?

На похапе?

Офіційний коментар від нашого Co-founder Олександра Орлова:

«Перш за все, я хочу особисто вибачитися перед @Denys Vodotiiets за інцидент, який справедливо був розцінений суспільством, як прояв дискримінації.
Хочу висловитися з цього питання максимально однозначно: дискримінація абсолютно неприйнятна у компанії Andersen, і компанія ніколи її не толеруватиме.

Листування, яке раніше відбулося між нашим рекрутером та кандидатом, стало стимулом комплексно подивитися на бізнес-процеси всередині. Ми засвоїли урок, і я особисто відповідаю за те, що принцип нульової толерантності до дискримінації дотримується завжди і в усьому.

Однак, оскільки тема двозначності формулювань отримала широке охоплення й активно обговорюється впродовж кількох останніх днів, поділюся кроками, які ми зараз зробили, щоби така ситуація ніколи не повторилася в майбутньому. Можливо, наш досвід принесе користь:
1) ми проводимо низку тренінгів для нашої команди рекрутменту та HR з роз’ясненнями, зокрема щодо політики нульової толерантності до дискримінації;
2) ми розпочали системний та постійний діалог із співробітниками всіх офісів компанії, щоби почути думку нашої команди про те, як ми можемо зробити корпоративну культуру кращою та комфортнішою;
3) ми провели додаткове оцінювання всіх наших HR-процедур на відповідність вимогам законодавства кожної країни, в якій ми присутні, а також на відповідність нашим корпоративним цінностям.

Всередині команд ми спілкуємося тими мовами, які нам комфортні для роботи в мультинаціональній команді. Про це неодноразово публічно говорили наші HR-фахівці.
Andersen — це команда топових талантів, які працюють у різних країнах та розмовляють різними мовами. Тільки такий колектив, об’єднаний цінностями толерантності, взаємної поваги та недискримінації, здатний розробляти програмні продукти, що покращують якість життя людей, які живуть, як і ми, у різних країнах та розмовляють різними мовами».

www.facebook.com/...​4/posts/4796734593682153

Всередині команд ми спілкуємося тими мовами, які нам комфортні для роботи в мультинаціональній команді.

З чого почали, на тому й закінчили.

Думаю, якщо російськомовні проекти десь в Узбекистані чи Вірменії, то в цьому є бізнес-сенс.

Питання навіщо наймати російськомовних в Україні для проектів в Росії, якщо компанія по свої суті відверто російська та пропагує російських персонажів. Вони ж можуть наймати російськомовних в самій Росії, а українців залучати для міжнародних англомовних проектів.

щоб коли одних чеченці будуть садити на пляшку (це не жарт youtu.be/mSZds9Oc6DI), то інші плескали в долоні.
А на ТВ тим часом показували репортажі ніби українці давним давно чекали асвабаждєнія

Andersen — це команда топових талантів

Ага, а де ж тоді працюють усі звичайні фахівці?

звідки там топові при їх рейтах? недавно від них пропонували позицію архітекта з макс 6.5к

Що ж, це дійсно адекватна реакція. Ось такі і працює розголос проблем — не здійнявся б галас і проблема ніколи не ескалювалась би до топів компанії.
Дякую за апдейт і буде спостерігати за змінами процесів в компанії — щоб слова не залишились тільки словами.

вони вже залишились просто словами.

Це дуже типово для усіх росіян, не тільки для владної верхівки

Ось такі і працює розголос проблем — не здійнявся б галас і проблема ніколи не ескалювалась би до топів компанії.

Объясните проблему, плиз. Я не увидел ее.

Есть рыночная свободная экономика. Работодатель под свой предпринимательский риск выставляет вакансии с требованиями, которые оптимальный для производственных процессов.

Если он, например, наймет украиноязычного туда, где большинство клиентов и сотрудников не понимают украинский язык, то это приведет к торможению процессов и недополученной прибыли.

Объясните проблему, плиз. Я не увидел ее.

А у контори пробували питати за що вони вибачаються?
Якщо проблеми немає — то це і є підтвердженням проблеми: Якась неадекватна контора, яка вибачається просто так

Как я вижу, контора с указанными отделами в Минске и Санкт-Петербурге извиняется перед теми, кто качал права в откликах на вакансию, что не будет в международной компании общаться на языке 2 из 3 стран, где у компании есть подразделения.

Как я понял, по мнению развивающих зраду для них особенных еще нужно нанимать переводчиков для общения с ними представителей отделов из других стран.

А все тому, що вирішили «і так поймут». Немає поваги до українців та України. Вони вирішили, що якщо на рашці та білорусі всі говорять російською, отже, в українців проблем з цим не буде, адже «вони всі російську мову розуміють». Але розуміння не впливає на бажання розмовляти цією мовою. Тому якщо українець, який не їде в ті дві країни працювати в цій компанії, а працює в Україні, має повне право розмовляти українською. І що це таке? Типу айті компанія змушує спілкуватися російською, а не англійською. Це навіть не смішно.

Немає поваги до українців та України. Вони вирішили, що якщо на рашці та білорусі всі говорять російською, отже, в українців проблем з цим не буде, адже «вони всі російську мову розуміють»

Наверное, до половины населения Украины говорит на русском. )

Тому якщо українець, який не їде в ті дві країни працювати в цій компанії, а працює в Україні, має повне право розмовляти українською.

Еще раз для тех, кто в танке.

Разговаривать в коллективе на русском — это одно из требований предпринимателя к соискателю (без ущемлений в гендере, цвете кожи или ориентации). И предприниматель не обязан нанимать человека, не соответствующего его требованиям к соискателю, не смотря на размер урапатриотичных тараканов в голове соискателя, подобного вам.

Не нравится — всегда можно посмотреть другие вакансии.

Никто же не поднимает вонь, когда ставят требования говорить на англ и другом языке.

Наверное
Разговаривать в коллективе на русском — это одно из требований предпринимателя к соискателю (без ущемлений в гендере, цвете кожи или ориентации). И предприниматель не обязан нанимать человека, не соответствующего его требованиям к соискателю, не смотря на размер урапатриотичных тараканов в голове соискателя, подобного вам.

Угу, розкажіть мені ще. Цікаво, якби ця конторка працювала в Польщі, вона теж би ставила полякам умову, що вони мають знати російську? Щось я дуже сумніваюся.
А тому все те, що я сказав про «і так поймут», залишається в силі.

Никто же не поднимает вонь, когда ставят требования говорить на англ и другом языке.
Еще раз для тех, кто в танке.

лише країна, де народжуються носії російської, намагалася знищити українську мову та захопила території України. Українська мова дискримінується тими ж таки носіями російської. Англія, США та Австралія, тобто країни, де основна мова англійська, на нас не нападали, не намагалися знищити українську мову та території не захоплювали, тому оце ваше порівняння можете собі в танк засунути.

Наверное, до половины населения Украины говорит на русском. )

Чхати на це. Інша половина спілкується українською. Ви, як завзятий шовініст, берете до уваги тільки одну частину, а іншу ігноруєте. Це, шановний, і є неповага до українців. Ви вважаєте, що мусять підлаштовуватися під вас, а не ви під когось іншого.

Разговаривать в коллективе на русском — это одно из требований предпринимателя к соискателю

Це було б нормальним на Запоребриканії. В Україні ця вимога не є доцільною.

не смотря на размер урапатриотичных тараканов в голове соискателя

Та ми знаємо, що ви шовініст. Ви своїми дитячими образами тільки підтверджуєте той факт, що українцям треба бути якомога далі від всього запоребриканського.

Не нравится — всегда можно посмотреть другие вакансии.

Не подобається — завжди можна повернути бізнес до Білорусі або на Запоребриканію, та там висувати свої шовіністичні умови.

Никто же не поднимает вонь, когда ставят требования говорить на англ и другом языке.

Ніколи не бачив умови спілкуватися в офісі між працівниками виключно англійською. Та й в принципі йдуть лісом з такими вимогами.

Не подобається — завжди можна повернути бізнес до Білорусі або на Запоребриканію, та там висувати свої шовіністичні умови.

Думаю, что бизнесмены сами решат, что им делать, без мнения мистера Никто, который, вероятно, не открыл ни одного предприятия и не создал ни одного рабочего места для наемных сотрудников.

Ніколи не бачив умови спілкуватися в офісі між працівниками виключно англійською. Та й в принципі йдуть лісом з такими вимогами.

Я думаю, что в такие международные компании вас и не возьмут в виду специфичных тараканов в голове.

Ви, як завзятий шовініст,

Пошли глупые оскорбления и обвинения без доказательств.

Не хочу продолжать беседу на том интеллектуальном дне, куда вы всячески пытаетесь затянуть ее. Есть отличная цитата Марка Твена про споры с подобными вам людьми. )

Я думаю, что в такие международные компании вас и не возьмут в виду специфичных тараканов в голове.

Я думаю, що ви погано розумієте людей за межами Запоребриканії.

Пошли глупые оскорбления и обвинения без доказательств.

Не треба доводити очевидні речі. Ваші висловлювання на форумі є доказом. Ви можете скільки завгодно доводити зворотне, але це не змінить вашого ставлення до теми.

Не хочу продолжать беседу на том интеллектуальном дне, куда вы всячески пытаетесь затянуть ее. Есть отличная цитата Марка Твена про споры с подобными вам людьми. )

Ви самі нав’язалися в бесіду, вас ніхто не просив це робити. Тепер, коли вас не влаштовує перебіг подій, ви демонстративно покидаєте розмову. Розслабтеся, за вами ніхто сумувати не буде.

Работодатель под свой предпринимательский риск выставляет вакансии с требованиями

Це неправда. Роботодавець як раз приховав в описі вакансій вимогу спілкуватись російською мовою. Якщо б така вимога була прямо в описі вакансій — взагалі не було б жодних питань. Але, звісно, у нас все одно залишилось би право поширити інформацію про компанію, яка публікує вакансії для українських спеціалістів із вимогою спілкуватись російською.
Вам це може здатись чимось новим, але так працює свобода слова.

У них на сайте указаны иностранные офисы разработки и самые большие русскоязычные клиенты.

Предприниматель также свободен в выборе языка общения в международной компании.

Это же он несёт предпринимательские риски, а не диванные воины за укр язык, где надо или не надо.

яка публікує вакансії для українських спеціалістів із вимогою спілкуватись російською.

В вакансии нет требований по национальности. В Украине живёт огромное количество граждан других стран.

а не диванные воины за укр язык

А потім ці люди дивуються, чому в цивілізованому світі таке сприйняття запоребриканської мови...

Почему же в «цивілізованому світі» до сих пор не работает полноценно пейпал на прием денег, а в России под санкциями работает годами?

Ви помилилися форумом. Такі запитання треба задавати в ОПУ. Там є один персонаж, який керує цим всім.

До него пейпал также не работал полноценно

Можливо, наш досвід принесе користь:
1) ми проводимо низку тренінгів ...
2) ми розпочали системний та постійний діалог із співробітниками ...
3) ми провели додаткове оцінювання всіх наших HR-процедур ...

І жодного слова про пошук та виправлення причин (це не завжди люди), що призвели до дискримінації.
Сорян, але це відповідь із серії «Ваш дзвінок дуже важливий для нас».

ми розпочали системний та постійний діалог із співробітниками ...

... щоб ті мовчали про дискримінацію по мовній ознаці в компанії та нахвалювали компанію в різних відкритих джерелах... :D

Може почали погрожувати штрафами за порушення NDA, або прикладу є заборона на написання відгуків, які псують репутацію компанії

Не побачив фрази «рекрутер більше не працює в нас». Зазвичай спеціалісти саме так роблять після такого феноменального зашквару.

Тут 100% зашквар. Тут уже дискриминация реальная, по реальным мотивам.

А рекрутер тут причём ? Из-за таких как вы — подобные неприятности и случаются. Общество не имеет ни морально ни фактического права давить на бизнес, только на государство. Надеюсь рекрутер пошёл не повышение за стресс. И вам хорошего дня.

Це не прикрість чи неприємність. Це типовий зашквар. Антиукраїнцям не місце в Україні. Тут немає нічого спільного з тиском. Якщо ви не розумієте, що суспільство не сприймає колаборанство та антиукраїнські настрої нормою, то для вас в мене погані новини.

Проблема конкретно в том, что вы видите антиукранское настроение там, где его нет, а есть обычные бизнес-отношения.
Антиукраинское настроение это у господина кивы публичные заявления, которого, кстати, даже не лишили мандата народного (!) депутата.

В локації. Зашквару не було б, якщо офіс знаходився в Білорусі чи на Запоребриканії. Тоді вимоги були б доцільними. А так, це виглядає як типовий шовінізм та неповага до країни.

Не вижу проблемы. Если офисы разных стран постоянно общаются между собой при разработке продукта.

Вы ещё начните рассказывать про исключительное требование определенных яп в вакансиях.

Ви не бачите проблеми, тому що ви не поважаєте українську мову. Це абсолютно природньо для вас вимагати від інших, щоб вони спілкувалися з вами на мові, яку знаєте ви, а не переходите на мову співрозмовника.

Ви не бачите проблеми, тому що ви не поважаєте українську мову.

Брехня без фактов.

Це абсолютно природньо для вас вимагати від інших, щоб вони спілкувалися з вами на мові, яку знаєте ви

Брехня. Нигде не требовал.

а не переходите на мову співрозмовника.

Вы тоже не переходите на язык, на котором я отвечаю. Почему я обязан делать это?

Брехня без фактов.

Ви жодного разу не перейшли на українську, коли до вас зверталися нею. Тим паче, пан звертався до мене першим, я вас не просив давати відповіді. Тому фактом є оцей наш форум та тред.

Вы тоже не переходите на язык, на котором я отвечаю.

Ви почали писати відповіді на мої коментарі, а не я на ваші. З якого переляку я мушу переходити на запоребриканську?

Почему я обязан делать это?
Брехня. Нигде не требовал.

Нічого не виглядає підозрілим? :D

Не нужно оправдываться. Вы не обязаны подстраиваться и ломать людей в коллективе под хотелки одного кандидата на вакансию. Если ему не подходит вакансия, то он может может ответить на другие.

Вряд ли бы кто-то устраивал трагедию по поводу English-only в укр компании, которая работает на аутсорс.

Я вчера был в укр гос компании, где не могут совладать с единственным сис админом — компьютерщиком. Со слов начальства, он по несколько дней может не приходить на работу и отказывается разговарить/обслуживать сотрудников, которые говорят на русском языке. Устраивает истерики и скандалы. Это капец.

Терпят, потому что кроме него никто не знает, что там и как работает в плане сетей и прочего. Описать имеющееся имущество (инвентаризация) он также отказывается. О.о

Вряд ли бы кто-то устраивал трагедию по поводу English-only в укр компании

Тобто ви не бачите різниці? Підкажу тоді: країни носіїв англійської на Україну не нападали та території не захоплювали. На відміну від країни носіїв російської. Плюс кожен айтівець, що поважає себе, знає англійську. На відміну від рашки, де росіяни покладаються на тих, хто знає англійську, але при цьому самі вчити не хочуть. І якщо компанія каже, що розмови в ній ведуться російською попри те, що кандидат написав, що може розмовляти англійською, і відмовила йому через це, то це лише означає, що вони хочуть сидіти у своєму російському болоті й уникати англійську мову.

Я вчера был в укр гос компании, где не могут совладать с единственным сис админом

Тру сторі бро. На кого це розраховано? Нам не три рочки.

Терпят, потому что кроме него никто не знает, что там и как работает в плане сетей и прочего.

Угу, тобто найняти іншого вони не можуть. Дай вгадаю — він погрожував ножем усім у компанії і вимагав його не звільняти.

Відгуків про компанію побільшало, звісно була спроба перекрити позитивним відгуком з 🌻.

Друзі, давайте буде дружелюбнішим і терпимішим до один одного, робота в команді це завжди компроміс, а якщо ви не згодні, то ваші звинувачення компаній не заслужені!

Як же мене бомбонуло від цього речення:
1) Людина використовує слово «компроміс» при позиції компанії «буде так як ми сказали». Рекрутери на скрінах навіть не спробували запропонувати, якийсь компроміс.
2) «Русскомірські наративи» зі звинуваченням незгодних зі своєю позицією і при цьому свою агресивну позицію називаємо як терпимість. Саме смішне, я впевнений, що людина написала це не з-під палиці, а часно вірячи в свою правоту.

Ось така от культура в компанії і є реальною проблемою. Андерсен, більшість «хейту» (те що ви бачите як хейт) в цій темі не через мову, а через культуру, яка утворилась або поки ще зароджується в компанії.

Ярик, а ты не думал что действительно людей в компании все устраивает в плане работы ?

Владиславе, я розумію що ви хочете оптимізувати та скоротити ім’я, щоб заощадити три-чотири байти в БД, але вважаю важливішим дотримуватись повної версії: «Ярослав» чи «Ярославе», це прояв поваги до колеги на форумі де ми хочемо підтримувати ввічливе спілкування з взаємоповагою.

Так, є фахівці, яких все влаштовує, але це досить часта ситуація, що після критичних відгуків про компанії, ці відгуки перекривають позитивними, про це писав раніше.

По цій обдарованій логіці тепер і в Макдональдз логічно брати лише якщо розмовлятимеш з українськими колегами англійською, і відмовляти якщо якоюсь іншою. Я щиро вражений з таких коментарів як на лінкедіні, так і тут.

Та хоч китайська. В українських офісах абсолютно нормально спілкуватися українською. Якщо тут присутні релоковані білоруси, то їм вивчити українську не складе труднощів, білоруська дуже схожа. А от запоребриканським колегам я раджу вчити солов’їну. Щоб довести, що вони не шовіністи та поважають країну, яка дала їм тимчасовий притулок.

Ти, мабуть, неуважно читав листування. Мова йшла про вимогу спілкування в команді. Де саме це буде відбуватися, всім, думаю, глибоко фіолетово. Тому твоє «очевидно» є більше бажанням бачити світ під певним кутом.

А журналістам я можу нарозповідати вже все що завгодно, особливо тоді, коли це вже дійшло до тих самих журналістів.

Ти точно уважно читав листування?
Цитую для тебе одне з повідомлень:

Спасибо за ответ! Общение внутри команды происходит преимущественно на русском языке, я поняла Вас,...

Жирним виділено важливе.

Ніколи не чув, щоб в міжнародних компаніях серед працівників однієї національності вимагали спілкуватися іноземною.

Якщо хтось хотів сказати автору: «та камон чувак що ти до мови приїбався. Дай сраці сіна»

Ось вам коротко і ясно недавня новина (з російського сайту між іншим)
www.gazeta.ru/...​21/12/07/n_16977055.shtml

В странє свабоднай і агромнай за сам лише паралельний переклад 2х табличок в метро іноземною мовою (тобто ніхто російську не видаляв, просто поряд з російською написали ще 2а мовами). Причому не по всій Москві, а лише на 2х станціях, що поблизу міграційних служб щоб емігрантам було легше туди дістатись.

Для граждан вєлікай свабоднай 2 бляцьких таблички в метро з паралельним перекладом — це раздраженіє і зазіхання на суверенітет.
А тут уже як мінімум 2м людям відмовили у співпраці суто із-за їх бажання спілкуватись із співвітчизниками державною мовою (з іноземцями люди продемонстрували готовність говорити англійською чи навіть на крайняк тою ж російською). І вам ще лізуть думки: «та це прийобки якісь»

Робіть висновки

Для тих хто сумнівається і вважає людей типу кожаева правими, ось черговий перл від казкових: www.linkedin.com/...​-6888207697288695808-5P6Q

україномовних працівників

Не подменяй понятия. Не разговаривающих на украинском, а тех кто отказывается разговаривать на русском не берет. Работодатель имеет право указывать требования, в том числе язык общения в команде. Почему английский или немецкий тебя не смущает? Русский относится к языкам международного значения и официальным языком ООН. И русский язык не пренадлежит московии, это язык и многих украинских земель, в т.ч. и Слобожанщины и Таврии.

Ага, вєлікій і магучій.

Да ви нацист, батєнька.

Работодатель имеет право указывать требования, в том числе язык общения в команде

Відповідно до якого закону України він має таке право?

И русский язык не пренадлежит московии, это язык и многих украинских земель, в т.ч. и Слобожанщины и Таврии.

Про Таврію не знаю, а щодо Слобожанщини:
ідіть на х..й разом з ЗеЧортом!
На Слобожанщині була і є нормальна українська мова, там де її не винищили росіяни, наприклад у Великих містах, або тереторіях віджатих під РРФСР.

Відповідно до якого закону України він має таке право?

До такого що «работодатєль» у нас це ніякий не работодатель, бо всі «співробітники» в нього ніякі не співробітники :)

До такого що «работодатєль» у нас це ніякий не работодатель, бо всі «співробітники» в нього ніякі не співробітники :)

В умовах, коли закон не працює, включаються старіші інструменти регуляції, в нашому випадку — мораль. Так, проблема в тому, що морально наше суспільство всрате до рівня кожаєва, але якщо нічого з цим не робити, то воно так і буде.

Так, проблема в тому, що морально наше суспільство всрате до рівня кожаєва

Зависть — плохое качество

Вот ты туда и отправляйся. Я ж смотрю Сумы и Харьков настолько украиноязычные, что аж не слышно ни одного украинского слова. Продолжай дальше жить в своих фантазиях.

Відповідно до якого закону України він має таке право?

А квалификационные требования к позиции теперь вне закона? Ну это многое объясняет.

Я ж смотрю Сумы и Харьков настолько украиноязычные, что аж не слышно ни одного украинского слова. Продолжай дальше жить в своих фантазиях.
там де її не винищили росіяни, наприклад у Великих містах

В Сумах нормально з українською. Ще старі люди нормально розмовляють українською в ... вейт вот іт ... Старому Осколі (угу, не в Новому :) )

Непонятно, а зачем нанимать украинских разработчиков для работы на проектах в России? Нанимали бы россиян, бурятов, мордву, чувашей и башкиров для российских проектов. В империи сейчас проживает 140 млн народа.

Если посмотреть на портфолио компании (карту клиентов на сайте), то можно четко понять, что у компании море иностранных, англоязычных заказчиков. Зачем в условиях вялотекущей войны между Украиной и Россией сознательно нанимать украинцев для российских проектов?

То что компания «ватная» четко видно по ее странице в фейсбуке. Варламовы, Дроздовы и другие «либеральные интеллигенты» РФии. Там только Навального, Красовского и Пореченкова не хватает.

Непонятно, а зачем нанимать украинских разработчиков для работы на проектах в России?

Потому, что это выгодно. Ваш К.О.

Не факт, потому что даже в Москве и Петербурге платят в среднем тем же эмбеддерам прилично меньше, чем в моей родной Одессе. Мне кажется по другим нишам примерно также у программистов при сравнении зп в России и в Украине. Я не знаю что там по налогам конечно же, может с той колокольни все еще выгодно отдавать на разработку в Украину, но... там же тоже можно предложить работать по черному.

там же тоже можно предложить работать по черному.

Не согласятся

Россияне пытаются показать себя в лучшем свете, поэтому надо за рубежом себя хорошо продавать (красивая обвертка), особенно там где конкуренция маленькая или денег не очень много.

У них площадь как 4 Европейских Союза, 140+ млн населения, но они едут открывать офисы в городах Украины. У россиян в России работы непочатый край, но они ней заниматься не хотят или не могут.

Вместо открытия офисов в Суздали, Чебоксарах, Нижнем Тагиле, Саранске, Череповце, Сызрани, Костроме — они открывают офисы в Чернигове и Черновцах.

Так они «метят» свою зону влияния.

Они занимаются внешней, имперской экономической экспансией, а такие как Кожаев, говорят что это экономически выгодно (ничего плохого и имперского «just business»).

Типа разработчики в Одессе стоят дешевле, чем русскоговорящие разработчики где-то в морских российских городах: Новороссийске, Геленджике, Таганроге, Туапсе или Анапе.

Свои города россияне не хотят развивать, а лезут строить бизнес и нанимать русскоязычных в украинские города.

такие как Кожаев, говорят что это экономически выгодно (ничего плохого и имперского «just business»)

Наличие новых вакансий это очень хорошо

ну так я ж не зря написал, что даже в столицах там шибко меньше щас получают айтишники по сравнению с моей родной Одессой (между строчек конечно я подразумевал, что можно им и в своих регионах насыпать вакансий за дешево, зачем их предлагать на укр. рынке по экономическим соображениям). Вот помню начало 2000х, когда я работал электроником в авиационном КБ в Одессе, и к нам часто приезжали в командировку с КБ Москвы и Петербурга, то там сразу было видно что наши зп полное дно по сравнению с ихними. Ну или как мы вместе встречались на Мотор Сичи в командировке, что мы могли себе позволить на ниши жалкие суточные 18грн и что они .... А сейчас уже совсем другой компот, я могу сказать, что приняв голландский оффер я очень сильно потерял в зп на руки по сравнению с тем, что платил мне одесский люксофт. И сейчас эта разница тоже сохраняется, хотя как будто моя европейская зп прилично выросла, но она совершенно не успевает за тем бурным ростом зп в Одессе.

Забавно, почему-то соискатели сразу же возмущаются, когда им дали отказ по такой причине, но при этом продолжают работать как ФОП и платить налог 5%, будучи по сути контракторами, на которых такие нормы закона не распостраняются. Мир IT не имеет границ. Вы можете жить в Сербии, работать на юр. лицо на Кипре, говорит в команде на хинди, будет ли это ущимлением, если вы потребуете, чтобы команда говорила на сербском ?
Ну вы поняли...

В Україні для ІТ фахівців ФОП на стероїдах.

Прецедент з мовою є у відгуках бо є й кандидати для який мова важлива!

Ну так пускай идут туда работать, где они подойдут по culture fit, в чем проблема то ? Работы ж дофига на рынке , 50 вакансий на человека)))) Вместо этого люди делают информационные вбросы по языковому признаку, эго у людей непомерно большое. Рынок ГЛОБАЛЬНЫЙ. Это не работа на заводе или в гос органах лол.

Тобто громадяни України в Україні мають шукати місця, де українськомовних приймають? Я пропоную малоросам з їх culture fit, тим паче що вони все одно на рашку працюють, туди і їхати. Чи ще ми маємо «танцювати» навколо просто тому, що там хтось кацапською спілкується?

Судячи по діалогу, це був процес найму на роботу, а не заключення договору підрядних робіт :)

А вы знаете долю рынка, которая работает через ФОП ?

Це не грає жодної ролі в цьому контексті

а как вы засудите тогда нарушающих законодательство трудовое фопов или юр.лиц и фопа. Врядли там найм был

Які ще норми закону на них не розповсюджуються? Права людини ще може? Чи, може, коли стали ФОПами, то вони автоматично позбулися громадянства України, що закони не діють. Що за дурня?

Співпрацював з однією псевдо-західною компанією, засновником якої був малорос і відповідно команда була звідки завгодно, багато з exUSSR; поки в команді був один «справжній» іноземець, спілкування було виключно англійською, а як тільки він звільнився — перейшло на російську. Ну ок, російською я володію ж. Але! Почалися зачіпки щодо акценту (я львів’янин), і одного прекрасного дня мені написали що варто покращувати свою російську (при тому що жодного разу предметних непорозумінь на мітингах через мій акцент не було).

Вважаю це хорошою наукою; після цього всі мої замовники — виключно __справжні__ іноземці, а віднедавна ще й вся команда — виключно __справжні__ іноземці, все __лише__ англійською, __ніякої__ російської. Результат — виключно __win__ у фінансах.

Так звільнився б. Зараз призвільненні люди знаходять роботу з підвищенням доходу на +20%..+40%.

З фб компанії:
«Первое место в рейтинге Хабр.Карьера и звание Лучшего IT-работодателя России-2021 по праву наше».

Я думаю, в Україні назбирається космополітів не на один Андерсен. Тому такі ситуації досі й відбуваються.

А ось і продовження історії. Як і здавалось з самого початку, ця контора все ж дійсно дискримінує україномовних розробників в Україні. Вони вимагають спілкування російською навіть всередині чисто українських команд. Це вже серьозна чорна мітка для компанії.

imgur.com/a/56Y9PUN

А потім виявиться що Alesya то вигаданий рекрутер dou.ua/forums/topic/32449

Дискриминируют не украиноязычных, потенциальных «trouble maker», токсичных и сорян, но немного туповатых людей.

Вопрос простой, «Вы говорите на русском?». Умный человек, которому нужна работа, говорит «да» и вопрос закрыт. Человек, который хочет поскандалить на ровном месте, или который не понимает правила работы в компании, начинает тянуть информацию, которая к вопрсоу отношения не имеет. У компании нет интереса тянуть себе людей, которые вместо того, чтоб работать, будут розжигать политические и языковые срачи, и вы даете им достаточно красных флагов, чтоб это заподозрить, поэтмоу закономерно отфильтровуетесь.

Вопрос простой, «Вы говорите на русском?». Умный человек, которому нужна работа, говорит «да» и вопрос закрыт.

Нічого не закрито, все тільки починається, бо «людина, якій треба робота» потрапляє в контору, яка скотиться в ватне кодло з купою менеджерських пройобів. І це нас підводить то того наскільки розумна така людина.

У компании нет интереса тянуть себе людей, которые вместо того, чтоб работать, будут розжигать политические и языковые срачи

Якщо у контори стоїть завдання таке завдання, то вона не буде піднімати цю тему взагалі. Коли контора (її представники) піднімає такі теми, то вона отримує працівників «з однієї із сторін срача».

Нічого не закрито, все тільки починається, бо «людина, якій треба робота» потрапляє в контору, яка скотиться в ватне кодло з купою менеджерських пройобів. І це нас підводить то того наскільки розумна така людина.

Jumping to conclusions

Якщо у контори стоїть завдання таке завдання, то вона не буде піднімати цю тему взагалі. Коли контора (її представники) піднімає такі теми, то вона отримує працівників «з однієї із сторін срача».

Я подозреваю, что этот вопрос не задается людям, которые общаются с русскоговорящим рекрутером на русском языке. Человек, который общается с русскоговорящим рекрутером на украинском языке, зарабатывает дополнительный вопрос.

Я подозреваю, что этот вопрос не задается людям, которые общаются с русскоговорящим рекрутером на русском языке.

Так може то рекрутер з села? У провінціалів часто є комплекс «гаваріть па гарадскі».

Человек, который общается с русскоговорящим рекрутером на украинском языке, зарабатывает дополнительный вопрос.

Наприклад: А чи не могли б ви включити камеру? Хочу глянути чи не нігра ви часом :)

Человек, который общается с русскоговорящим рекрутером на украинском языке, зарабатывает дополнительный вопрос.

А рекрутер який спілкується російською з україномовною людиною не заробляє додаткове питання?

В примере выше чел может говорить на английском, понимает русский язык, этого достаточно для рабочего общения в международной компании.

Дискриминируют не украиноязычных, потенциальных «trouble maker», токсичных и сорян, но немного туповатых людей.

Если брать США, там возникает мало такого рода языковых конфликтов, как у нас, но есть другие. Поддерживающие движения BLM, MeToo и тд — каждый из них «trouble maker»? Их берут на работу в ИТ компании?

Человек, который хочет поскандалить на ровном месте, или который не понимает правила работы в компании, начинает тянуть информацию, которая к вопрсоу отношения не имеет.
У компании нет интереса тянуть себе людей, которые вместо того, чтоб работать, будут розжигать политические и языковые срачи

Если человек подвергается дискриминации, это имеет прямое отношение к работе. Например, в США компании поддерживают публично движения BLM, MeeToо и подобные. Если, допустим, соискателя отказываются брать по причине небинарности, не того цвета кожи или просто потому что человек поддерживает данные движения — это сразу вызовет скандал, репутация компании может пострадать. Подозреваю, в том же Andersen, может быть мало небинарных людей (или с другим цветом кожи), а все лидирующие технические должности занимают white males, потому что по-другому менеджер из Тинькова не поймет.

В примере выше чел может говорить на английском, понимает русский язык, этого достаточно для рабочего общения в международной компании.

Может быть с вашей точки зрения этого достаточно. С точки зрения компании, судя по всему, нет.

Если брать США, там возникает мало такого рода языковых конфликтов, как у нас, но есть другие. Поддерживающие движения BLM, MeToo и тд — каждый из них «trouble maker»? Их берут на работу в ИТ компании?

Человек, который хочет поскандалить на ровном месте, или который не понимает правила работы в компании, начинает тянуть информацию, которая к вопрсоу отношения не имеет.
У компании нет интереса тянуть себе людей, которые вместо того, чтоб работать, будут розжигать политические и языковые срачи
Если человек подвергается дискриминации, это имеет прямое отношение к работе. Например, в США компании поддерживают публично движения BLM, MeeToо и подобные. Если, допустим, соискателя отказываются брать по причине небинарности, не того цвета кожи или просто потому что человек поддерживает данные движения — это сразу вызовет скандал, репутация компании может пострадать. Подозреваю, в том же Andersen, может быть мало небинарных людей (или с другим цветом кожи), а все лидирующие технические должности занимают white males, потому что по-другому менеджер из Тинькова не поймет.

Это strawman argument. Попробуйте написать что-то по теме.

Это strawman argument. Попробуйте написать что-то по теме.

Это пример, как решают такого рода конфликты в более развитых странах, например, США.
Или вы не поддерживаете движения BLM и MeToo?

Для того, чтобы научиться решать похожие конфликты как это делают в более развитых странах (США). Кстати, почему вы избегаете ответа на вопрос про BLM и MeToo?

Боится что его сканселят

Для того, чтобы научиться решать похожие конфликты как это делают в более развитых странах (США).

Эти конфликты никак не похожи.

Трохи не до сабжу про укр. мовою, але чому я, або якась інша людина повинна підтримувати BLM? Чому важливі самі «чорні» життя, а не наприкла азіатські, чи европіодні?
Я вивчав цей конфлікт і статистику яка базується на цьому конфлікті, і він повністю про політику, а не про права людей. І ось як ви і писали:

это сразу вызовет скандал, репутация компании может пострадать.

Тобто це чудовий ричаг і не більше.
Приведу приклад(не про колір тіла), мені комфортно працювати з хлопцями свого віку, оскільки я знаю як з ними вести діалог і будувати команду не відволікаючись. Але якщо я вкажу, що шукаю хлопців 26-30 років у свою команду(бо мені з ними комфортно), скільки лайна я почую у свою сторону(а з українським законодавством — ще й штраф), від феміністок, старшого покоління і т.д.
Але питання постає — чому? Лише тому що я хочу працювати у комфортному для себе середовищі?
І ось чому більшість цих «движений» — я не можу підтримати, тому що вони не про рівність та єдність, а про статус «Cancelled» — у разі, якщо ти хочешь грати, не так, як тобі диктують

Вопрос простой, «Вы говорите на русском?».

Не надо подменять понятия. Они не спрашивают о знании русского. Они ТРЕБУЮТ говорить исключительно на русском. Это совсем разные вещи. Нет ничего плохого, когда каждый сотрудник сам выбирает себе язык общения, в том числе и русский. Но очень плохо, когда язык навязывают сверху из-за идеологических убеждений владельца компании.
А что дальше? Каждое утро перед началом работы торжественная линейка перед портретом Путина с исполнением гимна Великой Московии? Может клятва на верность Вождю? Работа на ФСБ в качестве секретного сотрудника?
Ну вы же «умные» люди. Нужна работа — согласитесь и на это.

Мені це нагадує прямо як під час РІ та совку робили українськомовні сім’ї — вчили дітей російської, бо там теж «умний чєлавєк катораму нужна работа» обирав російську, і часто українськомовні в багатьох поколіннях сім’ї русифікувалися. Але якщо людина бачить в цьому проблему, то типу уті-путі скандаліст. Що за хня?

Сколько языков ты знаешь — столько раз ты человек

Я так розумію, для тебе не існує поняття «насильно насаджена мова»?

А если там все русскоязычные и украинский не понимают ? Например, мигранты из стран CIS.

А если там все русскоязычные и украинский не понимают ? Например, мигранты из стран CIS.

1) Хм, так а чому тоді вони не наймають носіїв державної мови? Це ж дозволить швидше інтегрувати мігрантів в суспільство, я б навпаки радо наймав.
2) А що з вірменами? Вони що не люди? Теж мають вчити російську?

А що з вірменами

Барев!

Теж мають вчити російську

Все хорошо, дарагой!
cs12.pikabu.ru/...​2/1641811079187589648.jpg

Все хорошо, дарагой!
cs12.pikabu.ru/...​2/1641811079187589648.jpg

Те що вони стелються під рашку не означає, що вони знають російську.
З мого досвіду співбесід (з різних сторін) з вірменами, добре як 20% знають російську (і то так, що краще б не знали) при тому серед 40+ теж багато тих хто не знає російську.

Вы кстати знали что в Правом Секторе в зоне АТО все говорят на русском?
Не по тому, что они агенты Кремля, а потому что больше половины бойцов это добровольцы из бывшего СССР, и украинский они не знают, да и русский не все идеально знают, ну а английский хорошо если 1 человек из 50-ти знает.
И только в Правом Секторе я понял что русский это не просто язык агрессора, а полноценный международный язык.
Еще кстати читал, что американские дельтовцы в Афгане, часто используют русский, так как моджахеды не знают английский, а русский знают.
Ну и во всем Ближнем Востоке, и восточной Европе, которые были зонами влияния СССР часто русский многие знают лучше английского, в Египте том же например.
Так что не надо воспринимать русский чисто как вражеский язык, это международный язык на котором говорят на трех континентах.
Это мощное оружие само по себе, и во всех армиях мира цениться те, кто его знает.

Будто правый сектор это что-то украинское до мозга костей. Правый сектор это наёмники, для них воевать это работа, тот же Ярош реально воевал в Чечне на стороне чеченцев. Так что для наёмников вполне нормально делать то что они хотят.

тот же Ярош реально воевал в Чечне на стороне чеченцев

ага і ще в Афгані воював за маджахедів, а у В’єтнамі на стороні південого В’єтнаму.
Блін, ну хоч трохи сортуйте інформацію.

Они же вроде там с этим Шё убили, сашкой белым исполняли на стороне оппозиции...Вот =>www.youtube.com/watch?v=wwHzEkG3C4Y
=>www.youtube.com/watch?v=q5J51TS86×8&t=6s
=>www.profi-forex.org/...​aine/entry1008197798.html
Историю надо знать!!!

Они же вроде там с этим Шё убили, сашкой белым исполняли на стороне оппозиции...Вот =>www.youtube.com/watch?v=wwHzEkG3C4Y
=>www.youtube.com/watch?v=q5J51TS86×8&t=6s
=>www.profi-forex.org/...​aine/entry1008197798.html
Историю надо знать!!!

Ого, РенТВ пішло. норм джерело :-D.
Так а де там Ярош в Чечні? Там мельком показали якогось лисого чела, який більше на вовку Путіна похожий обличчям, ніж на Яроша.

Вот еще решение суда, там это напрямую это говорится www.interfax.ru/russia/510270

Вот еще решение суда, там это напрямую это говорится www.interfax.ru/russia/510270

 Це ти серйозно зараз? Рішення російського суду? :-D

А какого еще суда вам надо?Чечня субъект российской федерации...Кстати в украинском законодательстве тоже статья есть за наемничество.Наёмничество как преступление, предусмотренное ст. 447 УК, посягает на политику невмешательства Украины во внутренние дела других государств, как основание ее внешней безопасности. Наёмничество признается преступлением в случаях приглашения или использования наемников для участия в военных конфликтах других государств.

А как же право народов Кавказа на самоопределение?

Или только крымский народ, попавший под иго тотальной украинизации бандеровцев донецких в 2010-13 годах во главе с Витей Януковичем, имел такое право на всенародном референдуме под дулом православных автоматов?

Лучше не обсуждать тереториальные претензии т.к. это может привезти к тому что вспомнится, про Киев мать-городов русских... Вынужден вас подкоректировать, крымского народа нет, вы наверное имели ввиду украинский народ проживающий не терретории полуострова Крым...

то может привезти к тому что вспомнится, про Киев мать-городов русских

 Є давня легенда, як дочка Ярослава Мудрого Анна, яка згодом стане королевою Франції, приїхала в гості до Московського царя, а його нема вдома, та й Москви ще нема. :-D

можно ссылочку на первоисточник?Неслышал про эту легенду интересно бы было почитать... Тут уже хлопцы писали шё Киев это римский город...https://www.youtube.com/watch?v=9PmkpHQ9qDc&t=1538s
Всегда интересно узнать альтернативные точки зрения.

можно ссылочку на первоисточник?

Ну якби Анна Ярославна померл до 1090 року. Рік заснування Москви я думаю ти сам знайдеш.

Тут уже хлопцы писали шё Киев это римский город...https://www.youtube.com/watch?v=9PmkpHQ9qDc&t=1538s

Ти б акуратніше про це писав. А то можливо під час наступного загострення вєлічія і оновлення історії, виявиться, що вовка хутін прямий нащадок імператора Римської імперії, латинь придумав генштаб Карфагену, etc. За такий коментарь поїдеш на років з 10. Он місяць тому історика який знайшов розстрільний полігон в урочищі Сандармох відправили на 13 років колонії строгого режиму. www.bbc.com/russian/news-54166056

Анна Ярославна

она украинская княжна чи таке? Я не против рашки, просто интересуюсь альтернативной историей. Вот например можете почитать такое, думаю вам зайдет...https://www.livelib.ru/author/313749/top-yurij-kanygin
Или такое, uk.wikipedia.org/wiki/Меч_Арея

она украинская княжна чи таке?

Уу, як пригоріло. Вона то в Києві народилась, батько її був князем в Києві, і дід її в Київі народився і був князем, і прадід її князем в Києві був. Померла до 1090 року і десь 50-100 років потому заснували Москву. Чия тоді вона княжна була? Так що підловив ти мене з легендою, визнаю вони ніколи не їздила на землі фіноугорських племен.

Я не против рашки, просто интересуюсь альтернативной историей. В
Или такое, uk.wikipedia.org/wiki/Меч_Арея

В мене не має часу на альтернативну історію. Доречі а на цьому мечі є сури з Корану, як на шлемі Олександра Невського?

ия тоді вона княжна була

Упоминания Украины — это 15-16 век. Популяризация термина — это крымский татарин хорватского происхождения, нынче известный аки Богдан Хмельницкий.

Упоминания Украины — это 15-16 век. Популяризация термина — это крымский татарин хорватского происхождения, нынче известный аки Богдан Хмельницкий.

А як же Австро-Угорський генштаб?

  1. «Літопис Руський» XII століття згадує назви «Україна», «Вкраїна», «Вкраїниця», «україняни» локалізовані
  2. Київський літопис 1187 (за Іпатіївським списком), оповідаючи про смерть переяславського князя Володимира Глібовича, під час походу на половців, каже що «за ним же Україна багато потужила»
  3. У Галицько-Волинському літописі, під 1213, записано, що князь Данило «забрав Берестій, і Угровськ, і Верещин, і Столп’є, і Комов, і всю Україну»
А як же Австро-Угорський генштаб

Вам виднее, как там АВ-генштаб

«Літопис Руський» XII століття згадує назви «Україна», «Вкраїна», «Вкраїниця», «україняни» локалізова

facepalm.jpg
Украина не в смысле Окраина или Марка\Фронтир, а в современном (условно, ибо Киев туда не включался и бы лютым селом после 1241) смысле.

Украина не в смысле Окраина или Марка\Фронтир, а в современном (условно, ибо Киев туда не включался и бы лютым селом после 1241) смысле.

Так-то там до цих пір спорять в якому сенсі вживалось слово, але факт що вже в літописах 12-го століття є ця згадка.
Anyway, сучасний Київ має на порядок більше відношення до Анни Київської, ніж Москва — через це власне у вас і пожежа

сучасний Київ

Киев времен Ярослава и Киев времен 13-14 веков — это два разных Киева.
Киев 14 века и Киев 17 — это тоже два разных Киева
Киев 19 века и 21 — аналогично.

По населению, экономике, элитам.

Киев времен Анны Ярославовны имеет такое же отношение к современному, как и Афины времен Древней Греции к отуреченным пафосным православным потомкам византийцев, живущих в городе с тем же названием.

Киев времен Ярослава и Киев времен 13-14 веков — это два разных Киева.
Киев 14 века и Киев 17 — это тоже два разных Киева
Киев 19 века и 21 — аналогично.

По населению, экономике, элитам.

Киев времен Анны Ярославовны имеет такое же отношение к современному, как и Афины времен Древней Греции к отуреченным пафосным православным потомкам византийцев, живущих в городе с тем же названием.

Значить Київ 10-го століття — то не Київ, Афіни — то не Афіни. Але дай вгадаю.
Москва заснована сином Київського князя — це та ж сама Москва, Новгород спалений Іваном Грозним — це той же Новгород? Все правильно? :-D

Новгород точно не тот.
Москва — хз, Гольштейн-Готтороп-Романовы вполне себе наследники Рюриковичей. Которые, кстати, отжали Киев вполне ч0тко.

Гольштейн-Готтороп

Звичайні слов’янські фамілії.. :-D

Ну дык Ингвар с Хельгой тоже нихера не славяне были, делов то.

Ну дык Ингвар с Хельгой тоже нихера не славяне были, делов то.

Перша скандинавка, є ж теорія, про скандинавське походження Київської Русі. Друга полоцька князівна, а Полоцьк — місто де жили кривичі, surprise, surprise — слов’яни. Ну і чоловіки же слов’яни: Володимир, Святослав, Ярослав.
А то, якщо вам вірити, то виходить, що німець Карл Петер Ульрих, який став імператором Петром 3 (лол) + нащадки фіноугорських племен мають більше відношення до давньослов’янської держави, ніж Хмельницький, Залізняк, Богун, Сірко так купа інших людей, пращури яких жили тут віками.

П.С. Не те щоб я думав, що кровна лінія від Рюриковичів має якесь значення — це більше для росіян царь має бути справжнім. Але прочитав про Романових — так вони взагалі не прямі нащадки, перший був якимсь двоюрідним племінником по лінії дружини. Тепер ясно, чому так у імперців пригорає :-D

Перша скандинавка, є ж теорія, про скандинавське походження Київської Рус

Ну этак до Мономаха вся знать ассоциировала себя со скандинавами. Для Вас это открытие?

Володимир

С матерью Малушей понятно какой национальности © Данилевский

А то, якщо вам вірити, то виходить, що німець Карл Петер Ульрих, який став імператором Петром 3 (лол) + нащадки фіноугорських племен

Доля финно-угорских племен в формировании населения России очень мала. Татар гораздо больше.

Хмельницький,

Польский шляхтич западнославянского происхождения, всю жизнь корефанившийся с крымскими татарами (не подосрал бы под Берестечком — была бы столица у нас в Бахчисарае)

Горшочек не вари. До дискуссії з вами, я от реально думав, що 1. Романові — прямі нащадки Рюриковичів і відповідно мають право на престол -> виявилось, що взагалі зв’язок через дружину якогось з московських Рюриковичів і то двоюрідній племінник. Боюсь, що якщо копати далі, то можна накопити на якийсь улус, або Чудь. Хоча якби таке десь було, російьскі та совєцкі історики/археологи вже би це підфіксили.
2. Рогнида — дочка якогось половецкього хана -> виявилось, що дочка князя кривичів, можливо має теж скандинавські корні.

Ну этак до Мономаха вся знать ассоциировала себя со скандинавами. Для Вас это открытие?

Та наче я раніше вже писав про скандинавську теорію. Яке відкриття?

С матерью Малушей понятно какой национальности © Данилевский

Не зовсім зрозумів цей пасаж. Спочатку навіть подумав, що це звичайний антисемитізм. Ну є дві теорії — за однією древлянка, за іншою за яку топлять в Кремлі з Новгороду, оскільки

В. Н. Татищев считал Малка Любчанина купцом из балтийского Любека. Поддержала это предположение и Т. Берштам[13]. Она обратила внимание на известие В. Татищева о существовании древнего Новгородского герба с изображением головы вола — «подобного мекленбургскому». По мнению В. Татищева этот символ принадлежал славянам, которые переселились в Новгород из окрестностей Любека.

Ну себто десь схожий герб — значить 146% воно. Якби наводить на роздуми. В будь-якому випадку слов’янка.

Доля финно-угорских племен в формировании населения России очень мала.

Ну Москва побудована на їх території.

Польский шляхтич западнославянского происхождения, всю жизнь корефанившийся с крымскими татарами (не подосрал бы под Берестечком — была бы столица у нас в Бахчисарае)

По-перше, як іронично, що це пишите ви і самі стверджуєте, що Москва сподкоємиця Русі, хоча вона якраз значно зміцнилася при монголах, ба більше того, деяких час платила дань прямо Кримському хану. По-друге, походження невідоме, а ви написали наче він поляк. Так само можна написати про московського царя, що він васал кримців. :-D
По-третє, там же не тільки Хмельницкьий був. Був Богун, Сірко and many more. Особливо Сірко корефанився з Кримськими Татарами :-D

Шё то опять не сходится хлопцы, смотреть сюдою=>www.youtube.com/watch?v=piBp1RGPjGQ
=>www.youtube.com/watch?v=8rQDMLwi8As

По-перше це ж Толочко — історик прикормлений рашкою, який став академіком, ще в совку, якби тут все ясно.
І навіть за цого словами все якраз сходиться. Слов’яни були ще в Новгороді, Москва — фіноугорські племена. Глянь будь-яку карту розселення слов’ян — 10 століття.

Я никого подлавливать не собираюсь,просто есть инфа, про которую я не знаю.Нечитал еще, эту книгу,времени тоже нехватает,если хлопцы кто читал поделитесь мнением...Чья она княжна так и не понял с вашего поста...

надо было книжки читать в школе, историю Украины)
Анна Ярославна — дочь киевского князя Ярослава Мудрого, была выдана замуж за французского короля Генриха I, родила короля Филипа I

Я книжку другую имел ввиду, Ивана Билыка Меч Арея, а так у меня пятерка шё в школе шё в универе, по истории. Я уточнял, чья она княжна украинская, из древнего рода укров, человек мне так и не ответил...В книжках каждый автор посвоему описывает, приводя спецефические научные подтверждения того или иного исторического события...Выше ссылочку бросал про римский город Киев, получается шё ему тоже больше чем 1500 лет...

она — предок современных украинцев, так же, как и (частично), россеян, а также современных французов (так как родила им пару королей и графов)

ак же, как и (частично), россеян

Яке вона відношення до татар чи мокши має?

а від того часу, як ії батько був великим князем новгородським та ростовським

Те що Київ контролював не руські племена не робить Ярослава представником тих народів

укров

Звідки цей термін взявся?

Там прям одразу сказано, що це міф

Исторически достоверные укры (Uchri), они же — укране/вукране/укряне (Ucranі, Vucrani) — славянское племя (союз племен?), населявшее бассейн реки Укер/Иккер (нем. Ucker/Uecker) в междуречье Одера и Эльбы.

Це не означає, що вони не мають ніякого відношення до нас
Просто немає прямих доказів

Тим більше, що термін нація вигадали сильно пізніше і ті часи було тільки умовне приналежність людини до якого роду-племені-етносу(?)
І в ті часи точно були руси

А московітів ще не було
xD

ти хоча би читав, що вкинув, троль?

Вопрос был откуда взялся подобный термин- я ответил, легенда, миф. или было это на самом деле, утверждать не берусь. Вот так то хлопцы!

яка згодом стане королевою Франції

Иль-де-Франс, если быть точнее © Данилевский.

Московського царя, а його нема вдома, та й Москви ще нема.

То то дочь Ингегерды и внучка Рогнеды точно себя украинкой ощущала

То то дочь Ингегерды и внучка Рогнеды точно себя украинкой ощущала

Ясно що ні. Ясно що дочка Ярослава Мудрого, внучка Володимира, правнучка Св’ятослава вважала себе коренной Москвічкой.

Ясно що дочка Ярослава Мудрого, внучка Володимира, правнучка Св’ятослава вважала себе коренной Москвічкой.

А это вы откуда взяли? Из своих споров с воображаемыми оппонентами?

территориальные претензии

В принципе есть украинская земля, международные договора.

А есть гопники, дикари и варвары (Россия и ее союзники), которые нарушили все письменные международные договоренности и пытаются разрушать цивилизованные механизмы.

А теперь эти «братья» требуют каких-то гарантий чего-то. Зачем они им? Они наплюют на любые.

слухай, чоловіче, а що це ти так швидко перевзувся? Ще тижня два тому писав про «треба домовлятися з Росією». Де ти брешеш: тоді чи зараз?

Навіть пам’ятаю, що приблизно писав. Україна могла би прогарантувати «не вступати в НАТО» за умови, що Росія та її союзники (США та Ізраїль) заберуть всю свою агентуру з України і виведуть війська з ОРДЛО.

Іноземна агентура, на мою думку — це десь 80-90% сучасного політичного істеблішменту.

Загалом вважаю, що Росія, Ізраїль та США розігрують велику політичну комедію в Україні. Це ключові гравці в політичній системі України.

Вас не дивує наприклад чому в перемовинах по ситуації в Україні не приймає участь Ізраїль? Хоча Ізраїль має дуже тісні стосунки як з Росією (Путіним), так і з США (Трампом / Байденом).

У нас більше 50% вищого керівництва прямо або опосередковано маю тісні контакти з Ізраїлем, більшість одіозних олігархів в пошуках захисту їдуть в Ізраїль.

Я би на вашому місці уважно дослідив хоча би офіційну біографію усіх ключових гравців в ЗЕ-команді, а також маршрути різного роду відряджень ключових політичних та олігархічних осіб.

А ще перегляньте біографію ключових більшовиків, засновників НКВС, Комінтерну та керівництва СРСР з 1917 до 1939 років, їх місця проживання та «пролетарську» діяльність до 1917 року.

Почніть з «вождя пролетаріату», майстра «серпа та молота» пана Леніна, який тусив в Цюриху, Парижі, Лондоні. Наприклад, що робив Троцький в Нью-Йорку. І чому в Нью-Йорк їздив нещодавно пан міністр Федоров.

Ти пишеш, що рашка плює на угоди, але перед тим пишеш, що треба умову їм поставити. А це теж, по суті, угода, на яку, сюрприз, теж наплює рашка.
А Ізраїль надто зайнятий підлизуванням рфії та скавчанням на пекельну ходу з нагоди річниці дня народження Бандери.
Про комедію детальніше, будь ласка, дуже цікаво.

Ти пишеш, що рашка плює на угоди, але перед тим пишеш, що треба умову їм поставити.

В цьому дійсно є парадокс. Вимога — забрати всю свою агентуру (не лише російську, ізраїльську, американську) з України і вивести війська з ОРДЛО для початку. Якщо це реально коли-небудь станеться з України виїдуть 2/3 складу Верховної Ради, більшість олігархів та різних сучасних «лідерів суспільної думки».

Бо, на мою думку, лише такі вчинки покажуть чи готові США, Ізраїль, Росія будувати цивілізований світ чи вони хочуть продовжувати політичні трагікомедії та безкінечне повторення історичних кошмарів зі століття в століття.

Стосовно Ізраїль — це надзвичайно потужна та впливова держава світу, адже вона спирається не лише на внутрішні сили, розвідку, армію, але і на всю міжнародну європейську спільноту, а вона надзвичайно потужна (як політично, так фінансово-економічно) як в США, так і Росії.

Можете наприклад послухати та подивитись виступи прем’єр-міністрів Ізраїля (як теперішнього, так і попередніх), де вони висловлюють повну підтримку Росії у трактуванні підсумків 2-ої світової війни (хоча цивілізований підхід — це прирівняти більшовиків та фашистів, як злочинців проти людства, свободи та прав люди, бо вожді СРСР з 1917 по 1952 роки вбили куди більше людей ніж фашисти як своїх, так і чужих).

І одночасно разом з цим кажуть, що США — їх найближчий, стратегічний партнер.

Согласен лучше домовляться, чем воевать!Тем более с Россией!

Зважаючи на те, що державою де-факто керує «оманський» пан Єрмак (це персональний помічник такого собі Ельбруса Тедеєва, підопічний пана Савлохова — можете навести базові довідки who is who), то важко уявити «рівень» вищого командування українськими збройними силами.

Де-факто політична верхівки України ......

Насправді в умовах чесної конкуренції українці наваляють не лише росіянам. Але сучасна ситуація в світі цього не передбачає.

Ми це неодноразово робили в усіх сферах, де існує чесна конкуренція.

Насправді в умовах чесної конкуренції українці наваляли не лише росіянам, що ми неодноразово робили в усіх сферах, де існує чесна конкуренція.та ну шё вы такое пишите, вы в это сами верите...

Зважаючи на те, що я пишу під власним іменем, відкрито та публічно, а ви без фото, з дивним ніком замість того, щоб висловити свою точку зору, заперечуєте мою — то безсумнівно.

Тому власне ви ховаєтесь по кущах та за підставними особами-маріонетками, бо ви ненавидите та не витримуєте чесної конкуренції.

Це досить добре видно по тим сферам діяльності людства, де все ще існує якась мінімальна, чесна конкуренція.

Наприклад, команді або індивідуальні види спорту.

Найкращий тенісист — серб, іспанець, швейцарець.

Найкращий футболіст — поляк, аргентинець, португалець.

Футбол ЧС-2018 — Франція (складена з африканців), Хорватія та Бельгія.

Шахи — норвежець, іранець, китаєць.

Найкращий боксер — американець, мексиканець, українець, чеченець.

Де там росіяни?

Найкращі автомобілі — німецькі, італійські, британські, американські, японські.

Найкращі літаки — американські, японські, бразильські, французько-німецько-італійські.

Де там хоча би щось російське?

Там де існує чесна конкуренція праці, творчості та зусиль індивіда — росіяни (та їх ідеологічні «брати») лише волають про міфічне «вєлічіє».

Ще тижня два тому писав про «треба домовлятися з Росією». Де ти пиздиш: тоді чи зараз

Везде. Настоящие патриоты всегда учат жизни тех, кто здесь, сами будучи в Чехиях, Словакиях и Канадах.

Тут у вас типичный, ватный прокол. Сейчас в Украине.

Но де-факто Украина находится в режиме политической оккупации, так что пребываю тут в режиме внутренней эмиграции.

Только у нецивилизационных дикарей, коим вы видимо являетесь, место физического расположения человека что-либо означает.

Например, всемирно известная украинка Квитка Цисык, всю жизнь прожив в США, сделала для украинской музыки в десятки раз больше чем местные Монатки-Лободы-Лораки вместе взятые за сотни концертов в Украине.

То, что кто-то из украинцев уедет в любую страну мира и там сможет реализовать себя как личность — это, считаю, супер.

А вот дикари, вроде вас, требуют чтобы кто-то гнил / прозябал в какой-то глуши (где годами правят различные бывшие комсомольцы, кремлевские кроты и про-ватные персонажи) — чтобы такие как вы себя почувствовали довольными.

Как можно помочь своей стране, своему обществу, своим согражданам, если человек не может реализоваться сам?

Есть украинские люди, которые реализуются в Украине, есть те, кто хорошо реализовался в Австрии, США, Канаде, Англии.

Действительно можно вспомнить, и вспомнить что Москва, это пограничная деревня, и оттяпать Украине ее земли у росии

А как же право народов Кавказа на самоопределение?

www.meme-arsenal.com/...​d6b23b322ead711c502d6.jpg

Вот еще решение суда, там это напрямую это говорится www.interfax.ru/russia/510270

Нічого не видавало в Штільреці шпигуна, окрім парашута, що волочився позаду

К сожалению вынужден Вас разочаровать, я не агент Путина, и русский диверсант...Факты вещь упрямая хлопцы...

А також, згідно рішень російських «судів»: Сенцов — диверсант, всі члени Меджліса — терористи, Балух — терорист-диверсант, а Клих — диверсан-терорист. І всі воювали в Чечні, Афгані, Сірії та Тувалу.

І талібан не терористи, хоча типу заборонені :D

ага і ще в Афгані воював за маджахедів, а у В’єтнамі на стороні південого В’єтнаму.
Блін, ну хоч трохи сортуйте інформацію.

А, і цього вже не було? І Корч не воював? «Іхтамнєт» українською. Прикольна позиція...

А, і цього вже не було? І Корч не воював? «Іхтамнєт» українською. Прикольна позиція...

Я хз. Ярош каже що не воював, РенТВ каже що воював і показує якогось лисого чела у поганій якості, який не схожий на Яроша. Я тут більше Ярошу вірю, ніж РенТВ. А ти?

Да понятно хлопцы все, если он официально признается шё воевел он сядет по статье наемничество. Кому такое надо?

Корча коли спитали, він сказав — «я там займався етнографією» :)
Це ж кримінальна міжнародна стаття.

Корча коли спитали, він сказав — «я там займався етнографією» :)
Це ж кримінальна міжнародна стаття.

Корч наще ще ж в Придністров’ї воював проти румунських фашистів. Що там Придністров’я чи рашка його не об’явила в розшук? А блін, ето же другоє. :-D
П.С. Доречі а Гіркін, Порєчніков і т.д. сидять в рашці? Це ж кримінальна стаття, всі діла.

Закон как дышло, куда повернул туда и вышло...

Ну так-то можна сказати, що і ви воювали в Придністров’ї, на Донбасі. А коли напишите, що це маячня, то

Да понятно хлопцы все, если он официально признается шё воевел он сядет по статье наемничество. Кому такое надо?

Вы меня против России не подписуйте, я мирный чел, и нехочу попадать на сайт российский миротворец...

Яценюк в Чечне то мемчик который придумали Раша СМИ, а именно Ярош там движевал, он в каждом своём интервью говорит непосредственно в боевых действиях не участвовал, но он там был, как и УНСО, потому что они наёмники. Сейчас то Ярошу вообще всё побоку, он местечко под министром обороны себе заимел, и сидит себе помалкивает.

но он там был, как и УНСО, потому что они наёмники.

Ну от пряма мова Яроша: www.youtube.com/...​XY04&ab_channel=hromadske

Странно, еще недавно ими вся Украина восхищалась.
Видимо когда пошли против вальцмана в 2015-м, то сразу стали агентами Кремля.

Знать русский язык нужно. Но лучше английский, немецкий, французский, итальянский, испанский, арабский, японский, китайский, фарси, латынь.

А вот чтобы построить Украину русский язык вряд ли поможет, скорее наоборот (каталонцы, баски, словаки, чехи об этом хорошо знают). При помощи русского языка Украину и украинское общество построить и развить невозможно.

У вас все время будет получаться какая-то .....ро(у)ссия.

Кстати, вы можете посмотреть какие права например есть у татаров, башкиров, осетин и морды в самой России. Их там миллионы. Думаю, что вряд ли вы хотя бы один раз слышали татарский язык на ведущих российских телеканалах.

Россия — это империя, солянка народов. А русский язык — это основной инструмент унификации (ликвидации) народов, их уникальности и самобытности.

баски

Только баскам не говорите про русский язык. Морду набьют сразу же.
Ирландцы тоже.
Не любят что одни, что вторые сказочек о дружбе с бандеровцами

Ви справді не розумієте різницю між доброю волею людей на фронті і примусом спілкуватись російською ТА ДИСКРИМІНАЦІЄЮ україномовних в компанії Андерсен Лаб?
Щось я жодного разу не чув від наших бойців, що комусь в АТО/ООС забороняли розмовляти українською.

В Правом Секторе тебя тоже не поставят командовать отделением в котором половина не украинцы, если ты не знаешь русского. Потому что банально ты не сможешь объяснить им что делать.
Но это чисто гипотетическая ситуация, так как в Украине русский знают все.

ТА ДИСКРИМІНАЦІЄЮ україномовних в компанії Андерсен Лаб?

Им никто не запрещает говорить на украинском, просто требуют знания русского для некоторых проектов где команда из Белоруссии, Казахстана, и России, в курилке, на корпоративах, и с украинской командой можешь на украинском говорить.

Щось я жодного разу не чув від наших бойців, що комусь в АТО/ООС забороняли розмовляти українською.

Блин, еще раз, я не говорил что запрещают, тебя просто не поставят командовать отделением или взводом где большая часть не знает украинский, но обычным бойцом или командиром отделения где все украинцы сможешь воевать.

У мене зараз більше питання, хто всі ті люди, і що вони там роблять у 2022.

Та ясно, на фронті взагалі всі російською говорять, братва нє стрєляйтє друг друга, враг нє в крємлє — нічого нового.

Тут дело не в зраде, а в чистой эффективности. Когда тебе дадут отделение состоящее из кавказцев, белорусов, молдаван, и русских, я посмотрю как ты с ними на мове будешь говорить.

«во всем Ближнем Востоке» і «восточной Европе» його знають переважно колишні студенти, що навчалися в СРСР і яким зараз десь 60-70 років, і їхня кількість, насправді мізерна, і постійно зменшується у порівнянні до кількості молодого місцевого населення, що знає англійську. Тому рос. мова ніякий не «международный язык на трех континентах» та й ніколи ним там не був навіть у часи холодної війни.

Говорив з поляками знайомими.

Кажуть, що російську в школі викладали, але ніхто її не вчив. Бо мова окупанта.

І хто там у першій штурмовій роті правого сектору розмовляє російською? Можливо Дмитро Коцюбайло, Давінчі?

Бот зареєстрований лише у 2022 році — іди на***!

Лично Давинче я не видел, но его ближайшее окружение, с которыми он вчетвером защитил шахту Бутовку от роты террористов, внезапно говорят на русском.
Логично что сам Давинче им приказы ставит на русском, так как украинский они не поймут.

Бот зареєстрований лише у 2022 році — іди на***!

Я тут давно, и все меня давно знают, просто это новый акк.

А на Ближнем Востоке, кроме Израиля где по-русски говорят, официанты в ю Шарм ель Шейхе?

Во всяких Турциях и Египта везде где я был, я пытался говорил на английском, но меня всегда поросли перейти на русский, ясли что разговорный английский у меня C1, и я там не бекал и мекал, а четко говорил.

Бляха муха, які «больше половины бойцов добровольцы из бывшего СССР»? Ви там були? В якому підрозділі там «больше половины бойцов добровольцы из бывшего СССР»? Що заставляє таких як ви нести таку брєдятіну з такою впевненістю?

Та где угодно, у Давинче в первой штурмовой, у Кулибина.
Можешь нагуглить фейсбуки этих подразделений, и сам глянуть.
Там половина явно не славяне, а половина славян из Рашки и Белоруссии.

Конекретно, хто у Давінчі із Рашки і Білорусі? Давай позивні.

Может еще реальные имена и фамилия?
Приедь к ним на базу и сам посмотри, или проскроль всю историю в Фейсбуке у роты или Давинче.
Кстати сама база там в глубоком тылу, где с тобой точно ничего не случиться, так что можешь реально приехать, а перед этим написать или позвонить им, и спросить что и надо, и купить.

Зрозуміло все. Мені можеш не розказувати, я сам рік в провів в аналогічному підрозділі тільки УДА. Зі мною був хлопець, який раніше був у Давінчі(Кай) і я твоє балабольство провірить можу в 2 секунди.

Кая я тоже знаю походу, это молодой высокий парень, который пришел в ПС в 2016-м, а до этого по малолетки отсидел? Так он сам присутствовал на полит информации, где русские спорили с замполитом, о том, что «Украина для украинцев» это неправильно, и Украина должна быть государство для всех наций, и им ничего за это не сделали.

УДА

Ну у вас УДА может русских и не было вообще, в ПС были.

Да, це він. Так якщо ти там був, то скажи скільки було українців і неукраїнців в відсотковому відношенні?
У нас росіян було аж 2 чоловік. Були чеченці, але вони були окремою групою, тому відношення до статистики не мають.

Украинцев 40%, 5-10% русские и белорусы, 50% кавказцы, и граждане других восточных стран бывшего СССР.

Окей. Вибачаюсь за грубий тон. Можливо у Давінчі там дійсно дружба народів. Чекаю на відповідь. Але як мінімум у Гонти і в Сапсані такого не було.

Вообще контора сама по себе херовая, продают джунов как синьоров, и пиздят что есть бенч, а потом всех выгоняют.
А про язык это не зрада, во многих лидерах рынка, часть команды может быть из Белоруссии, или Казахстана, из Израили и Канады тоже может быть много русскоязычных, а английских все знают хреново, и банально продуктивнее внутренние митинги делать на русском, так как на английском это дольше времени займет, и еще есть шанс что не так поймут.

Зрада, бо змушують українця в Україні перехрдити на російську. Також в поточному історичному контексті мова є зброєю. Потім російська компанія буде всім розповідати, що у ній українці легко переходять на російську, і взагалі ми братній народ.

змушують українця в Україні перехрдити на російську.

На английский можно?

Звичайно, це ж мова міжнародного спілкування. Обираєш між світовою спільнотою і північно-східним ex-ussr.

Почему на русском нельзя? При чём речь-то о ФОП которому этот язык нужен для консультаций.

Це вже не про мову. Через ексклюзивність вимоги тут питання фактично зводиться до «чому з росіянами не можна?».

А почему «не можна»? Очень даже можно, если деньги есть. И да, на мнение национально озабоченных наплевать, пусть хоть повесятся — их же никто силой не тащит

Я, звичайно, можу перейти на рівень пояснень «як для дитини», але щось не маю ентузіазму. Якщо гроші платять, то можна, я згодний.

Ты-бы себе пояснил зачем нужно государство, если не главная его цель — благополучие граждан?

Окупанти багато благополучія принесли?

Зате всіх навчили російській мові, це правда.

Окупанти багато благополучія принесли

Основали практически все институты, в которых учились ИТшники с ДОУ.

Можна перелік інститутів, які ви заснували?

А я вам наведу перелік тих, які були засновані до вас.

Мне, конечно, приятно отношение на Вы, но я никаких институтов не основывал.

Мммм то вони лише інститути будували, та? Ой, ну прямо чудо, а не окупанти. Дайте два. (табличку «сарказм» показувати?)

Могилянку, тоже основали рабочие и крестьяне?
Мне «совки» в свое время в хрущевки пальцем тыкали мол — «советская власть тебе дом построила — бесплатно»
На что всегда был ответ: почему в «америках» советская власть строила жилье лучше? Ведь больше никто ничего кроме неё не строил...
Аналогию с универами проведите сами.

За те, що забрали землю і депортували власників також треба дякувати?

Могилянку, тоже основали рабочие —и крестьяне

Ждал этого вопроса.
Нынешняя Могилянка к той, что захирела после основания Харьковского Университета, не имеет отношения.
А вот к политучилищу, чье здание она занимает — еще и как.

А вот к политучилищу, чье здание она занимает — еще и как.

І яке ж? Окрім того що знаходиться в будівлі, яку під нього віджали у «старої могилянки»?

Знову ж Могилянку заснували вже наче після незалежності.
КПІ — ще за царя. Але культурна клоака КПІ — це окрема історія.
КНУ теж до совєтів.
Львівська політехніка теж наче 19-е сторіччя.

Універ 17-е.

А ще у Львові був підпільний університет за Польщі, його також не москалі організували, як не дивно.

Давайте, я перефразирую. Кроме комунистов строил в мире кто-то универы или нет? Вопрос риторический, конечно. По этому, комунистов и капиталистов, можно сократить для упрощения уравнения.

К примеру, все книги по которым я учил математику, физику, технические дисциплины помимо программирования были изданы в СССР

Фейнманівські лекції з фізики видані в СССР.

А де написані?

Бурбакі також великі російські математики?

Фейнманівські лекції з фізики видані в СССР.

Савельев, вот учебник!

Будь вы, Англичанином, хвалили бы королеву и английские учебники и оксфорд.

Увы, в одну реку нельзя войти дважды. В неё даже один раз нельзя войти — в каждый момент пока ты в ней находишься это будет уже другая река. Поэтому нельзя сказать, что было бы если бы да кабы.

Я русский, живущий на Украине мои учебники написаны в СССР и это неплохие учебники. При этом за всё время существования независимой Украины я не знаю ни одного нормального издания книги по математике спонсируемого государством. Учебники о том как «родину любить» это да — это пожалуйста. По математике ничего нет

А скільки сучасних українських видань пан прочитав?

Так нуль прочитал — нет ничего. В России вот издают

Про які саме підручники йде мова? Приклад?

К примеру, по матанализу. Кудрявцева, или что-то фундаментальное по геометрии. Или что-то уровня авторства Е.С. Вентцель по теории вероятностей.

Про научно-популярные книги, например авторства Н.Я. Виленкина я вообще не говорю. Или Понарина(это по геометрии).

уже очень давно в каждом уважающем себя универе книжки по физике, матанализу и пр. от местных университетских профессоров (на украинском)

БУГАГА!

Чо?

Так и есть.

Правда они еще иногда являются частью «коррупционной» составляющей, когда, к примеру до зачета без такого учебника не допускают. Но это уже другая история.

Про научно-популярные книги, например авторства Н.Я. Виленкина я вообще не говорю.

Це добре, що не говорите, бо Віленкін помер в 1991 році, тобто сумнівно що він би щось написав.

Кудрявцев та Венцель — це теж радянські математики.

Или Понарина(это по геометрии).

Іпу хто це. Якщо говорити про геометрію, то чому Кушніра тоді не згадуєш? Він наче ще живий і видає книги.

Ну, если говорить о Исааке Аркадьевиче, то он замечательный но все же школьный учитель. Ко всему же большую часть жизни он прожил при СССР. А книги да, неплохи. Но это книги для школьников. Где учебники для университета?

но все же школьный учитель.

Попарін гуглиться «елементарна геометрія» — тут основна сфера якраз шкільна програма. Яка різниця ким працює людина?

Ко всему же большую часть жизни он прожил при СССР.

А Кудрявцев, Венцель, Віленкін ні? До чого туту це? Ти ж порівнював актуальни стан в рашці і у нас.

Где учебники для университета?

www.mechmat.univ.kiev.ua/...​vna/fakul-tet/biblioteka
Таран теж видана в Україні.

Я русский, живущий на Украине мои учебники написаны в СССР

До речі, а хулі? Нафіка ти живеш в Україні? Переїхав би в МАскву з Миколаїва, все одно ж переїжджати, а там же вся наука. Може дисер зміг би захистити.

Нафіка ти живеш в Україні?

Потому, что оплата большая а цены — низкие

Потому, что оплата большая а цены — низкие

Ти ж на ремоуті та фрілансі. Нах тобі той Київ, в Миколаєві дешевше?

Музеи, театры, спорт

МАсква! Та ще і книжки по математиці видають. Може знайшов би собі крутого керівника :)

А платят мало, а цены выше. И ехать надо. Зачем?

Так это не потому, что они агенты Кремля, а потому что в твоей команде будут разработчики из Белоруссии, Казахстана, России, и английский они могут знать крайне хреново.
И кастюмеру выгодно что бы за 10 минут все обсудили на русском, и пошли таски делать, а не бекали и мекали 2 часа на английском, и еще не понял друг друга, и сделали не то.
Тут никакой зрады и политики, чисто бизнес.

Це їхні проблеми як розробників, що вони англійську мову знають на рівні «читання документації [зі словником]».

продают джунов как синьоров, и пиздят что есть бенч, а потом всех выгоняют.

— так можно сказать про бдоьшинство наших местных контор :)

В лидерах рынка реальный бенч, и не дают офферы до реального оффера от кастомера.

Мабуть для тих хто спілкується російською та не дуже знає англійську — це ідеальний варіант :)

Мабуть для тих хто спілкується російською та не дуже знає англійську — це ідеальний варіант :)

Не дуже, бо все одно у нього будуть проблеми з кар’єрним ростом баз знання англійської. В аутсорсі без знання англійської розвиватись практично не можливо, хіба що засісти у одного замовника з рашки, але тоді вже простіше напряму на того замовника вийти.

Якби ж усі так думали. Нехай люди читають та беруть приклад.

Мабуть для тих хто спілкується російською та не дуже знає англійську — це ідеальний варіант :)

Я на початку кар’єри м’яко кажучи не дуже знав англійську і досить швидко зрозумів, що ідеальний варіант для мене/кар’єри/фінансів — йти на проекти, де якомого більше англійської: часті мітинги з замовником, проведення демо, etc...

Добре що швидко зрозуміли. Нажаль далеко не всі хто вже працює у сфері, навіть розуміюче це, роблять якісь зміни.
Хоча, це життя і шлях у всіх різниться.

Нефига, меня как раз они не взяли, потому что английский хуево знал, а техническое интервью я прошел идеально(тупо на все вопросы ответил) и у меня на тот момент интермидиет минимум был, то есть не полная жопа, а средний уровень по украинскому IT.

https://******.it/?s=andersen
А, взагалі, мені досі комфортніше спілкуватися російською. Проте, моя російскомовність того часу не була приводом для реджекту. Мені було не дуже комфортно переходити на українську — тож я спілкувався на той час російською. Згодом підтягнув мову. До того працював в компанії де була зеркальна ситуація — меньшість спілкувалася українською, більшість російською. В обох конторах були люди, які переходили між двома мовами.

Зараз я можу розуміти польську та білоруську, наприклад. Тож, ми з такими колегами можна спілкуватися російською або українською, якщо їм комфортно.

Якщо українська є приводом для реджекту — то тобі просто пощастило. Ти оминув досить токсичне середовище.

Усе, що я можу сказати: ibb.co/2Ycb6Mg

Взагалі дивна історія: маючи офіси в Україні, хантингом займаються люди з Білорусі.
Та і цю частину (схожу) ми бачили. Що було до того?

До того рекрутерка законектилася зі мною й після обміну кількома повідомленнями прислала копіпасту опису вакансії, а також посилання на презентацію компанії.
Вимоги говорити московською мовою ніде не було.

Чому на самому початку вона не сказала, що українською мовою говорити в їхній компанії не можна, я не знаю. Можливо, надіються натрапити на тих, хто готовий поступитися мовою заради честі працювати в їхній компанії:)

Мне интересно, чтобы сделали власти России, если бы гипотетически представить такую ситуацию.

Китай отжал у России часть Сибири (в родную гавань, там многие земли просятся), убил 14-15 тысяч россиян (смелых и отважных, пасионариев) и шла вялотекущая 8+ летняя война. И тут северно-корейская компания (дружественная Китаю, которая постит ведущих китайских блогеров и лидеров общественного мнения у себя на страничке в фейсбуке) открывает свои офисы в 5-6 городах России за Уралом и нанимает россиян для работы на северно-корейских, монгольских и китайских проектах.

При этом от зауральских россиян (бурятов, алтайцев, хакасов, тувинцев, якутов, чукчей) требуют разговаривать на китайском и пилить проекты для китайских компаний.

Как вы думаете, чтобы делали сотрудники ФСБ в России с такой компанией, ее офисами и руководством?

Аналогія — аналогія

Думаю автору прежде чем начинать гореть нужно было уточнить, почему такие требования. Если это требование распространяется на всех сотрудников, то это конечно дно. Но может быть такое, что команда интернациональная, и все люди в ней знают русский, но некоторые не знают английский и украинский. А ищут сотрудника именно на проект. Тогда это вполне оправданно. Ну не нанимать же им переводчика с украинского.

Но может быть такое, что команда интернациональная, и все люди в ней знают русский, но некоторые не знают английский и украинский.
А ищут сотрудника именно на проект.

А потім проект всьо і у контори купа народу без знання англійської :)
Проблема в тому, що якщо у вас інтернаціональна команда і комунікація не англійською, то ви заганяєте себе в яму (обмежуєте залучення якісних спеціалістів).
Я бачив як в гівно скочувались не лише інтернаціональні російські команди, а і наприклад французькі (угу, вони теж вважають, що їх мову знають всі)

Надо добавить в требования «восхищение Дудем и Варламовым», «любовь к Маскве».

Наверное сувениры-матрешки выдают новым сотрудникам?

Наверное сувениры-матрешки выдают новым сотрудникам?

Інформація яку ніхто не питав:
Мене завжди цікавило чому «ісконно русской» матрьошки немає у народів сусідів росіян (славянє, адіннарод, ось це ось все).
Виявляється тому що матрьошки були скомуніжжені у японців в кінці 19-го (19-го, Карл!) сторіччя.

Та вони регулярно щось десь крадуть. А потім видають за «своє велічіє».

Якщо подивитись, що реально «русскоє» в Росії є реально їх місцевим, то небагато.

Ну не знаю, у них хотя-бы есть национальная идея: Одна половина страны должна сидеть, а вторая охранять :)

Странно, что Россия не создает союзное государство с КНДР и Туркменистаном. У них так много общих «духовных скреп», и даже национальные идеи почти идентичны на практике.

пірамідки з кефіром
пляшки з молоком з фольгою замість кришки
алюмінієвий конструктор
лунохід на батарейках з управлінням

А в каком веке было бы нормально?

Виявляється тому що матрьошки були скомуніжжені у японців в кінці 19-го (19-го, Карл!) сторіччя.

ніт. це їхня тема

В азіатів все було складніше — треба було не пошкодити зовнішні шари.

А matryoshka це суто російська тема. В них не дуже багато ідентичності. Не віднімай в них останнє.

Ну тобто є легенда за японського чувака, але насправді є китайські (та японські) вкладки виздоблені сзовні — і вони дійсно круті. А матрьошка стала популярною саме як частина російської культури незважаючи на оригінальний міф

Так само як «балалайка» це монгольский музичний інструмент

Еволюція «матрьошки»: i.imgur.com/ROzF0OA.jpg

Но может быть такое, что команда интернациональная, и все люди в ней знают русский, но некоторые не знают английский и украинский.

Все равно бы накидали на вентилятор.

Очередная антиреклама Украины и фрилансеров из нее для потенциальных инвесторов и заказчиков.

Чергова позиція захисника ґвалтівників. Вони самі винуваті! Нічого нового. Шовінізм в повний зріст. Нам не потрібні замовники, які не поважають Україну та українців.

Зрадників б’ють першими. Обидві сторони, при чому.

Нам не потрібні замовники, які не поважають Україну та українців.

Можете еще дома выключить отопление и горячую воду, которые производятся с помощью рос газа. Хлеб и т д тоже делаются с его помощью.

Электричество тоже частично импортируется из России и Беларуси.

Я не можу розрізнити або розділити газ в трубі. Мав би можливість — не купляв би.

Я не можу розрізнити або розділити газ в трубі. Мав би можливість — не купляв би.

Дешевая отмазка.

Тру крайне националистический патриот не допустил поступления с его оплат даже копейки в бюджет того, кого считает врагом и оккупантом его страны.

Сперва спонсируете ваших врагов, а потом уже начнете нападать на его стороне? Будут фразы на подобии: «Я не рассмотрел, что был не на той стороне. Знаки отличия были плохо видны — не было возможности различить».

Ох, уж этот дешевый диванный патриотизм и накидывание в интернете на компании.

при чем тут украинофобия, к тому какие пожелания/требования ставит компания. Начнем с того что компания исконно белорусская с представительствами в Украине, и так как это аутсорс/аутстафф, у тебя команда в 99% случаев не представлена в одном офисе, и тебе нужно работать и находить общий язык со всеми, с тимлидом из Гомеля, дизайнером из Питера, тестером из Минска и архитектором из Харькова. Проработав в прошлом в этой компании 4 года могу сказать что притеснений по какому либо принципу языка и национальности нету, тебе никто не запрещает разговаривать на твоем языке, но будь добр на общих колах и общих чатах общаться так, чтобы тебя понимали все.

p.s. когда приходит работодатель из Англии или США вонь такая же подимается что они не хотят разговаривать с вами на украинском?

p.s. когда приходит работодатель из Англии или США вонь такая же подимается что они не хотят разговаривать с вами на украинском?

Шум поднялся, из-за требования компании рашанзкого. И это, в укро-офисе на 6-й год войны.

Шум поднялся, из-за требования компании рашанзкого

Ненависть лечат

Ненависть лечат

Бан рашанзкого в деловой сфере — это элементарная гигиена на государственном уровне.

К тому же, это выгодно.

Зачем оно мне? Пусть валят куда хотят

А между тем, Владимир, ответьте честно хоть самому себе. Вы декларируете, что запрашиваете с клиентов от 60 баксов/час. И много среди клиентов рашанзов?
Сомневаюсь. Даже если бы и были, то вы сами отлично знаете, что рашкоклиенты это 1) конфликты-споры 2) неоплаты 3) за копеечные суммы. В общем, работать с такими — себе дороже.

В итоге, укро-бизнес лишъ выиграет — если государство сделает полный бан любой деловой активности укро-компаний с рашко. После чего, укро-компаниям (кто ещё не начал), придётся искать клиентов/баблос в других местах. И получать существенно большие суммы, с куда меньшими проблемами.

. И много среди клиентов рашанзов?

Ты не поверишь

если государство сделает полный бан любой деловой активности укро-компаний с рашко.

И я первый положу болт на этот запрет

Кому инетересен этот кожаев, пусть валит куда хочет

Это правильно: нет меня, налогов тоже нет

Весною буде 8 років як зайвохромосомні почали агресію

и тебе нужно работать и находить общий язык со всеми, с тимлидом из Гомеля, дизайнером из Питера, тестером из Минска и архитектором из Харькова.

А потім додається девопс з Софії, Єревана, Кракова або Таллінна і всьо :)

p.s. когда приходит работодатель из Англии или США вонь такая же подимается что они не хотят разговаривать с вами на украинском?

Десь в 2005 спілкувався з конторою де офіційно в офісі розмовляли лише англійською. Тоді я вважав, що це дуже круто і не розумів чому вони за це вибачались і наголошували, що готові оплачувати курси англійської для різних рівнів. Розуміння таких речей приходить зі зрілістю, яка не завжди приходить з віком.

UPD
Підтримали: Dmitry AnatolyevichКарина Бабенко
---
Вгадайте де працюють ці люди :)

английский для общения внутри конторы — это очень хорошая практика.

английский для общения внутри конторы — это очень хорошая практика.
Тоді я вважав, що це дуже круто і не розумів чому вони за це вибачались і наголошували, що готові оплачувати курси англійської для різних рівнів. Розуміння таких речей приходить зі зрілістю, яка не завжди приходить з віком.

Вот интересно — а если на проэкте русскоговорящие, которые НЕ из России и они не понимают украинский. Тогда как? Я не пытаюсь как-то «поддеть», мне правда интересна «логика»!.

Вот интересно — а если на проэкте русскоговорящие, которые НЕ из России и они,не понимают украинский. Тогда как? Я не пытаюсь как-то «поддеть», мне правда интересна «логика»!.

Ні, вам не цікава логіка, ви пробуєте довести правомірність ідей які у вас в голові :)
В контексті моїх повідомлень росія взагалі не згадувалась, про «русскоговорящіх» (доречі в російській мові немає такої конструкції) я теж не говорив.
Ви просите мене пояснити логіку в контексті який ви собі вигадали і дали мені лише якісь уривки.

Немного забавляют ваши натужные потуги мне нахамить. Не старайтесь не получится. Хамство — это прерогатива низших слоев. А ответа я не получу, я уже понял. По-поводу «мудрости» — в силу вашего возраста Вы понятие не имеете — что такое мудрость (если картинка в вашем профайле соответстует реальности). Хотя с другой стороны, можно расценивать ваш комментарий, как комплимент — видимо я еще недостаточно стар. Всего хорошего.

По-поводу «мудрости»

А хто говорив про мудрість?

Немного забавляют ваши натужные потуги мне нахамить.

Ржака в тому, що я вам хамити навіть і не пробував, так само як і не говорив про мудрість, рашку чи російськомовних :)

У вас в голові вималювалась якась проблема, сформулюйте її.

Всего хорошего.

Ліл, до цього не дочитав, Правильно так:
С вамі всьо панятно. Больше не а чем разгаварівать Пращайте. Точка :)

английский для общения внутри конторы — это очень хорошая практика.

Причому це win-win для всіх і в першу чергу для кодерків, тому що не забуваєш та прокачуєш англійську. Я коли вибираю де працювати, то чим більше англійської тим краще.

вони вивчать свій кодерський інгліш, який ніде в світі не будуть толком розуміти.

Співробітники компанії усіляко підтримують відверто ватні коментарі від ботви у ФБ, тому усі офіційні заяви керівництва офіційно ідуть у сраку.

общаться так, чтобы тебя понимали все.

Мне вот интересно, а сколько россиян (российского и белорусского менеджмента) и российских / беларусских компаний, работающих в Украине в сфере производства продуктов и услуг для граждан Украины (внутренний рынок), сознательно учили украинский язык с 1991 года?

Учат ли вообще россияне или беларусы в Украине украинский язык, чтобы их понимали граждане Украины? Сколько из них гнулось под украинское пространство в Украине, посещая курсы украинского языка в Украине?

Пишу на русском, чтобы меня понимали.

п.с. На страничке компании в фейсбуке интервью с товарищем Варламовым, одиозный блогер (латентный украинофоб), который мягко говоря или заблудился (что вряд ли), или опять заврался касательно Украины в своей недавнем, нашумевшем выпуске.

Страничка в фейсбуке довольно четко указывает, что компания «ориентирована на Маскву, Рассию» и восхищается Варламовым, Понасенковым, Дрозродовым и другим масковскими персонажами.

Если принять за вводное, что деньги для бизнеса — это главное, то с точки зрения бизнеса, разработчики в России сейчас существенно дешевле. Поэтому довольно странное и сомнительное решение открывать офисы в Украине, вместо того, чтобы открыть их в России.

Разработчики в России хуже уровнем и не знают, английского

Сомневаюсь, что в Екатеринбурге, Уфе или Новосибирске ситуация с техническими специалистами хуже чем в Одессе, Чернигове или Черновцах.

Россия (вместе со своими союзниками) пытается банально все толковое и важное скупить в Украине под корень.

Раньше они морили голодом, а теперь все скупают, показывая какие они крутые.

Это два полюса одной и той же финансово-экономической экспансии.

Когда они все и всех скупят и купят + запустят ДіяСіті и похожие реформы — тогда они перейдут к второй части марлезонского балета, а именно тотальному экономическому диктату и шантажу.

В принципе, это все довольно очевидно для недоразвитых экономических систем, которой несомненно есть современная Россия.

Не сумнівайтесь — гірше
Особливо з англійською

Можливо через комплекси, що їм по телебаченню навіюють

А всіх пристойних миттєво висмоктує яндекс і ко

PS: і це була тенденція, ще до 2014 (може і навіть 2008)

PPS: Кожаєв каже, що рускіє ніочєнь
OMFG

PPS: Кожаєв каже, що рускіє ніочєнь OMFG

Это надо сохранить как историческое событие :D

Сомневаюсь, что в Екатеринбурге, Уфе или Новосибирске ситуация с техническими специалистами хуже чем в Одессе, Чернигове или Черновцах.

Намного хуже. Оттого и пытаются заманить всё что движется из Украины.

Вони все скуповують або напряму, або ще раз якісь «люксембурги» чи «нідерланди». Банки, телеком, торгові мережі, ресторани, ЗМІ, інтернет-провайдери, тощо.

Коли скуплять до рівня монопольного контролю ринку (або до картельної змови), то будуть зразу диктувати свої умови в певних галузях.

Вони будуть поводитись так само, як, наприклад, поводяться певні місцеві олігархи, які монопольно або у змові з іншими контролюють певні (цілі) галузі економіки України.

В них багато інженерів працює у державному комплексі, ВПК, авіації, космічних програмах. Інженерний потенціал в Росії має інші прояви, не лише суто в аутсорсі. Грошей там багато.

Москва десятиліттями викачувала кращих спеціалістів з усього союзу.

В них багато інженерів працює у державному комплексі, ВПК, авіації, космічних програмах. Інженерний потенціал в Росії має інші прояви, не лише суто в аутсорсі. Грошей там багато.

Денег много. Но в основном, все уходят на недвигу в Монако и прочем Лазурном берегу. И это хорошо.

Но в основном, все уходят на недвигу в Монако и прочем Лазурном берегу. И это хорошо.

Не в Геленджике же или в Анапе им прозябать. Наши элиты тоже там пасутся.

В міжнародних компаніях прийнято розмовляти англійською. І тільки в запоребрикових «міжнародних» конторах чомусь використовують російську. Схоже, у росіян в РФії та росіян, яки живуть в Бєлоруссії, настільки щелепа неправильна, що й англійську вони вивчити невзмозі :)

Лінгвоінвалідність, перша група.

Я тут з Andersen бачу такі проблеми:
1. Як я розумію, у вакансії вимог про знання російської мови немає. Якщо вона була, то ситуація цілком ок.
2. Реклама цієї компанії принаймні мені показується російською. Це пряме порушення закону України про рекламу.
Але суто з людської точки зору бажаю компанії покинути український ринок якнайскоріше.

Чуваку на скрине не хватило знания языка для работы. Ок.

Скоро всі згадаємо російську

Та вже вісім років згадуємо.
А з такими компаніями ще й свою б не забути.

оо спасибо автору
откуда же эти красавчики повылезли-то?
btw. этот андерсон достал меня лично уже в рекламе что на фейсе что на ютубе — хотя Киев стоит в профиле, и вообще

Очевидно, откуда вылезли: Россия, Санкт-Петербург, Владимирский пр-т, д. 23

я в более общем смысле)
компании, которые-все не понимают по-украински

Меня смущяет название компании. Логичнее было бы назваться Пушкин или Лермонтов. Тогда все понятно, к чему они ведут. А тут Андерсен и по русски давайте.

Логичнее было бы назваться Пушкин или Лермонтов. Тогда все понятно, к чему они ведут.

Не только лишь всем.
Зельминты, например, увидят в этом происки проклятого барыги.

Тут название для заказчика — сказки Андерсена, и сразу понятно почему нихера не сделали, идеальный партнёр для попила бабла

вот и выросло поколение, которое первых матриц не помнит....

Дык надо обозначать контекст, например в название добавить «Junior SW dev».
img2.joyreactor.cc/...​it-юмор-geek-7092620.jpeg

Да и с фамилией из матрицы чуток мимо, тогда как: Hans Christian Andersen.

Я б навіть не так за російську мову переймався, а за те, що, якщо є вимога спілкування російською, то є велика ймовірність того, що доведеться працювати в команді з запоребріками. О це проблема. Для мене це однозначний стоп.

Насправді ніхто б й не переймався, якби це не було вимогою.

Так, так. Можливо там замовник, наприклад з Азербайджану(хоча там краще англійською спілкуються ніж російською). Але якщо є вимога для спілкування в команді, то це дно

Можливо там замовник, наприклад з Азербайджану(хоча там краще англійською спілкуються ніж російською).

Ви всьо врєте! Всє разгаварівают па руски!

Саме смішне, що не лиже Азейбарджан, в Вірменії, Грузії, Країнах Балтії та і в Казахстані багато людей які __не знають__ російську, але при цьому у нас «російськомовні підприємці» впевнені, що російська відкриє їм доступ до ринку всього союзу ... ой, СНД

Саме так. В цих країнах більше володіють англійською. Бо ніхто не хоче щоб їх приїхали кацапи захищати)

Бо ніхто не хоче щоб їх приїхали кацапи захищати)

Ну вірмени не проти, щоб їх кацапи захищали, але при цьому все одно там багато тих хто не знає російську

Велика іронія, що вірменів кацапи якраз не захистили, зате відправили в Казахстан підігрівати й без того досить палкі стосунки з усіма сусідами

в Казахстані багато людей які __не знають__ російську

Не знаю про что ты, но на официальном уровне западные дипломаты при коммандировках в Казахстан учат русский.

Не знаю про что ты,

Про те що є багато казахів, які або не знають російську, або знають на рівні «можу вгадати, що ти хотів сказати»

но на официальном уровне западные дипломаты при коммандировках в Казахстан учат русский.

Прикольно, не знав. Звідки інфа?

Прикольно, не знав. Звідки інфа?

Ну инфа изнутри, но тут возможно дело не столько в распространённости русского, как того факта, что, например, Канада имеет одно посольство на Киргизию, Таджикистан и Казахстан сразу, поэтому от послов и работников требуют учить русский, как общий знаменатель для всех этих стран. Опять же информации о том, что они не учат местные языки у меня нет, только то, что 100% они учат русский.

Вчать російську і НЕ вчать казахську? Чи все ж вчать казахську, а другою — російську?
Це — дуже різні кейси.

Скорее наоборот. Знание русского требуется на максимальной отметке, знание местных языков для Киргизии, Таджикистана и Казахстана не требуется знать по максимуму для занимаемой должности. Для каждой должности свой уровень знания. Для русского стоят максимальные уровни.

Просто как пример:

Мишель Петеманс, Чрезвычайный и полномочный посол Королевства Бельгия в РК
old.kaztube.kz/video/226369

Посольство Венгрии в Казахстане — из языков только венгерский, русский и для слабовидящих: nurszultan.mfa.gov.hu

Посол Британии хоть и выучила казахских язык, её назначили после Москвы не просто так.

И т.д.

Це просто жах.

Це щоб вільно спілкуватися з гебньою, яка багато що контролює на постсовку

Комінтерн — це інтернаціональна організація.

Що ще епічніше, так це рейтинг компанії — 98 (!) і 178 відгуків. Кожен 5-й «робітник компанії» оцінив компанію на ДОУ. Компанія Andersen Lab — лідер в рейтингу серед компаній до 1500 робітників. Упс :)

Все що треба знати про чистопозитивні відгуки про що-небудь.

там еще и Террасофт на первом месте в своей категории, так что с качеством рейтинга все ясно

Вы считаете, что 178 отзывов не могут быть реальными, потому что что? Очевидно что их не смущает язык, на котором принято общаться внутри компании. Всё остальное люди выразили в отзывах, видимо им нравится там работать.

Компания как бизнес может быть довольно адекватной и продвинутой. Порфолио проектов и клиентов у них мощное.

Мабуть страшно їм, що на small talk хтось запитає чий Крим чи раптом москаля москалем назве:))

сейчас бы на работе о политике общаться, одно удовольствие. Есть предложение у каждого клиента спрашивать «чый Крым» перед тем как взять у него деньги

Чи заграє трек «Арта» від Пирятину у когось в навушниках ;)

..а другий нас**в в штани)))

Як на мене: замало доказів.
Хто автор повідомлення? Не відомо.

Лінку у студію будь-ласка.

Додам: я не бачу жодного натяку на компанію Andersen Lab на світлині

вы свидетель ихтамнету? если компания начала просить сотрудников писать отзывы про компанию по мотивам этого поста то какие доказательства вам нужны?)

Зареєстрований 13 січня
я не бачу жодного натяку

Никогда такого не было, и вот опять...

та это не важно, главное хайп создать, всё остальное от лукавого

точно, сложно искать черную кошку в темной комнате!

Вполне нормальный reject. Заказчики и менеджмент русскоязычный. На кой им нужен не русскоговорящий работник?

Да и в чем проблема, кроме личных тараканов, по рабочим вопросам общаться на русском? Дома, с друзьями общайся как хочешь.
У меня тоже самое — рабочий язык английский, домашний — русский. При этом ничего против украинского ничего не имею, хоть и не пользуюсь им.

Ну и второй вопрос — а что это за украинские ИТ компании автор упоминает? В Украине только ФОП-ы в айтишке. А сами компании какие угодно, но только не украинские. В лучшем случае товка-прокладка, да и то не факт.

Одни эмоции. Лучше диюсити ещё раз поругайте:))

Не только, например Netcrecker, слышали про такую...Но там только жаба, про другие языки не слышал...

Возникает резонный вопрос. Если им нужны русскоязычные разработчики для проектов в РФии (ОДКБ), то зачем им Украина? В России, Приднестровьи, Абхазии, ОРДЛО или Беларуси сейчас разработчики дешевле, они послушнее, православнее и лояльнее.

Открыли бы офис где-то в Улан-Удэ, Йошкар-Оле, Чите или Махачкале, исконно русских городах.

Полный комфорт делать проект для РЖД, ВТБ или МТС руками идеологически верных комсомольцев девов.

Возникает резонный вопрос.

Возникает резонный ответ: почему для них должно быть важным твоё мнение?

Думаю большинству на мое мнение глубоко фиолетово.

Но это форум. И тут общественная дискуссия.

Поставим вопрос по другому: почему контора должна учитывать мнение таких как ты? Не будешь там работать? Горе-то какое!

Поставим вопрос по другому: почему контора должна учитывать мнение таких как ты? Не будешь там работать? Горе-то какое!

Ні. Він створить тему на форумі і до них підуть лише такі як ти. А оце серйозне горе :)

може кожаеву щось там не сподобається і він там всіх зарЄжит)))

По той же причине, почему адекватные политические / государственные деятели прислушиваются к мнению своих избирателей / граждан на своем участке / районе.

Или почему немецкие автомобильные производители прислушиваются к отзывам своих потребителей (клиентов).

К кому прислушиваться и что принимать во внимание — это личное дело частного бизнеса.

адекватные политические / государственные деятели прислушиваются к мнению своих избирателей

Но они не политические деятели

отзывам своих потребителей (клиентов).

Но ты не их клиент. Мы с тобой туземцы из страны третьего мира

Страна построившая АН-124 и АН-225 точно не самая отсталая в мире. Другое дело, что мы расслабились за последние 30 лет и сдали свои позиции.

А вот те, кто воспринимает другие народы за туземцев, вряд ли можно назвать людьми. Скорее это более жестокие и технически подкованные дикари.

Например в Бельгии был зоопарк для людей в 1950-х. Наверняка бельгийцы считали, что в зоопарках находились туземцы и дикари. Но в реальности, с моей точки зрения, бельгийцы были не меньшими дикарями, чем те, люди, которые сидели в клетках для обозрения «развитых» европейцев. Только дикари могли поместить других людей в клетки для забавы.

Только дикари могли построить концентрационные лагеря, «газовые камеры» или гулаг.

Тот, кому нравятся владеть и управлять рабами, в реальности сам духовный раб. Нормальному, развитому человеку идея держать кого-то в неволе чужда и непонятна.

Пользоваться отсталостью, получать удовольствие (что обманул кого-то) или радоваться своим превосходством над кем-то более слабым могут только человекоподобные существа (образованные дикари).

Это как радоваться, что выиграл 100 метров у оппонента с поломанной/кривой ногой.

Страна построившая АН-124 и АН-225 точно не самая отсталая в мире.

Когда это было?

мы расслабились за последние 30 лет и сдали свои позиции.

Кто мы, я лично не напрягался и не собираюсь

вот те, кто воспринимает другие народы за туземцев, вряд ли можно назвать людьми.

Им плевать, они бабло косят

Мне не плевать. Буду обходить контору 10й дорогой. Хай щастить.

Страна построившая АН-124 и АН-225

- справедливости ради — эти самолеты были разработаны во времна СССР при участии всех республик.

эти самолеты были разработаны во времна СССР при участии всех республик.

На примере совко-космонавтики (разработанной укро-инженерами/конструкторами, включая Королёва) видно — как рашка лишь за 20 лет эксплуатации совкового своими силами (т.е. без участия украинцев), смогла всю совко-космонавтику практически обнулить.

В общем, похоже, подобное было и с совко-авиацией.

тогда украинцы, получается, должны были достигнуть невиданных результатов, так?

тогда украинцы, получается, должны были достигнуть невиданных результатов, так?

Украинцы достигли неплохих результатов. В Украине по-крайней мере, есть экономика, бизнес/предпринимательство, ИТ, агропром.

На рашке ничего нет — есть лишь нефтегаз. Не станет нефтегаза (или сбыта нефтегазa) — не станет и рашки.

и где же результат? где наши yandex, rambler, vk ? в «рашке» есть есть свой ИТ рынок, а у нас нет, увы.
P.S. Путин — вот то слово, если что :)

где наши yandex, rambler, vk ?

Нафига нужны свои yandex, rambler, vk — когда есть гугло-фейсбуки?

Ты ещё расскажи, что Украина более отсталая страна — из-за того, что не строит бесполезные атомные подлодки.

П.С. Разумеетcя на рашке есть свой рынок. Лишь до тех пор — пока есть баблос от продажи нефтегаза. Hе станет этого баблоса — не станeт ни рашки, ни рашко-рынка.
А Украина без баблоса от нефтегаза — вполне себе жива и экономически-активна.

Нафига нужны yandex, rambler, vk — когда есть гугло-фейсбуки?

довольно странный вопрос для програмиста, как мне кажется . Да потому, что база пользователей и модерация сообщений происходят не в Украине, как минимум. По-поводу Украины, конечно же не скажу такого, мы талантливые, но пока мизерный результат несоизмеримый с нашими возможностями.

Да потому, что база пользователей и модерация сообщений происходят не в Украине, как минимум.

И что? Это повод лепить свой суверенный поисковик или там соцсеть?

Впрочем, кто хочет — может лепить. Но других таких дурачков, как на рашке — болъше нет. Ни в Украине, ни в какой-либо другой европейской стране.

Расскажи ещё, что Германия, Швейцария, Голландия итп Люксембург тоже нищие и технологически-отсталые, т.к. у них нет своего гуглo-фейсбука. И атомных подлодок тоже нет.

И что? Это повод лепить свой суверенный поисковик или там соцсеть?

вообще-то да, повод.

вообще-то да, повод.

Если тебе повод — ты и лепи. А у укро-кодерков есть более полезные и прибыльные занятия, чем у рашко-дурачков за госбаблос.

ну или хотя бы так

Так и что? Когда уже немцы или французы слепят свой суверенный фейсбук?

А то, что штрафами обкладывают — объяснимо. Сильно поиздержались во время ковидо-истерии. Теперь нужно много денег — вот и трусят у тех, у кого есть (в т.ч. штрафами).

Русский мир определенно существует, и претензия на свои правила и порядки — одна из его скреп. Поэтому своя соцсеть просто была обречена на успех. У нас же, в Украине, совершенно противоположний вектор: абсолютно нет желания отгораживаться от западного мира, а есть стремление стать его полноценной частью, уйти от местечковости. Поэтому и свои дублеры многих глобальных продуктов или проектов вовсе не столь значимы и привлекательны. Возможно, и несхожесть с Россией по развитию аутсорса в какой-то степени обусловлена и этими причинами.

Возможно, и несхожесть с Россией по развитию аутсорса в какой-то степени обусловлена и этими причинами.

На рашке куча полученного от продажи нефтегаза баблоса — вливается во внутренние проекты, включая и ИТ-проекты/продукты. Те же яндексы/вконтакте это всё тоже рашко-госбаблос. Соответственно, местные кодерки сидят на внутренних рашко-разработках 1) без потребности учитъ английский 2) за нищебродскую (по укро-меркам) оплату.

В Украине этого дармового баблоса нет, соответственно никому в голову не приходит тратить госбаблос на суверенные гугло-фейсбуки или там прочие атомные подлодки.

Но опять-таки, не станет нефтегазового баблоса — не станет и рашки (и рашко-продуктов тоже).

есть стремление стать его полноценной частью,

 — это совершенно не означает потерю субъектности и не отстаивать свои интересы. Германия и Франция наложила огромные штрафы на facebook, например, за попытку сбора информации своих граждан. И в этих странах, кстати, есть свой рынок программных продуктов.

Даже в"маленькой" Латвии есть своя социальная сеть ru.wikipedia.org/wiki/Draugiem.lv

а если избираатели на участке говорят по русски, тогда как? прислушиваться? просто спрашиваю :)

Возникает вопрос: почему ты до сих пор не в Грузии?

Здесь есть вышиватники, их весело троллить

Нет, здесь есть п***ун, который много чего грозится и ничего из этого не делает.

Это форма речи, а не буквальное выражение.

Ну видимо и там тоже набор есть. Думаю как и везде — хантят в мультилокациях.

Люди и так переходят автоматически на язык собеседника или английский.
Требование «говорить по русски» ставят только в случае, если хотят запретить другие нерасововерные языки. А это уже нацизм.

Если никто не знает украинский,как же он перейдет? Всех языков, увы, нельзя знать

Ну и второй вопрос — а что это за украинские ИТ компании автор упоминает? В Украине только ФОП-ы в айтишке. А сами компании какие угодно, но только не украинские. В лучшем случае товка-прокладка, да и то не факт.

Прямо в данный момент как ФОП предоставляю услуги по разработке ПО двум разным полностью украинским IT-компаниям. Если ты о чем-то не знаешь — это не значит, что этого нет.
И очень странно, когда подобные безапелляционные заявления делают люди с лычками типа «бла-бла-бла Architect». Не первый раз на такие экземпляры натыкаюсь.

давайте без перехода на личности и по сути. Допускаю, что какой-то процент native Ukrainian компаний существует в природе. Есть же всякие 1С-ники и прочие. Но на фоне подавляющего большинства компаний, особенно из первой сотни по рейтингу DOU, они совершенно не делают погоду. Лично я зарекся работать с украинскими компаниями лет 10 назад. Себе дороже выходит

Вот и мне кажется что конкретно в этом случае небыло никакой политической/языковой мотивации, только бизнесовая. А накрутка людьми хейта в соц. сетях это проблемы этих самых людей.

нет, не кажется — так оно и есть. Языковая тема бомбит по определению. При чем бомбит исключительно в пределах Украины. За пределами страны этот вопрос отпадает автоматически. Это одна из причин, почему Украину лучше любить на расстоянии. Прекрасная страна, в целом хорошие люди, богатая культура. При этом есть огромная ложка дегтя — языковый вопрос, который активно муссируется пропагандой. Именно поэтому и бомбит:) имхо

Со стороны нанимателя скорее всего стоял запрос на русскоговорящего в команду таких же, либо на аутсорс в команду с пост совка, так как русский язык в рамках этого региона, как английский для таких же регионов запада. И это стало поводом для заворачивания собеседуемого, как раз, скорее всего по этой причине, в рамках такого ажиотажа на веслателей, это прямо-таки понятно без очков. Зачем брать потенциально не совместимого человека в команду или стоило взять его, а потом принудить общаться на русском? Может так поступают реально адекватные наниматели в плане того, чтобы не тратить свои и время собеседуемого зря, как это часто бывает и вы же об этом ноете?

Вам лишь бы повод дать зраду найти, как чупачупс до палочки сотрете

Согласен на все 100%

«Штирлиц шел по улицам Берлина и ничто не выдавало в нем советского разведчика: ни рация за спиной, ни волочащийся сзади парашют»

Вот мне интересно: компания нанимает предпринимателя (на сколько я знаю, Андерсен работает именно так) и среди требований одно из общаться на некотором языке. В чем проблема? Если можно требовать английский/немецкий/etc. почему нельзя русский? И где нарушение закона — это же не найм в штат, там действительно украинский по умолчанию. Но если ты ФОП, от прав предоставляемых трудовым кодексом отказаться придется, а как ты хотел? Получается нанятый на контракт говорит нанимателю что он будет делать за его деньги?

Да, их не интересует отношения между Россией и Украиной. Люди сюда пришли за дешёвой рабочей силой, закон никакой не нарушают. Если им мешать, просто свалят и кому от этого будет лучше?

Проблема просто надумана, задача достаточно просто решается, погружением в мовное середовище, и все... Через 1-1.5 месяца, будешь говорить не хуже их...У нас дети приезжают летом на отдых с западных областей, так через 1 месяц, невозможно отличить, кто из них раньше только на украинском говорил...Хлопцы не переживайте, кто хочет тот может...

В тебе відсутня національна самоповага разом з національністю.

У денег инет национальности, особенно если выше рынка

Чи якісь червні лінії ти все ж маєш? Маєш?

Я не буду убивать членов своей семьи

Чи якісь червні лінії ти все ж маєш? Маєш?
Я не буду убивать членов своей семьи

То есть морить их голодом или пытать каленым железом, это входит в допустимые для тебя действия за деньги?

Не задавай глупых вопросов.

А ты не пиши идиотских ответов. Интересно, твоя благоверная в курсе, какую ты дичь тут пишешь? Или дома ты белый и пушистый аки пасхальный зайка?

Конечно в курсе,я ей даже показывал: смеемся с украинцев головного мозга вдвоем. Такое впечатление, будто национальность это чего-то особенного, очень и очень © Люди все одинаковые, вне зависимости от цвета кожи, языка, разреза глаз и т.п. и нет никакой разницы украинец ты русский, или татарин

Конечно в курсе,я ей даже показывал: смеемся с украинцев головного мозга вдвоем.

А,то есть вы счастливая семейная пара психопатов?
Ну ок, продолжим выяснять, на что ты способен за деньги: как насчет съемок в гей-порно скажем за $500k? Или это тоже будет «глупый вопрос»?)

как насчет съемок в гей-порно скажем за $500k
Почему так мало?

на самом деле, эта сумма ощутимо больше, чем ты сможешь заработать за 15-20 лет по специальности)
Но что интересно — походу деньги для тебя действительно важнее всего)

на самом деле, эта сумма ощутимо больше, чем ты сможешь заработать за 15-20 лет по специальности)

Ты считаешь мои деньги, зачем? Хоть я в говне, хоть в шоколаде облизывать меня ты всё равно не будешь©

деньги для тебя действительно важнее всего)

Для меня главное то, что за деньги можно купить. Кроме того, почему то ты считаешь что быть руссофобом это нормально, а гомофобом — отлично. Хотя нормально относиться к требованию говорить на русском в рамках работы и заниматься однополым сексом на камеру совершенно неравнозначные вещи в плане нарушения личного пространства

Ты считаешь мои деньги, зачем?

Ты когда-то ныл, что больше половинной загрузки найти не можешь, вот я и вспомнил)

Хоть я в говне, хоть в шоколаде облизывать меня ты всё равно не будешь©

Ты меня конечно прости за вульгарность, но думаю, что по своей воле тебя будут только опарыши облизывать) Им-то деньги пофиг, у них будет другая мотивация)

Ты когда-то ныл, что больше половинной загрузки найти не можешь, вот я и вспомнил)

Я почему-то считал, что это мои проблемы. Нет?

но думаю

К сожалению только чувствуешь

Ты когда-то ныл, что больше половинной загрузки найти не можешь, вот я и вспомнил)
Я почему-то считал, что это мои проблемы. Нет?

Exactly. Но напомнить главному «героину» всего доу об этом никогда не помешает.

К сожалению только чувствуешь

Не надо собственную неспособность мыслить экстраполировать на других)

Почему так мало?

Ось ти вже й торгуєшся...

Мені здається, що основними питаннями тут було би з ким і в якій ролі.

Але з кацапами я би просив дуже багато грошей...

там вроде белорусы, как я понял...

можно вывести кожаева из николаева, но николаев из кожаева никак

Люди, наприклад, мають національну самоповагу.

Люди играют во многие игры, в эту я не играю. Но если тебе нравится...

Понеслось гавно по кочкам...

Ща удаленка, поэтому и понеслось, раньше это в офисах на кухне обсуждали...Надо просто дать людям выговариться и все!

Ви маєте негативне розуміння цього слова?

компания нанимает предпринимателя

Підприємців не наймають :)

среди требований одно из общаться на некотором языке. В чем проблема?

Проблема в контексті, який ви ігноруєте і умисно спрощуєте модель, щоб не врахувати негативних факторів.
Ви самі часто рекомендуєте «не працювати на місцевого замовника». Проблема в тому, що такі замовники часто (але не завжди) є носіями певної культури, вони застрягли в совку, при тому часто в тому часі коли він розвалювався.
Іронія в тому, що контори які формують свою взаємодію на «російську всі розуміють» часто є носіями такої ж культури і притягують носіїв цієї совкової культури.

Согласен с вами, возможно в команде есть достаточное количество разработчиков с постсоветских республик и на русском им проще межде собой комуницировать...

Підприємців не наймають :)

Да ладно, запросто нанимают. К примеру, я вот прямо сейчас нанял предпринимателя чтобы он сделал ремонт в доме.

Іронія в тому, що контори які формують свою взаємодію на «російську всі розуміють» часто є носіями такої ж культури і притягують носіїв цієї совкової культури.

У тебя селёдка в кармане есть? Нету? Значит и *** не стоит © из анекдота.

Потому что в диалоге рекрутер прекрасно понимает украинский. Шовинисты, такие как и ты — просто запретить украинский хотят.

Не нужно примерять на меня свои влажные фантазии

Вова, если бы у тебя «соседи» немножко домик расхуячили — то ты бы и немножко по-другому и думал и говорил, ты уж поверь)
не обвиняю, констатирую)

констатация статус-кво)

какаяразница кожаев каким прикладом тебя будут забивать, деревянным или складным
главное чтоб гаваритепаруске

Та нормально все, просто чувака может настроение плохое было. Надо было сказать, что я выучу росийську мову в кратчайшие сроки, она действительно очень быстро и легко учится...То они бы наверняка пересмотрели свое решение...Вот у меня ситуация, сбросил полностью правильное задание, а его слили! Вот это я называю безпределом в ИТ!!!

Никогда не сбрасывай задание на терминал, задание только в руки, if you know what I mean.

У одного ФОПа претензии к другому ФОПу. Я предлагаю вам решить ваши разногласия поединком.

Хто кого поборе той того...Влад N ты знаешь продолжение, в твоем стиле :-)))

Я вроде видел записи в интернетах где ты в ринге был, довольно неплохо

Не на столько хорошо как хотелось-бы: с ножом сильно лучше

@Furdak, не бойтесь: я дам Вам парабеллум

Это компания из Беларуси, логично что там русишь маст хэв, на чем собрался общаться с командами из РБ?
UPD за рашистских заказчиков не знал, однозначно в мусорку.

Интересно у них офис в Польше есть, тоже требуют говорить по-русски с командами из РБ?

Все просто, у нас русишь даже собака понимает, за редким исключением и обычно просто приницпиальные, посему у нас берут чтобы с РБ общаться, в Польше скорее всего берут чисто локальные команды или с англ хорошим.
Так же как в Люксембурге любят открывать офисы для билингвов, там большинство на франц и немецком говорят от рождения.

Цікаво, що не дивлячись на все це компанія на першому місці роботодавців України з штатом 800...1500 спеціалістів по версії ДОУ

jobs.dou.ua/ratings

Почитайте на чудовому IT як в ній люди за 50 баксів працюють. Тим, хто проголосує, певно, підіймають до 60.

Так ця інформація й у відгуках на DOU ще є /companies/andersen/reviews/44046/

Ненависть и желание сегрегации по языковому признаку похоже вам глаза режет.

чи погодитесь ви працювати в українській компанії

А кто сказал что она украинская? У них же с офсайта:

As a well-established European company...

С другой стороны не рассматривали, что если товарищ кандидат по работе не сможет общаться, потому что в команде не знают украинского или английского?

Это как если подавать заявку на работу в компанию которая пишет на Java или Kotlin, а ты пишешь на JavaScript и удивляться почему не взяли, я ведь могу понимать код который пишут на Java.

все було б як ви кажете, але по вашій аналогії це як наймати java чи kotlin щоб програмувати в бразуері (хоча всі ми знаємо, що навіть з вебасемблі в браузері можна лише на js писати)

С другой стороны не рассматривали, что если товарищ кандидат по работе не сможет общаться, потому что в команде не знают украинского или английского?

Если в «well-established European» IT-компании есть люди, которые не знают английский, на позициях выше уборщицы — то где-то они в самоопределении врут.

Коли думав, що далі на дно опуститись не можна...
Зацініть, кого ця компанія запрошує в гості.
Нешановного Варламова, який буквально недавно виклав на ютубі максимально українофобне відео

www.linkedin.com/...​-6880157927966081024-oIwq

Чё там Варламов наговорил?

По классике о гражданском конфликте и т.д

Будто Варламов когда-то говорил что-то нормальное, кудрявый очередной раз нёс херню, за что и был поддан анафеме.

Російську та англійську мову дійсно є сенс вимагати як вимога до вакансії, якщо є бізнес-спілкування за межами України з англомовними або російськомовними клієнтами або в межах України, якщо йде мова про іноземні юридичні та фізичні особи (тобто є іноземний клієнт).

Але якщо це вибрики та забаганки керівництва, що ніяк непов’язані з обґрунтованою бізнес-необхідністю, то давно вже треба штрафувати подібні компанії за подібні «фінти». Дискримінація українців та української мови в Україні.

Всі, хто за 20-25 років не оволодів державною мовою хоча би на рівні 3 балів середньої школи, можуть піти на курси української мови, вони недорогі.

Компания из Беларуси, команды СНГ-интернационал с русским языком общения, проекты (клиенты) судя по всему в РФ либо где-то ещё по СНГ. Не похоже ни на какие выбрыки руководства, а вполне себе бизнес необходимость.

Тоді російська мова дійсно потрібна для професійної діяльності, аналогічно до англійської.

Але в мене є особисті сумніви стосовно відсутності дискримінації щодо спілкування українською мовою між українцями всередині колективу. Це типове «явище» в Києві.

Цим страждають не лише московити, а і англосакси. Зустрічав лише 3 англосаксів (один з США, ПАР, Канади), які адаптувались під українське в Україні, включно з базовим вивченням української мови хоча би на рівні еквівалентному Pre-Intermediate.

Але в мене є особисті сумніви стосовно відсутності дискримінації щодо спілкування українською мовою між українцями всередині колективу. Це типове «явище» в Києві.

Ну это вилами по воде писано, причём дважды. Во-первых неизвестно есть ли что-то подобное у них в конторе, это чисто домыслы, а во-вторых я никогда в жизни не видел, чтобы в Киеве кто-то украиноязычному говорил «чего не на русском?», а в обратную сторону видел десятки, если не сотни случаев. Причём чаще всего такое со стороны тех, кто украинский выучил в последние 8 лет, а не тех, у кого украинский был первым языком. То есть это не от незнания русского, а от желания унизить собеседника на политической почве.

Да даже на этом форуме постоянно травят русскоязычных контент-мейкеров, в итоге знакомые мне одесситы, например, выбирают писать на хабр, а не сюда.

Ви жартуєте?

Ви коли останній раз були на вулицях Києва? Бізнесовий Київ переважно російськомовний. Молодь та підлітки теж переважно спілкуються російською мовою в Києві.

Бізнесова Одеса, думаю, взагалі 80%+ російськомовна. Там українська мова — це рідкість.

Можна провести практичні експерименти.

Не шучу.

Вы подменяете понятия. В Киеве полно русскоязычных, и признак времени в том, что многие из них упрекают других в недостаточной украинскости на чистейшем русском языке. Я думаю, что с целью задеть и только. Вот даже на этом форуме некоторые комментаторы рассказывают о «рашкоязыке», «бане России» на русском, распространяя свою ненависть к агрессорам на русскоязычных граждан Украины и международный бизнес, платящий здесь налоги, лишь только по признаку языка. А если устыдить такого ретивого украинизатора, что же он сам-то на ненавидимом языке агрессора разговаривает, то он 10 слов по-украински скажет, может даже «извинится за русский язык», а потом дальше пойдет оскорблять сограждан по-русски.

Есть еще категория киевлян, которые на публике напоказ по-украински шпарят и прямо таки ненавидят своих русскоязычных сограждан за «несознательность», а как прижмёт и из-под контроля ситуация выйдет, так на чистом русском матерном выкрики начинаются и весь налёт украинскости спадает. Один только наш бывший президент чего стоит, мгновенно забывший свою «ридну мову» в момент вручения повестки от ГБР. :)

Так что вся эта ненависть и дискриминация идет как раз Киева, и без разницы на сколько процентов он русскоязычный — наполовину или больше чем наполовину.

В Одессе ситуация другая, как говорили все по-русски, так и говорят. Там где из-под палки нужен украинский, с прошлого года говорят по-украински, но как только «уже наконец можно» снова переходят на русский. И никого не осуждают за язык — ни себя ни других. И дискриминации здесь я ни русскоязычных ни украиноязычных не встречал. Киеву бы поучиться.

Одеса за 30 років так і не перейшла (думаю, що понад 50% навіть не вивчили державну мову на пристойному рівні) на українську мову.

Це вказує на те, що більшість населення Одеси, банально не розуміють, що означає бути громадянином України.

В більшості одеситів (є прогресивна меншість) відсутня елементарна повага до України та державної мови. Низька громадянська самосвідомість.

В Киеве полно русскоязычных, и признак времени в том, что многие из них упрекают других в недостаточной украинскости на чистейшем русском языке.

Так у нас президент професійний актор-блазень. Тому не треба вірити всім на слово. Зараз в Україні при владі люди, які до 2019 року публічно і неодноразово принижували Україну перед усім світом. Ще ті «запеклі українізатори».

а во-вторых я никогда в жизни не видел, чтобы в Киеве кто-то украиноязычному говорил «чего не на русском?»,

Це звучить так (при тому зазвичай на повишених тонах):
— Ви можете гаваріть нармально/панармальному?!
— Я нє понімає етот ваш украінскій/"ету вашу мову"!

типу є щось поганого в тому, щоб попросити українця спілкуватися з тобою українською мовою?

кто украинский выучил в последние 8 лет, а не тех, у кого украинский был первым языком

та як вони посміли, вивчити мову держави, в якій вони живуть і громадянами якої вони є!

знакомые мне одесситы, например, выбирают писать на хабр, а не сюда.

який жах!

Дискримінація українців та української мови в Україні.

Не вижу ничего плохого в использовании английского, немецкого, итп французского языка как офисного в Украине.

Но использование рашко-языка в деловой сфере Украины (включая деловое офисное общение, совещания, итп) — должно быть забанено, проверяться и нехило штрафоваться.
Т.к. рашкоязык это не только язык попсы, блатняка и рашкоагиток — но и инструмент рашко-империализма.

Якщо у вас клієнти-іноземці зі знанням російської мови (наприклад колишній пост-совок), то треба знати російську мову. Приватний бізнес — це приватні правила та потреби. Російська мова — це мова міжнародного спілкування станом на зараз. Якщо у вас є жирний клієнт з Білорусі, Киргизстану чи Узбекистану, то там міжнародне спілкування здійснюється частіше російською мовою.

Німецька, французька, англійська — це супер, але рівень володіння в пост-совку доволі низький.

Інша справа дискримінація українців та української мови в ситуаціях, що непов’язані з бізнесом (наприклад спілкування між громадянами України чи компаніями, які засновані громадянами України, в Україні).

Тому є сенс досліджувати деталі та контекст проблеми.

Якщо у вас клієнти зі знанням російської мови (наприклад колишній пост-совок), то треба знати російську мову. Приватний бізнес — це приватні правила.

Проще и эффективнее всю деятельность с рашкоязычными клиентами банить (на государствннеом уровне).

По итогу, это даже выгоднее самим компаниям — которые сперва будут плакать, потом начнут искать западных клиентов, а потом будут благодарить что их к этому принудили.

Будь-які подібні бани ні до чого хорошого не призводять. Краще керуватись здоровим глуздом.

Клієнт-іноземець вам сам скаже (лиш запитайте його), як йому зручніше. Якщо клієнт-іноземець, то проблеми я особисто не бачу.

В сучасних умовах ви можете шукати клієнтів по всьому світу: Саудівська Аравія, Малайзія, Нігерія, Марокко, Бразилія, Чилі, Мексика, Нова Зеландія.

Будь-які подібні бани ні до чого хорошого не призводять.

Украина 30 лет живёт без банов рашки. Нравится результат?

Цікаво, а хто буде вводити ці бани? Зеленський, Єрмак, Шурма, Гетьманцев, Татаров, може партія зелених, ОПЗЖ?

От візовий режим з Росією та Білорусією давно треба (це питання безпеки державних кордонів, які регулярно порушують), а його немає.

Автобуси та потяги в Росію регулярно ходять — і нікого це не гребе. Транспорт потрібен, але там має бути суворий контроль саме в Росію та Білорусь, держави ОДКБ, бо вони публічно декларують знищення України як держави (це дуже серйозні та зухвалі заяви). От там треба «ворота закривати». Плюс депортувати різну українофобську публіку, а її повно. Але ж хто це буде робити?

Коли при владі «не проукраїнські» політики / державні діячи, то введення банів — це сумнівне явище (нічого крім хайпу та накачування агресією). А от введення розумних правил (які базують на здоровому глузді) — це дійсно потрібно, але цього ніхто не робить.

Краще інвестувати та просувати високий рівень знання англійської мови та освіти.

Якщо 70% українців буде володіти англійською мовою хоча би рівні справжнього Intermediate, то питання російської мови відпаде саме собою. Бо українець буде споживати світовий контент, читати англомовні видання, слухати англомовну музику, фільми, подкасти, читати англомовні книжки, тощо.

Якщо Україна буде економічно та енергетично сильною (стабільною та незалежною), питання орієнтації (залежності від) на Москву відпаде. Але цього ніхто не робить десятиліттями. Навпаки будують нові ЖК з прив’язкою до газової котельні. Якщо в нас багато газу власного видобутку — тоді розкажіть суспільство про обсяги його щорічного видобутку.

Якщо в Україні буде якісний та в достатній кількості різноманітний контент, то питання російськомовної музики, мультфільмів та шоу відпаде. А в нас малувато контенту якісного.

Замість абсурдних банів (хоча адекватні правила потрібні), є сенс в генерації високоякісного та різноманітного українського контенту.

В Україні системні проблеми з якістю в межах всієї держави в більшості галузей економіки, освіти, науки, як на рівні продуктів (їх комплексності), так і на рівні послуг.

Краще інвестувати та просувати високий рівень знання англійської мови та освіти.

Это тоже нужно. С одновременным баном рашки.

Да и вообще, английский хорошо бы сделать 2-м государственным. Это будет предпосылкoй для 1) требования ко всем госчиновникам/госслужащим владеть английским 2) дублирования всех законов/и прочей официальной документации/информации на английском 3) привлечения в страну англоязычных спецов не только в ИТ-сферу.

Приведу приклад. Є наукова література. Оригінал французька чи німецька мова. Українського перекладу немає. А російський є. Навіщо вводити бан на такі книги?

Або наприклад, є переклад українською мовою певної французької книги. Тоді треба вводити цільовий податок на аналогічні книги російською мовою, якщо є український аналог.

Такий податок є сенс скеровувати на нові переклади книжок або вивчення міжнародних іноземних мов (крім російської) в державних школах.

В мене бабуся сліпа, слухає аудіокниги. Так от 80% контенту російською мовою. Бабуся переважно україномовна. Але їй нема що слухати українською мовою. До чого призведе такий бан для сотен-тисяч сліпих людей? Ви уявляєте?

Є надійний клієнт з Вірменії та Узбекистану. Англійської не знає. Російською володіє. Чому не спілкуватись російською мовою як міжнародною з хорошим клієнтом?

Треба в кожному випадку вмикати здоровий глузд. Інакше бани ні до чого толкового не призведуть.

Адекватні (в певних сферах жорсткі, якщо там є здоровий глузд) правила потрібні, хайпові бани без жодної логіки — ні.

Україна може показувати цивілізовані підходи та виховувати дику Росію та Білорусь.

Всім приємно та вигідно жити в умовах адекватності, людяності, цивілізованості.

якщо є німецький і французький, то скоріше всього є і англійський переклад

«без жодної логіки»
Хлопчина чітко сказав — не хочете укр — можу без проблем говорити англійською. «нєт, нам нужна парускі»

Якщо засновник фірми — російськомовний іноземець, якщо клієнти — російськомовні іноземці, то звісно російська мова може бути вимогою, бо це потреба бізнесу.

Мене без англійської мови в Україні завертали на співбесідах, доки не підняв свій рівень на потрібний бізнесу. В чому відмінність?

Так само як італійська, румунська, польська, арабська чи норвезька.

Якщо засновник фірми — російськомовний іноземець, якщо клієнти — російськомовні іноземці, то звісно російська мова може бути вимогою, бо це потреба бізнесу.

Нахер из Украины и такие фирмы, и таких «засновныкив», и их рашко-баблос. Всё ведь очень просто.

Будешь этот баблос защищать? Ну так погляди, что это баблос сделал с Украиной за период 1991-2014.

Нахер из Украины и такие фирмы, и таких «засновныкив», и их рашко-баблос.

Треба вивчати кожну фірму окремо. В цьому є логіка (відмова у відкритті бізнесу в Україні, банально не видавати дозвіл на комерційну діяльність), якщо від фірми ніякої користі для України.

Але цим в адекватних державах займаються експерти з міністерства економіки та СБ.

Україна може показувати цивілізовані підходи та виховувати дику Росію та Білорусь.

Да-да, перевоспитает очередной раз. Украинцами в концлагерях ГУЛАГа...

Ну да и поделом, раз не доходит. И после всех лишений и издевательств — продолжают рашке и рашкоязыку в рот глядеть.

Мовний бан в Україні в сучасних умовах — це відвертий хайп та максимальне напруження в суспільстві, яке в більшості голодне, дике, бідне та нереалізоване.

А от підняття рівня економіки (залучення в бізнес іноземців з цивілізованих та прогресивних держав ), освіти та знання іноземних мов — це реальний удар по позиціям Росії та російської мови.

Освічене та розвинене суспільство — це реальний удар по Росії, бо російське суспільство — забите, відстале та тупе, раз вірить в таку примітивну та дику пропаганду, якою її годують десятиліттями в РФії.

Наприклад, продати автомобільний завод ЗАЗ — німецькому Фольгвагену — це удар по Росії. А вимагати на заводі ЗАЗ чи в Запоріжжі — спілкуватись російською мовою, це удар по стабільності в Україні. Ви тупо отримаєте невдоволення людей в цьому регіоні.

Наприклад, зробити так щоб продажі ВАЗів впали до нуля не шляхом заборон, а розвитком внутрішнього виробництва якісних та недорогих автомобілів Фольксваген на біопаливі, щоб вони не витримали конкуренції.

Мовний бан в Україні в сучасних умовах — це відвертий хайп та максимальне напруження в суспільстві, яке в більшості голодне, дике, бідне та нереалізоване.

Напряжение в обществе — это единственная причина, по которой ещё можно не зажимать рашкоязык и не банить рашко-деятельность сразу и повсеместно.

Но нужно начинать. Хотя бы с западно-украинcкой части и двигаться областъ за областью, далее на восток.

Но нужно начинать. Хотя бы с западно-украинcкой части и двигаться областъ за областью, далее на восток.

И останется подконтрольным украинским властям только Тернополь

И останется подконтрольным украинским властям только Тернополь

Слушай, а вот честно интересно — а почему ты не в рашке до сих пор? Там же хорошо — русский езык не притесняют, вяличие, «много работы». Ненавидишь все украинское, но продолжаешь есть кактус... Зачем?

Я ненавижу принуждение. Хочешь говорить на украинском — пожалуйста. А я буду на русском. Не нравится — не общайся.

К сожалению национально озабоченных придурков хватает везде

Я ненавижу принуждение.

Кто не хочет принуждать укро-жителей к украинскому — того через год-другой, гэбня принудит жить в «народной республике» под контролем Орды.

У тебя селёдка в кармане есть?© Кроме того, это же через год

Це тому московити примусили українців на Кубані / в Краснодарському краї зубити українську мову?

Це тому вони забороняють вивчення української мови, закривають українські школи, театри, культурні центри?

Цікаво які умови створено для українців в Росії?

Це тому московити примусили українців на Кубані / в Краснодарському краї зубити українську мову?

Так ты решил мне отомстить?

Цікаво які умови створено для українців в Росії?

Какое мне дело? Я там не живу

Так ты решил мне отомстить?

Ситуация с уничтожением украинской культуры и языка в Краснодарском крае четко указывает, что методы и подходы московитов не меняются.

Гопников, лжецов и быдло надо ставить на место. Иначе они сядут на шею. Россия — это исторический гопник, дикарская страна.

Не понимают законов земных (международных договоров), есть же еще и законы небесные.

Поляки, англичане, немцы развивают свои языки через свои культурные центры, платные языковые курсы, программы культурного обмена.

Хотите развивать русский язык в Украине — открывайте частные школы за счет денег РФ. Выдавайте им свои аттестаты. Платите налоги в Украине.

Нам тут в Украине нужен по максимуму украинский, английский, немецкий, французский, итальянский, испанский.

С русским в Украине никаких проблем никогда не было и нет. Все кому надо — за их частный счет.

То есть, граждане должны платить налоги на мову, даром что ей не пользуются? Как это сочетается им равноправием и как с темой топика?

граждане должны платить налоги на мову

Если у определенных граждан Украины возникают такие (или подобные) вопросы, я бы лишал их гражданства Украины в ускоренном формате.

Выдавал бы им ПМЖ (ВНЖ) и переводил их в статус налоговых нерезидентов.

Особо рьяных (откровенных вредителей, тех кто занимается саботажем и украинофобов) было бы неплохо вернуть (депортировать) их в родные гавани.

Площадь России — 17 130 000
Площадь ЕС — 4 233 000 (в 4 раза меньше России)
Площадь Украины — 604 000 (в 28 раз меньше России)
Площадь Беларуси — 208 000 (в 82 раза меньше Росси)
Площадь Грузии — 70 000 (в 244 раза меньше России)
Площадь Молдовы — 34 000 (в 504 раза меньше России)

Вопрос — что не хватает России и россиянам?

А я бы тем, кто сеет межнациональную рознь делал Бобо, жаль закон запрещает. Ты хоть сам понимаешь, что таких как некоторые воинов защищает от подвеса за низ живота только конституция и законы?

А я бы тем, кто сеет межнациональную рознь делал Бобо — подвеса за низ живота

Заметь разницу — я предлагаю украинофобов депортировать в родную гавань. То, есть не нравится Украина и украинский язык, не уважаешь украинскую культуру, традиции, историю — никто не держит, езжай к себе на историческую родину.

А ты предлагаешь подвешивать за низ живота тех, кто защищает право украинцев строить в Украине украинскую среду и общество.

В этом ключевая разница.

Мне непонятно зачем в Украине строить Россию (Новороссию, Малоросиию, ...россию), если Россия в 28 раз больше Украины по площади земель.

У россиян есть где разгуляться в своих творческих реализациях.

Разница в нарушении законодательства. Если депортировать можно, почему подвешивать нельзя?

Если депортировать можно, почему подвешивать нельзя?

Ты предлагаешь физическое насилие и убийство человека. Я предлагаю цивилизованный подход. Но если ты не чувствуешь разницы — между повесить на крюк за пузо и потребовать покинуть страну — то печально все у тебя....

А где я писал, что это закон?

Лишь рассуждаю, как можно цивилизованно решить вопрос с украинофобами, которые живут в Украине и презирают украинское.

Вот как бы решали вопрос с антисемитами в Израиле? Или русофобами в Москве?

Однією з підстав для втрати громадянства України є добровільної вступ до лав військовослужбовців іншої держави.

Цивилизованно это не мешать другим: квоты долой, украинизацию принудительную долой и пусть каждый решает сам на каком языке ему говорить.

А кто тебе мешает?

Хочешь российское ТВ — его везде полно. Ютуб, подписки в интернете, платные каналы.
Хочешь российские газеты и журналы — оформляй подписку в России, тебе по почте все доставят.
Хочешь учиться на российском языке — езжай в Москву или Питер.
Хочешь российские школы — открывай за частный счет частные школы и учись. Почему страна из бывшей империи должна финансировать имперский язык? При том что империя 300 лет ограничивала украинский язык.

Не хочешь платить налоги в Украине — оформи бизнес в любой точке мира, например в России, и плати себе налоги там.

Кто тебя ограничивает?

Только наглецы могут хотеть российское пространство не в России, а в Украине.

Попробуй покачать подобное в Польше, Словакии или Чехии.

Хочешь российские газеты и журналы — оформляй подписку в России, тебе по почте все доставят.

Хочу издавать газеты, книги, журналы на русском — на украинском никто не купит. Хочу открыть дешёвую столовку для студентов и нанять туда максимально дешёвых официантов, в родном Николаеве

Почему страна из бывшей империи должна финансировать имперский язык?

Потому, что большинство граждан, даже национально озабоченных говорит на русском. И кстати, почему только на русском, чем венгерский плох, или польский?

Только наглецы могут хотеть российское пространство не в России, а в Украине.

Я хочу отсутствия принуждения: не нужен мне украинский в бизнесе — значит не нужен

Когда-то на иврите никто не говорил. Больше пользовались идишем. А теперь — это государственный язык в Израиле. Иврит изучают все евреи мира сейчас от Канады до Австралии, от России до Аргентины. За 70 лет ситуация кардинально поменялась.

Надо время (десятилетия), чтобы перестроить и построить самодостаточное государство, навести элементарный порядок.

Это и есть государственная политика и задача государства сделать сплоченным общество, которое перед этим было частью империи.

Принуждать силой никого ненужно. Есть смысл вести просветительскую деятельностью + всесторонне развивать общество (прежде всего поднимать образовательный, культурный, мировоззренческий уровень, стимулировать экономическую свободу и повышать благосостояние).

Объяснять, что это в интересах безопасности украинского общества максимально отличаться от России (хотя русский знать нужно как международный) — иметь свои особые стандарты, свои особенности в культуре, свои правила в чем-то, свои нормы, чтобы любой россиянин сразу понимал — он в другой стране.

Русский язык нужно приравнять к английскому, как международному, иностранному языку. Изучать русский язык нужно как иностранный, добровольно по желанию. Пусть конкурирует с английским, французский, немецким.

Если бы все вывески в Донецкой и Луганской областях были на украинском языке, местные общались на украинском хотя бы 50% — думаю вряд ли бы там когда-либо было ДНР и ЛНР.

Я не против России и русского языка, я за максимальное разнообразие в мире и честную конкуренцию уникальных, разных, самодостаточных обществ.

Я против любых империй, любых монополий, картельных сговоров, преференций и привилегий для кого-то.

Современная Россия — это все еще империя. Российский язык — один из основных имперских инструментов унификации (ликвидации) уникальных народов.

в интересах безопасности украинского общества максимально отличаться от России

Предлагаю носить трусы на голове

Русский язык нужно приравнять к английскому, как международному, иностранному языку. Изучать русский язык нужно как иностранный, добровольно по желанию. Пусть конкурирует с английским, французский, немецким.

А сейчас не так? И почему английский за счёт государства учить в школе можно, а русский — нет?

И почему английский за счёт государства учить в школе можно, а русский — нет?

Тут согласен, нужно у родителей спрашивать — какой иностранный язык хочет учить ваш ребенок за счет государства — английский, французский, немецкий или русский.

Думаю, что английский победит в большинстве опросов. А почему, знаешь?

Русский язык украинские дети активно знают уже в возрасте до 7-8 лет, так как 80% мультфильмов на русском языке. Украинские родители впихывают ребенку планшет с русскими мультиками, лишь ребенок был чем-то занят.

В итоге украинские родители получают готового, русскоговорящего ребенка, которого еще и воспитали мультики российского производства и идеологии. Многие украинские дети проводят с мультиками куда больше времени чем с собственными родителями.

Плюс еще и много детей получают близорукость в раннем возрасте от регулярного просмотра планшета или смартфона.

Учить русский дополнительно как иностранный никакой надобности уже нет.

Россияне (стоит отдать им должное) довольно хитрые и деятельные. Они хорошо знают как промывать мозги с самого раненого возраста.

Основная масса детского контента в украинском информационном пространстве на русском языке. А поэтому детки в Украине очень хорошо знают русский язык.

Все эти «Царевны» (вообще жесткий, идеологический мультфильм), «Маша и медведь» (развивает максимальное непослушание и хаос в ребенке), «Фиксики», «Смешарики» — это все что сейчас смотрят маленькие детки.

А вот украинских мультиков очень мало. Правда, это проблемы самих украинцев.

Это очень тонкая и глубокая имперская игра.

У меня знакомая сделала сознательный эксперимент, она приучала ребенка смотреть мультфильмы на французском языке. Ребенок уже в возрасте 5-6 лет хорошо соображает на французском.

А вот русского языка почти не знает.

какой иностранный язык хочет учить ваш ребенок за счет государства — английский, французский, немецкий или русский.

Почему один язык? У знакомой русский был факультативом — писали заявление, чтобы учили.

Основная масса детского контента в украинском информационном пространстве на русском языке.

Потому, что украинский не востребован — за него не хотят платить. Был бы востребован, были б и мультики.

А вот русского языка почти не знает.

Это не мои проблемы, согласен?

«Машу і мєдвєдя» не рухай — це дуже ідеологічно правильний мультик.

Мої всі з дитинства дивляться мультики англійською — заодно інгліш прокачався.

Ну і з кацапами на відпочинку говорять англійською.

«открыть дешёвую столовку для студентов и нанять туда максимально дешёвых официантов»

Цитируя сказку Андерсена:
«А Балда приговаривал с укоризной:
„Не гонялся бы ты, поп, за дешевизной“.»

Не гонялся бы ты, поп, за дешевизной"."

Скажи это студенту, который хочет поесть максимально быстро и дешёво

«Бидоси? Какое мне до них дело?» © сам знаешь кто.

Так если тебе никакого, пусть может они так и едят? А я на них заработаю денег

А русскоязычный барриста будет в кофе плевать, как ты обещал?

Ну попроси чтобы плюнули, я не бариста — помочь ничем не могу

пройди нахyй с таким мнением, заeбал уже

Владимир, не дает расслабиться. Держит в тонусе.

Якщо кожаєва почати повністю ігнорувати, він може вибухнути зсередини. Спробуємо? :)

На мою думку, щирість — це корисна штука для будь-якої дискусії. А опозиційність поглядів на певну ситуацію дають можливість вийти на певне розуміння багатогранності того чи іншого питання.

Тому якщо опонент щирий в своїх поглядах (вони можуть правильні, хибні, ілюзорні, навіть злобні та цинічні), то це добре для дискусії та обговорення.

Іскра істини, здоровий глузд народжується від напруження ментальних суперечок в межах формальних правил (наприклад, відсутність персональних образ, нецензурної лексики, ксенофобії).

Тобто, якщо Кожаєв щирий в своїх переконаннях, то його думка тільки додає гостроти та напруженості дискусії.

Кожаєвські (або Мураєвські) коментарі інколи «болячи» читати, але качання м’язів в тренажерці теж пов’язане з больовими відчуттями. З часом читання коментарів Кожаєва (або Мураєва) починає викликати сміх.

Коли болячи та неприємно (дискомфортно), на мою думку, треба качати м’язи, прокачувати себе, щоб знання, пізнання та розуміння були міцні як кристал.

Думки, розуміння — це сфера повної свободи і персональної відповідальності кожного.

Графіт в олівці — легко ламається, а діамант — неможливо зламати. Але і графіт, і діамант — це одна і та сама речовина.

Якщо кожаєва почати повністю ігнорувати, він може вибухнути зсередини. Спробуємо? :)

Это надо вынести отдельным топиком на форум,
для большей эффективности)

Хочу издавать газеты, книги, журналы на русском — на украинском никто не купит

Ко-ко-ко, тут гусскіх прітєсняют
www.pravda.com.ua/news/2022/01/16/7320549

Я теж раніше до цього всього байдуже ставився, і до 2016 розмовляв тільки російською. Квоти на радіо теж не розумів. Але після 2014 поволі прийшло розуміння, що зброя може бути не тільки у вигляді кулі чи снаряду.

Мені здається, ти трохи змішуєш чисто приватну сферу з діяльністю дотичною до держави.

Спілкуватися в побуті російською — не проблема.

Здійснювати публічне мовлення російською в умовах інформаційної війни — проблема.
«Гаваришь па русски? О, так ты русский!)» — ніколи не чув такого?)

Мати росіянина в команді — байдуже.
Працювати на російський продукт — проблема.

І так далі. Зараз Росія — це не просто ще одна з 200 країн на мапі. Тому доводиться діяти відповідно.

Расія? Нахєр нє нужна, з цим згідний.

Ти так само активно виступав проти насильної русифікації?

Абсолютно. В школе русский учить хорошо, равно как и украинский (знать вообще хорошо) заставлять плохо. Но русификация в прошлом, разве не так?

Та невже? Вона буде в минулому, коли не залишиться зросійщених.

Я то свиснути можу, тільки от тобі доведеться потім виконувати свою частину — тобто звалити на рашку.

Вибач, умова була лише одна, а ця не входить в неї.

Та ну я тут погоджуся з Кожаєвим. Русіфікація в минулому. Виключно російськомовні будуть ще достатньо довго, але це не є значною проблемою

Тобто кількість російської мови в Україні вас ніяк не засмучує? А оці всі дискримінації та розмови про те, щоб українськомовні йшли у свій українськомовний кут — вони, думаєте, з минулого в майбутнє машиною часу пристрибали чи як?

Русифікація була б у минулому, якби ми вже впоралися б з наслідками русифікації, яка відбувалася впродовж останніх кількох століть. Але поки в нас у країні розмовляють російською та очікують, що всі знають російську, роблячи радіо, телебачення тощо російською, і я вже не кажу про різного типу дискримінацію та навчання дітей російської, то русифікація не пройшла — вона досі тут і досі працює.

Продовжується іншими способами

Отлично, Пуйло тоже повесили бы? Он не раз декларировал «одиннарот» — тем самым разжигая.
Или украинцев щимить можно?

Если вы, одобряете, пошли вдвоем, я напишу в личку когда.

Ти не відповів на запитання Константина.

російське суспільство — забите, відстале та тупе, раз вірить в таку примітивну та дику пропаганду, якою її годують десятиліттями в РФії.

трішечки вирву з контексту: згадав, як тут недавно був комент психологічний, суть якого — пояснення, що кого завгодно можна примусити вірити у що завгодно, ба більше — навчити його примушувати інших)

кого завгодно можна примусити вірити у що завгодно, ба більше — навчити його примушувати інших)

Нынешняя корона-истерия показала, что таки далеко не всех.

Если всякие «тепличные» датчане с канадцами — схавали всю чиновничью/медиа-агитацию и даже активно занялись охотой на ведьм — то те же страны вост. Европы или республиканские штаты на массовую истерию не поддались (и сюрприз-сюрприз! при этом, от ужaсного киллер-вируса не вымерли).

Так что, не кого угодно. Но многих, да...

«Доводи» довбойобів розбиваються об статистику.

«Доводи» довбойобів розбиваються об статистику.

Скоро выйдет новая статистика — и можно будет полюбоваться.
Избыточной смертностью в странах запада в 2021 (с 70-90% вакцинированного населения) — даже в сравнении с 2020, когда вакцинации было 0.
Избыточной, но не из-за ковида.

статистику

Вони її не розуміють або не хочуть сприймати

Приказка про горбатого і могилу

то те же страны вост. Европы ... (и сюрприз-сюрприз! при этом, от ужaсного киллер-вируса не вымерли)

Сорри, не хотел опять про корону в непрофильных темах писать, но еще один вопрос в тему — вы ведь в курсе всяких статистик, то может знаете — данные по смертности в Беларуси за 2020 и 2021 годы уже рассекретили?

вы ведь в курсе всяких статистик, то может знаете — данные по смертности в Беларуси за 2020 и 2021 годы уже рассекретили?

Это же Беларусь. Там какую нужно статистику местному колхозному фюреру — такую и нарисуют.

Но почему-то не нарисовали. А просто скрыли. И я вам скажу почему — так просто статистику смертности сложно фальсифицировать, так как ее используют многие государственные органы.
Можно проверить: подставьте в эту ссылку belcmt.by/...​Healthcare_in_RB_2019.pdf разные года (2016-2018), а потом поставьте 2020.

Но почему-то не нарисовали. А просто скрыли.

В смысле, скрыли? Статистика смертности за 2020, наверняка, есть. Просто, лично у меня доверия к статистике таких стран 0 — потому, даже искать лениво, а уж тем более её обсуждать.

Я откажусь работать в любой компании, где внутрикорпоративная переписка и рассылка на русском или украинском, а не на английском.

Якщо це буде чисто-українська компанія, то чому б не бути внутрішній діловій переписці українською?

Это не проблема, но я столько усилий и денег потратил за годы, чтобы выйти на нормальный уровень коммуникации на английском в нашей компании, что возвращаться в russian-mode или ukrainian-mode не хочу.

При цьому сидиш на доу))

Це інша справа :) В такому випадку найкраще просто працювати напряму або релокнуться :)

Кстати это уже далеко не первый подобный случай, но жизнь их не учит

На язык плевать вообще. А вот тот факт, что у них среди заказчиков куча бизнеса из россии — это сразу полное табу на работу с ними.

andersenlab.com/company/testimonials

Кроме того — у них в россии есть офисы разработки, что означает, что они платят налоги там же, которые потом идут на танки и боеприпасы для армии, которая угрожает Украине.

И да, я тоже не понимаю, почему они до сих пор присутствуют на ДОУ.

Если не ошибаюсь есть плагин для компаний которые поддерживают дия сити, было бы неплохо расширить его компаниями которые поддерживают армию окупантов.

Мова це якраз показник. Як правило, всі співбесіди, якщо це питання взагалі постає, містять щось кшталту «я буду такою-то, ви ж не проти?» і, як правило, ніхто не проти. А цих не влаштовує ані англійська, ані українська, в Україні — що взагалі протизаконно.

Если работаешь на них по официальному трудоустройству — возможно противозаконно. Если по схеме ФОП — ничего противозаконного в таких требованиях(рекомендациях) нету, потому что по факту это не наёмная работа (в которой языковой вопрос отрегулирован законами), а сотрудничество ФОПа (подрядчика) и юр. лица.

Другой вопрос — это этический момент: согласен ли ты сотрудничать с бизнесом, от которого пованивает россией.

Для ФОП немає також робочих-неробочих годин, лікарняних, відпусток і вихідних, а суперечки щодо скопа робіт можуть вирішуватись не розмовою з менеджером, а у суді. А тепер діти, давайте хором згадаємо всі слова, якими ми називаємо замовників, що порушують норми місцевого звичаєвого права.

Про-російські кроти не соромляться навіть в дитячі табори «Пласт» заходити та з українською діаспорою дружити.

Якщо компанія мутна або реально «українофобська», то можна зайти туди в якості такого собі розвідника, дослідити як там все побудовано, щоб банально в темі «як воно працює».

Це доволі поширена практика. Як зрозуміти слабкості Народного Руху України (або дисидентської спілки) — треба стати активним членом НРУ (дисидентом), щоб потім розвалити його зсередини.

которая угрожает Украине

так я не понял, только угрожает или мы 8 год матiтку Европу вiд мордора бороним?

Погрожує повним знищенням і боронимо Європу від мордора

Коти

Я б за заспамити їм розділ відгуків.
Але!!! Єдине хочу бачити скрін з іменем рекрутерів щоб хоч якісь докази були. І не від губки боба, а від реальної людини.

Бо покишо виглядає як дешева спроба наклепу

В отзывах есть другие люди которые столкнулись с этой проблемой, так что не думаю.

Оригінал допису тут: www.linkedin.com/...​-6886717730578276352-H0Hr
Підіть і спитайте автора.

Любовь Ковешникова
13 січ 2022 11:23
Доброго дня! Ми не вимагаємо спілкуватися весь час на російській мові, це потрібно, коли ви спілкуєтеся з представниками з інших країн (наприклад, Білорусія), для взаємного розуміння, тому для нас важливо, щоб кандидат розумів і міг висловити свою думку російською)

Тож, у них і справді ті, хто працюють в офісах в Білорусі не знають англійської.

Так же как и у нас, галера это в подавляющем большинстве всегда команда джунов/мидлов за передастом тим лидом с раговорным англ.

Ух. Тож, мені просто фатально везло на співробітників останні 20 років :)

«Білорусія» фейспалм

Так. Скоро вона вже від Беларусі в стан БССР перейде. Це поки — проміжна назва :)

Якби зарплата була ну раз так в 5+ вище ринкової — я пішов би. Працював би умисно погано щоб принести їм поменше користі (причому менше ніж вони платять мені зп, щоб вони були в програші), а половину чи більше від зп віддавав би на підтримку the ukrainians media чи подібних проукраїнських ініціатив.

Денис хотя бы посмотрел что это за контора и чем занимается. Зачем таким вообще отвечать?

Возможно доу стоит не размещать информацию о компаниях колаборантах на своем сайте?
Компания пишет софт для тинькова что бы военные в рашке могли удобно получать деньги на карту за военные действия на донбасе.

Дивлячись яку. Вакансії від таких точно не варто, а от розділ з відгуками нехай буде, дуже корисно

Доход бюджета России примерно на 70% — это торговля энергоносителями. Поэтому отказ от работы на российскую компанию им до лампочки. Но для себя, для «очистки совести» — да, подходит.

Вы же понимаете что если им прийдет проект от этого домена они сразу же его возьмут, и насрать что каждый инвойс это лишняя пуля в обойму против наших ребят.

Как говорят американцы — «Nothing personal, it’s just business»

В кожній нації є уроди. Не варто на них орієнтуватись. Повірте, в США набагато менше бізнесу намагались співпрацювати із режимом Хусейна в Іраці під час Бурі в пустелі або із Північною Кореєю під час корейської війни, ніж в Україні продовжує співпрацювати із РФією на 8-му році війни.

овірте, в США набагато менше бізнесу намагались співпрацювати із режимом Хусейна в Іраці під час Бурі в пустелі або із Північною Кореєю під час корейської війни

В смысле, «намного меньше»? Северная Корея, Куба, Иран, итп — давным-давно числятся в списках «стран-изгоев», с которыми в Штатах запрещено вести дела, делать банковские переводы, ездить туристом, итп.

Но в Украине, през до сих пор снимает на рашке сериальчики, за баблос гэбни.

Повірте, в США набагато менше бізнесу намагались співпрацювати із режимом Хусейна в Іраці під час Бурі в пустелі або із Північною Кореєю під час корейської війни

Как вы считаете, это как-то связано с тем, что доступ к рынкам Ирака и Северной Кореи для американских компаний не так важен, как доступ к рынку Росси для украинских компаний?

Владимир, то что вы за деньги будете делать что угодно это все поняли, осталось с ценой разобраться.

25к комментов
Кого ты возьмёшь, не вылезая с доу?

Краще б це був їхній (DOU) корпоративний вибір. Бо такі штуки краще інституціоналізувати, щоб зашкварним для репутації було включати таких в рейтинги якісних роботодавців. Але нагадати DOU про це варто.

навпаки потрібно, щоб люди знали.

А что? Майнкрафта не будет? Зачем такая контора вообще существует?

Ты посмотри их заказчиков, там одни почты росии с ржд и подобное. Логично что русский требуется, впрочем работать на них не стоит не из-за языка

Росіяни за часів Януковича очолювали міноборни України та СБУ. Тому побути агентом в російському бізнесі — це нормальна штука. За рік можна багато чого зрозуміти.

Тупий там бізнес. І в середньому публіка тупа. А топи досить посередні.

Бачив його трошки зсередини в 2010-му.

З одного боку стидно, хоча занесло туди випадково з одним продажником у кризовий рік, з іншого боку почуваюсь розвідником.

В багатьох росіян суттєво завищена самооцінка, неадекватне сприйняття своєї величчі. Також присутня патологічна брехливість та зневага до слабшого. Це ознаки суспільної злоби та низького рівня розвитку (інфантилізму).

Але в Росії достатньо адекватних людей, бо там 150 народів. В мого родича найкращим товаришем був татарин з Татарстану.

Осетини, татари, карели, корейці, дагестанці, німці, чехи — там дуже різнобарвні люди. Замість того, щоб це розвивати, а це сила та перевага, імперія РФія — це все уніфікує та знищує.

компания беларусская и все собеседования проводят беларусы

Ну так і нехай працють в Білорусі. Мова міжнародних компаній — англійська.

По досвіду, білоруси не мали проблем з розумінням української.

Білоруси розуміють українську. Співбесіди проводить вата кончена

Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Черкаси, Чернігів, Мінськ
Расположение офисов компании, с какого перепуга именно мы должны подстраиваться под них?
Имхо если компания хочет набирать русскоговорящих гребцов пускай валит из страны и набирает их успешно в рашке.

Потому, что им похер на твою ненависть

Так слов’яни розуміють мови один одного

зачем тогда украинцы массово учат польский язык прежде чем поехать собирать клубнику/строить полякам жилье/писать им хорошие программы, неужели они глупы и не понимают соседний язык?

Для простоти і тому, що ми можемо, а ви — не можете )

Полякам до славян как и русским, як до неба рачки.

интересны тогда критерии «славянскости»

Фіно-угри — не слов’яни
От і усьо
xD

а они тут каким боком, если мы о поляках говорим, можно ещё вспомнить чехов/словаков и других болгаров

Всё легко и просто, если славяне, ведут себя как мудаки в отношении других славян, значит мы вычёркиваем их из списка славян. Это как выпускная фотка, ты сидишь у камина в глубокой старости (где-то 26 лет), и вычёркиваешь одноклассников которые уже всё.

І тут або щелепа неправильної форми, або зайва хромосома. Можливо комплексна проблема

Оце гарна альтернатива :)

Може, ще й показує, що зепка значно нижче ринкової :)

Как-то с ними общался, очень хамски ответили: из серии «вы много хотите» и вакансии указаны в то ли в магадане то ли в сахалине

Можу це підтвердити. Якось спілкувався з одним білорусом, і це був тимлід, тобто з англійською у нього мало бути все добре.
Але було видно, як побудова фраз та узгодження часів доставляло йому справжнє мучення. Так що я не знаю, як він витримав цілу годину співбесіди.

Підписатись на коментарі