Півмільйона українців можуть стати залежними від азартних ігор у найближчі роки — Opendatabot
Уже в найближчі роки приблизно півмільйона українців можуть стати залежними від азартних ігор. В Україні створено «реєстр лудоманів», у якому станом на кінець осені 2021 року перебувало більше сотні людей. Проте досі відсутня якісна статистика, яка могла б висвітлити можливі масштаби ігроманії в країні, повідомляє Opendatabot.
Відомо, що в липні 2020 року Верховна Рада легалізувала азартні ігри в Україні. Через небезпеку прояву ігрової залежності в країні було створено Реєстр лудоманів. До нього потрапили особи, яким обмежено доступ до гральних закладів та участь в азартних іграх. Станом на листопад 2021 року в цьому переліку перебувало 108 осіб.
Водночас одним із мотивів легалізації грального бізнесу в Україні називалося вдосконалення боротьби з ігровою залежністю — лудоманією. Цей психологічний розлад призводить до погіршення матеріального стану людини, втрати соціальних і професійних навичок.
«Наразі в Україні немає якісної статистики, яка могла б висвітлити можливі масштаби ігроманії в країні», — йдеться в повідомленні.
Як справи з лудоманією в інших країнах
За оцінками Європейської асоціації азартних ігор і ставок (EGBA), до 1% населення ЄС мають схильність стати патологічними гравцями, а до 4% — отримати розлади, пов’язані з ігроманією.
Своєю чергою в Грузії захоплення азартними іграми вже спричинило безпрецедентну соціальну кризу. Зі слів засновника грузинського Центру дослідження азартних ігор і профілактики лудоманії (GRAPC) Гуго Беселіа, сьогодні в країні близько 400 тисяч осіб є ігроманами, що становить 10% населення і значно перевищує європейські показники.
При цьому масове розповсюдження ігроманії спричинив саме неконтрольований доступ до азартних ігор онлайн. За підрахунками Центру, в Грузії зареєстровано близько 1 млн унікальних акаунтів онлайн-казино (35% із них є постійно активними). За останні 10 років доходи гральних онлайн-закладів зросли на 22 000%. Також встановлено, що, станом на 2019 рік, 48% грузинських школярів коли-небудь грали в азартні ігри.
Які прогнози щодо України
«Якщо Україна піде за європейським сценарієм, то вже у найближчі роки близько півмільйона громадян можуть стати ігроманами», — вважають в Opendatabot.
Там також наголосили, що відповідальність за боротьбу з ігровою залежністю в Україні наразі покладається на КРАІЛ та самих організаторів азартних ігор. Зокрема, гральний бізнес має не допускати людей з Реєстру лудоманів до закладів, а також всіляко протидіяти появі гральної залежності у своїх клієнтів.
До слова, потрапити в Реєстр лудоманів можна шляхом добровільної подачі заяви про самообмеження, отримання заяви від членів сім’ї чи законних представників ігромана або за рішенням суду. Водночас обмеження, які накладає на гравців Реєстр, не стосуються сфери онлайн-ігор.
Мало того, як підкреслюють аналітики, в новому законопроєкті, покликаному відрегулювати гральний бізнес в Україні, пропозиції щодо вирішення цієї проблеми також відсутні.
39 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів