Vinnytsia IT Research: результати першого комплексного дослідження Вінниччини
5 880 ІТ-ФОПів та 475 юридичних особи, що здійснюють свою діяльність за ІТ-КВЕДами. Комплексне дослідження ІТ галузі Вінниці презентували на закритій зустрічі 22 грудня, а вже у січні дані з’явились у відкритому доступі на сайті ІТ Асоціації Вінниці.
IT VN Research цьогоріч проводили на Вінниччині вперше. Цей некомерційний проект дав змогу дослідити технології, кадрові запити, інфраструктурні потреби, економічний ефект індустрії та сформувати портрет ІТ-фахівця міста. Так, за основу аналізу взяли результати анонімних опитувань ІТ-спеціалістів та компаній та поєднали з попередньо зібраною статистичною інформацією з відкритих джерел.
Робочий простір та інфраструктура
У Вінниці переважають компанії, що спеціалізуються на розробці програмного забезпечення, а за основними спеціалізаціями є продуктовими чи аутсорсними. Серед замовників превалюють переважно представники сфери послуг, фінансової, медичної, індустріальної та туристичної галузей. Так, за останні 5 років обсяг реалізованої ІТ-продукції в регіоні зріс майже на 400%.
Більше половини розробок вінницьких ІТ-компаній орієнтовані на ринок Європи (56,6%) та Північної Америки (36,7%). Серед найпопулярніших країн, з якими працюють компанії: США, Німеччина, Канада та Іспанія.
А ще, за рейтингуванням DOU, Вінниця займає третю сходинку у рейтингу найкомфортніших для айтішників міст. Вінницю мешканці люблять передусім за чистоту та доглянутість, зручні розміри міста динамічний розвиток.
Вплив пандемії СOVID-19
За період карантину майже 44% компаній змушені були повністю перейти на дистанційний режим роботи, наразі таких залишилось лише 3,3%.
В період пандемії COVID-19, для 33,3 % компаній орендодавець надав знижку на оренду приміщення, що дозволило зекономити витрати. При цьому, керівництво компаній пішло на зустріч командам і майже третині респондентів підняли заробітню платню.
Більшість опитаних нами респондентів прогнозують завершення карантину вже у червні 2022 року, а поки планують і надалі поповнювати молодими талантами
Нагадаємо, що влітку Вінницька ІТ-Асоціація в числі перших організувала масову вакцинаційну кампанію для більш ніж 2100 місцевих ІТ-спеціалістів. В планах на 2022 рік-ще дві хвилі «бустерної дози» для фахівців та їх рідних.
Портрет ІТ спеціаліста
У вінницьких ІТ-компаніях працюють уродженці багатьох областей України. Звісно, що переважну більшість з них складають працівники, які народилися у Вінницькій області (це 77,7 % від загальної кількості), що свідчить про помірний рівень інтелектуальної міграції з регіону.
Майже третину респондентів склали жінки, більшість з яких віддає перевагу роботі у складі менеджменту і це, насправді, є одним із першочергових викликів збагачення кадрами місцевої індустрії, над яким надалі працюватиме Асоціація в рамках програм IT VN for women та Uni Up.
Демографічні показники засвідчили також і те, що майже половина (48,5%) респондентів віком до 25 років, ще 37,5% — це спеціалісти віком до 35 р.
Таке вікове співвідношення не дивує, оскільки Вінницькі ЗВО щороку випускають близько 3% майбутніх українських ІТ спеціалістів (мова тут йде саме про технічні спеціальності), які залишаються працювати на локальну індустрію.
Технології
Основними технологіями та мовами програмування, котрі використовують спеціалісти ІТ-компаній Вінниці у розробці є: JavaScript; TypeScript; C#; NodeJS та Java.
Мови програмування, на котрі ІТ-компанії будуть мати запит у найближчі 5 років, це: Python, Java та JavaScript. На
А от найпопулянішими спеціальностіями є software та маркетингові позиції.
Дія City
У той час, коли Diia City був ще тільки законопроєктом, ІТ Асоціація Вінниці активно долучалась до обговорень та правок у складі робочої групи при Мінцифри.
В контексті дослідження виявлено, що лише 24,4% ІТ-спеціалістів та 41,2% ІТ-компаній підтримують впровадження цього правового режиму. При цьому серед усіх опитаних респондентів лише близько 30% відповідали правильно на контрольне запитання про зміни, які передбачаються в рамках проекту.
Тож 10 лютого для CEO вінницьких ІТ компаній пройде зустріч з представниками IT Ukraine та Дія Сity, під час якої можна буде «розставити крапки над і» в питаннях реформ освіти, правового режиму та ІТ-індустрії в цілому. Реєстрація на зустріч уже відкрита.
Як висновок, можемо підкреслити перспективи Вінниці стати реально потужним технологічним хабом Центральної України, що має комфортну інфраструктуру, згуртовану ІТ-спільноту, потужних ринкових гравців та постійний попит на кадри. Звісно, це все стане можливим за умови забезпечення якісної освіти, постійних можливостей для самореалізації та підтримки всередині ком’юніті. Про програмні плани Асоціації на найближчі роки ми писали за лінком.
Дане соціологічне дослідження фінансувалось за рахунок коштів компаній-учасниць ІТ-Асоціації Вінниці: EPAM, Delphi Software, Onseo, Astound Commerce, LetyShops, Exadel, SoftServe, Ciklum, Infopulse, EXISTEK, PLEXTEQ, Ajax Systems, ElifTech, Memcrab, Dedey Digital, DRESSLAB, Winstars Technology.
За партнерство вдячні: Вінницькій ОДА, ДССУ, IT Ukraine, Українські кластери, DOU, AIN.UA, радіо «Місто над Бугом», IForum, Vinnytsia JS, IT Arena, KredoBank, Mont Blanc, IT VN Park.
Детальний звіт українською та англійською мовами доступний на сайті ІТ-Асоціації Вінниці
9 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів