У 2021-му ФОПи в Україні сплатили майже 35 млрд грн єдиного податку. Це рекорд за останні 5 років
Протягом 2021 року фізичні особи-підприємці в Україні заплатили 34,8 млрд грн єдиного податку. Ця цифра не лише перевищує показник 2020 року, коли з ФОПів зібрали 27,6 млрд грн, а й є рекордною за останні 5 років, повідомляє Opendatabot.
Чому така сума
За даними аналітиків, рекорд пояснюється як збільшенням доходу ФОПів, так i зростанням кількості нових підприємців. А ще тим, що вже відкриті бізнеси стали рідше закриватися. Загалом до кінця 2021 року кількість ФОПів в Україні майже сягнула 2 млн.
Як відомо, єдиний податок — це головний податок для ФОПів, який ввели задля спрощення ведення бізнесу та зниження податкового навантаження. Причому можливість перейти на спрощену систему оподаткування передбачена для фізосіб-підприємців та юридичних осiб, масштаби діяльності яких не перевищують визначені законом рамки за максимальним обсягом доходів та кількістю працівників.
Як зазначають експерти, останні ініціативи з фіскалізації, зокрема обов’язкове використання РРО/ПРРО, передусім направлені на виявлення реального об’єму доходів підприємця та дотримання ним законності використання спрощеної системи.
Штрафи для ФОПів за відсутність касових апаратів відтермінують
Тим часом у Верховній Раді мають намір скасувати штрафи для ФОПів за відсутність касових апаратів до кінця 2022 року, заявив спікер парламенту Руслан Стефанчук після наради з лідерами фракцій.
За його словами відповідний законопроєкт запропонував голова Комітету ВР із питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
«Сьогодні до кінця дня (26 січня — ред.) буде поданий відповідний законопроєкт, по якому до кінця цього року не будуть сплачувати штрафи особи, які не встановили РРО за умови, що вони їх встановлять», — сказав Стефанчук.
Відповідно до Податкового кодексу України, з 1 січня 2022 року платники єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки, зобов’язані застосовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій.
При цьому санкції за порушення використання касових апаратів передбачають штраф у розмірі 100% вартості проданих із порушенням товарів, а за наступні — вже 150% вартості товару.
Нагадаємо, 25 січня під Верховною Радою збиралися на мітинг кілька тисяч ФОПів, серед яких також були представники ІТ-спільноти. Вони протестували проти зміни законодавства для фізичних осіб-підприємців. Зокрема проти намірів влади відібрати можливість укладати контракти з юридичними особами у ФОПів ІІІ групи, серед яких чимало ІТ-фахівців.
10 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів