Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Айтішники та зброя

Привіт.

Наважився все-таки придбати собі карабін.

У пошуках та розпитуваннях покищо зупинився на лінійці «зброяра», але ще не визначився що саме купуватиму.

Якщо ви маєте зброю поділіться, будь ласка, досвідом. Що вибрали? Чим обгрунтовували? Які переваги і мінуси? Буду дуже вдячним.

Доречі з подивом дізнався що навіть серед моїх колег є люди що володіють нарізною зброєю. Тому упевнений що группа озброєних айтішників досить таки чисельна.

👍ПодобаєтьсяСподобалось4
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Копіпасти від інструктора, яка має відповісти на всі коментарі

Кожного разу, як настає чергова економічна (політична, військова) криза, мені задають дуже багато питань про зброю. І це нормально, бо зброя надає впевненості. Комусь у тому, що зможе захистити себе від злочинців і мародерів, комусь від військового вторгнення. Зрозуміло одне — зі зброєю набагато спокійніше ніж без неї. І якщо ви придбаєте зброю і будете з нею тренуватися — то це буде дуже гарною і корисною навичкою. Я придбав зброю у 2009 і ще жодного разу не пожалкував, що це зробив.
Тепер питання по черзі, за популярністю. Вартість послуг та заліза писати не буду, щоб Фейсбук не лютував.
1. Чи дозволена зброя в Україні? Так і давно, на руках повно легальної зброї на будь-який смак: гладкоствольна, нарізна. Отримавши дозвіл на придбання нарізної зброї (з 25 років), ви можете з ним придбати як малокаліберну гвинтівку, так і гвинтівку 50го калібру. На даний момент, у нас можна придбати багато чого, про що можуть тільки мріяти в деяких країнах.
2. Чи потрібно бути мисливцем? Ні, хоча вся зброя, яка продається цивільним в Україні називається «мисливська», мисливцем вам бути не обов’язково.
3. Чи важко отримати дозвіл, чи потрібно шукати знайомства та «прискорювачів»? Ні, це взагалі не складно для законослухняного та психічно здорового громадянина. Весь процес займає десь місяць часу та кілька візитів у дозвільну, тир, мед. заклади. Витрати не дуже великі, на страхування, курси (під час першого придбання зброї), медичну довідку, простий сейф. Майже не чув про випадки затягування чи відмов. Інструкцій в Інтернеті — повно.
4. Яку зброю обрати? Гладкоствольну чи нарізну? Це досить велике питання. Як кажуть американці, пістолет — для оборони на вулиці, рушниця для оборони дому, гвинтівка — для оборони Батьківщини. Пістолети нам недоступні, тому є рушниці та гвинтівки. Основне обмеження рушниці — це дальність стрільби, до 100-150 метрів кулею в залежності від досвіду стрільця (можна стріляти і далі, але це вже дистанція не для рушниці). Це плюс у випадку полювання і самооборони (куля не зможе завдати шкоди, якщо пролетить повз ціль), але мінус у випадку, коли потрібно стріляти далеко. Тому, якщо хочеться стріляти на 200-300 метрів і далі, вибирайте нарізну зброю. Для початку, для спорту, самооборони, полювання — можна обрати гладкоствол. Гладкоствольні рушниці простіші у використанні та обслуговуванні.
5. Калібр: 9мм, 223, 308...? Карабіни пістолетного калібру (9×21) стають все більш популярними за рахунок вартості набою, компактності, легкості використані, звуку пострілу, обмеженій дальності. Але дальність тут теж не програє «дорослим» калібрам. 223 калібр вже дає більшу дальність, використовується військовими по всьому світу і дозволяє впевнено стріляти і на 300-400 метрів. 308 і більше, це вже калібри для високоточної стрільби і дозволяють впевнено вражати цілі на набагато більших дистанціях. Але тут вже будьте готові заплатити за приціл вартість гвинтівки або навіть більше.
6. Мушка і цілик, коліматор, оптика? Якщо ми говоримо про гладкоствол, то вистачить і мушки, це зброя для стрільби на короткі дистанції. Якщо говорити про нарізну, то можна поставити мушку і цілик на початку, а потім використовувати у якості резервних (але пам’ятаємо, що вночі від них мало користі). Коліматор без збільшення дозволяє впевнено стріляти на короткі дистанції, а далі вже потрібен магніфер (ще один оптичний прилад для збільшення). Тому, якщо справа стосується карабінів у калібрі 223 і більше, то варто поставити оптичній приціл кратності хоча б 1-4, 1-6, 1-8. На одиничці, без збільшення, ви можете використовувати оптику як коліматор, а коли потрібно стріляти далі, то можете збільшити кратність. Про оптику для високоточної стрільби навіть не буду починати писати, там цілий Всевсвіт )
7. Чи дозволені в Україні глушники? Саундмодератори дозволені для придбання без обмежень.
8. Чи дозволені в Україні нічні або тепловізійні приціли? Так, дозволені для придбання без обмежень.
9. Що найбільше важливо купити після зброї? Набої та тренування. Без тренувань зброя — це лише важка залізяка.

www.facebook.com/...​o/posts/10216723587481624

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Для чого вам зброя в ЄС? коли відкриють кордони ви її не вивезете.

Вибір зброї насамперед залежить від контексту її застосування.

Поки що в Україні легально можна придбати зброю тільки для захисту житла, адже її носіння для громадян заборонено.

А для захисту вдома немає нічого кращого за дробовик — найбільша площа та сила ураження на короткій відстані, мінімальні вимоги до майстерності прицілювання. Але практика все одно потрібна, треба дещо розуміти про вибір позиції для стрільби, враховувати можливість рікошету, правильно підібрати тип патронів та ін.

Особисто моя мрія це DP-12, але на жаль в Україні не продається.

stvol.ua/...​-kel-tec-ksg-kal-12/p2825
вот есть вариант с двумя магазинами

Сайт Zbroyar не працює.
На їхній сторінці інформації нема. Може домен просрали хз (дехто каже, що то все хакери).
Всі магазини проіндексували свої ціни по абсолютно не зрозомілому курсу ціни виросли на 10к гривень мінімум.
Ну і на данний момент спочатку все ходове розпродали, а зараз просто не продають зброюю.

Зараз ніхто вже не продає. Зброї просто немає і весь імпорт в країну переорієнтований на потреби ЗСУ

Згоден, але із того що взнавав нові поставки очікують.
А от коли будуть знову продавати цивільному населенню питаннячко

цивільному населенню йде продаж ,але дуже вскочити у цей вагон , бо великий попит . на цьому тижні привозили у магазин Ствол . можна записатися на предзамовлення . Але ціни взлетіли...

я бы советовал брать сразу два )

— первый — что то типа ругера 10/22 — самозарядка под мелкашку. Дешево и сердито, на нем вы будете учить основы стрельбы по началу и стрелять по банкам

— второй — зброяр в 223, я бы смотрел на 16 дюймовый ствол

— нормальную минимальную аптечку(!) даже для мирного времени. с турникетами\затычками для дырок в леких и геморстатиками.

— баллистические очки
— защиту слуха ( затычки\активные наушники)
— для зброяра нужен будет прицел переменной кратности ( или комбо магнифаер\ред дот, я бы наверно предпочел оптику ) и банку на него
— так же рекоммендации: плитник с боками\броник на который вы навесите минимальный фраерский набор и будете держать рядом. Плиты лучше или полеетелен или керамика, если вам себя жалко.
— баллистический(!) шлем

Любой карабин на базе AR-15 в 223 калибре. Зброяр/не зброяр не принципиально. Длина ствола: золотая середина 14,5-16 дюймов. Хочется компактности: 10,5-12. Хочется спорта: можно 18.
Плюсы AR-15 системы:
1) Распространённость и доступность запасных частей. В Украине можно достать абсолютно все. Сами карабины, как конструктор Лего. Легко заменить любою деталь при поломке, либо на что-то получше от более именитого производителя (У меня от Z-15 фактически остался только корпус ловера и труба приклада, на видео Игорь обозревает мой карабин: www.youtube.com/watch?v=DhlvEYsDyiA).
2) Возможность перейти на другой калибр/длину ствола докупив аппер
3) Простота установки коллиматора/оптики
4) Калибр .223 относительно не дорогой(как для нарезного патрона) и очень широко распространен (По ассортименту на нашем рынке уступает только .308) Магазины AR-15 под .223 широко доступны, емкость может быть любая от 5 до 100.

Почему не АК?
Что есть на Украинском рынке?
1) Переделки списанных со складов АКМов(7,62×39)
2) Б/Ушные Сайги(7,62×39, .223)
3) небольшое количество Вулкан-Т/ТК (АКС/АКСу-74 5,45×39)

АКМы нужно уметь выбирать, их списывали в очень разном состоянии. Часть убита в хлам. Без знающего человека придется либо ехать на завод и доплачивать за то что отберут хороший экземпляр, либо полагаться на удачу.

Сайги — опять же нужно умет выбирать. Во-первых, качество «Саёг» сильно гуляло. это гражданское изделие и никаких военных оно не проходило. Во-вторых новые Сайги не заходили в Украину, по понятным причинам, 8 лет. Нужно удостоверится, что предыдущий хозяин ее не убил.

Вулканы-Т/ТК в 5,45×39 сейчас практически коллекционная редкость. Стоят сумасшедших денег порядка 3-4тыс $. В большинстве своем убито предыдущими владельцами. Практически все патроны на рынке российского производства, в продаже есть не всегда. Иногда завозят немного Хорнади.

Если говорить о патронах, то 7,62×39 на украинском рынке уступает 223. Как по цене, так и по доступности. В среднем дороже и иногда исчезает из продажи . Из дешевого в 7,62×39 опять же только патроны производства РФ.

Установка оптики/коллиматора на АК это отдельный квест, все варианты установки (боковой кронштейн/крышка с планкой/вместо целика, на газовую трубку) и имеют те или иные недостатки.

Копіпасти від інструктора, яка має відповісти на всі коментарі

Кожного разу, як настає чергова економічна (політична, військова) криза, мені задають дуже багато питань про зброю. І це нормально, бо зброя надає впевненості. Комусь у тому, що зможе захистити себе від злочинців і мародерів, комусь від військового вторгнення. Зрозуміло одне — зі зброєю набагато спокійніше ніж без неї. І якщо ви придбаєте зброю і будете з нею тренуватися — то це буде дуже гарною і корисною навичкою. Я придбав зброю у 2009 і ще жодного разу не пожалкував, що це зробив.
Тепер питання по черзі, за популярністю. Вартість послуг та заліза писати не буду, щоб Фейсбук не лютував.
1. Чи дозволена зброя в Україні? Так і давно, на руках повно легальної зброї на будь-який смак: гладкоствольна, нарізна. Отримавши дозвіл на придбання нарізної зброї (з 25 років), ви можете з ним придбати як малокаліберну гвинтівку, так і гвинтівку 50го калібру. На даний момент, у нас можна придбати багато чого, про що можуть тільки мріяти в деяких країнах.
2. Чи потрібно бути мисливцем? Ні, хоча вся зброя, яка продається цивільним в Україні називається «мисливська», мисливцем вам бути не обов’язково.
3. Чи важко отримати дозвіл, чи потрібно шукати знайомства та «прискорювачів»? Ні, це взагалі не складно для законослухняного та психічно здорового громадянина. Весь процес займає десь місяць часу та кілька візитів у дозвільну, тир, мед. заклади. Витрати не дуже великі, на страхування, курси (під час першого придбання зброї), медичну довідку, простий сейф. Майже не чув про випадки затягування чи відмов. Інструкцій в Інтернеті — повно.
4. Яку зброю обрати? Гладкоствольну чи нарізну? Це досить велике питання. Як кажуть американці, пістолет — для оборони на вулиці, рушниця для оборони дому, гвинтівка — для оборони Батьківщини. Пістолети нам недоступні, тому є рушниці та гвинтівки. Основне обмеження рушниці — це дальність стрільби, до 100-150 метрів кулею в залежності від досвіду стрільця (можна стріляти і далі, але це вже дистанція не для рушниці). Це плюс у випадку полювання і самооборони (куля не зможе завдати шкоди, якщо пролетить повз ціль), але мінус у випадку, коли потрібно стріляти далеко. Тому, якщо хочеться стріляти на 200-300 метрів і далі, вибирайте нарізну зброю. Для початку, для спорту, самооборони, полювання — можна обрати гладкоствол. Гладкоствольні рушниці простіші у використанні та обслуговуванні.
5. Калібр: 9мм, 223, 308...? Карабіни пістолетного калібру (9×21) стають все більш популярними за рахунок вартості набою, компактності, легкості використані, звуку пострілу, обмеженій дальності. Але дальність тут теж не програє «дорослим» калібрам. 223 калібр вже дає більшу дальність, використовується військовими по всьому світу і дозволяє впевнено стріляти і на 300-400 метрів. 308 і більше, це вже калібри для високоточної стрільби і дозволяють впевнено вражати цілі на набагато більших дистанціях. Але тут вже будьте готові заплатити за приціл вартість гвинтівки або навіть більше.
6. Мушка і цілик, коліматор, оптика? Якщо ми говоримо про гладкоствол, то вистачить і мушки, це зброя для стрільби на короткі дистанції. Якщо говорити про нарізну, то можна поставити мушку і цілик на початку, а потім використовувати у якості резервних (але пам’ятаємо, що вночі від них мало користі). Коліматор без збільшення дозволяє впевнено стріляти на короткі дистанції, а далі вже потрібен магніфер (ще один оптичний прилад для збільшення). Тому, якщо справа стосується карабінів у калібрі 223 і більше, то варто поставити оптичній приціл кратності хоча б 1-4, 1-6, 1-8. На одиничці, без збільшення, ви можете використовувати оптику як коліматор, а коли потрібно стріляти далі, то можете збільшити кратність. Про оптику для високоточної стрільби навіть не буду починати писати, там цілий Всевсвіт )
7. Чи дозволені в Україні глушники? Саундмодератори дозволені для придбання без обмежень.
8. Чи дозволені в Україні нічні або тепловізійні приціли? Так, дозволені для придбання без обмежень.
9. Що найбільше важливо купити після зброї? Набої та тренування. Без тренувань зброя — це лише важка залізяка.

www.facebook.com/...​o/posts/10216723587481624

Першим вбивають каратістів та в кого ружжо

Цікаво, що ніхто ще не згадав про відсутність законодавчої бази про володіння і застосування зброї. Це найбільше проблема, адже все регулюється дуже абстрактними пунктами постанови МВС.

У z008 разносило ствольные коробки.
А вообще — перед тем как брать оружие крепко подумай и спроси себя по чесноку — сможешь ли ты выстрелить в человека. Если сомневаешься — не бери ничего ибо оно тебе не поможет.

Чекайте, але ж зброя це не «стріляти в людину»! Це також і спорт. Для мене це хоббі, я займаюсь олімпійським скітом. Я не думаю, що спортсмени, що виступають на олімпійських іграх, думають про «стріляти в людей».

Доречі є ще полювання, але це також стріляти в щось живе, тут Ви, скоріш за все, праві

я както спрашивал — есть ли курсы охоты. сказали что нет — хорошая идея для стартапа

Я думаю, що жоден лісничий не випустить неосвідченну людину зі зброєю на полювання. На стрільбищі можна стояти поряд і контроллювати дії. На полюванні, нажаль, ні, і такі новачки несуть ризик.

так я ж о чем, это ж надо както подкрадываться и стрелять в правильное место с правильной дистанции

На полюванні єгерь каже що робити, на якому номері стояти тощо. Якщо охотник не досвідчений то за ним буде око єгеря, скоріше за все буде поряд перевірить, що все добре зі зброєю жилетама тощо, бо він вілповідає за полювання, як командир в армії, за що і отримує грощі. Інакше буде не полювання , а набухаються і один одного перестріляють. Полювання сестра війни.

Так в тому і суть курсів, щоб «новачків» в лісі було менше.

В критической ситуации, человек скатывается до рефлексов (бей-беги например). И мыслит другими категориями, например: «угроза жизни» а не «оступился наверное, у него дети есть». — Это про здоровых. Маньякам наверное нужно переступить моральную черту, там же стресса нет.

А вообще — перед тем как брать оружие крепко подумай и спроси себя по чесноку — сможешь ли ты выстрелить в человека.

Кацап — не людина

Вот и не надо стрелять по людям, и наводить на них оружие в том числе и не заряженное.

Інфа, про те, що у Вас є зброя досить легко знаходиться. Тоже якщо є негідники, які пришли до Вас у помешкання, знаючи, що у вас зброя — я не думаю, що вони, побачивши Вас зі зброєю в руках, злякаються і побіжать просити вибачення.

Ожидание:
«В Украине безопасно и хорошо, особенно с ИТшными деньгами»

Реальность:
«Чи планує ваша компанія евакуацію працівників в разі нападу Росії?»
«Айтішники та зброя»

Ну пан Трамп мав би знати, що в ельфії, особливо в «респуліканських» штатах, культ зброї, навіть рожеві м16 є) r2.mt.ru/...​20458523512-0/jpg/bp.webp Тому нічого дивного.

Одне діло коли традиція така, а інше — коли смаженим тхне.

Цікаво, чому у Вас такі очікування? Тут не безпечно, через війну, бідність і непрацюючи інституції. Щодо «добре» то це ж суб’єктивне поняття. Хтось звик і йому комфортно, а хтось біситься, що навіть гроші з брокера нормально не вивести — треба юрист, який буде розмовляти з податковлю і вимагати їх приняти звіт та податки :)
А ще у нас легально можно придбати від pcc KrissVektor до Barret 0.50 BMG :)

Це постіронія.
Тут на форумі деякі постійно розказують про якісь прекрасні сервіси, медицину та взагалі казкове життя в Україні, їх називають оставашками. А вони огризаються ковбасниками або уєзжунями. Так і живемо.

Зрозумів, тоді не буду заважати пану накидувати на вентилятор.

Тоже планирую взять чисто по фану, смотрю на rem 700 и savage 110. Тихо охреневаю с цен на оптику, еще больше охреневаю с цен на колечки для нее=)

Так, це був основний стоппер для мене, бо якщо малий випадково розіб’є оптику за 5к — я вже не зможу собі дозволити придбати таку саму на наступний день. Тому вважаю з поточними доходами, коли на приціл треба збирати пів-року — купляти нема сенсу

оптика для дома для семьи от 10к грн
ibis.net.ua/...​arch/pervaya/?isort=cheap
ну колечки и моноблоки должны быть соосны и точно круглые

Ну така на АРку стає, до 200-300 метрів. Якщо мова про bolt-action, то ось список, що досить швидко переходить за 2-3к, а ще кріплення
sageratsafaris.com/one-mile-rifle-scopes

совершенству нет предела, можно взять прицел насколько не жалко и тренироваться

Главное чтобы ширпотреб за 10к не посыпался после сотни выстрелов .308 :)

ну можно же подобрать там хавке или вортекс, всяко дешевле чем найтфорс

Хотел бы пару-тройку шмелей, так по пивным банкам пострелять. И весло с парой цинков для самообороны. Мечты-мечты...

Ну для початку варто визначитись із типом зброї, що взагалі цікавить і бажано окреслити цілі.
Для травмата, помпи, високоточної зброї та карабіна будуть різні завдання.
Потім можна піти на сайт того ж Ібісу і пофільтрувати поклікати що є, ось наприклад ibis.net.ua/...​ckel-kal-1276-stvol-51-sm
Там же під багатьма моделями є відео.
Потім варто піти в магазин і помацати руками, в ідеалі, постріляти в тирі і тоді вже купувати.

На нее нужны разрешения?

На будь-яку зброю, окрім пневматичної, потрібен дозвіл. Люди кажуть про патрон Флобера, але поліцейські не дуже радіють, коли ти їм показуєш револьвер без дозволу.

Але дозвіл отримується легко.

Флоберы продают, проверено.
Выглядит прикольно, стреляет громко, банки/бутылки разбивает с метров 5

не надо это говно покупать кроме как для холощения
ты вытащишь флобер, а чувак боевой

И что, лучше вытащить ничего когда чувак вытащит боевой?

Вообще он не предназначен чтобы защищаться от людей с боевым оружием.
Так чисто попугать воришек/собак/алкашей/гопоту

И что, лучше вытащить ничего когда чувак вытащит боевой?

Да. Если ты вытащишь флобер — чел может в тебя уже спокойно палить и в суде сказать что подумал что боевой и испугался.

Омфг, что он в суде скажет? «Я заперся к чужому чуваку в дом чтобы грабануть, испугался и решил стрелять из огнестрела»? х_х

«я шел ночью в библиотеку, в подземном переходе чувак меня остановил и достал ствол, я испугался и пальнул из своего»

Т.е. можно купить огнестрел + флобер, первого попавшего застрелить, кинуть ему флобер, сказать в суде «испугался» и все норм? Вы точно хоть что-то слышали про Украину?

Вы точно хоть что-то слышали про Украину?

а Вы? Вы не слышали случаев, когда 4 вооруженных человека нападают на одного под камерами, режут, стреляют, только потом он отсреливается, а полиция сажает именно этого одного, делая из нападавших жертв? Нет случаев когда пресуют пенсионерок за то, что отстреливались от ломащихся в дом наркоманов? Ну вот совсем-совсем нет случаев, когда полиция отмазывает нападающих?

У нас дійсно той, хто використав зброю — отримає судимість. Неважливо, чи то була самооборона, де людина захищала дітей, чи Ви просто тренуєтесь у лісі. Нажаль «закон» (якого немає) не працює. Моя думка — просто поліція не хоче жодного прецеденту виправдального вироку, щоб люди не почали використовувати зброю активніше.

Сколько реально кейсов когда врываются бомбить хату? Особенно не по наводкам/в сёлах

Насколько я знаю, для процесса оформления разрешения на оружие нужна какая-то справка из военкомата. А идти туда светиться — ну его нахрен, я там со школьных лет не был.
А так да, стволом очень хотелось бы обзавестись...

23 летние сеньеры подьехали😁 в 25 прийдется фото вклеивать, так что сходите, и призыв вроде до 27.

Це в картку фото клеїти треба?

Я зобыл про мульти-пассы, у книжки нет срока действия при актуальных фото.

Тащемто мне «слегка за 30». Что не отменяет того, что могут докопаться с каким-то грёбаным призывом офицеров запаса, военными сборами и ещё какой подобной херью. Тем более учитывая обстановку сейчас. Держаться подальше от военкомата нужно и после 27 лет.

Да нет там вроде военкомата в процедуре. Правда при сдаче психиатра говорят могут попросить военник/приписное.

Я носив всюду військовий квиток, мені кожен раз казали «Це вже більще не потрібно». Тим паче, що Ви проходите в місцях, що спеціально призначені для таких довідок, а отже там перевірка на рівні «Доторкнись рукою носа заплющеними очима», бо потік великий, і на кожного пів-години не витрачають. Із чесної перевірки мені подивились зір (бо товщина окулярів лякає офтальмологів) та взяли кров.

На ютуб канале «Хлопці з лісу», довольно хорошо разобрали эту тему, так что могу рекомендовать к просмотру: www.youtube.com/...​atch?v=rK3C2nD31l4&t=579s

Дякую. Дуже корисне посилання

главное штуцер не покупать, а то будет как в БССР

Ждем далее: «Айтишники и охота», «Айтишники и рыбалка», «Айтишники за рулём», «Айтишники и водка»...

Так это же отлично.
Хуже, когда дальше «айтишники на подвале»

Та то ви просто заздрите?

Особенности айтишной охоты и рыбалки, там будет про всё.

Мы осенью на рыбалку выехали, в первый же вечер выжрали весь егерь и шашлык (которых по нашему мнению должно было хватить на пару вечеров). Сделали некоторые выводы

Так удочки и наживку взять надо было. Так оно никакого провианта не хватит.

Та днем из городов на локацию съезжались, дровами запасались, палатки ставили.
А как закончили, так уже темно было чет ловить и сели «ужинать», пока иней на машинах/вещах не образовался незаметно.
В общем прикольно было, еще поедем xD

бери АР систему с вывешенным стволом
там уже можно баловаться с прицелами обвесами и тд
можно тренировать высокоточку даже с 223 каибром
АК у нас это хлам. в америке начали клепать АК системы, как дойдет до нас, то тогда можно рассматривать

ну и помпа не помешает

Брав карабін Форт-202, на базі АК-47.

Переваги:
— легко шукати набої і запчастини,
— висока зносостійкість,
— нема чому ламатись,
— дешево.

Недоліки:
— гарантований секс з обвісами,
— погана кучність,
— не зручність та застарілість конструкції.

Але, якщо розрахунок саме на сучасні умови — це ідеальний варіант, на мою думку. Якби чисто для задоволення — брав би щось AR-подібне.
Якщо є думка брати щось подібне, то краще брати карабін з прикладом типу «весло» (форт-205), і потім самому замінити його на сучасний.

лучше сразу брать в нормальном обвесе. апгрейд будет дороже

Дякую. Теж розглядав мисливські АК, але десь бачив інформацію що це дуже «поношені» запаси із складів мінооборони.

частково так і є. Мені пощастило, я з другого разу знайшов в ідеальному стані, щойно розконсервований.

Порекомендуйте стрілкові клуби у києві будь-ласка.

Мені здається, це більше про стрільбища, а не про людей, що об’єднанні одним хоббі

Дякую за мапу. Порекомендуйте, будь-ласка, конкретні клуби.

из тиров — езжу стрелять в ибис. в тире я сейчас только из пистоля тренируюсь. там места надо забивать заранее, на выхах все забито
из стрельбищ — купол в броварах, туда удобнее ехать, на других пока не был

И в Одессе/Николаеве, пожалуйста

На сколько я понимаю для покупки оружия нужно получить разрешение. Кто-то мог бы поделиться опытом получения такового? На сколько это затратный по времени процесс и есть ли какие-либо подводные камни. Прочел пару статей от юристов об алгоритме прохождения этой процедуры, теперь интересна инфа из первых рук.

Все що свіжіше 2018 — інфа вірна, Вам потрібен медогляд, довідка про здачу екзамену, сейф і його фото (щороку надсилаю у вайбер), страхування, квитанції на місці в районі (якщо гладкоствол) чи в міській дозвільній. Заяву напишите на місці. Далі чекаєте на зелений папірець, і з ним в магазин. Після придбання зброї привозите її на реєстрацію і через кілька тижнів у дозвільній Вам дадуть книжечку-дозвіл. Нарізну зброю у дозвільній треба відстрілювати для баллістичної експертизи.
Я все зробив за два дні.

з власного досвіду:
1)

Після придбання зброї привозите її на реєстрацію і через кілька тижнів

У мене обійшлось за два дні.
2)

Нарізну зброю у дозвільній треба відстрілювати для баллістичної експертизи.

Дуже часто зі зброєю вже в комплекті йдуть гільзи із висновком із НДКЦ. Уточнити можна у продавця зброї. На гладкоствол пристрілка не потрібна.

Так, все залежить, деякі інспектори просят ще довідку про несудимість і питають як давно був дільничий в гостях, хоч це вже законом не вимагається. Також, наскільки знаю, оформити можна лише там, де офіційно зареєстровано проживання

хм дивно, довідку вони зараз роблять самі, її не треба ногами приносити.

собрать доки и сдать. через месяц получить зеленку и купить оружие. через месяц получить книжечку.
с помпой может быть на пару недель быстрее

сходи в тир/на стрельбище где есть разные Zтки, какая в руку ляжет такую и бери.
главное, с инструктором пробуй, чтоб сразу подсказал правильные стойку/хват

Пройти курси Дикого поля, наприклад, а потім думати. Там хоч навчать користуватись трохи.

это как с пушки по воробьям
достаточно инструктора в тире

Починав з помпи для Практичної стрільбі (IPSC), потім переїхав на over-under рушницю для круглого стенду (Олімпійський скіт).

З батьком виїзжаємо на тренування з .308 bolt action. З мого обмеженошо досвіду, AR based карабіни (що продає Зброяр) непогані по якості, але дуже лімітовані в варіантах тренування. Максимум — виїхати на 100 метрів і потренуватися. Калібр невеличкий, тож навіть на такій дистанції точність під питанням. Щодо самооборони, то в рамках будинку чи квартири краще гладкоствол (бо він не пробиває стіни, та безпечний для сусідів, бо куля летить недалеко), якщо ж Ви готуєтесь до війни, то краще .308 калібр з більшою дальністю і точністю, а такой він популярний в наших широтах, тож набої будуть.

Особисто для себе придивляюсь до гвинтівки .338 для 1+км спортивної стрільби, але то $15к+, тому це не скоро, а можливо і ніколи.

штоа??? арка на 100м пид пытанням? я на 100м с помпы стреляю без проблем

Интересно, в каких погодных условиях, и куда попадаете, с какой частотой. С помпы в ростовую минешь — да. Но попасть в десятку хотя б пять раз подряд на 100 метровке у меня ни разу с помпы не получалось ни одним боеприпасом.

я пока остановился на ростовой мишени (№ 4). пару выстрелов легло в десятку из пачки
след этап — надо както модернизировать прицельные, глазу не за что цепляться. а отмерять глазом миллиметры от мушки до ресивера не дело

У мене приблизно так само.
І от ставити на АРку якісну оптику сенсу мало, а з коліматором чи механічним прицілом нажаль результат незадовільний.

это я с помпы описывал
с арки через оптику укладываюсь в десятку на 100, но это овердофига — 3МОА. надо разбираться с вкладкой

А яка кратність оптики? І чи не заважає оптика при рухливих вправах?

я пока еще до перемещений не дошел. выехать могу макс 1 день в неделю и при этом надо чередовать пистолет-помпа-арка.
по арке пока задача собрать из кучи группу.
оптика 5-25. стрельбе левым глазом точно мешает. да и карабин с оптикой и сошками весит дофига.
для правого я сбоку поставил китайское железо с диоптром и пристрелял на 25м.

хе хе. Вопрос куда попадаю, и на сколько раз по 30мм от точки прицеливания.

Як на мій смак .338 то занадто. Це шукати стрільбище з 1км, або домовлятись на танкове ) та ще зразу в комплект треба квадрик щоб мішенну обстановку поновлювати, ну і метеостанцію, або збиратись коллективом ). А так двума руками за .308Win для лісу норм для міста норм, вартість пострілу норм, набої є від дешевых до супер, зупиняюча норм — лісового звіра тож можна, з дешево та сердито— howa 1500 .308 W. А оті AR, калібр невеликий тобто тільки на звіра не сильного на рану якщо ви в курсі )), та ще буде від гілок рикошетити )

Дефіцит боєприпасів, дефіцит стволів (кожні 4к настрілів змінювати), хоча баллістика хороша

придивляюсь до гвинтівки .338

.50 BMG, .408 Chey Tac, 10×100 BWA...
не сходите с ума — .300WM максимум и то, все равно легально тренироваться на максимальной эффективной дальности — почти негде
так что лучше вообще .223 Rem, но полуавтомат
а в ВСУ, не только АК-74 могут выдать, но и ДШК с патронами

900 метрів вже є, я впевнений, що буде і більше. .223 це ж інший формат, рухливий. А на кілометр — лягаєш собі зручненько, слухаєш пташок і вираховуєш постріл. Але згоден, то вже з жиру бісимся, та і дорого

А Кожаєв просто класика доу

Ніж використовую виключно для видкриття посилок, ріжу пальці регулярно. Не думаю, що реально його використовувати для самооборони, бо можна собі порізати щось більш значуще.

Добре що не використовуєш для відкриття посилок вогнепал. Краще вже ніж.
:)))))))))))))))

это про тебя в газетах писали?
пришел с ножом на перестрелку!

Підписатись на коментарі