НБУ контактує з PayPal про вихід платіжної системи на ринок України: «Не бачимо жодних перепон»
Національний банк спільно з Міністерством цифрової трансформації зараз ведуть переговори з американською компанією PayPal щодо її виходу на український ринок. Причому в НБУ не бачать жодних перепон для старту роботи цієї платіжної системи в Україні, заявив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Нацбанку Андрій Поддєрьогін в інтерв’ю «Українському капіталу».
Від чого залежить прихід PayPal в Україну
Як стверджує топ-менеджер НБУ, питання з виходом американської компанії на український ринок залежить насамперед від її рішення. При цьому він пояснив, що бізнес-стратегія PayPal щодо виходу на ринок враховує кілька факторів для ухвалення рішення, одним із яких є умови авторизації на цьому ринку. Також враховуються інші бізнес-фактори, складові, які вони беруть до розрахунку.
«Ми спільно з Мінцифри знаходимося у контакті з компанією PayPal. Ми пояснювали наші особливості регулювання, що необхідно для їх авторизації на українському ринку. Проте досі до НБУ ще не надійшло документів про намір PayPal працювати в Україні. Питань, які б були перешкодою для їх виходу в Україну, не бачимо, але завжди готові до співпраці», — повідомив Поддєрьогін.
Наразі компанія PayPal, співзасновником та головним інженером якої є американський підприємець українського походження Максиміліан (Макс) Левчин, досі працює в Україні обмежено: клієнти-українці можуть лише розраховуватися за товари та послуги, але не отримувати оплату.
Як відомо, ще в липні 2015 року Національний банк ухвалив перші постанови, які відкривали вхід в Україну компаніям типу PayPal.
У серпні 2018 року стало відомо, що система PayPal надаватиме послуги з переказу грошей в Україні через свою дочірню компанію Xoom.
PayPal — міжнародна електронна платіжна система, яка надає послуги в транскордонному режимі будь-якій людині у світі, в якої є банківська карта. Компанія пропонує послуги з оплати та грошових переказів через Інтернет та через смартфон. Вона має близько 250 млн активних рахунків на 203 ринках та у 56 валютах по всьому світі.
11 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів