Програмне забезпечення в українських школах

Привіт!
Чи знає хтось з читачів DOU, яким чином в Україні здійснюється забезпечення шкіл програмним забезпеченням? Мене в першу чергу цікавить те програмне забезпечення, яке саме по собі є платне. Давайте для прикладу розглянемо операційну систему Windows і пакет Microsoft Office (a.k.a. Office 365).

Отож, є три аспекти, які хотілося б дізнатись.
1) Школа.
Передумова: школа отримала нові комп’ютери.
Питання: яким чином школа може встановити на ці комп’ютери операційну систему Windows і Office 365 офіційно і безкоштовно?
Якщо це можливо, то чи є якась офіційна інструкція для цього?

2) Вчитель.
Передумова: вчитель має свій ноутбук (наприклад, купив за власні кошти).
Питання: яким чином вчитель може встановити на свій комп’ютер операційну систему Windows і Office 365 (які йому потрібні для роботи) офіційно і безкоштовно?
Якщо це можливо, то чи є якийсь офіційно затверджений механізм для цього?

3) Учень.
Передумова: учень має свій ноутбук (наприклад, куплений батьками).
Питання: яким чином учень може встановити на свій комп’ютер операційну систему Windows і Office 365 (які йому потрібні для виконання домашніх завдань з інформатики) офіційно і безкоштовно?
Якщо це можливо, то чи є якась офіційна інструкція для цього?

Мені давно було цікаво, як українські школи забезпечуються програмним забезпеченням. А тут дитина в третьому класі отримала завдання з інформатики, в якому потрібно зробити презентацію в PowerPoint :-)

З того, що я нагуглив, то виглядає, що зі сторони Microsoft є підтримка
www.microsoft.com/...​education/products/office
але не знайшов нічого, що нагадувало б інструкції від МОН як саме це зробити.

Можливо хтось тут, на форумі ДОУ, в курсі, як саме це реалізувати?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

мне, как родителю, особенно умиляют гугло классрумы — зумы. Это жопа, чтобы за столько лет не выделить денег на платформу для школы — учителей, родителей, детей. Или на информатике пилить уже 2 года скретч ребенку

особенно умиляют гугло классрумы — зумы. Это жопа, чтобы за столько лет не выделить денег на платформу для школы — учителей

Смысл выделять деньги на то, что уже есть?
Ну кроме «чтоб попилить»?
Google meet, Zoom ведь работают как надо.
Проблема лишь в том, что
1) 90% учителей и детей не умеют пользоваться.
2) Ограничение по времени для бесплатных сеансов.

яким чином вчитель може встановити на свій комп’ютер операційну систему Windows і Office 365 (які йому потрібні для роботи) офіційно і безкоштовно?

Устанавливай пиратку, на любой вопрос где лицензия — отвечай, что не знаешь, сын маминой подруги дал попользоваться.

яким чином учень може встановити на свій комп’ютер операційну систему Windows і Office 365 (які йому потрібні для виконання домашніх завдань з інформатики) офіційно і безкоштовно?

Ну это вообще смешно, зачем ученику та лицензия?

А если уж так, то чем плох Ubuntu и Google Docs?

Ubuntu и Google Docs

LibreOffice в Ubuntu не идет по дефолту?
И все дела....

p.s. Ах... не понятно как пользоваться? Ну.... что поделать

А зачем сразу некрософт? Гугл докс бесплатно, линукс тоже. Дети с пеленок уже понимают шо есть только винда, а куда более совершенные платформы типа макос или линукс уже осваиваются потом. А к венде еще ж антивирус прикупить надо с лицензией год, хороший способ перекачивать бюджет сразу мелкомягим

Ну тут не від мене залежить. Ось, наприклад, в цьому докементі на сайті МОН
mon.gov.ua/...​amy-10-11-klas/inf-ak.pdf
в «Орієнтовному переліку програмного забезпечення, необхідного для успішного навчання за програмою курсу» згадуються наступні програми: MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, і багато чого ще від MS.
Також бачив підручники з інформатики, в яких текст і приклади були зроблені на прикладі MS Word, MS Excel, і так далі.

Звідси й виникло запитання, а який механізм отримання цього програмного забезпечення для різних ролей, які задіяні в навчальному процесі в школі (вчителі, учні).

Напишите нам обращение на email — запросим АМКУ по этому поводу, тем более что МОН получила 49 млн. грн. на исследования ПО с открытым исходным кодом очень давно.

При закупівлі нової техніки в тендерах наче прописують наявність ліцензії на ОС.
Microsoft наче безкоштовно дає о365 (веб версії).
Вчитель зараз може самостійно обирати яке ПЗ використовувати. Тому в школах все частіше Linux те відкрите ПЗ + веб-ресурси.

Дякую за відповідь.
Так, я теж знайшов інформацію, що Microsoft надає безкоштовно Office365 для вчителів і учнів.
Але не знайшов ніде, які кроки потрібно зробити, щоб це отримати (наприклад, учню).
Цікаво, що коли я з таким питанням звертався до кількох знайомих вчителів, то вони навіть не дуже розуміли, про що я в них запитую.
Реальність, на жаль, така, що в переважній більшості вчителів і учнів неліцензійне програмне забезпечення.
Тому в мене й виникло запитання, а який офіційний чи хоча б рекомендований механізм отримання цього програмного забезпечення безкоштовно.

В нормальном мире — для бесплатного (или существенно уценённого) получения софта достаточно зарегаться с академическим емэйлом. Например, [email protected]
Я так ребёнку купил полный пакет Adobe за $20 в месяц. И то жалею, ему в старшей школе все это положено бесплатно

Йдете на сайт потрібного ПЗ і шукаєте розділ «для освіти’». Там зазвичай є окремі версії або знижки.
www.microsoft.com/...​on/products/microsoft-365

Але дійсно, чому не linux distro який небудь з тих що «на слуху»?
Я от працюю на Windows «планеті» (компанія де всі під віндою).
У січні, на початку, вирішив «приколу задля» спробувати Linux.
Місяць минув ніякого дискомфорту не відчуваю.
Є певний стародавній софт, що його wine не може «стартанути», ну то RDP на windows server і там запускаю коли потрібно.
Решта для офісної роботи майже все є «out of the box»
IMHO для школи воно так само працюватиме.
Важко буде ну перший тиждень.
Питання звикання.

Дякую за Вашу думку.
Я згідний з нею в загальному.
Що ж стосується вчителів, то для декого з них важко почати працювати з Linux, якщо всі навколо користуються Windows. І тут я маю на увазі вчителів різних спеціальностей — мовників, істориків, математиків — які користуються компютерами для, наприклад, проведення уроків онлайн при дистанційному навчанні.

Можливо, було б класно, якби МОН мав рекомендації щодо стандартного програмного забезпечення для вчителів, і там в переліку було б лише вільне і безкоштовне ПЗ, починаючи з ОС Linux.
Однак, я такого ніде не можу знайти.

Що ж стосується вчителів, то для декого з них важко почати працювати з Linux, якщо всі навколо користуються Windows

100% вірно.
Проте дуже часто вчителі і навіть університетські викладачі так сильно «плавають» як користувачі РС, що ймовірно і не важливо, якою ОС він/вона НЕвміє користуватись 🤔
Тож можна користуватись Linux

Що ж стосується вчителів, то для декого з них важко почати працювати з Linux, якщо всі навколо користуються Windows.

буллшит это снова вопрос понимания конкретно здесь прямой вопрос что средний «человек и учитель» с трудом отличит компьютерный блок от монитора и компьютера вообще и уж тем более обобщает средний виндоус до «операционной системы» т.е. вот есть процессор вот есть память вот есть жесткий диск вот есть операционная система

взять айфон вот есть айфон 64 гигабайт вот есть айфон 128 гигабайт вот есть айфон 256 гигабайт

там виндоус или линукс? и что это за гигабайты?

Можливо, було б класно, якби МОН мав рекомендації щодо стандартного програмного забезпечення для вчителів, і там в переліку було б лише вільне і безкоштовне ПЗ, починаючи з ОС Linux.

буллшит

Чому не Ubuntu?
— немає вірусів
— офіційно
— круто

За 10 років активного користування Ubuntu не зустрічав жодного вірусу. Як вони виглядають?
Перед в Вінді вірусів було як блох на собаці.

Так виглядають, що ти й не помітиш. Під Лінуху вірусня пишеться більш розумна, розрахована на потрапляння в сервери. Зазвичай двоетапна — вірус відчиняє бекдор і вже тоді рапортує хазаїну що там-то і там-то готовий новий бот під бойову загрузку.

Найчастіше авторів вірусні під лінуху цікавить спам та майнинг. Особливо майнинг. Звісно ж на десктопах паляться цим миттєво, виття кулеру ти не прогавиш.

Банальна кількість CVE з можливістю виконання довільного кода на Linux значно менша, ніж Windows чи macOS.

Тобі вистачить однієї. А напаскудити можна і не маючи рута.

Доречі цікаво б про випадки такого на десктопах почути.
Бо я навіть поки під віндою сидів, то не мав вірусняка взагалі.
Ну може був такий, що мені не заважав і я його просто не бачив. Тут не скажу.

Але якщо колегам «постав виндовс», то вже через пару місяців вони «вай вай все тупить і тормозить... вірусів нахапав»

Я от ХЗ як вони так вміють :-)

Так, це питання мене теж цікавить.
З того, що я зустрічав — то шкільна програма по інформатиці більше навколо Windows.
Звідси й виникли мої питання.

Не знаю що там зараз вчать в школі, але Офіс, Python, Pascal чудово працюють на Лінуксі.

але Офіс

MS Office?
Питаю, бо навіть не задумувався, адже там є свій офіс.

LibreOffice
яка різниця?

Ніякої, за винятком того, що можливо відділ освіти вперся у MS office, і про Libre не зна є і знати не хоче.

Там можна зберігати в MS Office форматі .doc і відкривати відповідні файли.
Поставти Ubuntu, LibreOffice на заставці логотим вінди і скажіть що то така зараз нова Вінда 2022.

і скажіть що то така зараз нова Вінда 2022.

🤣
Я мав на увазі те, що LibreOffice всеж відрізняється від MS.
Візуально і менюшками.

Я мав на увазі те, що LibreOffice всеж відрізняється від MS.
Візуально і менюшками.

в этом то и проблема советского образования оно учит квадратные корни и квадратные уравнения и мс офис и питон на худой конец на его месте может быть паскаль и вот с одной стороны «образование лучшее в мире» но с другой стороны как только

відрізняється від MS. Візуально і менюшками.

так сразу всё п.ц это другое

ЗЫ: и да с квадратными корнями ровно та же ж история я проверял

так сразу всё п.ц это другое

Так оно реально другое.
В глазах обычного человека 😂
Что тут поделать

Что тут поделать

делать образование? я не знаю ну нормальное такое и вообще как такое вообще? начиная с вопроса а зачем оно вообще?

зачем «в глазах обычного человека» вообще образование?

зачем «в глазах обычного человека» вообще образование?

Это модно + люди с высшим свободно могут смотреть на людей без высшего как на.... :-)

Реально були преподи, які лекції у такому стилі читали 😂

відкривати відповідні файли

Більш менш складне форматування і буде дуже сумно при відкритті)

а человек с образованием информатики вообще понимает почему так происходит или это образование уже целиком магическое?

...человек с образованием информатики...

Странная фраза.
Построена так будто неродной язык используется....
Ну или на гуманитарную составляющую образования «забили»

О, можна зробити так що вони не відрізнять www.makeuseof.com/...​ Tweaks from,1 or similar.

Вже навіть є готові дистрибутиви, наприклад Linuxfx
www.youtube.com/watch?v=PP9hrM3mFcE

Офіційно і безкоштовно — та ви фантаст

А че для образовательных учреждений нет всяких бесплатных лицензий на все подряд?

Якщо і є — то тільки на обладнанні встановленому у навчальному закладі, не персональний учня чи вчителя

Kostiantyn, Виглядає так, що з точки зору провайдерів ПЗ така підтримка декларується.
Мене ж цікавить, яка реальна процедура отримання такого ПЗ для конкретно українських вчителів і учнів.
Але поки що виглядає, що це все лише теорія, і немає однозначних інструкцій для цього розроблених, наприклад, МОН.

Ну чому ж — закупляєте техніку офіційно для навчального класу і саме тоді можете претендувати на безкоштовне ПЗ від Майкрософту. Напишіть/зателефонуйте безпосередньо у Майкрософт Україна — вони роз’яснять

І да — МОН пише інструкції виходячи з теорії, а реальність на місцях зовсім інша

Справа в тому, що я офіційних інструкцій МОН не знайшов.
Думав, може тут в спільноті хтось знає більше деталей.

Підписатись на коментарі