×

Як випускників із нульовим досвідом наймають на посади Senior Engineers. Розповідь американського розробника

Усі статті, обговорення, новини для початківців — в одному місці. Підписуйтеся на телеграм-канал!

У блозі Kuperate, присвяченому технологіям і освіті, вийшла цікава історія. Публікуємо скорочений переклад від імені автора.

❓ Чи стикалися ви з такими навчальними програми та рекрутерами?

Через кілька місяців після закінчення коледжу я прийняв пропозицію про роботу в невеликій ІТ-консалтинговій компанії поблизу Вашингтона, округ Колумбія. Вони пообіцяли, що нададуть безкоштовне житло в їхній розкішній квартирі, а також підготовку, необхідну для досягнення успіху.

Під час співбесіди мене постійно хвалили за відповіді на запитання; а мені, випускнику з синдромом самозванця, це було дуже дивно. Здавалося, що вони не так зацікавлені в оцінці моїх технічних можливостей, як у вимірюванні моєї потреби знайти роботу.

Однак я вирішив ризикнути.

День 1

Коли я зайшов до їхньої розкішної квартири, мене зустріли мухи, які кружляли навколо купи немитого посуду на кухні. Ванна була брудна. На вибір було багато ліжок, але на всіх — чуже волосся. З’явилося відчуття, що мене обдурили. Це була не розкішна квартира.

Мої сусіди по кімнаті, всі чоловіки років 20, прийшли, щоб привітатися зі мною. Один із них відвіз мене в продуктовий магазин, щоб я міг купити їжу на тиждень. Вони були одними з найбільш дружніх і добрих людей, яких я зустрічав. Того вечора Девід, один із моїх сусідів по кімнаті, який нещодавно закінчив навчальну програму, запевнив мене, що все буде добре.

День 2

У перший день навчання усі знайомились. Було багато іноземців

Інструктор запевняв, що якщо ми докладемо зусиль, то досягнемо успіху. Він розповів, як хтось з випускників став надзвичайно успішним у своїй кар’єрі, отримавши посаду в престижній компанії.

Далі нас ознайомили з навчальним матеріалом. Java, Angular і MySQL були в списку. Курс мав зробити з нас Full-Stack розробниками високого рівня. Я відчув полегшення, коли побачив список, тому що я дійсно працював з цими технологіями для своїх особистих проєктів раніше.

Того вечора я запитав Девіда, чи правда, що не всі витримують програму навчання. На мить він завагався, але врешті-решт сказав, що є ще одна квартира, яка зараз майже порожня, тому що більшість людей, які там жили, не могли знайти роботу за два місяці. Потім він сказав, що мені нема про що турбуватися, тому що ці хлопці вивчали розробку Android і ледве розмовляли англійською. Далі він коротко зазначив, що в компанії діють спеціальні процеси для «прикрашання» резюме людей та надання допомоги під час співбесід.

«Гей, чоловіче, все добре», — сказав Стів, дістаючи з кишені чек, щоб виставити його на показ. «Бачите, вони платять вам реальні гроші. Компанія законна. Вам просто потрібно зосередитися».

День 3

День в офісі почався з того, що Девід виступив із мотиваційною промовою перед усіма новими слухачами. Працюйте наполегливо, і компанія подбає про вас. Спочатку він теж був невпевнений, але тепер щодня бере участь у співбесідах в Fortune 500.

Після лекції я почав пошуки у Google: те, що я побачив, підтвердило мої підозри. Мережі консалтингових компаній, іноді одного власника, зловживають системою H1B, масово готують і «викидають» на ринок Senior-інженерів. На форумах були статті, як ці компанії створюють цілком вигадані резюме, наповнені всіма модними ключовими словами, які люблять рекрутери та менеджери з найму. Ці резюме містять багаторічний підроблений досвід, схвалений фальшивими компаніями, самою компанією-спонсором або іншими технічними рекрутинговими компаніями.

Я зрозумів, що мені потрібно зробити: зателефонував батькам і замовив рейс додому. Потім я почав записувати на ноутбуці все, що пам’ятав про останні 2,5 дні.

Пізніше, тієї ночі, повернувшись у квартиру, я привітався зі Стівом і почав розпитувати про практику компанії прикрашати резюме людей. Він неохоче визнав, що кожен отримує звання Senior-інженера з п’ятирічним стажем. Він також розповів, що вони сидять на онлайн-інтерв’ю поза камерою ноутбука, і записують відповіді на дошці, якщо кандидатам потрібна буде допомога.

Я запитав його, чи пройшов він той самий процес. Зрозуміло, його відповідь була дещо захисною реакцією: «Так. Але ви бачите, як всі китайці та індійці працюють? Тепер ви скажіть мені, що всі вони мають п’ять чи більше років досвіду роботи в американських компаніях, хоча вони навіть не жили в Америці так довго? Гра сфальсифікована. Ми просто граємо в гру».

Потім він дістав той самий чек, який показав мені напередодні.

«Знаєш, мені довелося з ними боротися за виплати. Я підрахував усі робочі години, і вони платили мені набагато менше, ніж обіцяли. Тому я пішов і поговорив з ними про це і отримав нову зарплату. Але все одно не отримав усе. Тож я знову пішов і знову отримав нову зарплату. Я не кажу, що вони збираються обдурити вас, але їхня мета — заробляти гроші».

День 4

Я призначив зустріч 1:1 з UI Engineer, яка працює в цій компанії. Вона була єдиним інженером, що працювала у самій компанії, тому їй ніколи не доводилося проходити мій процес. Я запитав її, чи знає вона про практику компанії, яка допомагає їхнім інтернам.

«Так», — відповіла вона. «Але вони допомагають мені з VISA і я не причетна до цих процесів».

День 5

Прокинувшись, я здав своє завдання на тиждень і пішов до Національного зоопарку Смітсонівського університету.

Коли я повернувся, я пішов до офісу й сказав HR, що планую піти наступного дня. Вони запитали мене, чому. Я сказав їм, що я не впевнений, що зможу пройти через усі їхні практики.

Епілог

Знадобилося близько п’яти додаткових місяців пошуку роботи, але мені вдалося отримати іншу, законну пропозицію роботи. Сьогодні, через багато років після закінчення навчання, я працюю інженером у Каліфорнії. Однак я все ще дуже не люблю співбесіди на дошці.

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

честно ничо не понял

ЗЫ: а вот кажется чуть светлее

SANGHOON
California
Hello, my name is Sanghoon, but a lot of people call me Hank.

таки да я уже тоже знаю не мало людей имена и/или фамилии которых выговариваю с трудом либо совсем не выговариваю )) так бывает я проверял

Sanghoon

Сангун (или Санх(ф)ун)
Так произносится?
Это сложно для англоговорящего?

Америкосы удивлены, у нас 30% ит контор такого мутного уровня, а лет 15 назад все 90% были такие.

компанії створюють цілком вигадані резюме, наповнені всіма модними ключовими словами, які люблять рекрутери та менеджери з найму. Ці резюме містять багаторічний підроблений досвід, схвалений фальшивими компаніями...
Він також розповів, що вони сидять на онлайн-інтерв’ю поза камерою ноутбука, і записують відповіді на дошці,

Подумаешь, бином Ньютона ... мы тоже так умеем, ничем новым пиндосы нас не удивили :8).
Чесслово, было бы странно если бы такой м-м-м «передовой опыт» в IT был доступен только в федеральном округе Колумбия.

Чесслово, было бы странно если бы такой м-м-м «передовой опыт» в IT был доступен только в федеральном округе Колумбия.

вероятнее всего дело в конкретном универе с которого сабж фрешик только что и вышел без паспорта без еды без квартиры и вот это всё при чём этот фрешик надо понимать не американец при чём ещё и «идеологически не американец»

ЗЫ: это вроде классической присказки «забросить его без трусов на северный полюс и он вернётся в трусах с кучей знакомых ведмедей и миллионом американских долларов» так вот на пример я плохо себе представляю чтобы сейчас я вышел из американского университета «просто вышел» но я из интереса как-нибудь попробую только мне резюме придётся подделывать уже обратно на фрешика ))

Наконец-то нормальный DOU. А не армейско-политические-фрик ток-шоу. А то вроде телевизор выкинул как раз, чтобы не смотреть новости и фриков , и новости про фриков, и фриков ведущих новости.

Коли я зайшов до їхньої розкішної квартири, мене зустріли мухи, які кружляли навколо купи немитого посуду на кухні. Ванна була брудна. На вибір було багато ліжок, але на всіх — чуже волосся.

IT притон, версия США %)

Я видел чувака, которого на 2 курсе взяли синьором. Потом кастомер говорил «нам не надо, чтобы ты сидел в офисе. Нам надо, чтобы ты делал работу.» И он за ночь из дому напиливал больше, чем команда за неделю из офиса. Кстати, институт так и не закончил.

И сам на работу брал синьором сисадмина без коммерческого опыта на С. При этом в своих поделках вечерами он прошарился до моего уровня (4 года эмбеддеда) или круче.

Так что, не сказал бы, что с улицы на синьора — порочная практика. Просто, существуют рокстары. А то, что ХР отдел их не пускает в прод — это не делает чести как раз ХР отделу.

Але вони допомагають мені з VISA

А раптом із mastercard? :D

Или все сразу с EMV

Підписатись на коментарі