Навіщо IT-фахівцю пасивний дохід
На сьогоднішній день українські IT-фахівці вже здобули міцні позиції в світі як визнані професіонали, що здатні швидко адаптуватися. Глобальний запит на digital-трансформацію й далі буде підтримувати тренд на популярність цієї професії та достатньо гідну оплату фахівців галузі. І це дуже добре — тому що в масштабах України IT-галузь — це майже самий ефективний шлях для молоді, та не тільки молоді, забезпечити собі прийнятний рівень життя за порівняно невеликий термін часу.
Згідно з даними різних аналітиків та рекрутингових агентств, рівень рейтів та відповідно заробітків українських IT-фахівців вже наближається до рівня їх західних колег. Але, в той же час, добре зрозуміло, що вартість життя в Україні, в першу чергу в частині базових потреб, все ще значно нижча, натомість якість продуктів та сервісу в багатьох випадках вища.
Вищезазначені фактори — це гарне підґрунтя для українських IT-фахівців заощаджувати певні суми коштів та формувати для себе та своєї родини додаткове джерело доходу — так званий «пасивний дохід».
Але чи переймаються цим українські IT-фахівці, та як це їм вдається?
Проект Financia провів дослідження, згідно з якими зрозуміло, що українські IT — фахівці здатні орієнтуватися в фінансових інструментах для формування накопичень та пасивного доходу. Але з різних причин — обмаль часу, прокрастинація, недовіра до операторів фінансових ринків тощо — не використовують ще масово зазначені інструменти.
Наводимо дані статистики проекту Financia по ІТ-індустрії за 2021 рік:
Отже, найбільш прибуткові інструменти для примноження заощаджень — інший бізнес або акції та інші цінні папери. Світовий тренд для інвестування заощаджень — саме цінні папери. Але найбільший відсоток українських IT-фахівців все ще вкладає заощадження у більш консервативні і менш прибуткові інструменти — банківські депозити та готівку в іноземній валюті. Тобто спостерігається певна інерція...
Так навіщо ж українському IT-фахівцеві замислюватися над формуванням постійного пасивного доходу?
По-перше, розбиратися в фінансових інструментах та ними користуватися — це цікавий та пізнавальний процес, який за рівнем інтелекту та за результатами співставний з програмуванням та запуском IT-проектів.
По-друге, ми всі зараз живемо в дуже волатильному світі та жодному експерту невідомо напевне, що буде найближчим часом з різними галузями, країнами та валютами. Єдиний спосіб хоч якось застрахуватися від невизначеності — диверсифікувати свої заощадження через різноманітні фінансові інструменти.
По-третє, у кожної людини є в житті періоди, коли потрібен відпочинок та перезавантаження. Та ці періоди можуть проходити значно спокійніше, коли є розуміння, що пасивний дохід може бути «подушкою безпеки» для тебе та твоєї родини.
Тому, не чекайте більш зручного часу, він вже зараз — розбирайтесь самі в фінансових інструментах, звертайтесь до фахових консультантів та формуйте розумно свій «пасивний дохід»!
Ольга Долженко
Ex-CEO Bank Familny, FlashPay IPS
Co-founder Financia
70 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів