×

Купівля квартири на подаровані родичем гроші з-за кордону

Привіт. Можливо хтось стикався з подібною ситуацією.

Моя бабуся з Росії хоче передати гроші для купівлі квартири в Україні.

Як перевести гроші в Україну з найменшими втратами? Чи потрібен від неї документ про дарування цих грошей? Чи повинна я сплачувати якийсь податок на купівлю житла за подаровані гроші?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Перевод — свифт.

Про то что это подарок — можно прямо в сфивте и написать, там ЕМПНИ есть текстовое поле. Какой-то особой формы документа для подарка не существует, любые деньги переданные от одного лица другому лицу по дефолту как раз подарок пока не доказано или не задекларировано иное.

Платить налог в Украине — нет, поскольку налоговый кодекс имеет частную норму о том что подарки от родственников первой и второй линии (бабушка-внук это вторая) имеют ставку такую же как для наследства от эти родственников, а наследство от первой-второй линии облагается подоходным налогом по ставке 0%

Отсылки на закон

14.1.263. членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розділу IV цього Кодексу вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розділу IV цього Кодексу вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

174.2. Об’єкти спадщини оподатковуються:

174.2.1. за нульовою ставкою:

а) об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення;

174.6. Об’єкти дарування, зазначені в пункті 174.1 цієї статті, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими цим розділом для оподаткування спадщини.

Чтоб было понятно что за отсылка на 174.1 процитирую и это

Стаття 174. Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав

174.1. Об’єкти спадщини платника податку поділяються з метою оподаткування на:
...
ґ) готівка або кошти, що зберігаються на рахунках спадкодавця, відкритих у банківських і небанківських фінансових установах, у тому числі депозитні (ощадні), іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю.

К слову, не знаю важно это тебе или нет (надеюсь что нет), но если бабушка дарит деньги именно тебе, а ты в это время состоишь в браке — то жена и дети не имеют прав на эти деньги. Тоесть в случае развода эти деньги или то что было приобретено за эти деньги считается твоей личной собственностью и не подлежит разделу.

Неначасу

Бабушка отсылает деньги внуку-бандровцу для того чтобы он воевал против царя.

А ты говоришь «не на часі»

ой, пардон, я по привычке подумал что вопрошающий мужского пола

ничего против айтишников женского пола не имею, в триплете работал с девушкой
просто сработал старый стереотип

Підписатись на коментарі