Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Волонтери запустили сервіс, що дозволяє стежити за активністю армії РФ на кордоні, в Криму та Донбасі (UPD)

Українські волонтери запустили автоматичний сервіс kordon.io, який дозволяє моніторити активність російських військ поблизу кордонів України, а також на окупованих територіях Донбасу й Криму. Всі оперативні дані беруть від супутникових операторів.

Зокрема, на спеціальному сайті, який поки що працює в тестовому режимі, зображена карта з супутниковою інформацією про дислокацію військових формувань РФ.

«Ми — команда волонтерів, які розробили систему автоматизованого моніторингу присутності російських військових формувань біля кордону України. Наша мета — покращити якість та оперативність інформації, що може допомогти Збройним Силам та зменшити потік дезінформації», — пишуть творці сервісу в Twitter.

Паралельно з сайтом айтішники створили бота в цій соцмережі. Він сповіщає про нові виявлені місця дислокації російських військ та іншу інформацію.

Звідки беруть дані

Як пояснили автори сервісу, всі дані вони беруть у європейських супутникових операторів.

«Супутники постійно пролітають і фоткають. Далі наша система на знімках у районі кордонів намагається знаходити скупчення військової техніки й динаміку, що куди рухається. Далі це наноситься на карту, і поститься ботом у Twitter», — пояснили розробники.

Водночас вони наголосили, що не публікують внутрішню розвідну інформацію, висвітлюючи лише ті локації, які публічно відомі на сьогодні. У випадку військових провокацій за участі скупчень військової техніки автори сервісу обіцяють допомогти відновити хронологію подій.

«Ми використовуємо дані супутникових радарів, щоб не залежати від погодних умов. Так, ми бачимо вночі, а також через хмари чи дощ. Ми бачимо, що пересувається, скільки і куди прямує. У випадку військового конфлікту це допоможе зекономити дорогоцінний час та зберегти життя для наших бійців», — підкреслили волонтери.

Творці сервісу потребують допомоги програмістів та аналітиків

У kordon.io повідомили, що зараз організовують штаб. Також їм потрібна допомога data-інженерів, веб-розробників, аналітиків, а ще шукають представника для публічної взаємодії і збору коштів.

«Для підтримки нашої системи шукаємо спонсорів та платформу анонімних донатів. Якщо ви знаєте, де знайти те чи інше, напишіть або будьте нашим представником. Деякі члени нашої команди мають родичів на окупованих територіях і переймаються їхньою безпекою. У зв’язку з цим дуже ретельно ставимося до забезпечення анонімності всіх учасників — вона гарантується за замовчуванням», — йдеться в дописі.

Волонтери також додали, що нині деякі системи, які запущені в тестовому режимі, вичерпали тарифний ліміт, тому вони працюють над переходом на новий тарифний план. Крім того, творці сервісу планують отримати більш якісні знімки від супутникових операторів і хочуть покращити інтерфейс.

UPD. У коментарі DOU на запитання щодо можливої приналежності до Росії автори сторінки організації в Twitter відповіли так:

«Ми не організація, а команда волонтерів. Чи можу я поцікавитись, з якої причини у IT-спільноти DOU, членом якої я є, виникли такі сумніви? Ні, господи. Ні, НЕ зареєстрована (в Росії). Наші сервери знаходяться на потужностях AWS, я втомився це повторювати. Це не правда. Протягом всієї ночі я детально відповідав на запитання громади. Те, що відбувається зараз, це безпідставна паніка, яку я готовий прокоментувати по конкретних пунктах. Ми працюємо максимально прозоро і закликаємо громаду DOU перевірити це власноруч».

UPD 2. Видання Mezha повідомляє, що знайшло знайомих, які особисто знають розробника Кordon.io. І він нібито справді українець та хотів створити корисний проєкт, проте обрав невдалий момент для жартів про ФСБ Росії.

👍ПодобаєтьсяСподобалось22
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Українська компанія Reface оголосила, що прямо зараз розробляє алгоритм, який на базі даних супутників зможе швидко виявляти місця розташування ворожих військ. Компанія просить в українців надсилати їм свіжі супутникові знімки або ж надати контакти людей, які мають для них доступ.
ain.ua/...​/25/reface-war-algorithm

Вводить заблуждение кого? Украинских военных? Я думаю (надеюсь) у них есть свои источники данных и они не ориентируются на информацию от рандомов в инете.

UPD 2. Видання Mezha повідомляє, що знайшло знайомих, які особисто знають розробника Кordon.io. І він нібито справді українець та хотів створити корисний проєкт, проте обрав невдалий момент для жартів про ФСБ Росії.

UPD. У коментарі DOU на запитання щодо можливої приналежності до Росії автори сторінки організації в Twitter відповіли так:

«Ми не організація, а команда волонтерів. Чи можу я поцікавитись, з якої причини у IT-спільноти DOU, членом якої я є, виникли такі сумніви? Ні, господи. Ні, НЕ зареєстрована (в Росії). Наші сервери знаходяться на потужностях AWS, я втомився це повторювати. Це не правда. Протягом всієї ночі я детально відповідав на запитання громади. Те, що відбувається зараз, це безпідставна паніка, яку я готовий прокоментувати по конкретних пунктах. Ми працюємо максимально прозоро і закликаємо громаду DOU перевірити це власноруч».

Ну тобто просто словами, жодних доказів за всю добу, тільки слова «повірте»

Я представник організації патріотів яка має доступ до супутникових знімків Агенції по боротьбі з наркотиками (DEA) та технології сканування та розпізнавання тактичних знаків на знімках зниженої роздільної здатності. Ми можемо надавати інформацію про пересування ворожих військ в режимі реального часу зеленим моноширинним шрифтом на чорному фоні. Я прошу мені повірити як члену спільноти DOU.

как верифицировать достоверность информации?

Ви можете отримати підтвердження коли аналогічні розслідування з’являться (з запізненням) у інших OSINT розвідників. Слідкуйте за оновленнями. Як член спільноту можу підтвердити належність до неї назвавші старі нікнейми Кожаєва!

есть ссылка на api откуда идут данные?

На жаль нема, це внутрішні дані, для службового використання. Ми ризикуємо використовуючи їх, але йдемо на цей ризик свідомо.

UPD 2. Видання Mezha повідомляє, що знайшло знайомих, які особисто знають розробника Кordon.io. І він нібито справді українець та хотів створити корисний проєкт, проте обрав невдалий момент для жартів про ФСБ Росії.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Дякую. Це потрібно було робити до публікації інтерв’ю та посилання на проєкт.

Ви не надали жодних доказів про себе та свою діяльність, а повірити на слово зараз дуже складно.

Пане Анатолію, мій пост про організацію патріотів це був сарказм (фраза про моноширинний шрифт мабуть виявилась занадто тонким натяком). Я просто хотів проілюструвати що мій коментар за фактичним наповненням нічим не відрізняється від заяв людей в цьому інтерв’ю (дл яких я не маю відношення). І що публікувати посилання на проєкти за якими невідомо хто стоїть не отримавши підтвердження рівня довіри з інших джерел як мінімум безвідповідально.

Видаліть посилання на цю шляпу, вони заплутались в часі, пишуть по Москві і час їх вказують, це русня. twitter.com/...​/1496331541366325249?s=21

UPD. У коментарі DOU на запитання щодо можливої приналежності до Росії автори сторінки організації в Twitter відповіли так:

«Ми не організація, а команда волонтерів. Чи можу я поцікавитись, з якої причини у IT-спільноти DOU, членом якої я є, виникли такі сумніви? Ні, господи. Ні, НЕ зареєстрована (в Росії). Наші сервери знаходяться на потужностях AWS, я втомився це повторювати. Це не правда. Протягом всієї ночі я детально відповідав на запитання громади. Те, що відбувається зараз, це безпідставна паніка, яку я готовий прокоментувати по конкретних пунктах. Ми працюємо максимально прозоро і закликаємо громаду DOU перевірити це власноруч».

Тобто це лише слова, вони і мені писали те саме. З яких пір журналіст покладається просто на слова?

UPD 2. Видання Mezha повідомляє, що знайшло знайомих, які особисто знають розробника Кordon.io. І він нібито справді українець та хотів створити корисний проєкт, проте обрав невдалий момент для жартів про ФСБ Росії.

Интересно, вот так просто я могу увидеть свежее фото со спутника?

Це якась мутна фігня: twitter.com/...​tatus/1496251982620893193

Анонімним сервісам, що видають критичну інформацію не має бути довіри.

В 14-15 роках в твітері були анонімні «бійці» та «волонтери» які потім кудись зникали. В кращому з поганих варіантів — це просто хтось намагається заробити, в гіршому — створення джерела дезинформації.

Автор топика, есть ответ почему ru?

Виправдовуються, що це був жарт: twitter.com/...​tatus/1496259138531254277

В топіку загальні фрази, ніякої конкретики. Яким чином інформація з анонімного джерела допоможе ЗСУ? Чим вони відрізняються від потенціальних джерел дезинформації з якою планують боротись? Яка актуальність даних? З якого супутника беруться? Як буде проводитись звітність пожертв?

Можливо це RU це дійсно в когось специфічне почуття гумору, але не вірити анонімній інформації без додаткових підтверджень це основа інформаційної гігієни.

UPD 2. Видання Mezha повідомляє, що знайшло знайомих, які особисто знають розробника Кordon.io. І він нібито справді українець та хотів створити корисний проєкт, проте обрав невдалий момент для жартів про ФСБ Росії.

UPD. У коментарі DOU на запитання щодо можливої приналежності до Росії автори сторінки організації в Twitter відповіли так:

«Ми не організація, а команда волонтерів. Чи можу я поцікавитись, з якої причини у IT-спільноти DOU, членом якої я є, виникли такі сумніви? Ні, господи. Ні, НЕ зареєстрована (в Росії). Наші сервери знаходяться на потужностях AWS, я втомився це повторювати. Це не правда. Протягом всієї ночі я детально відповідав на запитання громади. Те, що відбувається зараз, це безпідставна паніка, яку я готовий прокоментувати по конкретних пунктах. Ми працюємо максимально прозоро і закликаємо громаду DOU перевірити це власноруч».

Заходил не работает, но сервис годный...

Там у них перебір з лімітами: «Мусимо визнати, ми не очікували такого ажіотажу. Станом на 21:00 зареєстровано 800 тисяч запитів, через що ми вилізли за всі можливі і неможливі ліміти. Через це певний час апдейти публікуватимуться в твітері поки ми не перейдемо з Google Maps API на щось інше».

Підписатись на коментарі