Здобутки IT-воїнів та інструкція для новобранців від «Повернись живим»

Слава Україні! Я Олег Карпенко з Фонду «Повернись живим», і в цій статті я розповідаю про кіберперемоги, яких вже досягли наші українські IT-війська. Так, онлайн-середовище динамічне і ситуація постійно змінюється, але ми не зупиняємось і перемога буде за нами. Цей матеріал написано в співавторстві з Тарасом Тарасюком з Фонду «Повернись живим».

Координація зусиль

Роль Фонду у кіберсекторі зараз — допомогти волонтерам у сфері ІТ скоординуватись з групами спротиву в Україні та по всьому світу.

Основне, що ми зараз робимо — це допомога з координацією. Намагаємось зв’язати групи ІТ-фахівців з закордону з ІТ-армією та іншими українськими групами IT-фронту.

Обмінюємось інформацією щодо наявного стану справ, збираємо контент для поширення серед росіян та білорусів. Координуємо контакти між собою та одне з одним.

Що вже зробили

Ми точно сильніші у кіберсфері. Якщо у нас повільно вантажаться додатки, то в них вони часто не працюють взагалі.

Ми змогли зробити недоступними частину росЗМІ, зупинити брехню, що вони поширюють. Так, вони відновлюються, але на них нападають знову, і не тільки ми. От ми Фондом переклали кількома мовами інструкції для кіберволонтерів, як зупинити потік пропаганди з россайтів, та почали її поширювати. Не дивіться на примітивний дизайн — це зроблено для швидкого підвантаження сторінки. Також спільними силами ми запустили телеграм-бот для збору пересування окупантів по території України.

ІТ-шники допомагають нашим військовим, шукають дані з супутників. Але напевне найбільшим показово-яскравим здобутком є те, що 2 березня 2022 року спільними зусиллями вдалось запустили відео російських полонених на більшості телеканалів рф у прямому ефірі.

Завдяки ІТ-спільноті світ знає правду, росіяни взнають кривавість власного режиму, а наші люди і ЗСУ стають більш захищеними.

Звісно, ситуація динамічна, але силами ІТ-спільноти системно блокуються:

  • сайт ФСБ
  • сайт уряду рф
  • сайт президента рф
  • Десятки росЗМІ

У нас є підтримка від Google завдяки нашим українським фахівцям — наприклад, закрили позначення для Google Maps, що рятує від ДРГ росії сотні життів.

Що роблять саме зараз

ІТ-спільнота значно покращила свою організацію, і якщо в перші дні були в основному примітивні атаки, то зараз вони стають справжніми операціями. Якщо російський Сбер лежав два дні, як і сайт Московської біржі — це дуже показово, наскільки наші спроможності більші, ніж ті слабкі кібератаки росії, які були спочатку року. Ми домінуємо у кіберпросторі.

З сайтами, котрі ми намагаємось заблокувати, час від часу відновлюються. Все не дуже стабільно, але сотні тисяч фахівців з усього світу працюють 24 на 7, щоб зупинити потік російської пропаганди та показати росіянам правду. Список головних цілей, котрі ми «кладемо» весь час всією спільнотою, це в першу чергу ЗМІ, котрі поширюють відверту брехню щодо злочинів рф в Україні

Також, нам відомо про те, що зараз тривають атаки на банківські сервіси в росії та білорусі.

👍ПодобаєтьсяСподобалось12
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
2 березня 2022 року спільними зусиллями вдалось запустили відео російських полонених на більшості телеканалів рф у прямому ефірі.

Дайте посилання на якусь новину про це з відео

не можу знайти, але відео бігало у всіх телеграм групах
дуже схоже було на ось це twitter.com/...​tatus/1497682945406128132
тільки відео було з полоненими орками

Друзі, поки один баузер (Opera) працює з VPN по атаці, Chrome видає що сайт по ссилці недоступний (https://stop-russian-desinformation.near.page). Сам нуль, готовий допомогти та іншим розіслати. Прошу допомоги в знищенні ворога

Интересно, среди российских программистов есть ватники?

так там самі тєрпіли
habr.com/ru/post/654313 — читав і статтю і каменти. Майже жодного слова про владу. Вони вже пристосовуються до майбутнього життя

і ще там тусується українська вата, при наймні так заявляє і пише «у нас на Украінє».
я як побачив таке, трохи не поперхнувся.

Конечно есть, для них война вообще сейчас подарок небес, потому что в изолированой рашке они получают рынок который только для них. Там МЦСТ уже ликует, а учитывая что foss тоже скоро прикроют, они будут творить на внутренний рынок и доить гос.контракты.

Мені вже декілька днів явно проглядається дуже актуальна тактика війни — миттєво приїхали, спалили ворожу техніку і втікли. Подалі ворожі залишки вже не боєздатні. Відповідно для успіхи такої тактики — потрібно щось на зразок квадроциклів, але на двох осіб, з заглушеними глушаками. Оскільки термін служби такої техніки можливо буде пару виїздів, є сенс брати щось дешеве за 1-3к$ Передивився що є в наявності в Польщі, то таких варіантів багато. Потрібен фідбек від воєнних, якщо норм, то можемо далі організовувати поставки через всілякі канали. Треба пінганути воєнних.

Нет смысла от квадроциклов, так больше бойцов потеряют, чем выиграют за счёт мототехники.

Я розумію що це має бути безшумно, але є електричні квадрики і їх можна лишити за км від точки, мені здається краще ніж пішим 5-10 км в одну сторону

Это должно быть безопасно в первую очередь для бойца, обученый солдат ЗСУ стоит около 150 тысяч долларов, и терять его не очень хотелось бы.

Багато фейків та новий йдуть у Телеграмі та ВК. Мені здається там найбільший потік. Я залучений до группи яка постить інфу кого блочити в телезі. Але там здається бескінечний потік. Щодня группи у яких тисячі людей. Дуже сподіваюсь що то все боти.
Може можемо придумати якийсь план як більш ефективніше блочити?
Я памятаю що Дурова вигнали з країни та «віджали» ВК, може є можливість вийти на нього по допомогу. Наприклад, відразу блочики усю херню з русні про війну. Це не складно зробити. Так би він помстився.

А с ВК там взагалі проблеми. Ми частково працюємо, але то замало.

Ти такий наївний на рахунок дурова, його в америці послали з його крєптой.
FYI: РФПІ (руснявий фонд прямих інвестицій, держ. контора) володіє частиною тєлєгі.

Дуров тут явно якусь невнятну позицію зайняв.
Наскільки раніше він писав проти рашки загалом та Американського софта в якому купа бекдорів для спецслужб, то зараз він щось взагалі запнувся. Хочеться сподіватися, що він просто на мишу робить щось хороше, про що поки що не заявляє.

Підписатись на коментарі