Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Від яких російських продуктів/софту ви відмовилися від початку війни?

Раніше ви чи ваша компанія використовували російський софт чи продукти?

Чи підштовхнула війна відмовитися від них? На які аналоги змінили?
Чи можливо продовжуєте використовувати?

Обговорюємо в коментарях.

👍ПодобаєтьсяСподобалось3
До обраногоВ обраному2
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

А є десь список найпопулярніших ІТ додатків\вебсайтів\сервісів, створених в росії? Можливо, багато хто користується і не знає.

Перестав дивитись російських ютубблогерів

ref blog.jetbrains.com/...​ins-statement-on-ukraine
quotation

“We have already made our position very clear in regard to the invasion of Ukraine. We condemn the attacks of the Russian government, and we stand with the Ukrainian people, including our own colleagues and their families.

Today we are announcing that we will be suspending sales and R&D activities in Russia indefinitely. Sales in Belarus are also suspended indefinitely.

JetBrains was founded in Prague, Czech Republic, 22 year ago. Over the years we have continued to expand our offices to other countries, setting up R&D centers in St. Petersburg, Boston, Munich, Amsterdam, and other locations. The decision to suspend our operations in Russia has been the most difficult one JetBrains has ever made. It affects us as a company, and more importantly, affects our people. However, we cannot ignore what is happening. It goes against the values that this company has always stood for.

Many of our colleagues from Russia have already moved elsewhere, and we will support them, as we will all our employees.

We are committed to our employees and our customers, and we will continue to build the best developer and team products we can.

Thank you.”

Закрив для себе все російське (софт, інформаційний і культурний простори, товари, продукти і т.д.) ще в 2014.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

До речі, згадав ще про одну програму — Far Manager
Підходить під критерії чи ні?
Якщо так, то на що замінити? Є міднайт під вінду?

Total commaner (by Christian Ghisler)?
Ще Double commander, але його розробник Alexander Koblov (руський може?)

Total commaner (by Christian Ghisler)?

бррр.... дякую, але нє
по-перше, він платний, я піратити не хочу
по-друге, він якийся протівний :)

Основна фішка Фара — це те, що він консольний і заточений на швидку навігацію шорткатами з клавіатури. Міднайт має таку саму ідеологію, просто під Лінукс.
В Тоталі просто взяли дві панелі і намагались зробити аналог, тільки в GUI — це так не працює

Ще Double commander, але його розробник Alexander Koblov (руський може?)

Судячи по опису і скрінах — фрішний аналог Тотала

він якийся протівний

Та нє, LGBT тут ні до чого 🤣
Я от ще за часів Windows commaner від Far відмовився...
І реально, років 20 ніде його не зустрічав 🤔

тільки в GUI — це так не працює

F3, F4, f5, f6, f7 все так само.
Мишею сувати не обов’язково...
А решта навігації якось
і не потрібна.
Але звичайно, що справа смаку...

Судячи по опису і скрінах — фрішний аналог Тотала

На Manjaro він в мене, але під Windows кажись теж є

P. S. Доречі, а Dos navigator, Norton commander...
Може вони?
Чи вони на сучасних РС не запустяться?

это не продукт, к тому же рашка не имеет никакого отношения к созданию русского языка, они просто его сделали государственным. так что похоже ты ни от чего не отказался

дивне твердження. Так як граматику і правила російської мови пишуть росіяни. І як у москві напишуть, так російську і будуть вивчати у світі. Причому за останні століття росіяни кардинально змінили російську мову. Не білоруси і не казахи визначали нові правила російської мови, вони і не будуть цього визначати.

нит, ничего они не пишут, не стану же я владыкой английского, если начну придумывать как правильно на нем писать. то что они коверкают — да, но что с них взять, если они не способны его выучить как он есть

що? державні інститути росії століттями змінювали російську мову і вказували як правильно буде. І ти зараз пишеш дотримуючись правил написаних російською державою. Так же як в українській мові державні інститути прямо зараз пишуть нові правила. Так само росіяни пишуть нові правила для своєї мови.

В українській мові зараз змінили «проект» на «проєкт». Є офіційні документи у котрих прописано це правило. Стосовно російської мови усі подібні документи написані росіянами і лежать в росії

Якийсь європеєць вивчаючи російську мову візьме підручник написаний росіянами, а не білорусами. Тому білоруси і не мають можливості впливати на російську мову. І не будуть мати. Інакше це уже не була б російська мова, а було б щось спільне для білорусів і росіян

если на то пошло, я использую правописание украинского языка, в русском все тоже самое только нет применения части грамматики, потому что он как обрезанная версия с кучей исключений потому что обрезая куски грамматики получаешь неконтролируемый пласт выражений, которые надо как-то писать, а правила не завезли

глянь якою була російська мова 200 років тому і якою вона є зараз. І потім глянь хто написав ці нові правила. Стандарт російської мови, котрою навчають дітей, написали росіяни. Це просто факт.

Коли хоча б один документ стосовно російської мови буде видано у Білорусі і визнано у світі. Тоді можна буде говорити про те, що російська мова належить також білорусам. До того моменту, це просто абсурдні заперечення визнаних у світі документів.

Якщо у росії напишуть нове правило. Тоді у інших країнах перевипустять підручники з російської мови. Коли у Білорусі почнуть не так користуватись російською, їм скажуть, щоб вони вивчили російську мову і розмовляли нормально.

Переніс приватні чати в whatsapp і інші замість телеграму, перейшов для php laravel в vs code з jetBrains, також відповідально відношусь до покупок і брендів з російськими власниками, для цього написав розширення для браузера можна знайти в Chrome Boycott Russian Brands

Можу з власного досвіду сказати, що з початком війни більшість компаній почала шукати альтернативи 1С, але величезна частина ці пошуки як почала, так і припинила. Ми розробляємо українську ERP-систему itfin.in тож бачили, як почали сипатися запити, фінансисти і СЕО дивилися алтернативи, бо треба і тренд, і безпека данних, і так далі. Але потім зрозуміли, що це треба реально щось змінювати, і багато хто вирішив, що 1С не так вже й погано)

Взагалі економісти, бухгалтери, брокери, маклери тощо — це люди які рахують гроші, цим і живуть. Багато чому через це вважається,що їм ні в якому разі не можна довіряти керувати не фінансовими компаніями, бо вони прорахують, що будь яка економічна діяльність крім спекулятивного прибутку є або не вигідною, або занадто ризикованою. Це відомий парадокс бо з існуючою фінансовою системою та фондовим ринком — саме так воно і виходить (В Україні теж працює, та не напряму, а через валютний обмін). Так чи інакше, система яка не здатна замінити 1С по факту 1 в 1, без складних і дорогих процедур перенавчання цілої індустрії і усіх бухгалтерів для яких 1С стала системною, та де-факто стандартом — в продажах провалиться. Також у системи мають бути відпрацьовані ITL які можуть бути використані для швидкої і надійної міграції данних та спеціалісти по підтримці і переходу в достатній кількості які зможуть швидко та якісно мігрувати інфраструктуру. Це дозволу суттєві вимоги, така система буде коштувати в розробці — а головне у виводі на ринок дуже багато, напевно більше ніж на цьому ринку зараз є грошей тим більше на зміну бухгалтерської системи, яка по суті у підприємства і так є і працює. От люди які вміють рахувати гроші і прорахують, що нафіг воно треба коли ці гроші можна використати, наприклад щоб платити собі улюбленим зарплатню, маючи на увазі ризики. Коротше кажучи ми зараз швидше увійдемо просто в другу епоху піратства.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Готові запропонувати сучасну німецьку Abona ERP систему, яка може замінити бух облік, CRM ссистему та має багато рішень що до логістики, управління персоналом і тд. Готові працювати з інтеграторами та дилерами. www.abona-erp.com

Чи працюєте ви на рф ринку? Якщо зараз (Nov-22) не працюєте, коли пішли?

Ми взагалі там не працювали.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

все від JetBrains, що би вони не писали у своєму блозі

Я года три активно сидела на Пикабу, мне очень нравилось, там большое украинское сообщество. Но сейчас там просто невозможно находиться. И да, тоже хочу уменьшить потребление российского и белорусского всего. Но пока адекватной альтернативы Пикабу для себя не нашла( Просто распространилась на разные ресурсы поменьше типа этого. Реддит мне не подходит. Мне не нравится, как там все организовано в моб версии. И английский язык. Развлекательный контент хочу потреблять на своем языке — либо украинский, либо русский. Английского мне и на работе хватает.

TJournal не такий ватний, але там в основному новини.
9gag непоганий, хоча й англійський.
А на пікабушечке — хіба що теги поблочити, тоді буде краще. Найцікавіше, що там поряд можуть бути 2 заплюсовані теми з протилежним змістом, просто в першу спочатку набігла вата, а в другу — адекватні люди.

Але нічого подібного поки що для себе не знайшов навіть у англомовному сегменті
Мені потрібен такий ресурс де були б гарні статті на різні IT тематики, дуже важливо — можливість самостійно писати і комментувати. Також хотілось би щоб була сильна Diy тематика і не просто «дивіться яку хрінь я зробив» а гайд як це повторити

записуй — dou.ua

плюсую, нам потрібний свій українский пікабу/реддіт, дуже чекаю, коли з’явиться вже

Треба економічно порахувати чи він окупиться. Тобто потрібно — є ж можливості це не одне і те саме. Зараз нам потрібно вижити, для цього не програти війну відповідно так треба і мислити. Можна витратити гроші та час в клон реддіту, розкрутку його в сеті тощо, а реклами отримати на жалюгідні 20 баксів на місяць, що не виправдає навіть витрати на хостинг. Ваше «потрібно» це швидше я хочу.

ref blog.jetbrains.com/...​ins-statement-on-ukraine
quotation

“We have already made our position very clear in regard to the invasion of Ukraine. We condemn the attacks of the Russian government, and we stand with the Ukrainian people, including our own colleagues and their families.

Today we are announcing that we will be suspending sales and R&D activities in Russia indefinitely. Sales in Belarus are also suspended indefinitely.

JetBrains was founded in Prague, Czech Republic, 22 year ago. Over the years we have continued to expand our offices to other countries, setting up R&D centers in St. Petersburg, Boston, Munich, Amsterdam, and other locations. The decision to suspend our operations in Russia has been the most difficult one JetBrains has ever made. It affects us as a company, and more importantly, affects our people. However, we cannot ignore what is happening. It goes against the values that this company has always stood for.

Many of our colleagues from Russia have already moved elsewhere, and we will support them, as we will all our employees.

We are committed to our employees and our customers, and we will continue to build the best developer and team products we can.

Thank you.”

Як виявилося, використовував і продовжую використовувати два програмні та три інформаційні продукти. Інформаційні залишу, а от ПО спробую замінити.

А взагалі, я з 2014-го якщо бачу на полицях продукт, який було виготовлено в Росії, то не купую його.

А взагалі, я з 2014-го якщо бачу на полицях продукт, який було виготовлено в Росії, то не купую його.

Я в 2014-му перестав купувати шоколад «Мілка», бо вироблений в рашці. Десь через 3-4 місяці він не зник з полиць, а подорожчав десь на 20%. Чому? Бо його почали возити не з рашки, а здається, з Угорщини.

Враховуючи, що Угорщина заблокувала перевозку озброєння для України с ЄС через свою территорию, є сенс відмовлятись від їх продукції також.

Враховуючи, що Угорщина заблокувала перевозку озброєння для України с ЄС через свою территорию, є сенс відмовлятись від їх продукції також.

Тоді почитайте про дії:
— Німеччини
— Ізраїля
— Індії
— Бразилії
— Китаю
— ще пачки ісламських держав
— ще можна додати групу країн де йдуть внутрішні дискусії щодо допомоги Україні в стилі класичної «Для чого вмирати за Данциґ?»

хотілось би подивитись як українські айтішники будуть відмовлятись від улюбленого Хуавею. Поляк Левандовскі — відмовився від контракту з ними.

хотілось би подивитись як українські айтішники будуть відмовлятись від улюбленого Хуавею.

Улюбленого Хуавею? ІТшники? Я думав, що Хуавей — це бюджетний сегмент. Чи у нас є центри розробки їх?

Бюджетний сегмент — це хіба не сегмент українського айтішника?

Бюджетний сегмент — це хіба не сегмент українського айтішника?

Ну баблом ніхто не розкидається, звісно. Це дружині можна айфон 13 про макс, а собі просто 13-й. Для чого гнатись за самим топом?

То нехай. Краще мої копійки підуть до Європи, оминаючи росію та можливо акумулюються в фінансову допомогу Україні.

Оце я відповів через півтора року :D

Відмовився від всього російського ще в 2014-му.

Да он в принципе гадость та ещё. В специфических низкопробных задачах ещё годится, но явно не стоит лишнего цента.

Ще з осені 2013 перестав купувати все російське.

А хто знає, де можна подивитись російські новини? Все заблоковано. А мені цікаво, що вони зараз говорять про війну, як себе оправдовують, які нові вкиди понавидумували і т. д. Чи може є якісь наші канали, які роблять огляди на російську пропаганду?

Через впн tass, rbc в основному там брєдні типу птахів що переносять чуму і т д.

Наприклад: Очередной фейк. минобороны РФ. Прямая речь Конашенкова, спикера МО РФ: «в Украине заражали птиц смертельными вирусами и планировали отпустить в Россию».

Знайомий дзвонив своїм родичам в Росію. Вони впевненні, що Україну бомбардують армії НАТО, а росіяни прийшли нас захищати. І через це Захід ввів санкції проти Росії.

Фантазії Орвела не йшли так далеко.

Пфф. У друга, который под Харьковом, двоюродная сестра в Казани. На видео с разваленным ракетным ударом центром Харькова ответила, что это сами местные власти сделали чтобы (внимание!) потом отмыть бабки на остеклении города.

t.me/boris_rozhin
Інші можна знайти там же, він часто посилається на подібні канали пропаганди.

Рекомендую перед читанням попросити когось раз на день задавати вам питання:
— в Україні війна чи як ?
— яка у нас влада (нацисьцка, демократична, ще якась);
— Хто бомбить українські міста.
І пару аналогічних. Якщо раптом товариш почує неправильну відповідь, він має одразу відрубити вас від їхніх новин і відрізати шмат сала с хлібом для повернення у тяму.

Якщо серйозно, то дуже пізнавально — як вони освітлюють події і як виправдовують дії своїх військ.

На Пикабу.ру . Только умоляю, будьте аккуратны и не срывайте потом зло на ближних. Потому что во первых ощущение как от потока, извините, дерьма, а во вторых реально злят и сами «новости», и комментаторы. Зато помогает избавится от некоторых иллюзий.

We have already made our position very clear in regard to the invasion of Ukraine. We condemn the attacks of the Russian government, and we stand with the Ukrainian people, including our own colleagues and their families.

Today we are announcing that we will be suspending sales and R&D activities in Russia indefinitely. Sales in Belarus are also suspended indefinitely.

blog.jetbrains.com/...​ins-statement-on-ukraine

Я у всіх IDE ставлю розкладку Vim.

Дуже спрощує життя.

Я теж поставив vs code але щойно перевірив лінкедіни розробників jetBrains і виглядає наче всіх хто релокейтнувся з рашки звільнили в березні 22го

Jetbrains Rider IDE. Наче як в Чехії зареєстровані.

А де основні офіси розробки?

Resharper. Тобто, до 18 березня ще ганяю тріалку, але завдання на найближчий тиждень — пошук альтернативи.

Прохання: як знайдете для себе альтернативу, повідомте, будь ласка, бо теж шукаю.

Как вариант можно пользоваться бесплатно, никто против не будет

С Решарпером, конечно, очень больно расставаться. За 10 лет использования настолько привык к нему, что без него просто не могу. И увы достойных альтернатив вообще не вижу.

З 14-го нічим запорєбріковим не користуюсь. З 16-го взагалі перестав з ними працювати.
З ютуберів хз. Ніколи не цікавився. Десь місяць назад підписався на Балу, а нещодавно на Невзорова. Решта звідти це шлак в більшості.

Раніше ви чи ваша компанія використовували російський софт чи продукти?

Чи підштовхнула війна відмовитися від них? На які аналоги змінили?
Чи можливо продовжуєте використовувати?

Обговорюємо в коментарях.

Що обговорювати? Яку користь ми можемо отримати від цього обговорення?
Набагато важливіше:
Чому і в яких випадках варто відмовлятись від чогось з ідеологічних причин?

Daria Honcharuk, Community Manager (Fwdays)

З якими російськими або ватними спікерами ви вже попрощались?

UPD.
Почитайте про історію створення напою Fanta

Чому і в яких випадках варто відмовлятись від чогось з ідеологічних причин?

Щоб не спонсорувати підарасів, які напали на нашу країну — банальна чистоплотність

Щоб не спонсорувати підарасів, які напали на нашу країну — банальна чистоплотність

Далі я не сперечаюсь, а просто розвиваю питання з початку гілки:
Гарна причина.
Я все ще користуюсь Intellij IDEA комюніті версією.
— Який сенс від неї відмовлятись?
— Якби це була Ультімейт, то який сенс? Скільки бабла з ліцензії йде в офіси розробки в рашці?

У меня из российских продуктов есть только Telegram, Adguard и Jetbrains, но все эти компании зарегистрированы за пределами РФ, а их руководители публично высказались в поддержку Украины. Осмелюсь предположить, что даже те «ассеты», которые у этих компаний есть в России начнут вывозить из-за санкций и репутационных рисков, поэтому особого смысла отказываться от их использования я не вижу.

руководители публично высказались в поддержку Украины

Чергове «нєт войне» чи дійсно називали речі своїми іменами?

Ну как высказались. У JetBrains только это: www.linkedin.com/...​-6902552312204910592-T9xE
На сайте, даже англоязычном, ничего нет. Зато они бесплатно продлили подписки на месяц разработчикам из рф

Шафиров в твиттере писал, а сегодня официальное заявление на сайте появилось:

Today we are announcing that we will be suspending sales and R&D activities in Russia indefinitely. Sales in Belarus are also suspended indefinitely.

blog.jetbrains.com/...​ins-statement-on-ukraine

Телеграм — не російський продукт.

Sergey Brin was born in Moscow. Does it mean Google relates to Russia? :)

В общем-то, ещё пару лет назад — в разделе гугла «новости» на английском/немецком был один сплошной «спутник». А на рашанзком — официальные (читай, гэбэшные) рашко-сайты/медиа.

+ выпиливание кучи анти-гэбэшного материала с ютуюба, по любой жалобе гэбни.

AdGuard по прежнему блокирует сайт миротворец ? Если да, то очевидно, кого они поддерживают на самом деле.

AdGuard це глушилка, Telegram — телефонна соцмережа. Ні разу не зустрічав, щоб СБУ, РНБО, Кіберпол мали щось проти AdGuard. Проте, у відомствах вважають, що Telegram пов’язаний з кремлем, і збирають інформацію, яка може на це вказувати. Павел Дуров видалив з пошуку і присвоїв мітку «фейк» для каналу «Путь домой», тим самим спалився на підмазуванні інтересам московської тиранії. AdGuard не блокує сайт «Миротворець»

В них є деякі досить поважні причини так вважати.

Колись давно встановлював AdGuard 3.4 — 3.6 на андроїди, коли ще у самого не було смартфона. Запускав фільтри, оптимізація всадження на пристрій. І помітив таке — якщо пристрій фсбешний, то або скидає прогу, або прога чавить операційну систему. І тепер помічаю, що блокує багато фсбешних доменних запитів та трекінгових рискачів.
Але прочитав у IKE, що в них ще є бізнес в РФ. А може так треба. Їхнім VPN користуються бажаючі прочитати адекватні новини, і можливо дізнатися як здатися у полон. Також їхнім VPN користуються ті, хто уникає мобілізації в РФ. Роскомнадзор постійно знаходить способи, як заблокувати vpn, який транслюється з Нідерландів. AdGuard шукає і знаходить способи продавити присутність серверу в РФ

єдине, що реально використовую — то Intellij IDEA, треба буде думати як мігрувати у VSCode

Тоже пока пользуюсь JetBrains продуктами. Не знал что у них есть офисы в РФ. Если не уйдут из РФ в ближайшую неделю, то тоже перейду на другие IDE. Но надеюсь что все таки уйдут.

так основний девелопмент якраз в раші

може бути, що вони не зможуть перераховувати їм гроші?
й тоді девелопери самі дуже захотять виїхати...
або звільняться

я тут дивлюся www.jetbrains.com/careers/jobs

але ви праві, в рашці вакансій нема, я хз як так. але що то руцкая кампанія то точно

Судя по рашкиному хабру было так еще недавно:
habrastorage.org/...​zdjcf7ffiuh63kimwqvse.png

Думаю, що вони їх стидливо за словом Remote ховають.
Офіси в них є, нікуди не діваються.

Кацапів вивезуть в Чехію.

Від того в їхніх головах щось зміниться?

В мене товариш в Лондоні працює на Android Studio. Суцільна кацанпя.

Так что теперь, продукты всех компаний игнорировать? Думаю в любой компании найдется парочка ватных русских.

К слову, у нас в компании где-то с десяток русских, ватные если и есть то молчат в трубочку. А половина в открытую поддерживают Украину, натянули украинские флаги в соцсетях и репостят украинские картинки.

Короче те адекватные которые среди русских остались, они как раз осели в технологических отраслях, особенно если тракторист.

К слову, у нас в компании где-то с десяток русских, ватные если и есть то молчат в трубочку. А половина в открытую поддерживают Украину

Мой тимлид русский, уже лет 20 в Германии, не просто поддерживает Украину, а активно помогает с гуманитаркой. Люди, действительно, разные бывают.
З. Ы. А некоторые немцы из команды еще и на ВСУ донатят.

А ти платиш за використання? Питання ж лише у цьому. Мати собі користь — то ж не погано.

так — корпоративна ліцензія, вдома використовую Community Edition

відписався у соц мережах ще десь пів року тому, також ютуб блогерів з чмососії не дивлюся

Не користуюсь, але ніколи б не подумав би на них, що вони російські...

Перейшов з вебшторму на VSCode

мало чим користувався, але 2гіс дуже любив. 24го видалив відусіль

Да как-то у них ничего хорошего и небыло. Потому не использовал, а теперь даже если понадобится, буду искать альтернативу.

Что будем делать с React 😁😁😁?

а що не так з реакт? Ніби як розборбка ФБ

Был российский PS Store — удалил и забыл...зарегал Украинский аккаунт

Перестав купляти російський сир :)

А що не так? Ти ж не платиш Росії за використання рецептури. А взяти щось нахаляву — то не гріх.
Так шо можеш робити бутер із сиру з салом, і нести його воякам.

Тільки коли бачу щось пов’язане з росієй і московією одразу око починає дьоргатись

Недавно тільки по всім соцмережам була інфа, що це вкрадений Тільзит.
Думаю, нашим варто його просто перейменувати.

А с московской колбасой что? Так и не переименовали?

Тільки її і купую з 2014-го

Не користуюсь вже багато років

Закрив для себе все російське (софт, інформаційний і культурний простори, товари, продукти і т.д.) ще в 2014.

Ясно перестал пользоваться около полтора месяца назад
Это сервис для поиска психологов
Перестал пользоваться курсами тинькофф банк, там где по инвестициям
Отписался от всех русских блогеров что не сказали ничего против войны
Перешёл на американский eShop вмести российского, хотя его и так заблокировали)

Есть украинская альтернатива Ясно — Pleso

Да, уже прям перед 24 февраля понял что есть украиснкий сервис, и хотел им воспользоваться но не успел

Ясно перестал пользоваться около полтора месяца назад
Это сервис для поиска психологов

Круто, а з DataArt вже звільнились? Чи вони закрили офіси в Спб та Воронежі? :)

Dataart осудили войну и прекратили все бизнес активности в России. Не слышал чтоб какая-то аутсорс компания прям закрыла офисы в России. Но понял что уже не буду работать с людьми из России в одной команде

Dataart осудили войну и прекратили все бизнес активности в России.

Так всі засудили, а на ділі що? Ви ж відмовляєтесь від рос продуктів для чогось.

Не слышал чтоб какая-то аутсорс компания прям закрыла офисы в России

Звісно. Але ви чомусь відмовились від чогось російського, а тут ви не відмовляєтесь від іншого російського. В чому різниця? (Це питання не для того щоб вас «зачмирити», а що ви і читачі топіку над ним задумались. Різниця там, до речі, проста та прагматична.)

Но понял что уже не буду работать с людьми из России в одной команде

Ой буде дуже складно, дуже багато оншор чуваків в Штатах та Європі в ДА саме з рашки. Роки 3 назад архітектурне ядро теж було в Спб та Воронежі. Польські/Болгарські офіси складаються з емігрантів з України або рашки.

UPD.
Почитайте про історію створення напою Fanta

Я вообще не очень понимаю, зачем украинцы регистрировались в российском eShop. Вроде же американский все равно самый дешевый, потому что USD дешевле EUR (на который ориентируются рублевые цены) и нет НДС.

Наверное автоматом из-за локализации и так же в магазине где покупал сказали что все покупают в российском сторе, и особо не задумывался об этом до последнего момента

Skyeng — российская онлайн-школа по изучению английского языка. Отдам должное — вернули все деньги с баланса.

Звичайно, сисоєв п*дор ще той

Якщо ти за нього платиш — то так. Якщо ні — то все ОК.

фух, це добре!
Бо ж nginx широко використовується.

російських продуктів

Я знаю только лапти и водку. Ни тем ни другим не пользуюсь

А є десь список найпопулярніших ІТ додатків\вебсайтів\сервісів, створених в росії? Можливо, багато хто користується і не знає.

Дякую за посилання.

Ну, habr, telegram та nginx. Треба подумати на шо замінити nginx.

Apache httpd, light httpd та низка. Питання навіщо ? Компанія що підтримує розробку ніякого відношення до федерації фактично не має З Сисоєвим по прощавались www.nginx.com/...​igor-thank-you-for-nginx . Ще риторичне питання чим замінити ingress controller в Kubernetes ?

Я з apache переходив на nginx :D

Навіщо йти від nginx? Через принцип. Але за новину про Соєва дякую. Та й за light httpd, дякую, здається це те, що мені треба було.

Список рендомный, и явно совставлен от балды.
например, winrar, который лет 30 к рф отношения не имеет там есть
а aliexpress/alibaba, у которых почти весь RnD в рф — там нет

WinRar а не DOS-овский RAR изначально в Берлине и писался.

дякую! хоча деякі пункти треба перевіряти.

Також JetBrains порадував, можна звідти видаляти :)
dou.ua/...​KMkH2VqKA7XzWEsbHEQEx8LB0

Підкажіть заміну rar, можна без GUI, але з багатотомністю, крос-платформенністю і шифруванням.
7z не пропонувати, це ще більш російський продукт.

Я давно не використовую rar і перейшов на tar та zip. Ще дивлюсь у бік того формату, що віднедавна використовують у Арчі. Tar можна шифрувати pgp, а на рахунок багатотомності не знаю.

Але скоріш за все воно вам не підійде.

Можна і tar нарізати на томи, хоч штатними командами, хоч split-ом, і зчеплювати з gpg/openssl, і докрутити par2 для стійкості до пошкоджень томів.

Але у rar є кіллер-фіча — ним можна зробити шифрований багатотомний бекап з редандансі, закинути на сд-карту чи флешку хоч навіть з FAT32, чи закинути самому собі у телеграмі, чи залити на хмару по шматочкам, а потім при аварії його можна буде відкрити на будь-якій ОС з мінімум проблем. У житті стаються вимушені переїзди, пожежі, дехто взагалі помирає, бекап «останнього шансу» в rar має великі шанси на відновлення у критичній ситуації чи іншими людьми, а той же tar + gpg не всілякий айтішник осилить відкрити.

Ось саме у такій ролі, на жаль, жодної альтернативи не бачив, той же 7z вже є даунгрейдом в плані надійності (пошкодження архіву посередині ламає контент всіх подальших)

Дякую за інформацію, є над чим подумати.

Угу, і ще з —lzma2=dict=1536MiB,mode=normal,mf=bt4,depth=1000
Або взагалі так
mksquashfs -comp xz -b 1024K -no-xattrs

Проблема у тому, що всі ці приколюхи мало застосовні до бекапу і трансферу даних між людьми, і за час війни вже мав випадки, коли привичність супер-кастомізованих штук вилізала боком.

Хмм... Ну у меня на калашникове написано «Made in Russia». Стоит ли командиру предьявить за то что мы воюем против русни, оружием русни? Я думаю не стоит, а вот урасть у иванов т90 стоит.

кто тот смельчак, что послал Intellij Idea в направлении корабля!?! Его даже заменить нечем :/ А котлин с самого начала был мне противен.... даже не учил

фактично єдиний продукт, відносно російський, заміни якому я для себе не бачу.

Практически постоянно пользуюсь NetBeans, пробовал одно время перейти на Idea, но не зашло. Есть еще Eclipse, но в него вникать нужно. Экосистема побольше, чем в idea. Кстати, когда нужно было работать с проектом на C, именно NetBeans меня полностью устроил, на втором месте шел Eclipse, а вот то, что шло в Idea.... Так что насчет того, что нечем заменить я бы не был столь категоричен

Eclipse, Netbeans, VSCode — я взагалі як і ціла низка народу ніколи не вважав Idea кращою IDE. Її розповсюдження на сам чудовий маркетинговий план, воно йде на сам перед з різних курсів та лаб. Народ навчили гомношлепити і вони інші IDE вже і потім навіть не розглядають. Так чи інакше, там пів контори Українців включно з керівництвом і вони в Чехії та Німеччині і давно. Дехто напевно і ходив на Болотну і вже тоді їх лупцювали. Мені особисто зараз не подобаються переважна кількість усіх IDE, з ними щось не те і не так як на мене. Особливо мені не подобається підлітковий чорний дизайн, як про цитувати Лінуса Торвальдса щодо Gnome 3 — "Якийсь підліток вирішив, що чорний — це круто.

Так ось звідки взялись оті люди, що кидаються на тих, хто не використовує idea?! З курсів?

А ще в них дике несприйняття консолі :/

Думаю что надо просто национализировать, написать патч который будет работать с укр серверами и все) В общем хакнуть не проблема)

Можливо краще попросити щоб bas перейшла в open source

Націоналізіровать 1С не вийде, т.я. 1С, в Україні вже давно заборонена — вона нам поставляється з Естонії, здається, і, наразі, називається Molinari

На час війни відмовлятися від наголоджених процессів — це діверсія в чистому вигляді.

згоден, але заборона на 1с була ще з 14 року, якщо не помеляюсь... час на зміни був... от тільки питання хорошої альтернативи... потрібно щоб міністрество розвитку такі програми стимулювала

зараз вже всі перейшли на BAS , сама платформа BAF вже офіційно належить польській фірмі

Ну тобто дати гроші міністерству — чиновникам, я думаю не треба бути генієм щоб зрозуміти скільки після цього буде коштувати система та як довго її будуть розробляти, та на виході буде поробка студентів за 500 баксів. Як вже вірно підмітили, зараз лише путь — зламу піратского, дізамемблер та випилювання різних функцій, перевірки ліцензій можливих телеметрії і не дай шпигунських моделей якщо вони там є. Кріс Касперскі вам в помічь.

1С — це в першу чергу мова програмування, на якій розроблено платформу та прикладні рішення для різних сфер бізнесу. Ще до початку 2014 основним виробником рішень та оновлень до них були українські компанії, які згодом указом Президента потрапили під санкції (всіх під одні граблі). Наразі всі права на продукти 1С для України належать естонській компанії Moulenari. Також вже давно в Україні є аналог — BAS, який використовує ту ж мову програмування, але всі права і розробки належать польскій компанії NetHelp. Вже багато компаній (різних розмірів) використовують цю програму. Навіть є можливість взяти програму в оренду і сервери розмішені точно не в россії.

Ну тобто Польска та Єстонскі проксі, так само як скажімо WarGaming тощо. Лише підтверджує що той факт, що більшість російського та взагалі пост радянського ІТ — з «Болотної». Сама форма бізнесу та способу життя не сумісна з тоталітарним політичним режимом. Що робили з Білоруськими ІТ-шниками 20-го року, думаю ні для кого не секрет, тому їм довелось звалили (хоча є і такі, що звалили але це усе підтримують і нас терпіти не можуть, не без цього мені здається їх свої відлупцювати мають бажання).

Це те саме що від камазів, мазів, указів, зилів та жигулів з волгами яки ще є відмовитись, разом з тим від усіх БТР-ів усіх серій, БМП, Т-72 і т.д. Також усіма радяньскими калагами, кулеметами тощо. На це треба силена часу та грошей. Та і просто 60% бізнесів перестали існувати як такі, у тих що залишились найменьша проблема — це замінити бухгалтерску систему витративши на це величезні кошти, коли по факту підприємство не в самій кращій формі, та і загалом ті гроші можна задонатити. Інша справа, що були випадки коли 1С використовувався оборонними підприємствами і ніби кудись відправляв якісь метрики.

Перестав дивитись російських ютубблогерів

Вони і так скоро лапу будуть смоктати. Які нормальні рекламодавці будуть співпрацювати з рашкою? Хіба що місцеві рога і копита якісь три рубля їм дадуть

Ютуб вже тупо відмінив доходи від реклами для росіян. Так шо можеш брати все що любо, бо ж халява.

Так основний дохід у них не від самого ютуба, а від переглядів реклами.
І якщо охват аудиторії недостатній, то вони будуть отримувати менші гроші

А кого там можна було дивитись? Я українських блогерів, цікавих мені, не встигаю дивитись.

Я звичано радий помилятися, але українські блогери в своїй більшості ведуть гуманітарні канали. Я так і не знайшов аналогів Алекса Гайвера, Тепло-Вода, Дані Крастера. Наприкад з якісних українських блогерів про будівництво можу назвати лише Олександра Терехова.

А як взнати звідкіля автор? За мовою відео? За тим що в ебауті вказано?

До повномасштабки абсолютна більшість «українських блогерів» орієнтувалася на перегляди з рашки. І пиляла контент російською. Просто гроші, нічого особистого.

Все це працювало на думку що «в нас нічо власного хорошого нема».

А хтось і дотепер орієнтується на російськомовних.

за вимовою. чую, шо мааааасква — вимикаю, бо огидно. і задовго до 24.2. наші норм.

Плюсую. До війни з русні дивився лише двох блогерів — ящера і картавого (хто знає — той зрозуміє хто це, а хто не знає — то і не треба). Аналогів в українському ютубі так і не знайшов, нажаль. Звісно, тих п**орів з 24го не дивлюсь

90% українських каналів що просуває ютуб — як не про історію, так про мову. Цікаво звісно, але...

Это кто-то делал в здравом уме?! Вообще от рашкованов только «Очумелые ручки» действительно годный видео блог был, который смотрел с удовольствием. В остальном это или ватанская спесь или копипаста из запада.

Вони ітак перестали випускатись там з початку війни.
В т.ч. абсолютно нейтральні на авто-тематику.

Вони, до речі, перевзуваються.

В мене одне з хобі кулінарія і от у видачі по запиту якоїсь штуки клікаєш по %роликнейм%. Типу, «англомовний». Починаєш дивитись, а там дикий акцент. Ну ок, думаєш, бува. А далі серед продуктів на столі якісь веьми неангломовні продукти :)

І канал наче старий, в ебауті якийсь 2015 рік може бути. Але всі відео за 2022-2023 роки, більш старших нема. Не знаю наскільки рентабельне таке видалення але шо є то є.

Я так на технічний канал натрапив про старі компʼютери. В описі вказано, що Штати, акцент піпец який не штатівський і всі старі відео до 2022 відсутні.

Підписатись на коментарі