Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

бітність системи(х32-х64)

Доброго дня/вечора. Скажіть, будь ласка, від чого залежить бітність системи?
Від оперативки, від процесора, а ще від чого?
Ситуація: я хочу купити процесор, але не знаю яка у нього розрядність, як мені на місті дізнатися чи там 64-х бітна система, не використовуючи гугл.
Чи впливає якось материнська плата на бітність системи?
Якщо впливає, то як?
Які мінімальні вимоги мають бути до х64 зі сторони комплектуючих?

Буду дуже вдячний за детальну відповідь.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Скажіть, будь ласка, від чого саме ви це запитуєте? (якщо це не бот, звісно).
Для якої справи/проекту?

У мене є старий комп’ютер 15 літнього віку з архітектурою 32-біти, котрий працює на Лінуксі. На ньому двоядерний процесор та 4 ГБ оперативної пам’яті.
На цьому комп’ютері я проводив обробку астрономічних даних дуже довго та нудно, а тому мені в 2011 році довелось зібрати інший на архітектурі 64-біти, бо була потреба вийти за архітектурні обмеження.
Оскільки об’єми даних для обробки займали терабайти, а ще й своя специфіка, то обробка подеколи завантажувала всі 64ГБ оперативки та всі 12 потоків процесора на 100%.

P.S. Системний блок важив 23 кг.

Скажіть, будь ласка, від чого залежить бітність системи?
Від оперативки, від процесора, а ще від чого?

Питання про звичайний x86? Тоді
1) 32-бітні процесори ще треба активно пошукати (в сегменті десктопів і лаптопів таких не залишилось)
2) Встановити 32-бітну систему ще можна, але нащо? 64-бітна стає ефективнішою від 1.5GB RAM, а де ви бачили такий малий обʼєм зараз?
3) Не знаю як у Windows, а у Linux ведучі виробники дистрибутивів залишили 32 біта тільки для усяких embedded.

3) Не знаю як у Windows, а у Linux ведучі виробники дистрибутивів залишили 32 біта тільки для усяких embedded.

Нет. Два года назад мы дропнули поддержку x86-32 потому что осталось только два клиента. В 2017 при релизе QNX 7.0 таких клиентов было меньше 10%, поэтому и дропнули в 7.1. В следующей версии уже дропнем поддержку 32bit ARM процессоров, остался только AARCH64.

Нет.

Ты слово «тільки» заметил или как?

А мы кто?

це питання десь з року 2005 мабуть )

AFAIK от КШД.

На сегодняшний день 32-битный проц можно найти только если хорошо постараться, из серии старых Атомов ещё есть.

Підписатись на коментарі