Як змінився ваш стан від початку повномасштабної війни?

20-й день війни. Розкажіть, як змінився ваш стан?

Чи усвідомлюєте, що відбувається? Чи вдалось прийняти факт війни? Чи сформувались нові звички?

Нагадаємо, сьогодні, 15 березня, о 18:00 — войсчат у телеграм-каналі Редакції DOU з психологами. Нам важливо говорити і підтримувати одне одного, тож підключайтесь. Разом — переможемо!

Яку відчуття — найяскравіші на 20-й день російського вторгнення?

50%
12%
34%
4%
👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Доброго дня. Підкажете як отримати повістку з війскомату як що я за кордоном,

Прірва часу витрачається на новини і поки що дуже складно цьому протистояти. На проекті поки що ставляться поблажливо — все одно наздоганяю вночі, в цей час чомусь з’являється хоч якесь зосередження на роботі.

20-й день війни. Розкажіть, як змінився ваш стан?
Чи усвідомлюєте, що відбувається? Чи вдалось прийняти факт війни? Чи сформувались нові звички?

1 — никак не поменялось состояние
2 — да, понимаю
3 — да, принял
4 — с утра до обеда — волонтерить, потом арбайтен. Пить бросил (бо не продают). В рандомный момент времени — рандомный донат.

Наразі голова розривається між вибором і я все ще не можу точно для себе відповісти, що краще і корисніше:
— Йти у військомат, як всі нормальні пацани, брати зброю і принаймні намагатися зробити смерть ворогам.
— Продовжувати працювати, заводити валюту в країну, продовжувати утримувати родину і ще декількох родичів які лишились без роботи і без доходів, донатити, підтримувати економіку і оце все з цим повʼязане.

Ровно 1 в 1 такие же мысли и у меня

не попадай в ловушку обязанности, которую сам себе не в силах объяснить

Рівно те саме. В Україні дупа економіці. Навіть не так. ЖОПА, вибачте за французьку. 3 млн біженців, ще більше переселенців на захід. Це мінімум 10 мільйонів без роботи. В людей поки щось є, але що далі? А коли війна затягнеться? Роздавати їжу всім без оплати не вийде, не тільки у нас війна, а наша країна експортер в цьому плані.

З іншого боку орки. Бити їх теж треба. А добровольців кажуть не вистачає...

А добровольців кажуть не вистачає...

де таке написано чи промовлено?

Судячи з того що закарпатські та львівські всіх беруть?

Але якщо без цього, то з того що оголосили наступну хвилю мобілізації

Судячи з того що закарпатські та львівські всіх беруть?

ті ж самі львівські нещодавно відказували добровольцям;

Але якщо без цього, то з того що оголосили наступну хвилю мобілізації

а це вже тревожно

не хочу коментувати зараз, після війни розберем

Судячи з того що закарпатські та львівські всіх беруть?

Они беурт не всех, а понаехов. Т.к. у них разнарядка, мобилизовать от области столько-то чел - вот и мобилизуют гостевых, вместо "своих".

Но вроде, в Украине всё ещё меньше оружия, чем желающих его получить и воевать.

Вже 600-700 тисяч людей зі зброєю

як на мене — і перше і другє — вірний вибір.
суто особиста справа.

хоча як не підете реєструватися, то буде порушення закону.
але... ми ж українці, пієтета до закону не маємо, тому й майданили, як не подобалось щось у державі дуже :)
(і тому ніякі нам расєянє не брати і ніколи не були і не будуть)

як всі нормальні пацани, брати зброю

А потім водіїв на вантажівки хрін знайдеш і вся логістика стоїть. Бо всі нормальні пацани ж.

Краще це

— Продовжувати працювати, заводити валюту в країну, продовжувати утримувати родину і ще декількох родичів які лишились без роботи і без доходів, донатити, підтримувати економіку і оце все з цим повʼязане.

Людей готових воювати вистачає, залишилось закрити проблеми із постачанням спорядження, зброї і все буде добре. У військоматах Києва, Житомира, Львова практично не набирали вже на другий-третій день вторгнення, всі місця були зайняті як в ЗСУ так і ТрО. Зараз пішла нова хвиля разом з формуванням додаткових батальйонів, які, скоріш за все, будуть займатись охороною наявних позицій і тиловим забезпеченням в той час як боєздатні підрозділи будуть сфокусовані на вже анонсованих контратаках.

Та не візьмуть в військкоматі без бойового досвіду і тим більше без воєнної спеціальності.
Я в тероборону ходив як на роботу записуватись перший тиждень. Ну, так, беруть твої данні, але якщо воєнного квитка немає — без шансів. Принаймні, тут у нас :( Кажуть, на Оболоні було простіше із цим.
Так що я здався, наміняв валюти, закидаю гроші в Справі Громад, ЗСУ, УкрСпецЕкспорт-у, тощо, трохи допомагаю машиною по району, але загалом просто повернувся до роботи — гроші країні заробляти.

якшо потрібна порада - 2-й варіант, бо він набагато корисніший для оточення

Розкажіть, як змінився ваш стан?

Многие друзья убеждённые «оставашки», которые не мыслили себе свалинга из Украины и обустраивали собственные дома под Киевом — уже здесь.

У нас (семей) похоже, накрылось медным тазом недвиги в Киеве/под Киевом/Харькове на ~300к (в довоенных ценах).

Чисто заради спортивного інтересу, що саме у вас було, що вони коштувало 300к?

вам же сказали, декілька об’єктів нерухомості. в чому проблема, ви не зали, що квартири у Києві були досить дорогі?

З цього

Многие друзья
обустраивали собственные дома

не слідує ось це

декілька об’єктів нерухомості
ви не зали, що квартири у Києві були досить дорогі
~300к

300 це не просто дорого за обʼєкт, це дофуя дорого, навіть за особняк.

Два роки тому чотири чи навіть пʼятикімнатна квартира з терасою в Ірпіні в новобудові продавалась за 110к. Обʼєкт був на фінальних стадіях будівництва.
В Києві та околицях навіть 100к за квартиру це було дуже дорого.

Отож або пан анонім dou-user-220311 є власником галери із ТОП-50 списку тут на ДОУ або просто зальотний мажор або трохи припісдюнькує.

300 це не просто дорого за обʼєкт, це дофуя дорого

В Києві до війни це 3К в нормальній новобудові з нормальним ремонтом була

я все правильно зрозумів, 300 000$ до війни це в Києві трикімнатна квартира була?

Так. Як приклад
lun.ua/...​їв/планування/двокімнатн

94.01 м² 9.01 млн грн і це навіть без ремонту

Або ж якшо брати просто нормальну новобудову з ремонтом такої ж площі в тому ж Славутичу чи Зарічному
www.olx.ua/...​h-IDNoLfS.html#50fadf707e
320 000 $

ОМГ, мої знайомі АНАЛОГІЧНЕ по вигляду і площі житло але в менш «престижних» районах Києва купували за 60-70к.

Капець, 320к за клітку в мурашнику... Певно, одна з найбезглуздіших інвестицій які я бачив.

Києва купували за 60-70к

В моєму економ ЖК цього б вистачило лише на 2 паркомісця у наземному паркінгу )

Так, я бачу ви абсолютно не обізнані із станом ринку нерухомості Києва перед війною.

Елітним житлом ніколи не цікавився, а от знайомі які купували нерухомість в 2020-21 роках є і як я сказав, там діапазон цін був 60-70к.

Я навів приклади далеко не елітного житла. Славутич — нормальний середняк, Ріверстоун — преміум. Ось в моєму економ ЖК www.olx.ua/...​y-IDNUGab.html#df0f5af72c
145К без ремонту, але тут і площа меньша, з нормальним ремонтом буде 250К легко. Ну і я минулого року продавав квартиру, тому знаю реальні ціни

Чисто заради спортивного інтересу, що саме у вас було, що вони коштувало 300к?

3 квартиры на Печерске, включая относительное новьё в «новопечерских липках»; приличный частный дом под Борисполем; квартира в историческом центре Харькова (возле пл. Конституции) + по мелочам всякого, типа 2 земельных участка с частными домами в Харькове (но на отшибе, потому не особо чего стоят).
В общем, где-то так наберётся...

Ну тоді так, погоджуюсь, 300 набереться.
Просто мене тут в треді почали переконувати що 300 вже коштує типова трьошка в Києві.

300 вже коштує типова трьошка в Києві

Сомневаюсь. У нас на Печерске суммарно, порядка 100 м2 «старья» (сталинки) + ~50м2 «новья». Если считать всё вместе по 1к/м2 — уже 150к набегает. Но это довольно-таки скромная оценка.
+ остальное

П.С. Мне самому некогда была продажей заниматься. 3 последних года пинал родственников, чтобы продали и деньги забрали себе (на покупку той же недвиги в Германии) — но они протупили...

Не типова, а

3К в нормальній новобудові з нормальним ремонтом

Мені важко назвати нормальним житлом «чєловейніки» на 100+ квартир, 20+ поверхів з видом на інші чєловейніки, хіба якщо це не Манхеттен чи Сингапур)
Київські чєловейніки це жах незалежно від району.

Ну це не стосується того, шо 300К за 3к квартиру в Києві — це було досить буденно до війни. Ти ж взагалі писав, що стільки особняк не може коштувати ) Я ж не пишу про якісь квартири на Грушевського чи ЖК Чиакого/Тарьян, де вони і по >= $1 mln коштують. Це квартири зі спальнику, який багато хто вважає найгіршим в Києві )

Я раніше жив у Львові, а останні роки жив спочатку в Ірпіні потім у Білій Церкві, що за 80 км від києва.
Що там, що там я не зустрічав нічого за 300к, шукав у кожній із цих локацій.
Особняки якими цікавився це були цінив районі 150-200, трьохкімнатні квартири до 110к.
Цікавився в 2020.

Неприємно усвідомлювати, що за 2021 рік ціни скакнули рівно на третину.

Видел новость что недвига и аренда держатся в цене. Все благодаря беженцам с востока которые компенсируют бегство киевлян.

Видел новость что недвига ... держатся в цене

А разве реестры сейчас открыты и сделки совершаются? Мне кажется что нет, и эта цена имеет примерно такое же отношение к реальности как курс доллара в совке...

Совершают. Поэтому и предупреждают народ чтобы были аккуратными так как реестры не работают, нет возможности проверить собственность и есть шанс нарваться на мошенников.

в Киеве потерпело пару домов и квартиры там явно не тянули на 300к$

Не представляю как можно бросить дом, в котором прожил всю жизнь? Это ведь не просто жилище — это большая часть моего мира, особенно если из дома редко выходил. Пускай у меня хватит денег купить себе жилье в любой стране — но кем я буду один в чужой стране, в чужом городе? Что останется от всей моей жизни? Только фотки в альбоме?
«Начать новую жизнь»? — тогда уже надо начинать сначала: заново родиться после смерти. Я выбираю лучше погибнуть вместе со своим домом если в него попадет.

Что останется от всей моей жизни? Только фотки в альбоме?

Кстати, да. Когда валишь — фотки нужно брать с собой. Потому, удобнее держать в цифре...

Якщо є сімʼя, дружина, діти чи батьки, то люди важливіше за речі та будинки.
Якщо жив довгий час сам... хз, мабуть ти правий але всеодно цінні спогади і події, що були, а не конкретні стіни.

Якщо є сімʼя, дружина, діти чи батьки, то люди важливіше за речі та будинки.

именно поэтому те кто свинтил в эвакуацию пишут в чат тем кто остался «вы не проверяли, там нету меток на этажах какие квартиры пустые»)))

Главное, чтобы сами бетонометры уцелели. Содержимое — более-менее пофиг.

Только фотки в альбоме?

После этого видеоклипа я фотки даже смотреть уже не хочу :(
www.youtube.com/watch?v=z3YMxM1_S48

Все залежить від обставин. Наприклад ті, хто жив до 2014 року у Луганську та Донецьку постали перед вибором — жити в бананових республіках або виїзжати на Україну залишивши своє житло. І я дуже сумніваюсь, що опинись ви в цих же обставинах — ви б продовжували жити в бананових республіках або ж під парашкою, коли в декілька десятках кілометрів паную зовсім інше життя

Как я Вас понимаю... сама столкнулась с реалями переезда и хоть живу у дочки, но сердце ноет и хочу домой...

У нас (семей) похоже, накрылось медным тазом недвиги в Киеве/под Киевом/Харькове на ~300к (в довоенных ценах).

У меня большой минус, но я не ною (даже настроение не поменялось, хотя когда-то мне это казалось чуть ли не «концом жизни»). Я потерял всё что у меня было в Украине, но диверсификация сработала. Можно, конечно, винить себя почему держал столько в Украине (даже деньги в банках в большом колличестве), но скажем так, я надеялся на ее светлое будущие...

Війна почалася для мене з дзвінка з військоммату, оскільки я маю бойовий досвід — подзвонили в перші години початку війни. Зараз змінив посаду DevOps на посаду начальника зв’язку одного з батальйонів ТРО. Роботи трохи більше ніж дофіга, живемо й рухаємось на каві, ред булі й цигарках :) і звісно методично й цілеспрямовано робимо смерть ворогам.

Ну что сказать. Если раньше я боялся, что меня остановит штатовский полицейский за превышение скорости на мотоцикле и посадит на месяц в тюрьму к наркоманам и убийцам в камеру, то теперь я понимаю, что это — ерунда по сравнению со свихнувшимся военкомом, который высосет из пальца мне уголовную статью на от 2 до 5 лет.
Если раньше я боялся (не сильно, но боялся) упасть на мотоцикле и травмироваться/погибнуть, то теперь я понимаю, что это ерунда по сравнению с попаданием авиабомбы в мой подъезд.
Война однажды закончится. Но сдвиги в системе ценностей останутся навсегда.

думаю от бомбы шанс умереть гораздо ниже чем на мотоцикле.

Ошибаетесь. Шанс умереть на мотоцикле примерно такой как на авто. Если что, езжу на спортивных мотоциклах с 2015 года

ну хз, я на мотыке никогда не катался и не планирую.
как и не планировал получить ракету в дом, но получил сегодня.
так шо, щас сдохнуть от ракеты/бомбы — повыше мотыка будет

площа киева — миллиард квадратных метров, разрушения от ракеты несколько десятков. шанс где-то 1 к 10 миллионам. а ракет было пару десятков за все время.

я хз что там в киеве, я в харькове.
и нам тут свинособачих ракет и артиллерии хватает, особенно на окраинах.

разрушения от ракеты несколько десятков.

лолшто?

я хз про ракеты, буду про арту:
если в чистом поле упадет — то да, 10-20 м2 испортит.
если прилетает в здание — то тут на каждом этаже будут разрушения.

вот пример вчерашнего прилета в мой дом (прилетело в самый низ здания в торец):
1 — горизонтально:
— ~80 м2 на цокольном этаже в хлам (включая канализацию и воду и прочие подсобные помещения)
— ~120 м2 почти в хлам (40 м2 в абсолютный хлам — обвалило пол в одной квартире) — первый этаж
— ~120 м2 крепко развалено — второй этаж
— ~60 м2 — средние повреждения стен. 3й этаж
остальные этажи выше — в целом норм.

2 — вертикально:
— цокольный этаж — устояли только несущие колоны внутри здания. почти все перегородки разрушены.
— внешняя стена торца дома — почти 3 этажа (250-300 м2) — под замену.
— 1/4 окон в доме — вырвало/побило
— лифта и шахты больше нет

остальные этажи выше — в целом норм

виходить, що будинок непоганро збудований, бо знизу зруйновано, а верхні етажі не рухнули!

чесно? до нестями все це заєбло вже! хочу працювати, кохати дівчат, просто жити!

або всі дівчата поїхали в Європу)

Підписатись на коментарі