×

Врятувати гроші рядового ФОП

Запитання які часто звучить від глядачів Сімейного Бюджету та клієнтів iPlan.ua за 3 тижні війни: «Що буде з моїми грошима в українському банку?»

У когось були сумніви чи існуватиме Україна. Хтось переживає за свої кошти в Моно, Приват, Укрсіб, ОТП чи Альфі. Когось не влаштовує, що валюту можливо продати тільки по офіційному курсу 29.25.

Давайте спочатку розберемось наскільки серйозно поранено гривню. Дійсно реальний курс долара вище ніж 29.25. Втім наші втрати значно менші ніж у ворогів з їх підбитим рублем. На Binance в день коли я пишу ці рядки 31 UAH/USDT, на чорному ринку 31-35.

Не такий вже й критичний стан пораненої, чи не так? По-перше, гривню лікують професіонали з НБУ. А технологічна робота українських банків під час воєнного стану увійде в підручники світової історії. Її вже оцінили 3 млн українських біженців, які користуються українськими картками за кордоном. Адже вони без проблем платять картками по курсам злотого та євро кращими за чорний ринок та обмінники.

Втім давайте поміркуємо над відповідями на питання щодо порятунку грошей рядового ФОП.

Перше — маємо підтримувати Україну і наближати нашу перемогу всім силами і доступними фінансами. Ефект цього фактору на збереження життя і заощаджень українців неоціненний.

Друге — можна тимчасово приймати нові платежі на Wise, Revolut, Payoneer. Вони і з фізичними особами, і з ФОП працюють. Рівень бюрократії і комісій суттєво відрізняється, тож це тема для окремої статті. Зараз не так важливо заплатите ви 2% з приходу за 1 квартал з доходу чи 5%, адже я знаю що більшість з вас віддають значно більше на армію та волонтерів.

Третій спосіб — інвестувати наявну вільну гривню в державні облігації. У гривні ставка 11% річних, тобто як мінімум до курсу 32.46 це буде ще й вигідно у доларовому еквіваленті. У доларах останній аукціон показав 3.7% річних. Зайве нагадати, що це ще один спосіб підтримки Збройних сил України!

Щодо валюти, яка у вас зависла на ФОП у доларах чи євро, то чесних способів дістати її я не бачу. Втім всі перелічені мною банки входять до переліку системно важливих банків НБУ. І мають не тільки його підтримку, а західний або державний капітал.

Буде Україна🇺🇦, будуть і ці банки працювати. А отже повертаємось до пункту 1.

👍ПодобаєтьсяСподобалось35
До обраногоВ обраному12
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Товариство, з приводу рішення НБУ від 20 травня мені товариш написав так «це вистріл собі в ногу з Джавеліна, щоб вбити муху, яка на неї сіла.»

ПЛАН ДІЙ

1) підписуємо петицію
www.change.org/NurtureTechFOPinUkraine

2) пишу на вихідних кілька статей для ТОП технологічних медіа в України. Піднімаємо недоліки поточної валютної політики в публічний простір

3) виходимо з понеділка на ІТ Асоціацію та МінЦифри, просимо їх організувати офіційний діалог з НБУ

далі буде...

Хтось переживає за свої кошти в Моно, Приват, Укрсіб, ОТП чи Альфі. Когось не влаштовує, що валюту можливо продати тільки по офіційному курсу 29.25.

только сегодня, только для вас — делюсь лайфхаком (удолю через 10 минут) :
вам не надо будет переживать за свои грошi, если вы их задонатите на армию/ТрО/волонтерку.

Було б дуже цікаво отримати апдейт по ситуації зараз.
Я можу коротенько сформувати новини для тих хто не слідкував:
— Якщо ти наразі в Україні і зарплата потрапляє не на валютний рахунок, вітаю, на разі ти отримуєш вже на 20% меньше грошей.
— Обмін валюти заблоковано повністю, якщо ти не покинув межі країни: поповнити wise, PayPal тощо с гривні стало неможливим.
— Зняття готівки закордоном щонайменше з частини українських карт заблоковано; платити карткою поки що можливо.
— Реальний курс 36.4 і судячи з тенденцій та новин, то ще не межа.
Панове патріоти, не раджу розповідати про донати «під ноль» бо коли вас заберуть на фронт і потрібні будуть вам гроші на броник, тепловізор чи автівку, всім буде ... куди і скільки ви задонатили, і ціни чомусь будуть у клятих долярах (чим їм патріотична гривня не догодила не розумію). Встигнете себе екіпірувати — вітаю, ви збільшили шанс на виживання.
Тому зараз, коли втрати тільки 1/5, вже потрібно швидко швидко шукати способи отримувати $.

569 коментарів

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

Як продати валюту з ФОП рахунку найдорожче?

Слідкувати за курсом НБУ😉💸
t.me/pro_finances_ua/287

Помітив, що у Приват24бізнес курс долара завжди підіймається на наступний день, якщо поточного дня курс НБУ піднявся📈
І навпаки, якщо курс по НБУ сьогодні опустився, то валюту буде краще продати сьогодні, ніж чекати завтрашнього дня

Помітив, що у Приват24бізнес курс долара завжди підіймається на наступний день, якщо поточного дня курс НБУ піднявся📈

Дякую кеп))
Насправді курс змінюється під час вранішньої перерви з 9 до 10. Тому можна встигнути продати ще зранку, якщо ввечорі завтикав))

Які проблеми валютна політика створює для роботи IT-спеціалістів
ain.ua/...​-yaki-vtrachaye-ukrayina

Вітаю, була вже якась дискусія з НБУ про яку писали раніше?

З травня вже майже 2 місяці пройшло, але курс досі супер незручний.
І попри всі патріотичні почуття, думаю, а чи не затримувати долар за кордоном, платити той самий податок, навіть з повної суми, а решту, що мав віддати банку, — віддати на збройні сили.

Дискусії йдуть, але віз і нині там.
Скоро те що експортери все більше не заводять валюту буде видно в цифрах, можливо тоді вони зрозуміють що потрібна економічна свобода.

Вибачте я не маю часу читати всі коментарі, можливо вже є відповідь на моє питання, але:
«Кому ФОП продає валюту? Хто вповноважений її купляти? Держава? Банки? Треті особи?»

Продать можно только банку в котором открыт счёт.

Треба розуміти що простий українець відчує як у нього прокидажться жаба, і скаже — ці ІТішнікі і так получають 2-3-4-5-6 тисяч баксів, і тут ще жаліються на курс! Тоді як я получав 10 тисяч грн а зараз взагалі роботи немає. Взять тих ІТшніків, і на фронт! А тих хто в Польші — то хай валять і бачити їх тут не хочемо. Ну а так як пан президент намагається балансувати і тут і там, то йому простіше сказати — всім однакові правила! Вибачте ІТшники але народ на нервах, не будемо лишній раз починати срач. Тому я не бачу виходу щоб всі були задоволені, ще і в нашому суспільстві де тільки какашками кидатися уміють

Взять тих ІТшніків, і на фронт!

Там есть айтишники. В любом случае айтишники приносят в страну много долларов, которые нужны нашей стране. Отправлять всех на фронт не лучшая идея.

Так же я не вижу конфликта между айти и не айти. Айти страдает из за законодавчей базы.
Если ее подправить, это никак не скажется на не айти отрослях. Потому мне не понятен ваш комент. Он выглядит, раз не айти плдохо, то нужно сделать плохо и для АЙТИ. Просто так.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Любомир, побачив ваше відео www.youtube.com/watch?v=HyKrRMN16LQ де ви говорите, що поки діє тимчасовий захист ми можемо не бути податковими резидентами країни ЄС (183 дні не діють). Я намагався знайти щось про податки в директиві про тимчасовий захист eur-lex.europa.eu/...​321(03)&qid=1647940863274 , але нічого не побачив. Можете ви навести де само написано про податкове резидентство?

що робити з валютою яка «застрягла» на валютному фоп рахунку?
окрім варіантів продавати по 29,
є ще ідея притримати до кращих часів, алє боюст що видумають новий закон про єкспропріацію «валюти у буржуїв»...

Нічого не зробиш, міняй або чекай

Только лимит 30к грн в месяц на эту операцию на Май, какой будет в Июне непонятно. Много не отправишь

Уже лимит 15к в месяц (UPD от 30.05.2022)

Это на Mastercard или Visa? В прошлом месяце было на Mastercard — 30к, на Visa — 100к

И нашли как его оплатить? Моно посылает с этой оплатой.

Платил с USD карты украинской (Моно), прошло.

Кто-то уже производил:
Wise Business -> Wise Personal -> IBKR?

Я про вариант напрямую получить от заказчика на Wise Business и потом на Wise физика и далее на IBKR.

А почему ему такое присылать?

Ні, не шле, вже майже 2 місяця пройшло, переводив декілька раз. Але я не swift, а GBP-GBP

тобто зараз неможливо отримати на Business Wise?

Не очень понимаю, а зачем деньги с Wise-а переводить на Interactive Broker, что это дает?

Можливість спекулювати на фондовому ринку

Либо просто владеть активами, которые не бомбят.

Правильно писати «Поки що не бомблять»

Международные корпорации бомбить сложно.
Если они начнут валиться — плохи дела.

Пенсію, мортгейджи за європейськими відсотками і т.д.

Ось кілька історій ІТ-спеціалістів та ФОПів із сектору креативної економіки.
www.epravda.com.ua/...​olumns/2022/05/23/687341

Гороховский написал пост что хочет выдать ФОПам валютную карту, что бы они не продавали валюту по 29

...
Ми хочемо дати клієнтам ФОП валютну картку, щоб вони не продавали валюту за неринковим курсом.
...

звучит как выход, для вэдовских фопов.

Я правильно понимаю, что данный способ поможет тем ФОПам, у кого открыт валютный ФОП счет?

Пока до конца не понятно, поможет ли и им. Я сам не знаю, но говорят что вроде запрещено, с карты фопа, тратить валюту на себя. И это мол просто хотелки Гороховского.
пс. по гривневым фопам, остаётся только сочувствовать.

Ага, понял, в теории как Гороховский вообще может обойти запреты НБУ? Это же тупо бред

я не знаю, чисто теоретически, могут у ФОП быть производственные расходы которые можно оплачивать со счета ФОП? ну, покупка ноутбука, условно, или аренда офиса

можна що завгодно оплачувати з рахунка фоп, але є одне але — якщо буде повернення по картці, то це буде вважатися як дохід і його потрібно буде декларувати

ну тоді чи можна теоретично уявити, що ФОП буде зі своєї валютної картки ФОП сплачувати за кордоном за оренду «офісу» — чи буде це порушенням поточних правил?

Вот я тоже слышал только про уплату налогов с прихода на такую карту. Но много людей уверены что тратить с неё запрещено самим НБУ).

Щось я відстав
Тоді так, вже дійсно не можна

Учитывая, что «можно» определяет девочка в налоговой с зарплатой 3600грн, а еще одна сидит в банке — ФОПу лучше вообще делать только прогнозируемые движения по счетам.
В любом случае не разу не видел вменяемого обоснования варианта «забираю доход в долларах с иностранного счета». НБУ считает, что вы должны продать, вывести, дальше что хотите.
А так то люди вон рассказывают и о работе по «с НДС» и получению обратно НДС. Только, имхо, не стоит оно тех 2% разницы.

Валюту вообще запрещено тратить ФОПу.
А с января 2021 запрещено тратить и гривню с гривневого счета.
Законы написаны так, что единственный законный метод — продать валюту и вывести гривню.

Хто може підказати — чи можна зняти валюту з валютного рахунку в банкоматах за кордоном?

Роман, так можна
Ліміт НБУ 100 000 грн на місяць в еквіваленті.
ліміт банку і банкомата взгаєте на місці)

Дякую,
тобто, чи правильно я розумію — 100к гривень, це по курсу нбу?
Тобто, я можу зняти з долларового рахунку — 100 000 / 29.25, чи скільки там.

І, ще одне уточнення — це лише для одного банку? Тобто, якщо я маю декілька рахунків в різних банках — чи можу я зняти з кожного по 100к?

По курсу продажи + 2%(курс сейчас 32.05, добавляйте +2%) получится курс по которому снимите

да, лимит на снятие заграницей 50к грн на карту

Здесь спрашивали про валютный счет. Там вроде осталось 100к? Или я ошибаюсь?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Добрий день, підкажіть по Wise:
1. На персональному акаунті в USD реквізитах не надається IBAN, чи буде IBAN на бізнес акаунті?
2. Чи хочаб близько валідною з точки зору податкової є схема отримання USD на бізнес акаунт Wise, декларування їх по ФОП 3 группи на дату отримання, з подальшим SWIFT переказом на НЕ фопівський (персональний) USD рахунок в Українському банку?

1. Account -> Account details -> USD -> Routing&Account number, Evolve Bank and Trust

Для USD там только Account number і Routing number для US. При этом на наших же ФОП USD счетах есть и IBAN

Банк у США, та реквмзити тільки для переводів по США, а США не дуже з ібанами

Трагічна і повчальна історія про хлопчика Боббі, який любив гроші.
З народження Боббі розумником став, (Молодець...)
Було в нього хоббі — про грошики дбав, (Хороший хлопчик...)
Любив і збирав. (Що було далі?)
Не так, як всі діти наш Боббі росте, (Нещасне дитинство...)
Сидить на дієті — не їсть, і не п’є, (От бідося...)
В скарбничку кладе.
Гроші, гроші, прехороші
Лінь і спокій позабудь.
Дбай про гроші, дбай про гроші,
А все решта — як-небудь,
А все решта — як-небудь.
(Що було далі?)
Тут пенні, там шилінг, а де-інде фунт. (Великі гроші...)
Став Боббі проноза і майстер облуд (Чому він майстер облуд?)
Зібрав цілий пуд. (А-а-а, молодець...)
Та в тім-то і справа, що він не подбав, (Чому?..)
Про інших, хто грошей так само бажав, (Наші люди...)
Про це не згадав.
Гроші, гроші, прехороші
Лінь і спокій позабудь.
Дбай про гроші, дбай про гроші,
А все решта — як-небудь,
А все решта — як-небудь.
m.facebook.com/...​997582&id=100000481578931

— А Ви не любите гроші?
— Ні!
— А навіщо ж Вам стільки грошей?!
— Із принципа!
©

А что с ОВДП, которые сейчас военные облигации

Получается в следующем году, надо будет подать декларацию о доходах
хоть с них и не платится налог

А не подашь, или не правильно заполнишь — попадешь на штраф

Верно?

ICU и монобанк являются налоговыми агентами, они и подадут декларацию за вас

Товариство, з приводу рішення НБУ від 20 травня мені товариш написав так «це вистріл собі в ногу з Джавеліна, щоб вбити муху, яка на неї сіла.»

ПЛАН ДІЙ

1) підписуємо петицію
www.change.org/NurtureTechFOPinUkraine

2) пишу на вихідних кілька статей для ТОП технологічних медіа в України. Піднімаємо недоліки поточної валютної політики в публічний простір

3) виходимо з понеділка на ІТ Асоціацію та МінЦифри, просимо їх організувати офіційний діалог з НБУ

далі буде...

Це свідома політика знищення бізнесу, яку видно хтось благословив. Петиції нічого не дадуть. Але радо підтримаю.

Це свідома політика знищення бізнесу, яку видно хтось благословив

між іншим, таке вже було в 2015, різниця була 25%.

з приводу рішення НБУ від 20 травня

Лично меня в этом распоряжении НБУ удивляет лишь то, что онo появилoсь в конце мая, а не в конце февраля.

Война это форс-мажор, а при форс-мажоре выгребание не только моб-ресурса, а и денежного ресурса из населения — это норма.

Я уже слышу голосом Зелёнского ответ на петицию «не на часі зараз інші пріоритети»

ок, але петицію все ж підпишіть, якщо підтримуєте.

треба змінити акцент на підтримку фондів донатами, хай хоч дадуть можливість переведення в долларах волонтерам чи по нормальному курсу для волонтерів

стаття в AIN
моя стаття в AIN
ain.ua/...​u-nese-zagrozu-it-galuzi

Насправді це стосується всієї ЗЕД, а у Вашій статті суцільне «ІТ». Виглядає, ніби ітошники знову вимагають особливого ставлення до себе.

за всю ЗЕД я би не говорив, але якщо ви маєте на увазі експорт послуг і креативну економіку то згоден.
У вас є цифри по експортній виручці послуг, окрім ІТ і без домішок газотранспорту?

Наскільки я розумію, ця постанова для більшості людей нічого не змінила. Як до постанови не могли продати безготівкову інвалюту за ринковим курсом, так і після постанови не можуть. Що змінилося, це сам ринковий курс.

Ринковий курс визначаєтсья ринком, ане постановою.
Що зміниься — так це курс списання з грн карток за кордоном. І наявність валюти в каса банках.

Що зміниься — так це курс списання з грн карток за кордоном.

Такий собі податок на перебування за кордоном.

Може ще продублювати петицію на сайті Президента / Каб.Міну?

на сайті Президента я на вихідних зробив ще до chamge.org
вона там досі не зявилась, 2 робочі дні на модерацію

На Binance в день коли я пишу ці рядки 31 UAH/USDT

Переходимо на Binance, 17 травня, min: 33.40$
www.binance.com/...​_UAH?theme=dark&type=spot

Згідно с курсом, ваші рядки ви писали 19 квітня

Адже вони без проблем платять картками по курсам злотого та євро кращими за чорний ринок та обмінники

Дивимося курс, 18 травня (вибачте, Apple Pay показує найдавнішу транзакцію цього дня, тому не 17)

bank.gov.ua/...​e=17.05.2022&period=daily
1 PLN — 6.53 UAH

Купівля в магазині: 16.49 PLN
Знято банком: 120.90 UAH
Реальний курс: 120.9/16.49 = 7.33 (PLN to UAH)
Різниця курсу між реальним та НБУ : 7.33 — 6.53 = 0.8
У відсотках: 6.53/7.33 * 100 = 89.09%

З 1000 долларів втрата 109.2

Краще ніж чорний ринок? Мабудь так. Чи варто зауважувати, що курс обміну справедливий, ні

Це не зняття готівки, Це витрати за карткою. Зняття готівни додайте ще близько 1.8%

Зараз відпускають курс продажу до ринкового, тобто мінімум буде 35 для доллару.

Є тільки одна маленька проблема, поповнити Binance з валютного рахунку ФОП не можливо, та і взагалі ніяким чином через обмеження НБУ)))

Хіба що просити роботодавців платити криптою типу USDT на рахунок біржі
А потім конвертувати в UAH за норм курсом і виводити вже на картку

Якщо план «отримувати зп в чорну» — так, але для чого крипта? є багато способів, питання тільки чи ваш роботодавець на це погодиться? особливо якщо ви працюєте на оутсорс \ аутстаф, якому ваші втрати по курсу все рівно, вони свою маржу мають стабільно, а підставлятись заради вас ніхто не буде.

Чому в чорну? Заплатити 19,5% податку з доходу, отриманого не на рахунок ФОП.

Можно купити USDT через p2p, через приват, але там курс 36.3 зараз

Якщо не стане України, можливостей вільно покинути ці землі стане набагато більше. Sad but true

Ви часом не плутаєте фільтраційний табор із концтабором? Так, процедура неприємна, але вона є і з українського боку. Різниця в тому, что після її проходжння можно їхати куди завгодно. Знаю саме із перших вуст. Чувак місяць просидів у підвалі в Маріуполі, потім виїхав в бік РФ — доречі фільтрація були хвилин 15, і зараз вільна людина.

Ага, пам’ятаю напочатку такі як ви розповідали, що всіх насильно вивозять у Сибір і забирають паспорт. А потім виявилось що вони вільніші за тих хто в Україні.

Якщо реально пощастить і не ростріляють (бо, наприклад, офіцер запасу і присягу давав), то не забувайте, що там в оркостані — ви також військово забов’язаний. Тож підете воювати, але вже зі сторони орків.

Але це якщо раціонально до Вас звератись. Емоційно ж — просто не бажаю бути під орками.

Сподіваюся, ви вмієте приховувати те, що у вас на комп’ютері.

А як поточна ситуація з курсом сприяє збеженню чи порятунку банківської системи? Чи ринкові правила, які працюють у всьому світі в будь-який час якось загрожують конкретно українським банкам

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Насправді теж жалію що не перейшов на 2%

Так, ми задоволені. А що?

Я люблю, коли є моя країна. Якщо фінансово треба підтримати — підтримаю.

Так і роблю. І грабунок це тільки тоді, коди проти своєї волі. Я ж плачу добровільно

Добровільно — це коли є альтернатиива.

Альтернатива завжди є, просто не всім сподобається: можна фрілансити через піонер, можнп на руки отримувати, можнв не працювати і т.д. Так, обмеження мене також дратують та злять, але більше мене бісять орки, які прийшли нас вбивати. Тож якщо потрібно для цього жертвувати частиною доходу — я жертвую.

тільки користі від цих жертв немає

Я люблю, коли є моя країна. Якщо фінансово треба підтримати — підтримаю.

А ця різниця 20% осідає взагалі де? якщо в державі то най би було, але щось я сумніваюсь. Чи не в банках?

Конвертация за границей проводится по коммерческому курсу продажи, т.е. вчера евро по по 33.5 в монобанке
В остальном все верно

Хлопці, а тепер давайте по ділу: чи знає хтось робочу схему заведення коштів по реальному курсу в Україну? Думаю щодо сценарію USDT/UAH через Бінанс чи Куну

заведення коштів по реальному курсу в Україну?

Проще простогo. Заводишь в Украину евро-баксы (банковские переводы, Пайпал, итп) — и обналичиваешь по реальному курсу: 40 гривень бакс.

Или ты что-то иное имеешь в виду?

Що «обналічіваєш»? Як?

Продать баксы с ФОП-счёта государству по 30 гривень — и купить баксы на рынке по 40 гривень. Kак ещё?

Це будуть сірі гроші, якщо не через ФОП йдуть чи не так, можуть бути якісь санкції з податкової. Можливо є якісь інші варіанти , а саме переводити на біржу бінанс долари , міняти їх на гривні і гривні вже переводити на ФОП рахунок (якщо це можливо з технічної точки зору).

Це будуть сірі гроші, якщо не через ФОП йдуть чи не так, можуть бути якісь санкції з податкової.

Финмониторинг отменили

Я думаю что нужно сначала узнать в обменниках. Возможно они просто отдадут USDT налом в $, под 3%. Бо курс USDT/UAH довольно низкий, по отношению к улице. Посмотрим что будет дальше, после новых регулирований от НБУ.

Не отдают. Не дураки.
даже Western Union и Moneygram у которых бизнес на этом первый раз в истории Украины НЕ дают в валюте.

qmall.io/...​5d-45e8-ab8e-9483d12ac604
Ещё вот есть биржа, от украинских стекходеров. Курс USDT/UAH выше бинанса. Тут нет процентов на ввод/вывод UAH на укркарту. Но я уже писал что выгоднее будет таки забрать баксы налом в обменнике.

1) Нужно договориться с работодателем что бы перечислял зарплату на вайз счет (или другие загран банки)
2) Долары с вайз счета отправляешь на доларовую карту укр банка (например приват)
3) Идешь в касу и снимаешь наличные бумажные долары
4) Делаешь с ними что хочешь.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Адже вони без проблем платять картками по курсам злотого та євро кращими за чорний ринок та обмінники.

1. Как говориться, за чей счет банкет. Кажется за наш же.
Тоесть некто не греет жопу под ракетами, ограничениями, мобилизациями зарубежом, еще и имеет курс 31.5.
2. Ладно пусть НБУ волнуется за уход валюты зарубеж при упавшем экспорте. Но что мешает им привезти вагонами по больше налички баксовой в банки, куда ты их денешь, если снимешь — уедешь с ними зарубеж? Дать их экспортерам, и это чуть успокоит нальный рынок.
3. Скорее всего курс фиксовый они поднимут. А когда банки станут конкурентноспособными, и ликвидными, спред уменьшиться и курс будет более менее реален.

Ура! Накінецьто! Я про це давно пишу і всім розповідаю! Але ні, я думаю це якийсь звичайний мега схематоз олігархату.

Країна вільних людей! Кому не подобається виїхати не може!

В отличии от 2015, когда было 100% обязательная продажа, сейчас как раз 0% обязательная продажа. Твой счет храни сколько влезет, я вот жду и не меняю пока.

Немає ніяких гарантій що марченко, гетьманцев і інша шобла не придумають якийсь закон про примусовий продаж валюти на рахунках по фіксованому курсу. Я думаю це реальний сценарій!!! Дурням все можна! марченко на це вже натякав.

Єдиний вихід гроші сюди не заводити взагалі.... Нажаль.... Типу відкривати десь закордонний рахуноку, переводити туди гроші, шукати людина котра буде доставляти товари з закордону, типу жінки і ті хто може виїхати..

Живемо в цікаві часи. Виглядають ці дії від влади ну дуже дивно. Роблять речі які свідомо шкодять власній нації.

Тобто ти має на увазі шкодять твоїм інтересам? Чи ти представляєш якийсь особливий сорт української нації іменуємений IT?

не нужен, есть несколько способов обойти

Срока нет. Но тут возникает вопрос надежности банковской системы.
Да и налоговая может вдруг резко решить, что вы должны заплатить налог с разницы(точно решит, если разница будет 100%+)

Мало у кого есть валютные счета ФОП. Все, с кем общаюсь, только гривневые счета ФОП имеют.

Ем? Вообщето когда вы открываете ФОП вам открывают как минимум долларовый.
Лично у меня на ФОП есть и долларовый и евро счет.
Все, кто занимается ВЭД имеют минимум два счета.

Я думал что никто не занимается ВЭД. Все работают на украинские аутсорсинговые компании.

аутсорсинговой компании, кстати, тоже доллары продать надо и оплатить ФОПу.
а разницу на курсе либо за свой счет покрыть, либо за счет ФОПа

Надо продать. И их обязывают продавать по 29. И такая схема основная. А тут народ говорит мол что у всех есть валютные счета для ВЭД, мол париться нет повода.

на валютном счете можно приидержать и не конвертировать, если это валюта для себя любимого, но аутсорсинговая компания так не сможет, если платит гривневым ФОПам.

но и придерживание не факт, что безопасно. не известно, что НБУ придумает через пару недель.
увидет «накокление валюты» — введет принудительную продажу, например.

на валютном счете можно приидержать и не конвертировать, если это валюта для себя любимого, но аутсорсинговая компания так не сможет, если платит гривневым ФОПам.

А зараз можна отримувати долари на фоп? мені здається що з початком війни прикрили і це. Хтось реально пробував?

А зараз можна отримувати долари на фоп? мені здається що з початком війни прикрили і це. Хтось реально пробував?

Мені тільки так і приходить (USD).

а можна спитати через який це банк?

Так доллари з фоп ви вивести без конвертаціх по 29 не зможете)

Так доллари з фоп ви вивести без конвертаціх по 29 не зможете)

можна не виводити.

Велика імовірність що це зроблять за вас.

Велика імовірність що це зроблять за вас.

хіба ввели обов’язковий продаж?

Так немає гарантій що не введуть.

И нет гарантий что введут. Хотели бы ввели с самого начала.

Укрсиб
Це не залежить від банку, всі це дозволяють

звісно! а як інакше ЗЕД вести?
тиждень тому отримав, частину продав, решта лежить на валютному рахунку — продам при необхідності колись потім. Приватбанк.

Все работают на украинские аутсорсинговые компании.

Украинских аутсорсинговых компаний, полагаю, не существует. :)

Соответственно, до 100% укро-ФОПов работают с ВЭД и имeют валютные счета.

Ну как не существует. Если юрлицо зарегистрировано в Украине, это украинская компания.

Если юрлицо зарегистрировано в Украине

Ну да. Таких и не существует.

Почему не существует. Пускай кто-то поправит, если я не прав. Они себе получали деньги от клиента, на своё укр юрлицо, под 10%. ФОП-ы себе сами платили свои 5%. Я думаю что это их устраивало. Дешевле бы они платили условно только в Дубаи, 8%. Теперь выплыло что те кто работал из Дубаи на ВЭД-овских фопов, делали более правильно. Но я практически уверен что почти все из ТОП-5 аутсорсеров получают выплаты от клиентов на украинское юрлицо.

Они себе получали деньги от клиента, на своё укр юрлицо, под 10%.

Нет, разумеется. В основном, баблос клиентов шёл на юрики, зарегистрированные в различных европейских оффшорах (часто Кипр) — и сейчас отлично там себя чувствует, в тамошних банках и вдали от украинских потрясений.

Соответственно, договора ФОПов тоже были не с укро-юриками, а с теми самыми западными/оффшорными.

П.С. Ни одна из крупных «галер» не была укро-юриком. Вроде (по преданиям), укро-риком были харьковские «никсы» — но это мелочь и явное исключение.

Имелись в виду фиктивные предприниматели, которые на самом деле наёмные работники.

опять экспортёров набрили, никогда такого не было

Было в 2014-2015, ещё и с обязательной продажей выручки (в разное время 100%, 75%, 65% и 50%). Курс межбанка кажется 15.50 был, наличный больше 20, доходило и до 30. Длилось это примерно полгода.

Да. Держат курс 29 для обеспечения чувствительного импорта. Лекарства что бы не подорожали и тд. Это с одной стороны. С другой стороны, мало компаний имеют опции выплат на Pioneer, Wise и тд.

Ліки вже всі фіганули +40% — яке не падаражалі?

На нем сейчас сильнее всего греют лапы. Закуп товара идет по 29.55 (курс продажи $), продают в розницу по курсу около 40 + торговая наценка.

а ви почитайте що у списку критичного імпорту. У мене виникає багато питаннь до нього: zakon.rada.gov.ua/laws/show/153-2022-п

Спасибо. За 8 дней, с момента поста, уже понял что мы доплачиваем за 90% импорта.

Збережемо цей твіт, 18 травня 2023 оцінимо вашу універсальну інвестиційну рекомендацію

А які критерії, хто виграв? Може, й я зроблю ставку на боці Oleg-а.

ахах, подивись на вартість золота та, наприклат, акцій СнП за останні 50 років
Ілюзії на рахунок золота одразу відпадуть

дякую, мені буде цікавіше поставити 100 дол на перемогу над шотладцями)

Любомир, доброго дня. Можете сказати, що ви думаєте з приводу цього: (якщо я правильно зрозумів, отримувати гроші ми будемо як і раніш по 29.25, а ось знімати валюту за кордоном, та платити в магазинах та іншому по майже чорному курсу, від банків?

Нацбанк скасовує регулювання на курс продажу валют з 21 травня.

«Зняття обмежень на встановлення курсів, за якими банки продають валюту населенню, поліпшить умови роботи легальних суб’єктів ринку. Це сприятиме посиленню конкуренції, підвищенню ліквідності легального сегмента та зменшенню обсягу нелегальних операцій. Усе це зробить валютний ринок стійкішим та сприятиме зниженню амплітуди курсових коливань у його готівковому сегменті», — пояснив заступник Голови НБУ Юрій Гелетій.

Треба окремий топік, бо сраки горітимуть дуже сильно

Так а чому тут не горіти? Рекет на державному рівні))) «20% нужним людям з НБУ». Ви уявляєте які зараз заробітки на цій схемі? 1.5% військового збору і поряд не були.

Антон,
так, НБУ дозволив банкам ставити реальний курс в касах і на картках, який зараз в районі 36.

щодо 29.25 пора публічно піднімати питання його актуальносі, ми якраз проводимо опитування та тг каналі по цій темі
t.me/iplanua/769

Будет та же история, как и с Евро 20.12

дякую, мені буде цікавіше поставити 100 дол на перемогу над шотладцями)

Как там инвестиции в рынок земли, Любомир? Сильно подорожало?

А для чого палатка?
розгляньте сг землю, оренда від агрохолдингу йде з першого дня, сг земля буде дорожчати
youtu.be/QuwYVvyAi8s
5 лютого 12:49
Ось як купити сг землю в Україні.
Вічний актив, якщо російські танки не затопчуть
youtu.be/QuwYVvyAi8s
5 лютого 12:47

И что там нынче, с довоенными ОВГЗ?

Чому не розглядаєте держ облігації строком на 1 рік??
Їх навіть через мобілку вже легко купити)
youtu.be/zSUwKsxR9mc
13 листопада 2021 23:01

купувати зараз якісь активи в Україні в надії що вони будуть рости — це потрібно бути клінічним... оптимістом :)

Або фінансовим блогером. Купувати, звичайно, не треба, треба розказувати про це. ;-)

А чому ви питаєте? З моїми зеельними ділянками все ок, засіяли, агрохолдинг працює.
Чи це типу сарказм?

ОВДП — якщо в гривні, то там завжли був і є девальваційний ризик.

Ви завжди можете запропонувати свій портфель і розповісти з цифрами як ви інвестувати останні 8 років, так буде більш предментан дисксія.

Я к тому, что мне импонирует ваша самореклама/активность здесь и в ютюбах — но как показывает практика, безоглядно следовать вашим рекомендациям может оказаться небезопасно для накоплений.

Проблема з золотом в великій різниці купівля/продажа

Доллар к акциям NFLX вырос в 3 раза, не то чтобы он всегда теряет.

Було б дуже цікаво отримати апдейт по ситуації зараз.
Я можу коротенько сформувати новини для тих хто не слідкував:
— Якщо ти наразі в Україні і зарплата потрапляє не на валютний рахунок, вітаю, на разі ти отримуєш вже на 20% меньше грошей.
— Обмін валюти заблоковано повністю, якщо ти не покинув межі країни: поповнити wise, PayPal тощо с гривні стало неможливим.
— Зняття готівки закордоном щонайменше з частини українських карт заблоковано; платити карткою поки що можливо.
— Реальний курс 36.4 і судячи з тенденцій та новин, то ще не межа.
Панове патріоти, не раджу розповідати про донати «під ноль» бо коли вас заберуть на фронт і потрібні будуть вам гроші на броник, тепловізор чи автівку, всім буде ... куди і скільки ви задонатили, і ціни чомусь будуть у клятих долярах (чим їм патріотична гривня не догодила не розумію). Встигнете себе екіпірувати — вітаю, ви збільшили шанс на виживання.
Тому зараз, коли втрати тільки 1/5, вже потрібно швидко швидко шукати способи отримувати $.

— Якщо ти наразі в Україні і зарплата потрапляє не на валютний рахунок, вітаю, на разі ти отримуєш вже на 20% меньше грошей.
True
— Обмін валюти заблоковано повністю, якщо ти не покинув межі країни: поповнити wise, PayPal тощо с гривні стало неможливим.
True
— Зняття готівки закордоном щонайменше з частини українських карт заблоковано; платити карткою поки що можливо.
False
— Реальний курс 36.4 і судячи з тенденцій та новин, то ще не межа. False
Реальний курс 36.4 і судячи з тенденцій та новин, то ще не межа. False

Любомир, знаю вас як дуже обізнану в фінансовому сегменті людину і поважаю вашу думку. Буду вдячний за більш детальну відповідь стосовно курсу адже один лише факт продовження військового стану вже на 90 днів дає ясно зрозуміти що короткої війни не буде (що аж ніяк не додає оптимізму стосовно гривні).

А я буду вдячний панові Любомиру за більш детальну відповідь стосовно того, де купити долари дешевше за 36,4.

на револют\вайз по курсу привата з комісіями за 32.5 грн\дол (на 20 травня)

Дякую Герман.
Можна було і так. Але скоро вже і це не варіант.

Моно обмежив зняття готівки за кордоном в еквіваленті 1000 USD на добу. І це реальна проблема для тих хто хоче зняти і оплатити житло в європі.
36.4 це реальний курс за яким в Україні можна купити доллар. Курс в банках не має значення, так як вони валюту не продають(обєктивна реальність, хоча формально мали б продавати), а тільки купують.

Моно обмежив зняття готівки за кордоном в еквіваленті 1000 USD на добу. І це реальна проблема для тих хто хоче зняти і оплатити житло в європі.

пентхаусты на 600м2 снимаете ?
500$ не хватит за квартиру ?

$500 це де? Місце в свинарнику в селищі Залупівка Луганської області?
Які 600 м2? В українських містах-мільйонниках нормальна квартира 70-80 м2 у сучасному будинку до війни десь $1000 і коштувала. Не думаю, що за кордоном дешевше.
І незалежно до того — кожен сам обирає по якій ціні йому знімати житло, якщо щось для вас ок, то це не значить, що всі так мають жити.

Це цiна у Туреччинi на березi моря. За хорошi апарти.

До 1000 спокійно можно зняти квартиру в Румунії, Польщі, Турції, Грузії, Словаччині, Угорщині 🤷

15 минут назад товарищ в обменке продавал валюту по 35, а я государству по 29. Какой-то false-positive получается, не?

А де ви побачили positive?

Реальний курс 36.4 і судячи з тенденцій та новин, то ще не межа. False

True

на 20.05.2022 вже true

Менше доби пройшло. От з таким горизонтом і працюють реально всі фінансові прогнози. :)

не прогнози, а констатація факту)

І ще цікавинка. Досить довго, при сплаті в інших валютах закордоном картами привата, курс конвертації був близький до курсу НБУ, і це було чесно. Звісно в межах дозволених 100 к. Але останні два тижні, приват ставить який захоче курс, і він завжди на 10-15% вищий від того, що я бачу на міжбанку. Виходить, купити валюту можна тільки задорого, а продати — дуже задешево.
Про 11% в ОВГЗ — цікаво. Особливо для тих, хто купував їх при курсі 26-27, а зараз в обмінках 37.

Так військові овдп ми купуємо щоб державу і ЗСУ зпідтримати, а не заробити.
З першого дня війни ясно що стака 11% в грн при ризиках девальвації та прогозованій інфляції 20% не є адекватною.
Військові овдп це не типова раціональна інвестиція

Но в следующем году прийдется, еще отчитаться за эти облигации в налоговую
Хоть налог 0%, а декларацию надо подать

Чтото напутаешь, не подашь — попадешь на штраф

Звідки у вас дані, що коли дохід з тільки ОВДП та депозитів, то потрібно декларувати?
дайте лінк на законодавчі норми.

— Обмін валюти заблоковано повністю, якщо ти не покинув межі країни: поповнити wise, PayPal тощо с гривні стало неможливим.

Не зовсім так. Переказати з додатку Приват24 на Wise та Revolut ще можна. Крім цього, є інші способи переказу гривень, наприклад через ПУМБ та переказ24. Деталі та інструкції можна знайти тут t.me/ua_invest .

не можна вже декілька тижнів

можна, не зі всіх банків, сьогодні конвертував в євро по курсу 34.5

якщо можна, пошарь, будь ласка яким банком.
в мене приват/моно/пумб/абанк не дають на револют/вайс.
Використовую альтернативний шлях з власною польскою карткою та п2п переказ...

з власною польскою карткою та п2п переказ.

Це переказ з карти на карту? Бо мені укрсиб видає ерорку що заборонено на польську карту скидати

так, в мене тільки приват та моно так працюють (п2п на картку з грн), у моно коміссія ±3,5%.

На револют з привату можна переказати по номеру картки револют

Цей переказ можна робити з рахунку ФОПа?

Якщо ти наразі в Україні і зарплата потрапляє не на валютний рахунок, вітаю, на разі ти отримуєш вже на 20% меньше грошей.

Від сьогодні ті хто за кордоном (і працює через укр фопа) теж будуть продавати по 29 а оплачувати/знімати по 36.
Ще й з лімітом 50к грн в місяць зняти. Цього навіть не вистачить на житло+поточні витрати на сім’ю (за кордоном). Через ці обмеження завтра буду взнавати як відкривати польського фопа...

Любимая страна в очередной раз не подвела...
Сочувствую и одновременно поздравляю с польским пейролом и потерей Украиной налогового резидента.

ну вот, а то тут фантазировали что сохранить налоговую резиденцию это валидный вариант

ліміт 50к в місяць тільки зняти готівку. Розраховуйтесь картою всюди.

Як я маю сплатити карткою за квартиру? Мені треба перевести людині на рахунок

Йдеш у відділення польської пошти, кажеш що треба зробити переказ, оплачуєш через термінал.

Я думаю, що Ваш коментар недооцінений, я не знав про таку можливість!

Ви знімаєте хату дорожче 50к? Жирно живете під час війни)

3 кімнати Львів за 1000$ повно. Поки це не 50к, але с комуналкою щось вже близько.

Ну я снимаю. А ничего, что часть жилплощади я использую, собственно,как ФОП(под кабинет)?

Думаєш, ти один такий? 🙂

Цікаво про польського ФОПа. Поширте минуал, буль ласка.

Точной инструкции нет. Есть немного инфы. Его могут открыть или поляки или получившие статус временного убежища. А ещё, говорят, налог может быть как и 5%, так и 20%, смотря как его использовать.

а насколько теоретически корректно с налоговй точки зрения зарегистрироваться со статусом временного убежища и продолжать при этом работать как украинский ФОП (через украинские банки или Wise?)

Фиг его знает. Я бы лично копал в сторону Wise Buisnes->УкрФоп.

Грощі, що заходять на Wise Business, напряму заходять на рахунок українського банку. Я перевірив тиждень чи два тому. У Wise залишається лише транзакція з деталями.

поделитесь, если докопали, я только начала копать..

Слушал юристов, бухгалтеров. Многие думают что налоговая не захочет воспринимать субсчёт сервиса wise, а может и даже счёт в полноценном инобанке, как счёт фопа. И будут воспринимать как доход физлица. Поэтому проще USDT вывести наличкой через обменник и просто пока платить ЕСВ.

180 дней без проблем, потом должны начать платить налоги в стране перебывания.

Здравствуйте, удалось создать ФОП в Польше? На мне семья, я работаю, но с грабежом наших банков зп не видно.

Обмін валюти заблоковано повністю, якщо ти не покинув межі країни: поповнити wise, PayPal тощо с гривні стало неможливим

нет

Зняття готівки закордоном щонайменше з частини українських карт заблоковано; платити карткою поки що можливо

нет

Реальний курс 36.4 і судячи з тенденцій та новин, то ще не межа

ещё 3 дня назад курс был свосем другим
что поменялось за 3 дня ?

нет

Розкажіть як купити $ дешевше 35 і я вам зараз переведу 100 грн.
Можу скріни відмов від вайзу та пейпалу переслати якщо не вірите.

нет

Зняття готівки можливо, проте не з усіх карток. А завтра ліміт вже буде 50к місяць і курс не 32.

ещё 3 дня назад курс был свосем другим
что поменялось за 3 дня ?

Продлили мобилизацию на 90 дней и пришло к людям (даже самым оптимистам) понимание что это всё надолго.
Ну и анлок курса бакса от завтра для банков что приведёт к ещё большим проблемам с курсам для частников.

З завтрашнього дня почнеться фінансовий крах України, через недолугість дій урядовців, із гарного можна буде виїхати закордон з погано тут буде гірше ніж в Могадішо.

можна буде виїхати закордон

Можно и сейчас. Вопрос цены.

уже ПБ блочит возможность снятие налички с карт заграницей + курс поднял )
информация с первых уст, так сказать

Каждый раз с дна стучат.
Как можно так не любить страну которой управляешь...

Продлили мобилизацию на 90 дней и пришло к людям (даже самым оптимистам) понимание что это всё надолго.

А раньше этого понимания не было? Ок, я открою тебе глаза: военное положение//закрытие границ будет до перемирия (как минимум). Скорее всего, ещё пару месяцев после него.

А когда будет перемирие? Это зависит.

Если у запада хватит выдержки/желания поставлять в Украину вооружения до тех пор, пока не будет отвоёвано всё потерянное после 24 февраля («наземный коридор») — всё это продлится, вероятно, до лета 2023 (как минимум).

Если же западу надоест и начнут выкручивать зе-власти руки подписывать перемирие побыстрее — тогда могут подписать и летом-осенью 2022 (с оккупированным «наземным коридором»). Но не факт. И через год-дpугой после такого перемирия — будет война снова...

Я не тешил себя оптимизмом)
Лично моя ставка была что война активно будет до конца года.
Но 90+ дней порезали мораль многих патриотов и это сразу дало знать на курсе.
Ну и то, что вы пишете в целом очевидно.
Потому да, надо во время затишья успеть продать имущество и слинять.

Потому да, надо во время затишья успеть продать имущество и слинять.

Вроде, реестры уже частично открыли и недвигу можно пордавать, как минимум в западной Украине, Киеве и Днепре.

Но да, максимальные цены будут уже после перемирия. И тогда же, можно будет свалить с деньгами в зарубежи. Не ранее...

Сейчас продать чтобы потом снимать втридорога не очень хочется. (А если закроют на полтора года, то и квартиру проесть можно)
Я в относительно мирном Днепре.

Я в относительно мирном Днепре.

Я бы продавал действительно после перемирия. Жители Украины оптимисты и верующие в светлое будущее — оттого, будет некотрый рост цен.

Днепр, вроде, сейчас тоже вне зоны риска и не является частью «коридора» (т.е. не входит в зону интересов гэбни в 2022).

Теперь главное дожить и сохранить то, что есть)

я уявляю за скільки ви продасте тепер кв в дніпрі :)

Падіння цін на нерухомість у Дніпрі 10-20%.

а падіння об’єму ринку в Дніпрі? кількість угод. 100%?

А что по поводу обмена денег через Revolut? ФОП юр счет грн => пумб/моно/приват физ счет грн => Revolut євро => пумб/моно/приват євро. Могут быть вопросы у налоговой к таким переводам? В теории налоги оплачены, деньги ходят между личными счетами. Но нет ли сюрпризов от нашего налогового законодательства?

Скоріш за все ні моно ні приват не дозволить Вам поповнити Револют Євро.

з Моно євро можна на Револют євро в рамках 100 000 грн на місяць.

з Моно грн на Рволют євро по P2P має теж працювати, але я не тестив
Я тільки не зрозумів навіщо такі танці з бубном і втрати на комісіях, це типу що євро купити?

Ну прям якщо туди-сюди, то дійсно не зрозуміло. Більше логічно свою тисячу чи дві виводити в IB, аби притримуватись DCA. Тоді припускаю, що такі махінації мають сенс

Так, щоб купити євро. Я не маю наміру їхати з України, тому в якийсь момент ці гроші будуть потрібні мені тут, не говорю що прямо зараз. Кошти легальні, з них сплачені податки. Не хочется потрапити потім на якісь обмеження і тд.

Моно по P2P с гривны на евро револют уже не пускает.

Моє розуміння що Револют це рахунок фіз особи і потрібно з усі надходжень на нього раз на рік деклаоувати і платити 18+1.5%
Що скажете?

Відрізняється так само як рахунок ФОП і фіз особи в Монбанк і Приват.
ви думаєте навіщо у Wise і Revolut є окремі business accounts?

В описі простого рахунку Wise написано: «Передайте реквізити вашому роботодавцю і отримуйте зарплату на цей рахунок». В описі business рахунку Wise написано: «Передайте реквізити вашим клієнтам і отримуйте від них перекази, а також створюйте масові перекази до 1000 різним отримувачам». Виглядає так, що business аккаунт быльше для масових платежів (наприклад якщо у вас дуже багато клієнтів, або ви власник компанії і платите зарплату багатьом співробітникам).

У ФОПа нет работодателя ;)

Щоб здерти більше грошей з користувачів за непотрібні функції. ;-)

вот это интересно я создаю экк в Wise — то есть физ лицо ничем не отличается от юрика , и так понимаю для нашей налоговой тоже будет пофигу. А есть ограничения на сумму в физ.карте вайза?

Что вы подразумеваете под курсом банка? Например?

Кто получал зарплату на Wise? Были ли какие-то проблемы, какие подтверждающие документы нужны для получения перевода?

для получения ничего не надо, можно вывести на карту украинскую, но вывод денег ограничен приватбанком в 20 000 грн за одну транзакцию кажется

Нашел, что для больших сумм нужны подтверждения. Но не указано какие это такие большие суммы. Нашел на другом сайте, что предположительно это выше 7000 долларов.

сначала это было 50 тысяч гривен, теперь 20
Но это только на одну транзакцию, никто вам не мешает сделать 3-4 в день

в целом, у меня блокировались переводы, после чего у меня запрашивали паспорт типа по требованию приватбанка нужен паспорт, но я не заморачивался пока

Я не про перевод денег с Wise, а про получение денег на Wise от работодателя.

а, понял
нет, там не было проблем с суммами

просто передал все реквизиты, высылали и в долларах в США и в Евро внутри ЕС, все было ок

а сколько уже так делаете?

с 31 марта, то есть раза 3 уже
но, подчеркиваю, должно быть если в долларах, то только от американской компании

а какие Wise бизнес запросил у вас доки о вашем ФоПе? у меня просят перевод всех доков, не знаю как перевести.

Спрашиваю без подколок — а что даёт получение денег на Wise без их последующего перевода на счёт в украинском банке? Как этими деньгами потом можно воспользоваться?

Застраховаться от обязательной продажи валюты и иметь возможность пользоваться долларами

возможность пользоваться долларами

Существуют ли механизмы для этого на территории Украины? Сегодня читал, что Wise больше не высылает физические карты в Украину.

А если пытаться перебрасывать деньги с Wise счёта на валютный счёт физлица, то, если верить Фактору, то можно нарваться на налогообложение этих денег как дохода физлица:

Но не исключаем, что такое зачисление выручки может дать налоговикам повод расценить эти доходы не как предпринимательские и попытаться обложить их НДФЛ (18 %) и ВС (1,5 %)

Пересылать так же на свой ФОП

Вопрос в том, как потом подтверждать такие переводы первичной документацией? Wise позволяет делать какие-то фейковые контракты и инвойсы к ним?

Где-то тут предлагали просто фейковый контракт или инвойс делать и все

всюди пишуть, що вайз не підтримують рахунки ФОП. Тобто з вайз — тільки на карту фізособи

наверное вы про доллары
Евро через свифт вроде пересылается нормально

Якщо у вас позитивний досвід, поділіться пліз

Так же делать платежи по IBAN, что там может не поддерживать?

Справа в тому, шо вайз відкриває рахунки в кожній країні, тому це переказ буде з українського банку на український, а вайз у себе в середині сам вирішує, як обмінювати валюту (так написано всюди про вайз)

Это должен быть обычный платеж долларами на счет в долларах. IBAN и все, как он там может сам решать я не очень понимаю.

то есть с карты Wise, на которую получил доллары можно тратить в евро, находясь в Европе?

Да, будет конвертировать по курсу банк, через который идет платеж (если терминал явно спрашивает в какой валюте провести транзакцию). Вайз же сам должен конвертировать в нужную валюту, поэтому в каждой стране надо в терминале выбирать валюту этой страны. Ещё в Вайзе можно создать счета в разных валютах и конвертировать деньги с одного в другой, там чуть лучше курс. тогда если есть деньги на счете в нужной валюте, они будут списываться оттуда.
Т.е. карта Вайза она мультивалютная. В ЕС такое часто, что карта одна и несколько счетов привязано к не в разных валютах.
У меня в Польском банке карта с 3 валютами PLN, USD, EUR

Только с бизнес счета Вайз деньги снять нельзя — физ карты нет. Также в бизнес счёте Wise за каждую валюту нужно заплатить 45 фунтов. Открыла USD −45, хочешь евро −45.
Скажите, а будут вопросы если я с бизнес Wise перечислю деньги в европ банк физ лица и сниму с этой карты?
Если в Wise будет подтверждение моего укр. ФоП?

Я еще за 21 фунт открывал счет. И платил один раз за все 3 валюты. Т.е. платеж был в принципе за активацию бизнес аккаунта, т.к. сейчас дает. Деньги можно кидать потом куда угодно, хоть на личный Wise счет, хоть на счет в банке ЕС.
Вопросы у банков обычно возникают к крупным суммам, но у меня пока ничего не спрашивали. Суть вопросов к легальности полученных денег. Обычно это инвойсы, договора и могут еще быть выписки с налоговой, что налоги заплачены (но это обычно относится к крупным суммам, т.к. для мелких еще просто период декларирования и уплаты налогов мог не прийти).

Кстати, бизнес счёт в Вайз открыть сложно (запрашивает укр доки перевести)

Я уже не помню, что запрашивали у меня, но точно не запрашивали никакого перевода.

Вытяг им кинула, ID, контракт не могу скинуть им — т.к. ещё не подписан, а чтобы контракт подписать с работодателем нужны реквизиты биз эк.

Переводити на IBKR, там з початку року розпродаж не зупиняється

откуда инфа про 20? 100+ на днях кидал было ок

У привата есть лимит на снятия в банкомате. Еще с прошлого года. 20тыс в 4 часа.

На початку травня протягом півгодини зняв 60 тис грн ( по курсу) в Польщі без проблем.

Revolut не працює з українськими ФОПами(пункт 2). Намагався зарегатись, упс помилка, Україну поки що не підтримуємо, очікуйте в майбутньому

Зачем вообще заводить на ФОП? Юзай карту

Карта це 18+1.5% податку

З 2011 року ставки податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) визначаються в IV-му розділі Податкового кодексу України (ПКУ). Для більшості співгромадян та в переважній більшості випадків ставка ПДФО з 2016 року становить 18%.

Это понятно но кем нужно быть что бы этим законам следовать на фоне офшоров и конвертцентров у всех от президента и министра финансов до регионального чиновника и судьи? А если вы сами декларировать это не будете то и платить не придется

до чого тут судді і т.д

У вас є обовязок декларувати доходи фіз особи.

Ви можете його не виконувати і порушувати законодаство.
Але тобі вам варто почитати про автоматичний обмін між ЄС та Україною, який розпочнеться я так розумію у 2023 за 2022.
І визначитись чи ви берете на себе ризик відповідальності за несплату податків.

Але тобі вам варто почитати про автоматичний обмін між ЄС та Україною, який розпочнеться я так розумію у 2023 за 2022.

Этим страшилкам уже много лет, автоматически мониторить милионы счетов да ещё с обменом информацией? Разве что на крупных очень суммах. А что будет в 2023 году вообще большой очень вопрос

Щодо кожного «підзвітного рахунку» збирається і передається наступна інформація.

Щодо фізичної особи: подробиці про власника рахунку (повне ім’я, адреса проживання, юрисдикція податкової резидентності, податковий номер, дата і місце народження), номер і валюта рахунку, надходження за звітний період і залишок на рахунку на кінець звітного періоду, детальна інформація про фінансову установу, в якій відкрито рахунок.

Щодо юридичної особи: назва компанії, адреса податкової резидентності, податковий номер, а також фінансова інформація (номер і валюта рахунку, поточний баланс, отримана виручка від комерційної діяльності, детальна інформація про фінансову установу, в якій відкрито рахунок), дані про контролюючу особу компанії (повне ім’я, адреса проживання, юрисдикція податкової резидентності, податковий номер, дата і місце народження), а також його рахунок, якщо більше 50% доходу компанії становить пасивний дохід.

Існує ще одна грань обміну фінансовою інформацією — додаткові договори про спонтанний обмін.

Наприклад, Україна і Королівство Нідерландів підписали додаткову Робочу угоду про спонтанний обмін інформацією 3 квітня 2002 року.

Контролюючі органи України й Нідерландів повинні надавати один одному без попереднього запиту інформацію, «яка може становити інтерес для правильного оподаткування резидентів обох країн» і може включати відомості про виплати у вигляді дивідендів, відсотків, роялті, директорських гонорарів, винагороди за незалежні послуги, комісійні та подібні виплати.

Також країни-учасниці інформують одна одну про свої методи збору та обмінюються досвідом щодо можливих способів застосування отриманої інформації.

Новий рівень податкового співробітництва для себе також визначили Україна та Королівство Бельгії, уклавши, після Конвенції про уникнення подвійного оподаткування, угоду в сфері обміну даними і одночасних перевірок (17 березня 2003 року).

Вона визначає, що спонтанний обмін інформацією може стосуватися зміни місця проживання фізичної особи однієї з договірних держав, даних про сплачені податки, передачі коштів в групі компаній, інших даних, які дають можливість коректно визначити розмір необхідних податків.

Також сторони вказаного договору досягли згоди про те, що можуть одночасно і незалежно, кожна на території своєї держави, перевіряти «податкову ситуацію» одного або кількох платників податків, які представляють для них спільний бізнес і взаємодоповнюючий інтерес зважаючи на підозри щодо наявності очевидних прийомів ухилення від сплати податків, незадекларованих доходів, транзакцій з «податковими гаванями».

Прикметно, що подібні угоди про спонтанний обмін набувають чинності з моменту їх укладення, чим додатково виправдовують свою назву.

Також слід звернути увагу на Стандарт про спонтанний обмін інформацією з країнами в низькоподаткових юрисдикціях (Substantial Activities in No or Only Nominal Tax Jurisdictions), затверджений ОЕСР 15 жовтня 2019 року. Він містить детальну інформацію про обставини, що спричиняють обмін інформацією, яка підлягає обміну, і юрисдикції, які будуть обмінюватися.

Щодо фізичної особи: подробиці про власника рахунку (повне ім’я, адреса проживання, юрисдикція податкової резидентності, податковий номер, дата і місце народження), номер і валюта рахунку, надходження за звітний період і залишок на рахунку на кінець звітного періоду, детальна інформація про фінансову установу, в якій відкрито рахунок.

Кто и как будет обрабатывать ВСЮ эту информацию? Это невозможно всегда делают выборку по определённым критериями ( чаще всего это определенные большие суммы или конкретные транзакции) иначе обработка и мониторинг собранной информации будет стоить дороже чем полученные с них налоги...

через 2 роки зустрінемось на форумі, розкажете чим закінчилось ваше не декларування)

Уже 15 лет прошло пока прокатывает)

ну от за 15 років вам і нарахують :)

Контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 ПКУ, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених ПКУ, не пізніше закінчення 1095 дня

Однак якщо у Дена суми несплати на кримінальну відповідальність тягнуть, то 3 роки не діє.

Всё. Завтра весь UpWork, на картах Pioneer, на 3 года сядет)))

Можно получать через Payoneer и платить налоги. Речь шла о неуплате налогов. Не передёргивайте.

Ещё ни одного не знаю кто, имея карту зарубежного банка, снял деньги в банкомате и пошёл потом всё рассказал в налоговую.

можно с payoneer ЧАСТЬ дохода выводить на ФОП и платить налог. Вывод меньше суток идет, 2% стоит.

Ігор, я думаю ви сильно переоцінюєте розміри доходів українських фрілансерів))
Л.

Ну вот я фрилансер и уменя доход по третьему квартилю, верхнему.

Соглашусь. Прокатывает. Ещё с тех времён прокатывает, когда запрещено было иметь счета за границей. И чеки налятся, если нужно. И ваера принимаются. Если боязно юзать карту, для больших сумм, есть услуги обменников.

Але тобі вам варто почитати про автоматичний обмін між ЄС та Україною, який розпочнеться я так розумію у 2023 за 2022.

Автоматических обменов нет и не бывает. Т.к. всех данных на своих налогоплательщиков/юриков никто не выдаёт, а выискивать подозрительные... — у чиновников всегда есть дела поважнее.

Есть целевые обмены (когда налоговики страны-А запрашивают у страны-Б данные на конкретного васю-пупкина) — но под такой обмен попасть, примерно как выиграть в лотерею.

Що наближає Україну до введення обміну фінансовою інформацією
Щоб Україна приєдналася до міжнародної мережі багатостороннього автоматичного обміну інформацією, законодавець повинен запустити другий раунд спрощення порядку розкриття банківської таємниці (для розширення можливостей податковим органам отримати доступ до рахунків фізичних осіб), а також розробити нормативно-правові акти щодо форми та порядку подання звітності, переліку підзвітних фінансових установ і правил ідентифікації підзвітних рахунків.

Не зайвим буде вибрати країни-партнери, пройти необхідні перевірки Глобального форуму ОЕСР, автоматизувати і встановити технічне забезпечення для запуску процесів збору та обміну інформацією і зберігати її конфіденційність.

За даними Стратегії розвитку фінансового сектора України до 2025 року, Глобальний форум ОЕСР повинен оцінити дотримання Україною вимог конфіденційності та захисту інформації для цілей автоматичного обміну (результати очікуємо вже найближчим часом), а виконання заходів технічного характеру, необхідних для здійснення автоматичного обміну інформацією, — до кінця 2022 року.

Це означає, що в разі позитивного рішення, дані про залишки на рахунках в іноземних банках і отримані доходи (зокрема, відсотки по депозитах) фізичних осіб — податкових резидентів України — станом на 31 грудня 2022 року буде розкрито податковим органам України. І, як наслідок, можливі звернення контролюючого органу з питаннями про джерела походження коштів та їх належного декларування і оподаткування в Україні.

Делойт
www2.deloitte.com/...​information-exchange.html

Виглядає що якщо сума несплачених ПОДАТКІВ менше 3кк гривень то кримінальної відповідальності не буде. Тому моя особиста думка що нема чого переживати за несплату кількох тисяч гривень.

wiki.legalaid.gov.ua/...​в_(обов’язкових_платежів

П.С. податки треба платити, я нікого не агітую ухилятись від цього. Щоб не мучила совість можна ці гроші задотанити на армію

За даними Стратегії розвитку фінансового сектора України до 2025 року, Глобальний форум ОЕСР повинен оцінити дотримання Україною вимог конфіденційності та захисту інформації

Вот-вот. Ну, то есть, никогда...

П.С. Опять-таки, это касается лишь резидентов Украины, владеющих западными юриками. Kак по нынешним временам, явно маргинальный кейс.

Стратегия розвитку была принято до военных действий.
Им вечно что-то мешает, то Крым, то Ковид, теперь вот война.
В прошлом году обещали «станом на 31грудня 2021го».

А перевод личных средств в Моно в Wise никаким налогом потом не облагается?

нет, это же ваши средства

виведені в Україну гроші обкладаються прибутковим + військовим податками (18+1.5),

Це Ви податковій розкажете :)

ну якщо задекларувати сам дохід/надходження СВІФТ на вайз... подивимось як пройде

Навіщо його декларувати, якщо вже задекларував перед тим, як закинути на вайз?

Задекларував як доход фіз особи і заплатив податків 19.5%?

ну, декларувати потрібно в будь-якому випадку, але я вважаю, що це дохід ФОП, та його можна задекларувати як 3 групу

Мені щось здається що це просто максимально за межами нашого законодавства...Ви консультувались у бухгалтерів?

десь бачив таке, що нам ніхто не забороняє як ФОП отримувати гроші на рахунки у інших країнах якщо обов’язково завести їх в Україну за 365 днів.

не знаю, на той момент був у відчаї, зараз ситуація з отриманням на звичайний рахунок краще

спробував задекларувати таким чином — контракти всі є, все офіційно, підписані як ФОП із зазначенням усіх реквізитів, враховуючи номер сертифікату про реєстрацію.

просто якщо зараховувати на валютний ФОП рахунок, то як це проводити? Це ж вже буде не від контрагента закордоном. Як «зарахування власних коштів»? Я не знаю, як буде більше проблем

Такке ж саме чув, але шо б прямо перевіряв хтось не знаю. Ще є постанова що за послуги можна не заводити в Україну, але є якийсь зворотній закон....короче лол, який головніше я хз))

Якщо послуги надаються на експорт, то можна не виводити взагалі (постанова Правління НБУ від 14.05.2019 р. № 67) i.factor.ua/...​sue-30/article-45724.html

ФОП дохід то лише гроші які надійшли на ваш рахунок ФОП у банку. Все інше, як наприклад готівка, потребує РРО

рахунок у Вайз теж відкритий як рахунок ФОП у закордонному банку

я не знаю точно, радився зі знайомими бухгалтерами, вони не мали зауважень, проте й штрафи не їм платити а мені )

а, якщо ви закинули з України то мабуть нема питань

Облагаются, потому что налоговая будет считать их как доходы физлица

По этой логике любые деньги, которые зашли на твою карту физлица облагаются налогом, что бред

Так і є, за виключенням переліку 165.1 ПКУ. Ящко тобі просто хтось кинув на карту гроші, то це вже є обʼєктом податку. Інше діло, що в Україні такий собі суспільний договір, шо весь малий бізнес працює через «закину на картку», а податкова його не чипає

а вы сами этот закон читали?

165.1.15. средства или имущество
(имущественные или неимущественные права, стоимость работ, услуг), полученные
плательщиками налога в качестве дара с учетом положений настоящего раздела

Читав, звісно. а що не так?

а по теме доходов с пайонир при переводе на счет ФОП и уплаты с них 5% налога

165.1.36. доход физического лица —
предпринимателя, с которого уплачивается единый налог согласно упрощенной
системе налогообложения в соответствии с настоящим Кодексом;

Це мова про зарахування зі свого ФОП рахунку на фізика

Кроме логики есть законы еще, и их желательно знать :)

якщо ти можеш довести, що це твої гроші, на які ти вже заплатив податки, то чому б це

Тому що з Wise це неможливо, оскільки Wise не є зареєстрованою в Україні платіжною системою. Як і всі інші Payoneer/Revolut/Paypal Тобто в будь який момент податкова може взятися за усі надходження з цих систем, особливо на тлі поточного щомісячного дефіциту бюджету у 2 млрд доларів

Помиляєтесь, відповів Вам у сусідньому топіку dou.ua/...​campaign=13052022#2402191

Це ви помиляєтесь. намагаючись керуватися логікою, а не чинним законодавством

Керуюся виключно законодавством та постановами НБУ. Пошукайте, будь-ласка, в цьому топіку посилання від мене на нормативи.

Пошукайте, буль ласка, самі, та принесіть. Ось список платіжних систем, де ви можете довести, шо рахуннок в них — сам ваш рахунок bank.gov.ua/...​rch=&country=&indication=
Wise, Revolut, payoneer, paypal в них нема, отже ви отримуєте кошти від абстрактної юрособи, а не зі свого рахунку в них

та принесіть

???
Нічого не переплутали?
Учіться дискутувати і аргументувати.

Учіться дискутувати і аргументувати.

Почніть з себе

Ні, Ви дуже помиляєтесь.

Якщо щось заперечуєте, то одразу надавайте докази, а не посилайте шукати

Зверніть увагу, в тому повідомленні нижче є ще багато букв. І якщо їх уважно прочитати, то зрозумієте, що на кожну Вашу попередню репліку я даю гозгорнуту відповідь dou.ua/...​campaign=13052022#2402191

У вас все спираеєтся не те, що у Wise — це ваш банківкський рахунок. Зверніть увагу, що я вам список зареєстрованих систем. Wise не є банком, а лише надає послуги доступу до свого гаманця, тобто ваша банківскього рахунку там нема. Отже, всі гроші, що ви отрумуєте від Wise, ви отримуєте від юрособи Wise Europe SA, а це означае податок фізособи (ящко на картку), або необхідність контрактів інвойсів сам з Wise (якщо на ФОП), що неможливо.

коли я отримую дохід на Вайз, я отримую саме на свій власний рахунок у європейському чи американському банку, як зазначено у реквізитах

у мене окремий IBAN та ін.

Покажіть реквизити? Можете замаскати щось. Тому що в моїх реквизитах отримувач Wise

ну можете самі зареєструвати та подивитись, це не боляче)

Account holder
Oleksandr Baranov
BIC
TRWIBEB1XXX
IBAN
BE45 9672 **** ***9
Wise’s address
Avenue Louise 54, Room S52
Brussels
1050
Belgium

ну можете самі зареєструвати та подивитис
Тому що в моїх реквизитах отримувач Wise

Дякую. Схоже, що бізнес акк реальний рахунок дає. А коли на свій український рахунок кидаєте, то хто у Відправник стоїть?

доларовий рахунок як чекінг-аккаунт, без СВІФТ, але теж із своїм номером у банку з американською адресою

Все вірно. Але якщо у податкової виникнуть питання (у разі перерахування на укррахунок ФОП), і всі доходи задекларовані та сплачені податки, то легальність дуже просто довести.
Набагато складніше, коли доходи йдуть на картку фізособи.

Але якщо у податкової виникнуть питання (у разі перерахування на укррахунок ФОП), і всі доходи задекларовані та сплачені податки, то легальність дуже просто довести.

Контрактів-то з вайз у вас нема. Але якщо реально, як написав Oleksandr Baranov, заходять зі свого саме банківського рахунку у Wise SA NV, тоді так, приношу вам вибачення щодо ФОП

Wise реєструє звичайний банківський рахунок (наприклад для USD це Evolve Bank and Trust).

Я ж про це Вам від самого початку казав dou.ua/...​campaign=13052022#2402191

Контрактів-то з вайз у вас нема.

Так, саме тому і говорю, що податковій може прийдеться доводити легальність.

Вибачення прийняті :)

Контрактів-то з вайз у вас нема.

Має бути хоча б публічна оферта.

А крім законодавства ще є практика застосування цього законодавства. ;-)

Так, але ключове:

якщо ти можеш довести

І велику роль в цьому грають такі фактори, як:
— звідки приходять кошти
— наскільки регулярно
— які об’єми
Всі 3 пункти не на користь ІТ ФОПа, який отримує гроші з-за кордону, регулярно і досить немалими об’ємами

яка різниця, які об’єми якщо вони у рамках ліміту ФОП 3 групи та потім виводяться в Україну?

Ми говорили про карткові рахунки фіз особи. Ті фактори, які я перерахував више підвищують вірогідність питань від податкової.
Але я взагалі не розумію навіщо гроші від підприємницької діяльності зараховувати напряму на картку фіз особи. В кращому випадку — заплатите ті ж самі 5%, в гіршому — 19,5%

ну, я не знаю, як правильно обліковувати заходження грошей на рахунок ФОП. Загалом, мій банк завжди вимагає договір, але ж за договором я вже отримав гроші на рахунок Вайз, я не можу сам собі платити

Ви не платите самому собі, а переводите свої гроші з одного банку в інший. Наприклад, тому що вважаєте банк-відправник ненадійним, тому що хочете покласти гроші на депозит в іншому банку або ще з тисячі причин.

Если на карту физлица, то 18%+1,5%

можливо повтор питання, але виходить якщо отримувати кошти на рахунок Revolut і не виводити на рахунок ФОП, то чи є необхідність їх декларувати та оподатковувати 5%?

Revoult якщо фізична особа, то 18+1.5% податок, раз в рік декларувати

Відео про Wise
youtube.com/...​WTR_6oa8AAI?feature=share
також на каналі є відео про Revlout і про ліміт 100 000 грн на місяць

Інструкції по Wise та Revolut зробив

Wise
1хв як поповнити Wise з Монобанк, 0.41% комісія, хороший курс
youtu.be/7JxDVMUwCWg

Revolut
1 хв як поповнити Revolut з ПриватБанк, Монобанк, Ощадбанк в злотих, доларах та фунтах
youtu.be/HQZ0W6slN2s

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

А InteractiveBrokers сейчас работает?

Так. А чому він може не працювати?

А через https://online.icu можливо купити овдп?

Спочатку відкрити рахунок віддалено, потім через ICU Trade купуєте онлайн
www.youtube.com/watch?v=ujfHzmETM_g

Аккаунт мне открывали очень долго — неделю :(

Не совсем про ФОП, но вдруг кто знает.

Переводы Western Union, Moneygram от физ лица физ лицу работают сейчас от США в Украину? В Украине возможно будет получить кэш в грн/долларах?

Отримував кілька днів тому WU з США в Україну. Кеш у долларі на касі відмовились видавати, аргументуючи відсутністю купюр. Кеш у гривні по курсу можна отримати. Закінчилось все тим, що онлайн через приват24 зарахував платіж на долорову картку.

На жаль, на момент обмеження валютних операцій певна сума євро застрягла на рахунку ФОП Моно. Зараз навіть на єврову картку Моно не скинути (бо по факту це продаж і покупка євро за однією і тією ж ціною). Тож так вони там і лежать, продаю потроху по мірі необхідності.

Все вірно, валюту з ФОП тільки продати поки що можна.
А курс який по євро в Моно?

32.40/33.15 на даний момент

-

У кого-то были проблемы с получением SWIFT-переводов на счета ФОП, зарегистрированных в Донецкой/Луганской области? (которые не были оккупированы до 24.02)

не чув про такі проблеми.

Есть проблемы, платежи перестали доходить до банка, он их даже не видел, и средства вернулись отправителю обратно спустя неделю.
В банке предложили сделать доп.договор к основному с заказчиком, где в реквизитах указать «белый» адрес (все, что не Луганская и Донецкая области), и по ним уже делать платёж.

Це звучить як проблема на стороні банка відправника або кореспондента

Монобанк сегодня сначала написал такое:
У зв'язку зі ситуацією, що склалася, запроваджено міжнародні санкції щодо Криму та окремих територій Дон/Луг обл., тому банки-посередники можуть призупиняти/повертати такі платежі.

Відповідно до внутрішньої політики банку-посередника (хочемо звернути увагу, що ця політика може бути у різних банків за кордоном) - свіфт-платежі для Клієнтів з адресою прописки в Донецькій/Луганській області або АР Крим можуть бути повернені або затримані. Береться до уваги належність населеного пункту до області (Донецька/Луганська). Ми дуже намагаємося вплинути на їх вирішення, але, на жаль, на даний момент воно залишається незмінним.
Для отримання СВІФТ перекладу рекомендуємо використовувати фактичну адресу (за місцем проживання/робочого офісу/родичів), яка не пов'язана з Дон/Луг. обл. та Кримом.

После чего через полчаса уточнений, как же поменять адрес, уточнил:
"Не потрібно ,я перепрошую ,уточнила для вас інформацію додатково ,з вашою пропискою ви можете отримувати та відправляти свіфт-перекази"

На самом деле, если банк корреспондент не пропускает оплату, то мне от этого не легче...
А со стороны отправителя у них тоже никакой информации: платеж ушел и все

В моно сказали сменить адрес через - профиль-документы-место регистрации. Можно без пруфов. И прямо так сказали в поддержке, что это пойдёт и для фоп

А мне писали что нужны пруфы. Странно.

Upd: переспросила только что, им нужно фото паспорта. Или как вариант справка переселенца.

Мне сказали меняйте так, ЕСЛИ уже так не пройдёт - тогда только со справкой.

Вижу, ниже написали что у кого id карта у тех есть поля, а у кого обычный паспорт - нет (у меня)

Проясню ситуацію простою мовою без посилань на конкретні статті законів та постанови НБУ.
Отож простою мовою доступною для усіх:
Усі хто із тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей, АР Крим, а також мешканці із ПІДКОНТРОЛЬНОЇ частини Луганської та Донецької області, починаючи із 2014 року по 24.02.2022 рік, УСІ мали ДУЖЕ особливі умови та права перереєструватися у інші області прописку та рахунки для ведення бізнесу.
Станом на сьогодні ці ОСОБЛИВІ права та спрощення які давала УКРАЇНСЬКА сторона, ПРИХЛОПНУЛИ іноземні компанії.
ПИТАННЯ: Чи повинні іноземні компанії розбиратися у внутрішній міжусобиц: - де частина підконтрольної, а де частина не підконтрольної ЛДНР/ДНР????????
ВІДПОВІДЬ: Русский корабль ІДІ НАХУЙ!!!
P.S. На жаль така реальність: Payoneer ПОХУЙ - підконтрольна частина Україні чи ні, їм просто ПОХУЙ вони блокують платежі пов'язані із росією.
P.S.S. ЗАДУМАЙТЕСЬ ЧОМУ Payoneer блокує такі акаунти!
Дякую усім хто дочитав і намагався сприйняти не мою думку, а думку буржуа із ЗАХОДУ!

моим отправителям пока еще не вернулись
в монобанке сказали, что адрес поменять могут только при выдаче справки переселенца или перерегистрации в ЦНАП
ЦНАП сейчас сменой прописки не занимается, нет доступа к реестрам...

А мне в моно сказали менять прям так через профиль-документы. Типа если не сменится - то только со справкой
Но у меня сменилось

так в профиле моно надо загрузить документы, так просто место регистрации поменять нельзя же
вы что загружали?

Ничего не загружал, поменял просто так в нужных полях (в разделе документы-регистрация ее можно прям так поменять), так и сказали в моно сделать

потестировав в друх разных профилях понял - можно сменить, если ID-картка, если паспорт старого образца - только через фотографию соотв. страницы паспорта
спасибо, попробую следующую оплату провести с измененным адресом

спасибо
проверю тоже на одном из платежей, а то с Wise есть небольшие ограничения с переводами на личные счета — сумму платежа надо держать ниже 50 000 грн, а то Приват (промежуточный банк который они используют) блокирует

спасибо! тоже сработало

так, я надіслав новий інвойс

Відповім ГРУБО але правдиво із позиції західних партенрів:
Отож, якщо по геолокації ПРОПИСКИ ти на території, яка хоч якимось пірдєжом, пов'язана із росією, тобі БАН на перекази зза кордону.
ЗАХОДУ ПОХУЙ НА Луганськ і Донецьк, вони не розділяють УЯВНІ КОНТРОЛЬНІ і НЕ ПІДКОНТРОРЛЬНІ ТЕРИТОРІЇ їм просто ПОХУЙ, БАНЯТЬ УСІХ.
На жаль це ЖОРСТА ПРАВДА ВІЙНИ в UA.

мне в данный момент умозаключения на диване неинтересны, только реальный опыт

Може комусь буде корисно, та для історії. Через 23 дні прийшов запит на уточнення документів до банка відправника. Увесь цей час платіж був на розгляді у банку кореспонденті

то есть вам на Вайз пришли деньги, и вы ими не могли пользоваться?

Ні, мені на рахунок ФОП не заходили гроші від банка-кореспондента

Хтось переживає за свої кошти в Моно, Приват, Укрсіб, ОТП чи Альфі. Когось не влаштовує, що валюту можливо продати тільки по офіційному курсу 29.25.

только сегодня, только для вас — делюсь лайфхаком (удолю через 10 минут) :
вам не надо будет переживать за свои грошi, если вы их задонатите на армию/ТрО/волонтерку.

Влад, так всі роблять, про це в статті сказано.

Втім багатьом ще жити на щось потрібно і турбуватися про родину.

Так якщо потрібно жити, просто берете і міняєте на грн і купуєте що треба. Але тут кожен другий думає як на**ти країну і вивести гроші за кордон. Не треба використати підміну понять

Втім давайте поміркуємо над відповідями на питання щодо порятунку грошей рядового ФОП.

✅ Перше — маємо підтримувати Україну і наближати нашу перемогу всім силами і доступними фінансами. Ефект цього фактору на збереження життя і заощаджень українців неоціненний.

Н@їбати в вашому розумінні — це забрати чесно зароблені гроші, з яких вже сплачено податки? І розпорядитись ними на власний розсуд.

Дуже класно на*бав.
Чесно заробив, задекларував, сплатив податки. Захотів зняти — нєгадяй і машеннік! Що за совок в мозгах?

Так неофіційний курс валюти не дуже сильно і відрізняється. На хуобі, я дивився, 31.5 гривня за доллар ±

Это пока без ограничений проводится конвертация по картам и закрыт межбанковский валютный рынок.
Советник главы Министерства внутренних дел Украины Вадим Денисенко объяснил, почему не выпускают мужчин за границу. Якобы, если выехала вся семья, то переводы от такой семьи в Украину прекращается почти до нуля. И с начала войны якобы заробитчане мало переводят денег.
От себя добавлю, что аргументация странная — по такой логике, «в заложниках» нужно было как раз держать семьи мужчин. Но тут самое главное, что текущий режим держится только за счёт постоянных внешних вливаний из-за рубежа. Когда ЗВР будут проедены, а доходы упадут из-за падения экономики, то курс гривны существенно просядет. По крайней мере, без внешних вливаний.

Так зовнішня допомога точно буде, і можливо навіть сотні мільярдів в тоталі.
плюс заробітчани активно шлють гроші в Україну, кожен рік ця цифра росте, у 2021 — 15 млрд

Якщо ІТшінки і арго швидко ставнуть на ноги, і будуть заводити валюту в Україну — то норм, це три потужні джерела валюти вийде.

Важче було б обґрунтувати заборону на виїзд жінкам та дітям

Полагаю, расчёт на то, что жёны будут переводить мужьям какую-то копеечку на поддержание штанов в Украине. ))

Ну і, вочевидь, щоб чоловіки пішли на війну

Когда ЗВР будут проедены, а доходы упадут из-за падения экономики, то курс гривны существенно просядет. По крайней мере, без внешних вливаний.

Тут дуже багато змінних. З падінням економіки впаде і експорт, і імпорт. А після перемоги світ може почати допомагати відбудовувати країну, тож буде приплив інвестицій, тому може і не збільшитись курс. Тобто яке буде сальдо після перемоги — невідомо, але велика ймовірність що додатним. По ЗВР теж зарано щось казати — bank.gov.ua/...​sha-za-pidsumkami-lyutogo, нормальний рівень.

задонатити можна більше, якби курс був би ринковий

Шодо валюти, яка у вас зависла на ФОП у доларах чи євро, то чесних способів дістати її я не бачу. Втім всі перелічені мною банки входять до переліку системно важливих банків НБУ. І мають не тільки його підтримку, а західний або державний капітал.

Я вчора таки зміг перевести частину грошей з ФОП рахунку у USD (ПриватБанк) через SWIFT на спеціальний рахунок НБУ на користь ЗСУ. Ця операція є безкоштовною. Але з реквізитами, що надав НБУ є нюанси. Мій платіж прийняли тільки з такими реквизитами:
Номер рахунку: UA843000010000000047330992708
Місто, Країна: 01601, UA
Адреса: 9 Instytutska St
Банк: NATIONAL BANK OF UKRAINE, UKRAINE, KIEV
Код банку: NBUAUAUXXXX
Банк-корреспондент: не вказувати
Комісія платежу: BEN
Призначення: for ac 47330992708

Какой риск у валютных сбережений, которые лежат в Привате на обычной валютной карте? (не ФОП, не депозит)

Ризик один — окупація рашистами України

А якщо окупують то цi гроші того... тю-тю? Чи ви маєте на увазі, що в разі окупації гроші це буде далекоооо не перша проблема.

і перше і друге

Ризик один — окупація рашистами України

Да пидорашке уже не оккупировать Украину полностью, т.е государственности Украина не потеряет. Есть риск оккупации отдельных территорий, но даже если их не выбьем, то это будет вопрос времени когда все накроется в рашке из-за кризиса и ей будет не до обеспечения и удержания этих территорий. Без юзания оружия массового поражения или союзников типа Китая вероятность полной оккупации близка к 0.

Ви можете їх зняти готівкою в касі банку.

Відколи в касах банків з’явилися готівкові долари?

В Приваті є можливість попередньо замовити. Замовляв так і долари і євро (але відносно невеликі суми до 3 тис). Жодного разу не було проблем.

Протягом воєнного стану?

Так, буквально на цьому тижні. Основна умова — у вас мають бути саме долари чи евро на рахунку/картці. А завести їх на рахунок реально тільки свіфтом.

Якщо приймати на Wise, Payoneer etc. то як потім воно буде оподатковуватися? Мабуть треба буде декларувати під 18% + 1.5%? Ці ж рахунки неможливо прив’язати до ФОП

це не рахунок, а платіжна система.
З неї можна виводити на рахунок ФОП і платити 5% від того, що прийшло на рахунок ФОП

Як тоді прив’язані картки? І як виставляти інвойс клієнту? Я так розумію що вони таки відкривают рахунук десь в іностраному банку. Таким чином можна взагалі не платити податки й тратити гроші з цієї платіжної системи напряму. Все ж таки хочеться хоч якось підтримати державу і продовжувати платити податки. Зараз на різниці в курсі губиться значно більше ніж можна було б сплатити податків

Wise та Payoneer можна і дял ФОП напряму відкрити, не як фіз особу, а саме ФОП.

То можно відкрити то так, але для нашої податкової рахунок в іноземній фінансової установі є можливий лише для фізичної особи, а не для ФОПа, як я зрозумів. Тобто не є можливим отримати гроші на Wise Business та внести їх у податкову декларацію ФОПа та сплатити 5%:

Також у ДПС вказали: чинним законодавством не заборонено фізичним особам відкривати рахунки у фінансових установах інших країн. Водночас кошти за операціями суб’єктів господарювання — резидентів, зокрема, з експорту товарів (послуг), підлягають зарахуванню на рахунки резидентів у банках України. Валютний нагляд та застосування заходів впливу за порушення вимог валютного законодавства здійснюються згідно з нормами, врегульованими статтями 11 та 15 Закону № 2473 відповідно.

Тільки фізичні особи можуть відкривати рахунки в іноземних банках. ФОПи тільки у банках України

Посилання:
buh.ligazakon.net/...​emnomu-banku-ale—nyuansi

Індивідуальна податкова консультація з цього приводу:
uteka.ua/...​eklarirovaniya-doxoda-flp

це формальність, ніякого ФОП в пайонірі нема, є «бізнес акаунт». До того ж, пайонір — це платіжна система, а не рахунок. Твого банківського рахунку там нема

За пайонір не в курсі, але з wise виводити можна лише на рахунок фізичної особи, як стверджує їх техпідтримка.

Підтримка помиляється, або мала на увазі саме Wise переказ. Ви завжди можете зробити SWIFT платіж USD або EUR на будь-який рахунок в Україні, в тому числі ФОП wise.com/...​на-счета-за-пределами-сша

Також у ч. 3 ст. 4 Закону № 2473 зазначається, що резиденти з урахуванням обмежень, визначених цим Законом та іншими законами України, мають право відкривати рахунки в іноземних фінансових установах та здійснювати через такі рахунки валютні операції.

Таким чином, юридична особа — резидент України може відкрити банківський рахунок за кордоном для зарахування експортної валютної виручки.

tax-expert.in.ua/...​ychnoi_osoby_za_kordonom

Але це не про фопів, про фопів все що накопав є у мене вище в посиланнях.

Ні, ФОПи також мають право відкривати рахунки за межами України і не звітувати про це

«Відповідно, якщо експортна валютна виручка надійшла на рахунок, відкритий в іноземному банку, то у загальний строк 365 календарних днів вона має бути перерахована на рахунок в українському банку.»
Тобто, це робить неможливим вікористання ціх грошей закордоном, адже у повному обсязі виручка потрібна бути перерахована до нашого банку

Відкриваєте Wise Business, отримуєте валюту. Перераховуєте сумму в грн. по курсу Нацбанку в день отримання. Це і є база для оподаткування 5% ФОП

Тобто податки будуть тільки з сумми яка виводиться на банківський рахунок з wise?

Ні, з усієї суми, яка зайшла на інрахунок. Так само, якби це був рахунок в Україні.

А як податкова будет контролювати що ви подали всю суму? Наприклад заробили 200к, а подали всього 100к? Доступу прямого до тих рахунків у них нема ж

Ви ж так само можете по факту задекларувати не всю суму і з українського ФОП рахунку :)
Є, можуть запросити і отримати інфу від іноземного банку.

Хіба у податкової нема «майже» вільного доступа до цих данних? Банківська темниця точно поширюється на особитсті рахунки

Запрацює у 2023 за 2022 автоматичний обмін інформацією між Україною і ЄС, тоді і дізнаємось щодо «майже».

Я про данні ФОП рахунку в Україні

На мой вопрос о выпуске карты для wise business account сапорт ответил: Hello Oleg,

Thanks for getting in touch!

I’ve checked, but unfortunately we cannot provide our Wise cards for businesses registered in Ukraine.

зачем вам карта?
можно и так перевести на личный счет или напрямую на карту в Украине

я переводил на моно напрямую с Wise, все прошло
единственно, что СВИФТ можно получать только в Евро на Wise для украинского бизнеса
В долларах только не выходя из США (от американской компании или физлица)

Ви переводили на гривнєвий рахунок чи на евро рахунок в моно? Це був Свіфт? Чи дозволяє wise вказати банк кореспондент? Чи була додаткова комісія окрім 0.28 евро?

я переводив на власний гривнєвий рахунок, не на ФОП рахунок в моно

Свіфт на ФОП теоретично можливо але я не спробував

Так, все вірно, вони не відкривають. А навіщо Вам бізнес карта? Ви в Україні користуєтесь бізнес картою? Якщо хочете розраховуватись картою (неважливо чи в Україні чи за кордоном), то достатньо просто перерахувати на Укр. карту фізособи. Єдине, я б радив пройти шлях: бізнес інрахунок -> бізнес укррахунок (ФОП рахунок) -> карта фізособи, щоб не було питань у податкової

к сожалению, именно на ФОП счет в Украине я и не могу сейчас получить ни один перевод из трех, поэтому пока буду пробовать через личный счет напрямую и репортить в налоговую как обычно

надеюсь, через месяц-два ситуация с переводами улучшится и потом разберемся с налоговой

А в чем причина? Почему не можете на ФОП счет в Украине?

загадка)
подозреваю, что регистрация в Мариуполе пугает банки-корреспонденты
хотя и монобанк и райффайзен убеждают, что проблем нет
но платежей тоже при этом нет, так что...

уже получил подтверждение от одного отправителя
деньги вернулись обратно

У меня такая же ситуация. А сколько времени прошло между отправкой и возвратом средств? И вернулись ли другим отправителям средства и через сколько?

4 марта был платеж с датой value date 7 марта
с тех пор я ждал, пока 23 марта мне не сказали, что получили подтверждение от банка, что платеж не пройдет и деньги возвращаются, как выяснилось
На сегодня еще не вернулись :) пообещали, что сразу как вернутся, перевышлют на другой счет

второй платеж пока нет информации даже, что он возвращается, жду. даты платежа такие же
третий из штатов, отправлен 24 февраля, до сих пор нет информации что он вернется

короче, проще уже за март рассчитывать получить

получил дословно обоснование от банка

According to our transaction records, ... has recently attempted to make a
payment through the Royal Bank of Scotland Group („RBSG”) to a Restricted Person.

Please be aware that our policy prohibits RBSG from facilitating Payments, either directly or
indirectly, to [a] Restricted Person[s] and as such, the Payment has been rejected. Alert is on
beneficiary address against Mariupol, Donetska region in Ukraine which is currently restriction under
sanction ruling.

То ви будете пробувати через Wise отримувати платежі тепер?

один раз вже вийшло.
так, планую далі постійно через Wise

контрагент запросив офіційного листа, що я не є Restricted Person, та обіцяю справно платити налоги та самостійно виводити гроші в Україну

Кого ви маєте на увазі під контрагентом? Співробітника Wise? Ви використовуєте саме бізнес аккаунт Wise чи звичайний персональний аккаунт?

використовував обидва
функціонально різниці не помітив, але можливо для податків буде важливо саме на бізнес отримувати

контрагент — компанія, що надсилає мені кошти

Some of our fees are increasing on 18-Jun-2022 when you’ll:
Send money from EUR, GBP, and CHF to any currency
Send money to RON, PLN, and CZK from any currency

Thresholds and fees to hold EUR are changing on 18-Jun-2022:
It’s free for personal customers to hold up to: 3,000 EUR
It’s free for businesses to hold up to: 30,000 EUR
Fee on anything above threshold: 0.90% per annum

Why have our costs increased?
Recently we’ve implemented additional verification checks to keep your money protected.
Markets have been more volatile, which makes it more expensive for us to buy and sell currencies.
The negative interest rates in the Eurozone mean it costs us more money to hold larger amounts of EUR for our customers.

подскажите, вы заключили договор со своим контрагентом, и где то на бизнес эккаунте подкрепили этот договор?
Также если контрагент платит в долларах, карту вайза открыть в долларе лучше или евро (трата в евро)?
если я с Вайз перечислю 5 % на ФОП счёт — это не будет доходом, с какой статьей нужно переводить эти 5 проц?
потом как в вывести деньги с Вайз, я могу этой картой пользоваться? если получится, разъясните пож

нет, вайзу не нужен ваш договор
Если контрагент платит в долларах, он должен находиться территориально в штатах, Вайз не дает украинцам SWIFT долларовый, только внутриштатовские платежи
с Вайза вы можете переводить на свой счет в Украине (советую по IBAN)
Я репорчу в налоговую весь доход на вайз по курсу НБУ на дату поступления, как обычно, вне зависимости от того, что и куда перевел потом.
Пока меня не судят за это) но гарантировать что все правильно, не могу, сам не юрист
карту Вайз только открыл, но пользоваться не пробовал

напишіть в help center вайза і вам активують SWIFT реквізити для USD dou.ua/...​rums/topic/38002/#2415283

Просто такой путь ничем не будет отличаться от прямого получения денег на ФОП. И соответственно с потерей курсовой разницы. Так как продать в гривну и пользоваться ей я смогу только по фиксированому курсу. На сколько я понимаю весь этот процесс

ну, насколько я понял, вы можете держать в валюте на Wise до 365 дней

Отличается, в худшую сторону :) Конечно, Вы потеряете меньше, если напрямую на ФОП счет. Но все зависит от Ваших целей.

Хм, а як банк та податкова віднесеться до перерахування грошей на ФОП рахунок самому собі? Так хіба можна робити? Це типу як внесення валютної вирочку на свій рахунок. Хіба наше законодавство дозволяє таке? Тоді теоритично можно так відмивати гроші одразу у валюті...

Теж не розумію, з одного рахунку на інший в рамках України валюту не можна перевести, а просто на ФОП свіфт можна?

Доброго дня!
Наша компанія консультує щодо правильного оформлення доходу ФОП, отриманого на Payoneer. Напишіть на: 097 0 900 300 (Telegram, Viber)
t.me/NataliiaLozko,
Вас детально проконсультують.
УВАГА! ВСІ консультації під час воєнного стану наша компанія проводить БЕЗОПЛАТНО!
Пишіть, будемо раді всім допомогти!

Доброго дня, можете прокоментувати мій коммент вище? Чи можна отримати на Wise Business, який відкрито на ФОП рахунок гроші та внести їх у декларацію ФОП III групи, та не заводити або заводити частично ці гроші у Україну?

Доброго дня!

Чи можна отримати на Wise Business, який відкрито на ФОП рахунок гроші та внести їх у декларацію ФОП III групи

Так, можна.

та не заводити або заводити частично ці гроші у Україну

Але завести в подальшому в Україну їх в повному об"ємі все ж таки неохідно, згідно з роз"ясненнями податкової.

1. З wise не можна вивести гроші на фоп рахунок. Згідно слов їх підтримки. То можна вивести на рахунок фізичної особи з точки зору нашої податкової?

2. Дата надходження доходу рахується в такому разі як гроші поступили на wise або коли виводиш на рахунок в Україні?

3. У який термін потрібно вивести гроші?

1. З wise не можна вивести гроші на фоп рахунок. Згідно слов їх підтримки. То можна вивести на рахунок фізичної особи з точки зору нашої податкової?

Виводиться все добре на рахунок ФОП)

2. Дата надходження доходу рахується в такому разі як гроші поступили на wise або коли виводиш на рахунок в Україні?

на WISE.

3. У який термін потрібно вивести гроші?

Рекомендую у той же день виводити.

3. Ні, якщо послуги надаються на експорт, то можна не виводити взагалі (постанова Правління НБУ від 14.05.2019 р. № 67) i.factor.ua/...​sue-30/article-45724.html

Хм, це єдине посилання з такою інформацією, що можна не виводити або виводити на рахунок фізичної особи.

Я зустрічав тільки інформацію, що не можна таке:
buh.ligazakon.net/...​emnomu-banku-ale—nyuansi

uteka.ua/...​eklarirovaniya-doxoda-flp

Якщо виводити в той же день, то не має сенсу, я хочу залишити гроші на рахунку в wise з метою диверсифікації тому і є питання який граничний термін для виводу грошей якщо він є. Судячи із сттаті з коменту нижче, то виводити необов’язково та навіть можна вивести на рахунок фізичної особи.

Я бачив 365 днів.
Домовились з Наталей, що вона дослідить тему і напише міні статтю для @uataxes

Любомире, то десь можна ознайомитися з цією роботою?

что такое

@uataxes

и где это найти ? :)

Виводити в той же день, це — рекомендація з метою мінімізувати питання з боку податкової. Для ваших цілей все ж таки краще використовувати рахунки в іноземних БАНКАХ.

1. То якщо немає терміну для обов’язкого виводу валюти, отриманої за послуги, то які могуть бути питання від податкової? А якщо такий термін є, то він має бути якійсь конкретний.
2. Чи є різниця у типі фінансової іноземної установи для нашої податкової? Якщо це буде наприклад необанк по типу Revolut, то щось буде інакше?

А якщо такий термін є, то він має бути якійсь конкретний.

Граничний термін — 365 днів.

Чи є різниця у типі фінансової іноземної установи для нашої податкової? Якщо це буде наприклад необанк по типу Revolut, то щось буде інакше?

Звісно, є різниця, у кожної установи різні типи грошових розрахунків. Якщо розглядати Revolut, то в ньому тип грошових розрахунків — електронний. І такий тип, нажаль, заборонений для отримання розрахунків ФОПу в Україні.

То чи я правильно зрозумів що в електронних розрахунках по типу Payoneer, Wise, Revolut гроші можна отримувати але обов’язково треба їх виводити на фоп-рахунок у справжньому банку (неважливо в Україні чи ні) у строк до 365 днів? Та датою потрібно вносити ці зарахування у декларацію фопа, коли зайшли на мій рахунок у Wise, це точно?

Граничний термін — 365 днів.

Як бути з Постановою НБУ zakon.rada.gov.ua/...​aws/show/v0067500-19#Text

Установити, що граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, визначені в пункті 21 розділу II Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 02 січня 2019 року № 5 (зі змінами), не поширюються на:

5) послуги, роботи (крім транспортних і страхових послуг та/або робіт), права інтелектуальної власності та (або) інші немайнові права, що експортуються;

Зі свого Wise можна вивести гроші лише на рахунок фізичної особи, так мені відповіли у техпідтримці:

Hello Anton,

Thanks for getting in touch!

No, you can’t send money to your business account from your USD Wise account. But you can send money to your personal account in Ukraine from your USD Wise account.

I hope that helps. Let me know if you have any questions.

Regards,
Rohith | Wise

А як це з точки зору нашого законодавства? 5% платити коли? Коли сам собі перерахував на ФОП, чи коли зайшло на wise?
Мені здається що якщо отримав на рахунок за кордоном, то далі маршрут тіки один — платити 19.5%

Скажіть, будь ласка, чи є мождивість купити військові облігації в доларі?

заповніть заявку в ICU
Посилання на анкету docs.google.com/...​3tKH3-pCh8h_gQOQ/viewform

а хтось просто перераховує гроші на підтримку ЗСУ не очікуючи доходу.

Панове, а підкажіть ось що. В мене залишилась частина грошей на валютному депозиті (велика сума пішла на користь ЗСУ, тож не докоряйте)) ). Але. Питання ось в чому. Мені хочеться, щоб ці гроші знаходились на депозиті якнайдовше для підтримання банківської системи. В якій валюті зараз їх краще зберігати? Гривня чи долар? Наголошую — не з точки зору особистої вигоди, а саме для користі банківської системи. Вибачте за тупий комент, я не дуже комільфо у фінансах.

для системи різниця не критична.
для вас зважаючи на ситуацію краще в доларах

Розкажіть, будь ласка, як інвестувати в державні облігації.

Максим,
я зробив детальні відеоніструкції
simeinyi-budzhet.ua/...​vestments/military_bonds

Там нюанс:

Чи потрібні додаткові документи при здійсненні продажу ОВДП?
Так, потрібно отримати витяг із Державного реєстру актів цивільного стану громадян (для всіх категорій громадян) та отримати згоду чоловіка/дружини (у разі наявності).

т.е. чтобы потом продать — надо оформлять письменное согласие чоловіка/дружини. не очень понятно зачем придумали такой гемогой.

Вперше чую, хоча вже більше 3 років інвестую в овдп.

Яке офіційне джерело інформації яку ви запостили, дайте лінк.

Не підкажете, отримані виплати треба якось декларувати? Наприклад, у річній декларації фіз особи? дякую

Якщо у вас тільки ОВДП і депозити, то ні.
Якщо є інші доходи, то так. Я ставлю в рядок 11.3 Інші доходи, що не підлягають оподаткуванню

Вроде же есть обязанность подавать ежегодную декларацию, если есть ОВДП
Несмотря на то что с них не платятся налоги
Разве нет?

Моє розуміння інсуючих податкових норм, що у ткому випадку декларацію не потрібно подавати
simeinyi-budzhet.ua/...​CnjZpo39rkx4L5gOViijp3iuk
Л.

2 дні тому Payoneer прислав листа, що мій аккаунт заблокують 21 березня, бо я начебто за ЛДНР, хоча я з Миколаєва й ніколи навіть не була в тих регіонах й минулого року надавала підтвердження про моє місцезнаходження. Більше того — всі останні транзакції по карткам з Миколаєва. В чоловіка те ж сам — тільки йому імейл не надсилали — просто запит в Verification Center висить. Мабудь проссто мовчки заблокували би. В сапорті кажуть, що краще всі гроші про всяк випадок вивести, бо скоріш за все спочатку все заблокують, а потім будуть розбиратися. Мої документи наразі 2 дні Under Review. В людей з різних міст України ситуація така ж сама. Тому мабудь Payoneer може йти за російським кораблем.

Марія,
у них просто вал заявок ймовірно.
Я спробую вам допомогти, напишіть мені в особисті
Я не є представником Пейонір)

В ФБ есть официальная группу Пионер. Там пишут, что в поддержку нужно предоставить выписку о месте проживания. Опять же из опыта быстрей всего решаются кейсы через звонок в поддержку.

Так дзвонили того ж вечора — кажуть, що краще всі гроші про всяк випадок вивести, бо скоріш за все спочатку все заблокують. Щодо виписки з місця проживання — от як ви думаєте, скільки зараз людей залишило свої домівки? Я особисто тимчасово залишила — в нас в 600 метрах від дому прилетіло.

У знакомого приняли в качестве пруфа смены места жительства бронь букинга и оплаченный чек на эту бронь, никаких особых послаблений в принимаемых документах почему-то нет(хотя логично, что мало у кого сейчас будет rental agreement и utility bill). Если бы не прокатило, там уже были мысли просто распечатать типовой договор аренды и вписать туда любой «белый» адрес и подписи «арендодателя» от балды

Я відправила виписку по карті — там є моя адреса прописки. Наразі under review. Ні rental agreement ні utility bill в мене немає ( квартира моя й рахунки нам в чатік домашній кидають )

норм, це має спрацювати. Ось мій відеокоментра піся розмови з Пейонір
youtu.be/1CQYWNVTgXE

ви через кабенір клієнта відправляти?

Я передав всі документи до, я ніколи не був ні в Донецьку ні в Луганську. Але вони всеодно залочили. Зараз кажуть що екаунт веріфіковано але бабло не знають коли повернуть. І вже третій день сиджу без коштів.

Дивно. Спробуйте в оф групі і соц мережах
www.facebook.com/groups/121830341833868

Не понял момент про «зависшую на фоп валюту без способов достать», ее теперь продать нельзя себе на счёт?

Можно продать, по официальному, фиксированному на 24.02 число курсу.

Це стосується і нових надходжень на рахунок?

Це стосується усіх надходжень на валютний рахунок ФОП. починаючи із 24.02.22 по сьогоднішній день.
Це може змінитися коли НБУ запустить валютний ринок у всіх напрямках, але коли це буде поки не відомо.

Нет разницы между новыми или старыми поступлениями. Валюта со счёта ФОП подлежит в итоге 100% конвертации в гривну, чтобы воспользоваться имеющимися на счёте средствами.

розкрийте тему про

державні облігації

будь ласка, якщо можна з прикладами

нагадаю що щодня виходить відео 1 хв Економічного фронту
www.youtube.com/...​fdcuh_2kv1Y_ci0ryoh5uNhvx

дякую за статтю! а що скажете з приводу CreditAgricole? виходячи з того, що він начебто надійний, бо з іноземним капіталом, але до системно важливих банків його включено не було? ще 21 лютого писали, що це хороший варіант :) дякую!

французький капітал.
чому до системних не включили не знаю, мабуть вони невеликі в Україні

CreditAgricole

Они в раше выдали кредитов на 7 лярдов долларов, новые не выдают, но продолжают работать на их территориях, если банк потеряет 7 лярдов из 32, то ничего хорошего ждать не придётся.

Материнська компанія підтримає, як це ве не раз було в фінансовій історії України 2008 і 2014 для інших поважних банків.

а що таке «... из 32»? У материнського банку активів більше як на 1 трлн. євро

активи це гроші клієнтів. вони ніяк не компенсують втрати банку. в самого банку власних коштів може бути раз в 100 менше. і втрати в декілька лярдів можуть бути для нього фатальними хоча клієнтських грошей могло бути і декілька трильйонів.

Підписатись на коментарі