Втратив/-ла роботу — рекрутери тебе вже шукають! Допоможи їм зробити це швидше

Привіт, на зв’язку знову Анна-Марія Сабов, незалежна HR-консультантка та операційна партнерка рекрутингового агентства reteam.business. Разом з рекрутмент лідом компанії Readdle Михайлом Великановим ми вирішили створити список кандидатів, які зараз в пошуку роботи через воєнний стан.

Чому з’явилась ідея?

Українські ІТ-рекрутери та кар’єрні консультанти щодня отримують багато повідомлень від спеціалістів, які втратили роботу та перебувають у пошуку нових можливостей.

Ми створюємо базу таких кандидатів з України, щоб допомагати їм швидше знайти нове місце для самореалізації. База буде доступна для рекрутерів компаній, у яких продовжується найм.

Таким чином ми маємо можливість швидше з’єднати тих, хто конче потребує роботи з тими, хто шукає співробітників, але поки соромиться відкрито пропонувати вакансії.

У цій статті ми прагнемо охопити якомога більше кандидатів, які зараз без роботи, і допомогти швидше з’єднати їх з компаніями, що відновили найм. Мета — запустити «сарафанне радіо».

Яка є проблематика

• Поки що немає списку ВСІХ компаній, які нормально «розморозили» найм і актуалізували інформацію. В деяких компаніях є вакансії, опубліковані розміщені на різних ресурсах від 23 лютого, але по факту найм за ними не ведеться і вестися не буде. Деякі компанії можна знайти в матеріалі на DOU про великі компанії, які відновлюють найм;
  • рекрутери сумніваються, чи на часі пропонувати кандидатам нові можливості (як-от «активно прописувати лінкедін»). Тому навіть ті компанії, які готові відновити роботу, не отримують бажаного результату.

Як ми допоможемо і кандидатам, і компаніям:

• Ми розробили таблицю, в якій будуть вписані тільки ті кандидати, хто реально в пошуку, бо залишився без роботи з різних причин (протилежні погляди на політику з роботодавцем, скорочення, був у пошуку і до війни...).

Акцент на ІТ та диджитал сферах. Але кандидат з будь-якої галузі зможе себе додати в список. Щоб це зробити — слід заповнити просту гугл-форму.

Одразу хочеться попередили кандидатів — збираються такі ваші дані: ПІБ, резюме. Якщо вам це не ок, то краще напряму попросити мене в приват про анонімне розміщення, не заповнюючи таблицю.

• Рекрутеру не доведеться робити базовий скрінінг за пунктами типу: зп, ремоут, рівень англійською — бо ці дані надасть кандидат. Тобто ми дуже базово, але автоматизуємо сорсинг, спростимо життя рекрутерам і зекономимо їм силу-силенну часу.
  • За потреби можна дати запит на кар’єрну консультацію: може бути «швидка допомога» з коректурою резюме в аудіоформаті, а може — повноцінна консультація з обговоренням різних питань.

Питання захисту персональних даних

У гугл формі є згода на обробку даних, але питання їх повної безпеки поки відкрите. В рекрутерських чатах в 90% випадків розміщують резюме у вільному доступі з усіма контактами.

Коли я рекомендую кандидатів — я роблю це анонімно. Але як менеджерити величезну базу даних і видавати тільки «за запитом» конкретне резюме — ідей поки немає. Прошу підказати. Бо поки додумалась тільки до варіантів «верифікація рекрутера» та «залучити волонтера».

Кому зараз буде наданий доступ до таблиці з контактами?

Рекрутерам/ HR/ керівникам. Буде відбуватись верифікація доступу за профілем в LinkedIn/ Facebook/ особистим знайомством. Кожного будемо перевіряти вручну.

Також цю базу ми розішлемо в приват ТОПам кількох ІТ-рекрутингових агентств (100% проукраїнські).

Що зараз може зробити кожен

Якщо ви кандидат:

1. поділитись інформацією з тими, для кого це актуально, щоб вони заповнили форму. І тоді ті рекрутери, які вже зараз почали активно працювати, матимуть доступ до резюме;
  2. розповісти тим, хто ще не впевнений в пошуку роботи/ готовності свого профілю або сумнівається, чи варто зараз намагатись її шукати — про можливість кар’єрної консультації.

Якщо ви наймаєте:

1. напишіть мені, Міші чи будь-якому з рекрутерів (talent acquisition) Readdle в приват в LinkedIn (наші профілі можна знайти через DOU);
  2. в тексті напишіть «хочу допомогти українцям, що шукають роботу» і вашу пошту, на яку хочете отримати доступ до таблиці з кандидатами;
  3. після скринінгу вашого профілю впродовж одного бізнес-дня (зазвичай однієї години, але всяке може бути) вам прийде доступ на перегляд таблиці.

Нові ідеї вітаються — пишіть мені за контактами з профілю на DOU або в коментарях до статті.

P.S. На цьому сайті можна створити свій онлайн кар’єрний лендинг. Це допоможе краще себе презентувати, мати онлайн-резюме та портфоліо.

Сподобалась стаття? Натискай «Подобається» внизу. Це допоможе автору виграти подарунок у програмі #ПишуНаDOU

👍ПодобаєтьсяСподобалось8
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Доброго дня!
До кого можна звернутися з питання кабінету та нових користувачів? Бот у телеграмі не працює, залишила меседжи у фейсбуці та пошті.

в телеграм до @viktorianalyvaiko (якщо ви про кар’єрний лендинг)

Добрий день! я можу допомогли з ревью CV, особливо щоб воно підходило до формату в UK та Європі. Також можно створити базу людей, які можуть дати referrals в різні компаніі (з назвами)

Ініціатива, ніби, й непогана, але... Додам, як то кажуть, лІжечку дьогтю.
Як я пам’ятаю, багацько вітчизняних рекрутерів продемонстрували себе тими ще мародерами у першу ковідну весну... тоді навіть не замислювалися над тим, куди піде проект бідосі-кастомера, коли через <=півроку, набрані по дисконтним рейтам аппер-левел фахівці (із числа тих, хто повівся на «нувижепанімаєтесітуацию») побіжуть на ринок у спробах відновлення своїх звичайних ставок. Ну тобто, підісрали по факту всім сторонам процесу )

Дякую, бо Сіклум почав звільняти усих, хто перед «кризисом» потрапив на бенч. Думаю через 10 днів таки скористуюся. Бо загалом, Клієнти не хочуть брати до себе когось, хто працює На Території України. Воно і зрозуміло, але трошки тепер нереально

Надзвичайно!!!
Дякую вам за таку актуальну можливість!!!

По слухам от харьковских ИТшников:
— Многие клиенты полностью закрывают доступ к своей сети из Украины. Даже через VPN. Что делает невозможной работу оставшихся в Украине команд.
— Многие клиенты требуют от галер искать замену украинским командам в других странах.
— Некоторые галеры полностью закрыли доступ своим сотрудникам, которые не эвакуировались на запад Украины.
— Галеры начали «выбрасывать за борт» сотрудников, которые остались в Харькове, Днепре, Николаеве, Запорожье и даже Киеве.
— Тех, с кем нет связи или кто попал в оккупацию и не может работать по любой причине — просто разрывают контракт и «вычеркивают».
Рассматривает ли рекрутинговое агентство тех кандидатов, которые остались в Украине? А тех, что в «горящих» городах? А что насчет западной Украины, где процветает «уличная мобилизация»? Есть ли вообще шанс у «рискованных» кандидатов, которые в любой день могут погибнуть под обстрелами или в бою?

Привіт!
коротка відповідь — так, звичайно, розглядаємо і шанс у тимчасово «ризикових» кандидатів є. давайте резюме)))

Довга відповідь:
0) я поки що не побачила масового підтвердження приведених вами тезисів по Харкову чи по Україні. хоча точково теж знаю схожу інфо (але підкреслюю — в моїй інфобульбашці це дуже немасштабне явище). якщо у вас є багато прикладів таких компаній — давайте робити їх «популярними» — велкам в приват) якщо у вас є кандидати, що втратили роботу — є гугл форма, і рекрутери вже сьорчать по таблиці)

1) неадекватні компанії були завжди. Ви привели приклади дій комапнії з культурою «золотого телятка» — коли гроші важливіші за все інше. Таких можна ідентификувати ще в процесі проходження співбесід і не приймати вид них офери.

2) думаю, що це прерогатива великих компаній. В бутік-стайл аутсорсах і тим паче аутстафах такого не будуть робити. Малим компаніям важлива репутація.

3)співробітникам варто пам;ятати, що в аутсорсах має бути опція роботи парт тайм на погодинній основі, і користватись цим правом.

4)зааз дууууже багато чого залежить від ейчарів та мідл менежменту. вони або «ковтнуть» таку політику компанії і їх рано чи пізно вона теж торкнеться обов;язково. Або ж пояснять всі ризики з довгостроковій перспективі і переконають С-левел/інвесторів не гнатись тільки за прибутком.

Якщо ви хочете прояснити ще якісь моменти — запрошую в «голосовий формат» в телеграм @annamariasabov

бо теми болючі і для мене, як рекрутера, і для кандидатів

поки що не побачила масового підтвердження приведених вами тезисів по Харкову чи по Україні.
якщо у вас є багато прикладів таких компаній — давайте робити їх «популярними»

Конечно массово подтверждать никто и не станет. Все-таки бросать своих сотрудников из-за того, что они не согласились уезжать — решение «с душком». Сейчас это мотивируют требованиями безопасности: мол вдруг враг захватит доступ и проникнет в сеть компании или клиента. И в этом, конечно, есть логика. Мало кто откажется набрать пароль со стволом у виска.

Ви привели приклади дій комапнії з культурою «золотого телятка» — коли гроші важливіші за все інше
пояснять всі ризики з довгостроковій перспективі і переконають С-левел/інвесторів не гнатись тільки за прибутком.

На самом деле для крупных Украинских ИТ компаний сейчас деньги действительно очень важны. Если прибыльность упадет, или если пойдут убытки — то инвесторы сразу отвернутся. Они и так напуганы — успокоить их можно только показав что компания успешно эвакуировалась, продолжает работать и приносит деньги.
Тем более у многих Апрель — начало финансового года. И время продления и не-продления контрактов. Боюсь что довольно многие клиенты просто не продлят контракты.

в аутсорсах має бути опція роботи парт тайм на погодинній основі, і користватись цим правом

Что?! Работать на галерах на почасовой основе меньше 8 часов в день? Это где-же такое практикуют? И как это объясняют клиенту, который заплатил за всю команду за фултайм? Кто вообще будет терпеть девелопера, который заранее неизвестно сколько часов будет работать и когда закончит задачу? А как давать клиенту эстимейты на 2 недели, на месяц, на год если команда работает сколько захочет?

про менше, ніж 8 годин: опечаталась, це більше моделі аутстаф стосується. на галерах — немає такої опції. а в невеликих компаніях домовитись можна майже про все. як кандидату на етапі прийняття оферу, так і керівництву з клієнтом в теперішніх умовх

здравствуйте, в форме не работают поля, не могу заполнить((

якщо ви кандидат — гугл форму можемо заповнити разом (зідзвонитись або ви письмово передасте дані). якщо ви рекрутер — дійсно, в таблиці тільки права на перегляд, а не редактуру.

Підписатись на коментарі