Рятуємо український бізнес в умовах воєнного часу
Впровадження воєнного стану — не привід опускати руки. На тих територіях, де не ведуться активні бойові дії, цілком реально провадити підприємницьку діяльність. Це не лише можливість, це ваш громадянький обов’язок — підтримати економіку України у такий скрутний час.
З цією метою держава розробила та вже впровадила (відповідний Закон підписано Президентов 17 березня 2022 р.) певні механізми підтримки бізнесу в умовах війни. Що саме передбачив законодавець та як цим скористатись?
Зниження податкового навантаження
- Відтепер українські підприємства з обігом до 10 млрд грн можуть перейти на сплату єдиного податку за новою ставкою — 2% від отриманого доходу!
* відповідне нововведення не стосується деяких видів діяльності, а саме: торгівля підакцизними товарами та гральний бізнес.
- Замість ПДВ, податку на прибуток, Єдиного податку за ставкою 5% тепер можна платити лише 2 % від обороту за правилами, встановленими для третьої групи платників єдиного податку.
* ставка в розмірі 2 % дійсна лише на період воєнного стану, який наразі продовжено до 25 квітня. Після його скасування діятиме звична ставка — 5%.
** нагадуємо, що такі платники єдиного податку щомісяця до 15 числа мають сплатити авансовий внесок єдиного податку за підсумками попереднього календарного місяця.
Процедура переходу на особливий режим оподаткування
Процес переходу на
1. Подати заяву до контролюючого органу за місцем податкової адреси до останнього числа місяця, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування. Тобто, що перейти на особливий режим оподаткування вже з наступного кварталу, з 01.04.2021р. — заяву необхідно подати до 31.03.2022 р. Наразі, очікується затвердження форми такої заяви, щоб встигнути скористатися можливістю сплати 2% єдиного податку.
2. Перевірити зміну ставки в кабінеті платника податків та переконатись, що платник з відповідного періоду буде сплачувати 2% від обороту.
Інші податкові зміни
Окрім зменшення ставки Єдиного податку, держава передбачила ще кілька механізмів, націлених на зменшення навантаження для українських підприємців на час воєнного стану. Серед них наступні:
- Фізичним особам-підприємцям
1-ї та2-ї груп дозволяється сплачувати єдиний податок на власний розсуд, тобто це перестає бути обов’язком. Дана норма вступає в дію лише з 1 квітня, тож за січень, лютий та березень скасування податку не було і його необхідно сплатити. - Скасовується сплата ЄСВ для ФОП за найманих працівників, які мобілізовані;
- Для ФОП
1-3 груп скасовується сплата ЄСВ за себе. Ця норма діє з 1 березня і до припинення воєнного стану, проте слід мати на увазі, що за цей час не буде нараховуватись страховий стаж (за аналогією під час періоду карантину; слід мати особливо зауважити на це у зв’язку з майбутніми виплатами по декретним); - Скасовується застосування санкцій за порушення закону про РРО до припинення воєнного стану. Про це детальніше у статті на нашому сайті БІП.
- Скасовується сплата за землю на територіях, де ведуться бойові дії. Ця норма дійсна з 24 лютого 2022 до кінця року, якщо не буде змін.
- Не буде стягуватись ПДВ за товари, що були знищені під час війни, а також передані на потреби оборони.
- Скасовується акциз на пальне, а ставка ПДВ за цими позиціями буде зменшена з 20 % до 7 %.
Як бачимо, податкова політика нашої держави наразі цілком спрямована на допомогу бізнесу, отже сміливо починайте працювати, допомагайте армії та обороні, сплачуйте податки по можливості.
Наталя Юдіна, Директор в bip.net.ua, t.me/bip_net_ua ; моб.: +380 63 678 7693 (telegram)
5 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів