Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Історія видалення моєї останньої статті для habr

Привіт, мене звати Олексій, я працюю в компанії Cisco, у вільний час займаюсь соціальними та волонтерськими проєктами. Я та компанія в тому числі підтримували та організовували безкоштовні курси по CCNA в рамках проєкту Veteranius (IT-освіта для ветеранів).

Нижче я поділюсь історією, яка в черговий раз покаже, що навіть російські ресурси про IT, чітко підпорядковуються російському законодавству, цензурують матеріали, беруть участь в інформаційній війні проти України. Відповідно, згідно з російським законодавством у нас зараз не війна, а «спецоперація», втрат у російської армії немає, за іншу інформацію передбачена кримінальна відповідальність. В історії я також описав як, не дивлячись на правила сайту, одні статті з інформацією яку можна віднести до політичної залишаються, інші — видаляються.

Безліч IT-компаній припиняють діяльність, закривають офіси та або обмежують користування своїми продуктами/ сервісами. Cisco також зупинила бізнес в росії та білорусі, підтримала Україну та співробітників компанії в Києві та Харкові.

Окрім цього підрозділи компанії Cisco Talos моніторять і аналізують ситуацію в кіберпросторі, активно обмінюються даними про атаки з відповідними органами. Talos також зібрав команди волонтерів, які відстежують загрози та стежать за критично важливими об’єктами та організаціями в Україні.

Спроба донести новину до IT-спільноти

Я вирішив на основі інформації про зупинення бізнесу написати новину для habr.

У Cisco є блог компанії, до цього я там розміщував пару статей (1, 2), тож у мене був певний рейтинг та карма (внутрішні параметри активності та корисності статей для верифікованих читачів).

Як результат була створена та опублікована новина, яка наразі вже не доступна, але є архів.

Після публікації з нотифікацій в електронній пошті я помітив, що рейтинг профілю почав падати, і набувати від’ємних значень, також з’явилася позначка що матеріал може викликати «суперечливі почуття».

Стаття також була доповнена посиланнями на українські офіційні або новинні ресурси. Посилання мати на меті роз’яснити, кому ще не очевидно, з чим саме пов’язано те, що безліч компаній закривають свій бізнес в росії.

Більшість посилань на ресурси були розміщені на картинці, а поруч також QR-код на сторінку, де зібрані відповідні посилання. Як показував досвід різних користувачів, які намагались розмістити посилання на офіційні українські джерела або джерела про війну з Україною, публікації з прямими посиланнями показуються недовго.

Об’єктивні новини та факти не цікавлять

Через приблизно годину стаття була видалена, останнє, що я встиг зафіксувати — стаття назбирала 1800+ переглядів та 4 коментарі. При цьому на habr існує багато статей, які так чи інакше описують проблеми або події, які спричинила війна росії проти України, але звичайно, автори намагаються слідувати в загальній канві офіційної позиції агресора та оминати факти та гострі, на їхню точку зору, слова (наприклад, «війна», «блокування» і тп):

  • «Риски обесточивания Чернобыльской АЭС»
  • «Спецоперация в интернете: что происходит и к чему готовиться»
  • «Власти Украины ввели санкции против российских разработчиков ПО „Инда-софт“ и „ИСС-Софт“»

Які ж саме посилання так не сподобались і призвели до видалення статті? В матеріалі були наступні посилання:

  • UkrainianWitness — телеграм канал про війну, від засновника фонду «Повернись живим» Віталія Дайнега;
  • rf200_now — актуальна інформація про загиблих та полонених військових ЗС РФ в Україні;
  • карта мира — карта вторгнення військ з відео/ фото;
  • документ з особистими даними 120 000 військових РФ, що воюють в Україні від Центру оборонних стратегій; в документі я неодноразово знаходив дані військових злочинців, що потрапили в полон до українських військ, або дані про загиблих, тож можна вважати його джерелом, яке варто уваги. Список був опублікований Центром оборонних стратегій, на сайті Українська правда.
  • пілоти злочинці — список військових злочинців авіадивізії ПКС ЗС РФ.

Висновок

Я думаю, багато хто спілкувався з айтівцями як з України, так і з інших країн, які дуже часто ховали своє відношення до різних подій за «я поза політикою».

Наразі, коли війна вже остаточно перестала приховуватись за анексіями та окупаційними військами псевдореспублік, багато технологічних міжнародних компаній почали закривати свої представництва або обмежувати свої послуги для користувачів з росії. На жаль, багатьом росіянам все ще не очевидний причиново-наслідковий зв’язок.

Російські платформи для розробників, які позиціонують себе як начебто нейтральні, також афільовані з російськими громадянами та чітко підтримують російську агресію, співпрацюють з російськими державними органами.

Хоча habr (Habr Blockchain Publishing LTD) зареєстрований на Кіпрі, його офіс розташований в Москві. Отже, я закликаю всіх розвивати та підтримувати контентом українські та англомовні ресурси, DOU.UA, DEV.TO, Medium blogs.

З habr вже все ясно.

❓ У вас були подібні історії на ІТ-ресурсах❓

👍ПодобаєтьсяСподобалось34
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Я решил просто «обновить» свои статьи на Хабре

pbs.twimg.com/...​4J6?format=jpg&name=large

хабр это ватная помойка переводчиков, нечего там ловить

Внепалитке же. Чё вы от них хотели. Каждый 200ый москаль хороший

А тим часом StackOverflow заборонив будь-яке використання символіки „Z”

The decision was made due to the adoption of this image by those who wish to proclaim their support for the aggression against the sovereign nation of Ukraine. Because of this, we have decided to categorize this symbol as a violation of our CoC under our no harassment policy.

...broadly speaking, we do not plan to allow statements in direct support for the invasion of Ukraine because they fall under the intimidation and harassment policy in our CoC.

прийшло в модераторській розсилці тільки що

А зачем в тот чебурнет вообще ходить?
Там кроме рабов и придворных шлюх уже давно никого нет.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

для того щоб видалити свій аккаунт Хабр достатньо написати з привʼязаної пошти на їх пошту [email protected] з проханням видалити

Не треба було і публікуватись там. Я свого часу використовував хабр, але не розвивав його саме через те, що знав історію, як діяли рашисти останніх років 350 по відношенню до українців. Адміністрація хабра писала що вони «вне палитики», але у особистому кабінеті, у графі «откуда вы», Крим перенесли з України до росії після 2014 року.

До речі, я вважаю себе автором фрази «хабр уже не торт», яку я написав мабуть ще десь у 2008 році (йому тоді було пару років). Це була насправді моя помилка, і я хотів написати «хабр уже не тот». Це дуже швидко підхопили, добре пам’ятаю це. Тобто я сіяв зраду в їхніх рядах (причому об’єктивні причини для цього справді були), але таки спеціально не розвивав ресурс ]:-).

З іншого боку, я автор ідеї різних емоцій для кнопки «лайк» у facebook. Раніше у них можна було відправляти різні ідеї для покращення (не знаю чи залишилась така можливість зараз). І коли у них був лише «палець вгору» (можливо і «палець вниз»), я скористався формою і написав щось типу: «Вашому лайку бракує різноманітності емоцій». Мені прийшла відповідь, щось типу: «Ваша пропозиція на розгляді», ну і мабуть через декілька місяців я таки побачив впровадження своєї ідеї. Звичайно ж можливо й інші люди думали так само як я, але я точно ніде такого не бачив раніше, тому вважаю що це був саме мій креатив.

Сарказм зараховано. Сам бачу що лайків під моїм коментарем немає, значить ніхто не вірить у моє авторство. Ну ок, на ДОУ є таке — краще повірять чужому, ніж своєму.

P.S. Якщо тут є працівники Facebook, які можуть перевірити історію про розширену версію лайків, то я був би вдячний за відповідь у цій темі.

нєт пророка в свойом отєчєствє, класика..

Доречі офтоп про компанії, ворогів і ставлення перших до других.
є на теренах деякий сервіс телефонії. Так після 14 року вони просто для локацій з України не вказували на сайті той факт, що працюють з россією. А для рашки — забували вказувати, що прицюють в україні. Ну тіпа війна війною, а бізнес це бізнес. Так то в самому факті роботи бізнесу нічого поганого я не бачу. Але таке сором’язливе приховування інформації виглядало по-підорськи. А хабр — хабр домовчався, штош.

А хабр — хабр домовчався, штош.

Сам факт перенесення на хабрі Криму у список росії — це таки не нейтральність і не мовчання.

Це може бути правдою, але сам коментар почався хабром, закінчився фейсбуком)

Ну і? Хіба ми тут дисертацію пишемо?

Написав у службу підтримки Facebook питання:

Вітаю. Чи можу я дізнатись хто вважається автором емодзі для кнопки like? Справа в тому, що я колись написав вам пропозицію як можна покращити Facebook, і я точно пам’ятаю що запропонував якраз додати емодзі до кнопки like. Я не претендую на винагороду, але мені просто цікаво чи вважаюсь я автором, чи співавтором цієї ідеї.

Ні, біткойн не я придумав. Хоча, до речі, він був випущений у 2009 році, а у березні 2008 року, коли я тільки став працювати професійно як айтішник, я придумав щось аналогічне, але значно простіше, звичайно ж.

Тоді я працював у колцентрі Дельта Банку, і на той момент там було у середньому 150-180 людей, причому багато студентів. Ну і сама робота — бути оператором — сподобається далеко не кожному, тому текучка кадрів була високою. Усі оператори ділились на групи по 10-15 чоловік, причому вони могли переходити між цими групами.

У мої обов’язки, як айтішника, входило обрахування так званої «мотивації», куди входила ставка + бонус по певним критеріям. В технічному плані складність полягала в тому, що ця мотивація обраховувалась раз у місяць, але за цей місяць могло відбутись багато змін: переходи між групами операторів, звільнення і виходи нових працівників на роботу, зміни посади (оператори ставали супервайзерами), та ще й дівчата змінювали прізвища, бо виходили заміж. Ці ньюанси впливали на процес нарахування їхньої зарплати, та ще й у різних групах були різні бонуси...

А на той момент облік текучки операторів та їхні переходи велись у екселівських файлах, причому кожен місяць був новий файл, де були підсвічені імена тих, по кому була зміна, і у примітках писалась, що саме за зміна була. Уявили? Тобто до мого приходу, у одному із найбільших банків України, нарахування зарплат велось вручну по екселівським файлам. Чесно кажучи, я був в шоці, коли це узнав.

Задачу «Як це автоматизувати» я вирішив приблизно за два-три тижні. Ідея була в тому, що кожну зміну в статусі працівника фіксувати у вигляді нового рядка у таблиці бази даних з відповідною датою. В такому разі можна автоматично враховувати усі зміни одним простеньким SQL-запитом. Пізніше виявилось, що і у Платинум Банку була така ж проблема, і моє рішення вирішило і їхню проблему.

У біткойновому блокчейні теж записується кожна транзакція із відповідним станом рахунку на конкретний момент часу, але ще й додається хеш попередньої транзакції.

Так що можна сказати об’єктивно, що креативності у моїх рішеннях вистачає, чого там скромнічати.

ось історія на kaggle під датасетом про втрати на війні www.kaggle.com/...​ian-war/discussion/312847

Проблема не тілкьи з Хабром. Проблема з безлічу російськомовними ресурсами, будь-то фтографія, електроніка, подорожі чи автмобілі. Майже всі вони оголосили себе поза політекою, але якось полярізовано. На прикладі Драйв2, вони ніби-то модерують зовсім відбиті пости або коментарі, але в той же час закривають будь-які спроби корситувачів показати, що відбувається в Україні. Єдине, що їх турбує, це підвищення цін на автівки. І звичайно винна не війна яку вони рзв’язали, а сусід якому вони допомогають.

Хабр для мене вмер ще у 2014. Радий, що dou останнім часом частково заповнює нішу україномовних технічних і навколотехнічних статей.

Кілька днім тому написав їм в сапорт, що вони мудаки, та попросив видалити мій акаунт зважаючи на мою заяву. Видалили.

Мене забанили на хабрі на місяць за те що я в коментарях лишив посилання на сервіс пошуку квитків, а там у них банер антипутінський
watchmyticket.com

Надо же, какие обидчивые)))

Ще трошки і до людей дійде що працювати треба лише з україномовними та англомовними ресурсами.

А індонезійськомовні в чому винні?

Мною там знайдено чимало гідних J2ME-застосунків, як-от Google Maps HandlerUI Mod, або Duztin-PHOTOSHOP (оригінал китайський, перекладений на англійську emadrallah).

Мені цікаво, а що пан очікував? Цей майданчик повністю на території і під контролем ворога. Справа навіть не в тому що «поза політикою» чи щось подібне, а в тому що вони просто захищатимуть свої дупи.

Особливих очікувань не було. Цей кейс просто продемонстрував креаторам що російські ресурси які зареєстровані, наприклад на Кіпрі, все одно цензурують та редагують матеріали. І навіть якщо слідувати всім правилам платформи, але при цьому контент буде не зручним для росіян, то його видалять/відредагують.

Вони зареєстровані на Кіпрі, але власники-то на Кіпрі не живуть. А навіть якщо живуть, то рекламодавці (корпоративні блоги) у них всі російські.

Десь за півроку — рік до війни повидаляв там все, в тому числі статтю на 1М+ переглядів. Багато хто писав з проханням відновити. Тоді корабля ще не було, то слав всіх на доу )

Когда вам говорят «не надо политики», объясните им, что убийства, грабежи и террор это не политика, а именно убийства, грабежи и террор.

Там нема кому пояснювати. Ті, з ким можна розмовляти, все розуміють і так. Решта це зомбоване стадо на яке не варто витрачати час. Навіть ті, які мають якісь залишки розуму, перебувають під впливом пропаганди з кожної праски багато років, ваші 5-10 хвилин спілкування нічого не змінять у їхній свідомості.

Я на хабрі хрест поставив ще в 2014 році, та зрештою й на всіх російських ресурсах. Не бачу жодного сенсу з ними розмовляти. Тут тільки кулі і погіршення рівня власного життя ситуацію поправлять.(надіюсь коментар вийшов достатньо політкоректно для модераторів доу)

Це не тільки хабр. Те саме drive2, профільні форуми, телеграм канали про здорове життя, спорт, інвестиції, автомобільні групи телеграм та вайбер. Все однаково «ми вне палитикі». Місяць тому, коли почали знижуватись індекси Мосбіржі, написав, що замість викупати просадки, вам, бовдурам, краще продавати все що в рублях і тікати. Посміялись, Газпром та Яндекс — це столпи, їм нікуди падать :) Було багато підписок в інших каналах, всередині активні обговорення і двіжняк кожного дня, люди з Литви, Польщі, Булорусі, ну і расеяні, куди ж без них. Так от, зара це все завмерло. Купу людей забанили, решта самі пішли. Писати якусь інфу для цих пабликів стало огидно. Вони самі вибрали політику ізоляції, самих себе від усього світу, помахаємо їм, слідом за кораблем.

Самый гадюшник это, наверное, rsdn.org, где фашисткие высказывания бурно цветут и пахнут ещё с начала 2000-х, причём наиболее ярко — от самих создателей ресурса (кому интересно — раздел «Политика» rsdn.org/forum/flame.politics )

А зачем в тот чебурнет вообще ходить?
Там кроме рабов и придворных шлюх уже давно никого нет.

ну здрасьте, а где ещё почитать как у них то же оборудование Cisco начало окирпичиваться, от санкций, с которых они так смеялись, но почему-то перестали

Надеюсь на Mikrotik-ах не выедут.

Так микротики же в Латвии делают.

Я так в 2011-2014 ходил поржать как они чебурнет остраивают. Прчем вначале они ржали с дурацких законов а когда начали на бутылку присаживать то поняли что это не шутки...Ну а потом после событий 2014 они показали что

Там кроме рабов и придворных шлюх уже давно никого нет.

С тех пор разве что кто форварднет ссылку зайду, но читать там уже давно нет чего особо. Хотя по дотнету 10 лет назад там еще были годные статьи.

а где ещё почитать как у них то же оборудование Cisco начало окирпичиваться

на Доу )

Ну, если без прикола, то это тоже источник чужого опыта, что может случиться при сильной завязке на иностранной технике.

Сідай на свій російській корабель та їдь за скрєпами! Хламідія!

Ещё году в 2010 столкнулся с любопытной багой на уровня ядра Винды, которая при определенных условиях ломала UI. Решил написать статью на Хабр с описанием проблемы, симптомити и способом ее обойти. В итоге статью забраковали и не опубликовали. Я тогда забил не это — ну не нужно, так не нужно. Через пару лет перебирая старые записи нашел черновик своей статьи и решил погуглить по ключевым словам, не сталкивался ли кто с этой же проблемой. Какого же было мое удивление, когда поиск выдал мне мою же статью слово в слово опубликованную на Хабре под посторонним аккаунтом.... Собственно уже с тех пор Хабр для меня умер.

законно
Це взагалі

не про парашу.

Ничего на Хабре с 2015 года не пишу и не планирую, но вот один из последних моих комментов там (зацените каким я был политкорректным и прозорливым) habr.com/...​ru/users/gansik/comments
---
А тем временем Хабр стыдливо ныкает «политические» посты с главной. Вчера этот пост был на главной, сегодня его уже нет, хотя более ранние статьи и с меньшим рейтингом на месте. Спустили пар и буде? Это выглядит жалко, и это очень заметно, не думайте что никто не замечает.

Ребята, скажу вам как житель Украины. Ваша проблема в том что большинство не понимает зачем нужна свобода слова. Большинство уверенно что её защищают что бы порнушку постить да про Путина гадости всякие писать. Нет базового понимания этой ценности отсюда и все ваши проблемы. Вот реально все проблемы России из-за цензуры (и самоцензуры). Я настаиваю!

Если же проблем нет или вы их не видите, то это потому что у вас цензура. Потому что блокируют людей, которые пишут о проблемах. Потому что «хорошо в стране советской жить». Всем хорошо, а кому плохо или не нравится тот национал-предатель.

Нету смысла обсуждать как обойти блокировки, а тем более радоваться что вас лично уж точно не коснётся, у вас же VPN+Tor+куча знаний и талантов. Уверяю вас, это ненадолго. Все более менее массовые методы обхода блокировок будут устранены. А единицы умеющих обходить блокировки никому не интересны кроме них самих.

Я долго жил в России и очень часто там бываю. Я имел неудовольствие общения и с полицией вашей и ФМС, продавцами в магазине и «группами любителей лезгинки»... Ребята, у вас уже нету шансов на нормальное разруливание текущей ситуации. Всё это обязательно закончиться революцией. И это будет не украинский Майдан это будет Русский Бунт.

P.S. Перечитал написанное. Знаете почему «нет политики на Хабре»? Потому что у вас цензура в стране. Не важно что в законах написано (или правилах Хабра). На Хабре уже давно нет саморегуляции как и на других подобных сайтах (d3, Лепра). Самое поганое что часто это самоцензура владельца ресурса. Хотя я уверен что в случае Крючкова или Савовича были беседы «с кем надо».

Вот пост habrahabr.ru/post/89793 со «старого Хабра». Посмотрите «плюсы», почитайте комменты. Как видите ничего страшного тогда с Хабром не случилось. Политика и обсуждение цензуры не разрушило Хабр тогда, но сейчас это произойдёт неизбежно. Политика разрушит Хабр, и тем быстрее чем больше вы будете повторять мантру «нет политике на Хабре». Такой вот парадокс.

P.S. Кто не понял, эта статья не показывается на главной для неавторизированых посетителей хотя по всем правилам Хабра- должна (рейтинг высокий, вопрос прямо касается IT). Статья доступна по прямому линку, но на главной её нет, в архивах ссылки нет, не было ничего, читаем про очередной запуск Ангары и радуемся.

И еще один мой коммент там. Зацените как я этому бложику ненавязчиво подлизнул. Не знаю, мне кажется что в 2014 там еще норм было с адекватными чуваками, судя по тому что меня таки плюсовали даже за неприкрытый троллинг.

Всем напоминаю — сервера Хабры находятся в РФ Давайте будет воздерживаться от обсуждения политики в комментариях.

{sarcasm}Кто тут крайний в очереди? Мне надо в субботу пораньше освободиться! {/sarcasm}

Уважаемые российские коллеги. Не моё жидобандеровское дело, конечно, просто сравните — dou.ua. Так выглядит профессиональное сообщество пытающееся защищать свои интересы. Как можно без политики обсуждать целиком и полностью политическую новость? Или вы правда думаете что есть техническое решение этой и подобных проблем, лежащее в области Tor и VPN?

Пойду убивать аккаунт там, забыл уже что у меня там были и комменты и статьи даже (статьи я убил еще в 2014 году, когда это не было мейнстримом)

Короче 1.5 суток надо, что бы удалили ваш акк на Хабре habr.com/ru/users/gansik. Там надо в настройках аккаунта написать админам письмо и выбрать тему «Удаление аккаунта».

Немного о том зачем это делать. При полном удалении акка, все ваши коменты будет выглядеть как «НЛО прилетело и опубликовало эту надпись здесь», гугл такое понизит в выдаче, еще меньше бабла они получат от рекламы. Рекламодатели поймут что вся движуха сейчас на reddit и dou, Крючков (и Яндекс, он владелец Хабра, кстати) идут за русским кораблем.

Довго шукав як, дякую, що підказали

Ох пам’ятаю як мі раділи всім хабро-комьюніті коли виходила нова Убунта ще в далекому 2008му... А зараз це якийсь говносервіс з перекладанням забугорних статей.

хабр давно ссучился в говносайт с 2014 когда за бабло там стали публиковать корявые переводы с англоязычных сайтов, жалко там иногда проскакивали интересные DIY. А так обычная помойка ватников живущая на бабло спонсоров

Як на мене це досі крутий ресурс, але з цензурою і який хоче всидіти на двох стільцях. І аудиторію зберегти і владу росії не образити

А тим часом StackOverflow заборонив будь-яке використання символіки „Z”

The decision was made due to the adoption of this image by those who wish to proclaim their support for the aggression against the sovereign nation of Ukraine. Because of this, we have decided to categorize this symbol as a violation of our CoC under our no harassment policy.

...broadly speaking, we do not plan to allow statements in direct support for the invasion of Ukraine because they fall under the intimidation and harassment policy in our CoC.

прийшло в модераторській розсилці тільки що

Це гарна новина, не дарма я часто ним користуюсь)

Зараз чітко можно зрозуміти які сервіси реально корисні, які мають чітку позицію та не ангажовані, а які лише частка кремлівської кормушки.

Підкажіть StackOverflow буде обмеженим для ip рф?

На жаль, не маю такої інформації. В модераторській спільноті обговорень на цю тему немає

А скиньте, будь ласка, скріншот або інший пруф, щоб можна було новину зробити. ([email protected])

Хабр русский ресурс и они действуют соответственно интересам соответствующей аудитории.

Там сейчас кроме «куда свалить» пошли статьи «а вот что можно сделать в линукс» — походу, все на ихний уникальный астралинукс (или как его там) будут переходить.

росія — терорист і вбивця, але вільне пз доступне в будь який час, це круто

«куда свалить»

пора уже огораживать рашку, что бы все эти крысы не разбежались. пусть жрут друг друга на своей помойке

Там сейчас происходит все то, чем наши грозили в случае введения новых налогов: не так чтобы массовый, но уже заметный exodus айтишников из страны.

22 марта 2022, 13:57

Глава группы InfoWatch Наталья Касперская, выступая на заседании комитета Госдумы по информационной политике, сообщила о проблеме оттока кадров в IT-сфере и предложила методы ее решения, передает РИА «Новости».

«Проблема оттока кадров существует. Она была довольно массовая в конце февраля-начале марта, когда „табуны“ айтишников, не разбирая дороги, куда-то помчались», — сказала Касперская.

Она пояснила, что уезжают специалисты, как правило, в страны ближнего зарубежья и при этом не обязательно увольняются. По мнению Касперской, уехавшие через некоторое время вернутся.

Кроме этого, она высказала мнение, что для восстановления ситуации помогут не столько материальные меры, сколько усиление пиар-мероприятий.

«Потому что это связано не с материальной составляющей, а с тонкой душевной организацией наших айтишников. Они люди молодые, во многом связаны с Западом, работали на западном „железе“, такой слом системы приводит их в трепет, поэтому их надо успокаивать. А в целом, я считаю, что очень хорошие возможности сейчас открываются и для отечественных компаний, надо не упустить эти возможности», — пояснила Касперская.

Говоря о мерах поддержки IT-отрасли, она посчитала их достаточными, но требующими реализации. Для выравнивания ситуации, по ее мнению, необходимо сосредоточиться на финансовой государственной поддержке, чтобы успокоить опасающихся «неопределенной ситуации» заказчиков. В том числе Касперская указала на необходимость предоставления льготных кредитов.

Ранее Минцифры РФ подготовило предложения по развитию российской ИТ-отрасли с учетом международной обстановки. Подготовленный ведомством пакет мер поддержки включает меры поддержки компаний и специалистов ИТ-отрасли и сотрудников компаний, такие как: освобождение сотрудников IT-компаний от НДФЛ, налоговые льготы для компаний, освобождение от проверок, предоставление отсрочки от службы в армии на время работы для сотрудников, гранты и заказы на разработку ИТ-продуктов, а также специальные условия для приглашения иностранных высококвалифицированных специалистов

Ну по словам самих парашенцев 50-70К уже выехало еще 50-100К выедут позже потому что щас нет билетов и кацапню оказывается никто не ждет даже с тех страна что рядом и типа «дружественные»

Мені на тій помийці злили рейтинг чи карму, чи як там ця хрінь зветься, ще у 2008, коли почали з’являтись статті мілітаристського спрямування після нападу рашки на Грузію. Я їх називав всратими полководцями мишиних курсорів, а вони ображалися. С тих пір може пару раз зайшов, та й то випадково. Все, забули про рунєт, нехай вони там один з одним роблять те, що опрічнікі у відомому романі Сорокіна.

хабр это ватная помойка переводчиков, нечего там ловить

Іноді трапляються гарні статті habr.com/ru/post/656677
Непоганий аналіз того наскільки швидко мордор проб’є дно.

тот случай, когда 200 уже не Ok

Первое — не могу зайти на этот «прекрасный ресурс».
Второе — люди добрые, поделитесь примером текста которым можно заставить удалить статьи.
Третье — у меня статью с упоминанием телеграм-ботов Укрзалізниці посчитали «джинсой», я после этого перестал туда вообще писать и заходить. Они там не в своем уме.

Запитав на тостері чому хабр не відкривається з України мені відповіли, що мвд України заблокував доступ. Я запитав докази, видалили відповідь. Я не знаю як у кого у мене усі .ru сайти без vpn не відкриваються.

Я в НЗ, почитывал некоторых блогеров с сайтами на Ру доменах и с начала марта тоже нет доступа. Судя по всему некоторые хостинги ограничивают доступ вообще всем не из РФ.

Пишете в поддержку, требуете удалить аккаунт вместе со всеми статьями. Проверено, работает.

В общем-то, уже давно было ясно: пишешь образовательные материалы на рашко-языке, а тем более размещаешь на рашко-ресурсах — информационно обслуживашь террористический режим.

Более-менее то же самое, касается оупен-соурсеров. Без них, у террористов был бы не «чебурнет» и «чебурос» на базе того же Линукса, а каменный век.

З статтями згоден. open-source обмежити можливо, але як я знаю, гітаб цього ще не зробив.

open-source обмежити можливо, але як я знаю, гітаб цього ще не зробив

При чём тут какой-то гитхаб? Оупен-соурс должен быть запрещён на законодательном уровне. Как 1) коммунизм и 2) поддержка террористов.

Чтобы типа, выложил что-либо в оупен-соурс (неважно, на гитхаб или своём хостинге) — жди полицию домой.

А сейчас получается, что на продукты даже «двойного назначения» (которые потенциально могут быть задействованы в военке) экспортные ограничения есть. А любой военко-релевантный код, включая код востребованных операционок — качай хоть из pашки, хоть из Северной Кореи.

Лише чотири місяці тому мій коментар про створення дистрибутиву без кацапських комітів видалено за порушення правил.

DOU через 4 місяці: ↑

Не зовсім зрозуміло про що ви

А я вполне понимаю. Когда я месяца 3 назад написал, что оупен-соурс это 1) коммунизм и 2) поддержка террористов — меня забанили тоже.

А уж за антирашкинскую риторику — банили несчётное число раз на протяжении последних 10 лет.

Твоя риторика очень очень часто несувсетный бред, да и только, за это тебя и банили.

Бред — риторика о том, что любители рашкоязыка, будут бежатъ с котомкой вещей дальше на запад?

Нет уж, это не бред, а реалии. Твои, я так понял, тоже.

Не зрозуміло хто це «любители рашкоязыка»

Або ви неправильно пояснили свою думку, або не розумієте що таке open source. Це точно не комунізм і не підтримка терористів. Більше можна дізнатись в цьому відео m.youtube.com/watch?v=n1F_MfLRlX0

Софтовый код — это интеллектуальная собственность и работа. Бесплатная раздача своей работы — это коммунизм. Бесконтрольная раздача интеллектуальной собственности в любые руки — это поддержка терроризма.

Если вы с этим нeсогласны — видимо, вы плохо/мало думали на эту тему.

П.С. Впрочем, похоже, раздумия на тему — вам заменяют чужие видосики.

Інтелектуальна власність згоден. З вашої логіки усі волонтери комуністи і ніхто не має права роздавати свою роботу безкоштовно. Якщо ви не хочете щоб хтось користувався вашим кодом — оберіть іншу ліцензію

З вашої логіки усі волонтери комуністи

С этим всё достаточно просто. Волонтёрство в ИТ — должно бытъ законодательно запрещено.

Как оно, фактически, запрещено в прочих регулирyемых профессиях — где спецы отвечают своим имуществом/баблом за результат (в т.ч. за результат волонтёрства).

Заборона open source це вистріл собі в ногу. Ок хочете обмежити. Яку ліцензію обмежувати GPL? В основі якої лежить право ділитись та копіювати. Відкритий код приносить більше користі, ніж шкоди.

До чого GitHub? Це проприєтарний продукт компанії Microsoft. При бажані GitHub може обмежити доступ для російських ip. Проте той хто хоче отримати код, отримає його.

И как GPL или даже лицензии с разными запретами — уберегут от использования «открытого кода» странами-террористами?

Ви пропонуєте зубну біль лікувати сокирою по шиї. Повністю заборонити оупен-соурс? Може заборонити науку, що б випадково не розроблялись нічого, що може бути придатне для нової зброї а то шпигуни можуть вкрасти ці розробки?

Более-менее то же самое, касается оупен-соурсеров. Без них, у террористов был бы не «чебурнет» и «чебурос» на базе того же Линукса, а каменный век.

Викоритсали б піратський софт — проблема не в цьому..

Повністю заборонити оупен-соурс? Може заборонити науку

Науку запрещать незачем. Но никаких обменов научной информацией с дикарскими странами.

Предоставление западной наукой своих результатов/данных тираниям типа рашки или Северной Кореи — это вооружение обезьян-людоедов гранатами (ядерными).

П.С. Бороться со всякими "пиратами"/шпионами — в странах запада уже неплохо научились.

Ви змішуєте усіх докупи. Піратів, шпигунів, терористів. Як їх розрізняти?

С террористами всё легко — это страны, в которые запрещён экспорт с запада «чувствительных технологий». Как то, Северная Корея, Иран, Сирия, рашка, итп.

Шпионы такие технологии воруют, чтобы продать/передать террористам. Но их довольно активно выявляют.

«Пираты» — это ворующие софт/фильмы и прочий дигитальный контент. Но их в странах запада, тоже довольно хорошо прижимают к ногтю.

Остаётся «оупен-соурс» — как возможность любому террористу бесконтрольно копировать и использовать любой «открытый» код.

Обмежити відкритий код під вільними ліцензіями неможливо. Відкритий код приносить набагато більше користі ніж шкоди.

Відкритий код приносить набагато більше користі ніж шкоди.

Спорное утверждение.

Но приносит много пользы ИТ-компаниям, т.к. не нужно оплачивать труд кодерков. Это да.

на цій помийці реально ще хтось сидить?

Я сидів. В нього велика аудиторія, зручний інтерфейс. І ще одне, мені дійсно не вистачає україномовного форуму відповідей та запитань на технічну тематику.

заходжу, шоб орнути зі статей на кшталт «альтернативний софт» чи «шо робить далі»

Це дійсно смішно. Розслабляєтесь? Я з цією ж метою читаю про нові санкції проти рф

Те почуття коли забанений на хабрі з 2014 року за політичні дискусії. Хабр унилим гівном без позиції завжди був власне як і громадяни країни 404 які його створили, немає чому дивуватись.

те почуття коли забанений на зібрі з 2014 року )

А что, в 2014 году ещё не было ясно, что с хабром?

Мій провайдер взагалі заблокував хабр (і ще кілька технічних російських ресурсів). Шкода, звичайно, але земля їм цукровою ватою.

Провайдер заблокував мережі — деталі є на сайті нкрзі. Те що туда порапив хабр — це може просто співпадіння, або ні...

25 публікацій — «Редактирование публикаций старше 30 дней временно недоступно. Обратитесь в службу поддержки».
Відправив запит, подивимось.

Видалили, дуже швидко, десь за годину.

У вас були подібні історії на ІТ-ресурсах

Конечно.

Хекслет — полный игнор войны, нежелание собственников объяснить своим студентам (почти 30 тыс. человек в слаке), что происходит и чем действия РФ грозят отрасли и их карьере. Что интересно, лидер проекта Кирил Мокевнин не так давно переехал в США, но от политики замалчивания не отказался — видимо для того, чтобы собрать оставшиеся деньги с пользователей. Пару дней назад было объявлено, что проект будет переориентирован на американский рынок.

Rubyschool — тоже полный игнор войны, народ вовсю учит руби и не подозревает, что, возможно, делает это напрасно. Лидер канала точно так же сидит в Америке, на своих бывших соотечественников ему пофиг. Ну этот хоть денег с них не берёт, однако упорное желание держаться в стороне вызывает недоумение. Процитирую их телеграм-чат

Пишете о политике => понижаете энергетику чату (хороших новостей о политике в СНГ не бывает) => отвликаете всех от того ради чего мы здесь (программирование) = получаете Read Only

Всё это наводит на мысли, что таких хатаскрайщиков вылечат только экскурсии в Мариуполь, Харьков и Сумы с демонстрацией всех последствий их молчания.

на рахунок Хекслету — печаль.
уроки в них були нічого такі.

Пару дней назад было объявлено, что проект будет переориентирован на американский рынок.

А звідки інфа про Хекслет?

В слаке было объявление, запуск примерно через полтора месяца.

Справедливости ради, тезис «хороших новостей о политике в СНГ не бывает» как бы вполне правдивый ))

Та да , тоже там комент оставил один — так заблочили страницу «политические споры» 😂. Скурвился похоже habr

У випадку хабр дуже вигідно можна управляти поняттями «политические споры», і там де не збігається з їх баченням видаляти/редагувати, в той самий час публікувати статтю про стан на ЧАЕС, яка наразі захоплена росіянами, та обговорювати це, це для них наче не політика🤷‍♂️

В статті я навів назву статті на habr «Риски обесточивания Чернобыльской АЭС», можете її знайти у них на сайті або через пошуковик

В подкасте DevZen трое из четырёх ведущих давно не живут в россии, внятно ничего не прокоментировали, мямлили что не могут говорить потому что домен подкаста русский. Когда я в коментариях стал спрашивать почему они занимаются самоцензурой меня забанили. =))) Окончательно потерял веру в существование «нормальных» русских, похоже их количество статистически не значимо.

Хабр модерують та підправляють контент без згоди автора з моменту внесення в «реестр организаторов распространения информации», що відбулось в 2014 році.

Мы тут с девопсами удаляем статьи и профили :) Если ещё есть кто-то, кто хабром пользуется.

В общем статьи редактировать нельзя. Запросил удаление статей и профиля. Если не сделают, будут на кипре про GDPR рассказывать

редактировать нельзя, но можно отправить в Черновики, тогда на сайте статья не показывается, я пока так сделал, но отправил запрос на удаление тоже

не дозволяє редагувати публікації

Сева, дякую за твою позицію за ukrops

Я скоро напишу статью про менталитет русских вообще и хабровцев в частности :)

Внепалитке же. Чё вы от них хотели. Каждый 200ый москаль хороший

Тю. Я вже давно для себе поставив хрест на запоребрикових ресурсах. В мене була історія з сайтом-побратимом хабра — Geektimes.ru
Якийсь яскравий любитель руського миру взяв мій старий ще фідошний текст про ракетні палива, напхав туди своєї дурні і опублікував. Через систему репутації я навіть не міг його прокоментувати. На моє прохання прибрати крадений текст «автор» відповів — ти з України, хрін тобі, я нічого не зніму. На мою скаргу на плагіат я отримав ось таку відповідь:

Пока в публикации geektimes.ru/post/286230 не указаны конкретные фрагменты заимствований со ссылками на источник, эта публикация нарушает ваши авторские права и требования действующего законодательства, а, следовательно, и правила сообщества «Geektimes». Поэтому мы попросили автора переоформить текст публикации, явно указав в нем все фрагменты заимствований, и уведомили его, что, в противном случае, мы будем вынуждены прибегнуть к санкциям, предусмотренным правилами сообщества: удалить материал, нарушающий действующее законодательство, и ограничить доступ его автора к ресурсам сообщества.

Хоча я просив повністю зняти публікацію. В результаті плагіатор просто налив туди ще більше своєї дурні.
Не пишуть для запоребриків російською. Зовсім. Нічого.

С habr давно уже все ясно. Помойка. Были у меня там пару статей по ARP и Cisco, надо будет удалить их тоже.

Я решил просто «обновить» свои статьи на Хабре

pbs.twimg.com/...​4J6?format=jpg&name=large

Ну и получил забавный диалог с модератором

pbs.twimg.com/...​k5t?format=jpg&name=large

Подождите какое-то время и проверьте — возможно их тайком восстановят. Это как раз в их стиле.

І заблокують автора «щоб не фулиганив»

А спустя год разблокируют. Единственный вариант самоблокировки — слить себе карму нафиг.

Млин, а у меня ещё десятки статей за 2009-й год остались, от жалость...

написал им в поддержку с просьбой удалить все данные включая статьи, использовал инглишь, чтобы если что переслать на кипр при отказе. пусть потом бодаются с властями.

Как же меня бесит это слово «политика» охуеть тысячи мертвых и тысячи разрущеных домов это блть «политика» боже, какой мразотный, ублюдочный и жалкий народец.

а ещё «конфликт элит», реально аж трясет от такого лицемерия и нежелания видеть реальность

З хабром все ясно було ще році у 2012му.

почалися масові переклади і мінімум оригінального глибокого контенту, те що пан Бабак (dou.ua/users/anatolij-babak) зараз (до війни) робить на доу

На ДОУ все-таки значну роль відіграють статті користувачів, наприклад:
dou.ua/...​victor-musienko/articles

Кльово, тільки я зп від вас не отримую :) це схоже на «не служил — не мужик»

Чи я не можу своє ставлення до якості роботи пана Бабака висловлювати?

Крім Вас і Анатолія є ще інші автори і вони пишуть статті незважаючи на відсутність зарплати:
dou.ua/forums/tags/tech
dou.ua/forums/blogs

Так дивно бачити від вас випад в сторону користувача, замість того, щоб покращити якість контенту у вас в команді.

Підписатись на коментарі