Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Що треба знати, щоб військкомати не жахали IT-фахівців

Вітаю, мене звати Арсеній Салалайко, я СЕО адвокатського об’єднання Mitrax. За 5 днів роботи ми надали правову допомогу 101 людині і більша частина запитів стосувалася мобілізації. Здебільшого вони надходили від IT-фахівців, юристів та іншого працездатного населення.

Виявляється, що на Прикарпатті та Закарпатті завзято намагаються мобілізувати працюючих чоловіків-переселенців: роздають повістки направо і наліво, медичний огляд проходить на швидкоруч, недосвідченого айтішника відправляють в ЗСУ без дотримання черговості.

Що робити IT-спеціалісту, який не має жодних військових вмінь, але може ефективно вести боротьбу в інформаційному просторі?

Міністерство цифрової трансформації України навіть приготувало листа з проханням відстрочити мобілізацію айтівців. Проте лист — це не закон, тому військкомати шлють його за російським військовим кораблем.

В цій статті розглянемо питання:

  • Чи треба самому приходити до військкомату?
  • Що буде, якщо не стати на облік?
  • Що робити з повісткою, яку вручили на блокпосту або на вулиці?
  • Яка відповідальність за ухилення від служби?
  • Що робити, коли не згоден з результатами медкомісії?
  • Куди бігти, якщо з айтішника роблять артилериста?

Військовий облік переміщених осіб

24 лютого 2022 року Президент України видав Указ «Про загальну мобілізацію», яким оголосив проведення загальної мобілізації протягом 90 діб.

За цим указом місцеві органи виконавчої влади повинні забезпечити своєчасне прибуття на збірні пункти та у військові частини громадян, які призиваються на військову службу.

В цьому ж указі міститься вимога до громадян повідомляти органи місцевого самоврядування (міськраду, ОДА, ЦНАП) про прибуття у населений пункт. Обладміністрації, міські адміністрації вже публікують на своїх сайтах накази про обов’язкове взяття на облік в статусі внутрішньо переміщеної особи (наприклад, наказ Львівської військової обласної державної адміністрації).

Тобто якщо під час воєнного стану ви переїхали до іншого міста чи області, ви зобов’язані стати на облік в органах місцевого самоврядування.

За неповідомлення про прибуття до іншого населеного пункту можуть притягнути до адміністративної відповідальності. Це буде розцінюватися як правопорушення за статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення (штраф — від 510 до 850 грн або від 850 до 1700 грн за повторне порушення).

Повістка та чому не варто її боятися

Наразі немає жодного документа, в якому було б чітко прописано, хто та як має вручати повістки під час мобілізації. У законодавстві такий порядок відсутній.

Якщо згадати аналогічні норми Положення щодо призову на строкову військову службу, то вручати повістки можуть:

  • посадова особа військкомату;
  • органи місцевого самоврядування;
  • керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності;
  • управителі багатоквартирних будинків;
  • власники будинків.

За вже згаданим вище Указом Президента України організувати та забезпечити оповіщення і прибуття призовників повинні місцеві органи виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування (ТЦК) та соціальної підтримки (в народі ці центри досі називають військкоматами). В цьому процесі також беруть участь органи місцевого самоврядування із залученням підприємств, установ, організацій усіх форм власності та ФОПів.

У своїх актах місцеві органи влади можуть вживати заходів для постановлення переміщених осіб на військовий облік. Наприклад, покладати цей обов’язок на всіх, хто поселяє таких осіб.

Отже, від імені ТЦК повістку можуть вручити представники перелічених вище органів, установ, організацій. Це може відбутися і в приміщенні ТЦК, ОДА чи міськради, а може й на блокпості, вулиці чи у вашому тимчасовому помешканні.

Радимо більше уваги звернути на те, як оформлена повістка.

Перш за все пам’ятайте, що повістка — це письмовий документ, який видається на ім’я конкретної особи. Повістка обов’язково має містити підпис керівника ТЦК та мокру печатку. В ній також зазначається дата вручення, адреса військкомату та час, в який потрібно туди звернутися.

Усне повідомлення, телефонний дзвінок, смс-повідомлення та інші способи «запрошення до військкомату» законом не передбачені і не будуть мати юридичних наслідків. Якщо хтось наполягає на вашій появі у військкоматі без належної повістки — вимагайте законного письмового сповіщення.

Види повісток та мета виклику

Врахуйте, що повістки бувають різних видів. Часто призовники та військовозобов’язані не звертають увагу на зміст документу, хоча ключове значення має мета виклику до військкомату. Так у повістці може бути зазначено, що вас викликають з метою:

  • уточнення облікових даних;
  • проходження медкомісії (ВЛК);
  • призову на військову службу в ЗСУ;
  • прибуття на призовну дільницю.

Тому отримання повістки не означає автоматичне зарахування до лав ЗСУ чи інших військових підрозділів.

Військова спеціальність

Зверніть увагу на зазначення військово-облікової спеціальності (ВОС). Зазвичай її пишуть ручкою в кутку повістки. Це ваша військова спеціальність для обліку та використання у військовій справі.

Перелік ВОС затверджується Наказом Кабміну. Для IT-фахівців передбачений номер ВОС — 600: спеціальності обчислювальної техніки, а саме електронних обчислювальних машин.

Військкомат самостійно розподіляє людей за спеціальністю, але спеціалізація та навички можуть бути враховані. Якщо у вашій повістці зазначений інший номер ВОС, вимагайте призначити вас на ВОС — 600. Тоді ви будете максимально корисним на військовій службі, адже робитимете те, що справді вмієте. Поясніть, що ви — IT-спеціаліст і можете ефективно долучитись до боротьби на інформаційному фронті.

Доречним буде надати документи, що засвідчують вашу приналежність до категорії ІТ-фахівця. Наприклад, укладений трудовий договір з ІТ-компанією або гіг-контракт.

Також можете посилатись на лист Міністерства цифрової трансформації, який підтверджує факт залучення обмеженої кількості фахівців IT-компаній до здійснення завдань щодо протидії дезінформації населення держави-окупанта, інформування громадян держави-окупанта правдивою інформацією про війну росії проти України та катастрофічні наслідки для росіян. Мінцифри просить забезпечити можливість для айтівців виконувати роботу «воїна на своєму місці» та враховувати спеціалізацію особи під час визначення черговості та обсягів призову військовозобов’язаних, резервістів на військову службу.

У військкоматі вас також можуть закликати до проходження строкової служби при військовій частині. Швидше за все, ви будете займатися сортуванням та підготовкою до відправлення гуманітарної допомоги. Але будь-якої миті може прийти наказ про мобілізацію. Ось на цьому етапі можна писати рапорт, де вказати, які правила мобілізації стосовно вас були порушені (важливо вказати, що це не є відмовою від мобілізації).

Текст рапорту краще замовити у юриста, щоб мінімізувати ризик застосування статті КК України. Також ви можете записатися в резерв, і це також може відтягнути за часом вашу мобілізацію, оскільки з резерву в першу чергу мобілізують добровольців.

За ігнорування повістки, як і за неповідомлення про прибуття, можуть притягнути до адміністративної відповідальності. Це правопорушення передбачене статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення (штраф — від 510 до 850 грн або від 850 до 1700 грн за повторне порушення). Різниця у тому, що неприбуття за повісткою легше та реальніше довести, ніж якщо ви не з’явилися за власним бажанням.

Медичний огляд

За законом України обов’язковий медичний огляд проводиться для визначення придатності до військової служби.

Під час мобілізації медичний огляд проводиться військово-лікарськими комісіями (ВЛК) військових комісаріатів та гарнізонні (госпітальні) ВЛК.

Кожний призовник оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за наявності медичних показань і лікарями інших спеціальностей. Без проходження всіх зазначених лікарів процедура не буде законною.

Висновки лікарів про придатність чи непридатність до військової служби приймаються на підставі Розкладу хвороб.

Якщо ви маєте діагноз, що є несумісним з військовою службою, візьміть до військкомату підтверджувальні документи. Це можуть бути довідки, свідоцтва, результати обстежень тощо. Не забувайте, що лікарі теж люди: розкажіть про свої проблеми зі здоров’ям та поясніть, як вони впливають на здатність проходити військову службу.

Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов’язаного одну із таких постанов:

  • «придатний до військової служби»;
  • «тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)»;
  • «непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку».

Якщо вас буде визнано «непридатним», вам обов’язково мають надати письмовий висновок ВЛК про непридатність. Цей висновок разом з рапортом ви зможете подати командиру військової частини для звільнення від служби та виключення вас зі списків військової частини.

Висновки лікарів можна оскаржити до ВЛК областей, регіонів або до Центральної ВЛК при Мінобороні. Також це можна зробити в судовому порядку — через адміністративні суди. Але поки йде оскарження ви не можете змінювати місце проживання, ігнорувати. Необхідно виконувати приписи, інакше це може бути розцінено як ухилення.

Навчальні збори

Після перевірки облікових даних та проведення медичного огляду військовозобов’язаних сповіщають про призов на навчальні збори. Їм знову вручають повістки, в яких зазначений час прибуття до військкомату.

Непідготовлених людей на фронт не відправляють — всі проходять необхідну підготовку (але на практиці буває по-різному).

Наразі підготовка рядового та сержантського складу в навчальних центрах проводиться за скороченими термінами без зниження якості навчання. Строк навчання складає від 7 до 20 діб, залежно від складності спеціальності (як вони пишуть «без втрати якості», авжеж).

Ухилення від навчальних зборів тягне за собою кримінальну відповідальність відповідно до статті 337 Кримінального кодексу України та карається штрафом від 8500 до 11900 грн (від 500 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) або виправними роботами на строк до двох років.

Втім якщо вас без навичок володіння зброєю та підготовки направили на фронт, повідомте про це за телефоном гарячої лінії Міністерства оборони та ЗСУ:

0-800-500-410, 0-800-500-442, 044-454-44-99 або на офіційному сайті МОУ.

Якщо вас призивають до ТЦК, рекомендуємо дізнатися мету виклику. Через напружену ситуацію в країні не всі процедури працюють чітко та багато залежить від людського фактора.

Тож спокійно поясніть посадовцям у військкоматі рід своєї діяльності та важливість виконання завдань на місці. Розкажіть про освіту, сімейний стан, надайте підтверджувальні документи. На медогляді, за наявності, надайте докази діагнозів, що унеможливлюють проходження військової служби.

Пам’ятайте, що в Конституції України, ст. 17, зазначено: захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є справою всього Українського народу. І ваш внесок у захист держави має бути посильним та ефективним.

👍ПодобаєтьсяСподобалось48
До обраногоВ обраному31
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Ось і я попався на гачок «для уточнення» / «для реєстрації».

Після того, як ми відправили батьків за кордон, ми переїхали в село під Івано-Франківськ, сподіваючись тут працювати. Але сільраді стало відомо, що ми тут, та чоловік, який надав нам притулок був вимушений нас реєструвати. У сільраді нам видали документ про реєстрацію та дали підписати повістку на 9 ранку, у військкомат «на відправку». Звісно, нам казали, що це лише для того, щоб зареєструватися, що вам буде допомога як переселенцям і таке інше.

Мені дуже хочеться сказати, що я ніколи не піду до армії, що я поклав багато років та зусиль, щоб набути мирної професії, що я намагався вести гідний спосіб життя, мав активну громадянську позицію, що не заслужив рабство та високу ймовірність смерті, та привести ще купу аргументів. Але мене доволі легко залякати, тож не знаю, чим закінчиться моє спілкування з органами влади.

Надвірнянський військкомат. З нами живе ще один хлопець, який приїхав з іншого міста, теж програміст. Приїхали о дев’ятій та провели весь день. Черги, черги не туди куди треба, коли сказали проходити медкомісію, я зрозумів, що тут щось не те. У мене білий квиток, який каже, що я непридатний у мирний час та обмежено придатний у воєнний час. Дали направлення на обстеження. Коли голова медкомісії сказав, що «жовчний міхур тобі не допоможе», «мігрень також не допоможе», рівень стурбованості підвищився. Колезі сказали, що хвиль мобілізації вже немає, є загальна мобілізація.

В кінці нашого перебування в військкоматі, чекав на чергову повістку, бо без неї неможливо було фізично вийти з військкомату. Почув скандал у кімнаті, зайшов. Лаялися з хлопцем, потім відвели його до іншої кімнати та сказали, що викличуть йому СБУ, потім — що в СБУ кажуть викликати поліцію. За декілька хвилин зайшли та спитали «де його автівка, вилучимо її на користь ВСУ». Секретарка, що оформляє документи не витримала та й каже «Хочете тут відсидітися, не відсидитесь. Наші поїхали туди як гарматне м’ясо, а вони тут приїхали й хочуть відсидітися.» Тут вже стало страшно, вперше після обстрілів в Харкові.

Тепер у мене на руках направлення на додаткове обстеження та чергова повістка. Колезі дали таку ж саму. Звісно, я в паніці. Я, з моєю, млин, громадянською позицією, мирною професією, довбаною користю в тилу, після всіх зусіль щоб вирватись звідти та вирвати батьків, маю повернутися в пекло, що для мене звучить приблизно також, як «маю вмерти». І це відбувається майже по волі тупого випадку, для порівняння, другу в іншому місті теж треба було реєструватися, він просто пішов у військкомат та зареєструвався.

Тож думаю, що робити, скоріше за все, буду дзвонити до всіх інстанцій, до яких дотягнусь, та просити допомоги.

Додам що реальним розподіленням призовників займається центральна структура в Києві, яка самостійно вирішує куди та на яку посаду призначити військовослужбовця. Тобто у вас може бути ВОС з військової кафедри наприклад, потім вам у військоматі будуть обіцяти що вас як цінного айпішника напрявлять у окрему тричі червонознаменну гакерську бригаду ім. Мітника по іншому ВОС, потім вас направлять в учебку де виявиться що навчання буде проходити по зовсім іншому профілю для іншої ВОС, а потім з Києва приїде бумага де в наказовому порядку вас призначать ще кудись і знову ж таки з іншим ВОС. А ну і на завершення, поки ви будете добиратися до бригади там вже все може змінитись і вас призначать туди куди захоче місцеве командування, на вільну посаду в штаті (не нижче вашого звання звісно, але профіль може бути будь-який).

Це я до того що вірити тому що вам будуть обіцяти у військоматі це дуже погана ідея.

Строк навчання складає від 7 до 20 діб, залежно від складності спеціальності (як вони пишуть «без втрати якості», авжеж)

То есть все 30 лет существования страны срочная служба длилась год (а в начале существования вроде и дольше), из-за этого многие от неё старались уклониться, а теперь нам говорят что научить военной специальности можно от 7 до 20 дней. Круто!

2022 год, давно пора проф контрактную армию иметь, а не призовное позорище: дискриминация мужчин по половому признаку плюс слабая армия, на которую не побоится напасть больной на голову старый диктатор. В стране высокие налоги, а армия слабая, капец.
Расчеты: на 100к военных с 3 кратной мин зп на 40 млн населения с условно мин зп получается 0.75% с человека.
(100к * 3 / 40 000k) * 100% = 0.75%
Так что это ни разу не роскошь. Зато вооружение стоит больших денег в отличии от профессионалов, которые его будут использовать.
Если население будет расти при благоприятной обстановке в Украине, то можно позволить больше военных или меньше платить налог.

136 коментарів

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

-

Арсеній, цікаво як розуміти отакий пункт в нещодавно прийнятих змінах до закону про мобілізацію (звільнені від мобілізації):

-які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;

Це розуміти так, що для дружини-чоловіка група значення не має, а для батьків — має, лише перша/друга? Чи підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, якщо дружина/чоловік мають інвалідність 3 групи?

Строк навчання складає від 7 до 20 діб, залежно від складності спеціальності (як вони пишуть «без втрати якості», авжеж)

То есть все 30 лет существования страны срочная служба длилась год (а в начале существования вроде и дольше), из-за этого многие от неё старались уклониться, а теперь нам говорят что научить военной специальности можно от 7 до 20 дней. Круто!

Это просто типа кмб. За полтора года срочки ты должен стать машиной для убийства, а кмб — просто что б умел давить на спусковой, и возможно какие-то высокие материи — например как пользоваться пулеметом, как разворачиваться с оружием что б не убить своих, и тд, но это все конечно вряд ли.

По факту за полтора года срочки ты тоже умеешь только давить на спуск, так что... Но не об этом сейчас))

Коллеги, кто может подсказать ответ на такой вопрос или подсказать юриста кто может ответить. Встал на военный учет в Львовской области. Получил довідку що взятий на тимчасовий облік Дрогобицького РТЦК тс СП. Она имеет срок на 2 недели, после чего нужно ее продлять. В чем суть этого документа? Я приехал ее продлять в обозначенный день — говорят идите лесом, а лучше приходите завтра. Что мне будет если я ее не продлю? В чем вообще суть этого документа и езды в военкомат, если мои данные у них уже и так есть?

Загальна порада — оминати військкомат десятою дорогою, бо невідомо, коли їм захочеться впихнути повістку. За неприбуття до військкомату нічого гіршого невеликого штрафу не буде, і то дуже навряд.

Підкажіть, будь ласка, якщо в військовому білеті зазначена наступна інформація:
В п.13
10.11.2008 медичною комісією визнаний непридатним до військової служби за групою І, ст.89а розладу хвороб (наказ МОЗ, № 2/94 — рік на зазначено)

Дата наступного мед.огляду не вказана.

В р.VI Відмітки про військовий облік
Знятий з обліку за п.2.3, нак.МОЗ № 342 від.09.06.06. Запис зроблено 10.01.11.

Це означає, що людина взагалі не придатна до військової служби та виключена з військового обліку чи таки обмежено-придатна в воєнний період?

Если человек снят с военного учета, то никаких отношений с военкоматом у него уже быть не должно.

Зняття з військового обліку не звільняє особу від мобілізації. Звільнення вона може отримати тільки проходження ВЛК та отримання висновку про непридатність.

Якщо цей висновок влк був отриманий в 2011 році, причиною слугувало заїкання, чи потрібно заново проходити медкомісію чи достатньо минулого висновку?

Так, потрібно ще раз пройти медкомісію

Наказ Міністра оборони України від 09.06.06 № 342, який вносив зміни до наказу МОУ від 22.01.02 № 35дск — втратив чинність, на підставі наказу Міністра оборони України від 11.04.2018 № 156.

Такой вопрос. Как доказать, что я лейтенант запаса, если с собй нет ни военного билета, ни приписного свидетельства? Я закончил военную кафедру в КПИ, поставили отметку в приписном свидетельстве на кафедре и в военкомате. Военный билет на тот момент не выдали ибо у них не было бланков.
На данный момент я выехал из Киева еще до войны и сейчас на Закарпатье. С собой приписное свидетельство не брал, фотографии нет и не кому сделать дома.
Соответвенно, какие мои действия, если вручат повестку в военкомат?
Ну, кроме как собратся и поехать в Киев. :)

Звания присваиваиваются военнослужащим персонально с учётом должности, которую они занимают (см. с пункта 49 zakon.rada.gov.ua/laws/show/1153/2008#n170).
Вам присваивали звание в соответствии с образованием и кафедрой, так что если вы эту информацию в военкомате сообщите — вам должны это же и присвоить.
Если у вас есть копии документов, можно их предоставить, или можно попытаться по запросу в КПИ получить ответ или копию документа о кафедре и звании.
Если волнуетесь, что присвоят другое звание, то здесь только либо документы как-то забрать, либо делать запросы в военкомат в Киеве или в КПИ.

В военкомате на слово не поверят. Иначе можно сообщить что ты бригадный генерал запаса и пойти командовать бригадой. Нужен подтверждающий документ.

В моєму військовому квитку вказано «Визнаний непридатним в мирний час, обмежено придатним у воєнний час до військово служби за станом здоров’я(до підтвердження цього рішення під час повторного медичного огляду)»
Військово облікова спеціальність 600543-А. Тобто вже вказано що у мене спеціальність «Електронних обчислювальних машин».
Чого можна очікувати якщо мене мобілізують? Є реальні історії ІТ спеціалістів яких мобілізували з ВОС — 600?

Статус «обмежено придатний у військовий час» означає, що точно ви не будете с автоматом на передовій . Так, вас можут мобілізувати однак враховуючи, що вам навіть присвоєно ВОС, служити ви будете при частині або штабі.
Однак дуже важливо, щоб такий статус вам підтвердили висновком ВЛК, при проходженні комісії обов‘язково звертає їх уваги на проблеми зі здоров‘єм та вимагайте повного обстеження.

В мене колегу забрали пару днів тому за цією спеціальністю в учєбку. Без досвіду і кафедри. Тернопіль.

можна детальніше? як забрали і шо він робить в тій «учебці»?

Поки це і все, що мені відомо.

Мене з такою спеціальністю відправили до мобілізаційного пункту, сказали, що хай комісар вирішує. В пункті ще раз переписали телефон та дані з квитка — та відправили додому. Учєбки переповнені. Також в мобілізаційному казали, що якщо будуть мене забирати — то будуть в першу чергу на ВОС дивитися. Це Львів. Але в мене й освіта — інформаційна безпека.

Славськ — хотіли забрати, ми зібрали речі і поїхали.
Та жа сама ситуація: 27 років, досвіду немає, кафедру військову не проходив. Про ніякі хвилі ніхто нічого не чув, в них план і недобір по області. Воєнкомат у Сколе.

Вважаю, що держава насправді не хоче відправляти людей в армію без розбору, але на місцевому рівні є трохи турбулентності, яка в мирний час лише заважає, а зараз може й вбити. То можете вважати, що допомагаєте державі керувати на місцевому рівні. Звісно, це тепер також ваша відповідальність, але змога взяти відповідальність на себе — одна з важливих рис громадянина.

Відповідальний громадянин буде потрібен державі живим, бо купа бездарних діячів, кумів, хабарників після війни нікуди не дінеться, рано чи пізно вони доведуть державу до наступної війни.

www.youtube.com/...​tch?v=YDiMDg1uMrI&t=2631s

Якщо цей хлопець не бреше.

То можете вважати, що допомагаєте державі керувати на місцевому рівні

Проблема в тому що зараз військовий стан і можливості громадянина щось вибороти через те дуже обмежені. Ще й значна частина народу кричить «а чому це наші служать, а вони тут понаїхали». Не дуже тут щось покеруєш на місцевому рівні.

Можливості обмежені, але з іншого боку зараз це для когось життєва необхідність.

я правильно розумію що якщо я в 2010 році при проходженні ВЛК отримав висновок та запис у військовому квитку що «непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку» то я не є військовозобов’язаним і можу не ходити реєструватись до військкомату після переїзду на захід України?

Так, виключення з обліку означає звільнення від військової служби.
Хоча, в реаліях загальної мобілізації, не виключається ймовірність вручення вам повістки про виклик до військкомату, а отже й потрібно буде проходити медогляд знову.

Не можу зрозуміти, оцей нещодавно апдейтнутий закон стосується мобілізації у воєнний час?
sluga-narodu.com/...​sii-osib-z-invalidnistiu
був би цікавий коментар юриста.

Так, законопроектом 7140-1, посилання на який ви скинули, були внесені зміни, що спрощують звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та тих, хто доглядає за такими особами (див. ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).

А як документально підтвердити випадки:
«піклуються про особу, яка потребує постійного догляду»
«доглядають за особою, про кого ніхто інший не піклується»
?

Документальним підтвердженням є рішення суду або рішення органів опіки. Якщо ні того, ні того немає — потрібно вирішувати в кожному окремому випадку, які документи потрібно збирати, але без рішення суду чи ООП є ризик що і не пропустять

А чи дійсно потрібна опіка у всіх випадках? Наприклад один пункт каже: «які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;», тобто не сказано про опіку чи постійний догляд. То чи мають право вимагати такі документи?

Теж цікавить це питання, батько інвалід 2 групи

Бачив коментар юриста, він казав не треба такого. Та й в законі це прямо написано.

Так, законопроектом 7140-1, посилання на який ви скинули, були внесені зміни,

а він вже прийнятий?

Висновки лікарів можна оскаржити до ВЛК областей, регіонів або до Центральної ВЛК при Мінобороні. Також це можна зробити в судовому порядку — через адміністративні суди. Але поки йде оскарження ви не можете змінювати місце проживання, ігнорувати. Необхідно виконувати приписи, інакше це може бути розцінено як ухилення.

Пане Арсенію, ви могли би, будь ласка, уточнити, який алгоритм дій в такому випадку? Припустімо, я приходжу в ТЦК, мене відправляють на медкомісію де без перевірок пишуть «придатний», і одразу дають повістку, де сказано прибути завтра з речами. Які мої наступні кроки?

Також, інший випадок. Я вимагаю призначити мене на ВОС 600, але мені відмовляють. Що робити далі?

1. Перше з чого потрібно почати, спробувати домовитись з головним лікарем про проведення повного медичного огляду, як того вимагає законодавство, та зазначити що інакше ви скористаєтесь своїм правом, оскаржили висновок ВЛК.
Якщо домовитись не вийшло, ви можете звернутись з відповідною заяву про перегляд висновку ВЛК, до ВЛК вищого рівня. Тобто якщо ви проходили комісію к районному військкоматі, то переглядати оскаржуваний висновок має військкомат місцевого рівня.
Поки буде тривати перегляд висновку, ви можете написати рапорт в якому зазначити, що при прийнятті рішення щодо вашого призову до проходження військової служби , ви просите врахувати, що питання стосовно вашої придатності ще не вирішено оскільки ваш висновок ВЛК наразі переглядається .

2. Ви маєте право написати рапорт на ім’я вашого командира про присвоєння вам того чи іншого ВОС

Ось і я попався на гачок «для уточнення» / «для реєстрації».

Після того, як ми відправили батьків за кордон, ми переїхали в село під Івано-Франківськ, сподіваючись тут працювати. Але сільраді стало відомо, що ми тут, та чоловік, який надав нам притулок був вимушений нас реєструвати. У сільраді нам видали документ про реєстрацію та дали підписати повістку на 9 ранку, у військкомат «на відправку». Звісно, нам казали, що це лише для того, щоб зареєструватися, що вам буде допомога як переселенцям і таке інше.

Мені дуже хочеться сказати, що я ніколи не піду до армії, що я поклав багато років та зусиль, щоб набути мирної професії, що я намагався вести гідний спосіб життя, мав активну громадянську позицію, що не заслужив рабство та високу ймовірність смерті, та привести ще купу аргументів. Але мене доволі легко залякати, тож не знаю, чим закінчиться моє спілкування з органами влади.

Надвірнянський військкомат. З нами живе ще один хлопець, який приїхав з іншого міста, теж програміст. Приїхали о дев’ятій та провели весь день. Черги, черги не туди куди треба, коли сказали проходити медкомісію, я зрозумів, що тут щось не те. У мене білий квиток, який каже, що я непридатний у мирний час та обмежено придатний у воєнний час. Дали направлення на обстеження. Коли голова медкомісії сказав, що «жовчний міхур тобі не допоможе», «мігрень також не допоможе», рівень стурбованості підвищився. Колезі сказали, що хвиль мобілізації вже немає, є загальна мобілізація.

В кінці нашого перебування в військкоматі, чекав на чергову повістку, бо без неї неможливо було фізично вийти з військкомату. Почув скандал у кімнаті, зайшов. Лаялися з хлопцем, потім відвели його до іншої кімнати та сказали, що викличуть йому СБУ, потім — що в СБУ кажуть викликати поліцію. За декілька хвилин зайшли та спитали «де його автівка, вилучимо її на користь ВСУ». Секретарка, що оформляє документи не витримала та й каже «Хочете тут відсидітися, не відсидитесь. Наші поїхали туди як гарматне м’ясо, а вони тут приїхали й хочуть відсидітися.» Тут вже стало страшно, вперше після обстрілів в Харкові.

Тепер у мене на руках направлення на додаткове обстеження та чергова повістка. Колезі дали таку ж саму. Звісно, я в паніці. Я, з моєю, млин, громадянською позицією, мирною професією, довбаною користю в тилу, після всіх зусіль щоб вирватись звідти та вирвати батьків, маю повернутися в пекло, що для мене звучить приблизно також, як «маю вмерти». І це відбувається майже по волі тупого випадку, для порівняння, другу в іншому місті теж треба було реєструватися, він просто пішов у військкомат та зареєструвався.

Тож думаю, що робити, скоріше за все, буду дзвонити до всіх інстанцій, до яких дотягнусь, та просити допомоги.

Маленькие люди из провинции могут удовлетворить свой комплекс вахтера изъятием машин у понаехов под соусом «на нужды ВСУ» — платить то не из собственного кармана, а из налогов этих же понаехов.

Почему-то именно тут прям море новостей про то как меры и прочие чиновники запускают компании по изъятию автомобилей у нарушителей ПДД.

Дурной пример заразителен.

Белошицкий перехватывает у Садового эстафетную палочку и начинает раздачу повесток в военкомат среди нарушителей ПДД и комендансткого часа.
tsn.ua/...​tskogo-chasa-2018494.html

Такі «великі люди» приїжджають до нас, і починають розказувати як їх тут все не влаштовує, ходять по ресторанах. а окремі особи ще й звинувачують нас, в тому що їхні міста бомблять.

Не знаю о ком речь, если о каких-то крупных бизнесменах то их вопрос военкоматов волнует мало и на ДОУ их точно нет.
Люди которые на своём транспорте с семьёй, зачастую с детьми, обычнно маленькими поскольку всё же большая часть айтишников это не мои ровесники, а люди младше и много младше — приезжают в стресе, ночуют в хостелах, и им точно не до ресторанов.
Тема выезда активно обсуждалась в закрытых чатах моей компании и не было там ничего про рестораны. Стрес, страх — были.

Да, я по дороге останавливался в гостинице Украина в Черкассах — недешевоё заведение. И да, возможно там среди многих были те кто будут потом приезжать в рестораны. Но ... блин, а как вы тогда с ними пересекаетесь, вы что тоже регулярно в рестораны ходите? Сейчас?

Ні, не ходжу, вважаю це не прийнятним в даний час. Але, довелось два рази співбесіду проводити, на відкритому майданчику. Так от, там сиділи доволі звичайні люди, як хлопці так і старші чоловіки. Ресторани відносно недорогі. В місті є й дорожчі.
Тема «вони тут гуляють. а наші там за них помирають», появилась ще на початку війни, коли перші «біженці», візками скуповували алкоголь, і потім ще тиждень бухали, через що й почали прочісувати готелі. Потім пішли незадоволені, що тут у нас не Київ, Харків і т.п.
Більшість з біженців адекватні, але люди і так в стресі. У більшості жінок чоловіки або в зоні бойових дій, або десь в навчальних полігонах, куди може прилетіти ракета.

візками скуповували алкоголь, і потім ще тиждень бухали

Особисто я не підтримую вживання алко, але зрозуміло, що переважна більщість людей не вміє знімати стрес нічим іншим :(
Тому, коли вони виїхали з під ракетних обстрілів, та мабуть й по дорозі в Київській або Чернигівській області десь могли їх обстріляти — не дивно, що вони пробували трохи оговтатись. З Харкова, вважаю, взагалі приїхали трохи божевільні :(

Когда с двумя грудными детьми сидишь в подвале на протяжении недели или больше (ситуация моего коллеги) — сложно быть уравновешенно холодным и адекватным. Но но, к слову, после того как выбрался из города — в запой не уходил. Так что про кого вещает Андрей — не понятно.

К слову тут ещё интересно о каких-таких ресторанах речь. Например в Хмельницкой области пиво разрешили только вот недавно, крепкий алкоголь под запретом до сих пор. Продают ли алкоголь в ресторанах — не знаю, я не ходил.

Когда с двумя грудными детьми сидишь в подвале на протяжении недели или больше (ситуация моего коллеги) — сложно быть уравновешенно холодным и адекватным

Так. Я про це ж.

Но но, к слову, после того как выбрался из города — в запой не уходил. Так что про кого вещает Андрей — не понятно.

Це 1 приклад, а людей в таких самих жахливих обставинах побувало сотні тисяч, цілком вірогідно, що великий процент спробував розслабитись саме алкоголем.

К слову тут ещё интересно о каких-таких ресторанах речь.

В ресторані можно не тільки пити. Тиждень тому ми с дружиною були в обід в ресторані в Хусті — він був заповнений 100%, саме в обід, і переважна більщість були не місцеві — трохи видно по людях, бо ж треба десь їсти, а коли готувати нема де — то підешь в кафе або ресторан, що є.

Продают ли алкоголь в ресторанах — не знаю, я не ходил.

В тому де ми були, не продавали

Так что про кого вещает Андрей — не понятно.

Це було в перші дні війни. Після того як ТрО і воєнкоми почали ходити по готелях, стало тихо.

Почему-то именно тут прям море новостей про то как меры и прочие чиновники запускают компании по изъятию автомобилей у нарушителей ПДД.

Що, прямо таки за будь-які порушення? Можна лінк на такі новини? Поки що були новини, що забирають авто тільки коли водій бухий.

Андрій, я не розумію твого заперечення. А ти схоже не розумішеє що забирати автомобілі на нужди ЗСУ це не покарання за щось, а платне вилучення автомобіля який потрібен армії.

Підкажи відповіді на питання:
1. автомобілі евробляха БМВ, ліф чи i3 бухих водії більш придатні для нужд ЗСУ, ніж автомобілі L200, вантажівка Volvo тверезих?
2. якщо почали забирати на нужди ЗСУ автомобілі бухих водіїв то що заважає забирати також за перевищення швидкості на 1 км/ч, є в законі якась норма що каже «забираємо тільки в бухих, інших не чипаємо»?

Ліф дууууже корисний — його ж можна зарядити від павербанки :) і потім ганяй собі....

Так само мобілізація до армії не є покаранням. Але саме так трактують мобілізацію деякі дебіли в керівництві поліції.

Ти впевненний що це добре коли замість тебе, патріота, Україну буде захищати якийсь чувак який регулярно їздить бухий, тож його спіймали та мобілізували? Він же й нам в кращому випадку буде бухати, в гіршому він ще й перейде до рашистів, ну і десь по середині варіант що рашисти його просто вб’ють бо він був п’яний на позиціях.

Ти невірно трактуєш мої коментарі. Я проти того щоб брали всіх підряд, я просто вказав одну з можливих причин такої поведінки наших воєнкоматів. Свого часу я проходив обстеження в тому ж воєнкоматі що й автор сьогодні, видно, за 16 років там мало що змінилось.
1. Знову ти перебільшуєш. У бухих авто і в мирний час треба забирати. Щодо потреби на фронті, ось один приклад t.me/KARAS_EVGEN/4068
2. Ти намагаєшся порівняти зелене з теплим. Якщо перевищити швидкість на 1км/год, то це звичайно те же саме що і пʼяний за кермом, вірно?
Знову ж таки, я проти того щоб всіх підряд забирали. Я проти того щоб авто конфісковували за будь-що, але в пʼяних можна. В такий час сідати за кермо в стані алкогольного спʼяніння, неприпустимо. І в мирний час можна в таких забирати, до вироку суду, по крайній мірі, або поки штраф не оплатить.

У бухих авто і в мирний час треба забирати.

Забирали по решению суда. Именно в форме наказания.

Повторяю ещё раз то с чем ты воде бы согласен но тут же оспариваешь: изъятие автомобиля на нужды ЗСУ должно происходить по запросу ЗСУ которой нужен именно такой автомобиль, а не потому что водитель что-то не так сделал. Если суд конфисковал автомобиль за пьяную езду, а уже потом его передали ЗСУ в качестве помощи — это был бы приемлемый вариант, но ни в одной новости не говорится ни о чём подобном.

Так что я ничего не преувеличиваю и не перекручиваю. Это ты почему-то боишься признать самодурство инициаторов инициатывы изымыть на нужды ЗСУ автомобили у пьяных водителей.

Это ты почему-то боишься признать самодурство инициаторов инициатывы изымыть на нужды ЗСУ автомобили у пьяных водителей.

Самодурство є і не лише в цьому. повістки в рвк в 2014 іноді роздавали незручним людям, що дзьобали органи влади, і це не можна було назвати збігом. Іноді. ІМО

Ок. Зрозумів. Але щодо пʼяних за кермом свою думку не зміню, конфіскувати і ще й штраф вліпити.

это неправильно, на многих алкоголь особо не влияет, ну только если не в хлам, конечно. а из-за меньшинства которое не умеет пить ограничивать всех неправильно, имхо условные 0,5-0,8 промиле это ок

Очень даже правильно. Проблема в том, что даже на тех, на кого «не влияет» может «влиять» в связи с тем, что он, к примеру, немножко заразился слабеньким ОРВИ перед выпивкой. Или не закусил. А проблема в том, что он будет считать, что «трезвый и не влияет». Да и как вы таких людей от тех, на кого влияет собралися отличать?

Очень даже правильно. Проблема в том, что даже на тех, на кого «не влияет» может «влиять» в связи с тем, что он, к примеру, немножко заразился слабеньким ОРВИ перед выпивкой. Или не закусил.

не надо вот это вот примешивать, больным ездить вообще запрещено

А проблема в том, что он будет считать, что «трезвый и не влияет». Да и как вы таких людей от тех, на кого влияет собралися отличать?

точно так же. это не мое ноу-хау, такое уже давно есть в цивилизованных странах

Да, запрещено. Вы вон даже пьяным ездить хотите. Больные ездят постоянно.
В цивилизованных странах, если что, в большинстве жилых зон 20кмчас и никто не ездит «а, ну еще +20 без штрафа».

Вы вон даже пьяным ездить хотите.

я не пьянею. и я не пью. и да это имеет прямую взаимосвязь

Больные ездят постоянно.

ну вот штрафовать или менять пдд

В цивилизованных странах, если что, в большинстве жилых зон 20кмчас и никто не ездит "а, ну еще +20 без штрафа".

это к чему? к больным или выпившим?

Больным и сейчас по ПДД нельзя ездить, как и уставшим. Вопрос в том, что инспектор не имеет никакого варианта как узнать, что человек больной. Может он в норме опухший. Да и вообще по нашему законодательству больной это тот, у кого есть больничный.

Это к тому, что в Европе все забили на формальные правила и просто делают дорогу так, что не по правилам фиг проедешь.

Що, прямо таки за будь-які порушення? Можна лінк на такі новини? Поки що були новини, що забирають авто тільки коли водій бухий.

В інеті є ролик, де в активіста автоблогера (коіх я на 90% тупо ненавиджу, доречі) менти забрали 2 машини, навіть не приховуючи чому. І я думаю що такого дофіга.

Відчули вседозволеність.

Ось тут на початку розжовано як повинно відбуватись
youtu.be/KGbCGyuD4Io

ну желаете чтобы к вам беспредельщики продолжали относиться как к бесправной худобе, продолжайте скрывать их фамилии и не фиксируйте как выполняют медкомиссию, какие врачи на ней присутствуют, их опыт и тд
на что вы расчитываете только вам понятно

Фамилий даже не знаю, ну так, врачи и младшие сотрудники там в основном нормальные, пугали старшие. Там, в условиях бешеного стресса, когда кажется, что вот-вот случится инфаркт, не возникает мысли записать чьи-то фамилии. К слову, после дня в военкомате, у коллеги случился приступ аритмии.

Можу зрозуміти гнів місцевих: їхні діти поїхали ризикувати життям, а багато чоловіків навпаки поїхали, рятуючи своє життя.

Але не думаю що місцевих відправляли силоміць і «на м’ясо». Тому дивно бачити таке відношення у військоматі, і дивно чути такі фрази від секретарки.

Згоден, думаю, що відправляли більш підготовлених людей ніж ми.

А я не можу. Це не логічно, зважаючи на всі фактори

Логіка тут ні до чого.
Хоча є одне пояснення, імхо — у воєнкоматах завжди більщість співробітиків (служачих) — покидьки, які прийшли за хабарями.

Ну, я чув інші історії, коли 24 до ввеження обмеження місцеві якраз чкурнули закордон. Може це і пояснює недобори в військомат. Нажаль статистичними даними не володію.

Напишіть меру міста. Він сьогодні в трансляції казав що ІТ також важливе.
www.facebook.com/andrijovych

Написав, але не думаю, що військова влада звертає увагу на думку цивільної.

Ну, він лайкнув мій камент :)

А що Писклинець? Звʼязувались з ним? Пишіть в приватні. І що з воєнкоматом?

Андрійович, в приваті ігнор, Писклинець — спробую.

Переїхав в інше місто, а цей військкомат ще не вийшов на зв’язок, сподіваюсь, не буду йому потрібен і далі. До речі, в іншому місті зареєстрували без жодного натяку на військкомат.

На Закарпатті все не так, на вулиці ходять, запитують місцевий чи ні, якщо ні, тримайте і чекаємо завтра... Я через Дію зареєструвався, але дуже сподіваюсь, що вони не передадуть адресу «куди треба»

2022 год, давно пора проф контрактную армию иметь, а не призовное позорище: дискриминация мужчин по половому признаку плюс слабая армия, на которую не побоится напасть больной на голову старый диктатор. В стране высокие налоги, а армия слабая, капец.
Расчеты: на 100к военных с 3 кратной мин зп на 40 млн населения с условно мин зп получается 0.75% с человека.
(100к * 3 / 40 000k) * 100% = 0.75%
Так что это ни разу не роскошь. Зато вооружение стоит больших денег в отличии от профессионалов, которые его будут использовать.
Если население будет расти при благоприятной обстановке в Украине, то можно позволить больше военных или меньше платить налог.

Расчеты: на 100к военных с 3 кратной мин зп на 40 млн населения с условно мин зп получается 0.75% с человека.
(100к * 3 / 40 000k) * 100% = 0.75%

Пишут, что занятого населения в Украине 16 миллионов. Пересчитай еще раз.

Пишут, что бывают скрытые налоги и зп выше минимальной и доход от природных ресурсов. Пересчитай еще раз.

Все эти налоги и доходы уже куда-то расписаны и потрачены. Только от того, что вам так захотелось, их больше не станет. Где будете резать расходы, чтоб передать на профессиональную контрактную армию? Платить лишних 2%, я так понимаю, желания нет?

Налоги излишне высокие, корупционеров только кормим. Так что деньги уже есть, их разворовуют. Если страна не хочет боротся с корупцией, поддерживает языковый раздор и дискриминацию, находясь в добавок рядом с огромной диктаторской враждебной страной, то судьба ей быть захваченной. А теперь посчитай потери от военного вторжения и сколько понадобилось бы на предотвращение вторжения.

Где будете резать расходы, чтоб передать на профессиональную контрактную армию?

хотілося це б почати зі зниження коріпції, та злочинів на таможні — це не поганий резерв

В стране высокие налоги

слышу от «типичного айтишника» который в лудшем случае платит 5%, а то и вовсе в темную работает...

НДС и прочие налоги специально замалчиваеш? Типичный антиайтишник

В гугл дорогу забыл?
Их знает каждый сознательный гражданин.

Так в стране високие налоги посравнению с какой страной ?
А то я что то не заметил налог на авто особо не заметил налог на недвигу.
Налог при продаже авто тоже нету

Если я давно живу не по месту регистрации которое сейчас не под контролем ВСУ, должен ли я бежать военкомат так же само как только что прибывший по условиям военного положения?

Так, при зміні місця проживання треба стати на облік в новому місці, але якщо вам не вручали повістку, то можете не йти, якщо не хочете.

.

Можна не йти на протязі 90 днів з дня початку мобілізації? Якщо так, то чи є після закінчення цього терміну кримінальна відповідальність?

В ч. 1 ст. 337 КК України передбачена кримінальна відповідальність за ухилення від військового обліку після попередження, зробленого керівником військомату.
Але для цього має бути попередження керівника військомату.
Якщо таке попередження ігнорується, може йти мова про наявність ознак злочину за ч. 1 ст. 337 КК. Якщо попередження не було, то і кримінальної відповідальності не буде

А яким чином робиться попередження? Як зазвичай, в якусь поштову скриню вкинуть?

Факт попередження має бути доведеним. Попередження вручають під підпис. Може бути і усне попередження, але це має бути зафіксовано

А що може зробити влада через 90 днів? Оголосити наступну мобілізацію, чи це вже буде непотрібно?

В зависимости от ситуации на фронте.

Яка зараз відповідальність за втрату військового квитка?

Адміністративна, 510-850 грн за перший раз і до 1700 за другий протягом року
Але скажу, що якщо не губили, а хочете — сенсу немає, на 90% все в базах є

В яких базах? В воєнкома є база? Через стільки років?

ніяких там баз немає, батько ходив у військомат у Львові (а це не село якесь), то чув як один чоловік казав, що він офіцер запасу але квиток залишився в Ірпені під обстрілами, то вони там мямляли, не знали що робити, казали ну це треба перевіряти і т.п. то його в загальну чергу направили.

Значить хтось є, когось немає
Точно були випадки коли знаходили

а що якщо ніколи не отримував військовий квиток?)

Але скажу, що якщо не губили, а хочете — сенсу немає, на 90% все в базах є

в них все на папері

По факту никакая. Просто выдадут новый и все. Единственно запишут рядовым.

Я проживаю на ЗУ. Глянув на свій білет, там дві печатки. На одній обмежено придатний у військовий час, на іншій «знятий з обліку». В такому випадку, чекати на повістку?

Звільненими від військової служби можуть бути особи, виключені (а не зняті) з військового обліку та непридатні.
Обмежено придатні у військовий час можуть призиватися. При цьому, має бути дотримана черга мобілізації та стан здоров’я.
Тобто, так, повістку чекати, але коли до вас дійде черга.

лінк на «лист Міністерства цифрової трансформації» веде на щось зовсім відсторонене від теми статті

Правильно ли я понял, если по повестке полученной на блокпосту не прийти, то максимум что может быть — это административка, так?

Вообще не факт, что такие повестки где-то трекаются в системе. Блокпостные повестки больше похожи на разводку, рассчитанную на то, чтоб ты испугался и побежал в военкомат. Но это не точно, так что всё равно ситуаций, когда можно их получить, лучше избегать.

Да, неприбытие по повестке в военкомат — это административная ответственность (ст.210 КУпАП).
Обратите внимание на оформление повестки: выписана ли она на ваше имя, имеет ли мокрую печать, подписал ли ее председатель ТЦК — поскольку при отсутствии этих признаков повестка не будет иметь юридических последствий.
Но и сама по себе выдача повесток на КПП, в отелях и т.д., мягко говоря сомнительна. Повестка заполняется тем кто ее подписывает, а именно начальником ТЦК (военкомата), а вот передать ее уже заполненную он имеет право через полицию, тро и тд. А то что они заполняют повестку «на коленке», где уже стоит печать, то это вообще смахивает на подделку документов с их стороны. Но на КПП с дядями лучше права не качать. Взяли повестку, сказали спасибо и поехали дальше.

Ні.
Тут де я зараз мешкаю (Закарпаття, м. Іршава), воєнком навіть до готелів присилав наряд бійців, щоб забрати хлопців. Це було на початку березня. Може зараз трохи притих, не знаю

«Чи треба самому приходити до військкомату?»
Так і не побачив тут відповіді.

В статті описано загальне правило, за яким, якщо ви змінили місце проживання, то з’явитися до військкомату і встати на облік треба.
Але без належного запрошення (тобто повістки) важко довести факт вашого ухилення від прибуття у військкомат. Тобто, поки ви не отримали повістку, то можна не йти.

Що мається на увазі під «отриманням повістки»? Якщо в мене немає доступу до поштової скрині за адресою реєстрації, а її туди просто вкинули, це, я так розумію, може вважатися отриманням? Я навіть не можу дізнатись, якщо таке трапиться (чи вже було).

Ні, ну палюбе ж має бути факт отримання. З поштової скриньки її може вітром видути, так Вам за це в тюрмі сидіти, чи як? :)

А як це має бути? Під підпис? Мені здається, саме так, через пошту, їх і «вручають».

А як це має бути? Під підпис? Мені здається, саме так, через пошту, їх і «вручають».

та може і вручають, питання тільки що з Вас можна після такого вручення питати. Думаю що нічого.

Ха, вы не правы. Монобольшинство приняло несколько изменений законов.
Сначала, что достаточно уведомлять вас почтой и что датой уведомления является дата прибытия письма В ОТДЕЛЕНИЕ. Не дата, когда вы расписалися и не дата вручения!
Потом, что суд вообще не обязан вас уведомлять если у него «недостаточный бюджет на корреспонденцию».
Теперь прийдеться с этим жить.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Арсенію, а ви самі пробували зателефонувати за вказаними вами телефонами?
Наші волонтери з центру моніторингу періодично намагаються продзвонювати — одразу йде скидання.

пробував і скажу, жодного разу безрезультатно, а іноді навід з відповіддю «ну зараз війна, нічого не поробиш», але я не можу казати за всіх, може комусь допомогло.

Якщо є ВОС отримана ще за часів університету на військовій кафедрі — то мобілізовуватимуть за нею? Чи воєнкомат і зараз припише те що йому потрібно?
UPD: В інших коментарях знайшов відповідь. З минулих мобілізацій ніц не змінилось xD

В теорії одне, на практиці інше. Якщо на кафедрі вас готували артилеристом, то керувати ПВО або танком ви не можете без перепідготовки.

а можна відмовитись від перепідготовки?

Додам що реальним розподіленням призовників займається центральна структура в Києві, яка самостійно вирішує куди та на яку посаду призначити військовослужбовця. Тобто у вас може бути ВОС з військової кафедри наприклад, потім вам у військоматі будуть обіцяти що вас як цінного айпішника напрявлять у окрему тричі червонознаменну гакерську бригаду ім. Мітника по іншому ВОС, потім вас направлять в учебку де виявиться що навчання буде проходити по зовсім іншому профілю для іншої ВОС, а потім з Києва приїде бумага де в наказовому порядку вас призначать ще кудись і знову ж таки з іншим ВОС. А ну і на завершення, поки ви будете добиратися до бригади там вже все може змінитись і вас призначать туди куди захоче місцеве командування, на вільну посаду в штаті (не нижче вашого звання звісно, але профіль може бути будь-який).

Це я до того що вірити тому що вам будуть обіцяти у військоматі це дуже погана ідея.

Питання: наскільки є правомірним, коли у військоматі змушують писати заяву щодо прохання бути мобілізованим за власним бажанням? (З формулюванням, що це необхідно для того, щоб стати власне на облік)

Я думаю, що все що за власним бажанням має бути таки за власним бажанням інакше це брехня. Я б на вашому місці не писав би.

Ні, абсолютно не правомірно. Людина може бути звільнена від мобілізації за законом, а якщо напише прохання про мобілізацію за власним бажанням, то точно буде мобілізована.
Треба відмовлятись писати таку заяву, якщо
«власного бажання» немає.

Арсенію, підкажіть будь-ласка, якщо я проходив військову кафедру, і у мене є Тимчасове посвідчення військовозабов’язаного (у військоматі в Харкові видавали тільки таке замість військового квитка). Військове звання «Молодший лейтенант запасу», склад «офіцери», профіль «командний», військовооблікова спеціальність «340004», на сайті zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0188-20 пишуть що це значить:
1) Організація морально-психологічного забезпечення військ (сил)
2) Організація морально-психологічного забезпечення в підрозділах Держспецтрансслужби
3) Організація та ведення психологічних акцій (дій)
4) Міжнародні відносини у воєнній сфері

А що це значить в реальному житті, чи можуть мене призвати за такою спеціальністю, і якщо можуть, то де саме я можут бути корисним? Чи можуть мене призвати за якимось іншим видом діяльності, окрім спеціальності 340004 ?

Офіцер з морально-психологічного забезпечення це по старому замполіт. Вони у армії є різних рівнів (замполіт роти, замполіт батальону, бригади і так далі). Ви потрапите (можливо, див. мій інший комент вище) на найнижчу посаду, це або замполіт піхотної роти або замполіт батареї якоїсь техніки. Це абсолютно одне й те ж для вас буде. Замполіт роти/батареї це посада старшого лейтенанта якщо я вірно пам’ятаю, тобто туди призначать від молодшого до старшого лейтенанта включно.

Замполіт в мирний час та в АТО займався приблизно наступним — вести облік усіх солдат роти/батареї, зробити їм особові справи, займатися аватарами, вести розслідування аватарів та сзч (самовільне залишення частини, дезертири) це до речі до чортів роботи і не просто, їздити по учебках та шукати в частину нових солдат, зістрічати їх з потяга чи ще десь, заповнювати мільйон форм та журналів, реєструвати їх, ну і взагалі бути офіцером на побігеньках.

АЛЕ (!) якщо в штаті роти/батареї не вистачає офіцерів, або вони звільнились, або у відпустці, або у шпиталі, то БУДЬ-ЯКИЙ офіцер буде виконувати БУДЬ-ЯКІ задачі тих кого зараз немає, згідно з логіки ситуації та потреб старшого офіцера (вашого командира). Не має комадира взводу десь? Будете суміщати ще з командуванням взводом. Не має зампотєха — будете списувати снаряди, патрони, та заповнювати путівки для техніки, та списувати паливо. Немає взагалі нікого іншого в роті/батареї — ну це ваш джек-пот і ви будете робити взагалі все за всіх.

А, ну і будь-який військовий нижче капітана стабільно регулярно буде стояти у різноманітних постах спостереження та караулах, та їздити на різні задачі з підлеглими солдатами.

На рахунок того що саме ЗАРАЗ роблять офіцери я вам не підкажу, думаю процент паперів сильно зменшився, а процент спостереження та життя на чемоданах в дорозі сильно зріс.

ПС: імхо на рівні молодших офіцерів замполіт це найменш стресова посада порівняно з іншими офіцерами. Так, обсяг роботи може буди різний, але принципова особливість що вся ця робота не надто стресова. У замполіта немає підлеглих (які проїбуться десь чи щось накоять), замполіт не є матеріально відповідальним офіцером (наприклад комвзводу чи комбатареї — матеріально відповідальні, а оціночна вартість військової техніки то мама рідна просто), а помилки у роботі замполіта не ведуть до смертей військових чи фінансових штрафів. Це для інформації, моя особиста думка.

ППС: є якісь типу кібер-гакерські війська в тилу, але туди попасти в часи АТО можна було виключно по блату, «по знайомству», так було у моєму випадку, в сенсі що блату не було і такої опції також. Тож якщо у вас нема контактів вже зараз, то я б на таку посаду не розрахував.

Доречі, друг на Прикарпатті, однокласник на Рівненщині — обоє офіцери запасу (пройшли вожну кафедру), обоє ходили у військомат, обом сказали — йди гуляй. Але їх можуть мобілізувати тільки на відповідну посаду, у них своя черга.

Мошенництво :(
До чого вже докатилися, ізверги

Підписатись на коментарі