Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Чи виїхали ви зі свого міста?

Війна змусила багатьох залишити власні домівки, залишити комфортне життя, залишити когось з рідних.
Чи виїхали ви зі свого міста? Чому так або чому ні? Коли? Куди? Чи облаштувалися?

Обговорюємо в коментарях.

Чи виїхали ви зі свого міста?

25%
34%
15%
22%
4%
1049 голосів  ·  показати результати
👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Відповідь на це питання потребує більш ніж одного речення.

24 лютого ми з дружиною та донькою виїхали зі столиці. Зупинилися у родичів у с. Березіка Макарівського району. Та територія після вибуху мосту у Стоянці зразу стала підконтрольна оркам. І так сталося, що з самого початку ми стали відрізані від продовольчої логістики ( 2 чи 3 березня була розстріляна машина що везла нам продовольчу допомогу ) та без світла ( український літак був збитий та лише завдяки героїзму пілота не впав на село, а впав за селом, знеструмивши Березівку. Пілот загинув. )

Орківський танк, що вибухнув на дорозі, вибуховою хвилею понівичив сільські магазини. З дозволу власників магазинів, ми ходили до них «за хабарем» ( хто грав у Stalker, той зрозуміє 🙂 ). Ціль була — прокрастися у магазин та взяти по максимуму припасів. При цьому треба було не нарватися на орків, бо розстріляють.

Там був один щекочущий нерви момент, коли ми підійшли до магазину — а там чиїсь голоси. І в нас було 2 варіанти — або піти ні з чим або на свій страх та ризик дочекатися поки ті люди підуть. Але якщо це орки — то розстріляють.

З останньої вилазки ми повернулися лише з пивом, та навіть з нього ми змогли зробити тісто і випекти хліб.

Взагалі, це виглядало так, неначе я граю у The Last of Us та з тією різницею, що автосейву тут нема.

Одного разу орочий снаряд прилетів найближче до села — метрів за 200 від нашої хати влучив у цервку. До речі, ми вже звикли до постійних вибухів у окрузі радіусом 10 кілометрів, та навіть бачили ракети, що летять по дузі над селом, і навіть 5тирічна дитина вже навчилася відрізняти гул від працюючого генератора і проізжаючої орочої колони.

Але цей, вчорашній вибух, остаточно підтовкнув нас до неминучого рішення — треба виїздити звідти.

На наступний ранок ми обвязали бічні дзеркала білими простинями, наклеїли усюди листи з написами «ДІТИ» та чекали колону що повинна пройти поруч. Та сталося так, що ми ії провтикали та вона проїхала. Було прийняте рішення наздоганяти двома машинами — виіздило 3 сім’ї.

Ви знаєте, я до тої хвилини вважав що у орків є хоч якась крапля моралі та вони не тронуть машину громадських з дітьми. Принаймні, якщо не провокувати.
Але вся ця міфічна дурістіка розвіялася коли ми виїхали на житомирську трасу.

Усього нам треба було проїхати 5 км від Березівки до повороту на Мотижин. Ми були проінформовані, що по кустам можуть бути орочі танки / техніка. І по суті, ці 5 кілометрів були найдовшими у моєму житті.

Тому що трасса була усіяна громадськими автівками, з такими ж позначками, як і наші. Розстріляними автівками, і розірваними тілами тих, кому не пощастило, як нам.

Я їхав другим, та ніфіга не бачив, тому що попереду мене був білий пил, піднятий у повітря їдучою попереду автівкою. Був один стрьомний момент, коли я наїхав на якусь трубу, і ми всі дуже перелякалися — бо на трасі був дуже великий ризик пробити колесо. І пробиття колеса було рівнозначно смерті.

Коли ми повернули на Мотижин, то виявилося, що ми трохи заплутали і не знаємо дороги. Нікого нема на вулиці. Нас врятувало чудо у вигляді місцевого жителя: він повідомив, що попереду орочий КП який розстрілює усіх без розбору. Та показав вірний шлях, куда поїхала колона.

Ще було достатньо всіляких жахів, поки ми не виїхали до українського КП.

Відправив своїх коханих до Бельгії, а сам пішов у територіальну оборону.

Чернігів. Мою домівку підбили на третій день війни. З третього дня до 15березня у сестри у підвалі знаходилася — чудовий, бляха, курорт при морозі без тепла, світла і звʼязку, всій московії рекомендую. І коли ліки мами вже підходили до кінця, вирішила, що варто все-таки виїхати, як раз одногрупник підкинув варіянт. Власне, завжди буду безмежно йому вдячна за врятовані життя.
Так, вірю в ЗСУ, так, волонтерю і намагалася по мірі сил витягти якомога більше моїх людей з Чернігова до того, як русня підісрала все, що могла.
Україна точно переможе, але ж блін, як хочеться відплати.

Вначале выехал.
Взрывы «Калибров» над головой, перехваченных нашим зенитно-ракетным дивизионом оптимизма не внушали. Падение Херсона на второй день войны — тем более.
Жена повезла детей на машине, я поехал впереди на мотоцикле. Во Львов. В феврале!
Сказать, что я замёрз — ничего не сказать. Получил незабываемый экспириенс поездки на дальняк на мотоцикле без подогрева чего-либо в минусовую температуру. Экспириенс езды на мотоцикле по ночной трассе в метель.
И наконец, на окружной Львова я таки нашел свой гололёд и впервые за более чем год уложил мотоцикл.
В итоге, вернулся с семьёй в родной город.
Потому что оценил львовское гостеприимство в виде гостеприимного военкома, которому плевать что у меня двое детей и я единственный кормилец.
Лучше крылатые ракеты над головой, чем рука заботливого государства на моей шее.
Считаю, мне очень повезло во всём по сравнению со многими и все проблемы себе я создал своей паникой.
Семью за границу всё же вывез.

Дніпро, в місті спокійно та безпечно. Залишився, працюю, допомагаю біженцям з Харкова та Маріуполя.

339 коментарів

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

Відповідь на це питання потребує більш ніж одного речення.

24 лютого ми з дружиною та донькою виїхали зі столиці. Зупинилися у родичів у с. Березіка Макарівського району. Та територія після вибуху мосту у Стоянці зразу стала підконтрольна оркам. І так сталося, що з самого початку ми стали відрізані від продовольчої логістики ( 2 чи 3 березня була розстріляна машина що везла нам продовольчу допомогу ) та без світла ( український літак був збитий та лише завдяки героїзму пілота не впав на село, а впав за селом, знеструмивши Березівку. Пілот загинув. )

Орківський танк, що вибухнув на дорозі, вибуховою хвилею понівичив сільські магазини. З дозволу власників магазинів, ми ходили до них «за хабарем» ( хто грав у Stalker, той зрозуміє 🙂 ). Ціль була — прокрастися у магазин та взяти по максимуму припасів. При цьому треба було не нарватися на орків, бо розстріляють.

Там був один щекочущий нерви момент, коли ми підійшли до магазину — а там чиїсь голоси. І в нас було 2 варіанти — або піти ні з чим або на свій страх та ризик дочекатися поки ті люди підуть. Але якщо це орки — то розстріляють.

З останньої вилазки ми повернулися лише з пивом, та навіть з нього ми змогли зробити тісто і випекти хліб.

Взагалі, це виглядало так, неначе я граю у The Last of Us та з тією різницею, що автосейву тут нема.

Одного разу орочий снаряд прилетів найближче до села — метрів за 200 від нашої хати влучив у цервку. До речі, ми вже звикли до постійних вибухів у окрузі радіусом 10 кілометрів, та навіть бачили ракети, що летять по дузі над селом, і навіть 5тирічна дитина вже навчилася відрізняти гул від працюючого генератора і проізжаючої орочої колони.

Але цей, вчорашній вибух, остаточно підтовкнув нас до неминучого рішення — треба виїздити звідти.

На наступний ранок ми обвязали бічні дзеркала білими простинями, наклеїли усюди листи з написами «ДІТИ» та чекали колону що повинна пройти поруч. Та сталося так, що ми ії провтикали та вона проїхала. Було прийняте рішення наздоганяти двома машинами — виіздило 3 сім’ї.

Ви знаєте, я до тої хвилини вважав що у орків є хоч якась крапля моралі та вони не тронуть машину громадських з дітьми. Принаймні, якщо не провокувати.
Але вся ця міфічна дурістіка розвіялася коли ми виїхали на житомирську трасу.

Усього нам треба було проїхати 5 км від Березівки до повороту на Мотижин. Ми були проінформовані, що по кустам можуть бути орочі танки / техніка. І по суті, ці 5 кілометрів були найдовшими у моєму житті.

Тому що трасса була усіяна громадськими автівками, з такими ж позначками, як і наші. Розстріляними автівками, і розірваними тілами тих, кому не пощастило, як нам.

Я їхав другим, та ніфіга не бачив, тому що попереду мене був білий пил, піднятий у повітря їдучою попереду автівкою. Був один стрьомний момент, коли я наїхав на якусь трубу, і ми всі дуже перелякалися — бо на трасі був дуже великий ризик пробити колесо. І пробиття колеса було рівнозначно смерті.

Коли ми повернули на Мотижин, то виявилося, що ми трохи заплутали і не знаємо дороги. Нікого нема на вулиці. Нас врятувало чудо у вигляді місцевого жителя: він повідомив, що попереду орочий КП який розстрілює усіх без розбору. Та показав вірний шлях, куда поїхала колона.

Ще було достатньо всіляких жахів, поки ми не виїхали до українського КП.

Яка жесть.... Хочеться вас підтримати, але незрозуміло як.
Принаймні, тепер в житті вам думаю нічого боятися) Після такого. Дуже сподівають, що орки які вас кошмарили вже десь гниють у посадках.

Друже, у мене історія просто один в один. Я наче прочитав свої спогади. Ми спочатку повномаштабного вторгнення росісї теж приїхали в Березівку.
Ми намагалися виїхати 01.03.2022, але невдало, так як орки розстріляли цивільну машину, вбили жінку з дитиною.
Тож приняли рішення повернутися і зараз розумієш, що це врятувало нам життя. Так як після цього їхала колона орків в напрямку Києва.
Потім 06.03.2022 також хотіли виїхати колоною, але нас не дочекалися і пришлося одним їхати, потім до нас примкнула ще одна машина.
Навіть після Макарова, де були і є наші, не покидало відчуття тривоги та небезпеки.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Кто-то может из менеджмента ДОУ объяснить какая преследуется цель запретив анонимам комментировать в половине постов? Ну кроме как потеря аудитории, просмотров и доходов от рекламы. Раньше это было на единичных топиках, ок, терпимо, но с началом войны чуть ли не все неИТшные топики закрыты.

Борьба с ольгинскими тролями? Тут же не домохазяйки сидят, не поведутся на вбросы. Да и завести гитхаб аккаунт для троля не проблема, они за это деньги получают, дело на 5 секунд, у них все заскриптованно и атвоматизированно, в отличии от реального человека которому будет просто лень регистрироваться и он уйдет на площадку где нет ограничений.

Ну добавьте тогда возле имени комментатора бейджик «Новичок», или счетчик его постов, или возраст учетной записи чтобы было понятно местный человек или кто-то случайно забежал.

Тут большинство анонимов адекватнее Кожаева, но ему писать можно, а им нет

Бобёр получил аппрув, можешь и ты. Напиши в саппорт.

Что, набрасывать не дают? От ироды.

може і доуюзера забанять? о-о, йому тре білий квиток від цього :)

А його ж вже вроде банили ?
Я б сказав ще на місяцьок можна було б виписати

А його ж вже вроде банили ?

А шо, бувают квартали, коли Максіка не банять? )

Почему б не верифицироватся ?
И набросы будут более вдумчевей не как у доу-юзера

3 березня виїхала з Харкова, куди дуже хочу та планую обов*язково повернутися після нашої перемоги. Нині знімаю житло у Вінниці. Працюю, як і раніше, компанія сапортить максимально. Завдяки цьому маю можливість і заповнювати особисті потреби, і донатити ЗСУ та волонтерам.

Ціна за житло адекватна?

Виїхала ще в 2014, коли це ще не було мейнстрімом. Вдруге поки не довелось (в основному тихо і далеко від фронту, є надії, що сюди русня не дійде)

Що ж, я думаю ми тепер побачимо новий тренд:
Замість однушок коло метро, народ буде інвестувати в квартири в Польщі, Чехії, Румунії, Закарпатті аби мати куди їхати на випадок нової війни, яка очевидно буде, якщо рашка і путлер цього разу по якійсь причині не здохне.

інвестувати в квартири в Польщі, Чехії, Румунії, Закарпатті аби мати куди їхати на випадок нової війни, яка очевидно буде, якщо рашка і путлер цього разу по якійсь причині не здохне

якщо не здохне, то немає сенсу туди інвестувати — вони всі наступні

Ну що б почати війну в Чехії, треба спочатку здолати Польщу, все ж чехам пощастило не мати спільного кордону з мордором, але так, погоджуюсь, наразі все що східніше лінії Копенгаген-Берлін-Прага-Відень-Загреб в небезпеці поки живий хуйло і рашка ціла.

наразі все що східніше лінії Копенгаген-Берлін-Прага-Відень-Загреб

Всё, что севернее Карпат и Альп вплоть до Бельгии — уже может готовиться к худшему. Этот колокол звонит по ним. Украина — просто лежала на дороге.

Даааа, рашка своим древним совко-хламом — завоюет всю Европу до самой Атлантики.

П.С. А почему только севернее Альп? Чем южные венгрии-италии так гэбню пугают?

Даааа, рашка своим древним совко-хламом — завоюет всю Европу до самой Атлантики.

Там німці рік-два назад писали, що в Бундесвері норм готові тільки 10% танків та винищувачів. Так що все можливо..

Там німці рік-два назад писали, що в Бундесвері норм готові тільки 10% танків та винищувачів.

може на всяк випадок дезу публіковали — заманюють в пастку?

в книзі написано! читав рибачука, що до 2004р нато не могло зібрати в польщі 1000 людей докупи на навчання. грошей не було

грошей не було

дивно;

яке таке може бути?

може на всяк випадок дезу публіковали — заманюють в пастку?

Щоб рашка вдарила по Німеччині калібрами? :-D

Война с Украиной и война с НАТО — это настолько разные вещи, что даже обсуждать не приходится. Война с Украиной — это мелкая заварушка по мировому масштабу. С НАТО — мировая война. Уж скорее сначала Грузия в претендентах

Чтоб была мировая, надо чтоб рфия ещё кого-то на свою сторону привлекла, а с этим проблемы, участвовать в путинской клоунаде желающих нет.

Чтоб была мировая, надо чтоб рфия ещё кого-то на свою сторону привлекла,

Это не обязательно. Достаточно атаковать страну НАТО.

мировая война уже идет

Спокойно. В черте Киева пока 99% жилого фонда целые. Ни одна однушка у метро не пострадала. :) Не сворачиваем с пути.

Дома возле Лукьяновки пострадали(

этот «новый тренд» как-то очень уже напоминает «моя хата скраю»

Я повернувся в Харків в лютому, на випадок повномасштабної війни, 24 лютого пішов у військомат після того, як дружина виїхала з міста.
Бачу по коментарям, що не лише мені немає що обрати в цьому опитуванні.

Не виїхали, залишаємось в Києві

Відправив своїх до Німеччини, пішов у нацгвардію

А яке місто? Свідомо йшли саме в нацгвардію чи просто військомат направив?

Виїхали на другий день всією родиною з Ірпіня у Вінницьку область, звідки я родом.
Живемо у моїх батьків.
Ірпінь вчора звільнили, сподіваюсь ми туди повернемось і відбудуємо місто.

Ірпінь вчора звільнили, сподіваюсь ми туди повернемось і відбудуємо місто.

А відомо як Ваш дім?

Пару влучань є(
Чи придатний він до життя і як наша квартира достаменно невідомо. Вже після війни дізнаємось.

У Львові «сухий закон».

Але тесть десь постійно дістає міцний алкоголь

дай номер тестя :)

дай номер тестя :)

бажаєш його зарепортити?

Не скрізь, в деяких областях слабоалкоголку можна.

У Львівській області можна вдень (з 10 до 22 здається), але у Львові мер набожний, тому не можна навіть пиво

у франківській бачу пиво в магазах, можна брати. Але сам собі дав заборону, ніякого спиртного поки наші люди гинуть

в кропивницькому вже водку продають )

Передбачив це ще за два тижні до війни коли були прогнози що все почнеться в середині лютого, релокейтнувся з Києва на захід. Сподівався нічого не буде і через місяці три повернусь назад...

Сподівався нічого не буде і через місяці три повернусь назад...

У 2014 я теж думав що повернусь до Луганська через 3 місяці

У 2014 я теж думав що повернусь до Луганська через 3 місяці

не знаю, як було у Луганську, но в Донецьку було зрозуміло, що не повернуся ніколи.
Не тому, що місто не повернуть. Повернуть, але срок до цього буде довгий (типу Придністров’я) і потім ще 2 проблеми — треба відновлення і воно не буде бистрим, а також — лишаться частина людей, які хотіли цієї дикої ситуації, і жити в такому середовищі мені зовсім не хочеться.

Відправив маму з сестрою в Німеччину, сам залишився в Києві волонтерити. Пауза на роботі (розробник), нова спеціальність — повар-менеджер-логіст :)
Дяка бустероїду, сказали шо місце залишиться <3, так як пропрацював там 2 дні до війни :D

Є «перегини на місцях», Сихів. Але годують на відправці добре. Люди вже по пару тижнів тут.

Нікуди не їхав, лише забрав маму з лівого берега на правий в перший день війни.
З сусідами облаштували бомбосховище, провели туди світло, воду, зробили туалет, підготували припасів. Втім поки що не ховаюсь туди. Буду ховатися якщо Київ почнуть конкретно РСЗВ закидувати або повідомлять про ризик ядерної бімби.

Не працюю.
З дружиною волонтеримо тут: www.facebook.com/FreeAnimalsUkraine

Вначале выехал.
Взрывы «Калибров» над головой, перехваченных нашим зенитно-ракетным дивизионом оптимизма не внушали. Падение Херсона на второй день войны — тем более.
Жена повезла детей на машине, я поехал впереди на мотоцикле. Во Львов. В феврале!
Сказать, что я замёрз — ничего не сказать. Получил незабываемый экспириенс поездки на дальняк на мотоцикле без подогрева чего-либо в минусовую температуру. Экспириенс езды на мотоцикле по ночной трассе в метель.
И наконец, на окружной Львова я таки нашел свой гололёд и впервые за более чем год уложил мотоцикл.
В итоге, вернулся с семьёй в родной город.
Потому что оценил львовское гостеприимство в виде гостеприимного военкома, которому плевать что у меня двое детей и я единственный кормилец.
Лучше крылатые ракеты над головой, чем рука заботливого государства на моей шее.
Считаю, мне очень повезло во всём по сравнению со многими и все проблемы себе я создал своей паникой.
Семью за границу всё же вывез.

Во Львов

бляяя

В итоге, вернулся с семьёй в родной город.

фухх :)

фухх :)

Ну вас нахрен с вашим сраным гололёдом, и йопаной брусчаткой :)

Ну вас нахрен с вашим сраным гололёдом, и йопаной брусчаткой :)

Дада, згідний. Ти собі не уявляєш, друже, як я видихнув коли прочитав що ти поїхав геть :)

Аналогічно, ще краще, якби за порєбрік у#бав

Я тоже в Одессе, только я её не пытался покинуть. :) В первые часы войны, в аккурат после похода в банкомат за наличкой, на вайтборде расписали с женой плюсы/минусы отъезда в Молдову или на западную и оказалось, что плюсов, кроме того, что там не стреляют, нет никаких. У Львова даже того плюса, что не стреляют, и то по-сравнению с Одессой, как оказалось, нет.

За 2 недели до войны закончили ремонт в нашей квартире. Решили, что хоть во время войны поживём. Уехали бы — очковали из-за мародерства, а так сконтачились с соседями (а большинство жителей осталось) и как-то спокойнее. Мародеров будем толпой бить.

Ракет не боимся, вероятность попадания по нам минимальная. Больше боимся обстрела корабельной артиллерией, что уже было в одном районе города, но тут вся надежда на наши береговые батареи. В нашем районе они не подводят, да и рельеф местности тоже играет сильно на руку.

Ситуацию с военкомами я предвидел и рыпаться никуда не стал, т.к. словил флешбеки из 2014-15 гг., когда ловили как раз «поуехов» на вокзалах, дорогах и в общественных местах. Насчет гостеприимства львовян и других западных областей тоже никаких иллюзий не было, не знаю с чего ты решил, что они не задерут цены в 5-10 раз просто так. В сезон на Буковеле и в окрестностях они это делают каждый год и в такси за $100 замерзающих туристов возят в отели, которые пешком по гололеду не могут подняться, так что им не впервой. Самым бедным слоям, конечно же, предоставят места в спортзалах школ и накормят юшкой, тут без вопросов красавцы (но это делают абсолютно везде), но если захочешь продолжать работать и жить с комфортом — готовь отваливать х5-х10 прайс буквально за всё.

В общем, в худшем случае будем тусить в подземном паркинге. У нашего дома есть свой генератор, резервуары с водой и быстрый wifi там. Но пока тьфу-тьфу кроме одного раза не было нужды туда спускаться. Валить нужно, когда будут обстрелы копеечными градами и ураганами всего подряд, а не когда над головой пролетает по 3-5 ракет в сутки за десятки миллионов долларов и их сбивают наши.

Как направление для возможного отъезда из Одессы, если станет совсем плохо, рассматриваю Черкассы, Винницу и южную Бессарабию (Измаил) в зависимости от ситуации на южно-бугском театре военных действий.

Одесити скаржаться на завищені ціни на житло))

готовь отваливать х5-х10 прайс буквально за всё.

За що ти заплатиш х5-х10 прайс в Львові порівняно з місцевим?

Я не говорю, что по-сравнению с местными состригут больше, я говорю что в целом цены выросли на х5-х10 — местные извлекают дополнительный доход от ажиотажа. Но если одесситы такой доход извлекали в 2020 году с желающих хорошенечко покутить, а из-за локдауна нельзя было никуда выехать из Украины, т.е. «с прибылей», то сейчас львовяне делают тоже самое с тех, кто бежит от войны, т.е. «с убытков».

На що ціни виросли х5-х10? Куди конкретно я можу піти і побачити такі цінники?

Долгосрочная и посуточная аренда ликвидных объектов неподалеку от центра и в новостройных городках, отели 3-4* в цивилизованных пригородах, такси по области и бла-бла-кар в горы.

Сам остаюсь в Одессе, говорю по словам знакомых, которые были/есть сейчас на западной. Я думаю, если одесситам/киевлянам и др. жирным котам сейчас на западной дорого и они возвращаются по домам, дыма без огня нет.

А мозгів щоб перевірити інформацію не хватає бачу, проте є натхнення щоб писати всіляку брехню на форумі.
Це ж за дві хвилини можна легко перевірити на booking.com

ну не у всех же з/п 6к$ чтобы в Львове жить. 2-3к$ возьми и отдай судя по букингу

Яких 2-3к$ ? Це за що і скільки часу? Ви що там в очі довбитесь?
Це сайт із подобовою орендою житла і ціни там стартують від 800грн. за добу

ОТ. Т.е по хорошему 1000 грн за сутки. А это ОТ 1к баксов за убитую однушку, в идеале 2-3к баксов, если у тебя двое/трое детей/родители, а с тараканами жить не хотите

Нічого не можу зрозуміти на цьому форумі. Склалось враження ніби тут одні тролі або збір розумововідсталих...

Спробую щось пояснити:
— Коментатор вище написав, що ціни на подобове житло у Львові виросли у 5-10 раз
— Я запевнив, що це явно не так, оскільки цю інформацію можна перевірити на букінгу
— Ціни подобово від 800 грн. (є ще дешевші варіанти з хостелами, будні дні і т.д.)
— Ціни подобово зараз такі ж самі як і були до війни. Невже ви думаєте, що раніше житло подобово коштувало у Львові 80 грн. ?
— Рахувати місячну оренду по подобових цінах це вкрай неправильно. Це було дорого до війни і залишилось так само дорого зараз.
— Якщо вас цікавить помісячна оренда, це вам до ріелторів

— Я запевнив, що це явно не так, оскільки цю інформацію можна перевірити на букінгу
— Ціни подобово від 800 грн. (є ще дешевші варіанти з хостелами, будні дні і т.д.)
— Ціни подобово зараз такі ж самі як і були до війни. Невже ви думаєте,

і місця є?

Система букінг показує подобове житло яке є у наявності на обрані дати та ціни на обрані дати.
Букінг це не дошка оголошень типу «Olx».
Рекомендую ознайомитись із системою бронювань booking

Рекомендую ознайомитись із системою бронювань booking

букінг? а що це? вибачте, розкажіть будь ласка, реально цікаво.

на обрані дати

так, а які дати?

Мені хватило розуму не втручатись у суперечки з вами коли читав ваші дописи до війни. Буду і далі цього притримуватись, а то і так занадто бридко було читати вас.
Адіос!

Мені хватило розуму

У Вас не вистачило розуму глянути доступність номерів на букінгу, і Ви на голубом глазу розповідаєте казки про те що житла у Львові так само як було до війни, при тому що у Львів офіційно прибуло 200к біженців. Що тут скажеш :)

Вибачте, але ви кретин і ви довели це своїми постами ще до війни.
— Booking при обранні дат показує саме номери які є в наявності
— Так іноді можуть попастись і недобросовісні орендодавці, що вивішують неправдиві оголошення. Але це велика рідкість, на це йдуть скарги і booking за цим слідкує.
— Знаючи цю інформацію, я навіть щоб на 100% впевнитись у своїй правоті зателефонував у готель Патріарший. Мені підтвердили що є номер із 1 по 4 квітня за вартістю 900 грн. ніч на двох осіб.

Так де і яке тут нафіг підняття цін у 5-10 разів? Це ж явна брехня і я це спростував. А взагалом при великій кількості людей, то зрозуміло що вибір явно менший. Але проблеми із зйомом житла могли бути у Львові і ще до того, коли до прикладу був «Книжковий/Сиру і вина/Пивний фестиваль» і т.д.

27к за отель в месяц. Наверное норм цена.

Да вообще норм))) За комнатушку в сколько там квадратов? 15? In the middle of nowhere, к тому же.

Вибачте, але ви кретин і ви довели це своїми постами ще до війни

Ви мене точно ні з ким не плутаєте? Про які пости йдеться?

Але проблеми із зйомом житла могли бути у Львові і ще до того, коли до прикладу був «Книжковий/Сиру і вина/Пивний фестиваль» і т.д.

Той хто порівнює поточну ситуацію з часами фестивалів у Львові — точно повний кретин :)

беру 2 дорослих + дитина. і бачу 1-2 варіанти по 800-900, а основна маса сильно більше(1500+ за ніч). і зайнятість 90%+. це при тому що я нічого додатково не фільтрую.

За 2 недели до войны закончили ремонт в нашей квартире.

Отєто пруха вам! А ми тільки дизайн-проект замовили за місяць до війни :-D Як раз ось навесні мали починати :(

Валить нужно, когда будут обстрелы копеечными градами и ураганами всего подряд, а не когда над головой пролетает по 3-5 ракет в сутки за десятки миллионов долларов и их сбивают наши.

+1

Отєто пруха вам! А ми тільки дизайн-проект замовили за місяць до війни :-D Як раз ось навесні мали починати :(

Да не, завидовать нечему. Мы $50k в ремонт влили и к началу войны остались на нуле, бабло было на месяц прожить. Хорошо хоть у меня прямой контракт на западный продукт, так бы дела были вообще швах.

По хате ещё недозакуплена мебель и кое-какая техника, недоделаны плинтуса и всякие прочие мелкие косяки, а работяги, которые должны были бы доделывать это, списывают всё на войну, хотя в области никакие боевые действия не ведутся и не велись.

Ну и это ещё один дополнительный якорь, коих у меня в Украине уже скопилось немало. В такие смутные времена лучше сидеть в налике, имхо. Ибо налик может понадобиться в любой момент, а все мои активы в недвиге по Украине сейчас в налик неконвертируемы от слова совсем.

Так что тут я тебе скорее завидую. :)

Ахахахахаха, а я купил хату под сдачу в аренду 21 февраля в Харькове за 48к$

Бля, мужик, сочувствую...
Она хоть целая ещё?

В субботу приезжал, пока еще стоит, на Павловом Поле, ага

Ну хоть так. Хотя даже целой её цена уже как минимум в 2 раза ниже будет, я думаю, если не больше...

Хотя даже целой её цена уже как минимум в 2 раза ниже будет, я думаю, если не больше...

Зависит, как подпишут перемирие. С нынешними «нейтральными статусами», продолжение войны (и на этот раз уже оккупация Харькова) — будет через год-два.

С другой стороны, жители Украины всегда отличались обширным оптимизмом. Так что, перемирие объявят «большой победой», потом снова «будет только дорожать» — глядишь перед очередной серией оккупаций, можно будет недвигу продать какому-нибудь местному оптимисту ненамного дешевле, чем до 24-го февраля...

Тут уже половина форума сидит на низком старте готовые сразу же слиться, как только границу откроют. Так что вложения в недвижимость — в любом случае в пролёте, хоть с победой, хоть без.

Половина форума всегда была на низком старте, но между тем чтобы уехать и говорить что уеду — большая разница. Один и тот же персонаж (ака Stanyslav Semukhyn), ещё пол года назад кричал на весь форум, что США гавно и ему в Одессе хорошо. А сейчас уже переобулся в воздухе и ждет на низком старте чтобы границу открыли...

Так что вложения в недвижимость — в любом случае в пролёте, хоть с победой, хоть без.

Ввиду оккупации рашкой юга Украины и волны беженцев оттуда — будет давление на цены недвиги в Харькове и Киеве.

Другое дело, что через пару лет будет очередная серия (с атакой из «наземного коридора» по Запорожью, Днепру, Одессе, Николаеву) — но до тех пор, вполне возможно «будеттолькодорожать».

я наоборот должен был продать 25-го)

Сочувствую( у нас тоже на Павлово осталась однушка, уехали в ноябре. Все такие, главное, не продавайте ее!!!! Лучше сдавать, верняк!)

Згадуючи страх і очікування тих днів, можу сказати, що ви достатньо ризиковий, навіть якби війни не було.

я лично предвидел, что все попрутся во Львов, поэтому южнее приземлился со своими женщинами. А «радушие и гостеприимность» на западе Украины, это что-то с чем-то. Мою жену одна местная тетка уже «отправила на войну», мол чего приперлась. Это при том, что моя обратилась к ней на украинском. Хорошо, хоть есть добрые люди тут.

и кстати, надо было тебе мне доказывать в ранней теме, как круто, что у тебя бу джип, чтоб в итоге поехать в лед на мотыке))) а я на своем новом седанчике спокойно двух женщин своих с чемоданами довез ;) Хотя по некоторым дорогам жалел о низком клиренсе))

надо было тебе мне доказывать в ранней теме, как круто, что у тебя бу джип, чтоб в итоге поехать в лед на мотыке))

Жена на джипе ехала за мной. Мотик я перегонял, бросать его — вообще не варик.

Я его своими руками полгода строил не для того чтобы бросать даже не покатавшись

оставил бы где-то в паркинге, ничего бы не сталось. а гнать по льду рискуя разбиться. тем более сейчас попадать в больницу не лучшее время.

В случае оккупации Одессы на нем бы каталась русня, если бы я его оставил в паркинге.

бросать его — вообще не варик

і де він тепер?

чем рука заботливого государства на моей шее

здавлює горло

Я так понимаю в Киев уже можно возвращаться? Говорят что вроде как город возвращается к жизни, орков отодвигают, а Арестович и вовсе говорит что они забили на Киев и сконцентрируют силы на юге.

Единственное что рашка не перестанет крылатыми ракетами бомбить, и одна может прилететь в вашу многоэтажку. Но, судя по всему, уже ни один город в Украине от этого не застрахован.

Возвращаться или не возвращаться — будет зависеть от того, когда и какими будут условия перемирия.

Если перемирие зафиксирует нынешние реалии (рашко-оккупация юга Украины), при этом с рашки по условиям перемирия снимут санкции, а Украина согласится на «нейтральный статус» — в такую Украину 1) не зайдёт западное бабло на восстанoвление 2) зайдут рашко-танчики и рашко-орки через год-другой.

любые условия перемирия с текущим правительством рашки это как по мне 90% риск

Я бы сказал, 100% гарантия.
Эта война закончится либо развалом российского государства, либо оккупацией Украины. Третьего не будет.
Возможно, будут оперативные паузы. «Первая украинская война», «вторая украинская война» и т.п. по аналогии с Чечнёй.

да, но:
— плохой мир лучше хорошей войны ©
— «паузы» все же более выгодны той стороне, которую поддерживают (в той или иной степени, но поддерживают) большинство стран цивилизованного мира, чем неофашистам, которых поддерживают только немногочисленные однодумцы в лице Эритреи, Армении, ...

плохой мир лучше хорошей войны

Да, у мира есть плюсы. Например, открытые границы.

«паузы» все же более выгодны той стороне, которую поддерживают

8 лет паузы не сильно нам помогли, не так ли?

8 лет паузы не сильно нам помогли, не так ли?

Хотите сказать, напади Россия полномасштабно в 2014, был бы такой же результат, как сейчас?

Можливо було б по іншому, але їм тоді ще треба було б захоплювати Білорусь, тож фронт був би менший

Захватывать Беларусь тогда — уже не надо было.

Конечно.
Только чуть быстрее, только и всего

Це не так.

В 2014-му армії взагалі не було. Чисельність доєздатних на весну 2014-го частин — 6.000.
Ніяки добробати (яких було всього до 15000), волонтерський рух і допомога всього народу не зупинила б наступ 180-тисячного угрупування ворога.

Якщо б в 2014-му ху.ло знав про таку слабку реакцію захода і пішов в повномасштабний наступ, Україна б не встояла.

Так, може їм не вистачило сил б втримати окуповані землі надовго, але первинну окупацію вони змогли б провести. Причому всієї України.

И с тех пор не удосужились наладить даже производство банальных патронов, мин и снарядов для имеющегося совковооружения, которые расходуются тоннами каждый день, зато куча слёз по Нептунам 🤦‍♂️

производство банальных патронов, мин и снарядов для имеющегося совковооружения

Дефіцит чого із вищепереліченого зараз є в армії?

А всего почти. Жалобы на нехватку наступательного вооружения слышны пару недель уже. Те же ракеты для градов где брать?

Ясно. Не знаєш.

Дефіцит снарядів для Вільхи — так. Дефіцит снарядів для Стугн та Корсарів — так. Але виробництво і того, і іншого у нас є. Просто зелен МО не замовляло їх останні 2.5 роки.

Дефіциту патронів? Немає. Мін для міномьотів? Ніт. Снарядів для градів? Теж немає. То навіщо розгортати виробництво, наприклад, снарядів для градів, якщо вже є виробництво снарядів для вільх? Які б’ють в 3 рази далі, ніж гради. А Вільха-М, розробку якої зупинив зеленський, б’є в 5 разів далі, ніж Град.

Этап отрицания. Ну да твои проблемы.

То навіщо розгортати виробництво, наприклад, снарядів для градів, якщо вже є виробництво снарядів для вільх? Які б’ють в 3 рази далі, ніж гради. А Вільха-М, розробку якої зупинив зеленський, б’є в 5 разів далі, ніж Град.

Как минимум потому, что град в отличие от вильхи — неуправляемый и дешевле раз в 50.
Им можно накрывать площадные цели во всяких чернобаевках. А вильха — это «эрзац-ОТРК» на замену «Точке» пока «Гром» не готов.

Ок. Нехай. Град, так град. Дефіцит, так дефіцит. У зеленського було 3 роки, щоб налагодити випуск снарядів для граду. Які кроки для цього були зроблені?

Им можно накрывать площадные цели во всяких чернобаевках. А вильха — это «эрзац-ОТРК» на замену «Точке» пока «Гром» не готов.

Именно. Это значит, той же Вильхой можно было накрывать рашко-технику/орков, выходящих из «крымнаша». Достаточно разрушить мосты/трассы через Перекоп и всё вокруг заминировать — чтобы из рашко-техники образовалась большая пробка, которую долбать Вольхами с расстояния в 130 км (т.е. откуда-нибудь из под Запорожья или Николаева).

А делать то же самое «градом» нереально, т.к. их нужно подтаскивать на 30 км — соответственно, те «грады» становятся лёгкой мишенью для рашко-оружия/авиации в плоской и без растительности степи.

Что имеем в итоге, за 3 года зе-власти? «Вильх» нет. Минирования выезда из «крымнаша» нет. Трассы/мосты не разрушены. Рашко-техника беспрепятственно выезжает из «крымнаша» и спокойно куролесит по всему приазовскому югу Украины.

Возникает иной интересный вопpос: может, у зе-власти такое не случайно получилось? A так было задумано гэбэшными сценаристами — и хорошо исполнено украинской стороной?

P.S. А сейчас эти же люди из штанов выпрыгивают, лишь бы с гэбнёй о чём-то подоговариваться. О чём можно перегивариватъся, когда гэбня оккупировала «наземный коридор» и сваливать оттуда не планирует?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

8 лет паузы не сильно нам помогли, не так ли?

Просто сравни количество задействованных в 2014 на Донбассе и сейчас.

Хотя блин... кому я это пишу.

8 лет паузы не сильно нам помогли, не так ли?

во-первых — если эти 8 лет нихера и не делать?
во-вторых — а самому глаза разуть? если до 24 февраля, к примеру, Германия блокировала продажу даже стрелкового вооружения в Украину, даже сугубо гражданского
то после — не только перестала активно палки в колеса ставить, но и собственные РПГ и даже ПЗРК(!) поставила безвозмездно
Британия вообще Starstreak поставила (это кроме всяких NLAW, аналогов которым тоже нет на вооружении)
а в классе ПЗРК это сейчас самое интересное решение, тем более что комплекс многоцелевой — он и по бронемашинам прекрасно работает

во-вторых — а самому глаза разуть? если до 24 февраля, к примеру, Германия блокировала продажу даже стрелкового вооружения в Украину, даже сугубо гражданского

Я не буду критиковать власть, разводить пораженческие настроения и вообще отвечать по теме.
Предлагаю тему сменить.

Просто о жизни.
В больницу поступает пациент с травмой, несовместимой с жизнью. Но эвтаназия — запрещена.
Доктора начинают применять новейшие протоколы лечения, волонтеры собирают миллион на заграничные лекарства и оборудование. Приезжают лучшие врачи, проводят сложнейшие операции. Говорят о какой-то позитивной динамике. В результате усилий десятка медицинских светил, миллионов потраченных долларов, удается поддержать жизнь пациента ещё полгода...
Но спустя полгода в реанимации врачи констатируют смерть головного мозга.
Пациент умер спустя полгода не приходя в сознание. Если бы ему не оказывали помощь, он бы умер до конца первого дня.
Врачи знали, что его травмы несовместимы с жизнью, но молча делали свою работу.
Изменила ли вся эта колоссальная трата ресурсов хоть что-то?

Изменила ли вся эта колоссальная трата ресурсов хоть что-то?

лікарі і виробники ліків отримали додатковий досвід, які (в теорії) можуть описати в науковій роботі і потім використовувати ці знання далі і через років 10-20 ці травми вже не будуть «несовместимой с жизнью». +гроші, які були витрачені на закупівлю медикаментів можуть бути використані на r&d нових ліків і методів лікування. Тоді волонтери, в яких гроші лежали в банку пішли на інвестиції в фарму.

Але да, в моїй теорії дуже багато «в теорії»....

Пациент умер спустя полгода не приходя в сознание. Если бы ему не оказывали помощь, он бы умер до конца первого дня.

Возможно, Украина ещё выживет. Многое от жителей Украины зависит — в т.ч. принимать условия зе-перемирия или же отвергать и продолжать бороться.

Возможно, Украина ещё выживет.

Причём здесь Украина?

Продолжим про пациента.
Существуют объективные критерии. Например, жизненно важные органы без которых дальнейшая жизнедеятельность — невозможна. И не всегда возможна их пересадка, если пациент лишился, к примеру, половины туловища.
Да, его можно поддерживать некоторое время, но это — оттягивание неизбежного.
И я, если что, являюсь сторонником эвтаназии.

Например, жизненно важные органы без которых дальнейшая жизнедеятельность — невозможна.

Самое важное для пациeнта — наличие работающих мозгов. Если такие есть — остальное можно починить.

Но если мозгов нет — и работающие органы поотваливаются тоже.

Самое важное для пациeнта — наличие работающих мозгов

Пациента вряд ли устроит, чтобы от его тела остался лишь головной мозг, который бы искусственно поддерживали системой жизнеобеспечения.
В этой ситуации я считаю эвтаназию — единственно правильным выбором.

остальное можно починить.

Далеко не всё. Например, если в автомобиле после ДТП остался целым только мотор, такой автомобиль идёт в утиль, а мотор — на разборку как контрактный.

их было на всю великобританию штук 30. и это все же переносной комлекс ближнего действия.

непосредственно у Великобритании 150 только в LML исполнении, комплексов, не ракет к ним
а всего было произведено ~7К
среди ПЗРК у него самая большая зона поражения, как по высоте, так и по дальности

ну комплексы они могут передать только те что непосредственно у них есть.

могут купить и поставить
в США возобновили производство Stinger

Будь сейчас 2014 — от твоего дома в Киеве было б уже пепелище, или ваньки пьяные обживались бы

от твоего дома в Киеве

1) У меня нет дома в Киеве.
2) Я не владею недвижимостью вообще.
3) От того, что это будет не сейчас, а чуть позже, вряд ли кому-то из тех, у кого есть дом в Киеве станет намного легче

«паузы» все же более выгодны той стороне, которую поддерживают

Если с рашки санкции не снимут, а нам продолжат помогать — то да. А если с ними опять начнут торговать на все 100%, а нам ограничивать поставки потому что перимирие — всё повторится

— плохой мир лучше хорошей войны ©

не в нашому випадку. Росія за час перемир’я перетряхне армію і призначить більш професійних командирів, набере нового м’яса, навипускає ще пару тисяч ракет, врахує свої помилки цього наступу і вдарить вже не 180-тисячним угрупуванням, а 500-тисячним. І проти такої навали ми вже не встоїмо.
Тож, за умов затягнення гарячої фази війни час на нашому боці, за умов перемир’я — на їхньому.

По такой аналогии тут появится свой Рамзанка Дыров и в бездну украинского бюджета Аллах будет ежедневно вливать тонны нефти...

Примерно так оно и было при совке. И кстати, много кто по этому скучал.

бездну украинского бюджета Аллах будет ежедневно вливать тонны нефти...

Стоп-стоп-стоп, прежде всего нужно Крым прокормить, а Аллах — потерпит.

любые условия перемирия

Не любые условия. Если в требованиях к перемирию с украинской стороны, будет прописано немедленное и полноценное принятие остатков Украины в НАТО (раз уж там будет требование с рашко-стороны о снятии санкций) — на 90% повторного втоpжения не будет (следующие лет 20-30).
Оттого гэбня с таким остервенением требует «нейтралитета».

НАТО не просто так нас футболит и не хочет брать к себе. Вряд ли они резко захотят забрать остатки нашей территории к себе под крыло повысив риски эскалации конфликта с Россией.

НАТО не просто так нас футболит и не хочет брать к себе.

НАТО Украину (остатки Украины) брать не хочет, конечно — т.к. 1) конфликт с гэбнёй 2) лишняя обуза 3) руководство Украины постоянно рассказывает «НАТО нам не надо» и пушит за «нейтральный статус».

Но если задаться целью, требовать НАТО и отказываться подписывать перемирие, пока там не будет НАТО (как противовес снятию санкций с рашки) — тогда можно будет продавить.
Т.к. это будет справедливо и это можно скормить избирателям (для западных чиновников это имеет вес).

P.S. Собственно, а что остаётся? Без принятия остатков Украины в НАТО — страну никто не защитит от очередной рашко-атаки. Соответственно, бабла на воостановление не будет тоже (т.к. зачем вкладывать, если будет разбомблено?).
Все разговоры о «нейтральном статусе с гарантиями» — ведут либо идиоты, либо враги Украины.

нато не благотворительная организация. Окно возможности вступить закрылось после принятия в него Польши. Всё, и откроют окно возможности когда оно потеряет актуальность для нас. шо не ясного. Про безопасность надо думать заранее, а не бежать в страховую когда пожар.

Нужно убеждать. И для этого есть веские доводы — если бы Украину приняли в НАТО в 2008 — не было бы 2014. Если бы приняли в 2015 — не было бы 2022.

Если запад не хочет, чтобы гэбня оккупировала остатки Украины в течении следующих 2-3 лет — нужно принимать остатки Украины в НАТО сейчас. Пока гэбня ничего (в военном смысле), этому не может противопоставить и хочет перемирия сама.

А позиция «в НАТО нас не хотят», «окно возможностей закрылось», итп — это ведёт лишь к жизни в полнейшей нищете в разгромленной стране + полной оккупации Украины довольно скоро.

А позиция «в НАТО нас не хотят», «окно возможностей закрылось» — это ведёт лишь к жизни в полнейшей нищете в разгромленной стране + полной оккупации Украины довольно скоро.

ну так ты живёшь фантазиями украиноцентризма. Нам должны помогать потому что мы демократия, а в реальности это всё дешевая туфта. Ни один возможный сценарий не изменит их позиции.

Нам должны помогать потому что мы демократия

Не поэтому. Остатки Украины должны немедленно взять в НАТО — т.к. это единственный способ предотвратить полную оккупацию Украины (+ последующую оккупацию Молдовы).

Кроме того, остатки Украины нужны НАТО. Т.к. если у гэбни окончательно съедет планка и они решат напасть на НАТО — то для НАТО/ЕС будет лучше, если это будет Украина, а не Польша.

от оккупации Украины хуже станет только ближайшим соседям в нато, а не блоку. Для США принципиальной разницы нет, а ближайшие соседи не имеют влияния

Для США принципиальной разницы нет, а ближайшие соседи не имеют влияния

Разница есть. Одно дело останавливать рашко-орков на територии Украины — и совсем другое, на територии Польши (лишь потому, что в своё время отказали в приёме Украине).

В мене питання. Хтось з присутніх взагалі читав знамениту 5ту статтю уставу НАТО? Я думаю що ні. Ви напевне думаєте, що там написано, що якщо хуйлостан нападає на литву, в небо піднімаються винищувачі сша, а морські котики наступають на москву? А я от поцікавився.
***
Сторони погоджуються, що збройний напад на одного або кількох з них у Європі чи Північній Америці буде вважатися нападом проти них усіх, і, отже, вони погоджуються, що, якщо такий збройний напад відбудеться, кожна з них, реалізуючи право особи або колективна самооборона, визнана статтею 51 Статуту Організації Об’єднаних Націй, надасть допомогу Стороні або Сторонам, які зазнали такого нападу, вживаючи негайно, індивідуально та за погодженням з іншими Сторонами, такі дії, які вона вважатиме необхідними, включаючи використання зброї, щоб відновити та підтримати безпеку в районі Північної Атлантики.
***

Тобто по 5тій статтї можна проявити стурбованість і все

Якщо параша нападе на країну нато- цю країну просто виключать з альянсу. І питання вирішено. Жодного дюйму натівськох землі ніхто не віддасть...

Якщо параша нападе на країну нато- цю країну просто виключать з альянсу.

А нафига тогда нужно НАТО?
И второй вопрос: до каких пор будут исключать страны из НАТО — до самого побережья Атлантики? Или Штаты из НАТО исключат себя тоже, когда рашка полезет на Аляску?

Кому ти віриш? :)

Щось за 70 років існування НАТО ще ніхто не осмілився на напасти на країну, яка входить в цей блок :)

Щось за 70 років існування НАТО ще ніхто не осмілився на напасти на країну, яка входить в цей блок :)

Собственно, я о том же. Да, возможно НАТО не станет защищать каких-то своих членов (те же страны Балтии). Но даже с такими вероятностями 1) членство в НАТО это острастка для гэбни (была и есть до сих пор) 2) никаких лучших гарантий не сущетсвует.

Собственно, кроме НАТО никаких гарантин нет и быть не может в принципе. Т.к. это нонсенс, когда страна НАТО — вступает в войну по каким-то гарантиям для страны вне НАТО.

Если совсем уж формально, то нападали. Индия в 1961 атаковала португальские территории в Гоа и Дамане, Аргентина в 1982 высадилась на Фолклендах — во всех этих случаях атакованные члены НАТО решали свои проблемы сами, без какой-либо помощи альянса.

Саме так, країни просто не розглядали ті конфлікти як щось важливе, це все одно були колоніальні території.
5-а стаття не вступає в дію автоматично, а тільки по запиту країни-учасниці НАТО.
Український кейс зовсім інший, ми б точно звернулись із запитом на застосування цієї статті.

Чтото мне это напоминает как во второй мировой когда Германия напала на Польшу — союзные Франция и Англия объявили войну. На этом объявлении дело тогда и закончилось.

при чем тут Польша, рашка уже граничит с Польшей через Калининград, могут пробить коридор и отрезать балтику с высоким шансом на успех. США имеет свои интересы и решает свои задачи, актуализация НАТО, точечное сдерживание рф, остановка СП2, экспансия на европейский рынок газа, тихая гавань для европейских денег. Демонстрация никчемности внешней политики франции и германии

Какой там коридор они уже имеют в составе белорусскую область.

Так вопрос зачем им что-то там пробивать если они в беларуси как у себя дома.

Потому что беларусь не граничит с калиниградской областью

Что бы отрезать Балтику от Европы, там очень узкое соединение

От я цього не розумію- якщо війсткам НАТО важко втримати той вузький прохід, то чому рашкованим військам буле лего його втримати? Якщо ж НАТО легко відіб’є його назад, то чому не зможе допомагати країнам балтії?

Не ну там ситуація така що ураїни балтії вони практично в котлі, якщо подивитисьна них зверху

чому рашкованим військам буле лего його втримати?

У них гораздо короче плечо логистики из Калининграда и Беларуси, чем у НАТО из США по воздуху. А комплекс С-400 в Калининграде делает воздушную переброску в Польшу — невозможной

А комплекс С-400 в Калининграде делает воздушную переброску в Польшу — невозможной

В случае атаки рашки на НАТО, комплексов рашко-ПВО в Кёнигсберге и прочей рашко-оруге — внезапно не станет.
А может и рашко-оккупации Кёнигсберга — быстро не станет тоже.

комплексов рашко-ПВО в Кёнигсберге и прочей рашко-оруге — внезапно не станет.
А может и рашко-оккупации Кёнигсберга — быстро не станет тоже.

Для этого придётся много силушки богатырской из штатов заморских перекинуть.
Воздухом не выйдет по причине наличия тех самых С-400 богомерзких. Кои может быть дивнолеты F-35 и F-22 не хутко сбивают, но транспортные ковры-самолеты класть будут на предельной дальности.
А морская переброска хутко не выйдет, она до месяца займет. И то, в операционном районе расейских ударных субмарин происходить будет.
А за месяц польские братушки по самую западную границу отступят, а прибалтийские — в котле сварятся.

Для этого придётся много силушки богатырской из штатов заморских перекинуть.

Всё уже есть здесь. И АВАКСы и F-35-е. Этого с головой хватит, чтобы (оставаясь незаметными) — урыть всё ПВО рашки.
А затем, примерно так же (без плотных боевых контактов) — заняться и рашко-авиацией.

Всё уже есть здесь. И АВАКСы и F-35-е

Удар тактической боньбы ядрёной по аэродромам базирования посредством «Искандеров», коих в Кенигсберге в достатке имеется сии вундервафли не пережить могут.

Це все фантазії. Удар по Україні тактичною ядерною зброєю з натяжкою але має шанси залишитись без військової відповіді з боку НАТО (хоча й приведе до повної міжнародної ізоляції Росії, імовірно навіть китайці поспішать відхреститись), при цьому якогось особливого військового змісту в ньому немає — ну капітулюємо ми на наступний день і що далі?
Удар же по країні НАТО закінчиться повномасштабною третьою світовою. Який зміст тоді цей наступ починати.

хоча й приведе до повної міжнародної ізоляції Росії, імовірно навіть китайці поспішать відхреститись

И чем это будет отличаться от того что щас?)))

ну капітулюємо ми на наступний день і що далі?

Дальше они получают оперативный плацдарм для атаки Румынии, Польши и Прибалтики.

Удар же по країні НАТО закінчиться повномасштабною третьою світовою

Просто напомню, что перекрытие российскими войсками Сувалкского коридора уже будет началом 3 Мировой.
Применение тактического ядерного боеприпаса уже не сильно ухудшит общую политическую картину. Но даст колоссальное оперативное преимущество.
Проблема тактического ЯО в том, что оно является безальтернативным при конфликте двух развитых армий.
Никаким другим способом нельзя решить некоторые оперативные задачи, кроме его применения.

И чем это будет отличаться от того что щас?)))

Тим що буде повне ембарго на торгівлю з рашею.

даст колоссальное оперативное преимущество.

Яке накуй «оперативное преимущество». Це тільки в фантазіях диванних теоретиків і деяких рашинських генералів можливий варіант типу «о, вони нанесли три тактичні ядерні удари, ми теж можемо нанести три». Ще раз — застосування тактичної ядерної зброї приведе до повномасштабної ескалації, оскільки ніяких гарантій що далі не буде застосовано стратегічу ядерну зброю не буде. Тому через якийсь час (потрібний щоб перекинути достатньо АПЛ в райони, з яких пуски ракет засічуть достатньо пізно для оперативної реакції) вступить в дію штатівський план превентивного удару — завдадуть повномасштабний удар по всім пусковим установкам раші, після чого все що вціліє полетить на Захід. Все, далі ніяких «оперативних задач» ні в кого не залишиться.

Тим що буде повне ембарго на торгівлю з рашею.

Оно в принципе уже вводится.

Яке накуй «оперативное преимущество».

Срыв высадки жизненно-важных подкреплений из США. Полное господство в воздухе рашко авиации в связи с тем, что натовская перестанет существовать.

Ще раз — застосування тактичної ядерної зброї приведе до повномасштабної ескалації, оскільки ніяких гарантій що далі не буде застосовано стратегічу ядерну зброю не буде.

Не приведёт. Потому что.

після чого все що вціліє полетить на Захід.

Этот вариант развития событий является абсолютно неприемлемым для запада. Его будут избегать любой ценой. Сдадут даже Европу целиком.

Если бы приняли в 2015 — не было бы 2022.
нужно принимать остатки Украины в НАТО сейчас

Как вы себе это представляете? Скажем, Украину принимают в НАТО в 2015. Украина задействует статью 5 о коллективной защите. НАТО идет освобождать Крым, рф задействует ядерное оружие в связи с атакой на «их территорию». Начинается третья мировая.

Думаю НАТО было реально до Януковича. Когда Ющенко начал диалог с ними и пока не было территориальных конфликтов. Теперь это будет снова реально только когда Украина сама выйдет из всех конфликтов.

Украина задействует статью 5 о коллективной защите. НАТО идет освобождать Крым, рф задействует ядерное оружие в связи с атакой на «их территорию».

Статья о коллективной защите — работает для защиты. Ты же, описываешь ведение наступательной войны.

Никто никуда не идёт, разумеется. Но НАТО защищает ту часть Украины, которая принята в НАТО (и на которую распространяется защита).

НАТО реально в любой момент и применительно к любой остающейся части страны.

Но НАТО защищает ту часть Украины, которая принята в НАТО (и на которую распространяется защита).

І де це записано? 5ту статтю я зацитував, там нічого подібного немає.

когда там подписывали угоду по брекзиту там было куча пунктов «для всех исключая северную ирландию» или «для всей територии кроме гибралтара». это же не закон природы, поле для маневров безграничное.

Если бы это возможно было так интерпретировать, то это было бы фуфло а не организация. Потому что так можно растягивать соглашения насколько возможно. Захватили Херсон — «мы не пойдем его отвоевывать т.к. это уже наступление».

В тактическом и военном смысле это может быть и наступление. Но в политическом и с точки зрения международного права, война в пределах международно признанных границах — это на 100% оборона. Кроме того, если даже предположить что Украина бы подписалась на какую-нибудь персональную редакцию договора по типу «вся территория кроме Крыма», то это была бы де факто роспись Украины в отказа от Крыма.

Жизнь покажет но я думаю что если нас когда-то и возьмут в НАТО, то это будет точно после того как мы либо восстановим территориальную целостность, либо юридически признаем изменение границ (Зеленский что-то там говорил про референдум, так что увы не исключено).

Если бы это возможно было так интерпретировать, то это было бы фуфло а не организация. Потому что так можно растягивать соглашения насколько возможно.

Речь идёт о територии, на момент вступления. Её и защищают (если на неё нападают).

Ты рискуешь попасть под статью УК Украины за своё упорное желание слить России Крым и Донбасс.

переговороная группа говорит что «крим не на часі». и для решения этой проблемы после установления мира будет отдельная переговорная группа(минск ремастеред) которая будет обговаривать(обеспокоенно сливать) этот вопрос 15 лет.

:)

нижче поясу, але переможно

Речь идёт о територии, на момент вступления. Её и защищают (если на неё нападают).

Ага, тільки ні в якій 5й статті нічого не написано про військову підтримку. Та й про те що таке напад. Та й НАТО — колегіальний орган, потрібна більшість.

Та й НАТО — колегіальний орган, потрібна більшість.

Ні фіга. Якщо на когось нападають, то кожен захищає як може/хоче. Тому якщо рашка нападає на країну Балтії то США з Англією не будуть слухати Макрона з Орбаном, а відразу фігачити всіх на капусту.

или говорит что сорри никак не могут национальные интересы блаблабла

Тут дело не столько в пятой статье, сколько в наличии американских войск в той же Польше — именно это на данный момент является основным сдерживающим фактором для россии. Американцы конечно же могут очень быстро сдрыснуть как в Афгане, но орки имхо пока не готовы это проверять, учитывая их военные результаты в Украине.
Однако в среднесрочной перспективе всё может измениться, например США продолжат слабеть или будут вынуждены все ресурсы задействовать на противостояние с Китаем, а орки наооборот сделают выводы из провала в Украине и тогда европейским странам мало не покажется. Именно поэтому и в Польше, и в Германии проснулись и в спешки удваивают расходы на оборону и т.д., боюсь только что позновато проснулись...

боюсь только что позновато проснулись...

Основная проблема в странах европпки — общее полевение населения. Выросло поколениe инфантилов (и растёт следующее), у которых самые большие проблемы в жизни «смертоносный ковид» и «влияние человека на климат».
Собственно, основная проблема в том, что людям телевизор заменил мозг — соответственно, в мозгах у них телевизионная повестка (к слову, сейчас это для Украины даже неплохо, т.к. в ящике одна невинно-страдающая Украина и злобная фашистская рашка).

Соответственно, слабо представить, что эти люди массово способны пойти воевать. С другой стороны, возможно этого и не нужно — т.к. за счёт разницы в технологиях, война НАТО с рашкой, будет сродни войне вооружённого огнестрелом чела против обезьяны с палкой.

Но НАТО защищает ту часть Украины, которая принята в НАТО (и на которую распространяется защита).

А можно цитату из закона в котором зафиксирован отказ Украины от территорий Крыма и Донбасса?

А можно цитату из закона в котором зафиксирован отказ Украины от территорий Крыма и Донбасса?

Кто не хочет сегодня защищать остатки Украины при помощи НАТО — завтра будет сидеть с котомкой вещей на вокзале в Польше.

Иного варианта нет.

Кто не хочет сегодня защищать остатки Украины при помощи НАТО — завтра будет сидеть с котомкой вещей на вокзале в Польше.

НАТО як організація дала нам 50тон дизеля, каже наш уряд. Решта допомоги — від конкретних країн.

НАТО як організація дала нам 50тон дизеля, каже наш уряд.

Наш уряд готує нас до відмови від НАТО. В НАТО як організації взагалі нічого не має, озброєння є тільки в країнах які входять в НАТО. Ось дуже гарна стаття на цю тему: www.eurointegration.com.ua/...​icles/2022/03/23/7136465

озброєння є тільки в країнах які входять в НАТО

Так, і воно виділяється/ колегіальним рішенням, якого, наск мені відомо, не було.

Так, і воно виділяється/ колегіальним рішенням, якого, наск мені відомо, не було.

Было. И насчёт других вооружений/мероприятий (как то, передача Украине совко-истребителей, передача Украине совко-ПВО, закрытие неба) — тоже есть общие решения.

Скажем, без одобрения НАТО — совко-истребители Украине не передаёт даже Польша.

Скажем, без одобрения НАТО — совко-истребители Украине не передаёт даже Польша.

це де таке написано в уставі НАТО?

це де таке написано в уставі НАТО?

Без понятия, где это в уставе НАТО.

Но не передают...

це де таке написано в уставі НАТО?

В устане нет ни слова о передаче вооружения Украине. Вот и не передают.

рф задействует ядерное оружие в связи с атакой на «их территорию». Начинается третья мировая

Якщо постійно боятися 3-ї мірової вона обов’язково почнеться, бо пуйло як собака, яка нападає, коли бачить, що її боїться. І якщо він почне і не отримає опіру — це його заведе якнайміцніше.

Взагалі то я не розумію — чому рос пускові майданчики стратегичної ЯЗ ще не під контролем ЦРУ та подібіних установ?
Або може вже і під контролем і гра ведеться набагато тонкіша, ніж я могу собі уявити?

Взагалі то я не розумію — чому рос пускові майданчики стратегичної ЯЗ ще не під контролем ЦРУ та подібіних установ?
Або може вже і під контролем і гра ведеться набагато тонкіша, ніж я могу собі уявити?

Не знаю щодо ЦРУ, але нещодавно читав (мопед не мій) що в Польщі та Румунії встановили бази ABM — anti ballistic missiles: тобто це ракети, які можуть збивати російські ракети, бо на підйомі їх збивати набагато простіше ніж підчас падіння. Типу що ще не відділилися ступені (тобто ціль більше), ціль одна (на підльоті їх може бути багато), простіше взорвати і т.д.
Така база в Польщі начебто повинна була запрацювати через 2 місяці. Теоретично, саме з цим міг бути пов’язаний таймінг війни.

на підйомі їх збивати набагато простіше ніж підчас падіння.

згоден, також це безпечніше, бо взрив відбудеться над теріторією агресора, а не над ціллю

Така база в Польщі начебто повинна була запрацювати через 2 місяці. Теоретично, саме з цим міг бути пов’язаний таймінг війни.

звучить достить переконливо

Якщо постійно боятися 3-ї мірової вона обов’язково почнеться

они считают, что урон от ядерной войны на столько большой, что они готовы отдать на растерзание любого, кто не в Нато. И тогда по их мнению шансы на ядерную войну меньше, чем если активничать.

они считают, что урон от ядерной войны на столько большой, что они готовы отдать на растерзание любого, кто не в Нато.

мабуть дійсно вони так думають, але добре, щоб це не було великою помилкою;

Да там какая нить Венгрия рогом упрется, и ни кто ничего не продавит

Думаю, именно венгры — совсем не против (остатков) Украины в НАТО. Т.к. Украина единственный потенциальный бyфер между Ордой и Венгрией.

Пока что этого совсем не видно , Венгрия делает все что бы именно она была буфером

Венгры не хотят ударов рашки по своей територии. Имеют право.

Ага, как например Лукашенко. Имеет право не хотеть ударов рашки путем вхождения в рашку.

Имеет право не хотеть ударов рашки путем вхождения в рашку.

Он пока ещё не вошёл в рашку. Но нужно признать — запад усиленно его туда загоняет, уже более года как.

плохой запад провоцирует россию защищатся путем анексии територий соседей дада. не в кремле работаешь?

плохой запад провоцирует россию

Мы Беларусь, вроде, обсуждаем. Её запад последние полтора года загоняет под рашку.

У них выборы на этих выходных. Орбан имеет шанс пролететь, но там все сложно.

Я так понимаю в Киев уже можно возвращаться?

Можно. Возвращайся.

Так я не для себя спрашиваю. Я же вообще не в Украине.

Я же вообще не в Украине.

Я в курсе.

Арестович и вовсе говорит

Это все что он делает на самом деле. Как источник информации надписи на заборе иногда могут быть более ценными.

Ну вот Ирпень отбили. Значит действительно ситуация вокруг Киева налаживается.

Это все еще не повод его слушать. Есть такие люди как Тарас Чмут вот там по делу.

Ну вот Ирпень отбили.

Арестович забывает сказать что между окраинами Ирпеня и Бучи тупо несколько километров, и со стороны Бучи в Ирпень будет все так же лететь. Восстановление того, что разнесли (которым сейчас никто заниматься не будет), разминирование, невзорвавшиеся БК...Так что утвержать что «вокруг Киева налаживается» в отношении Ирпеня это несколько опрометчиво.

да, можно уже выезжать с австралии или где вы там обитаете и посмотреть и послушать, что в Киеве делается

арестович мудак. Під Києвом ворог тільки перегрупується, ніяк не «втікає». Під Воронежем концентрується чергова партія м’яса до 160.000, яка може бути застосована як для наступу на Київ, так і для посилення тиску в зоні ООС.
Але в Києві життя і не пропадало. Так, перші тижні тільки продовольчі магазини, аптеки та Епіцентри працювали. А зараз і СТО відкриваються, і перукарні, салони краси, кав’ярні, тощо, тощо.

нікуди не їхав, хоча в місто прилітає і тривоги постійно. жалітися на буду, бо ситуацію не порівняти з Харковом, Маріуполем, Черніговом, передмістям Києва. поки тримаємось, а там буде видно.

не їду, бо просто не бачу сенсу годувати західноукраїнських лендлордів, які ніяк ціну своїм квартирам не складуть, а на дешеве/безкоштовне житло (якого критично мало) претендувати, працюючи в ІТ, просто соромно.
а ще знаю чимало історій від знайомих, яких ловила місцева тероборона. що цікаво, самі тероборонівці на фронт не спішать. ну а що, краще ж цілими днями їздити вулицями в безпечних регіонах, пити безкоштовні чаї і їсти обіди, а приїзжих відправляти назад, воювати.

вирішив, що працювати вдома, економити і по-максимуму донатити — поки що найкраща ідея поки не припекло.

Поїхали 6 березня з Києва. Живемо в Києві впритул до Ірпеня. Під постійні обстріли і вибухи зовсім поруч (Ірпінь, Гостомель, Буча, Ворзель, Стоянка, Білогородка і т.д.) стало занадто нервово жити. Як прилетіло (уламки) поряд з будинком, вирішили, що пора їхати. Тим паче, що на роботі ніякої форс-мажорної відпустки не надали і треба було продовжувати працювати повний день, а значить не ходити в укриття без інтернету. З того часу встигли пожити у Львівській і Франківській області, зустрітися з ксенофобією, і навіть, я б сказала, шовінізмом. Хоча це і дивно, бо ми кияни — такі ж українці, як і франківці чи львів"яни.

Співчуваю вам і з приводу житла, і роботи, і особливо ставлення співгромадян :(

Ну гівнюки є у кожному місті, я не ображаюся і зла не триматиму. З роботою теж нічого екстраординарного, плюс-мінус так у всіх :)

Все правильно, ви молодець. Мені на роботі сказали, що робота — це третьорядне, щоб я займався безпекою, родиною і місією. Але я працюю на американську компанію, і мені з ними взагалі дуже пощастило.

Нам на початку сказали так само. Найголовніше ваша безпека і т.д. Замовник (теж з Америки) сказав те саме, що не хвилюйтеся ні за що, головне безпека. А потім виявилося, що дні, які не працював через небезпеку насправді треба закрити відпусткою, інакше оплати не буде. І за кілька днів оголосили, що пора повертатися до повноцінної роботи.

В таких ситуаціях і проявляється справжня суть — у кого підтримка лише на словах, а у кого в діях. Хоча, звісно, обставини у всіх компаній теж різні.

Дніпро, в місті спокійно та безпечно. Залишився, працюю, допомагаю біженцям з Харкова та Маріуполя.

Ну уже не совсем безопасно) за нашу область взялись крепко( Павлоград, Синельниково, Кривой Рог, сам Днепр ((

Купили родственникам из Киева/Харькова билеты на поезд до Львова, на 21-е февраля (т.е. за 3 дня до начала). Но те отказались ехать, т.к. «может, не нападут...».

В итоге, ехали из Харькова уже 24-го вечером, а из Киева 25-го вечером — пережидая в бомбоубежищах на вокзалах и прорываясь через толпы народа.

Нет, лол. У меня вид на происходящее если не из первого ряда, то из второго точно. #YOLO

Никуда не выезжал из Крыма. В Крыму тепло, ну а горы и горные каньоны хорошо защищают от применения ядерного оружия. Кроме того, в горах много пещер, например Скельская пещера имеет обширную сеть ходов на несколько десятков километров под всем карадагским лесом, часть из них ещё не исследована, и там укрыться можно даже от инопланетного вторжения. Минирование входов или травля газом — не поможет, поскольку есть ряд выходов, опять-таки под карадагским лесом, где нужно на всякий случай смотреть под ноги, чтоб не провалиться. Ещё в Алсу есть бункер, с 2 полукилометровыми проходоми вглубь горы, рассчитанный при строительстве на укрытие партийной номенклатуры, и ядерный апокалипсис там можно пережить в достаточно комфортных условиях. Есть ещё целый ряд батарей, с очень толстыми бетонными стенами, рассчитанные на прямой обстрел тяжёлым вооружением. Не вижу ни малейшего смысла ехать на какую-то равнину, которая хорошо простреливается, и где тяжёлая техника может ездить как угодно.

Пора бы тебе раствориться на просторах рашки. А то ведь, либо в рашко-армию (как крымского) мобилизуют, чтобы отправить воевать Украину — либо в Сибирь депортируют, как отравленного укро-нацизмом (а в освободившееся жильё «исконного » рашанза из рашко-глубинки заселят).

Пора бы тебе раствориться на просторах рашки

Думаю, не станете спорить, что у вас на это шансов на порядок больше. В рашко-армию именно как крымского естественно никто не мобилизует, во-первых я вообще не состою на учёте, во-вторых опасно даже поднимать такую тему в Крыму, ну а как разговаривать с баранами — я прекрасно знаю. Поймите одну вещь, бараны — не для того чтобы с ними бодаться.

Похоже, ты ещё не понял — что на рашке закончился НЭП и начинается сталинский совок.

А в этом варианте, все жившие когда-либо в пост-совковой Украине — быстро будут взяты на учёт (как потенциальные «враги народа») и тщательно проверены. Полагаю, более 90% из них (особенно, молодёжь) — окажутся в местах для неблагонадёжных (т.е. где-нибудь в Сибири). Либо в штрафбатах рашко-армии — туда берут и без воинского учёта.

Похоже это ты ещё не понял, что все ключи от решения ситуации находятся в Крыму. И шлифовать будут всё что угодно, кроме того, где находится так сказать смерть кащеева.

Похоже это ты ещё не понял, что все ключи от решения ситуации находятся в Крыму

В «рашко-крыму» — будет лишь армия и самые благонадёжные из рашанзов. А что будет с неблагонадёжными (т.е. теми, кто жил в Крыму до рашко-оккупации)? Почитай историю «крымских татар»...

Впрочем, если у тебя есть близкий родственник из нынешней гэбни (желательно, званием повыше) — может, сойдёшь за благонадёжного тоже.

Это очень хорошо, что ты вспомнил об истории, и с Крымом там есть очень много полезных уроков. Многие из них почему-то игнорируются с завидным упорством.

В данный момент, релевантная часть истории — «освобождение Крыма от бандеровско-фашистских оккупантов». Что в прошлый раз сделали с теми, кто прожил в Крыму в оккупации — я уже написал выше.

До сих пор, это делать с крымчанами было не с руки, т.к. положение шаткое, рядом контролируемая Украиной територия и всё такое. Но теперь, когда под контролем рашки будет почти вся Херсонская область — самое время заняться в Крыму чистками.

Да чистки уже по большому счёту прошли, и пацаны пришли к успеху. Территория под тотальным и неусыпным контролем, на это брошены все силы, и весь накопленный за последние 300 лет ресурс. Построена витрина достижений. И ты явно переоцениваешь возможности, если ждёшь от них чего-то большего. Еслиб можно было бы выжать большее, Крым бы уже с Раши это выжал бы.

Да,да. В ДНР тоже никого не мобилизируют насильно.
Насчет катакомб — лезть туда последнее дело, если у вас нет спец подготовки. Да, другие выходы, конечно, есть. Но вы можете туда год идти и не дойти внезапно.

ну не дойдет и не дойдет. кого это вообще волнует?)

Даже меня не волнует, как видишь доходил, даже не знаю, можно ли это считать за спецподготовку. А так вообще да, если катакомбы отсутствуют в принципе, тогда в качестве альтернативы можно сидеть по подвалам

А ти впевнений, що конкретно тебе пустять в ті бункера й печери)?
З того, що читав про сучасний окупований Крим, так всі найкращі місця будуть зайняті мсцевими «хазяевами жизни & уважаемыми людьми», а на вході буде стояти декілька братків з АКМ і ксівами якогось ГРУ чи ФСБ.

Тому валив би ти краще звідти, поки гаряче не стало.

Можно подумать, что кто-то у них разрешение спрашивает. Это только в ваших глазах ГРУ и ФСБ выглядят великими и ужасными, вроде как кадыровцы, которые могут что-то определять в военное время, их задача вовсе не в том что держать АКМ в руках. При оккупации Крыма самыми первыми слилась именно вся госбезопасность, бежали переприсягать так что аж пятки сверкали, и не думайте что эта чем-то отличается. Ну и кроме того, хозяева жизни и уважаемые люди — это кто вообще? Оккупационная администрация бежит в замостье, кто там ещё.

кто-то у них разрешение спрашивает

Так практика показала, що 99.99% росіян це нашвабровані терпіли які нездатні ні на що, тому хз як ти, але от русачки навколо тебе без дозволу і не пукнуть.

только в ваших глазах ГРУ и ФСБ выглядят великими и ужасными, вроде как кадыровцы

Повеселив)
Ми вже місяць як довели, що хвалені кадирівці це інстаграм-хлопчики, які тільки здатні на мародерство і кошмарення мирного населення, вояки з них ніякі, сцикопіхота в чистому вигляді.
Тільки годяться аби русачків змушувати вибачатися, дон-дон.

Ну і відоси з рашки, де 1 мусор жене толпу із овер 50 людей, а вони тікають від нього, підтверджують слова, що у вас там всі мовчазні потерпілери.

это кто вообще?

Та хз хто у вас там хто, як то кажуть, в сортах лайна не розбираюсь.
Але вангую, що всі не зможуть виїхати, а ті що лишаться, в кого хватило звʼязків і бабла аби забудувати першу лінію моря і не пускати до пляжу звичайних смертних, не пустять цих смертних і в сховища і в «приватні» печери.

не пустять цих смертних і в сховища і в «приватні» печери

Ну во-первых, нужно знать местность прежде всего, а с этим у оккупантов большие проблемы. Дело в том, что у них Крымнаш, а что и как тут в Крыму — они вообще не в курсе. Да и в принципе особо обороняться им нет никакого смысла, оборона Крыма всегда во всех случаях оканчивается фейлом в силу географических особенностей.

вот почему как расеянин, так сразу до усрачки боится кокодыровцев? они страшны для безоружного населения, как мародеры и бандиты. На поле боя они ничто, инстаклоуны — доказано ВСУ

Потому что руский — значит терпила, они даже детям своим, которые в плену, несут пропогандонский бред. Эту страну спасут только расстрелы.

Данный коммент еще раз доказывает что 80% рашистов — потенциальные посетители дурдома.

роися ето там где здоровые в дурдоме или в тюрьме, а шизики на свободе.

Вы о наболевшем? Полностью с вами согласен, надеюсь что хотябы вы не такой.

Виїхала 25го з Бучі. 27го туди зайшла русня. Наразі там продовжуються бої. Зараз я на Кіровоградщині у родичів. Продовжую працювати і донатити ЗСУ.

Залишились в Києві. Загалом досить спокійно і звично. До звуку артилерії і прильотів вже якось звиклись, хоча і доводиться часто працювати в ванні під ковдрою :)

Ванна пагане місце для ховання від обстрілу.
1. Плитка може обсипатись и поранити.
2. Труби з гарячою водою або бойлер може пошкодитись і обварити.

Не повернувся з закордонного відрядження.

Мариуполь...3 недели обстрелов и скалдырничать разом все ближе. Потом начали летать самолеты. Хуже всего было отсутствие связи, когда не знаешь что с твоими близкими...

Чернігів. Мою домівку підбили на третій день війни. З третього дня до 15березня у сестри у підвалі знаходилася — чудовий, бляха, курорт при морозі без тепла, світла і звʼязку, всій московії рекомендую. І коли ліки мами вже підходили до кінця, вирішила, що варто все-таки виїхати, як раз одногрупник підкинув варіянт. Власне, завжди буду безмежно йому вдячна за врятовані життя.
Так, вірю в ЗСУ, так, волонтерю і намагалася по мірі сил витягти якомога більше моїх людей з Чернігова до того, як русня підісрала все, що могла.
Україна точно переможе, але ж блін, як хочеться відплати.

Зі Львову не виїзджали і не плануємо. Дуже шкода, шо мешканці Зх областей України масово виїхали в тим самим зробили дефіцит житла для мешканців тих регіогів де справді страшно.

Так, дуже шкода, шо деякі львівьяни зафігачили такі ціни на житло, шо хай вони нажеруться.

Справедливости ради есть и те кто жилье предоставлял бесплатно на западной, но про это никто не будет писать особо, а вот отдельные барыги кто крутанул цену до 5 раз создают впечатление что на западе какие-то мелочные жлобы наживающиеся на горе людей.

В моем комменте ключевое слово было «деякі».

Есть такие, помогли моим женщинам. Но при этом нашлась одна ... местная, которая моей жене заявила: чого приперлися, йди воювати!
Жене! Вот кто они после этого, эти некоторые шовинисты? и таких хватает... ( В то время как чужие поляки за свой счет помогают 2 миллионам украинцев

Ми коли виїжджали (9 березня), ми не знали, завтра в Києві буде «справді страшно» чи ні. Ситуація накалялася, черги в аптеки подовжувалися, тривог ставало більше. Якщо ви можете передбачувати події, то перед виїздом треба було проконсультуватися у вас?

30 км это практический нулевой риск. на каком-то самокате больше шанс убиться

30 км это практический нулевой риск. на каком-то самокате больше шанс убиться

што?
РЗСО деяке херачить до 100+ км...

такого досить небагато. крім того ракети які летять далеко несуть менше корисної нагрузки а значить роблять менше руйнувань

крім того ракети які летять далеко несуть менше корисної нагрузки а значить роблять менше руйнувань

Right the opposite.
Ракеты, которые летят далеко, имеют существенно большие размеры. Что как следствие, позволяет им нести в разы больше нагрузки.
Пример — РСЗО «Смерч». Дальность стрельбы 70 км (у «Града» 40 км). Имеет калибр 300 мм (у «Града» 122мм). Масса боевой части ракеты «Смерча» 150 кг (у «Града» 60 кг).
Больше дальность стрельбы только у оперативно-тактических ракет (до 500 км). Но и масса боевой части там уже огромная (480 кг).

То, что чем больше дальность, тем дороже ракета и тем меньше таких ракет — это да, это правда.

Площадь круга в школе изучали? Херачить то оно херачит, только плотность огня падает в квадрате. Тоесть какой-то дом разнесут, но шанс шо ваш — меньше.

Тоесть какой-то дом разнесут, но шанс шо ваш — меньше.

При длительности обстрела стремящейся к бесконечности шанс погибнуть от него стремится к 1.

Да да, вы еще мощность каждого взрыва считайте бесконечностью и наведение условно-хаотическим.

Учитывая, что задачей обстрелов является разрушение любых бетонных/кирпичных конструкций чтобы их нельзя было использовать как опорные пункты при обороне, то время играет против жителей таких домов.

Учитывая, сколько взрывчатки надо на один дом и количество их в к круге 30км, это несущественно. Поскольку батарея потратит годы.

А никто никуда и не спешит.
Артиллерийские боеприпасы — дёшевы и их у РФ — дохрена. Техники с советских ещё складов расконсервировать можно столько, сколько нужно. Да, это будут не последние модели и не в лучшем состоянии, но ездить и стрелять они смогут.
Особо крупные и особо прочные здания будут разрушены авиабомбами после того, как артиллерия перемешает с грязью любую ПВО в городе.

Так что, если русня подошла к городу ближе 100 км, лучше его покинуть, если вы не в армии и не в терр обороне.
Не стоит повторять на себе опыт жителей Мариуполя, Чернигова, Харькова, Гостомеля, Изюма и других населенных пунктов поменьше.
Даже Николаев, который в 50 км по прямой от Херсона медленно и планомерно превращают в груду щебня.

Артиллерийские боеприпасы — дёшевы и их у РФ — дохрена.

Це не подіє навіть якщо знести тупо все. Тому що навіть тоді лишається руїни, які прекрасно придатні для оборони. Мета обстрілів інакша — вибивати потроху людей, і тероризувати всіх, знищуюючи інфру.

Тому що навіть тоді лишається руїни, які прекрасно придатні для оборони

Кучка щебёнки — это такое себе укрытие. Не защитит даже от миниметного огня

Кучка щебёнки — это такое себе укрытие. Не защитит даже от миниметного огня

Щоб зрозуміти що лишається після місяця невпинних обстрілів — гляньте на марік. При всіх пошкодженнях купою щебня його не назвати ніяк.

При всіх пошкодженнях купою щебня його не назвати ніяк.

Всё впереди. Жаль конечно, но такова реальность

30 км это практический нулевой риск

Погибшие вчера под обстрелами из Херсона жители Николаева были бы с этим утверждением категорически несогласны.
Всё, что ближе 100 км — это зона постоянных массированных обстрелов

возможных* массированных обстрелов

Практически нулевой, если артобстрел хаотичен. Если твой район накроет батарея рсзо и сау — то это будет фатально для многих. Стреляют ведь не равномерно по всей окружности. Долбят конкретно в одно место

Практически нулевой, если артобстрел хаотичен.

Якраз в цьому випадку сильно вище 0. Залежить від щільності і частоти звісно

Главное чья и в какую сторону. Сегодня с женой занимались хозяйством под нашу работающую арту в 5-7 км.

Не всі, я з Вроцлава повернувся до України

Вибачте нас, «справжні українці», що приперлися з під обстрілів, вам панам заважаємо

Цікаво, а коли ви дасте ваш вельмишановний дозвіл для львів’ян теж починати боятися? Коли саме у Львові, на вашу думку, стане «справді страшно»? Чотирьох ракетних ударів по місту в один день ще замало, як я розумію. Тобто мають почати бомбити лікарні та школи, щоб я отримала право почати боятись за свою дитину, так? Мене дуже хвилює ваш дозвіл, наперед дякую.
Чесне слово, іноді від наших людей ще більш огидно, ніж від рашистів.

Подивіться на Харків, Маріуполь, Чернігів і зрозумієте, що таке страшно.

Люди не хотят рисковать так как никто не может быть уверен, что его город завтра не превратится в Мариуполь2 :(

это «не хотят риссковать» само по себе резко увеличивает риск

От абсолютно впевнена, що у вас нема дітей. А якщо є, то йдіть розкажіть їм, що таке справжнє страшно, а що ні.

з Львова всі перли ще коли там нічого ще не почалося, давайте відверто
сам знаю купу таких людей

трохи якесь нерозумне повідомлення, м’яко кажучи. схоже на російського бота

Спеціально зареєструвалась щоб кинути лайна в людей які вимушені тікати бо росіяни розбомбили їх оселю та вбили їх сусідів?

Виїхала з Харкова в перші дні війни в першу чергу через невизначеність. Відразу було зрозуміло, що моє місто стане прифронтовим і ризик окупації на той момент видавався доволі високим. Наразі в Полтавській області, почуваюся тут у безпеці, до сирен звикла. В певні моменти виникали думки про те, щоби рухатися далі, але наразі оцінюю ситуацію більш виважено. До того ж, поки я рефлексувала, вільного житла за прийнятні кошти не лишилося ані на Заході України, ані в Польщі чи деінде.

Вірю в ЗСУ і чекаю можливості повернутися додому.

В польше есть бесплатные варианты, моя соседка не так давно выехала и поселили в отель

Весь час чую про безкоштовні варіанти. Враховуючи, що війна на роки, то десь після другого місяця вже попросять платити або выезжаем.

що війна на роки

Доречі, є якась аналітика в цьому ключі ? Цікаво було б послухати

Моє хобі екстраполювати — 9ть років війна, стає тільки гірше. Оскільки вірю в ЗСУ та вважаю, що програти не можемо, то війна буде йти далі. До поки в нас чи в рашанзів не закінчаться ресурси. Нам поки щастить і західна цивілізація нас підтримує, але і рашку підтримує (купуючи газ) тож ресурсів з обох сторін вистачає і за рік вони не закінчаться

Гитлера под Москвой остановили через полгода войны а после этого еще 3.5 года воевали.

а вам в Україні рідній хтось буде місяцями кормити та давати готелі безкоштовно?? Чому поляки мають? Пару місяців прихисток, а потім будьте ласкаві, шукайте роботу

З роботою теж допомогають, коли є можливість. Як мінімум, моя подруга вже працює викладачем англійскої та української в місцевій школі. Роботу їй запропонували місцеві відразу як вона приїхала.

Саме тому треба в першу чергу вибирати не там, де безкоштовно, а там де є перспектива

Весь час чую про безкоштовні варіанти. Враховуючи, що війна на роки, то десь після другого місяця вже попросять платити або выезжаем.

Сестра дружини з двома дітьми в Німеччині в готелі -житло оплачує держава.

В Польщі багато роботодавців вже роками надають безкоштовне житло заробітчанам з України. Було б бажання працювати — робота і житло знайдеться

Я теж про таке чула. Але ці варіанти дуже різні: від окремого будинку до ліжка в гуртожику. Хто виїхав раніше, мав більший вибір. Мені ж крутити носом, вимагаючи окрему кімнату зі стабільним інтернетем, якось не хочеться. Ну й особисто моя думка, що щемитися в соціальне житло, отримуючи АйТішні зарплати та маючи варіанти, де жити, — це зашквар.

отримуючи АйТішні зарплати та маючи варіанти, де жити, — це зашквар

+1 доя ІТ-а з норм зп це дійсно зашквар. Сестра дружини мала далеко не ІТ-у зп та й зараз вже не має роботи. Номер в них величенький: двоспальне ліжко + диван + матрас на підлозі. Відповідно живуть втрьох + якась жіночка з ними. Тому своє житло звичайно краще, але хз. яку частину буде оплачувати держава..
П.С. В Німеччині досить туго з житлом ще було до нової фази війни. Навіть ІТ-ку буде важко знайти шось за норм. гррші.

рефлексувала, вільного житла за прийнятні кошти не лишилося ані на Заході України, ані в Польщі чи деінде

Хорватія або глибинка Іспанії поки не почався сезон, тобто на місяць точно. Напряму контактувати з хазяєвами з ейрбнб і домовлятись — може бути до 50% дешевше

Виїхали з Києва на франківщину, залишатись в Києві і працювати було важко, сирени та вибухи зі сторони Бучі та Гостомеля, оселились в Яремче, тут спокійно, є пристойний інтернет що важливо для роботи.

Теж в Яремчі, а родина в Софії.

я тэж, може по кавi у фестi, напиши у лс

І військомат не кошмарить? Тут чоловікам «раді»

ніхто і нікого не кошмарить

Виїхала зі Львова у Гданськ з мамою та дитиною, бо ми всі божеволіли від сирен, а сховищ в нашому районі нема, крім підвалів. Працюю на ремоуті, проте зарплата не дозволяє знімати двокімнатне житло та утримувати трьох людей. Орендувати квартиру на кілька місяців нереально, тільки подобово — а це від 1000 євро на місяць, ціни дуже зросли. Підселятист в сім’ю до поляків не варіант, бо мені потрібна окрема кімната для роботи, інакше не можу зосередитись. До того ж постійні розмови про ризик ядерного удару по Польщі не додають спокою. Тому планую скоро вертатись у Львів, хоча після вчорашніх ракетних обстрілів вже не знаю...

У Львові ціни вже теж під $1000 на місяць

У Львові ціни вже теж під $1000 на місяць

Не під, а від((

Та нє, за $700 предлагали але платити одразу за 2міс (це типу за перший та останній) плюс ріелтору $700 тобто щоб тільки заїхати виложити $2100

оплата за 2 місяці + 100% комісія маклеру, це у Львові, на жаль, стандартна пркатика, задовго до війни

Не тільки у Львові, в Харкові до війни так само було.

На олх є і по 500$, однокімнатні. В Франік дешевше трохи.

На OLX и в Киеве всегда были от 200грн посуточно. Просто там отвечают по телефону зеки и квартир по факту нету.

Відправив своїх коханих до Бельгії, а сам пішов у територіальну оборону.

уехала из киевской области. не смогла найти жилье на западной украине по нормальным ценам. Увы, работы лишилась, поэтому живу в отелях пока приграничных в польше — тут спокойнее но постоянный поиск и переезды не дают шанса найти даже удаленку. думаю рискнуть и вернуться. к сожалению (

Уехали из Киева во второй день, но уже неделю+ как вернулись обратно, в Киеве оказалось лично нам намного спокойней, чем во львовской области.

А чому саме на Львівщині вам було неспокійно, якщо не секрет? Я теж зі Львова виїхала, і постійно змушена тепер всім пояснювати, чому, «у вас же там спокійно».

Парней на улицах нонстоп стопала тероборона да и жить непойми где и париться, что в любой момент придётся искать что-то взамен напряжно.

Виїхала з Києва у Вінницю, так як складно працювати, коли, крім сирени, ти ще чуєш вибухи. А найближче укриття — це підземний паркінг 550 метрів від дому. Плюс клієнт 2 тижні дозволив не працювати, а далі треба було повертатись до роботи. Не могла в Києві взагалі працювати, тому зараз у Вінниці просто слухаю сирени) Але тут спокійніше це факт. Поки що

не у Вінницю а поруч. а в Київі в саме місто стабільно прилітає

У Вінницю прилітало вже тричі

та ладно, тут норм, тільки коли повітряна тривога переповзаю з ноутом до ванної)

от я тепер знову збираюсь випробувати свою емоційну стійкість і повернутись в Київ в п"ятницю

Підписатись на коментарі