×

7 історій волонтерства IT-фахівців N-iX в час війни

Всім привіт, мене звати Святослав Кавецький, я директор з галузевих питань у N-iX. Зокрема, ми з командою відповідаємо за благодійні ініціативи в компанії.

Місяць тому у всіх нас, крім основної роботи, з’явилася нова важлива місія — волонтерство та допомога тим, хто зараз цього потребує найбільше. Наші колеги з перших днів війни долучалися до різноманітних волонтерських ініціатив або ж організовували їх самі. Щоб об’єднати зусилля ніксівців, ми створили групу у нашій внутрішній соцмережі для координації волонтерских зусиль. Там колеги діляться можливостями та результатами волонтерства. Ми зібрали кілька цікавих історій від наших спеціалістів.

Анастасія, Project Manager в N-iX — координує плетіння сіток у Львові

Анастасія, Project Manager в N-iX, з перших днів війни волонтерить у Львівському обласному молодіжному центрі, де щоденно понад 200 людей плетуть маскувальні сітки для військових.

«Ще під час університетських років я активно волонтерила в Молодіжному Центрі, і коли почалась війна — я зразу написала колезі, яка колись там працювала. Ми зібрались в офісі і почали думати над благодійними проєктами, шукати приміщення та налагоджувати базу контактів. З того часу я волонтерю кожного дня без вихідних, поєднуючи це з роботою.

Зараз я з колегою відповідаю за локацію „Порохова Вежа“ — тут 3 поверхи, де щодня 200 волонтерів разом плетуть маскувальні сітки. Ми вже сплели та передали понад 300 сіток, які допомагають маскувати наших військових та їхню техніку. Щоб забрати сітки, військові або приходять до нас самі, або ми організовуємо доставку у військові частини чи певні локації. Я напряму спілкуюсь з військовими, тому ми завжди впевнені, що наші сітки там, де вони дійсно необхідні.

Окрім сіток, часто отримуємо різні запити від військових — рації, спальники, акумулятори, палатки, одяг, їжу і дуже багато медикаментів. Також, ми збирали кошти на машину для нашого друга, який зараз в „Азові“.

У Львові вже понад 60 локацій плетіння сіток — ми ділимось тканиною, сітками, контактами, машинами і волонтерами. Кожен наш ранок починаємо з гімну, співаємо українські пісні, кожної години озвучуємо хороші новини з фронту і кричимо наші національні гасла. Це допомагає нам підтримувати бойовий дух і дружню атмосферу!»

Якщо хочете долучитись до волонтерства у Львівському обласному молодіжному центрі — пишіть до них у соцмережі.

Євген, BA Lead, та Олеся, QA Lead в N-iX — організували безкоштовний ІТ-курс

Євген уже понад 10 років працює бізнес-аналітиком, а також регулярно викладає на навчальних курсах. Під час війни Євген вирішив організувати безкоштовний ІТ-курс для початківців. Курс складається з предметів тестування (Manual QA), бізнес-аналізу та програмування (Java, JavaScript, Node.js). Олеся, QA Lead у N-iX, долучилась до викладання тестування та зараз керує цим напрямком на курсі.

Євген поділився історією, як йому вдалось організувати цю навчальну ініціативу: «Мені спонтанно прийшла ідея зробити базовий курс для неайтішників на волонтерських засадах. Зараз багато людей втратили роботу й не мають фінансової можливості оплатити навчання, тому такий курс є шансом здобути нові навички та почати будувати кар’єру в ІТ-галузі.

Я створив чат у Telegram та почав поширювати оголошення про курс серед друзів, у своїх соцмережах та внутрішніх соцмережах N-iX. Всього за тиждень, у групу курсу додалося 1000 людей. Ми вже провели кілька лекцій і на даний момент нас є 4 викладачі та 100 студентів на курсі бізнес-аналізу, 5 викладачів та 250 студентів на тестуванні, 3 викладачі та 200 студентів на програмуванні. Зараз я займаюсь налагодженням процесу — керую групою в Telegram, організовую та модерую онлайн-зустрічі.

Ми з командою плануємо продовжувати та розширювати цю ініціативу. Я дуже радий, що долучилося так багато викладачів та студентів. Це надихає!»

Олеся теж ділиться досвідом викладання: «Для курсу Євгена потрібні були експерти в різних напрямках і я вирішила викладати предмет Manual QA. Також, до викладання долучились багато фахівців — QA-інженерів, бізнес-аналітиків та розробників. Ми ділимось матеріалами між собою та за потреби підтримуємо один одного під час лекцій. Бувало таке, що у колег виникали проблеми з інтернетом, то ми підхоплювали та продовжували викладати лекцію. Ми вчимось на помилках та у процесі удосконалюємо курс.

На курсі здебільшого люди, які не мають дотику до сфери ІТ. Звісно, інколи буває складно, оскільки у всіх виникає багато питань, але ми намагаємось на все відповідати та доступно пояснювати матеріал».

Юрій, VP of Delivery у N-iX — керує закупівлею машин для армії

Юрій, VP of Delivery у N-iX, допомагає компанії купляти машини на потреби ЗСУ та передавати їх на фронт. На даний момент, вже придбали 6 позашляховиків та 2 мікроавтобуси, зараз більшість з них уже в гарячих точках допомагають нашим героям виконувати їхні надважливі завдання.

«N-iX та наші колеги зібрали понад 14 500 000 гривень для підтримки України, армії, та тих, хто зараз цього потребує. Велику частину грошей ми виділили на різні благодійні проєкти, але ще залишалися певні кошти. Ми виокремили кілька основних важливих ініціатив — тепловізори, бронежилети, станції Starlink та автомобілі. Це речі, які ми можемо оперативно придбати та передати туди, де це зараз необхідно, оскільки такого роду засоби не є в пріоритеті загальнодержавних постачань для ЗСУ. Я вирішив зайнятися автомобілями, оскільки цікавлюсь цією темою.

За пару днів я знайшов 4 машини в Україні, ми придбали їх та передали для 80-тої аеромобільної бригади, машини вже на передовій. Також, налагодили канал доставки автомобілів та мікроавтобусів з Польщі. Уже відправили 2 буси на передову для полку „Азов“, а також у Маріуполь для доставки гуманітарної допомоги і вивезення людей. Найближчим часом ще плануємо передати ще два позашляховики для ЗСУ. Таким чином, ми хочемо щотижня передавати по машині на передову.

Ми фокусуємо свою увагу й зусилля на автомобілях підвищеної прохідності, оскільки можемо бути впевненими, що вони використовуються за прямим призначенням, де це необхідно. Звісно, це все крихта, але ми намагаємось оперативно реагувати на потреби хлопців на передовій, тому, надіємось, це допомагає.»

Оксана, Legal Counsel у N-iX — допомагає з харчуванням для тероборони, волонтерів та тимчасово переміщених людей

Оксана, Legal Counsel у N-iX, долучилась до друзів, які організували благодійний центр забезпечення харчування бійцям ТРО, волонтерам та переселенцям у Львові. Щоденно центр годує кілька тисяч людей! Крім того, Оксана допомагає збирати гуманітарну допомогу та передає туди, де є необхідність.

«Я почала волонтерити з перших днів. Ми у Львові формуємо тил — приймаємо людей, які приїжджають, передаємо амуніцію військовим, допомагаємо людям у гарячих точках.

Друзі організували кухню, де ми готуємо їсти для тероборони, волонтерів та переселенців, а я долучилась до них. Все починалось з 100 порцій на день, а зараз кількість може сягати 3000! До ініціативи долучилось більш ніж 30 волонтерів, та за 22 дні роботи ми зробили понад 66 000 обідів. Дуже багато людей допомагали, давали продукти та розвозили їжу.

Паралельно виникла потреба передавати гуманітарну допомогу та речі військовим у гарячі точки. Спільними зусиллями нам вдалось зібрати необхідні речі — дитяче харчування, памперси, теплі речі, ліки. Частину відправили, наприклад, у Харків для пологових будинків, дитячих лікарень та дитячих будинків.

Ми організували збір коштів через знайомих, а також намагалися залучити кошти з-за кордону. Ми стараємось залучати всі ресурси, які можемо, оскільки в теперішніх умовах допомоги потрібно багато і швидко.»

Ви теж можете підтримати Центр забезпечення харчування оборони! Всю інформацію можна знайти на сайті або в соцмережах.

Анна, Head of Account Based Marketing у N-iX — волонтерила на вокзалі в Польщі

Анна два тижні щоденно волонтерила на вокзалі в Перемишлі — допомагала з перекладом та координацією людей.

«На третій день війни я поїхала у Перемишль, щоб відвезти туди подругу з дітьми та побути з ними перший час. Коли ми приїхали, я зразу вирішила, що хочу йти волонтерити та бути якось корисною. Спочатку я допомагала сортувати гуманітарну допомогу, а потім мене перенаправили на вокзал. Там я і волонтерила щодня впродовж двох тижнів по 4 години на день. Моєю задачею було зустрічати людей, які приїжджали з різних куточків України, допомагати їм з перекладом та з розселенням на ніч. Інколи потрібно було зробити оголошення на вокзалі українською про додаткові потяги чи автобуси. Людей було стільки, що через вокзал було складно пройти — багато жінок, дітей, тварин. В кожного своя трагічна історія — хтось виїжджав з Харкова, хтось з Гостомеля, хтось не взявши майже жодних речей. Поляки дуже турбувалися про цих людей та ставилися з розумінням — пропонували гуманітарну допомогу, базовий одяг, їжу та іграшки для дітей. Також, у Перемишлі організували прихистки у школах та супермаркетах. Проте, зовсім скоро вільних місць не залишилось й багато людей ночували на вокзалі.»

Юрій, Software Engineer у N-iX, купує планшети для наведення та коригування вогню для артилерії

Юрій організував збір грошей на закупівлю планшетів для артилерії для наведення та коригування вогню. Понад 300 комплектів планшетів з захисними чохлами вже передано у гарячі напрямки.

«У перші дні війни до нас з батьком звернувся знайомий офіцер з артилерійської військової частини з питанням, чи ми знаємо, де дістати планшети з певними технічними вимогами. На той час в Україні з ними вже був дефіцит. Завдяки знайомим з Литви ми за свої гроші закупили партію з 200 планшетів в місцевого постачальника. Це все вийшло близько 24 000 євро. Ми почали збирати кошти, щоб оплатити цю та наступну партію.

Ми поширили інформацію у Фейсбуці та серед клієнтів N-iX, а також, колеги запостили збір коштів у внутрішніх соцмережах компанії. Паралельно я подав запит у благодійний фонд N-iX. Таким чином, ми зібрали близько 20 000 євро за три дні і компанія пожертвувала 130 000 гривень, яких не вистачало. Зараз гроші продовжують надходити, тому ми закупили наступну партію на 100 планшетів.

Загальна потреба у планшетах — близько 500 штук для ствольної та реактивної артилерії. Планшети ми передаємо у військову частину відповідальному офіцеру. Там встановлюють все необхідне ПЗ і передають для виконання бойових завдань.»

Якщо ви бажаєте фінансово долучитись до закупівлі планшетів для нашої артилерії, ось реквізити, куди можна надіслати кошти:

4149510061624344 Oleh Chubey

або реквізити рахунку:

Банк отримувача АТ «Райффайзен Банк»

IBAN UA503255700000000262001236240

Отримувач ЧУБЕЙ ОЛЕГ ВОЛОДИМИРОВИЧ

Зараз час єдності та невтомної праці на всіх фронтах. Підтримуємо нашу країну та українську армію! Разом — до перемоги!🇺🇦

А чи волонтерите ви під час війни? Поділіться своїм досвідом у коментарях.

👍ПодобаєтьсяСподобалось4
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Підписатись на коментарі