1С забули? Є хто на заміну?

Бажаю здоров’я. Я вже багато років (з 2014) займаюсь питанням створення альтернативи 1С. Цікаві успішні кейси у цій сфері.

З мого досвіду:

1. Управлінський облік замінити не тяжко (склад, виробництво, зарплата та кадри і так далі).

2. Бухгалтерський облік замінити над-складно, 1С на цьому і тримається. Але якщо після війни кардинально зміниться законодавство, ця перевага зникне.

3. Чи можуть розробники 1С взагалі працювати з іншими технологіями і мовам ?

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному3
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Короткий дайджест альтернатив, на основі даного обговорення:

BAS
www.codejig.com/uk/bas-1c

MASTER
masterbuh.com

АБ-Система
ab.biz.ua

Дебет Плюс
debet.com.ua

БЕЙСТУБЕЙС
base2base.ua

Odoo
www.odoo.com/uk_UA

ПРОФБАЛАНС
www.interface.lviv.ua/...​ain.grf?route=common/home

Акцент
www.accent.ua

SMARTFIN
smartfin.ua

ПРОФБАЛАНС
www.interface.lviv.ua/...​ain.grf?route=common/home

Якщо перейти за посиланням, то виглядає як «кинутий напризволяще сайт» :(

P. S. Я бачив їх розробку десь у 2010тих

незнаю по яким критеріям Ви робили дайджест але додам)))
BAS — та сама 1с під іншою лейбою (заміна типу аби не називалось))) а так заміна 100% навіть конфігурацію можна не міняти))) )
MASTER — для великих, одразу дивіться на it — enterprise (майстер це їхня лайт версія)
Дебет Плюс, SMARTFIN чи зможуть Ваші програмісти внести зміни (скоріше за все ні), тому для малих напевне ок
БЕЙСТУБЕЙС — бухгалтерія??? без бухгалтерії, то щось для ФОП, або чисто управлінка (я таке і близько не ставив би)
ПРОФБАЛАНС — навіть сайт датується 2017р...
Odoo, АБ-Система — малі та середні підприємства через недостатність бухгалтерських операцій з коробки (дописати можна, але це ж треба тоді самостійно відслідковувати зміни законодавства і т.п. ...)
Акцент — мова VBScript останній випуск 2008р... я б не ввязувався

додам ще a5erp a5erp.solutions але там ціна на рівні західних продуктів великих компаній (САП, Майкрософт)

А взагалі, якщо не стоїть питання модифікацій/поліпшень, то на ринку на багато більше

Написано ж — «на основі даного обговорення». Як можна «не врубатися» в 1 речення? Дайджест для тих хто не хоче читати всю цю «простиню». Просто назва і посилання. Від себе хочу подякувати вам за лаконічні коментарі до кожного з перелічених продуктів.

ааа, тоді ще правочка відносно

3. Чи можуть розробники 1С взагалі працювати з іншими технологіями і мовам ?

), наступні пункти в смітник, для 1с-ника, так як вони не дають доступу до змін
Дебет Плюс (менеджер їх єдиного дистрибютора потелефону півтора року тому, казала, що в разі внесення змін не надаватимуть оновлень), SMARTFIN, БЕЙСТУБЕЙС, ПРОФБАЛАНС (немає згадки про таку можливість)

ПРОФБАЛАНС — навіть сайт датується 2017р...

Вони свого часу душе швидко по запитам користувачів вносили зміни.
Знаю, бо колега саппортив.

Софт їх працював, я аж здивувався (це 2005-200+ роки) і під Лінуксом.

Але інтерфейс, принаймні те, що я бачив, був DOS- like ( дуже мені Turbo Vision Pascal нагадувало).
Користувачам з тим проблемне було, бо UX для бугхалтера, то аж ніяк не мишею рухати 😁

давно в 1с, аналога на рынке по сути нет, и заменить не так просто, особенно по простате и скорости доработки

Привіт, Customera — українська платформа, яка дозволяє створювати рішення для ведення обліку вашого бізнесу.
Customera розміщується повністю у Google Cloud і доступна з будь-якого пристрою.

Наша місія — створити сучасний український продукт, який допоможе українським бізнесам відмовитись від використання всім відомих російських розробок ( 1С, iiko, yclients ).

Варто розуміти, що Customera — це не одне універсальне рішення, а платформа (конструктор) для створення рішень, тому має широкі можливості адаптації. Це ідеально підходить для тих, хто шукає індивідуальний підхід і хоче систему, яка відповідає їхнім вимогам.
Платформа перебуває в активній розробці та розширенні функціоналу, включаючи адмін-панель.
Для демонстрації можливостей створено одне просте рішення для торгівлі
customera trade, яке підтримує управлінський облік. Наразі бухгалтерський облік та регламентована звітність ще відсутні.

Якщо зацікавило, ви можете ознайомитися з деталями на сайті customera.co
Ми завжди раді отримати будь-який зворотній зв’язок.

zippy.com.ua
бесплатная открытый код веб-интерфейс

B-Fin — онлайн управління малим і середнім бізнесом в хмарі (saas) — b-fin.tech/ua
B-Fin — це не просто онлайн-служба управлінського обліку. Це екосистема для бізнесу, яка об’єднує користувачів і спрощує ведення записів.

Фінансовий облік:
1.Нарахування заробітної плати
2. Взаєморозрахунки з контрагентами
3. Інтеграція з онлайн-банками
4.Облік доходів і витрат
5. Облік валютних операцій

Облік запасів:
1. Облік товарів
2. Закупівлі
3. Програма управління виробництвом
4. Переміщення товарів між складами

Облік продажів і замовлень:
1. Роздрібна торгівля
2. Оптова торгівля
3. Створення продажів наперед
4. Облік доходів і витрат
5. Облік валютних операцій

Безкоштовний опенсорсний продукт із тисячами модулів.
Odoo ERP Community Edition
Написано на Python

Це тільки безкоштовні модулі і тільки до останньої версіі.

apps.odoo.com/...​nloads&price=Free&search=

Вітання!
Я менеджер з розвитку в компанії «Codejig». Наша команда декілька років створювала ERP-систему, яка би була підлаштована під специфіку української бухгалтерії, містила широкий функціонал (не менший, ніж в 1С) і при цьому зберігала гнучкість — так з’явилось «Вправно».
«Вправно» побудоване на нашій власній low-code платформі, тобто є повноцінним RAD-фреймворком. ERP може працювати онлайн та на любих приладах — в вигляді веб-сервісу або нативного додатку, а також на власних серверах підприємства. Ми пропонуємо ціну, справедливу для українського користувача (особливо в порівнянні рішень на основі Microsoft Dynamics) та низький поріг входу для розробників.
Наше рішення зручніше, модульніше, і потужніше.
«Вправно» включає в себе бухгалтерський та управлінський облік, а також управління виробництвом.
Ми запрошуємо до співпраці розробників 1С, компанії, що займаються впровадженням рішень BAS та всіх небайдужих — пропонуємо вигідні партнерські умови.
Тут загальний огляд «Вправно»: www.codejig.com/uk/erp
Тут порівняння з 1С/BAS: www.codejig.com/uk/bas-1c
Тут можна переглянути демо: vpravno-demo.codejig.com/uk/sign-in
Російського софту потрібно позбуватись — і ми раді знайти однодумців серед спільноти DOU.

Також, можете зв’язатись з нами через форму на сайті, або безпосередньо зі мною через пошту — [email protected]

Насправді, основне питання чи будуть надаватися централізовано оновлення від вашої компанії при зміні форм і вимог укр. звітності.
Це одна із основних причин чому 1С вибирали багато компаній — отримання швидких оновлень до частозмінюваного законодавства, вимог і актів, а далі вже йшли вартість і можливості продукту.

Так, звичайно. Ми слідкуємо за змінами і вчасно оновлюємо всі типові звіти.

Звичайно, звітність могла б бути простішою і зміни до законодавства вносяться частіше, ніж хотілося б, але проблема не така страшна, якою її звикли малювати. Бухоблік вже значною мірою спростили і гармонізували з прийнятим у світі, тому кількість «новацій» поступово зменшується. Звітність формується та подається безпосередньо з програми, без необхідності використовувати сторонні засоби (Медок, Соната і т.п.). Тому, не маючи залежності від інших платформ, і завдяки low-code інструменту в основі, вносити зміни до звітності — не є проблемою.

Наразі ми вже підтримуємо типову звітність підприємства на загальній або спрощеній системі оподаткування. Приміром, ось звіт по ЄСВ:
1) Спочатку увійдіть як директор/бухгалтер — vpravno-demo.codejig.com/uk/sign-in
2) Перегляньте звіт — vpravno-demo.codejig.com/...​pdate/4611686018430763556

Дякую за відповідь.
Подивився інтерфейс — виглядає цікаво.
Звісно тепер ваша задача — це залучення клієнтів.
З однієї сторони, багато компаній хочуть змін і відійти від 1С (як мінімум так заявляють) із зрозумілих причин, але з іншої, в багатьох компаній є фінансові труднощі зараз і не готові вкладати в розвиток і перехід на нове. Тому в своєму колі я чую про розгляд альтернатив для можливого майбутнього переходу, але і на далі активно розвиваються свої продукти на 1С, тому що є вже люди які вміють із цими продуктами працювати, як і бухгалтери, так і розробники.
Відвоювати частину у вже відносно сталого ринку є складною задачею, навіть складніше, ніж написати хороший продукт.

Дякую! Ми, власне, тому і починаємо активні продажі тільки зараз, бо хотіли вийти на ринок з цілісним хорошим продуктом, а не чимось напівсирим.
Завдання є дійсно складним, але клієнти вже з’являються — і власне, треба користатись моментом, коли люди хочуть відмовитись від усього російського.
Проте, Німеччина змогла менше ніж за рік відмовитися від російського газу, щоб не фінансувати війну. Невже цей крок для німецьких підприємств був економічно менш болючим, ніж поступовий перехід на інший управлінський софт?
Дійсно, деякі українські компанії мають серйозні проблеми через війну і для них термінова заміна програмного забезпечення була б надмірним тягарем. Проте, як Ви кажете, є і інші, які особливо не постраждали і вкладаються в розвиток 1С. В поточній ситуації — це абсурд, на кшталт вигодовування в ванній кімнаті крокодила, який вже тричі намагався тебе зжерти. Але, і такі користувачі — одна з цільових аудиторій, яких потрібно залучити.
Створення спільноти розробників і партнерів — один з ключових моментів на цьому, безперечно, непростому шляху. Тому будемо раді з такими людьми працювати над цією місією)

Я тоже разработал он-лайн сервис. Ушел от 1С BAS еще до войны (с начала 2022 — в новой системе). Сам 1С-ник с 20-летним стажем работы программистом и 6 летним стажем работы главбухом.
Отказался от ведения учета в 1С из-за постоянного усложнения ведения учета и «утяжеления» системных требований к серверному оборудованию.
Сейчас система висит на хостинге стоимостью менее 110 грн/месяц (это в несколько раз дешевле электричества для серверов).
Если кому то интересно, то вот ссылка на краткое описание сервиса (там на сайте висят еще и другие мои разработки: оперативный учет в облаке и мобильная торговля под ОС АНДРОИД):
info.torg-24.com/grossbuh.php

Доброго дня.
Я розробив заміну 1С на базі платформи .NET з нуля.
База даних Postgresql, мова програмування C#

На даний момент зроблена велика програма для обліку торгівлі, фінансів та складу
Також зроблений конфігуратор, який створює таблиці в базі даних і генерує код на C#

Програма розробляється в Visual Studio, можна скачати із сайт Майкрософт

Сайт проекту accounting.org.ua/storage_and_trade.html

Відкритий код на GitHub:
Програма «Зберігання і Торгівля» github.com/tarachom/StorageAndTrade
Конфігуратор github.com/tarachom/AccountingSoftware

Кому цікаво приєднуйтесь до проекту

Управлінський облік замінити не тяжко

Та ні, якраз написати рішення для бухгалтерського обліку досить просто, бо він один для всієї країни. А от по управлінському обліку в кожної компанії свій велосипед, який створювався роками і заточений під бізнес-процеси саме цієї компанії. Перехід обійдеться компаніям в купу грошей і роки часу. Ніхто не згодиться на такі затрати і складнощі для бізнесу.
Тому, я думаю, повної відмови від 1с не буде. Невеликі і середні компанії почнуть її просто піратити. Звичайно 1с це ФСБшна закладка, але якщо компанія торгує трусами й носками, то ФСБ від тієї закладки користі мало. А великі компанії перейдуть на щось подібне до SAP або розроблять власні рішення.

Яка різниця чим торгує компанія якщо в 1С може потрапити клієнтська база яку потім ФСБ може використовувати як захоче? Ну чисто теоретично.

spkua.com.ua
Доброго дня! Пропоную переглянути демо версію конфігарації бюджет. Повністю власна розробка, має повноцінний конфігуратор, принцип базової та локальної конфігурації. Напрямки можуть бути різні, бюджет, кнз, комунал, торгівля... Наявне власне ПРРО.

Доброго дня. я 1с-ник з хорошим досвідом))) і також розглядаю альтернативи
На даний момент з укр. готових програмних продуктів (в яких наявні ввважливі аспекти обліку ОС, НМА, МШП та звісно стандартні регламентні звіти, в т.ч. кадрові). Сап і динамікс не підходять так як ціна ліцензій велика)
як 1с-ник готовий перевчитися дивився продукти з можливістю редагувати власними силами (+ можливість локального встановлення і доробка власними силами) і на даний момент ситуації не дуже:

1. masterbuh.com «дочка» ІТ-Підприємства для веде бух. обліку
+ (при укладанні з ними партнерського договору) отримуєте доступ до їхніх відео уроків по продуктам, адміністрування та розробці продуктів (відзначу тим годин для перегляду дуже багато))) ).
+/- розробка здійснюється конструкторами в межах їх платформи (конструктор бази данних, форми, інтерфейсу і т.п.) з можливістю точково вставляти код
+/- код бизнес логіки постачається в скомпільованому вигляді, але точково (через консоль/конструктор) вожна отримати інформацію про те який запит вкладено у форму чи документ
+ продукт розвивається і все може змінитись)))
— використовувати з git наврядчи зможете

2. ab.biz.ua АБ-Система
поки докінця не з"ясував але можу повідомити зі слів)))
+ відкритий код бізнес логіки (це один з самих крутих плюсів серд усіх! оскільки відкритий код дає можливість закинути продукт у git і т.п.)
+/- код написаний на власній мові (типу 1с або сап)
+/- в системі наявна довідка по об"єктам, але в загальному доступі поки через мережу інтернет поки не має (розробники кажуть, що працюють над цим)
+ наявні відзивчиві менеджери (повірте це великий плюс) та є зв"язок з розробниками (не плутаємо з менеджерами, від них можна отримати технічну підтримку поки не має вікі))) )
+ в цілому є можливість перенести файли з текстов в git

3.Дебет Плюс (мій досвід це треш!!!)
+ ідея платформи хороша бізнес логіку описують на js+xml (і я прямо загорівся))) )
а далі тільки минуси, через які + вище нівилюється:
— підтримки розробників по факту не має (на сайті розробника є застаріла базова документація по платформі), якщо хочете можете спробувати розібратись)))
— продаж здійснює (наскільки я зрозумів один одноіменний диллер, який наче б то розробляє конфігурацію в рамках платформи)
— в рамках диллера зв"язок мав з однією менеджеркою, як наслідок інформація така:
доробляти можуть тільки співробітники одноіменного диллера...
(інформація з телефонної розмови, відповідати на листа по електронній пошті відвомились) теоретично змінювати можна, але якщо Ви це зробите, то ми не будемо надавати Вам підтримку (і як наслідок виникає питання, навіщо розміщувати на сайті інформацію про можливість доробки власними силами, якщо по факту її забороняють, короче пишуть одне і говорять друге...)
А загалом менеджери спілкують погано, одна заява (після питань про можливість змінювати власними силами), що в нас багато клієнтів і ми Вам не продамо, дуже багато говорить про компанію і політику...

Сподіваю, ситуація на ринку колись таки зміниться... а на разі має те, що маємо і приходиться обирати з того, що є

П/с відмічу цікавий проект a2v10.com/uk як платформа для розробки, але нажаль на разі для України і середнього рівня підприємств і вище готового рішення з пітримкою регламентних звітів просто не має...

Году наверное в 2009 сотрудничал пару недель с этими debet.com.ua. Вроде когдато называли себя вторыми после 1с

Доброго дня, Олексій! Погоджуюсь з вашою 1 і 2 тезою. Я вже 4-ий рік працюю у компанії, що створила українську локалізацію ERP-системи Microsoft Dynamics 365 Business Central (стара назва Nav).

Тобто це рішення на 100% покриває бухгалтерський, податковий, управлінський та кадровий облік. Також має модулі для управління складами, логістикою.

Систему важко назвати аналогом 1С, бо її можливості більші. Відповідно і ціна більша. Але в умовах війни Microsoft робить шалені знижки на ліцензії (низька вартість триматиметься 3 роки), а моя компанія SMART business робить на 6 місяців безкоштовними ліцензії на рішення локалізації (тобто допрацювання до Business Central, що адаптують його до Законодавства України та звичок українських бухгалтерів).

Система доступна на землі та у хмарі.

Є сотні кейсів успішних впроваджень. Серед нещодавніх — Ecosoft та MTI.

Якщо захочете поговорити більш предметно, ласкаво прошу на сайт рішення bc.smart-it.com

base2base.com.ua
Маємо великий і довгий (24 роки) досвід, велику кількість клієнтів, і «великих» клієнтів (з мільйонами продажів на тиждень). Не буду багато писати, кому цікаво, подивіться.

-

Замены нету пока что, но зато есть огромный рынок, куча бабок, но нет грамотного решения (те же решения оракл или сап это решения для крупного бизнеса, а не для магазина оптовой закупки бакалеи у Ашота, где три сотрудника: продавец, кладовщик и Ашот) с заманчивой ценовой политикой, и на первое время продукт должен иметь совместимость с 1с, чтобы легче было мигрировать. Так что в ближайшие года 3-4, а может и больше 1ASS продолжит быть монополистом. Ещё и государство должно в эту движуху войти, тот же 1С создавался частично на деньги государства, мы никогда не узнаем сколько орки там у себя украли, но без государства во внедрении подобных штук не обойтись. Там субсидии на покупку ПО, какие-то плюшки, ну кароче заставить минцифры шевелить булками, а то они заняты внедрением байрактаров в Дию, но чёт созданием софта или развитием области они не хотят.

На мій полгляд, з досвіду роботи в 1С — замінником може виступити
Odoo — www.odoo.com
Вона й з’явилась у Європі як більш дешевий, відкритий до розришення замінник пропієтарних американських систем

Мова для створення розширеннь — Python

Але, тут вже питання то творців своїх лісапедів тіпа умовного «Дебет+»:
український ринок замалий, щоб заробити гроші на створення серйозної та гнучкої платформи для малого та середньго бізнесу

А без такої платформи — буде постійна проблема з персоналом для впровадження цих лісапедів.
Мережа 1С франчайзі цю проблему вирішила.
Без створення подібної спільноти програмістів, консалтерів, викладачів та курсів — у 1С немає альтернативи й досі... :(

український ринок замалий, щоб заробити гроші на створення серйозної та гнучкої платформи для малого та середньго бізнесу

в цілому так, якщо брати класичні інформаційні системи для бізнесу. Якщо змінити кут зору, то можна де шо зробити. Але воно (рішення) й насправді виходить з високою стартовою ціною, на коліні не зробиш. Екосистема ж.

А в чого конкретно не вистачає в Odoo?

Одо трохи «кончене», я бачив проекти на ньому

поясніть які регламентовані звіти підтримує Одоо?
наприклад ндс, акциз, тирборг, чи 1дф, чи може єсв співробітників?

1. Є нюанси але так реально і ті хто впроваджує інші ERP це роблять кожен день.
2. Потрібно вольове рішення переходу обліку в Україні на IFRS (міжнародні стандарти) і не буде жодних проблем з використанням SAP, Oracle, Microsoft і т.д. Буде зручніше проходити аудит, залучати іноземні інвестиції, відкривати міжнародні придставництва. Більшість цевілізованого світу живе без такої кількості регламентованої звітності, постійних змін документів і правил в бух. обліку.
3. Переходять на работу з впровадження і доробок до інших ERP, тут більше проблема з англійською, як у розробників (вся документація англійською) так і у користувачів, в більшості софту немає укр мови іноді є російська, але переклад жахливий.

і не буде жодних проблем з використанням SAP

Крім його вартості.

... і вартості послуг консалтерів SAP

Крім його вартості.
... і вартості послуг консалтерів SAP

вартість володіння — космічна (у х**му сенсі цього виразу, того самого космосу в котрий ще не прийшов Ілон-наш-Маск зі своєї SpaceX)))

Не впевнений, що розумію всю складність процесу, але з того що я бачив, 1С — це до неможливості переускладнена система (конфігурація для України).

Складається враження, що програма робилась по «тому як сказав бухгалтер» і толком аналіз задачі не проводився і «хочу тут галочку» — це ставилась як вимога.

Бухоблік — по суті — це БД з планом рахунків, проводками, що генеряться по правилах з купки реєстрів, і звіти по цих проводках. І це все. Достатньо зробити гарну платформу для цього. Для решти є сенс зробити зручний спосіб інтеграції/апі. Склади/магазини/акції/зарплати — то окремі системи, виходом з яких буде якийсь простий реєстр документів.

План рахунків в нас в країні ± стандартизований. Звіти по ним в податкову по цьому стандарту, мали б могти формуватись.

Реєстри документів, можна зробити штук 10 стандартних і цього 96% підприємств мало б вистачити.

Головне, як на мене
— не намагатись зробити ERP систему.
— зробити просту систему, яка робить одну задачу — бухоблік, але робить її круто (unix way?)

В цілому, те що я написав чимось схоже на 1с, але без зайвого, простіше, відкритіше та модульніше.

Ідея для стартапу )) Але якось не хочеться влазити в це на років 10 ))

по «тому як сказав бухгалтер»

+500
Стикався з таким , шо бугалтер просто казав: «Так воно неправильно зарплату рахує, навіщо нам така програма?»
Але на питання: «А де саме неправильно?»
було сказано : «Не морочте мені голову , неправильно і все...»

Але на питання: «А де саме неправильно?»

прикладний програміст в світі 1С — наполовину консалтер-аудітор, і знає нерідко правила обліку краще за середнього бухгалтера. точно краще випускниці 3хмісячних курсів бухгалтерів.
а коли бухгалтер бачить що перед ним невіглас, то так — зазвичай пояснювати нічого не буде. бо то мінімум довго. Особливо коли цей бухгалтер працював з кваліфікованим 1Ском.

У описаному мною випадку то була не 1С, і, щоб подати розробникам ticket, необхідно було знати де не правильно 😁

щоб подати розробникам ticket, необхідно було знати де не правильно

у тому й проблема з заміною 1С — типовий цикл розробкі, коли між бухгалтером та програмістов — купа слоїв бюрократії — неприйнятний.

іншими словами — тому й з’явився аджайл — програміст повинен розуміти кастомера і працювати з ним без посередників :)

платформа 1С зроблена саме для такого типу програмістів, які можуть не розумітитися що такє О велике, чи як там в БД що джойниться, зате розуміють що від них просять, і можуть вести — кваліфіковану дискусію з кастомером, якщо в нього хня-забажанка якась в голові виникла :)

... в мене є старий знайомий, який після еміграції в Канаду, знайшов компанію в Отаві, яка на 1С робить конфігурації для USA ринку. Він особисто їздив у відрядження, у Техас, до користувачів конфігурації для ранчо. На прохання цієї компанії ніде логотипа 1С немає :) Але хто бачив UI 1C 8.* відразу впізнає.

Причому цей вибір зробили власникі канадці, ніяк не наші.
Чому? тому що самі спробували, порівняли з аналогічною платформою — Microsoft Dynamics AX, і прийшли до висновку що швидкість розробки на 1С вища у рази, а програміст дешевший, і дешево навчити.

Звісно, і без 1С можна обійтись. Але точно — то буде дуже непросто=дорого.

Так з 1С було дешево частково не тому, що на ліцензії чхали? :)

вартість ліцензій на 1С — копійки, в порівнянні з вартістю годин:
розробки, впровадження та обслуговування.

та й якщо порівнювати вартість ліцензій 1С з аналогічними — то теж в рази дешевше вийде.

Ну так чи інакше були спроби своє зробити. Навіть є якісь продукти.
Те, що 1С перемогла, то просто так вийшло.
Це як руссогаз. Сиділа Европа на ньому, а тут обана....
І тепер з 1С щось потрібно робити....
P. S. Згадав, шо за тиждень або два до війни знайомі бухгалтери (невеличка фірма) переходила на «іншу програму», як вони казали.
Заміна 1С.
Що то було я хз, але щось та є.

Ну так чи інакше були спроби своє зробит

так. с 90их, коли шалений успіх 1С Проф 2.0 та 1С Зарплата 3.0 і зробив 1С тим що ми знаємо.

Те, що 1С перемогла, то просто так вийшло.

любу перемогу можна так назвати, просто так вийшло :D

І тепер з 1С щось потрібно робити....

ну то зробіть ;)

знайомі бухгалтери

це десь 20, ну може 30% користувачів 1С

ще раз кажу — в середовищі далеких від теми є стійке та хибне уявлення що 1С то програма для бухобліку

і от з таким хибним уявленням — точно ніяких альтернатив ми й не маємо...

Імхо з 1С так сталось бо ніхто тут у своє не захотів «вкластись».
Навіщо паритись, он є ж вже готове.
Той же Парус чомусь закопали, що там ще було на слуху?
20-30% відмовились, та байдуже.
Рраз і санкції на 1С (давно пора). І все.
Одразу та щось народиться, або розвинеться з того, шо вже є.
Або у екселі вестимуть 😬
Або куплять у Европі щось.
Буде не легко, а чому має бути легко?

Той же Парус чомусь закопали, що там ще було на слуху?

Парус вмер, бо 1С мала переваги

Рраз і санкції на 1С (давно пора).

і як вони будуть виглядати?
вилучення комп’ютерів з офісів де встановлена 1С?

Буде не легко, а чому має бути легко?

тобто бізнес матиме збиткі, бо фактично залишиться без програмного забезпечення, якє, у якихось мрійників —

Одразу та щось народиться

за «вихідні напишеться», чи як?

ви наприклад, зможете за вихідні написати? причому — за українську зарплатню, аж 15 тис гривень на місяць?

Тобто Ваш пойнт: «Лише б без збитків, продовжимо використовувати ПЗ ворога/окупанта?»
Ну ок. 🤔

Тобто Ваш пойнт

а ваш пойнт — нехай бізнес закриється, звільнені нехай остануться без роботи, тому що
працювати на хакнутій 1С — фу-фу

давайте тоді від російського газу відмовимся накінець.
перекриємо трубу і собі і Європі!
оце буде — принципова позиція!

або, Рено все ніяк з раші не вийде, то давайте всі автівки Рено — в металобрухт здамо!

Ну ок, придурковатих, які на зло мамі відморожують собі вуха — хватає всюди.

P.S.
А ще треба всьому світу відмовитись накінець від нациської каністри:
Найбільш відомою в світі є німецька, так звана «Вермахт каністра» (нім. Wehrmachtskanister) для палива. Вона була розроблена в 1935/36 роках німецькою фірмою Eisenwerk Müller & Co. AG за проектом інженера Вінцента Ґрюнфогеля (нім. Vinzenz Grünvogel).

а ваш пойнт

Не.
Мій пойнт не лігати під....
Проте ж дискусія почалась про «чи можна/є аналог», то якого біса сперечатись про «а давайте від газу...»
Так можна дійти до самого найкрутішого кринжу який би був взагалі без збитків 😎😔

Мій пойнт не лігати під....

ваш пойнт базується на незнанні предмету

машинний код що крутиться на компі — немає ніякого «лягати під ...»

з 2014го в Україні фактично дозволено користуватись ломаною 1С
ломають і конфігурації від 1С-Рарус.
програмісти 1С — теж ані копійки не перераховують з своїх доходів до Москви

то що такє — лягати під...?

то якого біса сперечатись про «а давайте від газу...»

того що — треба рахувати кому буде більш боляче, і який у тому сенс робити боляче — собі.
крім мазохізму, звісно.

а от ще питання — а можна використовути захоплене озброєня рашиської армії? чи теж — фу-фу, це ж рашиська техніка!

ваш пойнт базується на незнанні предмету

Не.
Я б сказав, що користуюсь пойнтом «Хто не має власної армії, той годуватиме чужу».
Не потрібно нам власної ЕРП?
Та ОК.
Ламану, так ламану.
«Какая разница» ©

«Хто не має власної армії, той годуватиме чужу».

використання 1С нікого у москві зараз не годує.

Парус вмер, бо 1С мала переваги

+500
Але що саме завадило розвивати Парус?
Невже то була фізична чи розумова неможливість?

і як вони будуть виглядати?

Відмова від використпння ПЗ окупанта.
Та і все.
Що на заміну?
Думаю щось є вже.
Просто більшість звикла до 1С, і їм буде боляче. Всім боляче.

ви наприклад, зможете за вихідні написати? причому — за українську зарплатню, аж 15 тис гривень на місяць?

Я вже ні.
Але згадую юність.
Перша робота у державній фірмі де на той час з ПЗ був лише MS Office.
І реально приходилось на колінці писати ПЗ для обліку, взаємодії такої сякої з банком і так далі.
І писалось, бо
1. було цікаво.
2. Бачив, що без цього просто зашквар
3. При тому я ж був і користувачем, тобто і собі полегшував життя.
4. Гроші тоді взагалі не мали якогось значення. Бо можна було і екселем користуватись, а час, що йшов на розробку витрачати на Quake 🤣

Звичайно наодинці чогось на кшалт 1С не зробиш.
Але так чи інакше було натхнення та розуміння, що можна зробити.
Власноруч, а ще краще з командою однодумців.

На жаль тепер це здається вже неможливим для мене, адже тепер на 1му місці гроші в нас.

Проте я б не сказав, що умовна команда middle/seniors не в змозі зробити прототип ЕРП для нашого ринку, наприклад за рік.
А далі вже агресивним маркетингом впроваджувати, саппортити і так далі.

Ми ж можемо подібне робити на США та інших.

Але що саме завадило розвивати Парус?

питання до архітекторів Паруса, і чому Нуралієви — виявились більш кмітливими.

Просто більшість звикла до 1С,

просто, ще раз, ви нічого про переваги 1С не знаєте

Думаю щось є вже.

То назвіть, а не «думайте»
А то — «я думаю що є ліки від смерті».
назвіть аналог — платформи 1С, з тими її властивостями, які зробили успіх 1С у країнах СНД
а не «випадково».

Проте я б не сказав, що умовна команда не в змозі зробити прототип ЕРП для нашого ринку, наприклад за рік.

умовна команда за рік не зробить навіть плагін рівня WooCommerce до Wordpress
я тому й почав тролити, що той хто новачок в програмуванні вважає що все можна написати за пару вихідних.
тобто не бачу підгрунтя для серйозного обговорення. як і проблеми з 1С не бачу, крім якогось «дурнуватого патріотизму»

Навіть конфігурації 1С, які написані спеціалізованою=компактною мовою, нараховують десякті тисяч рядків віддебажинного коду, в великих сотні тисяч. На універсальній мові це буде в рази більше.
А сама платформа, на С++, це теж здається щось там в півмільона рядків коду.
За рік написати навіть платформу не вийде, навіть всім «глобалоджиком».

Але ок, «написали за рік», а хто ж перепише конфугурації з — кастомними змінами в них?

Миж можемо подібне робити на США та інших.

Хто ці ми?
Ті що навіть не зрозуміли що такє 1С, і чому вона стала домінуючою — щось можуть запропонувати для США?
риллі?

питання до архітекторів Паруса, і чому Нуралієви — виявились більш кмітливими

Вже тут писали, що той продукт під санкціями.
То ж нафіг.

просто, ще раз, ви нічого про переваги 1С не знаєте

Нічого не варті вони, якщо офіційно піде 1С під санкції.. Нагадаю, що це корінь суперечки.
Все інше — ємоції.

То назвіть, а не «думайте»

Профбаланс вже називав.
Бачив сам.
І близько не 1С, але є такий.
Напевно ше щось є, бо далпко не всі на 1С сидять.
Держустанови, та де я колись працював, і ті де довелось побувать, 1С не юзають.
Я от не зміг вкурити чому....
Проблема у тому, шо власний продукт напевно ліньки доробляти, легше 1С та і все.

вважає що все можна написати за пару вихідних.

Ніхто при здоровому глузді такого не вважає 🤣

крім якогось «дурнуватого патріотизму»

Ще раз.
Може під санкції попасти. Внезапно.
Тема топіку на це натякає ж.

і чому вона стала домінуючою

Домінуюча на постСРСР.
Ми ж після війни маємо однозначно з цього простіру піти геть.
Нафіг від їх стандартів.
То це домінуюче вже не повинно навіть нас турбувати.

P. S. Ви 1С розробник, саппортер?
Бо інакше не розумію оцей butthurt 🤔

P. P. S. Мені відверто на 1С накласти. Є вона чи нема.

Вже тут писали, що той продукт під санкціями.
То ж нафіг.

видаляйте, хто ж вам забороняє :)
і дайте посилання на ті санкції, котрі забороняють користуватись 1С, та відповідальність за їх порушення

Нагадаю, що це корінь суперечки.

суперечка якихось далеких від проблеми заміни 1С у українському бізнесі про сферічних коней у вакуумі?

Профбаланс вже називав.
Бачив сам.

що саме ви бачили?
ви самі — впроваджували фінансово-економічне ПЗ, хоч якесь?

Я от не зміг вкурити чому....

держустанови не мають тих потреб, які мають комерційні установи

Проблема у тому, шо власний продукт напевно ліньки доробляти, легше 1С та і все.

заплатіть мільони гривень для початку розробкі такого продукту, і все буде ОК.

Може під санкції попасти. Внезапно.

Хто вам такє сказав :)

давайте конкретніше — покажіть закон про ці санкції за використання 1С.

Домінуюча на постСРСР.

Так.
Про причини — не думали?

Ми ж після війни маємо однозначно з цього простіру піти геть.

то йдіть.
Питання ж, ще раз — де місцевий бізнес візьме гроші щоб раз — і пішов геть?

Ви 1С розробник, саппортер?

До 2008 року був.
Нещодавна зтикнувся випадково, коли інтеграцію треба було зробити. Між Volvo VIDA та «1С для автоділерів».

Тому я добре знаю що такє 1С, і чому вона стала успішною. І скільки коштуватиме її заміна, і — реалистічність цієї заміни у найближчі роки.

Бо інакше не розумію оцей butthurt

Невігласів не люблю.
У тому причина :)

Мені відверто на 1С накласти. Є вона чи нема.

і не сумнівався, що ваші ідеї — ніякого відношення до реалій не мають :)

А от топікастер, CEO в APEXREST — так, мріє що отримає більше замовлень бо тіпа Oracle APEX — аналог.
До речі, так мріяло багато у 2014ому.
Ну, нехай собі мріють — вирішуватиме українській бізнес та його фінансові можливості

суперечка якихось далеких від проблеми заміни 1С у українському бізнесі про сферічних коней у вакуумі?

Пофіг.
Так чи інакше це корінь.
Нехай і сферичний 🤣

держустанови не мають тих потреб, які мають комерційні установи

Вони лише як приклад того, шо якісь аналоги в УА є.
Хоча знов таки, чому не взяли 1С, адже система найкрутіша 🤔

Хто вам такє сказав :)

давайте конкретніше — покажіть закон про ці санкції за використання 1С.

Нема Закону.
Але ж ніхто не знає мабутнього.
І, знов таки, це все суперечка на тему топіка і не більше.

що саме ви бачили?
ви самі — впроваджували фінансово-економічне ПЗ, хоч якесь?

Так, самописні наколінні системи.
У кінці 90х.
Також колега впроваджував Профбаланс, і якось зумів виграти у 1С у тому випадку.
Як і чому я хз.
Тепер вже можна казати, що і не впроваджував, адже «давно и неправда» то було. То ж досвід нерелевантний.

Про причини — не думали?

Причини На постсовку?
Там хоч що могло бути.
І крутість 1С, і відсутність аналогів і корупційна складова, і лоббізм і все до купи.
Не варте обговорення.

то йдіть.

Ну не, тролль троллю око не виклює 🤣

Зараз вже інженер менеджер в Oracle де є багато команд на APEX. Я доречі написав що моя команда зробила багато кейсів заміни 1С в управлінському обліку, є дуже великі проекти.
Ціль даного топіка — дізнатись про інтерес до питання на сьогодні.
Oracle APEX може бути повноцінною заміною, тому що має схожу ідеологію (конфігуратр і це все), тому питання і вивчаю....

Той же Парус чомусь закопали

Парус — також родом з рф. Офіційно під санкціями.

та й він набагато дубовіший за 1С

Пригадав нашу українську розробку аналогічної 1С платформи: X-DOOR (SoftTAXI, Запоріжжя)
Але їм важко було конкурувати, і не знаю, яка вона зараз.
Нема грошей — нема розвитку.

Є ще свіжа OroPlatform (та різні Oro*)

Але все та ж проблема — відсутність ком’юніті в Україні.
А саме по собі такє ПЗ ніхто ставити не буде.

Парус — також родом

Бляха. Я і не знав 😁
Істиму капелюх тепер.

А как с языком программирования? На 1с там же на русском все, неужели американцы осилили кириллицу?

невірна інфа, 1с підтримує англійску, пишіть на якій кому комфортніше

Не впевнений, що розумію всю складність процесу

це дуже просто зрозуміти.
треба просто знати чому ентерпрайз — кривавий. і чому в ньому задіяна купа програмістів, і є купа ПЗ с лейбочкою ERP

Бухоблік — по суті — це БД з планом рахунків, проводками, що генеряться по правилах з купки реєстрів, і звіти по цих проводках. І це все

а бухгалтер просто робить запити до БД на SQL.
Знову ж такі, просто берете та гуглите UI скріни ERP систем.

План рахунків в нас в країні ± стандартизований

План рахунків то просто алфавіт.
А от цікава граматика починається з «Національних стандартів бухобліку».

Головне, як на мене
— не намагатись зробити ERP систему.

то кому вона буде потрібна?

зробити просту систему, яка робить одну задачу — бухоблік, але робить її круто (unix way?)

це як сказати — зробити просту систему, яка робить одну задачу — клаудне оточення (наприклад).

В цілому, те що я написав чимось схоже на 1с, але без зайвого, простіше, відкритіше та модульніше.

так 1С і є платформа, для створення прикладних рішень :) з зручними генераторами UI та звітів.

Ідея для стартапу ))

для тих хто не в темі.
хто в темі — розуміє що це ідея — полетіти на Марс на ракеті де в якості двигунів — кока-кола з ментосом.

треба просто знати чому ентерпрайз — кривавий.

Кровавий він із за того, що бізнес «не ідеальний», ні замовники, ні процеси... до того ж все міняється щодня + зробити треба за 3 копійки.

бухгалтер просто робить запити до БД на SQL.

Як на мене баланс «десь посередині» ... але зараз це може бути трохи довга дискусія.

не намагатись зробити ERP систему.
то кому вона буде потрібна?

Це питання і є показує головну проблему (на мою думку). Умовно, облік можна поділити на податковий (мета: вірно порахувати податки та подати вірні звіти), фінансовий (мета: абстрактно показати «як справи» в компанії) та операційний (мета: наприклад, знати звідки і коли приїхала ота пляшка кефіру на полиці, її ціну, скільки на ній заробили, тощо).

Так ось, ці три види обліку, в певному сенсі, мають різні правила і вимоги. В результаті, все ліпиться в купу і виходить ... 1с ))

Невеликій ТОВці потрібно тільки мінімум для контролюючих органів, наприклад. І по зарплаті потрібні лише сума та податки, а не купа різних схем нарахування та трекінгу відпусток.
Не впевнений, що тут навіть подвійний запис проводок потрібен.

Фінінсовий облік потрібен там, де власники хочуть тримати під контролем цифри. Хоча реально його аналізують одиниці. Та й в нас він часто ведеться більше «для галочки» і взагалі не дає ніякого розуміння ситуації.

Теоретично, податковий та фінансовий облік можна вести на одній системі обліку з подвійним записом. Але, з того, що я бачив, це призводить до роздування плану рахунків, але то окрема історія.

Операційний облік — то взагалі окремий світ і тут як раз отой ERP та «кровавий enterprice» має місце. Більшості він зовсім не потрібен, комусь треба мінімум для інтернет магазину, комусь повний трекінг товарів/матеріалів/складів, а комусь і купу внутрішніх процесів.

Коли я казав про «unix way», я мав на увазі те, щоб як раз не мішати це все в одну систему.

Кровавий він із за того, що бізнес «не ідеальний», ні замовники, ні процеси... до того ж все міняється щодня + зробити треба за 3 копійки.

авжеж :)
от успіх 1С платформи в тому і є — що дуже швидко кастомізувати

і так було, є і буде. Швидкість розробки.
всюди.
а інженери-математики нехай собі жаліються що світ складний, і зовсім не такий як їм хтілося б.

Як на мене баланс «десь посередині»

ви офісний оператор? чи все ж Java Developer?
з чого ви вирішили що вам краще знати — яка система буде більш зручна — офісному оператору?

Так ось, ці три види обліку, в певному сенсі, мають різні правила і вимоги. В результаті, все ліпиться в купу і виходить ... 1с ))

бо так — дешевше для малого і середньго бізнесу.
коли один оператор — веде всі три вида обліку.
а не три оператора — в окремих програмах, а четвертий — ще й відповідатиме за консистентність обліку

Невеликій ТОВці потрібно тільки мінімум для контролюючих органів

Невеликі обходяться взагалі без компа.
Максимум Ексель.

Коли я казав про «unix way», я мав на увазі те, щоб як раз не мішати це все в одну систему.

«unix way» у такому ПЗ — бізнесу не вигідний.
а те що собі тру інженери уявляють — то бізнес тому й вважає програмістів — дітьми, які дуже далекі від реальних потреб, його, бізнесу, який — платить гроші за рішення цих потреб.

Екосистема 1С — вирішує проблеми бізнеса, а не уявлення «інженерів» про ті потреби

вирішує проблеми бізнеса, а не уявлення «інженерів» про ті потреби

З таким підходом часто приходять до автоматизації хаосу, що не є ефективним. Але ж «бізнес знає краще». «Люди з бізнесу» з важливим виглядом приходять і кажуть «хочем порахувати все» і «звіт мені на пошту». Їм кажуть «ваші процеси — гавно, тре все переробити», а вони «ви що діти? не треба нічого міняти — все оцифрувати як є». Так і живем ... і маєм «кровавий enterprise». Нажаль такі дискусії рідко закінчуються тверезим аналізом.

Ну і, насправді, підприємець, який виробляє глечики і веде облік купленої глини в зошиті, звісно ж, «краще знає» як оцифровувати процеси, ніж інженер, який вже бачив купу таких систем.

бо так — дешевше для малого і середньго бізнесу.

Дешевше тоді, коли воно не потрібно. Тоді ще дешевше буде взагалі не вести непотрібний облік.

1. Це набагато складніше аніж
2. бух облік
3. Зазвичай не можуть, бо RAD платформа 1С (яку «чомусь» називають «бухгалтерською програмою») самодостатня, і має майже все що потрібно для розробки ПЗ для малого та середнього бізнесу. Тобто не можуть тому що 1Снику нічого й не потрібно знати, крім 1С

Насколько я помню, впервые 1С: Предприятие запрещали ещё в 2014-м или 2015-м году. Сейчас вроде формально развели на 1С и BAS, юрлица конечно же давным-давно разделили и переоформили.

Думаю, вопрос задан не на том форуме. Такое нужно спрашивать на форумах для бизнеса, владельцы которого ввалили в сопровождение и внедрение программных продуктов на 1С:Предприятие сотни миллионов, если не милиардов гривен, до настоящего момента.

Запрещать ничего не нужно. Даже 1С.
Всегда нужно давать выбор и альтернативу.
Любой бизнес должен самостоятельно выбирать для себя оптимальный вариант.
На государственном уровне нужно создать дополнительную налоговую нагрузку тем предприятиям и организациям, которые используют ПО враждебной страны или занимаются его внедрением и поддержкой.
Условно говоря, трехкратное увеличение налоговой нагрузки позволит достаточно быстрыми темпами перейти на альтернативные варианты. Должен быть выбор — ничего не делать на предмет замены ПО для бухгалтерского учета и, соответственно, платить налоговых отчислений в три раза больше или понести разовые затраты на внедрение нового ПО.

Запрещать ничего не нужно.

Нужно разумеется. Всё рашко-производства (включая, всю доменную зону «.ру») — должнo быть в Украине забаненo.

В общем-то, оптимально было бы в Украине забанить кирилицу (а украинский полностью перевести на латиницу).

Зачем кормить программистов эрефии и их бюджет?
Ну или +150% налогов на всю деятельность связанных с 1С юрлиц. Пусть переестровывают где хотят, все и так все знают.
Не обязательно ж запрещать, у государства полно рычагов на самом деле.

«ПРОФБАЛАНС — система бухгалтерського обліку»

Таку альтернативу бачив у напівбюджетній організації.

Эээ, текстовый интерфейс и dbf-база? В 2022 году? Сурово. Но бухгалтера не оценят.

Я уже не помню.
Интерфейс а-ля ДОС.
но как бы рюшечки или ехать? Вот вопрос. :-)

1. Управлінський облік замінити не тяжко (склад, виробництво, зарплата та кадри і так далі).

Сложно, больно, и кроваво. У каждой конторы свои бизнес-процессы, зачастую кривые и нелогичные, потому что развивались эволюционным путем.
Заново настраивать коробку под себя или пенять свои бизнес-процессы — не каждый бизнес захочет и не каждый бизнес потянет.

А вот что учет зарплаты простой — вы его когда-нибудь в глаза видели? Простой, логичный и понятный — это слова не из этого бизнес-домена.

2. Бухгалтерський облік замінити над-складно, 1С на цьому і тримається. Але якщо після війни кардинально зміниться законодавство, ця перевага зникне.

Что-то сменится только когда единороги запоют в лесу. Наше законодательство в плане учета любит меняться внезапно и непредсказуемо (хочу напомнить, как ровно год назад поменяли форму квартального отчета ФОП, на 3 недели парализовав сдачу этих самых отчетов). И каких-то предпосылок что это поменяется, лично я не наблюдаю.

3. Чи можуть розробники 1С взагалі працювати з іншими технологіями і мовам ?

Разработчики — да. Там больше знание доменной области и софт-скиллы нужны. Настройщики формочек и устанавливатели конфигураций — ну, у них есть как минимум полгода на переход куда-то (быстрее с «ж*пы Одина» слесть даже теоретически нельзя).

Еще очень важный пункт забыт. Переучивание пользователей. Мы в своих хрустальных дворцах IT просто забыли, что некоторые люди — тупые. Причем это не оскорбление, а факт. Ну вот тупой человек, и все. Но сидит на должности «девочка ищет работу по специальности или бухгалтером» , а бонусом любовница владельца. И таких тоже придется переучивать.

А альтернатива кстати есть. Точнее, была, без понятия живы ли они сейчас. Акцкент-Бухгалтерия: www.accent.ua
Открытая структура базы на SQL Server, VBScript в качестве языка программирования, вменяемый интерфейс, проще в обучении чем 1С.

А вот что учет зарплаты простой — вы его когда-нибудь в глаза видели?

ИМХО очень сильно связано с

просто забыли, что некоторые люди — тупые

Главбухи порой тоже... ну такие они... :-(
Как и методика, по которой считают эту самую зарплату....

Еще очень важный пункт забыт. Переучивание пользователей. Мы в своих хрустальных дворцах IT просто забыли, что некоторые люди — тупые. Причем это не оскорбление, а факт. Ну вот тупой человек, и все. Но сидит на должности «девочка ищет работу по специальности или бухгалтером» , а бонусом любовница владельца. И таких тоже придется переучивать.

+100%

Основна проблема — малий українский ринок для такого софта, також присутній менталітет «не платити за софт», тому фірма 1С закриває очі на піратскі копіі з метою популяризаціі свого продукту — а великий ринок легальних копій це все їй компенсує. Тому з точки зору бізнесу в Україні — це не є вигідно. Також правильно зауважили присутні — оперативне оновлення у звʼязку зі частою зміною законодавства потребує великих ресурсів. Тому за 30 років було багато «вбивць 1С» — але майже ніхто не вижив.

Бух.облік зробити зовсім не є надскладно, якщо порівняти конфігурації «Бухгалтерія» та «Управління торгівлею», то перша навіть простіша в реалізації. Взагалі, принципи бухобліку є досить прості. Вся складність полягає, хіба в оперативному оновленні при зміні законодавства.
Чи можуть 1Сники працювати з іншими технологіями? Звичайно, більшість може (тут з юзерами певної категорії буде більше проблем при переході) . Але зліпити, скажімо, новий документ з формами вводу, перегляду списку, друкованими формами, взаємодією з іншими об’єктами метаданих, відображенням рухів по регістрах засобами 1С буде десь на два порядки швидше ніж засобами класичної мови програмування. Окрім того «дорослий» програміст хотітиме в рази більший рейт, ніж 1Сник.
Ще зауважу, що код конфігурації 1С є відкритий, і якийсь там джуніор від 1С успішно може внести в нього потрібні зміни.
І цікаво, за скільки часу ота альтернатива пройде 30-літній шлях розвитку 1С, щоб стати дійсно альтернативою.

Доброго дня!
1. Згоден, при наявності методологів та діаграм і схем даних зробити не складно, а інтеграцію з обладненням та будь-якими сервісами по API — навіть легше
2. Тут, знову-таки, справа не у платформі, а в екосистемі та налагоджених механізмах підтримки оновлень — думаю, що за наявності гідного фреймвора, можна побудувати спільноту для бухгалтерії.
3. Якщо людина справжній програміст, зможе. Насправді, 1С схожий на той же Python чимось, наприклад. Технології git, тестування та інше не приходили довго в 1С, тому що там не все є кодом, а частково робиться руками декларативно, тому ті ж самі форми легко розроблювати, але складно застосовувати інструменти розробки. І також справа у походженні мови — низький поріг входу приводить до того, что мало хто замислюється про тестування, git та CI/CD. Якщо б був фреймворк на будь-якій іншій мові, який реалізовував би такі ж самі бізнес-абстракції, на яких можна дуже швидко реалізовувати бізнес-логіку, то 1С-ники перейшли б туди після навчання.

Підписатись на коментарі